Yd Broek laconiek na kritiek gijzelaars Nog geen klaarheid over beleid Maij CD-BON IN DE TOP TIEN VAN ELKE VERLANGLIJST Baggeraars opgelucht in Umm al Qaywayn 'De Amsterdamse politie is zeker niet in het geding' CDA leest minister Ter Beek de les WOENSDAG 12 DECEMBER 1990 'Boosheid begrijpelijk, maar richt zich op verkeerde' DEN HAAG (ANP/GPD) Buitenlandse Zaken blijft "laconiek" onder de felle kritiek die Nederlandse ex-gijzelaars op de regering hebben uitgeoefend. Gisteren is opnieuw een ex- gijzelaar per vliegtuig naar Londen vertrokken. Een andere Nederlander is per auto rich ting Turkije gereden. Vandaag vertrekken waarschijnlijk weer drie ex-gijzelaars. i Van den Gisteravond vertrok gijzelaar Broek suggereerde gisteren dat de Martin Bronkhorst naar Londen, vlucht toch moest worden uitge- waarvandaan hij doorreist De Nederlanders die de afgelopen Maar de woordvoerder dagen door Irak zijn vrijgelaten, den in Baghdad en aan boord het vliegtuig op weg naar huis dat voerd, omdat het Martinair-toestel derland. Het aantal Nederlandse Kamerleden zich laks relatief nieuw is en proefvluchten gijzelaars komt daarmee op moest maken. Mogelijke claims van ex-gegijzel- regering hebben opgesteld in de gijzelaars crisis. De woordvoerder van minis ter Van den Broek (buitenlandse za ken) zei gisteren de boosheid "een begrijpelijke reactie" te vinden. Hij door hen geleden financiële schade, blij' zullen volgens de woordvoerder gebied zo snel mogelijk willen laten. Gijzelaar Joop Vis i gistermid- r op Buitenlandse Zaken. Hij bevestigde dat regering en parlement wat het sturen van een Nederlandse missie naar Irak be treft "een vertragingstactiek" had- r vijf dagen la- functie. In een dinsdag uit- Schiphol den gekozen. "Wij waren bang dat gegeven verklaring zegt het Fami- de missie naar huis zou komen met liecomité „uitermate verheugd" te een sigaar uit eigen doos", aldus de zijn dat alle gijzelaars nu feitelijk woordvoerder. Zowel het departe- 'J ment als de Tweede Kamer vreesde ling dat de missie alleen de baggeraars reikt, mee naar huis zou hebben gekre gen, terwijl die baggeraars door Irak al een uitreisvisum was be loofd. Ook van de kritiek die Martinair- Drie Nederlanders die werkten in een Iers ziekenhuis, Corrie Baars, Henk Eyer en Anton van Rhijn, hebben evenals tientallen andere topman Schroder op Buitenlandse medewerkers van het ziekenhuis Zaken uitoefende wilde de woord voerder niet weten. Schroder zei deze week dat hij de kosten zou dra gen voor de vlucht naar Rome, gekregen. Waarschijnlijk stappen Corrie Baars en Anton van Rhijn vandaag al op een toestel rich ting West-Europa. Ook Eyer zal Irak 13 Nederlandse gijzelaars werden snel verlaten. De drie Nederlanders opgepikt. Volgens Schroder had hadden nog een werkcontract dat ringspartners CDA en PvdA Buitenlandse Zaken "geen centen", niet was verlopen. DUBAYY (ANP) - De 71 Neder landse en S Britse baggeraars van Boskalis en Volker Stevin, die van ochtend vroeg zijn aangekomen in de haven van Umm al Qaywayn ik zal blij zijn als in eindelijk thuis ben", aldus een van de baggeraars. De baggeraars werden bij aan komst toegesproken door de Neder landse ambassadeur in de Verenig de Verenigde Arabische Emiraten, de Arabische Emiraten, W. Dolle- hebben hun onvrijwillige avontuur man en door W. Lubberhuijzen van in het zuidoosten van Irak goed Boskalis. Beiden staken uitvoerig doorstaan. Slechts een enkeling de loftrompet over de baggeraars en had de laatste tijd merkbaar moeite prezen hun geduld en doorzettings met de toenemende spanning toen vermogen waarmee zij de moeilijke het allemaal wat lang ging duren, al- afgelopen maanden waren doorge- dus woordvoeder Anneveld van de komen. beide baggerbedrijven. Inmiddels zijn de baggeraars ver- Op de kade van Umm al Qaywayn voerd naar het Dubayy Internatio- overheerste vanmorgen onder een nal Hotel, vanwaar zij na zich te stralende zon dan ook vooral blijd- hebben opgefrist, zich naar het schap. Zelfs het door de meeste bag- vliegveld van Dubay zullen bege- geraars gretig in ontvangst geno- ven. Daar staat een DC9 van Marti- laten stemming onder de opvaren- Schiphol zal brengen, waar zij in de den van de sleephopperzuiger Cor- nelis Zanen niet drukken. Het vooruitzicht op eei weerzien met familie en vrienden, overheerste. "Ook al vriest en sneeuwt het er als op de Zuidpool. Binnenland kort loop van de avond zullen Tegenover de in Um al Qaywayn spoedig aanwezige journalisten bewaarden de baggeraars nog een zekere terug houdendheid, die vooral wordt in gegeven door de aanwezigheid van nog 34 collega's in het zuidoosten van Irak. Over de datum van hun yan Traa vindt dat onvoldoende, vertrek valt op dit moment nog wei nig met zekerheid te zeggen. Eer- derde berichten over hun vertrek ring" Van Traa wil op donderdag veranderden in de gulden in plaats loop Moord Een 76-jarige vrouw is gisteren op gewelddadige wijze in haar woning aan de Wouwermanstraat in Den Haag om het leven gebracht. De vrouw werd in de woonkamer aan getroffen met een groot aantal ver wondingen. Onduidelijk is nog of Sprake is van beroving. De politie stelt een buurtonderzoek in. Steunfraude De Rijksrecherche en de Alkmaarse rechter-commissaris onderzoeken de mogelijke betrokkenheid bij steunfraude van de burgemeester van het Noordhollandse Anna Pau- lowna, J. den Ouden. Het onder zoek spitst zich toe op de chauffeur van de burgemeester die met be houd van uitkering ritten rijdt voor Den Ouden. Hij zou volgens het mi nisterie van sociale zaken te veel uren rijden om zijn uitkering te be houden. Op aanwijzing van de bur gemeester echter zou hij z'n werk- briefjes zo invullen dat het lijkt of hij minder heeft gewerkt. Aanpak auto De provincie Groningen gaat haar 1.100 ambtenaren.belonen wanneer ze met het openbaar vervoer, fiets of samen in een auto naar het werk ko men. Vanaf 1 maart krijgen zij de helft van de gemaakte kosten ver goed. Ambtenaren die toch met de auto komen, gaan tweehonderd gul den per jaar betalen voor een par keerplaats bij het provinciehuis. Rijexamen Het Regionaal Orgaan Verkeersvei ligheid Brabant vindt dat in de op leiding voor het rijexamen veel meer aandacht moet worden be steed aan rijden bij slecht weer, zoals mist, gladheid en zware regen val. De exameneisen, ook voor be roepschauffeurs, moeten volgens het ROV zwaarder worden, zo staat in een rapport dat gisteren werd ge presenteerd. Tijdens de praktische rijopleiding moet ook meer aan dacht worden besteed aan het ma ken van een noodstop. i de ochtend alweer »e baggermaatschappijen Van Weezel* houden nu alweer rekening met vertrek op zaterdag. "Het voorspellen", aldus een woordvoer der. ADVERTENTIE Stichting Nationale Platenbon nvgd 1990 AMSTERDAM (GPD) - "Er is geen enkele aanwijzing dat de politie-or- ganisatie als zodanig op enigerlei wijze in het geding zou zijn". Dat zei de Amsterdamse burgemeester Van Thijn gisteren naar aanleiding van de recente aanhoudingen van vijf rechercheurs bij de Amsterdamse politie. Wie echter de wet overtreedt is volgens Van Thijn het ambt on waardig en dient onverbiddelijk te worden verwijderd uit het hoofd stedelijke politiekorps. Van Thijn legde gisteren als hoofd van de politie een verklaring af in de gemeenteraad. Hij bena drukte dat het bij de aanhoudingen van de agenten gaat om twee los van elkaar staande zaken, die overigens beide "ernstige feiten" betreffen. In beide gevallen is door de korpslei ding onmiddellijk ingegrepen. Twee van de vier aangehouden re chercheurs van bureau Raampoort zijn inmiddels ontslagen. De vorige week gearresteerde rechercheur van de narcoticabrigade is buiten functie gesteld. Van Thijn erkent dat "door elk in- dicent op zich een smet wordt ge worpen op de Amsterdamse poli tie". Tegelijkertijd is het zijn "diepe overtuiging dat het Amsterdamse korps voor het overgrote merendeel bestaat uit hardwerkende, loyale, vakbekwame en integere mensen in wie ik een groot vertrouwen heb". Hij bepleitte opnieuw een voortva rende aanpak door de rijksrecher che. Daardoor zou niet alleen meer duidelijkheid komen in de zaak van de vier aangehouden rechercheurs van 'Raampoort'. Ook is het dan mogelijk hard op te treden in die ge vallen waar dat nodig mocht zijn. Als agenten daarentegen ten on rechte blijken te zijn aangehouden, dienen zij zo snel mogelijk publie kelijk te worden gerehabiliteerd. Hoofdcommissaris van politie E. Nordholt stelde steeds te hebben aangedrongen op snelheid inzake het onderzoek bij het bureau Raam poort. "De burger in Amsterdam heeft er recht op zo snel mogelijk te weten wat er aan de hand is. Die ver plichting om de waarheid boven ta fel te krijgen, ligt naar mijn mening ook bij het Openbaar Ministerie". In de drie jaar dat Nordholt nu werkt als hoofdcommissaris in Am sterdam, zegt hij inderdaad mensen te hebben ontslagen na plichtver zuim. "Soms gebeurt dat al voor de rechter heeft geoordeeld, omdat de zaken zeer duidelijk liggen." Daar van was volgens hem ook sprake bij de twee ontslagen rechercheurs van bureau Raampoort. Over de verklaring die de in no vember gearresteerde rechercheur Norbert Zijp vorige week aflegde ("ze hebben duidelijk naar iets ge zocht om mij ten laste te leggen"), stelde Nordholt dat die discussie hoort plaats te hebben tussen de ge meentepolitie en de rijksrecherche en niet in de media, zoals is ge beurd. "Maar ik begrijp de emoties van Zijp heel goed, gezien zijn aan houding en verblijf in een politie cel", aldus Nordholt. Verschillende raadsleden willen snel een rapport over de handelwij ze van de korpsleiding, wijkteams en de rijksrecherche. Dat werd toe gezegd, maar kan er pas komen als de rijksrecherche zijn onderzoeken definitief heeft afgerond. Baghdad en drie in Kuwayt. Eén gijzelaar in Kuwayt heeft volgens den, die menen dat de Nederlandse ambassadeur Van Dam i regering aansprakelijk is voor de te kennen gegeven daar te willen n, terwijl de andere negen het de landsadvocaat worden vond hij het dat die boosheid zich gelegd. Mochten ex-gijzelaars e. niet richt op de aanstichter van het hoefte aan hebben met Van den dag met de auto vertrokkeli richting leed, de Iraakse leider Saddam Hus- Broek te praten, dan is de minister Turkije. Donderdag hoopt hij Anka- volgens hem tot zo'n gesprek be reid. Het Familiecomité van de gijze laars blijft waarschijnlijk tot eind ja a te bereiken, ter Nederland. De eerste groep van 71 baggeraars komt waarschijnlijk vanavond op Coalitie botst over Golfcrisis en Oost-Europa DEN HAAG (GPD) - De behande ling van de begroting van minister Van den Broek (buitenlandse za ken) heeft gisteren geleid tot flinke meningsverschillen tussen rege- het beleid van de minister Golfcrisis en de mogelijkheden voor hulp aan Oost-Europa. Kamerlid Gualthérie Van Weezel (CDA) betoogde dat Nederland, nu de Veiligheidsraad gebruik van ge weld goedkeurt als Irak Kuwayt niet voor 15 januari heeft verlaten, verplicht is tot een grotere militaire bijdrage aan de troepenmacht in de Golf. Kamerlid Van Traa (PvdA) houdt daarentegen vast aan een di plomatieke en vreedzame oplossing van het Golfconflict. Volgens Van Traa moet Israël er toe worden bewogen met de Pale- stijnen rond de tafel te gaan zitten om te onderhandelen. Van Weezel meent dat dan wordt toegegeven aan Irak, dat steeds een koppeling probeert aan te brengen tussen de kwestie-Kuwayt en de Palestijnse kwestie. Van den Broek formuleer de het compromis: "De oplossing voor andere problemen in het Mid den-Oosten kan nooit voorwaarde worden gemaakt voor de oplossing van de Kuwayt-crisis". Van Traa nam gisteren ook af stand van de opvatting dat de EG eerst in eigen huis orde op zaken moet stellen en pas daarna nieuwe leden kan opnemen. Hij wil dat de EG nauwere banden aangaat met de landen in Oost-Europa omdat an ders een nieuwe deling in Europa dreigt: arm en rijk. Van den Broek betoogde dat de EG via handelsver dragen al voldoet aan de wens om toenadering. Pas na 1993, als de in terne markt van de EG een feit is, wil hij nieuwe aanvragen voor het lidmaatschap te willen bekijken. Boze vragen over PTT-baas Dik STAAATSBURG (ANP) - Vier Nederlandse Europarlementari ërs hebben de Europese Com missie gevraagd bij de Neder landse regering te protesteren tegen het optreden van de voor zitter van de Raad van Bestuur van de PTT, W. Dik. Dik zei vorige week het pro test tegen opheffing van post agentschappen buiten propor ties te vinden. Hij ridiculiseerde de bezwaren met de opmerking dat de PTT "van alle bejaarden" kwade brieven had ontvangen en dat "er misschien twee ge handicapten zijn die mij niet hebben geschreven". Janssen van Raay, Verhagen, Pronk en Peijs menen dat die uitspraken getuigen van smake loosheid van de PTT-chef, "die zichzelf altijd laat rijden" en dat hij de problemen van invaliden en ouden van dagen belachelijk maakt. ROOSENDAAL De kleur is gebleven, de snit een stuk moderner. Na 25 jaar worden de machinisten door de Nederlandse Spoorwegen in, nieuw tenue gestoken. Het uniform van ontwerper Rameckers, is door de machinisten zelf uitgekozen. Directeur Exploitatie van NS, J. Schouten (l) stelde bij de introductie van het uniform gisteren in Roosendaal blij te zijn dat niet is gekozen voor een 'muisgrijs uniform'. "Rood betekent dat u gezien wilt worden", Omstreden Turkse zender mag niet overal op kabel aldus Schouten. (foto gpd) praak DEN HAAG (GPD) - Het CDA is gisteren fors van leer getrokken te gen minister Ter Beek (defensie). De partij hekelt het feit dat Ter Beek toelaat dat bij voortduring be zuinigingen worden doorgevoerd op het defensiebudget, terwijl nog onduidelijk is hoe de Nederlandse krijgsmacht er in de toekomst zal uitzien. De minister doet verder niets aan de groeiende onzekerheid die onder het defensie-personeel bestaat door "de jacht op de defen- siegelden". CDA-woordvoerder Hillen zei gisteren, bij behandeling van Ter Beeks begroting, dat het afgelopen moet zijn met "het prijsschieten" van minister Kok (financien), die onlangs aankondigde dat het defen siebudget jaarlijks met drie procent moet dalen. De CDA'er verweet het kabinet bezuinigingen op Defensie door te voeren, alleen omdat het geld nodig heeft. "Waar het om gaat, is dat Ter Beek de ombuigingsdis cussies ingaat met een inhoudelijk voorstel voor een verantwoorde de fensie-inspanning, vergezeld van een financiële onderbouwing, zoals elke vakminister met visie en beleid het belang van zijn portefeuille ver dedigt. Dus niet eerst inleveren, en bij het restant een visie bedenken", aldus Hillen. Pvd A-woord voerder Vos betoog de echter dat Defensie met recht vooruitloopt op bezuinigingen op het budget. De internationale ont spanning laat dat toe en er moet zelfs meer worden bezuinigd, vindt Vos. Ook de Golfcrisis "geeft geen enkele aanleiding, gezien de op bouw van het defensie-apparaat in Nederland, nu niet drastisch op de Defensie-uitgaven te bezuinigen", aldus de PvdA'er. Een meerderheid van CDA en WD eiste gisteren dat minister Ter Beek zijn plan inslikt om het korps met 300 man te verklei nen. Ter Beek houdt echter tot nog toe vast aan de bezuiniging op het korps mariniers, omdat het om het schrappen van 300 "niet-operatio- nele functies" gaat. Volgens CDA'er Paulis deugt die redenering niet. Mariniers die als kok, hofmeester of chauffeur functioneren, hebben ook een zware training achter de rug en zijn daarom zeker inzetbaar. Kernwapens CDA en PvdA blijven het verder on eens over de noodzaak kernwapens op Europees grondgebied te hand haven. Het CDA meent dat de Ame rikaanse nucleaire wapens voor de korte afstand onmisbaar zijn in Eu ropa, maar de PvdA vindt dat "de presentie van Amerikaanse kern wapens op Europees grondgebied uiteindelijk geen voorwaarde voor veiligheid meer hoeft te zijn". Ter Beek zal de Kamer binnekort ant woorden. AMSTERDAM (ANP) - De in ops- geraakte Turkse zender TOS krijgt waarschijnlijk geen vergun ning voor programma's via de kabel in Rotterdam en Den Haag. Dit is gisteren in die gemeenten meege deeld. In Amsterdam zal TOS voor lopig wel op de kabel blijven. Wel heeft de gemeente Amsterdam be sloten te stoppen met het geven van voorlichting aan minderheden via TOS. Rotterdam en Den Haag zijn tot hun besluit gekomen nadat bekend werd dat de TOS in oktober van dit jaar een programma heeft uitgezon den in Amsterdam waarbij een Turkse imam zou hebben gespro ken over het doden van mensen die zich verzetten tegen de islam. Vol gens S. Huismans van de overkoe pelende organisatie voor lokale om roep in Amsterdam Salto ligt de ge dane uitspraak veel genuanceerder en gaat het om een uitleg van een tekst uit de Koran, op nogal funda mentalistische wijze. "Wij zijn niet gelukkig met dergelijke teksten, maar het ging hier om een journalis tieke aanpak. Die was niet de onze, maar het gaat niet om strafbare fei ten". Intern onderzoek van Salto heeft na de uitzending geen reden opgeleverd om de zendvergunning van de TOS in te trekken. De Nederlandse hulp aan Oost- Europa is^olgens de PvdA te ge- half miljard de geplande 200 miljoen beschikbaar stellen. tegen. Hij vreest dat de PvdA extra wil bezuinigen op niet te het defensiebudget om de uitbrei- ding van de hulp aan Oost-Europa te betalen. Van onze correspondent Wilfred Scholten DEN HAAG Ongeveer dertig uur hebben ze er de afgelopen drie we ken over gesproken. Het aantal mo ties is gestegen tot 55. De Tweede Kamer, de ministers Maij-Weggen (verkeer) en Alders (milieu) en tien tallen ambtenaren hebben een hu zarenstukje geleverd met de be spreking van de verkeers- en ver voersplannen voor de komende twintig jaar. Maar wat zegt dit ge middelde van 1,8 motie per parle mentair uur over het resultaat van al het Haagse gezwoeg? Weinig. Natuurlijk, er zijn besluiten geno men die verstrekkende gevolgen hebben voor de toekomst van de Nederlandse wegen, kanalen en het openbaar vervoer. Op papier zijn gi gantische bedragen gereserveerd: 20 miljard voor het openbaar ver voer en ongeveer 13 miljard voor de wegen. En duidelijk is dat het auto- tijden fors duurder wordt. Een nieuw verschijnsel doet naar alle waarschijnlijkheid z'n intrede op de wegen in de Randstad: tol- pleinen. Daarmee lijkt - na al het ge harrewar over rekeningrijden en spitsvignet - eindelijk een middel gevonden te zijn om het autoge bruik in de spits wat minder te laten toenemen. Tevens wordt een geld kraan opengedraaid om de plannen voor openbaar vervoer en de nieu we wegen te betalen. Ook komt er vanaf volgend jaar een jaarlijkse ac cijnsverhoging op benzine en die sel. Op autogas lpg wordt accijns in gevoerd. Parkeerbeleid Een strenger parkeerbeleid voor de steden lijkt in zicht. De automobi list zal meer moeten betalen voor z'n schaarser wordende parkeer- plekje. Daarnaast stemt de Kamer ook in met zaken als het stimuleren van carpoolen (samen in de auto naar het werk) en bedrijfsvervoer tot en met verbeteringen van de vei ligheid van het verkeer. Er is kortom de afgelopen tijd veel gere geld. Het verkeersbeleid voor de volgende eeuw lijkt klaar. Tenminste, bijna. Want er mag dan nog veel onzeker zijn, één ding is dat na de vele uren praten niet: er komen nog veel meer uren praten bij. De trein is op de rails gezet en komt langzaam op gang, maar er volgen nog veel sta tions en wissels. Immers, de uitwer king van de hierboven genoemde 'hoofdlijnen van beleid' is nog vol strekt onduidelijk. Hoe ziet de tol heffing er uiteindelijk uit? Hoe moet betaald worden en door wie? Wat is de hoogte van de tarieven en hoeveel levert het op? Minister Maij-Weggen liet een mokkende Kamer weten later met 'deze de tails', zoals ze het zelf noemde, te komen. Een andere vraag: hoeveel duur der wordt het autorijden als gevolg van de accijnsverhoging? Het ant woord hoort de Kamer pas als het kabinet z'n geldzorgen heeft opge lost. Over de financiering, die op pa pier zo mooi geregeld is, valt dus nog niets met zekerheid te zeggen. En zo zijn er nog meer onduide lijkheden. Over het parkeerbeleid verschijnt volgend jaar een nota; dat zelfde geldt voor het verkeers- veiligheidsbeleid. Of bepaalde we gen er nu wel of niet moeten komen, of er nog meer rails bij moet komen en hoe het zit met bepaalde tunnels en vaarwegen - daarover informeert minister Maij-Weggen later. Ze kon afgelopen maandag de berg moties niet meer bijbenen en antwoordt de Kamer schriftelijk. Het kan nog ve le kanten op met het verkeersbe leid, alle uren praten, vragen en mo ties ten spijt. Voor een deel is die onzekerheid onvermijdelijk. Het is niet gek dat politici en ambtenaren eerst nog eens alles op een rijtje moeten zet ten. Procedures, zo bleek ook bij eerdere plannen voor tolheffing, ne men soms jaren in beslag. Zo moet nog worden onderhandeld met pro vincies en gemeenten, die duidelijk een stem in het kapittel zullen wil len hebben. Maar bij de vraag waarom er nog geen duidelijkheid bestaat over het verkeersbeleid, kan men toch ook niet om de ministers en de Kamer heen. De manier waarop Maij-Weg gen heeft voorgesteld twintig tol- pleinen bij de vier grote steden in te richten - een rap geschreven briefje op vrijdagmiddag - is beneden par lementair peil. Er stonden meer vra gen in dan antwoorden. De maan dag volgend op die vrijdag bleek bijvoorbeeld dat vrachtauto's vrij gesteld zouden worden van tolhef fing. Kamerlid Lankhorst vroeg de minister, waarom ze dat niet in de brief had geschreven. "Ik dacht dat dat bekend was", antwoordde de minister. Lankhorst pareerde: "Als alles wat bekend is niet meer in de stukken komt te staan, houden we voortaan dus erg dunne nota's en brieven over". Maar ook de Kamer treft blaam. Het debat over verkeer en vervoer was weer eens het toonbeeld van re gel- en detailzucht. Het aantal ge stelde vragen en ingediende moties getuigt daarvan. Vroeger werd het antwoord van de regering afge wacht, voordat een motie werd in gediend. Nu moest meteen een tele foonboek aan schriftelijke vragen worden beantwoord. Verdeeld Bovendien waren de regeringspar tijen onderling sterk verdeeld. De PvdA steunde Maij-Weggen veelal: het autorijden mag best duurder worden. Daarentegen beklemtoon de het CDA dat de automobilist niet het slachtoffer van de plannen mag worden. Er moeten wat het CDA be treft dus naast een beter openbaar vervoer, ook meer wegen komen. Veel moties werden daarom inge diend om de door Maij geschrapte nieuwe wegen opnieuw op de kaart te krijgen. Een financiële dekking gaf het CDA echter niet. En de handtekening van de coalitiepart ner ontbrak in veel gevallen. Het is dus onduidelijk wat het kabinet met deze moties gaat doen. "Na al het uitstellen, getreuzel en het voorlezen uit het groot smoe- zenboek, moeten we daar maar eens mee ophouden" zei Maij-Weggen vorige week. Helaas lijkt het daar nog niet op. Van een 'trendbreuk' of 'politieke aardverschuiving' is nog geen sprake. Laat staan dat nu al ge constateerd kan worden dat een probleem als, bij voorbeeld, de file zal worden opgelost. Daarover valt geen zinnig woord te zeggen. In nog geen 30 uur.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 3