mm i*m ili m spooTrv 1 Vitesse zal moeten investeren Kramer zet vijfdaagse ii met zege Tomba terug aan wereldtop skiën Europacup-debuut smaakt naar meer Rotterdam strikt Ivan Lendl Deze organized stressbestendig. Aanval Jong Oranje faalt Duits voetbal ligt Bröndby wel OENSDAG 12 DECEMBER 1990 S redactie: Rob Onderwater. Rob van der Zanden RONINGEN (GPD/ANP) - Yep „y ramer uit Oudeschoot heeft gis- «ravond in Groningen de eerste :haatsmarathon over 100 ronden an de Aegon-vijfdaagse gewon en. De Fries won de sprint van een opgroep van elf man. Lammert iuitema werd tweede. Nieuwe regels moeten de üjfdaagse een frisser aanzien geven an de voormalige Heineken-zes- aagse waarvoor de vijfdaagse in de laats is gekomen. Een commissie iet onder meer de oud-marathon- chaatsers Dries Klein en Jan ioelof Kruithof hebben allerlei ieuwigheidjes bedacht zoals een loegenachtervolging, tussen- prints om punten en een klasse ment voor uitlooprondes. De consequentie van de vernieu wing is dat bijna geen mens meer napt hoe de puntentelling in elkaar teekt. Het duurde zelfs geruime jd alvorens de jury zeker wist dat [ramer niet alleen de marathon had ewonnen, maar tevens eerste staat Voor deeelnemers en toeschouwers is de marathonvijfdaagse te onoverzichtelijk om op de hoogte te blijven van de werkelijke stand van zaken. (foto anp> het klassement dankzij de tijdens tijdens de wedstrijd goed op de slechts 600 bezoekers verder per en Erik van den Boogert. Good e koers verzamelde punten. "Je puntentelling inspelen, anders raak een aardige wedstrijd van. Door de old Dries van Wijhe maakte de ont boet de kop er steeds bijhouden," je helemaal van de wijs. En dat geldt regen was het ijs moeilijk te berij- snapping niet meer mee. Hij reed in ldus Kramer. En Huitema, die er niet alleen voor de rijders, maar ze- den. Na dertig rondjes ontsnapte de schaats van Jillert Anema en liep an overtuigd was leider te zijn van ker voor het publiek". een sterke groep van zes mannen: daarbij een bloedende wond aan het Kramer, Herbert Dijkstra, Rob rechterbeen op. 'Dolle Dries' werd De marathonrijders maakten er Vunderink, Piet Kleine, Geert Kui- op in het skiën. Een seizoen lang i twee seconden die hij in de getraind om te bewijzen dat ik het nog kan". De zege in Sestrieres had voor spel weg. Twee ronden voor het per ambulance naar het ziekenhuis afgevoerd. Halfweg koers pakte het zestal, dat eendrachtig samenwerkte, een rondje voorsprong. Na zeventig ronden ontstond een nieuwe kop groep van zes man met Evert van Benthem, Lex Cazemier, Lammert Huitema, Arend Veenhof, Arnold Stam en Helge Jasch. De laatste viel :prak iedereen slechts schande van eerste race had opgelopen op de Tomba, die door duizenden do- einde werd het peloton ingehaald, ïem. Over zijn aanzienlijk toegeno- concurrentie, de Noor Furuseth lenthousiaste Italiaanse fans werd dat vlak daarna moest afsprinten. nen gewicht, over zijn gigantische was daarin de snelste, werden meer toegezongen, nog een bijzonder De elf uitlopers moesten vervolgens ialing in prestaties. De Olympisch dan goed gemaakt. Niemand kon T tampioen van Calgary en winnaar ook maar in de buurt komen van de wan de wereldbeker slalom, daalde tijd van La Bomba. n een jaar af tot de rijen der 'n e' skiërs. Sinds gisteren is dat anders. De "Dit is de beste race uit mijn loop baan," juichte Tomba in de Italiaan se wintersportplaats. "Ik heb een zien dat die opmerkingen onjuist heeft na vijf evenementen 47 pun- waren. Ik heb in de zomer keihard ten, Piccard 'vijf minder. gen op 5 januari is verplaatst nar de Jaap Edenbaan in Amsterdam. deze wintersportplaats zijn eerste de eerste aflevering van de vijfdaag- wereldbekerwedstrijdse- Kramer bleek de rapste. Met zijn veertiende overwinning De Russische marathonschaat- een wereldbeker wedstrijd nam sers Baranov, Bozjev, Mozin en ^mba de eerste plaats in de strijd Korotkov hebben een sponsor ge- om de World Cup over van de vonden in het Groningse bedrijf wooral in de tweede slalom duide- zou slechts een verwend rijkeluis- Fransman Piccard, die in Sestrieres Gremi. Ploegleider wordt Peter van ijk. Als een duivel ging de Italiaan kindje zijn. Maar ik heb hier laten geen punten veroverde. De Italiaan der Nek- De marathon van Gronin- Slaande ovatie Uit onvrede over het toenemend aantal molestaties lieten voetbal scheidsrechters in Brabant afge lopen weekeinde de fluit en het zwarte pak in de kast. Daarvoor is enig begrip op te brengen, want er zijn leukere dingen te beden ken dan je in elkaar laten beuken op je vrije zaterdag- of zondag middag. In Leiden en omgeving valt het met het geweld tegen de leidsman nog mee. Maar daar dient zich nu een variant aan: het geweldloze verzet. Bij de voetbalwedstrijd Katwijk - IJsselmeervogels dreig de de aanvoerder van de bezoe kers met zijn complete team het veld te verlaten uit protest tegen de volgens hem abominabele ar bitrage. De muiterij werd op het laatste moment de kop ingedrukt door trainer Hans van der Zee. In de rugbywedstrijd tussen The Bassets uit Sassenheim en AAC stapte een speler wél reso luut op. Peter Schrama kon het fluitje van arbiter Jan Zöllner niet meer horen en nam de kuierlatten richting kleedkamer. De trainer van The Bassets greep hier niet in. Om de doodeenvoudige reden dat Schrama zelf coach is van de Sassenheimse rugbyploeg... "Ik was de arbitrage van Zöll ner goed zat", zegt Schrama, die kennelijk nog steeds boven zijn theewater is. "Die man weigerde steeds in te grijpen als er een speler van mijn team weer een klap in zijn gezicht kreeg. The Bassets heeft altijd een beroerde naam gehad. De handjes van ons zouden te los zitten. Toen ik trainer werd heb ik dat veran derd. We zijn in het veld nu gedis ciplineerd en doen geen gekke duigen meer. Als we dan zo wor den aangepakt en de scheidsrech ter doet niets dan stap ik op". Toen Schrama zijn voornemen kenbaar maakte aan de leidsman, kreeg hij een officiële waarschu wing. "Ik heb gezegd dat me dat geen reet kon schelen. Verder heb ik nog wat scheldwoorden gebezigd. Toen riep hij dat ik kon gaan dou chen. Ik zeg: ja, dat was ik net van plan". Scheidsrechter Zöllner is slecht te spreken over het gedrag van Schrama. "Het leek wel voetbal zeg". Hoe bedoelt u???? "Nou, zoals die speler stond te schelden. Dat hoor je normaal al leen maar in voetbal. Rugbyers doen zoiets niet. Er wordt nooit en te nimmer gescholden op een rug- byveld en als het gebeurt, dan grijp ik in. Zoals nu. Zelfs als ie mand een speler met rood haar een 'rooie' durft te noemen, wordt dat bestraft. En deze speler van The Bassets ging wel erg ver. Wat zegt u? Was het ook nog de trai ner? Dan vind ik het helemaal een slecht voorbeeld. Hij stond zich op te winden over beslissingen die ik nam, of zeg maar: niet nam. Neemt u van mij aan dat ik alles bestraf wat ik hoor of zie en wat niet door de beugel kan". Twee weken geleden had Schrama het trouwens ook al te kwaad. Na de verloren wedstrijd bij het Leidse DIOK had hij het helemaal niet naar zijn zin, omdat de thuisploeg volgens hem veel te hard en onbeschoft had gespeeld. Normaal gesproken spelen rug byers na een wedstrijd nog een 'derde helft' aan de bar, maar die werd door DIOK moeiteloos ge wonnen, want de Sassenheimers kwamen niet opdagen. Een voor rugbybegrippen markant inci dent. In een Sassenheims huis-aan- huis-blad stond enkele dagen la ter een wedstrijdverhaal onder de kop 'Slaande ovatie voor Sassen heimers'. "Pas als de spelers van DIOK zich weer als heren kunnen gedra gen, spelen we weer graag tegen ze en drinken we ook weer samen een biertje", zo luidt een citaat. Wij dachten dat die rugbyers te gen eens stootje konden. Modderpoel Veld één van de voetbalvereni ging Noordwijk heeft de traditio nele gedaante van modderpoel weer aangenomen. Vier jaar na de grondige opknapbeurt is het weer goed mis met de hoofdpiste van sportpark Duinwetering. Volgens terreinmeester Henk Vink van de zaterdagclub hebben de heiwerk zaamheden nabij het voetbalveld, binnenkort moeten daar een poli tiebureau, brandweerkazerne en businesscentrum verrijzen, het af wateringssysteem aangetast. Dat is nog eens lekker eten. Krijg je een stel niet uitgenodigde gasten op je sportpark, gaan die vervolgens het fijnste speeltje van je kapot maken omdat er zo nodig een stelletje heipalen de grond in moet. "Door die trillingen zijn de drainagebuizen allemaal dicht geslibd", meent keurmeester Vink stel lig. Hij zag de bui hangen toen de nabijgelegen sloot, afvoer van het afwateringssysteem, tijdelijk werd afgesloten. Dit om een brug te bouwen ten behoeve van de heimachines. Door die handeling en mede door de overvloedige re genval van enige weken geleden raakten de drainagebuizen vol met water. "De gaatjes van de buizen zijn verstopt geraakt en daardoor kan het water niet meer weg. Daar zijn we lekker mee, want dan kan er ook niet worden gespeeld", is Vink bepaald niet ingeno men met de gebeurtenissen. Wat nu? Vink is benieuwd wat de tegen zet van de gemeente zal zijn. Als er in de komende dagen ook maar een beetje water valt, wordt er za terdag op de Duinwetering niet gevoetbald. Afgelopen weekein de was het veld al zo-zo, maar Vink keurde het veld niet af om de voetballers niet de dupe te la ten worden van een fout van an deren. Is hier sprake van een misreke ning van de gemeente Noord- wijk? Directeur De Visser van ge meentewerken is voorzichtig met zijn uitspraken, maar ook hij is verrast door de plotseling ver slechterde toestand van het veld. "Nee, daarmee hadden we nooit rekening gehouden. Wel dat de grond bij de werkzaamheden zou gaan trillen. We vermoeden dat het één met het ander te maken heeft, maar het moet dank zij grondmonsters allemaal worden vastgesteld wat er precies mis is". In het gunstigste geval komt de gemeente Noordwijk er vanaf met een speciale behandeling (verticuleren) van het veld en het doorspuiten van de drainagebui zen. Blijkt dat de grond op het voetbalveld volledig is dichtge- trild, dan is De Visser verder van huis. "Dan zal er een nieuwe draina gesysteem in moeten". In dat geval zal de schatbewaar der van de gemeente een gat in de lucht springen. In 1986 raakte hij al een ldein half miljoen kwijt aan de opknapbeurt van het nu al dan niet vernielde veld. Dit jaar werd vervolgens 750.000 gulden gere serveerd voor renovatie van veld twee en het trainingsveld. Heien op de Duinwetering: tel uit je winst... LISSABON (GPD) Regeren is vooruitzien. Vitesse-trai- ïer Bert Jacobs, die al ruim 25 jaar in het vak zit, weet dat ils geen ander. Nu de uitschakeling in de derde ronde van le UEFA Cup tegen Sporting Lissabon aanstaande lijkt (de Arnhemmers kijken tegen een 2-0 achterstand aan), wenst ie oefenmeester daarom al vooruit te kijken. Het debuut op iet Europese podium moet immers een vervolg krijgen. 'Het smaakt naar meer", benadruk- e Jacobs nog eens aan de voor wond van de Europacup-return te- jen Sporting Lissabon. "Voorwaar- ie is dan wel dat de selectie wordt 'erbreed en kwalitatief nog meer nhoud krijgt". "We moeten naar een bredere jroep toe, waarbij het onderlinge cwaliteitsverschil slechts tien pro cent is", stelt Jacobs. "Het verschil iussen de bank en het elftal is op het ogenblik te groot". De Renkummer vil zich in de toekomst graag in aan vallend opzicht versterken. Die li- ïie vormt de.achilleshiel van het ïuidige Vitesse. Daarnaast moet er ;en vervanger voor Frans Thijssen vorden aangetrokken. De 38-jarige ibero zet er na dit seizoen definitief jen punt achter. Gerrit Plomp Feyenoord), John Veldman (Wil- em II) en Peter Bosz (Toulon) zijn nmiddels al als mogelijke opvol- *ers genoemd. Probleem is dat dergelijke spe- ers een enorme investering vergen. 'Als je verder wilt, zul je de finan- nele ruimte moeten creeren", vindt facobs. "Of het allemaal kan, dat is •nijn pakkie-an niet. Ik signaleer al- een". Voorzitter Karei Aalbers voelt net zijn trainer mee, maar wenst liet al te hard van stapel te lopen. 'We gaan heel voorzichtig te werk. ik streef continuïteit na. In januari jitten we met de technische staf om de tafel en dan zullen we bekijken wat haalbaar is. Vitesse beschikt niet over liquide middelen. Het ka pitaal staat op het veld, maar dat wil niet zeggen dat we helemaal niets kunnen aantrekken. Via de Stich ting Kapitaalverwerving Vitesse zijn er bepaalde mogelijkheden". In het duel tegen Sporting Clube de Portugal, zoals de vereniging of ficieel heet, moet Jacobs roeien met de riemen die hij heeft. En die zijn vrij kort. Jacobs mist momenteel belangrijke spelers als Edward Stu ring en Phillip Cocu vanwege zware blessures. Bovendien is een belang rijk gedeelte van de aanval (Hans van Arum en Rick Hilgers) hope loos uit vorm. "Er zal tegen Sporting vooral iets vanuit de tweede lijn moeten ko men", meent Jacobs. "Maar dat moet wel binnen een bepaalde dis cipline gebeuren. Als iedereen zo maar gaat weghollen, krijg je ze ach ter je oren. Het wordt een heel zwa re opgave om een 2-0 achterstand nog ongedaan te maken, maar de spelers zullen de huid zo duur mo gelijk verkopen". Bij Vitesse heerst nog onzekerheid omtrent de inzet baarheid van Thijssen. Hij kampt met een blessure aan zijn linker hamstring en ondervindt daar nog steeds hinder van. Gedreven Het Gelders debutantengezelschap ROTTERDAM (ANP) Na zeven jaar keert Ivan Lendl terug in Rotter dam. Wim Buitendijk is er in geslaagd de Tsjechoslowaak vast te leggen voor het toernooi in februari 1991. Naast Lendl heeft ook Ivanisevic toege zegd in Ahoy te verschijnen. De komst van het tweetal is vergemakkelijkt door de opwaardering van het toernooi. Er worden in Rotterdam 450.000 sterk gedevalueerde dollars uitgegeven. Bovendien verschoof Rotterdam op de kalender. Het toernooi wordt voortaan gehouden na Milaan, Brussel en Stuttgart. WOENSDAG 15.00-16.00 Sportnet: Bowlen: Dutch Open. 15.30-18.00 EURO: Golf: US Seniors Open. 16.00-16.30 Sportnet: Bowlen 16.30-17.00 Sportnet: Kickboksen. 16.50-17.50 Ned 3: Studio Sport: tennis (Grand Slam Toernooi in München). 17.00-17.30 Sportnet: Sport uit Frankrijk. 17.30-10.00 Sportnet: Moto News. 18.00-18,30 EURO Vlotraces. 18.00-18.30 TV 5: Montagne: bergsport magazine. 18.00-19.00 Sportnet: Paardesport: springconcours in Parijs. 18.30-19.30 EURO: Paardesport: con cours hippique. 19.00-21.00 Sportnet: Kickboksen. 19.30-20.00 EURO: Eurosport News. 20.00-21.00 EURO: Trans World Sport. 20.00-23.00 BRT 2: Sportavond: met o.a. basketbal (Oostende-Madrid) en Europa- cup-3 voetbal (Borussia Dortmund-An- derlecht). 21.00-22.00 EURO: Ski Report. 21.00-23.00 Sportnet: Boksen. 21.30-22.00 Ned 3: Studio Sport, 21.55-00.00 RTL V: Europacup 3-voetbal: live verslag van Sporting Lissabon-Vites- 22.00-23.00 EURO: Boksen 22.10-23.00 Did 2: Sport extra: Europa- cup-3 voetbal (Leverkusen-Bröndby. Borussia Dortmund-Anderlecht en Atalan ta Bergamo-FC Kóln). 22.15-22.20 Super Sports News. 22.15-22.30 Ned 3 Studio Sportjournaal. 23.00-23.30 Sportnet: Paarderennen in Frankrijk. 23.00-00.00 EURO: Voetbal: EK kwalifi- 23.00-01.00 BBC 1: Sportsnight: FA Cup voetbal. UEFA-Cup voetbal, boksen en tennis in München. 23.20-00.30 Ned 3 Studio Spprt: tennis (Grand Slam Toernooi in München). 23.30-01.30 Sportnet NHL IJshockey 00.00-00.30 EURO Eurosport News 00.00-00.45 Did 1 Sport extra: tennis 00.30-02.30 EURO Snooker; Dubaii Classic 01.30-02.00 Sportnet Exotische Sporten. DONDERDAG 08.00-10.00 Sportnet: NHL IJshockey 08.30-09.30 EURO: Wereldspelen met- olympische sporten 09.30-10.00 EURO: Eurobics. 10.00-11.00 Sportnet Volleybal: Frank- njk-Duitsland. 10.00-11.30 EURO: Kunstrijden op de schaats in Japan. 11.00-13.00 Sportnet: World Snooker Classic. 11.30-12 00 EURO: Vlotraces. 12.00-13 00 EURO: Paardesport: con cours hippique. 13.00-13.30 EURO- Eurobics. 13.00-14.00 Sportnet Paardesport. 13.30-15.30 EURO Snooker Dubaii Classic. 14.00-15.00 Sportnet: Autosport. Select organizer. Met onder andere maandplanners voor 1991,2 uitvouw bare jaarplanners 1991 en 1992, bladen voor persoonlijke aantekeningen, kas- bladen, notitieblok, 13 tabbladen met alfabet, een bladwijzer (tevens liniaal) en plastic hoesjes voor creditcards. Leder 99,- Kunstleder 49 95 flV&^ïl fSEET] Bijpassende calculator. 9,95 M Stoichkov krijgt veel zwaardere straf dan Cruijff MADRID (ANP) Johan Cruijff is door de tuchtcommissie van de Spaanse voetbalbond voor één duel geschorst, wegens zijn rode kaart in de wedstrijd om de Super Cup tus sen Barcelona en Real Madrid. Aan valler Stoichkov van de club werd voor twee maanden en twee wed strijden gestraft. Hij werd in hetzelf- De Vitesse-spelers Latuheru, Eijer, Vermeulen, Straal en Bos nemen het er in Portugal nog even van aan de voor- de duel van het veld gestuurd. avond van het Europa Cup-duel tegen Sporting. krijgt in het majestueuze Josa Al- digt, worden de prestaties minder. Bij Sporting ontbreken verdedi- valade-stadion een gedreven oppo- Dat moet nu maar eens voorkomen ger Luizinho (geblesseerd) en mid- nent tegenover zich. Na het 2-0 ver- worden". denvelder Filipe (geschorst). Het lies van afgelopen zondag in het Peres verwacht een moeilijke duel staat onder leiding van de erva- competitieduel tegen stadgenoot en wedstrijd. "Vitesse speelt uit beter ren Engelsman George Courtney eeuwige rivaal Benfica, wil de equi- dan thuis. Ik vrees een verdedigend (49). De thuisclub rekent op zo'n pe van oefenmeester Marinho Peres ingestelde ploeg, die vooral op de 50.000 toeschouwers. Het stadion iets rechtzetten. "Het elftal heeft counter loert". biedt plaats aan 70.000 mensen, een goed resultaat nodig", aldus de sterk uitgedijde ex-international van Brazilië. "Het kan ons er weer bovenop helpen. Sporting begint de laatste jaren het seizoen altijd goed, maar zodra de winter zich aankon- VOLENDAM (ANP) Jong Oranje heeft de oefenwedstrijd tegen Vo- lendam met 0-2 verloren. De selec tie van de coaches Jan Rab en Nol de Ruiter speelde gisteren gelijk op met de veel gemakkelijker combi nerende Volendammers, maar was aanvallend volstrekt onmachtig. Middenvelder Roberto Lanckohr bleek de gevaarlijkste aanvaller, maar vier doelrijpe kansen waren, mede door goede reacties van Zoe- tenbier, niet aan hem besteed. Met Lanckohr waren Vink, Karnebeek, Binken en Numan, stuk voor stuk verdedigers of middenvelders, nut tige spelers in de groep van veertien die op het veld kwam. Coach De Ruiter vertelde dat de spelers, in Volendam aanwezig, met de PSV-ers De Ron en Scheepers, de groep van zestien zullen vormen, die volgende week naar Malta ver trekt. De groep van Jong Oranje voor Malta bestaat dus uit: doel: Van der Sar (Ajax) en De Ron (PSV); verde diging: Karnebeek en Elzinga (FC Twente), Vink (Ajax), Binken (Vo lendam) en Roest (FC Utrecht); middenveld: Taument (Feyenoord), Numan (Haarlem), Lanckohr (MVV) en Maas (RKC); aanval: Ro nald de Boer en Kreek (Ajax), Brus- selers (Fortuna Sittard), Scheepers (PSV) en De Kruijff (FC Utrecht). De Nederlandse trainer van de Catalanen zat zijn straf reeds vorige week zondag, bij het duel tussen Za- ragoza en Barcelona, uit. Cruijff werd tevens beboet met 1350 gul den. Stoichkov moet zo'n 13.000 gulden betalen. Cruijff werd vorige week wegge stuurd wegens protesteren. De Ne derlander reageerde op een overtre ding tegen zijn Bulgaarse sterspeler Stoichkov, waarvoor niet werd ge floten. De aanvaller zelf protesteer de eveneens en kreeg geel. Stoichk ov ging vervolgens op de voet van de scheidsrechter staan en ontving PSV heeft gisteravond de oefen- eveneens rood. wedstrijd tegen Everton verloren. Omgerekend betekent zijn straf Het werd in Eindhoven 1-2 (0-1). De dat hij pas eind februari zijn rentree doelpunten kwamen op naam van kan maken. De lijstaanvoerder in Cottee en Nevin voor Everton en Spanje moet daardoor voorlopig Vanenburg voor PSV. Bij PSV ont- twee belangrijke spelers missen. De braken Van Breukelen, De Jong en Nederlander Ronald Koeman is ge- Valckx in de basis. De laatste nam blesseerd (achillespees) en zal niet na de rust de plaats in van Gerets. eerder dan maart weer voetballen. LEVERKUSEN (DPA, ANP) Bröndby heeft in de derde ronde van het toernooi om de UEFA-beker opnieuw een Duitse topclub uitgeschakeld. De door oud-mternational Morten Olsen getrainde kampioen speelde in Leverkusen gelijk (0-0), na in Kopenhagen al met 3-0 te hebben gewonnen. Bröndby, dat in de eerste ronde Eintracht Frankfurt verrassend terzijde schoof, kwam in het Ulrich Haberland-stadion nauwelijks in problemen. Leverkusen, in de eerste ronde te sterk voor FC Twente, klampte zich te vergeefs vast aan het verleden. Driejaar geleden maakte de ploeg, in de fi nale van hetzelfde toernooi, een achterstand van 0-3 goed tegen het Spaan se Espanol, om vervolgens te winnen. Heel even leek de formatie van trainer Gelsdorf gisteravond op weg naar een vergelijkbare stunt. De Braziliaan Jorginho leek na vijf minuten de ge hoopte snelle openingstreffer te maken. Zijn fraaie vrije trap van net bui ten het strafschopgebied werd echter knap gekeerd door international doelman Schmeichel. Daarna waren Schreier en Herrlich met kopballen nog gevaarlijk. Veel verder kwam Leverkusen niet. Monaco, eerder in de eerste ronde de meerdere van Roda JC, probeerde op eigen veld tevergeefs de achterstand van 1-2 tegen Torpedo Moskou weg te werken. De ploeg uit de Sovjetunie won in Frankrijk met dezelfde cijfers. Torpedo kwam in de 70ste minuut op voorsprong door Tisjkov. Diaz maakte gelijk, Gitselov zorgde kort voor tijd voor de beslissing.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 21