Nog zes weken loon voor 42 werknemers 'De dingen staan nu zwart op wit WOENSDAG 12 DECEMBER 1990 r LEIDEN/REGIO WC Fouten in het verleden oorzaak faillissement Beuk Banket Van onze redacteur Kees van Kuilenburg LEIMUIDEN/REGIO De salarissen van de werknemers van Beuk Banket BV in Lei- muiden worden de komende zes weken betaald door de Bedrijfsvereniging Bakkers. Het bedrijf in Leimuiden sloot gistermorgen de poorten en de werknemers stonden voor ze het tot zich hadden laten doordringen op straat. Een aantal van hen werkte er al meer dan 30 jaar. Het moederbedrijf, Banketbakkerij Merba in Sliedrecht, heeft surseil- lance van betaling aangevraagd. Bij het bedrijf werkten 42 werknemers, van wie ongeveer 25 vrouwen. De meeste werknemers waren actief in de produktie van koek en banket. Ze zijn afkomstig uit hoofdzakelijk Leimuiden, Rijnsaterwoude en Al phen aan den Rijn. Merba nam het bedrijf in januari van dit jaar over van De Bock Hol ding uit Leimuiden. A. de Bock had het bedrijf met uitzondering van de panden in 1987 overgenomen van de familie Beuk. De familie Beuk begon in 1906 met het bakken van brood en banket. Later begon het fabrieksmatige bakken van brood en banket. Het bedrijf maak te voornamelijk sprits, bitterkoek, speculaas en bankerprodukten. Dat de bedrijfsvereniging voor de komende periode het salaris garan deert, was gisteren nog maar nau welijks een steun voor de gedupeer de werknemers. De meesten van hen waren nog bezig met het ver werken van de emoties en hadden geen behoefte om daar met anderen over te praten. "Ik heb er ruim 30 jaar gewerkt en het is toch een stuk je van jezelf geworden. Dat ben je nu kwijt en het kost tijd om dat tot je te laten doordringen", vertelde een sterk geëmotioneerde werkne mer uit Leimuiden, die verder niets over het hoe en waarom van het fail liet gaan van het bedrijf kwijt wilde. "Eerst maar eens alles voor mezelf op een rijtje zetten". Zevende Ter Aarse Knakentoernooi TER AAR - In de Ter Aarse sport hal De Vlinder wordt volgende week voor de zevende keer het Kna kentoernooi gehouden. Het is een recreatief volleybaltoernooi voor gemengde teams die veelal worden samengesteld uit straten, verenigin gen, bedrijven en families. Er wor den zo'n vierhonderd deelnemers verwacht. De voorronden zijn op dinsdag 18 en woensdag 19 december. Vervol gens hebben op donderdag 20 en vrijdag 21 december de finales plaats. Er kunnen maximaal veertig team meedoen. Kosten voor deelna me bedragen 25 gulden per team. Inschrijfformulieren zijn verkrijg baar bij sporthal De Vlinder. Telefo nische aanmeldingen en inlichtinge bij de organisatoren Maarten Trip- penzee (01722-2570) en Jan Knoben (01722-2193). Drie auto's gestolen LEIDEN - In de nacht van maan dag op dinsdag zijn op drie verschil lende plaatsen in Leiden wagens verdwenen. Op de Floris Verster- laan werd een witte Mercedes gesto len. Een Ford Escort, die aan de Castellumweg stond, verdween eveneens. Op de Tandkarper in de Merenwijk werd een Renault niet meer aangetroffen. De politie heeft geen aanwijzingen voor een ver band tussen de diefstallen. Ondernemingsraadvoorzitter W. van Waveren van het in Leimuiden zeer bekende bedrijf was maandag al op de hoogte van de problemen. "We kregen een mededeling van de directie dat het erg kritiek was met het bedrijf. Gistermorgen om half negen kregen we de tweede schok te verwerken toen directeur Boer man van Merba ons vertelde dat het bedrijf dicht ging. Dan gaat er toch wat door je heen. Tenslotte werk ik al zo'n jaar of 15 bij Beuk". Volgens Van Waveren is direc teur Boerman niets te verwijten. "Volgens mij heeft hij er alles aan gedaan om het bedrijf te redden. Er is veel geld in gestoken, maar we bleven verlies lijden. Op den duur kun je dat toch niet blijven doen", aldus de Alphenaar. De onderne mingsraadvoorzitter zegt het min of meer te hebben zien aankomen. "Maar dat het zo snel zou gaan, nee dat niet". Naar de mening van Van Waveren heeft Merba zich bij de overname van Beuk, begin van dit jaar, sterk verkeken. "Er is een slecht en ver ouderd machinepark. Daar is in het verleden nooit naar gekeken. Wat dat betreft had Boerman zich beter moet laten voorlichten", aldus de voorzitter van de ondernemings raad van het bedrijf, waar de pro duktie gisteren al werd gestopt. Ook bij de Voedingsbond FNV is men van oordeel dat directeur Boer man zich niet voldoende heeft ge realiseerd wat er aan narigheid en ellende werd overgenomen. "Er was achterstallig onderhoud en er moesten oude schulden worden overgenomen. Daar wisten ze in Sliedrecht niets van, zo bleek ons in gesprekken met Boerman", aldus voorlichter Wendy Young van de Voedingsbond FNV. "Naar onze mening heeft Boerman er alles aan gedaan om het bedrijf te redden, maar helaas voor de mensen is dat mislukt. Slechte bedrijfsvoering in het verleden is de uiteindelijke oor zaak". Beloften Lijnchef J. van Haaster uit Rijnsa terwoude is wat minder positief over het handelen van Merba en Boerman. "Er werden tot voor kort nog grote beloften gedaan van or ders die we in de toekomst konden verwachten. Na januari gaan we dit of dat produceren, dus nog even ge duld, zo werden we aan het lijntje gehouden. Nu besef je dat ze eigen lijk al lang wisten dat het een aflo pende zaak was. We vroegen dan wel een verklaring voor sommige naar ons idee merkwaardige zaken, maar daar kreeg je dan wel weer een logische verklaring voor. Nu be grijp je echter wat ons al die tijd is voorgehouden. Niets". Volgens Van Haaster al 33 jaar in dienst bij het bedrijf is de oor zaak dat er te weinig werk was voor de vestiging in Leimuiden. "Vroe ger maakten we tweede keus koek voor bijvoorbeeld de markten. Daar werd mee gestopt, omdat Boerman dat niet zo zag zitten. We moesten kwaliteit maken, maar daar moeten wel afnemers voor zijn", aldus de Rijnsaterwoudenaar. "Vandaar ook dat we in het voorjaar nog een tijdje op halve kracht hebben gewerkt". Van Haaster schat de kansen voor hem en een flink deel van zijn colle ga's om weer aan het werk te ko men, niet hoog in. "Vandaar ook dat er een begrafenisstemming heerst in Leimuiden en Rijnsaterwoude. Beuk is een oud bedrijf. Veel men sen hebben er gewerkt en dat is nu weg. Dat is niet niks. Ik wist het dan ook maandag en heb de gehele nacht wakker gelegen". Afgeschermd Bij de leiding van het bedrijf wilde men niets kwijt over het hoe en waarom van het faillissement. "Ook ik ben bezig met het verwerken van mijn emoties en heb er beslist geen zin in om uitgebreide verklaringen te geven", aldus een van de mede werkers. "Daarvoor moet u in Slied recht zijn. Ook daar echter werd de directie voor journalisten afge schermd door een goed geïnstrueer de telefoniste, die op een gegeven moment verklaarde dat meneer Boerman er niet was en twee tellen later zei dat de directeur niet mocht worden doorverbonden. Komende vrijdag is er in de kanti ne van de koekfabriek een bijeen komst. Daar geven het Arbeidsbu reau en de bedrijfsvereniging een overzicht van de stand van zaken en wordt er tevens bekeken wat de mo gelijkheden zijn voor de ontslagen werkenemers. Het bedrijf van Beuk Scholengemeenschap Albanianae pionier met leerlingenstatuut Van onze redacteur Wim Koevoet ALPHEN AAN DEN RIJN - Geen huiswerk meer dat een 'onredelijke belasting' voor de leerlingen ople vert, minstens één keer per trimes ter een huiswerkvrij weekeinde en inzicht in het waarom van de cijfers voor het rapport. Een greep uit de rechten die de leerlingen van de gemeentelijke scholengemeenschap Albanianae (voor mavo, havo en vwo) zich heb ben verworven nu hun leerlingen- statuut door B en W is goedgekeurd en de raadscommissie onderwijs eveneens het licht op groen heeft gezet. Niet dat er met het leerlingensta tuut veel zal veranderen op de school aan de Diamantstraat. Het stuk met de rechten en plichten van de leerlingen is al geruime tijd de dagelijkse praktijk op de school aan de Diamantstraat. Toch zijn Xander van Zaanen, (16 jaar, vwo 4) en Bar bara van Ruiten (15 jaar, havo 4) blij met het leerlingenstatuut. "De din gen staan nu zwart op wit, de leer lingen hebben iets om op terug te vallen en er kunnen conflicten wor den voorkomen", zegt Barbara. Een mooi voorbeeld van die con flictpreventie biedt artikel 17, lid 3. Dat artikel biedt leerlingen 'vrijheid van uiterlijk'. Een leraar die een punker zijn lokaal niet binnen wil hebben, heeft geen poot om op te verstaan en zal hetwel uit zijn hoofd laten nu de vrijheid van uiterlijk zwart op wit staat. Uitzondering op deze regel kan overigens worden gemaakt 'op grond van hygiënische of veiligheidseisen'. Barbara en Xander denken dat met de orde- en gedragsregels bij de hand of met de regels waarin de vrij heid van meningsuiting is vastge legd ook het recht op het gebruik van de omstreden Joop Klepzeiker agenda is veiliggesteld. Op een school elders in het land is deze schoolagenda verboden vanwege de grove strips en dito balloontek sten. "Bij ons zou zo'n agenda ook zonder leerlingenstatuut nooit wor den verboden", weet Xander heel zeker. Geduld Albanianae is volgens de twee leden van de zevenkoppige leerlingen- raad de eerste school in de wijde omgeving met een geldig leerlin genstatuut. Xander en Barbara ge loven niet dat deze snelheid iets heeft te maken met de mate van progressiviteit van Albanianae. Ze vertellen dat de vorige leerlingen- raad, waar ze zelf geen deel van uit maakten, al met het statuut bezig was. Eigenlijk is hun geduld on danks het relatief hoge tempo waar in Albanianae het stuk heeft gefa briceerd, toch danig op de proef ge steld. Alle geledingen (ouders, do centen, directie, medezeggen schapsraad, leerlingenraad en het gemeentebestuur) hebben zich met het statuut bemoeid. "Het bleef heen en weer gaan", verzucht Bar bara. Hamerstuk Tot grote meningsverschillen heeft het leerlingenstatuut nooit geleid, beweren Xander en Barbara. Alleen door artikel 19 is het geen hamer stuk geworden. Dat artikel luidt: "Tegen handelingen van leerlingen die in strijd zijn met de voorschrif ten die binnen de school gelden, kunnen disciplinaire maatregelen worden getroffen". Sommige onderwijsambtenaren en raadsleden vinden dat een wat vaag artikel. Ze wilden er de bepa ling aan toevoegen dat er een ver band moet bestaan tussen overtre ding en artikel. Daarvoor zijn straf fen, opklimmend in zwaarte, nodig. Te beginnen bij een waarschuwing, uitmondend via strafwerk en een schorsing op definitieve verwijde ring. De leerlingen echter willen de vrijblijvendheid en willekeur die het oorspronkelijke artikel in zich heeft, juist handhaven. "Met zo'n oplopende reeks werk je een onre delijk systeem in de hand. Bij voor beeld als leraren kruisjes achter na men van leerlingen gaan zetten, tel kens als er sprake is van een over treding. Op die manier kan het je zelfs duur komen te staan als je in de klas kauwgom kauwt". Klachtrecht In het leerlingenstatuut is ook het klachtrecht opgenomen. "Dat stond er eerst niet eens in", bekent Barba ra, "maar is er op aandringen van de gemeente aan toegevoegd". Dank zij het klachtrecht kan een leerling die in zijn belang is getrof fen door een handeling of besluit van een medeleerling of een lid van het personeel, de schoolleiding ver zoeken 'een voorziening ter zake te treffen', aldus artikel 22, lid 1. Zo'n verzoek moet schriftelijk en Kappers In het pand aan de Stationsstraat 38 hebben drie kappers (Hans en Tho mas van Bellen en Irma Zwaan) twee kapsalons geopend. Kappen is mogelijk tussen 7 uur 's ochtends en 7 uur 's avonds al dient men in het laatste geval voor 18.30 uur binnen te zijn. Gehuwd: W.J. Guiking en A. Ruijgrok; P. van Houten en M. Veefkind; A. van der Gugten en M. Florijn: P. van Hooven en P.E. de Hart; R.J.M. Holverda en A. Guijt; A.C. van Schip en A.M.C. van Koetsveld van Ankeren, overleden: H. Stokkel. geb. 12 juli 1915, geh. g'ew. met W. Sjardijn. I. Stouten, geb. 29 juni 1913, man; A. van Winkel, geb. 29 juni 1919. man. LEIDEN Geboren: Melissa, dv. H. Singer- ling en S. Laman; Emma Charlotte Héloïse, dv. P.J. Oosterling en H.M. Drenth; Eline Maria, dv. L.G. van der Meulen en Y.M.G. Raasveldt; Jon-Ruben, zv. H.D. van Rhijn en M.J. de Wit; Job, zv. F.J.C.M. Klumper en A.M. Maassen; Tim Gijsben, zv. J.C. Barnhoorn en N. Tas; Jimmy, zv. F.A.K. The en A.C. Stikkelorum; Britt Hendrina Josephina, dv. P.A. Berntzen en B.E.J. Meekel; Alexander Jacobus, zv. P.E. Beukema en J. van Toledo; Dennis Maria, zv. E.T.M. van Bohemen en B.M.G. de Grijs; Joris Jan Pieter, zv. P.W. van den Berg Jeths en J.M. Duijzend; Latifa, dv. A. Errami en H. Triki; Elisabeth Esmeralda, dv. D. van Delft en P.C. Heemskerk; Mike, zv. H. van der Linden en C.M.J. Fles; Bram Michael, zv. J.A. Bloks en S.V.J. Meijers; Amber, dv. J.C. Wiesmeijer en C.B.R. Langerak; Kay, zv. A.J.C. van der Born en S.J. Heshof; Marco Cornells Adrianus, zv. C.B.M. van Beek en A. Hollander; Camee Ja de, dv. B.J. Jongeneel en L.G. Smart; Pieter, zv. P. Ouwehand en J.Z.M. Star. REDACTIE: JAN RIJSDAM, TELEFOON: 161444 Tabee elpee (I) We spreken nog altijd van een platenbon, van de platenwinkel of van de LP-Top 20. Het zijn in geburgerde begrippen die de in druk wekken dat elpee's nog al tijd gewilde handelswaar zijn. Niets is minder waar. In de pla tenzaak is, anno 1990, nauwelijks meer een lp te bekennen. Het laatste platenrek is verbannen naar een hoekje ergens achter in de zaak en zelfs dat behoort bin nenkort tot het verleden. De zwarte plastic schijf loopt in de meeste Leidse grammofoonpla tenzaken op z'n laatste benen en is volledig verdrongen door het zilverkleurige CD-plaatje. Een rondgang langs de platen- handel in Leiden: een paar weken geleden deed één van Leidens, van oudsher, bekendste platenza ken, Gé Hofenk aan de Haarlem merstraat, de resterende platen collectie met hoge korting de deur uit. Is het nu definitief ge daan met de lp? Of, rekken we het nog even? En, zo ja, hoe lang nog? Rens Palm van Gé Hofenk ver telt dat de verkoop van lp's de laatste maanden zo gering was dat hij er definitief mee is gestopt. "We zijn bij de eenmalige uitver koop zo'n 80% van onze voorraad kwijtgeraakt. Maar eigenlijk liep het voor die tijd helemaal niet meer. Sinds de zomer maakt de lp nog maar zo'n 15% van onze om zet uit. Dan wordt het heel riskant om nog te investeren in nieuwe platen. Onze ruimte is beperkt en je weet niet of je de lading nog kwijt raakt. Van het publiek dat het meest regelmatig muziek koopt, zo tussen de 25 en 40 jaar, heeft 90% al een cd-speler staan". "Sommige klanten vinden het wel jammer dat de lp uit de zaak is verdwenen", weet Palm. "De mensen voelen zich voor het blok gezet en gedwongen om een cd- speler aan te schaffen. Met name de oudere generatie heeft vaak geen zin meer in de aanschaf van nieuwe apparatuur". Tabee elpee (2) "Wat voor de klant geldt, geldt ook voor de platenhajidel", aldus Rens Palm. "Wij voelen ons ook voor het blok gezet. De hele in dustrie en de marketing is gericht op de cd. Het is bijna niet meer doenlijk om nog een collectie lp's met het basisrepertoire te hand- Nanne Wagenaar van Elpee geeft zich nog niet gewonnen: "Zolang het kan blijf ik naast cd's ook lp's verko pen". (foto Jan Holvast] haven. Veel titels zijn niet meer te bestellen. Met nieuwe platen lukt het nog wel, maar dat wordt ook steeds moeilijker". "Met de vinylsingle is het bin nenkort gebeurt", voorspelt Rens Palm. "We blijven er nog een paar maanden mee door gaan. Maar het kleine zwarte vinylschijfje maakt nog maar 10% van de ver koop uit. Ook hier geldt dat de single-cd de markt bijna volledig heeft overgenomen". Een muziekhandel die zich tooit met de naam Plato veron derstelt dat er nog een flinke col lectie grammofoonplaten in huis zal zijn. Maar, de opmars van de cd blijkt ook in de platenzaak aan de Vrouwensteeg niet te stuiten. Een woordvoerder deelt mee dat de bak met nieuwe platen z'n laatste maand in gaat. "Vanaf 1 ja nuari leveren wij alleen nog lp's op bestelling. Wat we hebben blijft nog even staan. Maar, dat is niet zoveel meer". De Griekse wijsgeer Plato blijft desalniettemin ook na 1 januari zijn naam lenen aan de cd-winkel in Vrouwensteeg. "We zijn be kend onder die naam dus het zou niet verstandig zijn dat te veran deren. Zo langzamerhand weet ie dereen wel dat we, ondanks die naam, geen platenzaak meer zijn". Bij de klassieke muziekhandel van Nic. de Tombe, aan de Pieter- skerkchoorsteeg, is het van het zelfde laken een pak. "We hebben nog wel wat staan", vertelt De Tombe. "Maar dat duurt niet lang meer. Ik denk nog een maand. De produktie van klassieke lp's is grotendeels stop gezet", weet De Tombe. "In het buitenland is er nog mondjesmaat iets te bestel len. Maar nieuwe titels komen nauwelijks meer uit op lp. Of het moet een verschrikkelijke topper zijn zoals het concert uit de Ther men van Carracalla". "Er is nog wel steeds vraag naar lp's", aldus De Tombe. "Mensen zijn vaak teleurgesteld als ik ze niet kan helpen. Vooral ouderen willen zich niet laten dwingen een cd-speler aan te schaffen omdat ze een enorme verzameling klas sieke muziek op de plaat heb ben". De Tombe bekent dat het ver dwijnen van de lp ook hem aan het hart gaat "omdat de klank kleur van een lp toch mooier is. De cd mist toch iets. Aan de ande re kant gaat een lp op den duur toch van je af. Een tikje hier en een krasje daar. Je weet hoe dat gaat". Tabee elpee (3) Het einde van het vinyltijdperk is dus absoluut in zicht. "Klopt", re ageert Nanne Wagenaar wiens muziekhandel aan de Vismarkt inmiddels een nostalgische naam draagt: Elpee. "Het wordt steeds moelijker om alle gewenste pla ten te leveren, maar, het nieuwe werk heb ik nog allemaal staan. Ik moet wel steeds meer bestellen in het buitenland. In de Verenig de Staten, Canada en Engeland is bijna alles nog op elpee verkrijg baar. De muziekhandelaar van de Vismarkt bevestigt dat de om schakeling van lp's naar cd's dit jaar nog sneller is gegaan dan in vorige jaren. "Een jaartje terug was mijn omzetverhouding nog ongeveer 40% lp's en 60% cd's. Als ik nu nog de 10% lp's haal is dat veel. Ik hou dat marktaandeel nog redelijk op peil omdat steeds meer collega's ophouden met de verkoop van elpees. Als ik meer ruimte had, en de platenmaat schappijen zouden beter leveren, dan zou ik nog wel meer verko pen dan ik nu doe". Nanne Wagenaar meent dat platenmaatschappijen flink hun best hebben gedaan om de gram mofoonplaat de nek om te draai en. "Als bepaalde opnamen niet meer worden geleverd, is dat heel vervelend voor de platenliefheb- ber. Ga maar na: als je een keer of drie hebt misgegrepen denk je uiteindelijk toch: laat ik maar een cd-speler aanschaffen. Ik heb ver woedde lp-liefhebbers, die tot voor kort nog 4 a 5 lp's per week kochten, uiteindelijk toch over stag zien gaan". Wagenaar geeft zich nog niet gewonnen. "Zolang het kan blijf ik naast cd's ook lp's verkopen. Dat wil zeggen: zolang de platen maatschappijen blijven leveren. Ik hou zolang vol omdat ik het zelf ook wel jammer vind dat de lp helemaal verdwijnt. Oudere opnames vind ik op lp gewoon mooier klinken. Maar, uiteinde lijk moet ook ik toegeven dat de perfectie van de cd het wint van de kwaliteit van de lp. Alleen de lp-hoezen, dat is iets wat ik zal blijven missen". De muziekhandel aan de Vis markt blijft overigens de naam Elpee dragen, ook al staat de win kel tegenwoordig vol cd's. Nanne Wagenaar: "De afkorting lp staat voor 'long play' en zo'n zilveren schijfje is ook 'long play'. Dus zo gek is die naam nog niet". met reden omkleed binnen zeven dagen bij de schoolleiding zijn inge diend. Voor de schoolleiding een besluit neemt, moet zij betrokke nen hebben gehoord. Zo'n besluit moet binnen twee weken zijn geval len. Barbara en Xander erkennen het grote belang van het klachtrecht. Telkens als de verslaggever hen wijst op een hiaat in het statuut, merken de twee op: "Maar dan heb ben we toch nog klachtrecht". Zo lijkt het recht op inzicht in de tot standkoming van een rapportcijfer niet veel voor te stellen zo lang leer lingen lerarenvergaderingen over de rapporten niet mogen bijwonen. Xander: "Dank zij het klachten recht kan een leraar je niet zo maar wegsturen als je om opheldering vraagt over een cijfer. Hij kan zich er niet meer van af doen met 'scheer je weg, dat gaat je niets aan'. Doet hy dat toch, dan weten leerlingen wat hen te doen staat". Koters De leerlingenraad van Albanianae heeft volgens de twee voor niet één bepaling hoeven knokken. Wel was er even een beetje onenigheid over de verspreiding van het leerlingen statuut. De schoolleiding wilde aan vankelijk volstaan met een uittrek sel voor de langere klassen. "Maar die koters", zegt Xander lachend, "hebben ook recht op het volledige leerlingenstatuut. Zo moeilijk is het niet wat erin staat. We hebben de aanvankelijke nogal moeilijke zin nen aangepast". 130 kerstpakketten voor Roemenië VALKENBURG - De Stichting Oost-Europa heeft al 130 pakketten binnen voor het dorpje Coltesi in Roemenië. Het is de bedoeling dat de Valkenburgse organisatie uitein delijk 500 pakketten verzamelt voor het negenhonderd inwoners tellen de dorpje. Om de nodige pakketten binnen te halen is inmiddels het hele Rijn dorp ingeschakeld. Zo is gratis op slagruimte aan de Hoofdstraat en de Marinus Poststraat ter beschikking gesteld. Een plaatselijke onderne mer steunt de actie door de pakket ten in de aanbieding te doen. Alle kinderen van de christelijk basis school De Burcht kregen een ver zoek mee naar huis om artikelen voor de kerstpakketten mee te ne men. Daaruit zijn 45 pakketten sa mengesteld. Ook het Katwijkse Zeehospitium en het bejaardenhuis Overduin doen mee aan de actie door respectievelijk zeven zieken huisbedden en de opbrengst van de kerstcollecte ter beschikking te stellen. De Valkenburgse politiek heeft zich eveneens achter het initiatief geschaard. Gisteravond besloot de commissie financiën om 3250 gul den bij te dragen, een gulden per Valkenburger. Wethouder M.J. Vos beloofde binnen een paar maanden te bekijken of de subsidie structu reel kan worden. Het transport van de kerstpakket ten vertrekt op donderdag 27 de cember om vier uur 's nachts. Tot en met 21 december kunnen bij de le den van de stichting nog kerstpak ketten, warme kleding en dekens worden ingeleverd. De leden ko men ook artikelen thuis ophalen. Daarvoor kan onder meer contact worden opgenomen met Nel van de Beek (01718-71665), Joke Meyvogel (31192) en Hans Knegt (27576). Duiven Postduivenvereniging De Reisduif houdt op 15 en 16 december haar jaarlijkse tentoonstelling in de speeltuin Morskwar- tier aan de Morsweg. De openingstijden zijn zaterdag van 14.00 tot 22.00 uur, en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Vrijwilligers Buurtcentrum Dijk 33 zoekt vrijwilligers voor de begeleiding van een kindercir- cusclub, die iedere maandag bijeenkomt van 16.00 tot 17.30 uur. Belangstellen den wordt verzocht contact op te nemen met Mirjana of Monika, tel. 126243.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 10