Henny Huisman: 'In ons land bestaat geen echt 'sterrendom' T' BROOKE NIET NAAR MARINIERS Jeroen Pauw brengt cultuurprogramma Soundmixers ook naar het buitenland Omroepen niet meer in eikaars vaarwater JOHNNY RIJK WEER SAMEN Concert Deep Purple Tropenhelm O pr A V j e DINSDAG 11 DECEMBER 1990 R.T.V.-SHOW PAGINA 21 DEN HAAG - RTL 4 brengt vanaf 6 januari een nieuw cultuurprogramma op het scherm. 'Studio Rembrandt' wordt vanaf 6 januari elke zondagochtend van 11.00 tot 12.00 uur uitgezonden. De pre sentatie van de wekelijkse talkshow is in handen van Jeroen Pauw. In de studio aan het Amster damse Rembrandtplein ont vangt Pauw elke week vier gasten voor een brunch. Drie van de vier hebben recht streeks te maken met de diver se disciplines binnen de kunst wereld. De vierde gast heeft een grote affiniteit met een be paalde kunstrichting, maar oefent een beroep uit dat er niet rechtstreeks mee te maken heeft. NEW YORK Filmster Brooke Shields zal de Ame rikaanse 'jongens' In het Golf-gebied niet mogen op vrolijken. De Saoedi-Ara- bische autoriteiten hebben besloten haar geen visum te geven. Het hoe en waarom van die weigering werd niet bekendgemaakt. Op de foto deelt Brooke weliswaar handtekeningen uit aan mariniers, maar die prent dateert uit 1983... <roto ad HILVERSUM Welbespraakt, soms grappig, soms aarze lend maar vooral onzeker. Dat is Henny Huisman. Een van de 'sterren' van Joop van den Ende die nu als publiekstrek ker voor RTL 4 werkt. Na een jaar onzekerheid over zijn tv- carrière bij TV 10 en een wat matige start bij RTL 4 (toen nog Veronique) is Henny weer helemaal 'in the picture'. Hij houdt weer duizenden men sen aan de buis gekluisterd met zijn Mini-playbackshow, begint op oudjaarsavond weer met een nieuwe serie Surpriseshows en bereidt zich vol enthousiasme voor op nieuwe afleveringen van de Soundmixshow die volgend voorjaar worden uitgezonden. Heeft net weer een nieuwe cd op de markt gebracht met kinder liedjes. Een interview met een druk bezet man die zijn populari teit steeds meer gaat relativeren. „Als ik zelf echt ging geloven in alle lofuitingen die ik de laatste jaren heb gekregen, dan zou ik echt glad worden. Ik heb ringen gekregen, er is een was sen beeld van me gemaakt en ik sta vaak bovenaan populariteits polls. Ik vind dat leuk, maar pro beer daar toch zoveel mogelijk aan voorbij te gaan. Ik houd me zelf maar voor dat ik een soort loodgieter ben die met zijn kop in een kastje zit. Verder word ik betaald voor mijn werk. Mijn kastje is dan toevallig een tv. Ik voel me wel vaak bevoorrecht. Het overkomt me toch maar, ik probeer zoveel mogelijk te relati veren. Als ik ergens een winkel heb geopend en een massa hyste rische mensen achter me laat, De Soundmixshow van Henny Huisman maakt ook in het buitenland furore. De show is inmiddels verkocht aan Duits land. Amerika, Engeland, De nemarken en nog een aantal Europese landen. De presenta tor wil zelf ook nog geen af stand van zijn geesteskind doen. "Ik ga er ook maar weer mee door, hoewel ik begin dit jaar nog heb geroepen dat het afgelopen was. Maar ik krijg nog steeds postzakken vol aanmeldingen. Ik kan er nog geen afstand van doen, dus ga ik het land weer in om de voor rondes te presenteren en te be oordelen. Het kost me veel tijd, levert weinig op, maar ik wil erbij zijn. Praten met het pu bliek. Die reacties heb ik no dig". HILVERSUM (GPD) KRO en TROS hebben overeen stemming bereikt over het stroomlijnen van het televi sie-programmaschema op de woensdag, als beide omroe pen uitzenden. Dat hebben KRO en TROS gisteren mee gedeeld. Volgens KRO en TROS worden de komende maanden geen gelijksoortige programma's uitgezonden op Neder land 1 en 2 op de woensdagavond. Ook zullen er geen overlappingen zijn. In het nieuwe schema staat vanaf 26 december bijvoor beeld de KRO-spelshow '10 in de pan' met Frank Kramer direct na het zeven uur journaal geprogrammeerd. Als dit programma is afgelopen, begint op de andere zender Lin da de Mol met Love letters. AMSTERDAMJohnny Rijk samen: de geschiedenis gaat zich herhalen. Jarenlang vormden Johnny Kraaykamp en Rijk de Gooyer een komisch duo. tot dat beide heren hun eigen weg gingen. Vervolgens werd Rijk de Gooyer één van Nederlands meestgevraagde filmfacteurs en zou zijn 'maat' na jaren ploeteren ook eindelijk erkend worden als acteur voor het serieuzere werk, met name op het toneel. Maar nu zijn ze weer samen als komisch duo te zien. vanaf 1 januari op tv met de 'Johnny Rijk Show'. De eerste aflevering bevat een sketch i beide komieken als bomdeskundigen te 2 tegen bet decor van een supermarkt. Overigens bereikt Rijk de Gooyer volgende week de pensioengerechtigde leeftijd en ging Johnny Kraaykamp hem in april dit jaar al voor.... (foto anp) ti zijn hoef ik daar thuis niet over op te scheppen. Mijn vrouw houdt me dan onmiddellijk voor dat die mensen niet staan te schreeuwen omdat ik het ben, maar gewoon omdat ik iemand van de tv ben, en dat is voor velen toch iets bij zonders". Nuchter Ach, joh, Nederland is geen land waarin sterrendom wordt getole reerd. Daar zijn we een te nuch ter volkje voor. In ons land word je nooit echt een ster. zoals men dat in Amerika wel kent. Sterker nog, in Nederland rust een beetje een smet op de term 'Bekende Nederlander'. Alsof het een soort ziekte is. Je kunt het maar beter niet zijn, anders gaat iedereen er vanuit dat je arrogant en ver waand bent. Mensen hebben het liefst datje zo 'gewoon' mogelijk blijft. Ze willen zich met je kun nen identificeren". „Misschien is dat wel het ge heim van mijn succes. Ik ben door de jaren heen toch zo veel mogelijk mezelf gebleven. Voor al kinderen voelen dat goed aan. Ze kennen tegenover mij ook geen enkele schroom. Ze vertel len me dingen die ze niet eens aan hun ouders vertellen. Ik be handel kinderen ook als volwas senen". "Dat contact met kinde ren vind ik heerlijk. Vooral de mini-moppentrommel is heerlijk om te maken. De geheimen die ze je toevertrouwen, heerlijk". "Die formule van de Miniplay- backshow is trouwens nog steeds ook goud waard. Ik krijg elke dag ongelooflijk veel aan meldingen. Ik word wel eens ziek van de kritiek op dat pro gramma door pedagogen. Die zeggen dan dat ik met die formu le het creatieve uit de kinderen weghaal. Ik denk dat die show juist iets toevoegt. Als je vijf klei ne meisjes, die op het school plein niets bijzonders zijn, een mooi jurkje aantrekt en een pruik opzet, dan hebben ze de avond van hun leven als De Dol ly Dots. Dat is toch prachtig". ROTTERDAM - De rockgroep Deep Purple geeft op 7 maart van het volgend jaar een concert in ons land. Het Rotterdamse sportpaleis Ahoy' vormt daar het decor voor. Deep Purple, die met het nummer 'Child in Time' al jaren in de hoogste regionen van de top-100 aller tijden eindigt, laat de meiden- hardrock groep 'Vixen' in het voorprogramma optreden. De groep treedt in de volgende samenstelling op: Ritchie Blackmore (gitaar), lan Paice (drums), John Lord (keyboards), Joe Lynn Turner (zang) en Roger Glover (bas). De kaarverkoop voor het concert begint op 22 december. Vanavond om 19.00 uur kunt u bij het VPRO-radioprogramma 'Passages, passanten' terecht voor een wandeling door de Ba- liemvallei, een van de laatst ontdekte woonplaatsen van de bergpapoea's op het huidige Irian Jaya, ofwel het voormali ge Nederlands-N ieuw-Guinea. Als gids treedt op de schrijver F. Springer, die dit jaar het Boe kenweekgeschenk schreef. Ruim dertig jaar geleden kwam hij in Hollandia aan, waar zijn korte loopbaan als bestuursambte naar begon. Na Hollandia kreeg hij een functie in het moe- rasland aan de zuidkust van Nieuw-Guinea; daarna werd hij gestationeerd tussen de Da- ni's van het bergland, ïn de Ba- liemvallei, waar stammentwis ten en geruzie over varkens aan de orde van de dag waren. In verhalen als 'Bericht uit Hollandia' en 'Zaken overzee' vertelt Springer op lakonieke en ironische manier over zijn bele venissen in een van de laatste resten tropisch Nederland. Tij dens de Boekenweek mocht ik in de schouwburg van Hoogeveen een gesprek met hem voeren, en daarbij bleek dat Springer, die in werkelijkheid Carel Jan Sch neider heet, ook een zeer onder houdend causeur is. Hoewel hij na Nieuw-Guinea diplomatieke posten heeft bekleed in New York, Bangkok, Dacca (Bangla Desh), Teheran, Loeanda (An gola) en Oost-Berlijn, is zijn tijd als bestuursambtenaar - als 'namaak-woudloper', zoals hij zelf zegt - hem het dierbaarst ge bleven. Voor de mensen die vroeger bij het Binnenlands Bestuur in Indi werkten, was overplaat sing naar Nieuw-Guinea een straf. Zij beschouwden het land van de papoea's als een uithoek van de beschaving, waar kan Gerrit Jan Zwier nibalen en muskieten de dienst uitmaakten. Maar in 1958 kon Springer, die zijn jeugd op Ja va had doorgebracht, niet meer terug naar de gordel van sma ragd. Na gijn studie inde rech ten, had hij zin in een tropisch avontuur en daarom koos hij voor Hollandia. En wat hij zo hoorde over de Diplomatieke Dienst trok hem wel aan: "Je zag iets van de wereld en een moeilijk vak was het op het eer ste oog niet. Iets anders dan cocktails drinken leken die lui, althans volgens de mij bekende literatuur, niet te doen". Die in druk werd nog versterkt door het advies dat hij van een echte diplomaat kreeg: zorg datje het moderne ballroom-dansen on der de knie krijgt, dan kun je bij voorkomende gelegenheden de vrouw van de resident ten dans vragen, en dat is goed voor je verdere loopbaan. Na zijn opleiding tot woudlo per, die slechts een paar maan den in beslag nam, werd hem bij het examen de vraag gesteld wie hij, in het geval hij er getui ge van zou zijn dat een missio naris en een zendeling tegelijk in een dodelijk moeras wegzon ken, het eerst de helpende hand zou toesteken. Hij zou ze allebei een hand geven, antwoordde Springer, zonder onderscheid des geloofs, en hij zou zijn uiter ste best doen om ze allebei weer op het droge te krijgen. Na dit voortreffelijke antwoord, wenste de commissie hem geluk met het behaalde examen. Bij aankomst op Nieuw-Gui nea zag hij zichzelf als een man die, met een tropenhelm achter op het gebruinde hoofd, door het manshoge gras liep om in de in boorlingendorpen de bescha ving te brengen. "Het moeizame werk van de pacificatie kon be ginnen", klinkt het ironisch in 'Zaken overzee'. Hij zou die menseneters wel eens gaan ver tellen dat het afgelopen moest zijn met alle oorlog en heiden dom! Zijn eerste standplaats was Mimika, een "strontgat" aan de drassige zuidkust, waar hij achtduizend "apathische sagovreters" in de vaart der volkeren moest opstoten. Maar goed, deze moeilijke post leek hem in ieder geval beter dan die van een collega, die er bij het theoretische onderdeel van het rijexamen haarscherp op moest letten dat de papoea's op de hoogte waren van alle gevaar lijke situaties die bij onbewaak te spoorwegovergangen kunnen optreden. In Mimika telde Springer bijna elke avond de kas na, want iemand in Hollan dia had hem verzekerd dat je als controleur nog beter de vrouw van de gouverneur kon aanranden dan dat je een kas tekort van een stuiver moest verantwoorden. Daarna volgde de Baliemval- lei, waar hij in de brandende zon naar de urenlange klets praat van breedsprakige op perhoofden diende te luisteren. Soms stond hij aan het hoofd van een strafexpeditie, zo ver telt hij in het radioprogramma, en dan betreurde hij het ten zee rste dat hij niet vooreen gewone Haagse kantoorbetrekking had gekozen. de regering heeft de verzending vah carbai1a2ep pillen haar irak verboden. onpAT het theoretisch hogt- l'j k/5 er gifgas KAPITEIN HSL.O 15 PE EN/GE P/E N/ET BEVROREN /S Z ENER DOOR P/E DIKKE

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 21