flflüjinijp Geen vakantie voor Vitesse in Portugal SPOoTTV Schaatsunie blijft rommelen met opzet wereldbekercyclus Marathonrijders voor loodzware opgave Van Marle stipt tegenstellingen amateur- en profsecties aan DINSDAG 11 DECEMBER 1990 PAGINA 17 CALGARY (ANP) - Tomas Gustafson volgde Johann Olav Koss het afgelopen weekeinde op als kop man van het peloton allroundschaatsers. Een jaar geleden zetten Ben van der Burg en Bart Veld kamp de wereldbekerwedstrijden voor de jaarwisseling naar hun hand. Het is niet uitgesloten dat het volgend weekeinde op de hooglandbaan in Butte, waar de laatste cup-ontmoeting van dit jaar wordt verwerkt, weer een nieuwe naam opduikt. Dat tekent de huidige prestatie- tevens in staat dichtheid in de top. Het is voor de ment te rijden. Nederlandse bondscoach Ab Krook aanleiding te beweren dat de wed strijdenreeks een volwassen karak ter heeft gekregen. Feit is wel, dat de schaatsers, nu de betalingen zijn opgeschroefd, serieuze belangstel ling koesteren. „Vergeleken bij voorgaande jaren is het aanbod van goede schaatsers vergroot", stelde Krook na de races in Calgary vast. Met een schuin oog keek hij naar Thomas Bos, die in de eerste weken van het seizoen uit de schaduw van Van der Burg en Veld kamp is gestapt. Ook had hij de naam van de Italiaan Roberto Sig- hel kunnen noemen. Bos en Sighel schaarden zich zondagnacht bij het groepje, dat lange afstanden van impulsen kan meterritten door het tijdverschil niet melden - toont aan dat de ISU weinig geeft om de publicitaire be geleiding van het hardrijden op de schaats. De opzet van de wereldbekercy clus, waarvan dit seizoen de vierde editie wordt afgewerkt, ontmoet eveneens kritiek. In het algemeen is er waardering voor de interconti- zijn ambitie gedwarsboomd door nentale aanpak, maar het wordt be- l goed klasse- Onbevangen Betrekkelijk onbevangen en geïn spireerd door de magie van de Oval benaderden zij het wereldrecord van de Noor Geir Karlstad tot vijf, zes seconden. Diens landgenoot Koss, die op een record uit onjuiste ijspreparatie. Krook vaarlijk als de schaatsers c chtig in zijn oordeel. „Als het aardbol worden gejaagd. Krook: „Als je wedstrijden in Noord-Ame- rika op de agenda zet, moet je niet u de week tevoren in Heerenveen rij- hal gebouwd. Als je den. Je bereikt slechts dat de Cana dezen en Amerikanen in Heeren veen wegblijven en de Europeanen zich niet voldoende kunnen accli- werkelijk verschil in ijs is, moet dat toch te denken geven. Juist dereen dezelfde omstandigheden te bieden meer dweilt, is dat best, minder water moeten gebruiken." De Olympic Oval mag dan Tennissers strijden om geld en auto op nationale Masters Zweed laat zich met regeren door de door schaatsbobo's opgestelde Hij keert deze week terug zijn woonplaats Eskilstuna. is overweegt de drievoudige de vijf kilo- Olympische kampioen de Europese Bos tegen de titelstrijd in Sarajevo te laten schie- fjm i 1984 ver zilver. „Ik goede herinnering aantal andere pistes leren. Scheidsrechter Rene Marleau be schikte niet over de kennis om de wedstrijd in goede banen te leiden. Ten behoeve van vijftig toeschou wers, die bereid w meter tot de slotrit w Zweed Joakim Karlberg uit te zit- ten. Tijdens de Spelen ten, liet de arbiter de beste schaat- overde hij daar goud als laatste aantreden. De regie- heb menten Schaats Unie laten die mogelijk- loopbaan chiel Schapers zich gisteren tijdens heid open, maar het is gebruikelij- slecht, WK de Internationale baan. Maar ik weet ook dat in mijn gisteravond ondanks ker de goede schaatsers eerst en op het WK beter ijs te laten acteren. Onder dat risico liever niet", meer om die reden had Marleau het al voor aanvang van de wedstrijden met de Nederlandse ploegleiding aan de stok gekregen. Ervaring leert dat scheidsrech- ters bij het schaatsen het wel heel vanaf morgen wordt beslist bont moeten makeji, voordat zijluit op de vaderlandse ranglijst A 1 de loting van het nationale Masters- tennistoernooi aan Armand Cus- ters, juist de speler tegen wie de Eemnesser de afgelopen competitie zijn enige nederlaag leed. „Ik heb dus nog een appeltje met hem te schillen", lachte 'nummer trekker' Schapers in Driebergen. goed EK altijd een de Europacup 2 tegen Alma Ata niet de volgende ronde. Dank zij meer pun- is gevolgd. Aangezien ten over twee wedstrijden bekert de ploeg uit de Sovjetunie verder. Op de Heerenveen is, loop ik foto is Martinus in de aanval met (vlnr) LiudmilaNossenko,Tatiana Mens- hova (beiden Alma Ata) en Heieen Crielaard en Marian Pappot, (foto anp> 1990 de eerste plaats opeisen. Bij de r zich mag de baan worden gehaald. Het laatste voorbeeld is de Amerikaan Gene Sandvig, die in 1988 van het wereld- maken Paul Haar- kampioenschap voor allrounders in n tombola maakte. De zondag - Europese r huis (in de eerste ronde tegen Ralph A*™?. ^ta Kok) en titelverdediger Mark Koe- indeling - s (tegen Jan Willem Lodder) ^ia konden de voornaamste 5000- nog kans op de bonus van vijftien- duizend gulden en een jaar gratis Audi-rijden. Bij de leen Brenda Schultz (ontmoet eerst heêft'de organTsatoren Caroline Vis) nog in staat om MafSon Bollegraf (begint tegen de voor geblesseerde Nicole Jagerman gevallen Heieen van de Berg) de tosleutels afhandig te maken. Bollegraf wist vorig jaar in Apel- buiten *LÏÏlehammèrdfcht bij OLYMPISCHE SPELEN - Het In ternationale Olympische Comité de Win terspelen van 1994 in Lillehammer gevraagd de schaatsbaan op een an dere locatie te bouwen. Volgens het huidige plan wordt de indoorarena bij Hamar, circa vijftig kilometer doorn ook het toernooi, dat taal prijzengeld van 45.000 gulden kent, op haar naam te schrijven. Ri chard Krajicek was in 1989 bij de a de sterkste. De Hagenaar rjcht. Het organisatiecomité zal de vogelreservaat neergezet, tot grote verontwaardiging van de natuur liefhebbers. De eerste graafwerk zaamheden zijn inmiddels al begint donderdag tegen Fred Sauer. De complete loting ziet er als volgt uit: Mannen: Paul Haarhuis (1) - Ralph Kok, Tom Kempers - Menno Oosting, Jan Siemerink (4) - Glenn Schaap, Arjan van de Zande - Jacco Eltingh, Michiel Schapers - Armand Custers, Fred Sauer - Ri chard Krajicek (3), Tom Nijssen - Vrouwen: Manon Bollegraf (1) - Heieen van den Berg. Miriam Ore mans - Linda Niemantsverdriet (4), Stephanie Rpttier (3) - Carin Bak- kum, Caroline Vis - Brenda Schultz het IOC nader bestude- ALKMAAR (GPD) - Volledig nieuw en vooral loodzwaar. Dat belooft de Aegon-marathon- vijfdaagse te worden die van avond in Groningen begint. De al sinds 1983 op de agenda staande zesdaagse is dit seizoen veran derd in een vijfdaagse en op volle dig nieuwe leest geschoeid. Werd er in het verleden dagelijks een 'echte' marathon over 42 kilome ter en 195 meter gereden, ditmaal komen de A-rijders tweemaal per avond in actie. Uiteraard voor de gewone rit over 100 of 150 ronden, maar als opwarmer eerst voor een koppeltijdrit, een klassements wedstrijd, een afvalrace of een ploegachtervolging. Een 'denktank' bestaande uit oud-rijder Rien de Roon, vete raan Jan-Roelof Kruithof en de huidige Aegon-ploegleider en oud-rijder Dries Klein bedacht een geheel nieuwe formule. Uit gangspunt was het publiek top sport te bieden en de rijders dage lijks tot de bodem van hun moge lijkheden te dwingen. Het pro gramma dat de drie hebben sa mengesteld oogt spectaculair. Evenals in de KNSB-competi- tie krijgen de eerste twintig van de marathon punten die meetel len voor het eindklassement. Ook tijdens de premiesprints zijn pun ten te verdienen alsmede voor het nemen van een ronde voor sprong. Ook tijdens de andere on derdelen zijn punten te behalen zodat de deelnemers in elk onder deel attent moeten zijn. De sterke ploeg van Yep Kra mer, Arnold Stam en Richard van Kempen behoort tot de favoriete formaties al lijkt er ook een hoofdrol weggelegd voor Robert Vunderink, nationaal kampioen Piet Kleine en huidige toppers als Lammert Huitema en de steeds meer op de voorgrond tredende Haarlemmer Fausto de Marrei- ros. In totaal gaan zestien ploegen van vier rijders van start, terwijl de mogelijkheid nog aanwezig is dat alsnog een Russisch kwartet - met Botskjarjov en Baradbv - aan het veld wordt toegevoegd. Het zullen vooral de sterkeren zijn die tot de finale in Heeren veen overeind blijven. „Verschui len kan niet meer", meent routi nier Kruithof, „de sterkste wint". De eerste wedstrijd is vanavond in Groningen. Vervolgens doet het peloton Eindhoven (morgen), Alkmaar (donderdag) en Assen (vrijdag) aan. De grote finale is za terdagmiddag in het overdekte Thialf-stadion in Heerenveen waarvan de NOS een rechtstreek se tv-reportage zal verzorgen. Die Sipkema van de vereniging 'De Fne$che Elfstedenvond ik al tijd al kijken of hij diep in zijn hart de Elfstedentocht liever hele maal niet organiseerde en sinds die vergadering van afgelopen vrijdag in Leeuwarden zal hij wel dagelijks bidden of het in het hoge noorden vooral maar mag dóóien. Ongelijk kan ik hem met geven. Om zon Elfstedentocht organi satorisch nog een beetje in de hand te houden, kunnen niet meer dan 16.000 rijders het ijs op. Dat aantal staat al lang te boek, van daar dat er sinds 1986 een leden stop geldt. Maar dat heeft weer als nadeel dat er geen leden beneden de 22 jaar staan ingeschreven. Een hele (jonge) generatie dreigt zo van deelneming te worden uit gesloten als er weer een tocht mo gelijk is. Dat wordt met de jaren alleen maar erger, want veel ver loop schijnt er niet te zijn. Sipkema ziet de onhoudbaar heid daarvan in en probeert nu al twee jaar tot een zekere doorstro ming te komen via het instellen van bijv. een leeftijdsgrens en deelnamecriteria. De gemiddelde leeftijd van de leden van de Frie- sche Elfsteden is nu al ruim 40 jaar en de Elfstedentocht kan toch geen oude-mannenzaak worden. Kan wel wezen, maar de leden vergadering stemde ook vrijdag zijn voorstellen met grote harts tocht weg. Arme Sipkema. Bijna een kwart eeuw was er geen Elfste dentocht mogelijk, hij wordt voor zitter en prompt moet hij er twee achter elkaar organiseren. En nu dit weer. Bij een nieuwe Elfste dentocht wacht hem weinig min der dan de chaos. De jongeren zul len echt de reglementen niet voor heilig houden en dus en masse als zwartrijders het ijs op gaan. Sipkema is in het gewone leve tl ingenieur bij provinciale water staat in Friesland en als ik hem was dan zou ik zodra het gaat vriezen boten in de vaart houden, desnoods dag en nacht. Niet te versmaden is ook een ze kere combine met dat weerbarsti ge rayonhoofd te IJlst, want die nep in '86 en '87 ook steeds met diepe voldoening uit dat er van een tocht nog geen spraaaaake kon zijn, terwijl ze achter hem met auto's over het ijs reden. En als pure noodmaatregel kan Sipke ma bij Bartlehiem. waar behalve wat kippen en geiten toch nie mand kijkt, stiekem een paar ton beerenburger het water in kiepe- Je moet wat voor de goede zaak Doping De onthullingen bruik in Duitsland (niet alleen in de voormalige DDR, ook in het westelijk deel), nemen dusdanige vormen aan dat je langzamer hand een paar tabletjes efedrine nodig hebt om het allemaal te kunnen lézen. Willi Daume, de voorzitter van het Duits Olympisch Comité, wil dat er een officieel onderzoek wordt ingesteld. En zo weinig ver trouwen heeft hij in de Duitse sportleiders dat hij geen van hen wil laten plaatsnemen in de com missie van onderzoek. Het is overigens merkwaardig dat de Duitse regering tot dusver het voorbeeld niet volgt van de Canadese overheid die direct na- dat Johnson in Seoul op doping was betrapt de zaak op het hoog ste niveau in handen nam. Maar ja, er staan grote (financiële) be langen op het spel en naar mijn vreest ook heel wat reputaties. Behalve Daumes opvatting zijn er dan ook andere geluiden waar neembaar. Hier en daar wordt al om 'amnestie' geroepen, wat gek is want vooralsnog zijn er alleen maar onthutsende verhalen in omloop en nog geen straffen opge legd. De voorzitter van de Duitse Sportbond (de Duitse NSF) wil op 15 december in Hannover een "nationale verzoendag" voor de topsporters organiseren, waarop zij "hun geweten kunnen ontlas ten". Jaja, en daarna zeker weer snel overgaan tot de orde van de dag. Johnson heeft zwaar moeten boeten voor zijn dopinggebruik. Titels, medailles en records zijn hem ontnomen. En dan zal men in Duitsland de zaak onder het car pet schuiven? Het zou even be treurenswaardig als schandalig zijn. Bezie je het rumoer ten oosten van onze grens dan vraag je je on willekeurig af hoeveel doping er in het Nederlandse sportleven om gaat. Een paar hoge officials heb ben al sussend geroepen dat hier zo'n vaart niet loopt. We zouden er te nuchter voor zijn. Dat hoop ik dan maar. Gerust ben ik er niet op. De tijden zijn voorbij dat ont wikkelingen bij Lobith ophielden. Onheilspellend is in elk geval die rare verklaring van de Haar lemse arts Michel Korsten (krant van vrijdag). Hij heeft zo'n 150 sporters onder zijn hoede en zijn opvatting komt er op neer dat als ze per se willen hij ze van doping voorziet. "Ik weet tenminste wat ik spuit". Zoals oorlog te belangrijk is om aan generaals over te laten, zo is doping een te beladen zaak om artsen in handen te geven. RUUD PAAUW (2). Karpov krijgt uitstel LYON - De negentiende partij in de strijd om het wereldkampioen schap schaken is gisteren op ver zoek van uitdager Anatoli Karpov uitgesteld tot morgen. Karpov verloor zondag de 19de partij. Titelverdediger Garri Kaspa rov nam daardoor in de tweekamp weer een voorsprong en leidt nu met 9,5 tegen 8,5 punten. De match gaat over maximaal 24 partijen en bij een gelijke stand blijft Kasparov wereldkampioen. ARNHEM (GPD) - Vitesse heeft ook na de winterstop de beschikking over Frans Thijssen. De 38-jarige routi nier heeft inmiddels de ba lans opgemaakt en besloten het seizoen af te maken. „Ik heb in de eerste competitiehelft nogal veel wedstrijden gemist van wege blessures. Vandaar dat ik het zonde vind om tussentijds te stop pen. Als het lichaam het toelaat, ga ik door tot het eind van het seizoen. Vanaf dat moment is het echt afge lopen. Ja, ook als Vitesse zich op nieuw voor Europees voetbal weet te kwalificeren", vertelt Thijssen. De vrije verdediger ontbrak tot nu toe in zeven van de veertien com petitiewedstrijden. Thijssen kamp te lange tijd met een hardnekkige liesblessure. Daarnaast kreeg hij nog af te rekenen met een spierk- wetsuur. De jaartjes gaan tellen en het gestel van de Maldenaar raakt ZEIST (ANP) - KNVB-voorzitter Jo van Marle heeft gisteravond tijdens de door het slechte weer matig bezochte bondsvergade ring de tegenstellingen tussen de secties amateur- en betaald voet bal aangestipt. Verschil van mening 1 over de suggesties gedaan in de toekomstvisie „Voetballen in 2000" en natuurlijk over de grote re zelfstandigheid die de betaalde sectie nastreeft. Net als bij de meeste bestuurders, voortgeko men uit het amateurvoetbal, zijn de gedachten uit de brochure voor Van Marle aanvaardbaar. Uit eigen overtuiging meent de Zwol lenaar dat een klasse van onaf- hankelijken, die direct onder de eredivisie moet komen, een logi sche ontwikkeling is, die alleen Nederland nog niet heeft bereikt, maar elders in Europa al lang een vanzelfsprekende werkelijkheid Problematisch in de structuur van de bond is ook het verlangen van de sectie van Martin van Rooijen om een directeur betaald voetbal met vergaande bevoegd heden aan te stellen. In de huidi ge constellatie staat de algemeen directeur van de KNVB boven al le andere werknemers, met uit zondering van de secretarissen van de secties. Van Marle, die in zijn openings woord constateerde dat de be langstelling het Nederlands elftal te sponsoren niet is afgenomen, stelde dat er nog geen grote scheuren in het bolwerk van de KNVB zijn, maar dat er wel bewe ging aan het front is. „Het bondsbestuur heeft gedis cussieerd over de toekomstige or ganisatie van de KNVB en die van het betaalde voetbal in het bijzonder. Een delegatie van het bondsbestuur en KNVB-direc- teur Been zullen de voorstellen van de betaalde sectie uitwerken. Uitgangspunt blijft dat de zelf standigheid van de secties ge handhaafd blijft en dat aan de huidige reglementaire positie van het bondsbestuur en de algemeen directeur niet, of in ieder geval zo min mogelijk, mag worden ge tornd. Overeenstemming zal moeten worden bereikt zonder dat daarvoor reglementswijzigin gen noodzakelijk zijn". Van Marle maakte ook duide lijk gevoelig te zijn voor profes sionalisering. Een noodzaak door de grote belangen van de bond, die in bepaalde facetten als be drijf moet functioneren. „Er wordt gesproken over sponsor miljoenen en over de verwach ting dat binnen de professionele staf veranderingen op til zijn. De KNVB zal een goede slagvaardi ge, commerciële instelling moe ten zijn, maar een voetbalbond is niet precies hetzelfde als een be drijf'. De financiële problemen vorm den een wezenlijk bestanddeel van het openingswoord van de voorzitter, die zondag nog de wedstrijd tussen Olimpia Asun cion en AC Milan in Tokyo bij woonde. Van Marle herinnerde eraan dat in het verleden, toen de sportfinanciering nog ruim was. door de KNVB een wissel op de toekomst is getrokken. „Die wis sel is achteraf niet zo zeker geble ken als velen dachten. De prak tijk leert dat de KNVB niet meer op eigen kracht het sportcentrum te Zeist kan onderhouden. Zowel daar, als op het medisch centrum, moeten jaarlijks behoorlijke be dragen worden toegelegd. De po litiek heeft onvoldoende oog voor de noden van de sport, de inkom sten uit toto en lotto zijn terugge lopen, de instantloterij dreigt bui ten de sport om tot stand te ko- Van Marle, die Veendam-be- stuurder Bart Nijland namens het bestuur tot bondsridder benoem de, vond de recente kritiek op het scheidsrechterskorps niet te recht. De bondsvoorzitter stelde dat de KNVB zijn taken ten op zichte van discriminatie en rascis- me kent. „Maar", constateerde hij, „voetbal is een geïntegreerd deel van onze maatschappij en wat zich bij ons afspeelt, verschilt in niets van wat buiten de voet balwereld aan de orde is". sneller geïrriteerd. „Ik heb nu weer last van die blessure aan mijn linker hamstring", stelt Thijssen aan de vooravond van de Europacup-re turn tegen Sporting Lissabon. Achterstand „Ik heb momenteel een conditione le achterstand en dan loop je sneller blessures op. Van mij had de win terstop nu al in mogen gaan. Dan had ik tijd gehad om goed te herstel len en aan mijn conditie te werken". Thijssen liet zich gisteren uitge breid behandelen en ontbrak daar om op het trainingsveld. Vitesse- trainer Bert Jacobs gaat er voorals nog vanuit dat de routinier morgen tegen Sporting Lissabon van de partij zal zijn. Indien Thijssen fit is, wordt het zijn 51e Europacup-duel, en zeer waarschijnlijk ook zijn laatste. Vi tesse moet in het hol van de leeuw namelijk een 2-0 achterstand onge daan maken. Iets dat als welhaast onmogelijk beschouwd moet wor den. „In principe ben je kansloos", weet ook Thijssen, „maar de wed strijd moet eerst nog gespeeld wor den". Jacobs: „Het wordt geen va kantie vieren en een beetje voetbal len. Als we het taktisch goed aan pakken, valt er misschien nog iets te halen". De cijfers spreken échter in het nadeel. Nederlandse Europacup- vertegenwoordigers waren tot dus verre zelden succesvol in Portugal. Van de dertien gespeelde uitwed strijden gingen er maar liefst tien verloren. Alleen PSV en Ajax wis ten in een ver verleden een enkele Wullems blijft bij AZ ALKMAAR (ANP) - Henk Wullems blijft tot 1 juli 1995 trainer van AZ. De oefenmeester had een contract tot het einde van dit seizoen. Dat werd gisteren opengebroken. Wul lems is momenteel bezig aan zijn eerste jaar in de Alkmaarder Hout. Secretaris Louis Castelijns van de eerstedivisieclub: „Momenteel wordt bij ons een beleid gevoerd dat we willen continueren. De visie die Wullems heeft komt bovendien overeen met de onze. Waarom zou den we dan niet voor de lange ter mijn-politiek kiezen?" Mark van Belkum 'verruilt De Zijl voor Italiaans avontuur LEIDEN - De Zijl/LGB moet hal verwege het seizoen één van zijn sterkste waterpoloérs laten gaan. Mark van Belkum zal vanaf januari uitkomen voor het Italiaanse Camo- gli. Tot voor kort maakte Van Bel kum deel uit van de nationale wa- terpoloselectie. Na vijf jaren voor Oranje uitgekomen te zijn deden de nieuwe keuzeheren tot zijn verba zing geen beroep meer op Van Bei- Mark van Belkum treedt in de voetsporen van zijn broer Stan van Belkum die vier jaar geleden naar Camogli verkaste. Stan van Belkum speelde twee seizoen in de Italiaan se competitie. Vitesse is gisteren naar Portugal vertrokken voor de returnwedstrijd te gen Sporting Lissabon. Trainer Bert Jacobs kijkt in het vliegtuig toe hoe de kaarten bij John van de Brom en Frans Thijssen rechts) zijn geschud, (foto gpd) 3-0, na verlenging, aan het langste eind. Sporting Lissabon kan morgen in de return van de UEFA Cup-ont moeting tegen Vitesse geen beroep doen op Filipe Ramos. De tucht- commissie van de Europese voet balunie schorste de speler voor één wedstrijd. keer een gelijkspel of e ning uit het vuur te slepen. In het seizoen 1974-1975 (Europa Cup II) won PSV in Lissabon met 2-1 van Benfica via doelpunten van Willy van de Kerkhof en Willy van der Kuijlen. De meest aansprekende prestatie werd door Ajax in het seizoen 1968- 1969 geleverd. In de kwartfinale van de Europa Cup I verloren de Am sterdammers in eigen huis met 3-1 van Benfica. De Portugezen dach ten de halve eindstrijd bereikt te hebben, maar kregen in Lissabon lik op stuk, 1-3. Johan Cruijff nam in dat memorabele treffen twee van de drie treffers voor zijn rekening. Bij de replay in Parijs trok Ajax met VOETBAL - De Italiaanse voetbal ler Moreno Ferrario is maandag in het ziekenhuis van Avellino weer bij bewustzijn gekomen. De 31-jari- ge verdediger was zondag tijdens de wedstrijd in de serie B tussen zijn club Avellino en Cozenza buiten westen geraakt na een botsing met een ploegenoot. Bondsbestuur beslist over licentie Krol ZEIST (ANP) - Record-international en bondsridder Ruud Krol (41) heeft de KNVB gevraagd welke mogelijkheden er voor hem zijn op korte ter mijn in het bezit te komen van een trainerslicentie. Krol, die 82 wedstrijden voor Nederland speelde, heeft op zijn verzoek een gesprek gehad met bondsvoorzitter Jo van Marle. Volgens Van Marle was het in de eerste plaats een oriënterend gesprek, waarin Krol nadrukke lijk niet heeft gesteld dat Cruijff zonder cursussen te volgen in het bezit is gesteld van een diploma coach betaald voetbal en dat hij meent dezelfde rechten te hebben als zijn oud-clubgenoot. In de bondsvergadering, gisteravond te Zeist, werd het verzoek van Krol via de rondvraag naar voren gebracht. Van Marle stelde dat een dergelijke vraag in het bondsbestuur moet worden behandeld en dat er, nadat het ge sprek met de oud-speler plaats vond, nog niet is vergaderd door het bonds bestuur. „Bij de licentieverlening van Cruijff', lichtte Van Marle toe, „is naar vo ren gekomen dat anderen, op basis van precedent, hier geen rechten aan konden ontlenen. Wij hebben echter niet gezegd dat Cruijff de laatste was en dat het nooit een tweede keer zou kunnen gebeuren. Cruijff is de eerste geweest, die de licentie als erkenning van zijn verdiensten voor het voetbal heeft gekregen." Krol debuteerde vorig seizoen als trainer. Bij zijn eerste club. KV Meche- len, werd hij na korte tijd ontslagen. Aan het einde van de competitie dook hij op in Zwitserland, waar hij Servette Geneve voor degradatie behoedde. Op dit moment heeft Krol geen club. DINSDAG 15 30-18.00 EURO: US Seniors Open Golf Toeri 16.30-18.00! 18.00-19.00 18.00-19.00 I 19.00-19.30 doelpunten i 3 Sportnet: Boksen voor profs. 3 Sportnet: Pro Ski Tour. 3 EURO: US College Football. 19.00-21.00 Football. 19.30-20.00 20.00-21.00 20.00-22.00 21.00-22.00 torsport. EURO: Goals: lit de Spaanse competitie. Sportnet: American Colle EURO: Eurosport News. EURO: Worstelen. Super: Ultra Sport. Sportnet: International 22.00-23.00 EURO: World Cup Skiën voor mannen: hoogtepunten 22 00-00.00 Sportnet: World Snooker Classics. 22.15-22.30 Ned 3: Studio Sport Journaal. 22.15-00.15 Super: Ultra Sport. 23.00-00 00 EURO: Schansspringen vanuit Lake Placid. 00.00-00.30 EURO: Eurosport News. 00.00-00.45 Did 1: Sport extra: tennis (Grand Slam Cup) en Bundesliga IJshoc- 00.00-02.00 Sportnet VS PGA Golf. 00.30-02.00 EURO Snooker: Aziatische kampioenschappen. WOENSDAG 08.00-09.00 Sportnet: Pro Ski Tour 08.30-09.30 EURO: Wereldspelen niet- olympische sporten. 09.00-10.00 Sportnet: Volleybal: Frank- rijk-Duitsland. 09.30-10.00 EURO: Eurobics. 10.00-11.00 Sportnet: Go: auto- en motor sportmagazine. 10.00-11.00 EURO: Kunstrijden op de schaats in Japan. 11 00-12.00 EURO: WK Indoor w.elren-

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17