Hogere belasting in Zoeterwoude 'Oegstgeest wil niet bij Leiden worden gevoegd' Leiderdorps bureau verhuurt fysiotherapeuten aan bedrijven Rijnlands blijft naam fusieschool PAGINA 16 DINSDAG 11 DECEMBER 1990 Om kosten vuilverwerldng te betalen Kohlbeck boos over suggestie Kamerlid De Jong Het onderwerp bestuurlijke vernieuwing staat volop in de belangstelling, vooral bij bestuur ders. De grote steden, waar problemen als vandalisme, milieuvervuiling en woningnood zich in verhevigde mate voordoen, willen meer bevoegdheden ten koste van omliggende kleinere ge meenten en provincie. Studies van het laatste half jaar wijzen er unaniem op dat de huidige drie bestuurslagen gemeente, provincie en rijk hun beste tijd hebben gehad. Het bestuursmo del van Thorbecke uit de vorige eeuw moet ook van minister I. Dales van binnenlandse zaken op de helling. De vraag is echter hoe. Wethouder A. Kohlbeck: 'Mensen zijn juist heel betrokken bij hun gemeen- ZOETERWOUDE - Zoeterwoudse gezinnen betalen volgend jaar ge middeld twintig gulden extra on roerend goedbelasting om de hoge re kosten voor de vuilverwerking te dekken. Het collegevoorstel om de 260.000 gulden hogere lasten vol gend jaar op de burgers te verhalen, krijgt lof van de collegepartijen CDA en PZ. De WD-fractie daar entegen heeft zijn bedenkingen, zo bleek gisteravond tijdens de verga dering van de raadscommissie fi- Vanwege de kosten die voort vloeien uit de sluiting van de Leidse vuilverbranding zouden huishou dens en bedrijven volgend jaar 95 gulden meer moeten betalen voor het ophalen en verwerken van huis vuil. Het Zoeterwoudse college wil daarom de onroerend goedbelas ting (Ogb) met acht procent verho gen, wat voor een gemiddeld gezin neerkomt op ongeveer twintig gul den. Doordat ook bedrijven deze be lasting betalen, dragen ze bij in de kosten van sluiting en sloop van de installatie. Volgens wethouder R. Hogenelst is dat terecht, omdat be drijven in het verleden veel voor deel genoten van de in zijn ogen 'te lage' tarieven voor de vuilverbran ding. W. Ooijendijk (PZ) en G. van der Hulst (CDA) noemden de voorge stelde maatregelen zeer creatief. Door de ogb-verhoging wordt de pijn voor de burgers wat verzacht en dat scheelt per gezin toch zo'n 25 gulden, aldus Ooijendijk. Hij wees er tevens op dat de inwoners van Zoeterwoude niet de volledige prijs van de vuilverwerking betalen, om dat ook de gemeente nog 25 procent voor zijn rekening neemt. Dat laatste vond commissielid I. Spreij (WD) juist niet zo goed. Zij pleitte ervoor de burgers de volledi ge rekening van hun afvalverwer king te laten betalen. "Dan zien ze precies wat het kost, namenlijk nog tachtig gulden meer". De ogb-verhoging noemde ze een onzuiver middel, omdat deze waar- LEIDERDORP - Twee verpleeg kundigen hebben op de zolder van een woning aan de Van der Valk Boumanweg in Leiderdorp een be middelingscentrum ingericht voor para-medische handelingen. Parti culieren en bedrijven kunnen een beroep doen op het centrum dat vrijdag officieel de deuren opent. Intensive care-verpleegkundige J. ter Horst en W. Wolter, verpleeg kundige en fysiotherapeut, zijn de initiatiefnemers. Het centrum be staat uit een afdeling voor thuiszorg en bureau's voor fysiotherapie voor bedrijven en particulieren. Particulieren kunnen via het bu reau voor thuiszorg een gediplo- Leswagen raakt jonge fietser VOORSCHOTEN - Een 14-jarige fietser uit Voorschoten is gistermid dag op de kruising van de Wijngaar denlaan en de Juliana van Stolber glaan in zijn woonplaats aangere den door een leswagen. Een 18-jari- ge Katwijker wilde vanaf de Juliana van Stolberglaan de Wijngaarden laan oprijden en verleende geen voorrang aan de fietser die op het fietspad reed. De jongen werd naar het Academisch Ziekenhuis in Lei den overgebracht, maar bleek geen letsel te hebben opgelopen. AANHOUDING - Twee mannen uit Amsterdam, van 25 en 22 jaar, zijn gistermiddag aangehouden voor het plegen van een auto-in braak in Lisse. Bewoners hadden de twee mannen in de buurt van de Agathakerk gezien 'die aan auto's stonden te morrelen'. Op grond van het gegeven signalement kon de po litie de twee Amsterdammers aan houden. AUTOKRAAK In een geparkeer de auto aan de Govert Flincklaan in Oegstgeest is vanochtend ingebro ken. De dader nam de radio-casset terecorder mee. schijnlijk niet ongedaan wordt ge maakt als de kosten voor de afbraak van de vuilverbrandingsinstallatie over enkele jaren zijn afbetaald. De burgers tachtig gulden meer laten betalen voor afvalverwerking vond ook Spreij 'een te fors bedrag'. Daarom stelde ze voor er 66 gulden van te maken. De gemeente zou de rest dan moeten bijbetalen uit een financieel meevallertje van het Rijk. Deze manier van financieren raadde Hogenelst sterk af. Voor de meevaller heeft de gemeente al een bestemming bedacht en bovendien vreest hij in de toekomst nog meer verhogingen. Zo is nog niet bekend hoeveel het schrappen van stort plaats De Does in Leiderdorp gaat kosten. Dit geldt ook voor de bo demsanering bij de vuilverbran ding. Hogenelst bestreed dat mee betaling aan de sluiting van de vuil verbranding een tijdelijke zaak is, omdat alle kosten pas in het jaar 2013 zijn afbetaald. NOORDWIJKERHOUT - De bewoners van de Havenstraat en omgeving in Noordwijkerhout willen dat het Grandcafé City Pool zo snel mogelijk wordt ge sloten. De bewoners ondervinden onder meer geluidsoverlast van het horeca-etablissement. Ook zijn ze absoluut niet te spreken over de activiteiten die in het café plaatshebben. Rond Sinterklaas zouden er striptease-acts zijn ge weest. Gisteravond tijdens de fractievergaderingen van WD en CDA werd door woordvoerders van de bewoners aangedrongen op maatregelen. Grandcafé City Pool is gehuis vest in het voormalige postkan toor aan de Havenstraat. De bar is inmiddels ruim een maand open. Voordat de eerste klant een voet over de drempel zette, lag op het gemeentehuis al een brief, onder tekend door 62 omwonenden, met protesten tegen de komst van het horecabedrijf. meerd verpleegkundige, ziekenver zorgende of fysiotherapeut huren. Patiënten kunnen zo nodig 24 uur per dag worden verpleegd. Ook kunnen de geschoolde medewer kers de cliënt en zijn familie trai ning en adviezen geven. Wolter ziet een grote markt voor deze vorm van dienstverlening, ver oorzaakt door de lange wachttijden voor opname in verpleeg- en bejaar denhuizen, een vergrijzende bevol king en toenemende individualise ring. Hij denkt dat het bureau onder meer hulp kan bieden na ontslag uit een ziekenhuis of andere instelling. "Mensen zullen thuis veel sneller herstellen. Voor het ziekenhuis geldt als voordeel dat sommige mensen eerder naar huis kunnen wanneer daar professionele hulp klaarstaat". Ook wanneer patiënten bijvoorbeeld thuis willen sterven of wanneer ouderen (nog) niet naar een verzorgingshuis willen, zou het bureau professionele hulp kunnen bieden. Wolter noemt het bureau voor fy siotherapie een 'fysio business cen tre' en 'uniek in Nederland'. Deze tak richt zich op instellingen en be drijven die het ziekteverzuim willen verlagen. Wanneer een werknemer van een bedrijf klachten heeft, wordt hij desgewenst ter plekke be handeld door een fysiotherapeut die via het centrum wordt gehuurd. Ook voordat werknemers serieuze klachten hebben kunnen ze worden behandeld. Het zou reistijd schelen wanneer mensen tijdens hun werk worden behandeld. Bovendien zou het ziek teverzuim lager kunnen worden. Blote Sint geeft aanstoot in Noordwijkerhout De omwonenden toonden gis teren hun afkeur van de activitei ten in City Pool. Ze waren vooral verontwaardigd over de sinter klaasvieringen in de horecagele genheid. Op 5 december zou er een viering voor vrouwen zijn ge weest. De Sint was toen alleen ge kleed in een baard en mijter. De vrijdag ervoor was een sinter klaasviering voor mannen. De op dezelfde wijze geklede Sint was toen een vrouw. De Sint was bo vendien met slagroom bespoten en mocht worden afgelikt. De om wonenden klaagden gisteravond voorts over het gebruik van soft drugs en het feit dat jongeren van Wolter: "Het inschakelen van een fysiotherapeut via ons centrum kan een bedrijf veel kosten schelen". Particulieren thuis fysiotherapie aanbieden is de gedachte achter de 'fysio home service'. Het kan gaan om mensen die zich hebben vertild of door hun rug zijn gegaan. De be handeling bestaat uit manuele the rapie, massage, sp'ortbegeleiding of ontspanningsoefeningen. "Vooral voor mensen die geen tijd hebben om tussen hun werk door naar een fysiotherapeut te gaan kan deze ser vice uitkomst bieden", aldus Wol ter. Ook wachttijden en tijdverlies in wachtkamers zouden tot het ver leden behoren. Particulier verzekerden die van de diensten van het centrum ge bruik maken krijgen een deel van de kosten via hun verzekering te rug. Toch is het centrum in de ogen van Wolter niet alleen bestemd voor mensen met een goedgevulde beurs. Hij ziet belastingaftrekmoge lijkheden voor cliënten met lagere inkomens en verwacht dat de zie kenfondsen dit soort voorzieningen na verloop van tijd ook willen beta len. Het bureau voor thuiszorg en de fysio home service kunnen op dit moment gebruik maken van de diensten van tien geschoolde mede werkers, die werkzaam zijn in de ge zondheidszorg. "Wij hebben een overzicht van hun diensten en de tij den waarop ze willen werken", zegt Wolter. Voor de fysio business ser vice zijn twee mensen beschikbaar. Omdat de initatiefnemers verwach ten dat bedrijven aan deze vorm van dienstverlening moeten wennen, lijkt het hen voorlopig voldoende om te kunnen beschikken over twee medewerkers. 13 en 14 jaar worden toegelaten tot het café. Woordvoerder A. Blaauw gis teravond tijdens de CDA-verga- dering: "Dit kan niet worden ge tolereerd in een gemeenschap als Noordwijkerhout. Ik wil niet dat dit met onze kinderen gebeurd". Blauw vroeg zich gisteravond af of het café over de juiste vergun ningen beschikt en of de vesti ging van horeca niet in strijd is met het bestemmingsplan. Hij meende verder dat de activiteiten in Grandcafé City Pool in strijd zijn met de horeca-wetgeving en de gemeente op grond daarvan de zaak moet sluiten. Wethouder C. van Duin gaf gis teravond toe dat de drank- en ho- recavergunning nog niet is ver leend. De gevraagde vergunning voor het plaatsen van speelauto maten wordt afgewezen. De mu- ziekvergunning wordt daarente gen spoedig afgegeven. Van onze redacteur Meindert van der Kaaij DEN HAAG/OEGSTGEEST - Het oude liedje van landje pik. Dat vindt de Oegstgeester wet houder A. Kohlbeck van het pleidooi van parlementariër A. de Jong voor een Leids agglo- meratiebestuur. Een samenvoe ging van Oegstgeest bij een an dere gemeente stuit op fel ver zet, volgens Kohlbeck. "De mensen willen het gewoon niet en die hebben in democratisch Nederland toch ook nog wel wat te zeggen". Het Leidse Tweede Kamerlid De Jong pleitte enkele weken geleden in deze krant voor overheveling van bevoegdheden van Leiden en rand gemeenten naar één regionaal be stuur. Volgens hem trekken bewo ners zich niets meer van gemeente grenzen aan. Ze doen bijvoorbeeld net zo makkelijk elders boodschap pen of bezoeken cafés in andere ge meenten. De kosten van voorzienin gen in de Leidse regio zouden dus ook door alle gemeenten gedragen moeten worden. Daarnaast acht De Jong het in be stuurlijk opzicht noodzakelijk dat bevoegdheden van gemeenten wor den samengevoegd. Voorbeelden daarvan zijn de woningbouw en verwerking van afval, onderwerpen die door een groter en sterker or gaan wellicht doeltreffender opge lost kunnen worden. De gemeen schappelijke regelingen en andere bestuurlijke overeenkomsten tus sen steden voldoen in zijn ogen niet "Gemeentegrenzen alleen be langrijk voor bestuurders? Onzin!", zegt een gepikeerde Kohlbeck. "Mensen ziin juist heel betrokken bij hun gemeente. Oegstgeestena- ren voelen er helemaal niks voor om bij Leiden gevoegd te worden", al dus de wethouder over de uitspra ken van zijn partijgenoot. Stelligheid Het meest geërgerd heeft hij zich aan de stelligheid en 'oorlogszuch tigheid' van de uitspraken van De Jong. Bij voorbeeld dat Leiden al leen maar de lasten en niet de lusten heeft van het bezoek van bewoners uit de randgemeenten. De Jong doelde daarmee op het bezoek van jongeren aan Leidse cafés en het ge bruik van reizigers van het Leidse station. "Je zou de middenstand en horeca eens moeten horen", zegt Kohlbeck, "wanneer Oegstgeeste- naren de winkels en markt in Lei den zouden mijden. Ik herinner me nog de verslagenheid toen de meu belboulevard niet in Leiden kwam maar in Leiderdorp". Minder overtuigend is Kohlbeck wanneer het punt van de bestuurlij ke doeltreffendheid aan de orde komt. Hij stelt dat hij nu al de helft van zijn tijd kwijt is aan interge meentelijk overleg op bijna alle denkbare terreinen. Kohlbeck zit onder meer in het dagelijks bestuur van de Gemeenschappelijke Vuil verwerking Leiden en omstreken (Gevulei). En juist op het gebied van de af valverwerking nemen de proble men in Zuid-Holland snel toe. Het lijkt bij uitstek een zaak voor een krachtiger orgaan dan een gemeen schappelijke regeling. Een ander heet hangijzer in deze regio is de aanwijzing van locaties voor wo ningbouw. Wie gaat er bouwen voor de 10.000 in Leiden ingeschreven woningzoekenden Vrijblijvend Kohlbeck erkent dat de huidige sa menwerking op een nijpend pro bleemgebied zoals de woningbouw vrijblijvend is. Wanneer een ge meente zich benadeeld voelt door een gezamenlijk uitgewerkt bouw plan en weigert mee te werken, ge beurt er niets. Zie de gemeente Leidschendam die al jaren met suc ces de bouw tegenhoudt van de wijk Leizo die voor Den Haag van levensbelang is. Ook bij de provin cie Zuid-Holland vraagt men zich af hoe lang het belang van een kleine gemeente die van een grote zo finaal kan dwarsbomen. Maar tegenover een onmiskenba re grotere daadkracht van een ag- glomeratiebestuur staat volgens Kohlbeck beslist een efficiëntiever- lies. "Wanneer bevoegdheden van een kleinere gemeente op zo'n brute manier naar een groter orgaan wor den overgeheveld, verliest een be stuurder contact met de burger. Zo'n bestuur overschrijdt z'n span of control. De schaal wordt dan weer te groot. Dat moet dan weer worden opgelost door instelling van bij voorbeeld deelraden. Nou, we we ten van de deelraden in Amsterdam dat dat bepaald geen goed lopende zaak is", aldus Kohlbeck. Hij begrijpt wel dat er bestuurlijk wat moet gebeuren, maar wenst toch een andere aanpak. "Er wordt nu al meer samengewerkt dan pak weg tien jaar geleden. Ik zou liever op die weg verder willen gaan". Ko hlbeck denkt daarbij aan voorbeel den zoals het Samenwerkingsor gaan Duin- en Bollenstreek (SDB) en het Intergemeentelijk Overlegor gaan Rijnstreek (Igor). Averechts "Juist de provocerende uitspraken van De Jong over een superge meente, is olie op het vuur gooien bij huiverige gemeenten. Zo'n pleidooi werkt averechts. Ik ben bang dat gemeenten hierop reage ren door samenwerking juist weer buiten de deur te houden", aldus Kohlbeck. Dat ook de regering niet tevreden is met bijvoorbeeld de ge meenschappelijke regelingen en een ander bestuur wil, overtuigt Ko hlbeck niet. "Dat is niet de eerste keer, het is immers a-1 een oud ver- Oegstgeest deelt stickers uit tegen reclame OEGSTGEEST De werkgroep milieuzorg Oegstgeest is sceptisch over het plan van de gemeente om stickers tegen ongewenst reclame drukwerk te verspreiden. "De erva ring leert dat die stickers niet goed helpen. De gemeente moet ook kij ken naar de mogelijkheden van sancties, en de verspreiders moeten benaderd worden", vindt voorzitter K. Krijgsheld. De strijd tegen de stapels onge vraagd reclamedrukwerk werd aan gezwengeld door de werkgroep milieuzorg, die de gemeente vroeg een bepaling in de Algemene Plaat selijke Verordening (APV) op te ne men tegen de verspreiding van 'het onnodige en ergenis opwekkende papierafval'. Krijgsheld: "Het blijkt zo moeilijk te zijn sancties op te leg gen, dat de gemeente ze niet in de APV wil opnemen. Je kunt geen man bij de brievenbussen zetten die kijkt of er geen ongewenste folders worden ingegooid". Krijgsheld noemt het uitdelen van stickers 'wel het minste dat de gemeente kan doen'. "De ervaring leert echter dat die stickers vaak ge negeerd worden. Voor de versprei ders van reclamedrukwerk is het goedkoper om de folders te ver spreiden, dan om te selecteren wie wel en wie geen folders wil. Als één op de vijf huishoudens de sticker opplakt, beschouwen wij de actie als geslaagd". De kwestie wordt donderdag in de gemeenteraad besproken. Sigaretten weg na inbraak snackbar LEIDERDORP - In een snack bar aan de Hoofdstraat in Leider dorp is in de nacht van zondag op maandag ingebroken. De dader brak de sigarettenautomaat open en nam een hoeveelheid sigaretten en wisselgeld mee. Hij verschafte zich toegang tot de snackbar door de deur van de bijkeuken te forceren. Proef burgerzaken Wassenaar WASSENAAR De afdeling burgerzaken in Wassenaar is vanaf volgende maand een avond per week van 18.00 tot 20.00 uur open. Het gaat om een proef die woensdag 3 januari ingaat en 20.000 gulden kost. Burgers kunnen nu ook 's avonds terecht voor het afhalen van een pas poort of rijbewijs, een uittreksel uit het persoonsregister, een verklaring voor vestiging of vertrek en informatie van of voor de burgelijke stand. B en W hebben gekozen voor de woensdag, omdat de afdeling burgerza ken op deze dag al op een groot aantal bezoekers kan rekenen. Bovendien sluiten de tijden goed aan op de huidige openingstijden. Het Rijnlands Lyceum en de Schout bij Nacht man-directeur G. Zijl wethouder M. uan Rij, Rijn- Doorman-mavo hebben gistermiddag hun fusieplan- lands bestuursvoorzitter J. Lourensen rector J. Mos. nen toegelicht. Van links naar rechts Karei Door- (foto Jan Ho,vast> WASSENAAR Het 'Rijnlands Lyceum, school voor mavo, havo, atheneum en gymnasium, waarin opgenomen de Schout bij Nacht Doormanschool voor mavo'. Dat is de naam die de twee Wassenaarse middelbare scholen voeren na de fusie in augustus 1991. De besturen van het Rijnlands Lyceum en de Karei Doorman-mavo hebben gistermiddag de fu sieplannen toegelicht. De fusie moet vooral voor een betere doorstro ming zorgen. "De weg vanuit elke brugklas staat in principe open naar elk soort tweede klas", verklaart Rijnland-rector J. Mos. "Omdat een leraar zich ech ter altijd op de middengroep richt, is het nodig de brugklassen heterogeen in te delen. Daarbij denken we aan brugklassen met mavo-leerlingen, havo/vwo- klassen en een brugklas voor duidelijke gymnasias ten". De vertegenwoordigers van de scholen spreken liever van 'integratie' dan van een fusie. "Dat maakt duidelijker dat we eikaars kracht en eigenheid res pecteren", vindt Mos. Toch moet wethouder M. van Rij (onderwijs) toegeven dat de Karei Doorman- school niet veel langer in stand had kunnen blijven zonder een fusie. De fusie leidt niet tot gedwongen ontslagen, stelt Mos. "We houden geen rekening met afvloeiing, zelfs niet onder het administratief of onderwijs-on- dersteunend personeel. We hopen zelfs op een lichte groei. Nogal wat leerlingen zijn aan onze deur voor bij gegaan, omdat we niet de combinatie van mavo, havo en vwo konden bieden. Na de fusie kunnen we dat wel. We hopen het aantal leerlingen te stabilise ren op 1100. Nu hebben we er ongeveer 950". De huidige rector van het Rijnlands Lyceum be houdt zijn positie na de fusie. Directeur G. Zijl van de Karei Doormanschool wordt conrector. De nieu we school krijgt net als het huidige Rijnlands Lyce um een neutraal bijzondere signatuur. Omdat de Ka- rel Doormanschool openbaar is, neemt een gemeen telijk vertegenwoordiger vijf jaar lang plaats in het zogenaamde curatorium van het Lyceum. De fusie-operatie gaat ongeveer 50.000 gulden kos ten. Na verloop van enkele jaren hoopt het Rijnlands Lyceum het hoofdgebouw aan de Backershagenlaan belangrijk te kunnen uitbreiden. De fusie komt in de gemeenteraadsvergadering van 17 december aan de orde. Na goedkeuring van de raad kan de intentieverklaring worden onderte kend. DINSDAG 11 DECEMBER Alphen spreekuur Belangenvereniging voor Huurders in buurtcentrum Westerhaven, van 20.00 tot 21.00 klaverjassen bij speeltuinvereni ging Kindervreugd. Hugo de Groot straat. aanvang 20.00 uur. Leiden voorstelling. 'De dood van Iwan lljitsj', solo-voorstelling door Henk van Ulsen, aanvang 20.15 uur in de Leiderdorp discussie-avond mmv enkele Tweede Kamerleden, over 'ver keer'. 20.30 uur in de Muzenhof. nissie toeris grondzaken, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. voorlichtingsavond over 'in braakpreventie'. door de Noord- wijkse politie, aanvang 20.00 uur in De Kuip. Zeestraat. gezelligheidsavond veren van vogelhouders 'Vogellust', igmg lezing 'Kies ie kleur', door Mieke G. Kuhlmann-Remmers. (kleur en stijladviseuse). aanvang 20.15 uur in Koetshuis van Kasteel Oud Poel- WOENSDAG 12 DECEMBER Alphen jeugdinstuif volleybal, van 18.30 tot 19 30 uur in gymnastieklokaal Zonnebloemschool, Jong- <mdt Coninckstraat. Katwijk Israëlische dansavond olv Gerrit Schelling, aanvang 20.00 uur in vang 20.00 uur in de Nieuwe Kerk. spreekuur verkeersveiligheid, van 10.30 tot 12.00 uur in het Stadsbouwhuis. Langegracht 72. informatiepunt gemeenschap pelijk wonen, van 20.00 tot 21.00 uur bij Vereniging Centraal Wonen. Gerestraat 20. tel 121554. lezing' 'Vincent van Gogh en de moderne kunst', door E. Kreytz, van 19.30 tot 21.30 uur in de Kapelzaal van KSO, Hazewi'ndsteeg. voorstelling: 'Lange dagreis naar de nacht', door Toneelgroep De Ap pel, aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. Noordwijk zitting CNV-vertrouwensman C.A. Elshout. van 11.00 tot 12.00 uur in De Kuip, Zeestraat. bijeenkomst met dia's over Noordwijk. Christelijke Bejaarden- iging 'De Bi vang 15.00 uur in de Vinkenhof, Achterzeeweg. Kerstmarkt georganiseerd door De Oude Dorpskern, van 13.00 tot 21.00 uur in de Grote Kerk. vergadering emancipatiecom missie. aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Oegstgeest bridgen bij DDS. aanvang 19.45 uur in Hotel Het Witte Huis. DONDERDAG 13 DECEMBER Alphen klaverjassen bij speeltuinvereni- Leiden lunchconcert door Nabuko Takahashi (piano), van 12.45 tot 13.30 uur in de Kapelzaal van KSO. Hazewindsteeg. lezing over 'de Europese defen' sie', door Jan van Houwelingen (CDA) bij het CDJA. aanvang 20.00 125. n Het Gulden V 3reestraat 12.30 tot 13.1 14.15 u klaverjassen bij de Sfeerjassers, aanvang 20.15 uur in de Muzenhof. klaverjassen en sjoelen bij Ta- marco, aanvang 20.00 uur in club gebouw Splinterlaan. 19.00 tot 21.00 u

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 16