Gala's Ani Lee Towei ta Meyer en •s slaan aan i Rechter stelt dochter Brando onder curatele LIZ LACHT WEER IN MEMORIAM JOHN LENNON ffr m tr DIANA (S)PREEKT Omroepen achter plan elke dag radio-uur sport PAGINA 24 RTV-SHOW MAANDAG 10 DECEMBER 1990 PAPEETE (RTR) - Een Franse rechter heeft Cheyenne Brando, de dochter van de Ameri kaanse filmster Marlon Brando, onder cura tele gesteld. De zorg voor het 20-jarige voor malige fotomodel, een kroongetuige in de zaak van de moord op haar minaar, is door de rechtbank van Tahiti toevertrouwd aan haar moeder. Een rechter in Californië gaf vrijdag ad vocaten van Cheyenne's broer, die wordt be schuldigd van de moord, twee weken de tijd om te bewijzen dat zijn zusje geestelijk niet staat is te verschijnen bij het moordpro- De rechter op Tahiti, biedsdeel van Frankrijk, heeft zich niet uit gesproken of Cheyenne in staat is het moordproces bij te wonen, maar volgens ju ridische bronnen is het onwaarschijnlijk dat zij Tahiti mag verlaten om te getuigen. Het besluit van de Franse rechter betekent dat ze wordt beschouwd als een minderjarige en niet verantwoordelijk is voor haar daden. Christian Brando, Cheyenne's halfbroer, zou haar Tahitiaanse minnaar. Dag Drollet, in mei hebben gedood bij een ruzie in de vil la van Marlon Brando in Hollywood. Cheyenne die op dat moment ook in het huis was, keerde kort na de tragische dood van haar minnaar terug naar Tahiti en beviel daar van Drollets baby. Volgens haar advocaat heeft dochter Brando onlangs twee maal geprobeerd zelf moord te plegen en is zij niet in staat om haar eigen zaken te behartigen. Anita Meyer en Lee Towers vullen Ahoy' same n zes maal en succes is verzekerd... (foto gpd) LOS ANGELES Eliza beth Taylor kan weer la chen. De actrice won het proces dat ze heeft aange spannen tegen haar ex-min- naar Henry Wijnberg. De uit Nederland afkomstige auto handelaar claimde een deel van de opbrengst van Eliza beth's parfum, 'Passion', en de actrice vond dat niet zo'n geslaagd idee. (foto ap> ROTTERDAM - De eerste grootscheepse co-produktie van Anita Meyer en Lee Towers in Ahoyzal zeker niet de laatste zijn. Hun serie 'Gala's of the Year', die momenteel 'draait' in het Rotterdamse sportpaleis, blijkt een doorslaand succes. Aangenomen mag worden dat de beide zingende volkshelden in de (nabije?) toekomst opnieuw de handen ineen zullen slaan. Want deze nieuwe vorm van harmonieuze samenwerking is voor hen een prachtig alternatief naast hun reguliere solo-stuntwerk, waartoe ze zich als nationale top pers al jaren verplicht achten. De gezamenlijke supershow, die zaterdagavond officieel in première ging en woensdagavond voor het laatst te bewonderen is, biedt in feite the best of both worlds plus de evenzeer geliefde combinatie van de twee bevriende solisten. Ofwel een amusementspakket vol variatie, dat ook meteen een eigen sfeer uit straalt. Bij het zoeken naar een uitgewogen twee-in-een-aanbod heeft het losvaste 'koningskoppel' bewust niet gemikt op al te veel vaste meezingers en imponerend effectbejag. Vandaar bijvoorbeeld het hanteren van- de medley, waarin zowel Anita Meyer en Lee Towers een hele rits van hun successen heeft kunnen stoppen. Voor de resterende avonden zijn alleen nog enkele kaarten voor de goedkoopste rangen verkrijgbaar. De geïnteresseerde thuisblijvers rest nog een troost: Veronica zendt op donderdag 27 december een 50 minuten durende sfeerreportage uit Joan Bennett overleden NEW YORK - Op tachtigja rige leeftijd is afgelopen week einde de filmactrice Joan Ben nett overleden aan een hart aanval. De vijftigjarige carri ère van Joan Bennett omvatte ruim zeventig films. Meestal speelde ze onschuldige blondi nes, onder andere in films als 'The Woman on the Beach', 'Man Hunt', 'The Reckless Mo ment' en 'Scarlet Street', (foto ;LV- Prinses Diana LONDEN De Britse prinses Diana blijkt meer te kunnen dan alleen maar mooi te zijn en bloemetjes in ontvangst te nemen. Afgelopen weekeinde sprak ze tij dens een bijeenkomst voor aan drank en drugs verslaafde Britten en hield ze een vurig pleidooi om alle 'rotzooi' af te zweren. HILVERSUM (GPD) - De betrokken omroepen hebben enthousiast gereageerd op het plan voor een dagelijks uur sport tussen 7 en 8 uur 's avonds op Radio 1De werkgroep sport radio heeft dit plan aan het cen traal overleg van radioprogrammadirecteuren, het Copra, voorgelegd. Veronica, TROS, NOS en KRO voelen er veel voor. Eén van de knelpunten lijkt de zaterdagavond te worden, waneer de TROS tot half acht uitzendt. Na vijf uur Tros Aktua Sport wordt het laatste halfuurtje TROS-zendtijd gebruikt voor het theaterprogramma Coulissen. Maar met de TROS valt te praten, aldus radioprogrammalei der Ton Daalhuisen. „Het is een zinnige zaak om een dagelijks sport programma op dat uur op Radio 1 te kunnen bieden. Ik vind dat zó be langrijk, dat met ons over dat halfuurtje valt te praten." Hij spreekt de bereidheid uit het half uur tot half 8 af te staan aan de NOS. „Onder voorwaarden, onder meer dat de TROS die tijd ergens anders terug krijgt. Want wij willen het programma Coulissen natuurlijk wel behou den." PRAAG/NEW YORK Op verschillende plaatsen is afgelopen zaterdag herdacht dat John Lennon pre- :ies tien jaar geleden werd vermoord. Bijgaande foto werd in Praag genomen. Fans brachten kreten op muren aan, maakten portretten van de ex-Beatle en staken kaarsen aan. Ook in New.York, waar Lennon destijds woonde, was er aandacht voor hem. De fans kwamen daar op i gedenkplaats in Central Park bijeen. (fotoAP) Koning voetbal Het gaat niet goed met de fa milie Spoor. De treinen zijn overvol en rijden vaak niet op tijd, en de verwachting is dat binnenkort, als de studenten- zwermen in de coupés zullen neerstrijken, de chaos com pleet zal zijn. Dan is er nog de verschrikking van de voetbal supporters die wekelijks uit hun holen te voorschijn komen om de burgerij met hun blinde haat en algehele barbarij te terroriseren. Zij reizen in spe ciale treinen, maar het perso neel van de NS heeft de direc tie al laten weten dat zij hun buik vol heeft van deze vorm van dienstverlening. Voor de reiziger dreigt nu het gevaar dat hij niet alleen op de sta tions met het geweld van F-si- de ofZ-side te maken kan krij gen, maar ook in de gewone intercity. Ik herinner me nog heel goed het bericht dat ongeveer een jaar geleden de voorpagina's van de kranten haalde: hoe een gezin in de trein van Gro ningen naar Zwolle ternau wernood aan de dronken agressie van een groep FC Den Haag-fans wist te ontko men. Het gezin slaagde er met vereende krachten in de deur van zijn coupé dicht te hou den, maar zag zich wel ruim een uur lang geconfronteerd met een ontketend, veelkoppig beest, dat de ramen kapot pro beerde te slaan, tegen het glas urineerde en vuile taal uit sloeg. In Zwolle, waar de be laagde reizigers wilden uit stappen, werd de intimidatie nog opgevoerd, tot het moment dat de politie op het perron verscheen. Uit het verhoor bleek dat de supporters met opzet niet de speciale trein hadden genomen, waarin de rest van de FC Den Haag- aanhang - onder politiebewa king - was afgevoerd; zij wa ren van meet af aan van plan geweest een aantal passagiers eens flink de schrik op het lijf te jagen. De vader en zijn vijf tienjarige zoon, die de deuren met de kracht der wanhoop dicht wisten te houden, had den, zo meldde het krantebe- richt, door de gebeurtenissen "ernstige psychische schade" opgelopen. Zij zullen zich in de toekomst waarschijnlijk nooit meer een meter over de rails laten vervoeren. Zien ze een biels of horen ze het fluiten van een locomotief, dan krij gen ze prompt weer hartklop pingen. Doordat ik zelf ook eens twee spookritten heb mee gemaakt, waarbij een zatte Koning Voetbal op de troon zat, begrijp ik heel goed aan welke terreur de genoemde passagiers hebben blootge staan. De eerste rit ging van Lauwersoog naar Groningen. Nadat de van Schiermonnik oog teruggekeerde vakantie gangers de plaatsen in de bus hadden ingenomen, stommel de een beschonken voetbalelf tal naar binnen. Boerend van het vele bier en besmeurd met mayonaise, liet het sportieve gezelschap zich in het gang pad neer. De bus ging rijden en binnen de kortste keren werd het pad door de uitge kotste maaginhoud veran derd in een glijbaan. Een zure stank walmde door de bus. Daarop kwamen de voetballers overeind en eisten van de andere passagiers dat die hun plaats aan hen zou den afstaan. Sommigen lieten zich languit over de bovenbe nen van twee zittenden heen vallen. Het geschreeuw en ge vloek was niet van de lucht. Hier en daar braken gevech ten uit. De chauffeur koos het hazepad en reed. in vliegende vaart door naar Groningen, waar hij pas bij het politiebu reau halt hield. De andere spookrit vond ja ren geleden in Amsterdam plaats, waar ik het Oranje-elf tal eens in het echt had zien spelen. In de volgeladen tram, die ons van het Olympisch Stadion naar het centrum bracht, ontstond door het ge weld van tientallen lieverdjes een enorm tumult. Ruiten sneuvelden, er werd met ket tingen geslagen en een paar meiden gingen tekeer als de i heksen in Macbeth. Een Feye- noord-supporter, wiens solda- tenkistjes met ijzer waren be slagen, die om zijn middel een ankerketting droeg en om zijn ene vuist een boksbeugel, hing gedurende de hele tocht als een zak zout over me heen. Hij bloedde uit een grote wond op zijn achterhoofd. Op de Munt wist ik uit het voertuig te ont snappen. Een halte verder drong de Mobiele Eenheid de tram binnen en mepte de in houd in de kortste keren naar buiten. Ter plekke besloot ik dat ik Oranje niet vaker in het echt hoefde te zien. Sommige dingen kunnen beter eenma lig blijven.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 24