Vrouwen Gemini vloeren koploper Merenwiek komt goed weg bij Lisse LZ 1886 opnieuw in degradatiegevaar Docos naar eredivisie PAGINA 18 DO/STAD MAANDAG 10 DECEMBER 1990 LEIDEN De divisieploe- gen van Gemini hebben een geslaagd weekeinde achter de rug. Als enige van de regiona le vertegenwoordigers won nen zij ruim. De vrouwen vloerden koploper SVC met 3-1. De mannen versloegen Inter Amicos nog royaler (3- 1). NOVO ging ten onder bij koploper Brezan SSS (1-3) en Leython 2 redde het niet bij Radius 2 (1-3). VOLLEYBAL Coach Casper Brussee beschik te na de terugkeer van Tanja van Bezooyen (middenhandsbeen- breuk) eindelijk weer eens over zijn complete vrouwenploeg. Ge- mini, geladen na twee achtereen volgende nederlagen, gunde SVC in het eerste deel van de wedstrijd geen schijn van kans. De koplo per werd verpletterd met 1-15, 6- 15. Door de sterke Voorschotense opslag werd de pass bij SVC ont regeld en kwam het sterkste wa pen, de aanval, niet tot zijn recht. Gemini leek in de derde set bij 1 ?- 3 de buit binnen te hebben, maar het ging toen slordiger spelen. Een time-out hielp weinig: SVC boog de stand om naar 15-12. Met werkvolleybal besliste Gemini de vierde set echter weer in zijn voordeel: 3-1. NOVO verloor in de promotie klasse een aantrekkelijk duel te gen Riva 3. Zonder Ingrid van de Niet kwamen de Noord wij kse vrouwen aan het einde van de eer ste set iets tekort: 12-15. De twee de set was een weggevertje (4-15), maar daarna verzette het team van coach Piet van de Brink de bakens: 15-11. In de vierde set liep Riva eenvoudig weg naar een voorsprong die NOVO slechts kon verkleinen tot 12-15 (1-3). een punt in. In Gouda kwam het onder de nieuwe coach Vincent Henskens tegen Radius niet ver der dan 3-2 (13-15, 15-10, 15-6, 12- 15, 15-11). Leython 2 - DAC werd uitgesteld vanwege droeve fami lie-omstandigheden aan Alphen- se zijde. Gemini 3 kwam ver zwakt omdat de winstkansen van het tweede team hoger werden geschat. Het kon nummer twee Dosko twee sets aardig bijbenen (11-15, 12-15), maar ging vervol gens met 3-15 ten onder. Gemini 2 nam een voorsprong tegen Velo, maar dat beschikte over een paar uitstekende serveersters, die de pass van Gemini totaal ontregel den. Ook de twee Voorschotense juniores kwamen op dit niveau te kort. Na de verloren eerste set (7- 15) kwam Gemini met 14-13 voor, maar verder kwam Gemini niet (14-16, 11-15: 0-3). WVV gaat steeds beter draaien. Dit keer moest het hooggeklasseerde Oi- kos er met 3-0 aan geloven. NOVO was niet zo onder de in druk van het spel van SSS uit Barneveld, dat voor vrijwillige te rugtrekking uit de eerste divisie dit jaar niet mag promoveren. In een rommelige wedstrijd kregen de Noordwijkers kansen genoeg op een goed resultaat. NOVO be gon met veel foute opslagen, een onrustige verdediging en een wis selvallige spelverdeling. SSS pro fiteerde en won de eerste confron tatie met 15-11. NOVO herstelde de zwakke punten en kwam via uitstekende aanvallen terug met setwinst (15-5). Het ging direct door in de derde set, maar zakte halverwege om onbegrijpelijke redenen als een kaartenhuis in el kaar. De fouten stapelden zich op en de concentratie was volledig weg. SSS kreeg weer greep op het geheel en won met 15-9, 15-8 tegen Inter Amicos, ondanks de aanwezigheid aldaar van routi niers als Richard van de Weyden (ex-Brevok). De Voorschotense verdediging functioneerde goed, het blok sloot zoals het moest en de aanval (veelal snel en laag naar buiten) was het middenblok her haaldelijk te snel af. Inter Amicos herstelde zich van het verlies in de eerste set (15-10) en nam een 11-4 voorsprong. Gemini kwam goed terug en trok de set met 15- 13 naar zich toe. Daarmee was het verzet gebroken en won Gemini met 15-11 (3-0). Leython 2 was vrijwel gelijk waardig aan Radius 2. maar kwam in de slotfase van de mees te sets tekort. Ondanks goed ser veren en sterk aanvallen van Rob van Daalen verloor Leython met 1-3 (15-10, 8-15. 13-15, 10-15). In de promotieklasse speelde Graficon-Donar het arme Riva 3 in 53 minuten naar een 0-3 neder laag. Het was een simpele zege op het jonge Riva dat va-banque speelde, een kolfje naar de hand van de Leidenaars. Na de eerste set (15-6) kwam Donar met 1-9 achter. Op routine herstelden de Leidenaars de schade: 15-13,15-6. Leython 3 kwam er bij Skania 2 in de eerste set niet aan te pas, maar herstelde zich goed: 16-14 via 13- 8. Door eigen fouten en een wis selvallige pass verloren de Lei derdorpers echter de volgende sets met 8-15, 9-15 (1-3). Gemini 2 verloor met 3-0 van koploper DVC, dat wat minder fouten maakte. Bert Reparon trok zijn jonge ploeggenoten mee naar een niveau dat te hoog lag voor Gemi ni: 15-12, 15-8, 15-11. VCS had een makkie aan VOY, dat ten opzich te van vorig seizoen heel wat spe lers is kwijtgeraakt 15-6,15-8, 15-6 (3-0). GER RENES Go-gongtoernooi LEIDEN Leidenaar Filip Vanderstappen heeft het twin tigste go-gongtoernooi in Lei den gewonnen. Ondanks sterke tegenstand, onder meer uit Bonn, Amsterdam en Keulen, wist Vanderstappen, derde dan, de toernooi-overwinning op zijn naam te brengen. Op papier was Peter von Milc- zewski, vierde dan, de sterkste, maar in de derde ronde van dit voorgifttoernooi dolf hij net het onderspit tegen Jaap Blom, eer ste dan en eveneens lid van de Leidse Go-Club. In de vierde ronde won Vanderstappen over tuigend van Blom. Von Milc- zewski had daardoor de kansen weer in eigen hand, maar ver loor in de zesde en laatste ronde ook zijn partij tegen de uiteinde lijke toernooiwinnaar. Zo legde Leidenaar Frits Goedbloed nog beslag op de derde plaats, dank zij vier overwinningen en een ji- go (gelijkspel). Leython zit op een dood spoor LEIDERDORP Leython zit op een dood spoor. Na de beschamen de 3-0 nederlaag tegen koploper Ra dius twee weken geleden gingen de Leiderdorpers zaterdag voor eigen publiek met de billen bloot tegen subtopper Vrevok uit Nieuwegein (0-3). Een even verdiend als opzien barend verlies, omdat Leython dit seizoen in eigen veste tot nog toe geen enkele opponent ook maar één punt gunde. Het enige positieve rs- pect aan Leython-zijde vormde ae onverwachte terugkeer van de lan ge tijd geblesseerde Bas Bloem. De buitenaanvaller, met 204 cen timeter de langste Leython-speler, raakte tijdens de eerste oefenwed strijd van het seizoen aan zijn knie geblesseerd en zou volgens 'des kundigen' pas medio 1991 weer in de hoofdmacht kunnen ballen. Bloem: "We hebben alles gedaan wat mogelijk was om die blessure te laten genezen. Absolute rust, fysio therapie, maar niets hielp. Ten ein de raad is mij verteld dat het mis schien wel over zou gaan als ik de knie zou belasten. Zie hier het resul taat". Coach John Groen maakte in de wedstrijd tegen Vrevok overigens pas in de derde set, bij een 2-0, 9-2 achterstand, gebruik van Bloem. Het liefst had Groen het deze week nog zonder Bloem willen doen, maar Leython draaide weer erg slecht. Zowel de passing, het blok ken als het smashen liet te wensen over. Daarnaast ontbrak in het Lei- derdorpse kamp ook de broodnodi ge vechtlust. De koppies gingen te snel omlaag. Vrevok, onder leiding van Piet de Saegher, de vader van Leython-spelverdeler Derk, profi teerde gretig. Met name Andries Scholten en de boomlange Roger van Sehie blokten en smashten veel punten bij elkaar. Leython kwam in de eerste set na een 5-0 achterstand goed terug (9-9), maar boog vervol gens het hoofd (10-15). Ook in de tweede set hielden de Leiderdor pers aanvankelijk nog gelijke tred met de formatie uit Nieuwegein (6- 6), om vervolgens met 15-8 klop te krijgen. Bloem had bij een 9-2 ach terstand in de derde set de ondank bare taak om te redden wat er te red den viel. Niets, getuige de 10-15. De Saegher senior verklaarde na afloop dat de zege op zijn zoon hem niet plezierde. "Normaal ben ik erg blij met een overwinning, maar nu geeft het me bijzonder weinig vol doening. Alhoewel de zege wel dik verdiend was. Ik begrijp niet hoe Leython op de tweede plaats te recht is gekomen. Als ze op dit ni veau blijven voortploeteren dan zullen ze nog heel wat tegenslagen te verwerken krijgen", keek De Saegher in de toekomst. Is Bas Bloem dan Leythons red der in nood? Bloem: "Laten we ho pen van wel. Voor de aanvang van het seizoen gingen we er vanuit dat ik één van de jongens zou zijn die de kar moeten trekken. Het is wat mij betreft de hoogste tijd dat ik die be lofte ga inlossen. JAN BROUWER DÉ KONING zwermbad De Zijl of de wissels volgens de regels verlopen. Op startblok vier staat De ZijULGB LEIDEN Het stond alle maal op het bord, de progno se en de score die behaald moest worden om de tweede plaats bij de mannen en de vijfde plaats bij de vrouwen te veroveren voor de ploeg van De Zijl/LGB tijdens de Winterclubkampioenschap- pen zwemmen het afgelopen weekeinde in zwembad De Zijl. Deze keer kwamen de berekenin gen over het te verwachten eindre sultaat voor zijn ploeg wel uit, al dreigde het in het tweede program manummer toch al weer mis te gaan. Trainer George Sieverding zag zijn geest al weer dwalen toen de laatste zwemmer van de 4x100 meter wisselslag v LEIDEN In een onwaarschijnlijk spannende wedstrijd heeft de vrou wenequipe van Docos gepresteerd wat bijna niemand voor mogelijk had gehouden. In de promotiewed strijd tegen Comprack/MZ trok het Leidse team in een nek-aan nek-ra- ce met 6-4 aan het langste eind. Ge heel onverwacht mag Docos het dus in de tweede helft van de competitie in de eredivisie gaan proberen. "Wanneer we tien keer tegen dit team zouden spelen zouden we on getwijfeld acht keer de boot in gaan", aldus een blije Marijn Olden. Toch deed de vrouwenploeg van Docos het vrijwel onmogelijke: met 6-4 gingen de overwinning én de promotie naar de eredivisie naar Leiden. Het zag er na de eerste wedstrij den voor Docos hopeloos uit. Na een klein uur keek het team aan te gen een 0-3 achterstand: De 19-jari- ge Petra Buitelaar verloor van de lastig spelende Belgische De Zoete. In twee games bleek de met lange noppen aanvallende De Zoete een te moeilijke hindernis. Vervolgens moest Olden haar meerdere erken nen in Ingrid van Osselaar. Het der de verliespunt kwam op de borden doordat Heieen Hop verloor van een uitstekend spelende Ankie Ker- De toen volgende inhaalrace was zeer overtuigend: het gelegenheids- dubbel Buitelaar/Hop scoorde 1-3. Buitelaar zorgde voor het tweede te- genpunt door in een hele mooie par tij in drie games te winnen van Os selaar. De jonge Docos-klant be wees hiermee ook onder druk pri ma te kunnen presteren. Het gelijk makende punt kwam van Hop. Zij won van De Zoete. Nog heel even moest het Docos- trio tegen een achterstand aankij ken: Olden moest na een spannende drie-gamer buigen voor Ankie ker sten. Voor de tweede maal op de avond mocht echter de geroutineer de Hop de stand gelijktrekken (4-4) door van Van Osselaar te winnen. In de voorlaatste partij ontmoette Buitelaar Kersten. Kersten blun derde te veel om de partij tot een goed einde te brengen. Bij een 16-19 voorsprong in de derde game (de zesde drie-gamer van de avond) liet de Middelburg-speelster alsnog met 21-19 de zege aan Buitelaar. Die bracht de stand daarmee op 5-4. De Docos-equipe had inmiddels becijferd dat een gelijkspel verlies op games zou betekenen. Olden moest dus van De Zoete winnen. Ondanks de bibbers in de benen bleek Olden het spelletje goed van teamgenoot Hop te hebben afgeke ken. Met tweemaal 21-18 trok zij de winst naar zich toe.- Naast blijdschap waren er in Do- cos-kring ook relativerende gelui den te horen. Eigenlijk heeft het niet veel te zoeken in de eredivisie. Alleen versterking van de hoofd macht kan Docos tot een serieuze tegenstander van de andere eredivi- sionisten maken. WOUTER LANGEVELD de overname te vroeg vertrok van het startblok en een diskwalificatie aan zijn zwembroek kreeg. Dat zo'n fout soms de gehele ploeg kan beïnvloeden werd duide lijk in enkele volgende program ma's. Toch was Sieverding van me ning dat niet alleen dat incident de prestaties beinvloedde. Een alge meen gehoorde klacht was zeker de te lage temperatuur van het badwa ter. Evenals de dag ervoor, tijdens de jeugdsessies, was het water voor de zwemmers niet op de juiste tem peratuur wat een kwalijke zaak is bij een NK met deelname van alle topvérenigingen. In elk geval was het wel zo dat van dat euvel alle zwemmers hinder ondervonden. De mannenploeg moest in de 4x100 meter schoolslag de klap ma ken om de beoogde tweede plaats in het eindklassement te realiseren. De schoolslag is een troetelkind van Sieverding en daar werd inderdaad het gat geslagen met de uiteindelij ke nummer drie PSV. De opening van Marco van Brummelen viel zon der meer tegen, 1.05.5 maar de zieke slotzwemmer Patrick Braam perste er toch nog een 1.03,5 uit, hetgeen de winst op dat nummer bij De Zijl bracht en het verschil met PSV op dertien seconden. Het Amsterdamse De Dolfijn ging zoals verwacht met de hoogste eer strijken, 1516,8 punten. De Zijl kwam op een keurige tweede plaats in het eindklassement met 1541,5 punten. PSV uit Eindhoven eindig de op de derde plaats met 1564.8 punten. Over de vrouwen was Sieverding zeker tevreden. Zij leken zich wat te hebben hersteld van het teleurstel lende zwemmen in de competitie en draaiden nu een constante wed strijd. Positief was de inbreng van de pas ingelijfde Petra Hillenius. Deze schoolslagspecialiste, die de geblesseerde en voorlopig lang uit geschakelde Ria Willemse moet vervangen, kwam in de 4x100 meter schoolslag als slotzwemster tot een uitstekende 1.12,6. Ook Hanneke Koopmans zette snelle tijden neer op de 100 meter vrije slag, 1.01,1 en 1.00,7. Op de 10x100 meter vrije slag moest De Zijl gebruik maken van enkele minder snelle zwemsters, maar zij kregen de voorkeur boven enkele waterpolosters die volgens Sieverding minder in de groep pas sen. De vrouwenploeg voldeed ook aan de verwachtingen en sloot deze winterclubkampioenschappen af met de vijfde plaats, 1781.7 punten. Ook hier werd De Dolfijn, tot te vredenheid van trainer Kees Ver- voorn, eerste met 1709.4 punten en legde de jeugdige ploeg van De Din- kel uit Denekamp beslag op de tweede plaats voor wederom PSV met 1769.0 punten. De jeugd stond een dag eerder op de startblokken voor deze kampioen- Schappen. Al jarenlang speelt LZ 1886 met haar jeugd daarin een do minerende rol, wat zoveel wil zeg gen dat er altijd wel enkele ereplaat sen binnengehaald werden. De eni ge podiumplaats die er dit jaar uit kwam was de tweede plaats in het totaal klassement bij de jongens met 3025,0 punten. Trainer Robert van Zijp was dan ook een teleurgesteld man en had er maar twee woorden voor over: "ge woon slecht". Bianca Hoeks maak te een uitzondering hierop, door op de 100 meter vrije slag de magische grens van 1 minuut bijna te door breken: 1.00,2. Richard van Duy- venbode liet een sterke tijd noteren op de 100 meter schoolslag: 1.17,6 en was met 1.02,1 ook goed op dreef op de 100 meter vrije slag. Het heili ge vuur ontbrak in de LZ-ploeg en men leek niet bereid om voor elkaar door het vuur te willen gaan. De Zijl/LGB kwam alleen met een jongensploeg aan de start. NORA BAKKER LEIDEN In de eerste klasse heeft Vlietwijk overtuigend gewon nen van Metro: 8-3. In de tweede klasse zijn het donkere dagen voor Merenwiek. Tegen Lisse kwam het met een gelijk spel goed weg. In de derde klasse was opnieuw alleen Wassenaar succesvol: het versloeg Corbulo met 7-1. In de vierde klasse is Merenwiek 3 na de 6-2 overwinning op Spaarnestad 2 alleen in theorie nog van de eerste plaats te verdrijven. In de eerste klasse gaat Vlietwijk steeds beter spelen. Werd in de uit wedstrijd nog met 7-4 van Metro verloren, thuis kwam datzelfde team met een 8-3 nederlaag nog goed weg. In de enkelspelen scoor den Erik Bokhorst, Henk Wester beek en Allan Mens. Sylvia en Sonja Groeneyeld dolven beiden het on derspit, maar herstelden zich goed in het vrouwendubbel en in de ge- mengddubbels. De mannendub- bels werden in drie sets gewonnen. Het grote verschil met de eerste wedstrijden is het verbeterde ren dement van de dubbels. Dit keer was dat zelfs 100 In de tweede klasse zit het Me renwiek niet mee. Sinds Marianne Veeren tegen DKC 2 door haar rug ging heeft het team niet goed meer gespeeld. De winst tegen Heer- hugowaard 4 gaf slechts valse hoop. Sinds kort is namelijk bekend dat dit team zich heeft teruggetrokken. Dit betekent dat met nog zeven teams in één afdeling slechts nog één team kan promoveren en één team zal degraderen. Daarom heeft de bond alle partijen van Heerhugo- waard nietig verklaard. Voor Me renwiek betekent dit het verlies van vier van de tien punten. In de return tegen Lisse leek het er aanvankelijk op dat de rollen volledig waren om gedraaid. Op overtuigende wijze kwam Lisse in de enkelpartijen op een riante 4-0 voorsprong. De thuis ploeg had toen vier kansen om de genadeklap uit te delen. Door een combinatie van onvermogen bij Lisse en veerkracht bij Merenwiek kon Lisse de partij niet beslissen. Met het gescoorde punt en de ver minderde kans op degradatie was Lisse toch de morele winnaar. Leiden speelde een thuiswed strijd tegen Zijderveld 5. De tegen stander van Bram Segijn dacht met een minimum aan inzet de strijd te kunnen beslissen. Pas na het verlies in de tweede set ging bij Edwin Bos de trainingsbroek uit. Aanvankelijk, ging de strijd gelijk op, maar in de slotfase gaf de betere techniek van Bos de doorslag: 5-15,15-4,13-15. Na een perfecte tweede set leek het er op dat Raymo'nd Hanhart Leiden op een 2-0 voorsprong zou brengen. Dure fouten op de valreep van de derde set gooiden roet in het eten: 5- 15, 15-4, 13-15. Annelies Segijn red de de eer, omdat Zijderveld in de dubbels duidelijk de sterkere ploeg In de derde klasse was er voor Leiden 2 geen eer te behalen tegen het sterke Leython. Ook in de laatste partij, het vrouwendubbel, konden Nora de Koning en Thea Turk de derde set niet winnen: 8-0. Wassenaar herstelde zich vlug van het verlies tegen Vlietwijk 2 van vo- ARNHEM - LZ 1886 heeft de be langrijke wedstrijd tegen Neptunes Arnhem verloren. In Arnhem kwa men de Leidenaars niet verder dan een 11-6 nederlaag. Vivax hand haafde de eerste plaats in de tweede klasse door Potvis met 7-11 terug te wijzen. WZK won de streekderby tegen Katwijk met 7-11. LZ 1886 bewees zichzelf geen goede dienst door het duel met Neptunes te verliezen. De ploeg van Hans Par rel, die door de zege vorige week te gen ZCG toch met enige verwach tingen naar Arnhem was afgereisd, kwam van een koude kermis thuis. Parrel: "We kwamen er niet aan. Een slechte wedstrijd". Kansloos verliezen van een ploeg die pas vier punten heeft geeft na tuurlijk te denken. De Leidenaars komen vooral in fysiek opzicht te kort. Verder is het al een aantal sei zoenen geleden dat er uit een over winning werd behaald. Met nog één wedstrijd te gaan voor de winter stop komt de ploeg opnieuw in de gradatiegevaar. Juist door het fysie ke manco en de jeugde leeftijd van de spelers lijkt LZ niet de ploeg te bezitten om na de winterstop 'de gradatiepolo' te spelen. Tegen Neptunes, dat LZ op de ranglijst is gepasseerd, ging er van alles mis. Parrel: "Vooral het eerste part werd er te laks gespeeld. Iedere actie van Neptunes op het midden veld ingezet leverde gevaar voor ons op. Dit gevoegd bij het bekende euvel van het niet benutten van de kansen verklaart voor een groot deel onze nederlaag". Met Jan de Graaf voor de nog altijd geblesseer de Frans Langerhorst zag LZ zich in de tweede periode op een 7-4 achter stand gezet. In het derde speldeel kwam het niet tot scoren, terwijl het zeker niet grootse Neptunes twee maal het net achter Arjo Bunnik vond (9-4). Dit bestempelde de vier de periode tot een formaliteit: 11-6. Topscorer LZ: Niels Zuidweg 3. Vivax heeft de eerste plaats in de tweede klasse niet uit handen gege ven. In Hilversum werd De Potvis met 7-11 verslagen. Vivax speelde zonder Hans Trijsburg, die zijn hand heeft gebroken. Vooral in de tweede periode maakte de ploeg van Frits Welling goed gebruik van de countermogelijkheden. Van 1-1 werd het 3-6. Hierna kwamen de Oegstgeestenaren niet meer in ge vaar. In de derde periode kwam De Potvis nog wel tot 5-7, maar in de laatste zeven minuten kon Vivax naar een verdiende 7-11 eindstand weglopen. Aan het eind van het der de part werd de wedstrijd enige tijd onderbroken, omdat de keeper van De Potvis een epileptische aanval kreeg. Hij kon de wedstrijd niet meer voortzetten. Topscorer Vivax: Jack Frauenfelder 3. Katwijk en \V'ZK vochten een streekderby uit. Van een wedstrijd was in feite geen sprake omdat de Wassenaarders al na de eerste zeven minuten met 1-5 aan de leiding gin gen. Katwijk deed er nog wel van al les aan om terug te komen en na drie perioden stond er ook een 5-7 stand op het scorebord, maar de Zeekanters hadden te veel kracht verspeeld. WZK kon onder aanvoe ring van de met scherp schietende Hugo Bregman (7x) naar een ver diende 7-11 zege uitlopen. Katwijk speelde zonder Ronals Heemrood, wat vooral aanvallend een slok op een borrel scheelde. WZK is na een slecht begin van de competitie nu weer in de middenmoot beland. Topscorer Katwijk: Arco Guyt en Cees van Duijn (ieder 2x). Topsco rer WZK: Hugo Bregman (7x). Sassenheim speelde een goede wedstrijd tegen DAW. De Alkmaar- ders werden kansloos verslagen met 9-6. Coach Ruud Wormgoor: "Eindelijk een goede wedstrijd. We hebben veel bewogen en daardoor vaak een man meer verdiend. DAW had hierop geen antwoord". Paul Geurds, Rob Burgmeier, Paul Zwaan en Peter Bijman scoorde ie der 2 keer. De vrouwen van De Zijl/LGB verloren nipt van Het Ravijn met 7- 6. In Nijverdal trok de gelukkigste ploeg aan het langste eind. De Nij- verdallers, met Karin Kuiper uit de nationale A-ploeg in de gelederen, stonden twee keer met twee doel punten achter (2-4 en 3-5). De Zijl kon echter net niet doordrukken en moest in de slotfase zelfs het ver diende gelijke spel nog uit handen geven. Topscoorster De Zijl/LGB: Laura Westdijk (3x). De vrouwen van LZ 1886 speel den 4-4 tegen HPC. Vooraf geen slechte uitslag tegen het op de twee de plaats bivakerende HPC. Maar als je in de laatste periode nog met 4-1 voorstaat moet je kunnen win nen. Topscorer LZ: Emmy in 't Veld (2x). DIRK KLOOS rige week: Corbulo werd met 7-1 verslagen. Lisse 2 verloor in eigen speelzaal met 2-6 van Duinwijck 6. Voor Lisse scoorden Robbert Ded- ding en Petra van Dam met Lisette van Schie in het vrouwendubbel. De kans dat het team degradatie kan afwenden lijkt gering, omdat van een andere degradatie-kandi daat, De Bun 2, vorige week met 8-0 werd verloren. Na de stunt tegen Wassenaar staat Vlietwijk 2 door het 3-5 verlies tegen Velsen 2 weer met beide benen op de grond. De wedstrijd had een voor Vlietwijk kenmerkend verloop: verlies van de beslissende derde set. In de vierde klasse kwam Spot vogels net tekort tegen Flair 2: 3-5. Spotvogels staat nu twee punten achter Flair 2, waardoor de geambi eerde tweede plaats ver weg lijkt. Door de 6-2 winst op Spaarnestad 2 lijkt alleen een wonder Merenwiek nog van het kampioenschap te kun nen weerhouden. Alleen als Flair 3 al zijn wedstrijden wint en Meren wiek alles verliest kan een slechter setgemiddelde nog roet in het eten gooien. Door het verlies tegen DKC 6 krijgt Veglo het onderhand knap benauwd. Met slechts twee punten uit tien wedstrijden staat het team voorlaatste. Het slechte optreden van Veglo kan mede worden ver klaard uit het feit dat van de zes ba sisspelers er elke keer drie of meer afwezig zijn. De terugkeer van Frits Eulderink en Jan Altenburg kun nen voorkomen dat Veglo uit de landelijke competitie verdwijnt. FRITS FALLAUX Nationaal poloteam eindigt sterk KOTOR (ANP) - Aan de Adriati- sche kust. in het Macedonische Ko- tor, heeft het Nederlands waterpo- lo-team alsnog bewezen mee te kun nen met de internationale concur rentie. Te laat weliswaar om na de zeperd van Drachten in aanmerking te komen voor uitzending naar het wereldkampioenschap in Perth, maar vroeg genoeg om vertrouwen te wekken voor het Europees kam pioenschap volgend jaar augustus in Athene en - in een wat verder ver schiet - de Olympische Spelen van Barcelona. Het zevental van de inte rim-coaches Nico Landeweerd en Jan Bultman sloot het zevenlanden- toernooi in Joegoslavië af met over winningen op Griekenland (10-8) en Frankrijk (6-5). Beide doen wel mee in Perth, evenals de Verenigde Sta ten, waarvan Oranje in Budapest won. Bovendien speelde het gelijk tegen Hongarije gelijkgespeeld. De nieuwelingen Brebde, Kunz en midvoor Gert de Groot lieten zich goed sturen door de routiniers Nieuwenburg, Van der Blaak en vooral Jansen. Laatstgenoemde lag vrijwel constant in het water. Tegen de nogal fel verdedigende Fransen had de aanvoerder het nog moeilij ker dan normaal. Hij miste toen de steun van Van der Blaak. Deze was 's morgens vroeg naar huis vertrok ken om zich voor te bereiden op een Nederland lootte gunstig voor het Europees kampioenschap. Het ze vental is samen met Joegoslavië in één poule ondergebracht. De ande re twee landen in deze poule moe ten zich nog kwalificeren. In totaal zijn tien landen geplaatst voor Athe- Ceulemans stuikelt over Zanetti PALMA DE MALLORCA (ANP) - Met imposante series uit verloren posities heeft Marco Zanetti giste ren in Palma de Mallorca Raymond Ceulemans te grazen genomen in de finale van het vijfde toernooi om de wereldbeker driebanden voor profs. De Belg is wel vlakbij de we reldtitel, met alleen het toernooi in Tokyo te gaan.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 18