Quick Boys blijft zichzelf Noordwijk is op de weg terug Rijnsburg blijft voortsukkelen Niet sprankelend, maar wel winst bij FC Iisse Voorschoten ziet inzet bij RCL beloond Leiden krijgt er nu zin in MAANDAG 10 DECEMBER 1990 PAGINA 17 ALPHEN AAN DEN RIJN - ARC-trainer Bert Jansen zou een gat in de lucht springen indien Elfstedentocht-voorzitter Sipke- ma de komende week frequent in het nieuws zou zijn. Immers: Sip kema in de krant, winter in het land. En die kan voor de door een ware waslijst van geblesseerde spelers gekwelde Jansen niet snel genoeg invallen. De gehandicap te Racing was zaterdag dan ook geen partij voor het soepel draai ende Noord wijk, dat de vierde ze ge op rij binnenhaalde. Voor ARC verloopt het seizoen dramatisch. Na een flitsende start (vier duels, zeven punten) meldde de ene na de andere speler zich met een blessure af. In bijna alle gevallen betrof het langdurige kwetsuren. Een val richting de gradatiezone was het gevolg. Te gen Noordwijk ontbraken doel man René de Graaf en de veldspe- lers Cees Bonefaas, Jan Wouters, Arno Lancel, Aijan Wilting, Jan Hendrik Kila en Jacques Key. Daarnaast was René Lammers evenmin present. De verdedigen de middenvelder, die twee weken geleden bij IJsselmeervogels een rode kaart kreeg omdat hij de scheidsrechter een zet zou heb ben gegeven, werd door het ARC- bestuur een schorsing van twee wedstrijden opgelegd. Lammers heeft overigens besloten om het voetbal voorlopig voor gezien te houden. Schorsing Ook de voor het Nederlands ama teurelftal geselecteerde Dennis Krijgsman hangt, naar aanleiding van zijn uitsluiting tegen Vogels (natrappen) nog een schorsing boven het hoofd. En om voor ARC de zaken nog wat onpretti ger te maken: Johan Boer zal bin nenkort eveneens moeten ontbre ken. Twaalf minuten voor tijd werd de spelverdeler door arbiter Zwaans wegens doortrappen naar Noordwijk-verdediger Kees Zethof naar de kleedkamer ver wezen. Het lijkt bij de Alphena- ren het verhaal van Agatha Chris tie's 'Tien kleine negertjes' wel. Gelukkig voor ARC beschikt de club over ruim twintig senio renteams. Aanvulling is dus geen probleem, althans in kwantitatief opzicht. Daar alleen Lancel op korte termijn inzetbaar lijkt, kun nen de problemen nog wel even voortduren. Tenzij de winter in zet. Eelman Noordwijk-coach John Eelman kent dergelijke perikelen niet. Bij de rood-witten waren slechts twee spelers absent. Jacques Scholten werd opnieuw vervan gen door de verdienstelijk acte rende Engelsman Adrian Carter en de in de warming up afgehaak te Timo Gerlof zag zijn stek in de spits ingenomen worden door Geert Jan Bakker, die na een voetballoze periode voor het eerst weer in de basis stond. Noordwijk kende een gelukki ge start. Al in de tweede minuut kwam de kustploeg op voor sprong, met dank aan invaller doelman Karei van Valen die een voorzet van de sterke rechterspits Patrick Scheurwater in zijn eigen doel werkte: 0-1. Jansen: "Je hebt al een jonge ploeg en als je dan zo start, is het wel erg moeilijk om terug te komen". Goedkoop Geïnspireerd door de goedkope openingstreffer ging de Eelman- brigade op zoek naar een ruimere marge. Nadat een inzet van Leo nard van Utrecht - voor rust goed op dreef - door Hans Wouter Valk van de lijn was gehaald en pogin gen van de verdedigers Kees Smit en Ted van Berkel eveneens geen succes hadden opgeleverd, kwam de 0-2 in de zestiende minuut op het scorebord. Vanaf zo'n 25 me ter deed Carter de bal over Van Valen heen in de bovenhoek be landen. Een beauty. Krijgsman Na de treffer kwam ARC wat be ter in de wedstrijd. Krijgsman on derscheidde zich in die fase, maar stond vaak alleen. Toch moest doelwachter Rob van Dijk in de 30ste minuut middels een hands bal halverwege de Noordwijkse helft de doorgebroken Krijgsman van een goal afhouden. Dat kostte hem geel. De laatste tien minuten van het eerste deel waren daarna weer voor Noordwijk. Van Valen en de paal stonden doelpunten van Carter en aanvoerder René van Hensbergen in de weg. Flanken Jansen bracht na rust middenvel der Ard Hoogendoorn in het veld. Spits Wilco van Leeuwen moest wijken en René Bon en Johan Boer krégen de opdracht op voor in de flanken te bezetten. Libero Richard de Vlaming zou op het middenveld moeten inschuiven. Het kwam er allemaal niet van. Alleen Boer kreeg een kansje. Van Dijk was echter paraat. Noordwijk, dat de bal lekker rond liet gaan, kwam verder to taal niet in de problemen. Vooral op rechts kwamen de kustbewo ners via Scheurwater en rechts achter Smit een aantal keren ge vaarlijk door. De precisie in de af werking was er echter niet. Pas zeven minuten voor tijd werd het 0-3. Van Staveren demarreerde en liet Scheurwater scoren. Eelman: "Toen we vijf punten achter ston den op de bovenste hebben we gesteld dat we voor de winterstop op twee zouden moeten staan. Zo ver zijn we nu". Tijd voor Sipke- ma dus? NICK VERWOERD RIJNSBURG - Normaal gesproken is een lekkere warme wollen sjaal in deze donkere dagen bepaald geen overbodige luxe maar in figuurlijke zin is men een dergelijk kledingstuk liever kwijt dan rijk. Arie Kurver zal, indien hij de mogelijkheid zou hebben gehad, voor de minder abstracte betekenis van het woord hebben geko zen want 'zijn' Rijnsburgse Boys deed zich tegen Bennekom zelf de spreekwoordelijke das om (2-3). Afgrijselijke blunders lagen daar aan ten grondslag en met name de achterste lijn van de Rijnsburgers mag bij zichzelf te rade gaan hoe het eigenlijk had kunnen gebeuren. rigci.njr, iiau ivuiiiicii gcucuicn. -p T Bennekom, niet alleen qua positie DOaaan maar ook qua spel niet bepaald een Die voorsprong duurde krap hoogvlieger in de hoogste klasse tien minuten. Nadat Kemkers van de zaterdagamateurs, was al bij delijk zijn boekje in h voorbaat gedoemd om door het met had gevonden en Kees meer klasse gezegende Rijnsburgse ren wegens vasthouden Boys te worden geslachtofferd. Natuurlijk kan Bennekom wijzen het vestzakje Wonde- an Her- had geboekt, ging Fred Bodaan het eerst met kwalijke gevol- T i forse blessurelijst en natuur- gen in de fout. Bodaan speelde toch lijk heeft de ploeg van trainerJTon al een ongelukkige wedstrijd omdat van de Weerd niet voor niets het vo- de opbouw veelal aan hem werd rig seizoen hoge ogen gegooid. Dat- overgelaten wat de voorstopper niet zelfde is echter ook op Rijnsburgse best afging. Te vaak wachtte de Boys van toepassing maar in de Rijnsburger gevaarlijk lang met af- 'oetbalsport is nu eenmaal vaak spelen waardoor er onnodig riskan geen sprake van eventuele wetma tigheden, hoe graag de trouwe sup- doel porter dat ook zou willen. Beide ploegen maken het lopend te momenten ontstonden Arco Korpelshoek, sinds bekerwedstrijd tegen Dordrecht'90 vervanger van de ge- i elk geval een kommervol bestaan bleseerde Jan Blankespoor. door en trappen in de eerste klasse op dit moment wat in de marge te- een voorzet gen de bal. Rijnsburgse Boys dus in derschepte de 61ste minuut toen hij Kees Hensen on wilde uitverdedigen. - twee Lisser verdedigers onderneemt Johan Jonker i kans) stak daar een stokje voor speelde direct daarop Martin Mol .1 die Korpelshoek diagonaal ver waarbij Erwin Hermes zijn directe sloeg (1-1). Bennekom probeerde Bennekommer werd herhaaldelijk het evenwicht weer verstoord. Een voor joker gezet en kon de lichtvoe- dieptepass van Ron Carli, bij ont- tige spits slechts afstoppen door stentenis van Dick Heemskerk aan- harde overtredingen. De veel te voerder, bereikte de op snelheid lig- lankmoedig leidende scheidsrech- gende Vonk die in het strafschopge- ter Kemkers verzuimde Kuiper bied door Armand Mannen minstens eenmaal te boeken al het alleen maar voor herhaling overtredingen. En was het niet Kui- sokken werd gelopen, kemkers bleek nu eens resoluut in zijn beslis sing en wees gedecideerd per die een prent verdiende dan was penaltystip. Ondanks de protesten rpnhuln kpnnpliik hnnu in ge wind dan de Lissenaren. Maar hp>t wpI T.nHpwiik dp Krniiff Hip Hpr- t-nn Rnnnoimm Kloof <-io orKïfor Kii j i /-, i T-» dat had alles te maken met de striid- het vaandel. Quick Boys was wijze van Quick BoySi die al dJan LISSE FC Lisse heeft bu- de Katwijkers wat sneller in de ijzi- Ens, die zijn bewaker Johan Jonker staat de bal via de paal achter Hors- het wel Lodewijk de Kruijff die Her- van Bennekom bleef de arbiter bij bij een solo grof onder de zand- zijn besluit en Wim Hooymans, die erige zoden schoffelde. Ook ploeg genoot Marcel Rossel ontkwam aan een boeking toen hij de doorgebro ken Leon Vonk, die net als Peter van Duyn een opgelegde kans mis te, vasthield. Ondanks de misgrepen Henry Snetselaar tot vorige week nog een strafschop miste tegen IJsselmeervogels, zette de gasten vanaf de kalkstip weder om op achterstand (2-1). Wat daarna gebeurde tart elke be schrijving. Rijnsburgse Boys reken de waarschijnlijk verwarring dat de net v afgelopen Noordwijk zaterdag na niet in de hand gewerkt door de laatste man Richard Hooger- vorst geen rustig ogenblik gunde. Van de Lisser middenvelders was Charl Schippers de gevaarlijkste. tweede vlugge voorsprong, op counters Een kwartier nadat Ens in het straf- doellijn. i te schieten: 0-3. Na een razend snelle solo van Van der Kleij, waar bij hij Horsman al voorbij was, red de de teruggesnelde Ens nog op de 'showduik' had gedwongen legde Hensen ingevallen Frankie Ver- de ver voor zijn defensie spelende li- meer zijn eerste balcontact meteen bero Andries Wendt de basis voor kon verzilveren (2-2). De gelijkma- de openingstreffer. De voormalige ker verkrampte de gastheer die als Noordwijk-speler werd in zijn actie aan de grond genageld toezag hoe gestuit maar doorzetten van Fred Baadilla van afstand de te ver voor zijn doel staande Korpelshoek 1 LEIDEN - Wil Henskens verlaat aan het einde van het seizoen Koude kerk als trainer. De voormalige spe ler van UVS is aan zijn derde sei zoen bezig bij de afdelingsclub en zoekt nu een tweede of derdeklas- kennen, ser als werkterrein. de derde maal versloeg. De eind- stoot van Bennekom kwam keihard aan in de Rijnsburgse gelederen. Zeker voor Kurver. De oefenmees- ter was direct na de wedstrijd in geen velden of wegén meer te be- RUUD PATTIAPON streekgenoot in successie die door een 3-1 overwin ning twee punten aan de confrontatie met de ploeg van trainer Wim Eilander overhield. Van de kant van Lisse ging de tweede achter eenvolgende nederlaag weliswaar gepaard met aan trekkelijk voetbal, maar dat bracht geen punten in het laatje. Op eigen terrein gle den de Lissenaren af naar de status van degradatiekandi daat, terwijl Quick Boys op sportpark Ter Specke juist de leiding nam in de eerste klasse A. Van een spel van kat en muis was echter geen sprake. Hooguit renden gebaseerd. De watervlugge Fred Kanbier en Frenk van der Kleij waren op gezette tijden kwel geesten van de zwakke laatste linie van FC Lisse. De twee spitsen van Quick Boys voetbalden na de openingstreffer van Kanbier in feite vanuit een leunstoel. Zij hoefden niet, maar wilden maar al te graag uitbreken schopgebied al dan niet door Met Jan Broekhuizen als vervan- toedoen van doelman Tom van der ger van John Vermeulen ging Lisse Niet onderuit was gegaan, verleng- op jacht naar een treffer. Goed het doel die al na zes minuten de trieste gang naar het net moest maken. Uit een messcherpe Katwijkse modelaan- val gaf Van der Kleij van de rechter kant een strak voorzet en gleed de aanstormende Kanbier de bal van dichtbij in het doel: 0-1. de hij een voorzet buuste lichaam van de Katwijkse sluitpost. Tegenover de schaarse mogelijk heden van de thuisclub stelde Quick Boys enkele levensgevaarlij ke uitvallen. Op de opzet daarvan Het resterende kwartier bereidend werk van Kattenberg en Victor Klaren maakte aanvoerder Van der Zwet met een strak schot naar behoren af: 1-3. Lief Kees Horsman, viel niets af te dingen, r r de r r waarop Kanbier, Van der Kleij fer. Quick Boys, met Leen van der Ens Nu is FC Lisse wel gewend aankijken tegen een achterstand. en Floor van Duyn met de kansen Plas op de plaats omsprongen was beneden Katwijks deed geen greep peil. Zelfs een drie-tegen-twee-si tuatie vlak voor rust leverde de Kat- van wijkers niets op. De onmacht van Quick Boys hield de hoop levend bij de bijna 2000 man sterke Lisse-aanhang. het Met Erik Kattenberg in plaats Van der Kleij, r uit een hand je vol mogelijkheden, al was Gert Aandewiel op de valreep nog heel dicht bij een doelpunt. Na afloop waren beide oefen- meesters voornamelijk lief voor el kaar. Arjan van de Werf roemde de de moegestreden Schippers leek de strijdwijze van FC Lisse, Ver van het eigen doel af voetballen thuisclub het de Katwijkers na de ogen bepaald geen staartclub. "In ligt de geel-blauwen bovendien wel. thee nog moeilijker te kunnen ma- tegenstelling tot andere laaggeklas- Veel ballen gingen richting Mark ken. Weliswaar moest Leon Hoep seerde team graaft FC Lisse zich door deze omzetting zowel letterlijk niet in. Ik heb er bij mijn jongens als figuurlijk een stap terugdoen, dan ook de hele week op gehamerd maar datzelfde gold voor Katten- bergs bewaker Martin Rog, die nu aan zijn papieren positie van rechts achter zat vastgeklonken. LEIDERDORP - RCL hoopte zaterdag voor eigen publiek de opwaartse lijn, die vorige week werd ingezet met een uitzege op Hazerwoudse Boys, te continu eren. Tegenstander SV Voorscho ten weigerde echter hieraan mee te werken. Na negentig minuten voetbal stond het scorebord op 1- 1 en waren beide teams een punt rijker. De teleurstelling was het grootst bij de ploeg uit Leider dorp. Zeker toen ook nog bekend werd dat naaste concurrent Zwa luwen Vlaardingen met 2-0 verlo ren had. RCL, dat op het technische vlak de betere ploeg was, vergiste zich in de veerkracht van Voor schoten. Op het moment dat de nood hoog is, zetten de spelers van Leo Holl een tandje bij. Zo ook zaterdag toen RCL vlak na rust een 1-0 voorsprong nam, maar daarna verzuimde om het karwei af te maken. Met een beetje geluk had Voorschoten zelfs de volle winst mee naar huis kunnen nemen. In de eerste tien minuten kreeg RCL al diverse goede kansen, maar sluitpost Jos Loose was op zijn hoede. Zo tikte hij een kopbal van Marcel van der Blom, op aan geven van André Zonneveld, keu rig over de lat. Voorschoten kon pas na ruim een kwartier zijn eerste kans no teren. RCL-keeper Ron Sinteur stopte een prachtige omhaal van Arshan Behimer. Tien minuten later speelde Van der Blom zich behendig vrij maar zag zijn inzet gestuit door Loose. De doelman kwam in het laatste kwartier nog enige malen positiefin beeld door goed ingrijpen. Explosief De tweede helft begon explosief. Meteen na de aftrap kreeg Jan de Graaf een levensgrote kans op 0- 1. De spits miste en zag nauwe lijks een minuut later Edwin Grootendorst aan de andere kant scoren. Na een pass van Van der Blom omspeelde Grootendorst verdediger Ruud Boendermaker en schoof het leer zacht in de ui terste linkerhoek. Het publiek ging er eens goed voor zitten. Vijf minuten later was er bijna reden tot juichen, toen Grootendorst vrij op Loose af kon gaan. Laatst genoemde kwam echter goed zijn doel uit en was daardoor eerder bij de bal. De spelers van Voorschoten gooiden er het bekende schepje bovenop. Dit resulteerde in een duidelijk overwicht waar RCL nauwelijks nog enig verweer te gen had. De verdediging, waarin Ronald van Wattum node gemist werd, wist zich nauwelijks raad met het opportunistische spel van Voorschoten. Kees Hulsbos en André Bol kregen de kans op 1-1, maar zagen Sinteur nog,goed ingrijpen. Even later had de uit stekend spelende Behimer moe ten scoren, maar Sinteur gaf nog niet toe. Twintig minuten voor tijd wisselde Leo Holl twee spp- lers. Tjeerd Verwey en Koen Dek ker werden ingebracht voor Huls bos en Bol. Zij moesten voor nog meer druk en gevaar zorgen. RCL counterde af en toe, waarbij de soeverein leidende scheids rechter Lukassen uit Delft boe kingen uitdeelde aan Jan Bogerd en Boendermaker wegens neer halen van de tegenstander. De ac- tie's van beide spelers waren ech ter wel tekenend voor de inzet van de Voorschotenaren. De steeds meer onzeker opererende verdediging van RCL moest ten slotte toezien hoe tien minuten voor tijd Paul Wolleswinkel, uit een corner van Behimer, de ge lijkmaker inkopte. Jan de Graafl scoorde nog bijna 1-2 voor Voor schoten maar die afgang bleef RCL bespaard. Voorschoten-trainer Holl was na afloop uiteraard tevreden over het spel van zijn spelers en noem de het gelijke spel zeer verdiend. Zijn collega, Theo de Waard, meende dat RCL, na de 1-0 voor sprong, verzuimd had om door te drukken, wat tot onnodig punt verlies leidde. GERARD KUIJPERS Rammelend dat zij het in dit duel niet alleen mooi voetbal, maar vooral ook van inzet moesten hebben. Desondanks kwam Quick Boys maar weinig aan aanvallen toe. Daarom ben ik ook dolblij met deze zege". Zijn collega Eilander gaf toe dat v®el Quick Boys qua organisatie een j j stuk verder is dan zijn ploeg. "Knap digmg kan zyn ondervond FC Lis- hoor, als je zo je kanuse£ku benup se nog voor het zelf gevaarlijk had ,en Fc Lisse miste net dat beetje kunnen worden. Onnodig balver- gelCk in de afronding. Over de wan- hes op het middenveld had nog met organisatie in onze aëchterhoede wil eens fataal hoeven z(jn als Hors- ik het niet eens hebben Qnze kee. door het getuntel "ts?e P" StraaWe bepaald uit' Lissenaar kreeg de door Kanbier en Van der Kleij opgezette aanval via de voét van Marco Dijkhuizen een succesvol vervolg: 0-2. Vanaf dat ogenblik speelde FC Lisse een verloren wedstrijd. Niets eens zozeer de achterstand alswel het besef dat de eigen achterhoede geen greep op de tegenstander had, verlamde de aanvallend ingestelde troepen van Eilander. Kansjes kwa men er wel (Leon van der Zwet tweemaal), maar het geloof in een goede afloop leek volledig te ont breken. De mogelijkheden die Quick Boys kreeg, waren ook niet alle aan de Katwijkers besteed. Zo kwam Van der Kleij zelf niet aan scoren toe, al stelde hij halverwege de tweede helft wel Johan Jonker in De interim baas van Quick Boys heeft andere, luxe problemen. Van de Werf kent nu al de eenzaamheid aan de top. Weliswaar gaan de elf het 1 de Katwijkse ex-jeugdtrainer, wisselspelers morren. Reserve-kee per Dirk Varkevisser en Kees Haas noot gooiden als eersten hun kont tegen de krib en waren in Lisse in geen velden of wegen te bekennen. Als de geschorste Hans van der Plas en de geblesseerde Arie van Duyn in januari hun opwachting maken, zal het heel wat tact van Van de Werf vergen om andere goed draai ende basisspelers naar de kant te halen. TIM BROUWER DE KONING LEIDEN - De race om het behoud van het tweedeklasserschap lijkt door Leiden definitief te zijn inge zet. In de moeilijke uitwedstrijd te gen 's-Gravenzandse SV behaalde de ploeg van Peter Ciere een even nipte als belangrijke 0-1 zege. Hoe wel de Leidenaars nog niet uit de gevarenzone zijn, ziet de toekomst er plotseling aanmerkelijk zonniger uit. Het duel tegen 's-Gravenzandse SV vergde wél veel van de krachten van de jeugdige Leidenaars. "Ze zijn echt tot het uiterste gegaan", prees Ciere zijn manschappen. "Na de wedstrijd zaten vijf jongens er helemaal doorheen". Slechts over het eerste kwartier was de oefen- meester niet zo tevreden. Toen had de thuisploeg duidelijk de over hand en kraakte Leiden in alle voe gen. De defensie bleef in deze moei lijke periode echter knap overeind en met name Richard van der Kraan (18) onderscheidde zich daarbij. De jonge voorstopper legde de boom lange en daardoor in de lucht ge vaarlijke spits Marinus Dijkhuizen aan banden en was zijn tegenstan der zelfs bij kopduels de baas. De tweede spits van 's-Gravenzandse SV werd door Rick Bink geneutrali seerd waardoor de kansen voor de gastheren tot het minimum werden beperkt. Een grote rol was weer weggelegd voor Koos Siera, die zichzelf de laatste weken een voortrekkers functie schijnt te hebben toebe deeld. Slechts tegen Herovina be vond Siera zich even in een 'dalletje' maar tegen de 's-Gravenzandse middenmoter was de vleugelaan valler weer nadrukkelijk aanwezig. Het kon dan ook niet anders dan dat Siera de enige treffer van het duel voor zijn rekening zou nemen. In de twintigste minuut reageerde hij at tent op een misverstand tussen de Ben de Kok en Gerrit Aalbregt en terwijl de 's-Gravenzandenaren ver baasd toekeken soleerde Siera onst uitbaar naar 0-1. Met die treffer ver dween ook het overleg in het team van trainer Daan van der Meer. Bink In een poging om Dijkhuizen en Oostenbruggen te bereiken werd gekozen voor de lange trap. Gezien het sterke spel van Rick Bink en Van der Kraan bood die speelwijze geen soelaas en Leiden kreeg, zeker in de tweede helft, de beste kansen om de voorsprong op te schroeven. Pedro Hilliger had daarbij weinig geluk. Eerst raakte hij de lat en vlak voor tijd mikte hij een vrije kopkans naast het doel. Ook Rob Bink ver scheen vijf minuten voor tijd nog in kansrijke positie maar schoot de bal de 'hemel in', zoals Ciere het uit drukte. Met wat meer scherpte hoeft Leiden in de aanstaande uit beurt tegen koploper Kozakken Boys (zonder de dan geschorste Rick Binli) echter niet van de hemel in de hel te belanden. UVS-jeugd laat zege ontglippen LEIDEN - Het was een mager week einde voor de ploegen uit de Leidse regio, hoewel Roodenburg tegen Ajax 2 een met een 1-1 gelijkspel een uitstekend resultaat boekte. UVS had tegen Hollandia eigenlijk met de zege moeten gaan strijken maar eindigde verrassend op 2-2. Noordwijk liep in de uitbeurt tegen RVC tegen een 2-0 nederlaag op maar Quick Boys verdiende meer dan een 2-2 gelijkspel tegen WOG. BE Ajax 2 - Roodenburg 1-1 De Amsterdammers waren niet echt sterker dan Roodenburg maar namen in de 25ste minuut wel een voorsprong toen de Leidenaars een aanval niet voldoende konden pare ren. Op het harde veld was goed combineren vrijwel onmogelijk en dat speelde Roodenburg in de kaart. Met Ron van der Linden als centrale middenvelder in de hoofd rol kregen de bezoekers kansen via Wils van Oosten en Peter Kruit. Ajax verzuimde de volle winst te pakken doordat de sterk spelende doelman Rinus de Klerk een straf schop stopte. Direct na zijn uittrap scoorde Kruit de gelijkmaker. UVS - Hollandia 2-2 Voor rust was UVS oppermachtig en waren doelpunten van Tuan Nguyen en Jacco van Wiereingen goed voor een 2-0 voorsprong. Die had nog groter kunnen zijn indien een glaszuivere treffer van Van Wie- ringen niet om onduidelijke rede nen was afgekeurd. Na de pauze bleek de blauw-witte brigade niet bij machte de voorsprong te conso lideren en kwam Hollandia op gelij ke hoogte. RVC - Noordwijk 2-0 Noordwijk miste teveel kansen om de wedstrijd naar zich toe te trekken. Bovendien was trainer Ruud Bröring maar matig te spre ken over de intimidaties van de Rijswijkse spelers. "Als ze eenmaal op het veld staan vallen de grenzen weg", sprak hij zijn misnoegen uit. Vier minuten voor het eindsignaal viel het eerste doelpunt en toen Noordwijk nog nadrukkelijker de aanval zocht viel ook de tweede. Quick Boys - WOG 2-2 Met een penalty en vrije trap kwam WOG op een veilig lijkende 0-2 voorsprong maar Quick Boys bleek over een behoorlijke veer kracht te beschikken. Na de doel- wisseling kregen de Katwijkers veel kansen waarvan er twee door Jacco Heeringa en Remco van Dijk (strafschop) werden benut.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17