YC Vlissingen zit nu ook zonder bestuur Elfstedentocht blijft 'oude-mannenzaak' Italië dompelt Oranje onder Ook Roda JC houdt SW van scoren af Afrikaanse noodkreet tegen racisme Olimpia leunt op doelman in strijd om wereldbeker Beenhakker onderhandelt nog steeds met Ajax-bestuur LubaUitzend Buro ZATERDAG 8 DECEMBER 1990 PAGINA 17 LEEUWARDEN (GPD) Het bestuur van De Friesche Elf Ste den is ook gisteravond tijdens de algemene ledenvergadering niet met het vorig jaar beloofde voorstel gekomen voor een hernieuwd ledenbeleid, dat doorstroming van jonge schaatsers moet waar borgen. De ledenstop voor de Elfstedentocht blijft daarmee ge handhaafd. Het verenigingsbestuur gaat wel verder met het op schonen van het huidige bestand van ruim 20.000 leden. Zo krij gen de 1702 leden die per 1 december hun geboortedatum nog niet opgaven voor dit seizoen een lidmaatschapskaart zonder startrecht. Vorig jaar december zag het Elfste- denbestuur zich genoodzaakt een drie maanden eerder gedaan voor stel tot opheffing van de ledenstop per 1 maart 1990 in te trekken. Tij dens een roerige vergadering keer de een grote meerderheid van de ruim 700 opgekomen leden zich te gen een gefaseerde instroom van nieuwe, veelal jonge leden. Gister avond ging het bestuur niet verder dan het nogmaals, vrijblijvend pei len van de mening van de vergade ring over een verandering in het le denbeleid. In zijn jaarrede maakte Sipkema wel met de nodige nadruk duidelijk dat voor de actieve leden beperking de rechten van het lidmaat den. Dit is niet de weg die je als ver eniging te lang kunt volgen. De hui dige jonge generatie kan niet wach ten tot wij in groten getale tachtig jaar worden." De gemiddelde leeftijd bij de Ver eniging De Friesche Elf Steden ligt ruim boven de veertig jaar. Door de sinds 1986 geldende ledenstop zijn er geen leden beneden de 22 jaar. Freerk Falkena uit Goutum waar schuwde zijn collega-leden voor de volgens hem dreigende en niet te gen te houden oprichting van een tweede vereniging. "Wij worden een lachwekkende ouwe-mannen- club", waarschuwde hij. Bij de uitgebreide meningspei- Waterpoloteam in slotfase niet koelbloedig genoeg KOTOR (ANP) Het Nederlands waterpolozevental is weer een frustrerende ervaring rijker gewor den. Bij het zevenlandentoernooi in het Joegoslavische Kotor herstelde het team van de interim- coaches Jan Bultman en Nico Landeweerd zich gisteren uitstekend van de zwakke opening tegen Hongarije (6-12). Tegen Italië waren er bij de stand 9-9 nog 22 seconden te spelen, toen Johnny Jan sen bij een uitbraak vrij voor het doel van de tegenpartij verscheen. In plaats van te wachten tot de Italiaanse doelman zou zakken, schoot hij ineens. Zijn schot werd gestopt en in de tegen-aanval scoorde Italië de winnende treffer: 10-9 (3-2 3-3 2-2 2-2). schap onontkoombaar is. "Alle be- delingen - en later bij de rondvraag stuursvoorstellen werden ingetrok- nog eens - inlaste, werd de discussie ken, maar dat wil niet zeggen dat van een jaar eerder grotendeels her- hiermee het probleem voor de nieu- haald. Opnieuw werd duidelijk dat s generatie is opgelost. U zult hun de meeste leden nauwelijks bereid zijn concessies te doen aan hun kan sen op één van de 16.000 startbewij zen voor de Elfstedentocht. Het ver loop blijft daarmee gering, omdat jaarlijks gemiddeld slechts 250 le den opzeggen en maar 1275 leden als niet-rijder geregistreerd staan. Deelnamecriteria als het aantal gereden tochten en een leeftijds grens werden ook gisteravond cate gorisch afgewezen. Ook het afvoe ren van de lijst van uitvallers werd verworpen. Sancties op fraude met strikt persoonlijke startkaarten - waar velen sterk aan hechten - en op het niet opgeven van de leeftijd wer den met applaus begroet. Eén oplossing ligt volgens het be stuur zeker niet in het vergroten van het aantal deelnemers. Op het hou den van twee tochten in een jaar is geen beleid te funderen. De kans op één tocht doet zich statistisch ge zien een keer in de zes a zeven jaar voor. Twee tochten kort op elkaar is slechts eens in de 25 jaar mogelijk. Ook een dubbel gebruik van de baan met meer startplaatsen acht het bestuur onhaalbaar. Uitgebreid kwam het volgens sommigen grote aantal zwartrijders aan de orde. "We moeten uitkijken voor mythevorming. Het zijn er echt geen duizenden zoals hier ge suggereerd wordt", stelde voorzit ter van de wedstrijdjury Gerrit van den Ham. Sipkema signaleerde pro blemen met de aanpak van illegale deelnemers. ZUG Zwitserland heeft voor het eerst in 38 jaar weer eens een ijshockey- wedstrijd van Canada gewonnen. Voor deze historische zege waren onder anderen Felice Holenstein en Roman Waeger verantwoordelijk, die hier bij na worden gemangeld door de Canadezen Greg Andrusak (links) en Karl ling die Sipkema bij het punt mede- Dykhius (rechts). (foto epa) i de tweede groep. De resterende wedstrijden van het weekeinde gaan tegen Griekenland en Frank rijk, de nummer voorlaatst en laatst van de andere groep. In de groep, die om de eindoverwinning strijdt, Ruud Bröiing verlaat jeugd van Noordwijk LEIDEN Ruud Bröring delijke jeugd van Noordwijk gaan na vijf seizoenen uit elkaar. Bröring, de momenteel een cursus oefen- meester I volgt, wil graag een topa- mateurclub trainen. BONN (AFP/EPD) - Drie Afri kaanse voetballers die voor Duitse clubs uitkomen, hebben gisteren een alarmkreet tegen groeiend racisme van suppor ters laten horen. "Help ons, we willen geen onbeschermd wild zijn", laten ze in de krant Bild Zeitung afdrukken. De Ghanezen Tony Baffoe (Fortuna Düsseldorf) en Antho ny Yeboah (Eintracht Frank furt) en de Senegalees Souley- man Sane (Wattenscheid) schre ven een open brief aan de boule vardkrant. "Op de tribunes wor den steeds meer racistische leu zen geroepen", méldt het trio, dat hoopt dat clubs actie onder nemen en supporters meer res pect tonen. Alleen Sankt Pauli uit Hamburg heeft tot nog toe een vlugschrift laten uitdelen waarin het probleem ter sprake komt. KERKRADE (ANP) Roda JC op. In de 29ste minuut redde Arnold heeft voor het eerst in anderhalve op de lijn bij een inzet met het hoofd maand weer eens een overwinning van Ridderhof. reldkampioenschappen Australische Perth won de Europe se kampioen met 8-6 van de Olympi sche- en wereldkampioen Joegosla vië. Zonder routinier Frank Otto (wegens drie persoonlijke fouten op de kant) sloeg de verjongde Duitse ploeg in het laatste kwart toe (4-1). Nederland en Italië speelden een gelijkopgaande wedstrijd. Neder land benutte zes van de zeven man- meersituaties; Italië zeven van de acht. Doelman Posthuma hield het team in de strijd door aan het einde van de tweede periode bij een ach- delan- terstand van 5-6 een strafworp te stoppen. Posthuma werd in de tweede periode ingezet, nadat Ne- oefen- derland in het eerste kwart met Arie van de Bunt in het doel op verdien stelijke wijze had geprobeerd man pressie te spelen. In de zone-verde diging rond Posthuma voldeden de nieuwelingen Bob Brebde (AZC), Marco Kunz (VZC) en Gert de Groot (De Robben) uitstekend. Twee minuten en zeven seconden voor tijd werkte Gijs van der Leeden de kleine achterstand, winst leek grijpbaar, toen John Jan sen 22 seconden voor tijd na een sprint van zeker twintig meter vrij voor het Italiaanse doel kwam te lig gen. De overbelaste aanvaller - Ha- vekotte is wegens werk thuisgeble ven en Scherrenberg is ziek - zag zijn schot echter gestopt. Voordat de Nederlandse verdediging zich realiseerde wat er gebeurde, lag de bal achter Posthuma in het eigen doel. Burgemeester van Doetinchem schakelt politie bij discriminatie geboekt. Op een deels hard bev ren veld was één treffer van Diliber- to in de 71ste minuut voldoende om het opnieuw onmachtige SW te verslaan (1-0). SW beheerste lange tijd het mid- Ook direct na de hervatting gaf SW nog de toon aan, maar op nieuw zagen Luhukav en Van Vel- zen hun schoten gestuit door Boles- ta. Pas in de 67ste minuut moest de vast te houden. De weinige pogin gen van SW om daar nog verande ring in te brengen misten overtui- het Nederlands team steeds tegen ging. aan had gekeken, weg. De volle 'Siemerink speelt als een leeuw' denveld. De Schiedammers hadden SW-doelman Hiele voor het eerst FORLI ANP) - De Nederlandse tennisploeg heeft de volgende stap gezet ook de beste kansen op een doel punt, maar eens te meer bleek de improduktiviteit schrijnend. De ploeg bleef dan ook op slechts zes treffers staan, nu in veertien duels. Breedveld, Van Velzen, Ridder hof en Luhukay kwamen stuk voor stuk oog in oog met doelman Boles- ta te staan, maar dat leverde geen enkele keer een Schiedamse treffer moeite in de kostbare c ging hem nog goed af. Vier minuten moest hij echter zwichten schot van Diliberto, die de bal op weg naar herovering van de plaats in de eerste div om de Europese titel. Na een overwinning op Finland later de êisteren een knappe zege (3-0)^op_Spanje. Nederland krijgt morgen de finale te maken met België. De Belgen, die dit jaar zijn gepromoveerd de wereldgroep van het toernooi om de Daviscup, beschikken over hoofd van Arnold had ontvangen (1- 0). Roda slaagde er zonder al te veel ia het Masso en Wuyts, Coach Stanley Franker was dit keer heel wat contenter met de verrich tingen van zijn jonge ploeg dan woensdag. "Toen bleek dat de Finnen niet kleurde spelers. KRO's Brandpunt DOETINCHEM (GPD/ANP) - Doetinchems burgemeester mr. J. Fokkens zal de politie in actie laten komen als voetbalsupporters op grote schaal racistische en discrimi nerende leuzen scanderen. Hij is niet van plan dit soort uitlatingen ongestraft toe te laten in stadion De Vijverberg van eerste divisieclub De Graafschap. "Als het uit de hand gaat lopen wil ik overleg plegen met de officier van justitie over de ma nier waarop we dit moeten aanpak- het toernooi ken. Je kunt dit soort zaken niet op woensdag volg- z'n beloop laten", aldus Fokkens. In de thuiswedstrijd tegen Haar lem lieten aanhangers van De Graafschap zich op bedenkelijke wijze uit tegen scheidsrechter Igna- Swieten en enkele donkerge- Scylla strikt Gerard Bakker junior LEIDEN Scylla heeft zich aan zienlijk versterkt voor de tweede helft van de tafeltenniscompeti- tie. De Leidse vereniging is met ingang van 1991 verzekerd van de diensten van Gerard Bakker ju nior. Voorheen kwam de 20-jarige Leidenaar uit voor het Hazers- woudse Avanti. Het afgelopen half jaar kwam Bakker echter niet in actie, omdat hij moest herstellen van een ope ratie. De tafeltennisbond verleen de hem daarom toestemming om midden in het seizoen van vereni ging te veranderen. Scylla gaat nu met drie interna tionals de tweede competitieron de in. Behalve Bakker moeten Mirjam Hooman en Peter Paul de Vrind de Leidse eer hoog houden. Om ook op de lange termijn op deze voet verder te kunnen gaan, benut Scylla de tweede competi tiehelft om sponsors te konden beschikken over hun sterkste spelers Paholeimo en Rahunen ren onze jongens slecht geconcentreerd. Ze stonden eigenlijk te ontspan nen op de baan omdat ze zich hadden opgeladen voor sterkere tegenstand. Dat was in het spel te merken. Tegen de Spanjaarden ging het heel wat be ter. Vooral Jan Siemerink stond tegen de sterke Carbonell (75 op de we reldranglijst) als een leeuw te spelen". Richard Krajicek zette Nederland op het goede spoor door Costa sets te verslaan: 6-2 6-7 6-2. Daarna bracht Siemerink het tweede en beslis sende punt binnen. Hij gunde Carbonell geen set (7-6 6-4). "Siemerink en Krajicek speelden niet alleen technisch goed verzorgd, maar toonden ka rakter. Voor Jacco Eltingh is het eigenlijk jammer dat de andere twee goed staan te spelen. Hij is zelf namelijk ook goed op dreef. Alleen is baan hier misschien iets te traag voor hem. Tegen de Belgen stel ik dezelf de ploeg op, want na de winst van Siemerink en Krajicek is er geen enkele reden iets te veranderen." In het afsluitende dubbelspel daarbij aanwezig en kwa dag later met een televisiereportage over verbaal geweld op de voetbal velden. De Doetinchemse burge meester meent dat sprake was een incident en verwacht niet dat de als drie tamelijk vredelievend te boek staande aanhang van De Graaf schap dit gedrag zal herhalen. Niettemin vindt de voormalige Gelderse gedeputeerde dat racisti- de sche en discriminerende leuzen moeten worden bestreden, al is het moeilijk om er effectief tegen op te treden. Eerst kan volgens hem i Costa en Lopez: 6-1 6-7 6-3. "We hebben momenteel zeven spelers bij de eerste 200 van de wereldranglijst zitten", aldus Franker. "Ik heb nu voor de jeugd gekozen om de ouderen wat te ontzien. Dat blijkt goed te wer ken". Eltingh en Kempers in drie sets de geluidsinstallatie worden ge- VLISSINGEN (GPD) - Het bestuur van de profafdeling van de VC Vlissingen heeft gis termiddag zijn functies ter beschikking gesteld. Voorzitter Piet de Jong, vice-voorzitter Gilbert van Goethem en secretaris Peter van Ruiven zullen nog wel de lopende zaken af handelen, maar een werkgroep van zes man zal de komende periode op zoek gaan naar nieuwe bestuursleden. "Het stichtingsbestuur is nog steeds het aanspreekpunt, maar hun werk zal zich voornamelijk beperken tot de huishoudelijke zaken. Met beleidszaken zullen ze zich in principe niet meer bezighouden", verklaarde Jan Dieleman van mede hoofdsponsor KWS. Dieleman was zelf de initiatiefne- Probleem is dat er op moment nog functiezijn geweest, uit eigen bewe- mer van een laatste reddingspoging steeds geen inzicht is over de fïnan- ging op te stappen. Hij was het niet om de VC Vlissingen uit het finan- ciele situatie bij de VC Vlissingen. eens met het beleid van het bestuur te trekken. Maar liefst Lobbezoo, een' onafhankelijk ac- en gaf a twintig aanwezig gistermiddag countant, staakte woensdag zijn te het sponsorhome om werkzaamheden omdat Vlissingen problemen te komen: het - de toekomst van de Zeeuwse niet bij machte i houding te laten heeft toch goede hoop dat volgende stichtingsbestuur, waarbij hij zelf vertegenwoordigers van de huidige week via de werkgroep en Lobbe- als eerste het goede voorbeeld gaf. sponsorgroep en vertegenwoordi- zoo toch wat cijfers op tafel komen. de oude sponsorgroep Dieleman: "Ik hoop dat we toch met Na het bekend worden van het v (Pim Kraan en Harry Verkaart). Duidelijk blijft echter dat het komen". rij compleet verhaal kunnen Renaud, commercieel manager: beleid dat in de afgelopen maanden gevoerd was, volgde er in feite een onwerkbare situatie voor het be- voortbestaan van VC Vlissingen nog steeds aan een zijden draadje hangt. De Zeeuwse profploeg is na melijk nog steeds afhankelijk van het geduld en de welwillendheid Peter van de vele schuldeisers. Mocht één op korte termijn toch zijn geld december opeisen en de rechter daarvoor in- afleggen schakelen, dan lijkt het faillisse- verwachten we volgende week ment van Vlissingen onvermijde- financiële rapportage te kunnen heensleepte, stelden nuchter vast lijk, omdat de club op het moment niet over liquide middelen be schikt. Dieleman: "We zullen de het huidige bestuur krediteuren benaderen en inlichten over de situatie. We zijn niet in pa niek". lijk nog niet gedetailleerd te zijn." uitlatingen van Piet de Jong dat hij i Ruiven: "Het is ook niet eventueel spelers zou ontslaan. De op de vergadering van 17 sponsors (en vooral ook de ex-spon- verantwoording moeten sors) en de PvdA, die in april de ge- r dat plaatje. Maar toch meente-garantie voor een lening 900.000 gulden door de raad -aarschuwd. „In het uiterste geval kun je zelfs een hele tribune laten oppakken. Maar ik verwacht niet dat het nodig zal zijn", aldus de bur gemeester. De tuchtcommissie van de KNVB heeft Mich D'Avray voor vier wed strijden geschorst, waarvan een du el voorwaardelijk. De Britse spits van NEC kreeg zaterdag in het duel met FC Twente de rode kaart van scheidsrechter Luinge. D'Avray had tegenstander Rutten met zijn vuisten bewerkt. Eric Ten Voorde werd voor drie 150*0guldën per 'wed- wedstrijden uitgesloten De ve.de- digervan Heerenveen had in het du el met Vitesse de rode kaart gekre gen, na een grove overtreding op VOETBAL De Engelse bonds coach Graham Taylor heeft zijn werk als televisie-verslaggever bij de commerciële zender ITV opge geven. De opvolger van Bobby Rob- son is de pittige kritiek op zijn com mentaar, met name tijdens de Euro pa Cup-wedstrijd tussen Inter Milan en Aston Villa (3-0), meer dan beu. Taylor verdiende met zijn bij baantje strijd. TENNIS In navolging van hun m melijk collega's krijgen ook de Rjëfc Hilgers. vrouwelijke tennissers een super- toernooi. In december 1991 zullen de beste acht speelsters van het jaar in Duitsland strijden om de Wo- De volgende spelers kregen een schorsing van een wedstrijd: Pan huis (Cambuur L), Van Gobbel (Feyenoord), Redeker (De Graaf- World Cup. Het prijzengeld schap). Groèleken (NEC). Popescu iuim drie miljoen gulden bedra- (PSV). Mulder (SVV). Paus (FC Sen- Twente) en Heesen (Wageningen). ASUNCION (RTR) In het Olym- Ondanks de aanwezige kwalitei- pisch stadion van Tokyo is morgen ten lijkt de kans klein, dat Olimpia tijdens de wereldbekerwedstrijd veelvraat AC Milan van de tweede tussen AC Milan en Olimpia Asun- opeenvolgende internationale trilo- i hoofdrol weggelegd gie (Europa Cup, Super Cup, We- De werkgroep die tijdens de bij- Let leven werd geroe- uit Dieleman, Cees Wortman van Veiligheidscentrum Zeeland, Verkaart van de oude sponsorcommissie, veiligheids coördinator Ron Veistraeten en De Jonge van Sagro. Het zesde lid van de werkgroep is nog niet bekend. Dieleman: "Die moet nog steeds be slissen". Commercieel manager Benno Renaud adviseert de werk groep op commercieel gebied. Behalve het zoeken naar nieuwe bestuursleden, heeft de werkgroep nog een aantal andere taken, dat medio februari moet zijn vervuld. In februari wordt dan een speciale ledenvergadering uitgeschreven. Dieleman: "Ten eerste moet de ba sis van betaald voetbal in Zeeland worden verbreed, dus zullen we nieuwe sponsors gaan benaderen. Om lucht te krijgen, moeten we de krediteuren benaderen en er moet ook een rapportage aan de algeme ne ledenvergadering van 17 decem ber worden voorbereid." presenteren". Duidelijk is dus in elk geval dat bezweken storm van kritiek, die de afgelopen week over hun is uitgestort. Piet de Jong, Peter van Ruiven en Gilbert van Goethem stelden gistermiddag reeds dat er sprake 1 wanbeleid. beslissing die uiteindelijk onver mijdelijk was gezien de gebeurte nissen van de afgelopen week. Penningmeester Ron Roelse stak een week geleden de lont in het kruitvat door, na acht weken in Tijdens de vergadering van gister middag kwam dat natuurlijk ook naar voren. Vooral het overschrij den van de post personeelskosten AMSTERDAM (GPD) Ajax en bij de contractspelers op de begro- Leo Beenhakker hebben gistermid- ting spreekt wat dat betreft boekde- dag voor de tweede maal gesproken len. Het bedrag op de begroting van over een contractverlenging. Tot 418,00 gulden werd maar liefst met bindende afspraken zijn beide par- zo'n 460.000. gulden overschreden, tijen niet gekomen. Zoals gemeld Het was duidelijk dat in de toe- heeft zowel Beenhakker als het be komst niet één sponsor zijn geld kwaliteiten moeten aanspreken de nul te houden. Gezien de kwets- kansloos zijn bare verdediging van zijn ploeg en de gevaarlijke aanval van de Eu ropese kampioen waarschijnlijk een moeilijke opgave voor de spe cialist in het stoppen van straf schoppen. steken in de VC Vlissingen, neer er geen maatregelen zouden worden genomen. ADVERTENTIE 1/2 finales Luba Basketballtoernooi B.V. LISSE - LOKOMOTIEFom,9 00uuren LUBA Leiden - HOOFDDORP „manuur Zondagavond 9 december in de Eendenkooi. Zoeterwoude-Rijndijk. Toegang gratis. LUBA. MENSEN WAAR JE WAT AAN HEBT. stuur van Ajax de wens uitgespro ken de twee-jarige verbintenis, die aan het einde van dit seizoen af loopt, met enkele jaren te verlen gen. De onderhandeling van gister middag stond in het teken van 'het uitwisselen van ideeën' en het el kaar meegegeven van 'huiswerk'. Voorzitter Michael van Praag sprak gisteren de hoop uit dat de zaak voor het einde van dit kalenderjaar definitief kan worden afgesloten. Het te bestuderen 'huiswerk' heeft volgens Van Praag niets te maken met de persoonlijke finan ciële eisen van Beenhakker. Wél moet nog nader worden gesproken over hoe in de toekomst het geld van mogelijk te verkopen spelers wordt besteed. "Beenhakker wil in het geval dat spelers worden ver kocht", aldus Van Praag, "voor de Almeida is sinds 1973 de vaste sluitpost van de 26-voudige lands kampioen. In 1979 had de der een groot aandeel ning 1 strijd volle honderd procent over dat geld toen nog twee duels omvatte. Ook kunnen beschikken om versterking de huidige trainer Luis Cubilla deel- aan te trekken. Een rechtvaardige de mee in dat succes. De uit Urugu- eis, waar ik het persoonlijk volledig ay afkomstige coach keerde in 1988 mee eens ben. Alleen: het moet wel terug bij de club, die hij elf jaar gele haalbaar zijn; we moeten een derge- den wereldfaam bezorgde, lijke afspraak ook kunnen nako men." Cubilla, oud-prof van Penarol en Nacional, bracht Olimpia in twee De Ajax-praeses benadrukt dat seizoenen met aanvallend voetbal het hier om een 'hypothetisch pro- terug aan de top. In de finale van het bleem' gaat, omdat de club niet de Zuidamerikaans kampioenschap, bedoeling heeft spelers van de hui- de vierde in de clubhistorie, werd dige groep van de hand te doen. dit jaar Barcelona uit Ecuador ver- Toch zullen Beenhakker en het be- slagen. Cubilla heeft zijn ploeg op stuur van Ajax er rekening mee gebouwd met jonge middenvelders houden dat van de uit 19 man be- en aanvallers, die in hun scorings- staande A-selectie spelers kunnen drang hun verdedigende taken nog opstappen. Zo loopt het contract wel eens willen verwaarlozen. De van John van't Schip aan het einde geroutineerde verdediging wordt van dit seizoen af. De 26-jarige vleu- daardoor soms overspeeld, gelspeler heeft in het verleden laten De talentvolste spits van Olimpia, doorschemeren zijn geluk, na tien dat over vier internationals be- jaar dienst bij Ajax, mogelijk elders schikt, is Raul Vicente Amarilla. De te beproeven. Daarbij valt te ver- oud-aanvaller van het Spaanse Bar- wachten dat enkelen van het grote celona is snel, behendig en heeft in arsenaal potentiele reserves (Lars- beide benen een hard schot. Amaril- son, Verkuijl, Willems, Jonk, Ro- la vormt met topscorer Samaniego nald de Boer, Silooy) het bankzitten en de pas twintigjarige Monzon een straks beu zijn. sterke driemansaanval. Kaiserslautem heeft moeite met uitwedstrijden BONN (SID) In uitwedstrijden Olimpia op Malmö in de heeft 1 FC Kaiserslautem het als dezelfde wereldbeker, die lijstaanvoerder van de Bundesliga moeilijk. Gisteren kwam de club uit de Pfaltz tegen Borussia Mön- chengladbach niet verder dan een gelijkspel: 2-2. In beide kampen te kende één speler voor twee doel punten. Jörg Criens bij de Borussen (in de 21ste en 53ste minuut) en Bru no Labbadia (in de 45ste en 50ste minuut) voor Kaiserslautem. Met één wedstrijd meer gespeeld heeft Kaiserslautem nu een voorsprong van twee punten op de achtervol gers Bayern München en Werder Bremen. Ook de beide overige Bun- desligawedstrijden van gisteren eindigden onbeslist: Borussia Dort mund - Leverkusen 1-1 en 1 FC Köln - Karlsruher SC 0-0. Het 'gecontroleerd aanvallen', dat Dortmund na de vroeg (achtste mi nuut) door Thon verkregen voor sprong in de praktijk bracht, werkte nog geen vijf minuten. Toen viel het gat, waardoor Jürgen Wegmann kon oprukken om gelijk te maken. Scheidsrechter Boos zorgde voor enige opwinding op de tribunes door een handsbal in het straf schopgebied van de gasten over het hoofd te zien.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17