Ganzen onmisbaar bij echt Brits kerstfestijn Raadsels rond politiebureau Raampoort Zeewier uit Zeeuwse wateren nieuwe culinaire vondst 'Bier in Limburg' De beste koks Chef-kok Corona bij 'Kookpunt' 'Geen afspraken over abortus' Bonden zeggen boze NS'ers alle steun toe WOENSDAG 5 DECEMBER 1990 Zeewier behoort tot de familie van de algen. Het is de nietigste plant die we in het maritieme milieu tegenkomen. Maar door de massale aanwezigheid beschouwen velen het als een pest. Oestertelers en mosselvissers vinden het een plaag Zeilers op de Oosterschelde idem dito. Tot voor kort werd het zeewier in de Oosterschelde dan ook door iedereen verguisd. Maar sinds milieu-journalist Theo Richel een Japans kookboek cadeau kreeg, zijn er twee mensen in Zeeland die van zeewier niet genoeg kunnen krijgen. Maartje en Kees Boudeling van restaurant Manoir Inter Scaldes (twee Michelin-sterren) in Kruiningen bezien zeewier als dè culinaire vondst van het jaar. Het begon allemaal met het kookboek van Richel. Er stonden nogal wat recepten in met wier. Gedroogd wier, afkomstig uit Japan. Als die Japanners dat kunnen, dan moet dat hier ook gaan, redeneerde Richel. Er is immers aan wier geen gebrek in de Zeeuwse wateren. En wat is nu mooier dan een vers produkt. Richel riep de hulp in van het Delta Instituut voor Hydrobiologisch Onderzoek in Yerseke en samen met enkele onderzoekers toog hij naar de havenkom van Wemeldinge. Wadend door het water langs de steenglooiing en aangestaard en voor gek versleten door de lokale waterkanters verzamelden de wetenschappers een vijftal verschillende wieren. Maartje Boudeling, onze enige vrouwelijke chef-kok met twee sterren op haar naam, reageerde even wat terughoudend maar 'in' als zij is voor alles wat nieuw is, beloofde zij toch een proef te wagen. De wieren werden gestoomd, gekookt en gestoofd en het resultaat was meer dan verrassend. Zó verrassend dat Maartje niet aarzelde een gerecht met wier als voornaam bestanddeel aan haar gasten voor te zetten. De reactie was zo positief dat sindsdien zeewier onderdeel is geworden van de kaart van Manoir Inter Scaldes. Het mooiste „onkruid" uit de Oosterschelde is de zeesla, grote vellen op glinsterend groen cellofaan gelijkend wier dat verwerkt met tarbot en tong een prachtig plaatje vormt op het bord. De zeesla wordt heel even gestoomd en is dan op haar best. "Een mooi produkt, veel mooier dan de spinazie die we tot dusver op dezelfde manier toepasten", zegt Maartje Boudeling. "Spinazie wordt na enige tijd slap maar de zeesla blijft haar structuur behouden en het is fris van kleur". Gestoofd is de zeesla wat bitter en neigt de groente naar taaiheid. Het wier is daarom vooral geschikt voor korte visbereidingen. Maartje probeerde ook viltwier uit, mooi groen maar wat taai en daarom eigenlijk alleen geschikt als garneringsmateriaal. Darmwier bleek een betere keus, aangesauteerd als spinazie met een beetje zout en peper en sjalotjes smaakte het uitstekend. Knots- of blaasjeswier haalde de kaart niet. maar doet het goed als smaakmaker bij het stomen van visgerechten en als decoratiemateriaal. Purperwier bleek goed eetbaar maar Maartje vindt het door de bruine kleur niet passen in haar kleurenschema. Overigens is er een Chinees recept voor soep met purperwier. De Chinezen beschouwen purperwier als een verkoeling gevend en reinigend ingrediënt en zij snipperen het in de kippebouillon. "We gaan er mee door", zegt Kees Boudeling, "we proberen of er nog meer mooie zaken in de Oosterschelde zijn te vinden en we experimenteren verder. Per slot van rekening zijn wij Nederlanders de Chinezen van Europa". Van onze correspondent Thea van Beek AMSTERDAM - "De Officier van Justitie zou zich volkomen be lachelijk maken als hij van deze zaak een strafzaak maakt". Dat zegt advocaat mr. J. Pen over de arresta tie van zijn cliënt, de 36-jarige re chercheur Nofbert Zijp. Zijn aan houding had volgens Pen nooit mo gen gebeuren. Hij werd door de rijksrecherche uitsluitend als getui ge gehoord. "En het is in Nederland nu eenmaal zo, dat geen getuigen mogen worden aangehouden. Dit is zinloos en onrechtmatig geweest", aldus de advocaat gisteren tijdens een unieke persconferentie. Het onderzoek van de rijksre cherche naar mogelijke corruptie op het A. msterdamse politiebureau Raampoort begint zo langzamer hand vreemde proporties aan te ne men. Het begon allemaal op 6 april met de arrestatie van twee recher cheurs, die in hun auto werden aan gehouden in Amsterdam-Zuid. De beschuldiging luidde: handel in hasj en corruptie. Veertig dagen za ten ze vast. Inmiddels is hun ontslag aangevraagd. Op 16 november kwam het ver volg in deze zaak. 's Morgens vroeg belden drie rijksrechercheurs aan bij de politieman Zijp en vroegen hem mee te gaan. Zijp: "Ze hadden nota bene een heel arrestatieteam achter de hand. Alsof ik geweldadig zou zijn". Hij werd overgebracht In een oud Engels kerstliedje vertelt een meisjedat op kerst morgen haar 'true love' bij haar aflevert: een patrijs in de pere boom, twee tortelduiven, drie Franse hennen, vier lokvogel tjes, vijf gouden ringen, zes gan zen aan de leg, zeven zwanen, acht melkmeisjes met emmers melk, negen trommelaars, tien doedelzakspelers, elf dansende dames en twaalf springende he ren. Kortom, alle ingrediënten voor een groots Kerstfestijn naar goed-En- gelse traditie met veel eten en veel plezier. Daarbij waren de ganzen onmisbaar. Immers de gans was op de Britse eilanden, vóórdat de protserige kalkoen uit de Nieuwe Wereld hem in de zeventiende eeuw Limburg heeft een levendige eigen biercultuur en telt nog acht goed florerende brouwerijen. Voor schrijver Sef Derkx was Limburg dan ook bij uitstek de provincie om in de bruisende geschiedenis van de vele bierbrouwerijen te duiken voor een smakelijk boek over bier. Derkx heeft een meeslepende verteltrant, zodat zijn vogelvlucht door de geschiedenis geen dor ver haal is geworden, maar veel leert over begrippen die te maken heb ben met het bierbrouwen. 'Bier in Limburg' is niet alleen geschiede nis. De schrijver verhaalt ook uit voerig over de hedendaagse brou- verdrong, hèt favoriete kerstge braad. door Wina Born Het fokken van ganzen was een zeer oude traditie bij de Keltische volke ren, die Midden- en West-Europa bevolkten in de eeuwen kort voor en na het begin van onze jaartelling, zoals de Galliërs in het tegenwoor dige Frankrijk en ook de bevolking van de Britse eilanden vóór de An- gelen en Saksers kwamen. Midden- Europa is nog altijd een land van véél ganzen. In de dorpen van Tsjechoslowakije, Polen, Honga rije, Roemenië, de oostelijke kant van Oostenrijk ziet men ze aller wegen, statig rondzwemmend in werswereld in Limburg. Dat het met precies honderd pagina's een niet te dik boek is geworden komt toch wel door de teloorgang van veel brouwerijen. Zou het boek in 1913 verschenen zijn, toen Limburg er nog 177 telde, dan was het wel lij viger geweest. Helemaal actueel is 'Bier in Lim burg' niet. Na het verschijnen van het boek zijn er alleen al in Limburg zeker drie nieuwe biersoorten bijge komen. Maar ja, wie dat soort ont wikkelingen wil volgen, zal zich op het blad Pint Nieuws moeten abon neren. (inlichtingen: Postbus 3757, 1001 AN Amsterdam). 'Bier in Limburg', geschreven door Sef Derkx, is verschenen bij uitgeverij M P bv in Weert. dorpsvijvers of beekjes, in troepen door de straten trekkend en luid protesterend tegen auto's die zich in hun domein wagen. En in Oosten rijk is de kerstgans nog altijd tradi tioneel, ondanks de concurrentie van de kalkoen. Frankrijk was in de tijd van de Romeinen beroemd om zijn uitste kende ganzen, die vooral om de le ver zeer gezocht waren bij Romein se lekkerbekken. Volgens de verha len zouden die ganzen vanuit Frankrijk te voet naar Rome zijn ge leid, een ietwat onwaarschijnlijk verhaal, want met de snelheid waar mee een gans loopt zou dit wel een heel lange reis zijn geweest. Boven dien zou er dan van hun vet - dat de Romeinen, vermengd met kaneel, peper en Syrische nardus, een par fum, als zalf tegen spierpijn ge bruikten - niet veel meer over zijn gebleven. Britse eilanden Ook op de Britse eilanden werden vanouds ganzen gefokt, en zeker in de streken met een nog Keltische bevolking, zoals Wales en Ierland. In Ierland wachtte men niet tot Kerstmis om een gans te braden; zo dra ze lekker vet waren, aan het ein de van de zomer, gingen ze de pan in als traditioneel gerecht om het be gin van de herfst mee te vieren, op Michael Mass-Day, 29 september. De gans werd gevuld met aardap pelpuree, gefruite uien, spek en de gehakte lever, gebraden en opge diend met een saus van in melk ge kookte fijngewreven uien met room en peper. In Wales, waar de gans 'gwydd' heet, at en eet men hem vooral met Kerstmis. Het recept van de tradi naar een politiebureau in Amers foort. Na zijn vrijlating drie dagen later volgde de arrestatie van een collega, die na enkele uren weer op vrije voeten werd gesteld. Intimidaties Gisteren trad Zijp in de openbaar heid, naar eigen zeggen omdat hij niets te verbergen heeft. "Op het po litiebureau werden algemene vra gen gesteld, waarop ik ook algeme ne antwoorden heb gegeven. Uit eindelijk zei men: 'Luister Zijp, het gaat niet zozeer om jou, maar wij willen informatie hebben'. Vervol gens kwamen ze met intimidaties; als ik die antwoorden niet gaf, hoef de ik er niet op te rekenen met Sin terklaas en Kerstmis thuis bij mijn gezin te kunnen zijn. Vanaf dat mo ment heb ik helemaal geen ant woord meer gegeven. Er werd met name over andere collega's gespro ken. Ik heb nog gevraagd wat zij te gen mij hadden, maar daar wilden ze geen inhoudelijk antwoord op geven". Al op 17 juli vroeg Zijp de Officier van Justitie, mr. W. Mijnssen, of er tegen hem een gerechtelijk vooron derzoek liep. Niet zo onbegrijpelijk, want bij verscheidene van zijn col lega's was gebleken dat de telefoon De in verband met corruptie opgepakte rechercheur Norbert Zijp (r) zijn advocaat mr. Pen. "Dit is zinloos en on rechtmatig geweest". werd afgetapt. Pas op 6 september gensmisdrijven die hij in 1989 en krijgt Zijp antwoord. Inderdaad, er 1990 zou hebben begaan, blijkt al sinds 6 april een gerechte- Zijn advocaat, mr. Pen, vraagt lijk vooronderzoek tegen hem te lo- daarom vier dagen later de stukken pen. Daarbij zou het gaan om het op in deze zaak. Pas twee maanden plegen van diefstallen of vermo- later, begin november, ontvangt Pen een kleine selectie van tele foontaps. Pen: "Daarin werd niets bijzonders besproken, behalve dan over de aanhouding van zijn t\yee collega's. Op geen enkele wijze ble ken daaruit strafbare gedragingen van Zijp". De telefoongesprekken zijn het enige dat mr. Pen van Justitie ont vangt. Daarom dreigt de advocaat op 8 november een proces aan te spannen als Justitie het proces-ver- baal van de politie niet levert. Geen antwoord. Wel wordt Zijp acht da gen later van zijn bed gelicht. Pas een week na zijn vrijlating ontvangt zijn advocaat de processen-verbaal in deze zaak. Drugsdealers Uit de hem ter beschikking gestelde stukken blijkt volgens Pen abso luut niet waarvoor Zijp en zijn drie collega's nu eigenlijk worden ver volgd. De naam van Zijp duikt op in zes zaken die hij als rechercheur on derzocht. Aan die onderzoeken wer ken afwisselend ook de drie andere van corruptie verdachte collega's mee. Vijf van die onderzoeken heb ben betrekking op drugszaken die dit jaar werden ingesteld. De zesde zaak speelde in december vorig jaar rond een overleden persoon. Slechts in één zaak waarbij Zijp en een van de gearresteerde recher cheurs waren betrokken, werd aan gifte van diefstal gedaan. In de ove rige zaken blijkt ofwel helemaal niets te zijn gestolen ofwel daarover tenminste onduidelijkheid te be staan. In geen van deze vijf zaken werd aangifte van diefstal gedaan. De enige wel bestaande aangifte heeft betrekking op een drugson derzoek. Een van de vijf aangehou den drugsdealers beschuldigde de politie van een vermissing van 2500 gulden en 500 xtc-pillen. "Maar", vraagt mr. Pen zich af, "de vraag is wie dat kan hebben ge daan. Bij dat onderzoek zijn veel mensen in dat pand geweest, onder meer van de afdeling Narcotica. Het is absoluut niet duidelijk waarom twee rechercheurs verdacht zijn en de anderen niet. Als je alles op een rijtje zet, is er maar één conclusie mogelijk, namelijk dat er is gezocht naar verklaringen tegen Zijp. Er was een verdachte en dus moesten er koorstachtige pogingen worden gedaan om bewijzen tegen hem te leveren". Niet ongerust De zaak wordt nog raadselachtiger na de gesprekken die tussen de corpsleiding en Justitie werden ge voerd. Op 13 september kwam er een gesprek tussen commissaris Koenders van bureau Raampoort en Officier van Justitie Mijnssen. Koenders gaf Zijp daarop de verze kering dat er geen aanleiding was voor maatregelen. Hij hoefde niet ongerust te zijn. Twee maanden la ter werd Zijp gearresteerd. Na de aanhouding van de vier re chercheurs kreeg commissaris Koenders het dossier in deze zaak onder ogen. Na gesprekken hier over met hoofdcommissaris Nord- holt was de conclusie: "Uit het dos sier blijkt niets van laakbaar hande len van de vier rechercheurs". Te gen alle vier duurt het gerechtelijk vooronderzoek nog voort. Zijp en zijn collega kunnen echter weer 'normaal' aan het werk. Dat geldt niet voor de twee eerder gearres teerde rechercheurs. Hen is wel de gelijk ontslag aangezegd. Persofficier van Justitie mr. L. de Wit wil in het belang van het onder zoek niet al te diep op de zaak in gaan. Hij is nogal geïrriteerd over de wijze waarop de hele zaak nu naar buiten is gebracht. Hij noemt het "nogal opvallend hoe de raadslie den de rijksrecherche attaqueren, terwijl die zich niet in de zaak kan mengen". De Wit verwacht dat het gerechtelijk vooronderzoek nog wel enkele weken kan duren. De Nederlandse chef-koks hebben voor het blad 'Lekker Weg '91, de jaargids eten en drinken uitgegeven door Service Pers BV in Alkmaar weer hun top 10 van beste koks op gesteld. Op de eerste plaats zetten zij Cas Spijkers (De Swaen, Oister- wijk na hem kwamen: Henk Savel- berg (Vreugd Rust, Voorburg), Toine Hermsen, (Toine Hermsen Cuine, Maastricht), Wulf Engel (Kastanjehof, Lage Vuursche), Ro bert Kranenborg (Corona, Den Haag), Jon Sistermans (De Kere- sentuin, Amsterdam), Cees Helder (Parkheuvel Rotterdam). Paul Fa- gel, (Wijk bij Duurstede), Koos van Noort (Pirandello, Landgraaf). Maartje Boudeling (Inter Scaldes, Kruiningen) en Gerrit Greveling (Chalet Royal Den Bosch delen de 10de plaats. Huub Biro van de Palmentuin in Noordwijk kwam heel ver maar haalde de top-tien net niet. Onder de 25 beste restaurants bevindt zich Villa Rozenrust, in Leidschendam. In de Zuidhollandse top 100: De Wa tergeus (Noorden), De Beukenhof (Oegstgeest). Onder de aanbevolen Oosterse restaurants troffen we het Leidse Surakarta aan. De oude Keltische volkeren fokten al ganzen voor hun feestmalen. Nog altijd is gans op de Britse eilanden een geliefd kerst-eten. (foto archief) tionele Kerstgans uit Wales is hoogst origineel. Men stopt er een hele kalfstong of ossetong in (liefst wordt de gans van te voren ont beend, en het lijkt me goed de tong vóór te koken), men bestrijkt een lap deeg met 'mincemeat', een mengsel van fijngehakte appelen, rozijnen, sinaasappel- en citroen schil, kaneel, nootmuskaat, bruine suiker, niervet en cognac, sherry of madera, de gans wordt hierin ver pakt en gebraden. Er waren en zijn nog altijd boerderijen in Wales die zich toeleggen op het fokken van mooie, malse ganzen. Lopend Vóór de komst van de vrachtauto moesten deze ganzen zelf naar de markt lopen als hun tijd gekomen was. Daar dit misschien wat al te zwaar was voor hun poten werden die beschermd door een soort 'schoentjes': men liet ze eerst door teer lopen en vervolgens door zand. Ook in Engeland was het vroeger gewoonte de ganzen lopend naar de markt te brengen, waarvoor men hun poten met metalen huisjes be schermde. Dat was dan ook wel no dig, want de ganzen die uit fokkerij en in Norfolk of Lincolnshire kwa men moesten een weg van drie maanden afleggen alvorens op de Kerstmarkt van Londen te arrive ren. Bepaalde Londense heren clubs waren beroemd om hun heer lijke ganzegebraad. De gans werd daarvoor gevuld met een mengsel van geweekt brood met licht gefrui te uien en salieblaadjes. Salie vormt immers een uitstekend tegenwicht tegen vette spijzen, zoals gans en varkensvlees. En dan kende men in een veraf gelegen hoekje van Schotland, het eilandje St. Kilda in de Outer Hebri des, waar in 1930 de laatste bewo ners zijn weggetrokken, nog een bij zonder soort wilde gans, de 'gan nef, die op stormachtige winter avonden werd geroosterd boven het turfvuur, maar die men ook bewaar de voor slechte tijden, gezouten en daarna in de zeewind gedroogd in een soort kleine open schuurtjes. De chef-kok van het Haagse restau rant Corona, Robert Kranenborg, geeft 14 januari een demonstratie in Kookpunt in Leidschendam. Tij dens de demonstratie is er volop ge legenheid om onder het genot van een glaasje wijn te proeven van zijn culinaire creaties. Na afloop krijgen de deelnemers de receptuur mee naar huis. De prijs voor het bijwo nen van deze avond is 45,-. In schrijving bij Kookpunt Leidschen dam, Culinair centrum Berberis 10 tel. 070 - 3272270, tussen 10.00 -14.00 d'Ancona weerlegt kritiek christelijke partijen DEN HAAG (ANP) - Het huidige gezondheid en cultuur) heeft dit kabinet heeft niet afgesproken zich woensdag geantwoord op schrifte- te onthouden van "activiteiten die Jj,jkfrvra£en Ya" CDA, SGPRPF en als ondersteunend voor abortus GPV. Aanleiding voor de vragen zouden kunnen worden opgevat", was de opening van een abortuskli- Minister d'Ancona (welzijn, volks- niekm Eindhoven door de minister. Bulgaarse oppositieleider was geheim agent SOFIA (AP) - De leider van de grootste Bulgaarse oppositiepartij, Peter Beron, heeft gisteren toegegeven dat hij onder het voormalige communis tische regime informant van de geheime politie is geweest. Hij verstrekte in de jaren '80 de veiligheidsdienst gegevens over buitenlandse bezoekers van het Natuurhistorisch Museum Beron, leider van de Unie van Demo cratische Krachten, kondigde deze week aan zich uit de politiek terug te trekken. Hij reageerde op beschuldigingen van de vakbond Podkrepa. Glaasje op: chauffeur moet fiets kopen GRONINGEN (GPD) - De Groningse politierechter mr. Bins heeft een 23-jarige man uit Surhuizum 350 gulden minder boete opgelegd dan de duizend gulden die tegen hem was geëist. Zij wil dat de man van de 'winst' een fiets koopt, waarop hij drie maanden lang naar zijn werk rijdt. Voor die periode geldt de rijontzegging de man ook is veroor deeld. Hij zei zijn rijbewijs nodig te hebben omdat hij elke dag naar zijn werk heen en weer moet, een afstand van bijna 10 kilometer. Volgens d'Ancona gaat het om een afspraak die dateert uit de pe riode dat de Wet afbreking zwanger schap tot stand kwam en die is ge maakt tussen de toenmalige be windslieden. Ze ontkent dat ze de uitnodiging om de kliniek te ope nen heeft aangenomen om bij die gelegenheid duidelijk te kunnen maken dat ze het niet opheeft met de manier waarop tegenstanders van abortus demonstreren. De minister is het met de vragen stellers eens dat mensen die bezwa ren hebben tegen de huidige abor tuspraktijk het recht hebben die be zwaren "in woord en daad" te uiten. "Dat heb ik in mijn toespraak ook met grote nadruk gezegd", aldus d'Ancona. Wel vindt ze dat in sommige ge vallen actie wordt gevoerd op een manier die inbreuk maakt op dé pri vacy van direct betrokkenen. Van daar de opmerking in haar ope ningsspeech dat "de anti-abortus- beweging haar vrijheid van me ningsuiting op bedenkelijke wijze heeft opgerekt". In dit verband wijst de minister er op dat de rech ter in tenminste één geval een straatverbod heeft opgelegd. Hans Jochen Vogel (r) en Oscar Lafontaine. Vogel stapt op als voorzitter SPD BONN (AP) - Hans-Jochen Vogel, de voorzitter van de Duitse sociaal democratische SPD, treedt volgend jaar af. Tijdens een spoedbijeen- komst van de partijleiding heeft hij aangekondigd geen kandidaat te zijn op het volgende SPD-congres, dat volgend jaar mei wordt gehou den. Het spoedoverleg was ingelast om te onderzoeken waarom de SPD bij de zondag gehouden verkiezin gen zo'n zware nederlaag heeft gele den tegen de coalitie van bondskan selier Helmut Kohl. Links op de fo to Oskar Lafontaine, de man die Ko hl als kanselier had moeten onttro nen. Hij heeft al gezegd dat hij geen interesse heeft om de baan van Vo gel over te nemen. Vogel, die sinds 1982 voorzitter was, zou de functie zelf aan Lafontaine hebben aange boden. (vervolg van pagina 1) UTRECHT (GPD) - De vakbonden hebben begrip voor de brief van de NS'ers, die klagen dat acht jaar overleg over 'het fenomeen voetbalsuppor- tersvervoer' niets heeft opgeleverd. "Niet alleen treinpersoneel en machi nisten, maar ook stationspersoneel zijn niet bij NS aangenomen en opge leid voor het verrichten van politionele taken die nodig zijn om dit vervoer te doen plaatsvinden", zo staat in de brief, "laat staan dat ons personeel voorzien is van de middelen om zich in noodgevallen te kunnen verdedi gen". De spoorwegvakbond FSV steunt haar leden in het overleg met de NS 'met alle mogelijke middelen', ook als het tot acties mocht komen. "Wij zijn het er van harte mee eens", aldus voorzitter J. Kruse. "Het is de spuiga ten meer dan uitgelopen". Ook de Vervoersbond FNV is het met de boze NS'ers eens. "Wij hebben alle begrip voor het standpunt dat er een keer een eind moet komen aan de agressie van de supporters in de treinen", zei bestuurder Ketting. "NS'ers zijn nu eenmaal niet opgeleid om een soort ME-taak te verrichten". Mocht het tot acties komen dan zal de FN V-bond 'uiteraard' zijn leden steunen, net als de zusterbond van het CNV die eveneens 'vierkant' achter zijn NS-leden staat. Volgens bestuurder Th. de Jong is er een duidelijk sig naal gegeven dat de beveiliging van voetbaltreinen onvoldoende is. "Het risico voor het personeel wordt te groot". De KNVB wil voorlopig nog niet reageren op het conflict. Tussen de voetbalbond en de NS is aan het begin van het voetbalseizoen 1990-'91 overleg geweest over het opzetten van het programma in de eredivisie. Daarbij is overeenstemming bereikt over de data van de zogenaamde risi co-wedstrijden, duels waarbij supporters slechts met een zogenaamde combi-kaart, zowel een treinkaartje als een toegangsbewijs, van de trein gebruik kunnen maken. Die treinen worden ook door de spoorwegpolitie begeleid, vaak na samenspraak met gemeentelijke politiekorpsen.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 9