FDP stelt CDU bij begin formatie eis Kenya democratiseert - op z'n Kenyaans Gorbatsjov stelt commissie in tegen misbruik voedselhulp Amnesty: Iran doodde in 3 jaar 5000 mensen Sovjet-parlement keurt nieuw unieverdrag goed Bengalese president kondigt aftreden en verkiezingen aan Deby ontbindt parlement Tsjaad, schort grondwet op Van 1982, die Van het land een één" DINSDAG 4 DECEMBER 1990 PAGINA 7 Belastingvoordeel in ruil voor investeren in DDR' BONN/BERLIJN (Rtr/GPD - De Duitse liberale FDP, die zondag onder leiding van Hans- Dietrich Genscher bij de algemene verkiezingen winst boekte, eist dat de nieuwe regering belangrijke belasting-voordelen gaat gunnen aan investeerders in het vervuilde oostelijke landsdeel. "Anders stemmen we niet voor Kohl als kanselier", liet FDP-voorzitter Otto Lambsdorff gisteren weten. Kanselier Helmut Kohl, die niets wil weten van belastingver schillen tussen Oost en West, waarschuwde de FDP niet te veel eisen te stellen bij de bin nenkort te beginnen besprekingen over de vorming van een nieuwe regering. In Bonn en Berlijn werden gisteren Ondanks het aantal vacatures is wonden gelikt en eerste posities in- de speelruimte voor Helmut Kohl genomen met het oog op de komen- gering. Hij heeft niet alleen te ma de besprekingen tussen CDU, CSU ken met vastgelegde claims van zijn en FDP. Vooral de liberale FDP, de coalitiepartners, maar moet ook enige winnaar bij deze verkiezin- nog minstens drie vertegenwoordi gen, wil munt slaan uit de stemmen- gers uit de voormalige DDR onder winst. Dreigende taal dus van par- brengen. tijvoorzitter Otto graaf Lambsdorff. Oud-premier van Oost-Duitsland Natuurlijk werd er al driftig ge- Lothar de Maizière wordt getipt als speculeerd over de vrouwen en nieuwe minister van justitie. Dat mannen in Kohls nieuwe kabinet, zou kunnen als de FDP dit ministe- maar de kanselier deed er het zwij- rie wil opgeven. Gunter Krause, die gen toe. Vast staat nu al wel dat Ko- namens de DDR het verenigings- hl niet zoals hij eerst wilde zijn verdrag afsloot, zou als speciale mi- ploeg nog voor de kerst kan presen- nister kunnen worden belast met de teren en vast staat ook dat er een he- economische opbouw van de vijf le rij debutanten zal zijn. En dus een rij vertrekkenden. De liberale minister Helmut Haus- smann (economische zaken) houdt de eer aan zichzelf. De ook binnen de FDP zeer omstreden Haus- smann zoekt zijn heil verder in het bedrijfsleven. Zeker is ook dat FDP-minister van justitie ver dwijnt. Twee, misschien zelfs vier, Beier se CSU-ministers keren niet terug. Regeringswoordvoerder minister Hans Klein wil het rustiger aan doen. De rechtse houwdegen Friedrich Zimmermann, die twee jaar geleden al werd gedegradeerd van binnenlandse zaken naar ver keer, verdwijnt geheel van het poli tieke toneel. De zwaargewicht op landbouw, Ignaz Kiechle, vindt ei genlijk dat nu anderen maar eens de agrarische lasten moeten dragen. Minister Jürgen Warnke heeft van zijn portefeuille ontwikkelingssa menwerking zó weinig gebakken dat zijn eigen CSU hem kwijt wil. Ook een aantal excellenties uit de CDU zal niet terugkeren aan Kohls kabinetstafel. Van prof.dr. Ursula Lehr, die bijna twee jaar geleden door Kohl uit de hoge hoed werd ge toverd om minister van gezinsza ken te worden, heeft vrijwel nie mand meer iets vernomen na haar eerste persconferentie. Ze mag dus terug naar de universiteit. Dorothee Wilms, die minister van Duits-Duit se betrekkingen was, is na de een wording net zo overbodig gewor den als haar ministerie. De stoel van Gerhard Stoltenberg, eens een ri vaal van Kohl, maar daarna diep ge- AMSTERDAM - Amnesty Interna tional doet een beroep op de rege ring van Iran een einde te maken aan de meedogenloze schendingen van de mensenrechten, waaraan zij zich al meer dan tien jaar schuldig maakt. Volgens een vandaag ver schenen rapport van Amnesty In ternational over de mensenrechten situatie in Iran werden er de afgelo pen drie jaar meer dan 5000 geëxecuteerd. Mensen die de regering bekritise ren, worden volgens het rapport ge arresteerd en gemarteld. Alleen al het ondertekenen vi waarin kritiek wordt geleverd op het gebrek aan rechten en vrijheden in Iran, kan leiden tot arrestatie. Het vorige rapport vai de politieke veranderingen in de af gelopenjaren, het einde van de oor log met Irak en de dood van Ayatol lah Khomeiny, heeft de regering nauwelijks iets gedaan om de men senrechten beter te beschermen, al- brief dus Amnesty. Politieke tegenstanders worden nog steeds willekeurig gearresteerd en gewetensgevangenen worden zonder aanklacht of proces gevan- Amnesty gen gehouden. In juni werden r tensituatie in Iran verscheen drie jaar geleden. Volgens de organisatie is er in die drie jaar praktisch niets veranderd. Ondanks de verregaan de mensenrech- twintig vooraanstaande tegenstan- De gevangenen worden kort onder vraagd en als hun ideeën onaan vaardbaar worden gevonden, wor den de gevangenen ter dood ge bracht. In 1988 werden in een paar maanden tijd ruim 2.500 politieke gevangenen in het geheim geëxecu teerd door de "Commissie van de Dood" Ook de strijd van de regering te gen de handel in drugs heeft geleid tot een groot aantal executies, stelt Amnesty. In september werden in twee weken tijd meer dan 1100 men sen, die veroordeeld waren wegens lige gevangenen gruwelijke verha- de handel in drugs, opgehangen. la- Mensen worden vaak binnen een de paar dagen na hun arrestatie ter dood gebracht, zonder dat ze de mo gelijkheid hadden juridische hulp te zoeken of in hoger beroep te Rafsanjani. Zij zitten nog steeds g vangen en Amnesty vreest dat worden gemarteld. gevangenis moesten doorstaan. rapport beschrij- ders van de regering, onder w aantal voormalige ministers, gear resteerd omdat ze openlijk kritiek hadden geleverd op de regering Jes gevangenen uit hun cellen haalt, °o^maliëe gevang<-jnen ook gaan. Volgens Amnesty Internatio- doodstraf buitengew hoe de "Commissie samengesteld uit regerings- wreed, als slachtoffers zelfs geen functionarissen, iedere dag groep- kans hebben gehad zich te verdedi- deelstaten in het Oosten. Oud-parlementsvoorzitter Sabine Bergman-Pohl, kan naar de mening van veel insiders weinig schade aanrichten op het ministerie voor gezinszaken. SPD-fractieleider en -voorzitter Vogel zei gisteren dat hij Oskar La- fontaine het fractieleiderschap heeft aangeboden, maar dat Lafon- taine dat heeft afgewezen. Ook van het partijvoorzitterschap wil hij niets weten. Bij de Groenen was het een dag na de verkiezingen een en al droefe nis. "Geanalyseerd hebben we de verpletterende nederlaag nog niet. Wie zo'n dreun heeft gehad, moet eerst weer een beetje bij zijn positie ven komen", liet een woordvoerder weten. De Burgerbewegingen in het Oosten, die net over de kies drempel kwamen, vroegen zich in Berlijn af hoe ze met hun acht zetel tjes in een parlement van 662 afge vaardigden alle groene belangen moeten behartigen. Die zorg heeft de communisti sche PDS-voorzitter Gregor Gysi niet. Met hem wil toch niemand sa menwerken. MOSKOU (DPA/AFP) - Het parle- waarden aan het tekenen van het ment van de Sovjetunie stemt op nieuwe Unieverdrag door zijn deel- hoofdlijnen in met het ontwerp van republiek, die verreweg de grootste het unieverdrag dat in de deelrepu- is van de 15 waaruit de Sovjetunie blieken op felle kritiek stuit. Vol- bestaat. Op een persconferentie zei gens het persbureau TASS besloot Jeltsin dat de thema s rond het ei- de Opperste Sovjet het ontwerp gendom van natuurlijke hulpbron- voor te leggen aan het Congres van nen door de Russische Federatie en Volksafgevaardigden dat vanaf 17 de Unie geregeld dienen te zijn december vergadert. voordat Rusland zijn handtekening Het door president Gorbatsjov zet. ontwikkelde voorstel, dat het Unie- He( lement van de Russische verdrag uit 1922 moet vervangen, Federatie stemde gjs,eren na een geeft de deelrepublieken meer au- meerdaags debat in met de invoe- tonomie, maar laat zaken als buiten handen van de centrale regering Moskou. Dit gaat de republieken "£g™ndé do- 711 \*nllp»n vnnral nat .y wist Jeltsin zijn programma voor - - vergaande landbouwhervorming genoeg, zij willen vooral dat volfedig door het Congres hun eigen grondwet voorrang heeft Volksafgevaardigden te loodsen, op die van de Sovjetunie. Tevoren had het Congres inzake Volgens TASS sprak de meerder- ^westje van het verkoop-recht. j de afgevaardigden zich uit difi bijzonder omstreden heid mi voor "het behoud van de federatie ve structuur van de USSR", maar men maakte wel een reeks kantte keningen en aanvullingen. Zo wil len de vertegenwoordigers van au tonome gebieden en regio's dat zij als gelijkberechtigde deelnemers L aan het nieuwe Unieverdrag den beschouwd. compromis bereikt. Dit houdt in dat er niet. zoals was voorzien in het door Jeltsin ingediende ontwerp, een vrije grond-markt komt. Een landbezitter mag zijn stuk grond tien jaar. en "alleen aan de staat" weer verkopen. Tegenstan ders van de privatisering wilden vooral voorkomen dat land het voorwerp van speculatie kan wor den. defensie, Honecker Regering Hun Sen tegen vredesplan BANGKOK (AFP) - De communis tische regering van premier Hun Sen van Cambodja heeft gisteren de hoofdpunten van het VN-vredes- plan voor Cambodja verworpen. Zij verklaarde met nadruk de militaire en politieke status quo "absoluut" te willen handhaven en weigert on der VN-toezicht te komen en haar troepen te ontwapenen tegenover de verzetsbeweging ARode Khmer. Dit werd gemeld door de regerings radio die in Bangkok werd opge- MOSKOU/BRUSSEL (ANP/Rtr) - vangen. President Gorbatsjov van de Sov- "Wij stemmen er niet mee in dat Jetunie heeft gisteren een commis- de VN een belangrijke rol krijgen en s}e. "psteld die er op moet toezien zij zich direct kunnen inmengen in fj* e buitenlandse hulp correct het regeren van het land in plaats wordt verdeeld en met op de zwarte van ons bewind zelf', aldus een lid markt terechtkomt. Voedselhulp- het politburo THOKOZA Inwoners van het Zuidafrïkaanse woonoord Thokoza ten oosten van Johannesburg protesteren tegen het geweld tussen Xhosa's en Zulu's dat de afgelopen dagen aan ten minste 52 mensen het leven kostte. Bij andere incidenten tussen 'rivaliserende' zwarte groepen in woonoorden rond Johannesburg verloren nog eens 19 mensen het leven, onder wie een blanke man die was vermoord via de halsband-methode, waarbij hij een branden autoband kreeg omgehangen. Thokoza, Kathlehong, Vosloorus en Bekkersdal zijn gisteren tot onrustgebied ver klaard. ANC-leider Nelson Mandela en politieminister Vlok brachten zondagnacht een bezoek aan Thokoza om zich op de hoogte te stellen van de situatie, die gisteren nog zeer gespannen was. Mandela hekelde opnieuw het aandeel van de politie in de onlusten. (ïoto afp> i Phnom medicijnen uit het buitenland be- Efsafl^ï ™n'StiSChe lionvj:tnurefrbere'0keeVn:elheden "Wij moeten de politieke en mili- ufiift steken "T taire status quo wel handhaven, SevolgT "Want, als wij ontwapenen,1 hindert dan dat het regiem Pot terugkeert, dat zich schuldig maakte aan volkerenmoord", San Kheng. r alom i de hulp i het inef- ficiënte transportsysteem of zijn j Pol weg zal vinden naar de bloeiende zwarte markt. De die De arrestatie van de voormalige DDR-leider Erich Honecker is gis teren uitgesteld. Honecker werd op genomen op de hartafdeling van het ziekenhuis van het Sovjet-leger, waar hij in april zijn toevlucht zocht om te ontkomen aan arrestatie. Hij zou onder meer kampen met hoge bloeddruk. Libanon Het Libanese leger is gisteren be gonnen met de stationering van troepen in Bayrut, nu de rivalise rende milities zich uit de stad heb ben teruggetrokken. In Oost-Bay- rut was de bevolking uitgelopen om de regeringssoldaten in te halen. Het herstel van de autoriteit van de regering in Bayrut wordt gezien als een van de belangrijkste stappen op weg naar een einde aan de burger oorlog, die in meer dan vijftien jaar strijd 150.000 slachtoffers heeft ge ëist. Noriega De Panamese justitie heeft de Ver enigde Staten gevraagd om de uitle vering van de voormalige Pana mese leider Manuel Noriega, om hem te kunnen vervolgen in ver band met de moord op een opstan dige officier, majoor Giroldi. Norie ga zit op dit moment gevangen in de VS en wordt beschuldigd van be trokkenheid bij drugshandel. Congo Premier Alphonse Poaty-Souchala- ty van Congo is vlak voor het begin nesty International zich onlangs schaft dat kandidaten die van een groot congres van zijn partij -de enig-toegestane partij- afgetre den, zo heeft de Congolese radio vandaag bekendgemaakt. De pre mier besloot zijn functie op te geven ning wegens "aanzienlijke meningsver- batsjov zelf zal rapporteren, bestaat uit vertegenwoordigers van de rege ring, de bevoling en bestuursinstel lingen. Voorzitter wordt eerste vice- premier Lev Voronin. DHAKA (AFP) - President Ershad van Bangladesh heeft gisteren aan gekondigd dat hij zal aftreden vijf tien dagen voor er algemene verkie zingen worden gehouden in zijn land. De datum van de verkiezingen is echter op dit moment niet be kendgemaakt. Ershad zei dat de noodtoestand die hij vorige week instelde om protesten in heel het land de kop in te drukken, op 16 de cember wordt opgeheven. Na een week van protesten tegen duidelijk beeld hebben van de hulp- zjjn bewind, waarbij volgens de op- verleningsvoorstellen die de EG- positie zeker 75 doden zijn gevallen, de Europese staats ie- regeringsleiders zal voorleggen. Voorzitter Braks van het aanbe velingscomité van de Stichting de Voedselhulp voor Russen zei Ershad gisteren in een rede voor radio en televisie dat een voor de oppositie "aanvaardbare" vice-pre sident zal worden benoemd. Een voorlopige regering wordt ge vormd, die verkiezingen moet orga niseren, aldus Ershad, die daarmee op een eis van de oppositie inging. De bekendmaking kwam enkele uren nadat de politie in de haven stad Chittagong het vuur opende op ongeveer 3000 demonstranten. Ze ker 30 betogers zouden daarbij ge wond zijn geraakt. De ministers van financiën EG-landen praten begin volgende vreesd voor versnippering week over eventuele hulp van de voedselactie nu er vandaag Gemeenschap aan de Sovjetunie, de minister roept om geld gisteren in voedselhulp a advertenties op- _r te maken vooi de Sovjet-Unie. De NDJAMENA (AFP/AP/IPS) Re- Gor- Brussel tot een speciale bijeen- actie „Help de Russen de winter bellenleider Idriss Deby komst. Kok wil dat, voordat de Eu- door" heeft met ingang van dinsdag Tsjadische Volksbeweging voor na- een speciaal 06-nummer met vijf lij- tionaal welzijn (MPS) heeft gisteren nen geopend, zo maakte de omroep aangekondigd dat de Tsjadische VARA vanochtend bekend. grondwet is opgeschort en de Natio nale assemblée ontbonden. Deby, ropese topconferentie eind volgen de week in Rome bijeenkomt, de EG-ministers van financiën een met Van onze correspondent NAIROBI De verwachtingen wcx« m6CVUClu, ïtiuïiiji hooggespannen. De Kenyanen systeem houdt in dat bij de ,Kfo" het eerst hun zegje den kiesstelsel. Zo zal het zogenaamde 'queue-voting'-systeem dat werd ingevoerd, verdwijnen. Dit mochten doen over alles wat hen niet stond in hun land. Alle op- parlementsverkiezingen de kiezers in plaats van in het ge heim een hokje zwart maken op merkingen zouden tot ingrijpende stembiljet, open en bloot achter de politieke veranderingen leiden. Een persoon van hun keuze dienen te speciaal congres van Kenya s enige gaan staan. Degene met de langste politieke partij, de KANU, buigt Jjj wint zich tot en met vandaag over het eindrapport. Dat beantwoordt deels aan de verwachtingen. Maar een aantal nijpende problemen blijft be- dent Moi bleef volhouden dat het r kritisch heeft uitgelaten. "Eén partij, één regering en één of meer van president", scandeerden de 3600 automatisch KANU-leden gisteren bij de ope- ment kriieen. ing van het partijcongres. Ze lieten meteen al geen twijfel over be- schillen over de 'manier waarop de staan dat Kenya, in tegenstelling rot politieke crisis moet worden opge lost", aldus het-nationale persbu- voorronde reeds zeventig procent de stemmen behalen, zetel in het parle- AJ deze hervormingen zijn vol- 5 KANU gebaseerd op de wil o___ het volk. Zestien dagen lang is veel andere Afrikaanse landen"die de zogenaamde KANU Review -partijenstelsels kennen, Commission stad en land afgereisd om klachten en op- en aanmerkin gen van de Kenyaanse bevolking aan te horen. De commissie van wij ze mannen en vrouwen, onder wie aantal ministers, heeft zich werpselen waden als we één keer per dag naar het toilet mogen. Toi letpapier krijgen we niet. Voor afve gen gebruiken we onze handen. We worden in donkere cellen vastge houden en moeten op een harde koude betonnen vloer slapen. Fami lie of een advocaat mogen we niet ontvangen". die gisteren met zijn troepen de macht overnam in de hoofdstad Nd- jamena, heeft de 450 Libische krijgsgevangenen vrijgelaten die tijdens de strijd in de jaren tachtig door de troepen van de verdreven president Hissene Habré waren ge detineerd. Zij werden gisteren door drie Libische vliegtuigen opge haald. Habré bevindt zich acht ministers levend ei westelijk buurland Cameroun, zo maakte de staatsradio van Came roun gisteren bekend. Het Libische persbureau Jana had gemeld dat Habré bij gevechten bij de grens met Sudan was gedood. Het besluit om de grondwet op te schorten en het parlement te ont binden toont volgens waarnemers dat Deby een politiek programma heeft en niet van zins is een compro mis aan te gaan. De voorlopige rege ring, die krachtens de grondwet was ingesteld onder leiding van de parlementsvoorzitter Jean Alingue, lijkt daardoor geen lang leven be schoren ondanks de steun die zij kreeg van de Franse vertegenwoor digers in de Tsjadische hoofdstad. voorlopig niet van plan is de wet raiCSlljnen partijstaat maakte, aan te passen. Een militaire rechtbank in het Is- Met president Daniel Arab Moi en raëlische Lod heeft gisteren twaalf zijn regering vinden zij dat door de Palestijnse guerrillastrijders tot toelating van meerdere partijen de volgens in het diepste geheim over dertig jaar gevangenisstraf veroor- tegenstellingen tussen de stammen de_resultaten deeld, omdat ze eerder dit jaar be- dusdanig worden aangescherpt, dat trokken waren bij een landing op dit tot bloedvergieten het strand bij Tel Aviv en gewapen- leiden. Er is daarom de aanvallen hadden willen onder- de KANU te 'democratiseren'. Zo voorgelegd ter goed- of afkeuring, op de Amerikaanse ambas- zullen kritische partijleden niet De Kenyaanse regering Zij hebben besloten wat daarvan chaos kan werd opgenomen in het eindrap- r gekozen port, dat nu aan de partijleden sade en Israëlische toeristen. WEU/EG De Westeuropese Unie heeft giste- worden ren het idee verworpen dat de unie hoefte v moet opgaan in de Europese Ge- recht hebben om op een eerlijke e onmiddellijk worden schorst, zoals tot op heden steeds is gebeurd. De KANU zal meer open samenwerkingsver- komst". overtuigd op deze manier afdoende te hebben gereageerd op de roep om democratische hervormingen en het meer-partijenstelsel. Begin juli leidde dat nog tot ernstige ongere geldheden. Gemarteld 'Geen dictator' Critici worden door de president, ministers en parlementsleden vaak aangeduid als criminelen, drugsge bruikers en op macht beluste oprui- die "door buitenlandse bazen worden betaald". Buitenlandse commissies in Kenya die zich be zorgd tonen over het lot van politie ke gevangenen wordt inmenging in Kenyaanse aangelegenheden ver weten. Toen Noorwegen zich enke le weken geleden het lot aantrok van Koigi Bambere, die jarenlang in Noorwegen in ballingschap heeft gewoond en nu in Kenya vastzit op verdenking van verraad, werden onmiddellijk de diplomatieke ban- week Amnesty International dat den met dat land verbroken. Alle aan de bel trok. In haar rapport Noorse diplomaten en ontwikke- spreekt de organisatie onder meer lingswerkers konden vertrekken, de vrees uit dat in Kenya politieke Bij de opening van het speciale gevangenen worden gemarteld. KANU-congres benadrukte presi- Men wijst op de miserabele omstan- dent Moi nog eens dat hij nimmer digheden waaronder zij worden zal toestaan dat buitenlanders hun vastgehouden, geboeid in slecht neuzen steken in Kenyaanse aange- rijen tot gevolg had. Bij de plunde- verlichte cellen, die in een aantal ge- legenheden. Hij verklaarde verder ringen zijn volgens de organisatie vallen onder water staan. dat het feit dat partijleden deze Voorbeelden daarvan kunnen re- week de toekomst van het land be- gelmatig uit Kenyaanse kranten palen, bewijst dat hij geen dictator *en gehaald. George Anyona, js en zijn bewind niet autocratisch, Kenyaanse overheid omgaat met een voormalig Kenyaans parle- zoals de buitenlandse pers beweert, haar opponenten heeft zowel in Ke- mentslid die samen met een aantal "Maar", zegt een kritische advo- nya, met name onder advocaten en vrienden vastzit omdat zij een Caat in de hoofdstad Nairobi, "dege- kerkleiders, als bij westerse rege- staatsondermijnende vergadering ne die geen lid zijn van KANU President Arba Moi:.. geen dictator.. kritiek onderhevige zaken laat de KANU-commissie zich echter niet uit. Bijvoorbeeld over de wet die toestaat Kenyanen zonder proces gevangen te zetten. Onder deze wet zitten critici van het huidige regime en voorstanders van een meer-par- tijenstelsel gevangen: voormalige minister Charles Ruba en Kenneth Matiba en Raila Odinga, zoon van Kenya's eerste vice-president Ogin- ga Odinga. De hardhandige wijze waarop de worden gehaald. George Anyona, Deby heeft opgeroepen tot een verzoening met Goukkouni Oued- dei, de inmiddels in Libië woonach tige ex-president die in 1982 door Habré en Deby werd verdreven. Oueddei verklaarde tegenover het radio-station France International dat hij tot overleg met Deby bereid De troepen van Deby begaven zich gisteren in terreinwagens naar alle uithoeken van de 400.000 inwo ners tellende hoofdstad, om de macht van de MPS van regeringsge bouwen tot in de arbeiderswijken te vestigen. De winkels die de plunde ringen van zaterdag hadden over leefd gingen weer open, wat lange Andere belangrijke veranderin- Maar over een aantal cruciale en aan gen hebben betrekking op Kenya's zowel nationale als internationale ringen en mensenrechtenorganisa- zouden hebben gehouden, verklaar- ten hun mond houden. Het is daar- ties, voor kritische geluiden ge- de onlangs voor de rechtbank: "We zorgd. Na de Amerikanen en Scan- moeten op blote voeten door een dinavische landen was het vorige massa van menselijke urine en uit- Artsen zonder Grenzen 120 mensen gewond geraakt. In Ndjamena worden volgens di verse ingelichte bronnen contacten gelegd tussen de Franse vertegen woordigers, representanten van het 1.000 militairen tellende Franse gar nizoen, en het nieuwe bewind. De Verenigde Staten zullen hun de hoogste tijd dat meerdere betrekkingen met Tsjaad handha- partijen worden toegestaan i nya". ondanks de verdrijving

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 7