Romaiio laat op zich wachten 'We liggen twintig jaar achter' flAHjlEjljpJN SpooTTV Voor Limburgse arbiters is de maat vol Spits wil revalideren in Brazilië Zorgen Vlissingen niet nieuw DINSDAG 4 DECEMBER 1990 SPORT PAGINA 13 HILVERSUM (ANP) - Het ene luchtkasteel is nog fraaier dan de ander. Acht clubs met een budget van een miljoen gulden per ploeg. Een commissioner, een baas boven baas, zoals in de NBA, de Amerikaanse profcompetitie. Licenties gekoppeld aan jeugd- teams. Praatgroepjes buigen zich over de noodtoestand in het nationale bas ketbal die al ver voor de verbijste rende nederlaag tegen België was uitgeroepen. De discussies zijn spitsvondig, bij vlagen studenti koos als in de flower power tijd, maar geven (nog) geen aanleiding tot structurele hervormingen. „Het basketbal ligt op z'n gat", geeft bondscoach Ruud Harrewijn sober toe. „Het peil in Nederland is deplorabel", zegt clubcoach Ton Boot geagiteerd. „We hebben tien, twaalf goede spelers. De rest kan op een hoop", vervolgt hij. „We liggen twintig jaar achter", zegt kenner Mart Smeets met ge voel voor realiteit. „En die achter stand halen we nooit van z'n leven daan. Er werd van dag tot dag ge leefd. Basketbal groeide en bloeide en de beleidsmakers leunden tevre den achterover. Dat hadden ze toch maar aardig voor elkaar". „In '76 was er een opleving, begin '80 nog eentje. In '76 schreef de na tionale ploeg met coach Sheridan geschiedenis in het Olympisch kwalificatietoernooi in Hamilton. We schakelden daar Brazilië uit, het machtige Brazilië dat nog nooit een Olympisch toernooi had gemist. We versloegen daar Cuba, de DDR. In '83 werden we in Frankrijk vierde van Europa. De hoogste klassering ooit. Met spelers als Plaat, Aker boom en Cramer, een zeldzame lich ting". len we nooit van z n leven cnon Smeets volgt het basket- iicip-Snap bal al vijfentwintig jaar op de voet. Binnen en buiten de landsgrenzen, Zijn kennis is encyclopedisch. Als speler maakte hij eind zestig deel uit van het vermaarde Levi's uit Haarlem, totdat een blessure hem definitief aan de zijlijn kluisterde Basketbal bleef zijn sport, zijn pas sie, hij ging er over schrijven. En doet dat nog steeds. Eind december verschijnt van zijn hand het acht tiende jaarboek. „Het basketbal ligt niet op z'n gat", vindt Smeets. „We hebben nog steeds 40.000 leden, maar we beho ren tot de landen ten noorden van Frankrijk, landen die de slag gemist hebben zoals Engeland. Zweden, Finland, Duitsland, België en jam mer, jammer Nederland. Uit alle macht wordt nu geprobeerd die achterstand in te lopen, maar dat is geen haalbare kaart. Er ligt een gat van pakweg twee sportgeneraties". „In '71 behoorden wij tot de Eu ropese top. Wij speelden gelijk op met ploegen als Real Madrid en Va- rese. Verloren uit met twee punten van Real' Hadden de beste Ameri kanen van heel Europa met Moore, Schreur, Collins, Chestnut, Dinkins. Daar werd niets mee ge- „Het waren hap-snap succesjes. Net zoals de periode van Nashua-Den Bosch, de club die de (verloren) Eu ropese bekerfinale haalde tegen Cantu en overal gevreesd werd. Van 1970 kan je het Nederlands basket bal vergelijken met een Schotse mars: één stap vooruit, twee achter uit. Na die tijd is het behelpen, puur behelpen. Dat betaal je nu met rente terug". De uitschakeling van vrijwel alle mannenploegen in de eerste ronde van de drie Europese bekertoer nooien, kwam voor Smeets niet als een verrassing. „Het is een logisch uitvloeisel van het gebrek aan be leid. De beleidsmakers hebben twintig jaar stilgezeten. Hoe is het in godsnaam mogelijk, vraag ik me af, om zo'n lange periode niets te doen. De nationale ploeg haalde altijd wel de eindronde strijd, dat suste het bestuur slaap". De nationale competitie is de Mie- key Mouse league_in Europa. Kleine gg^. jongens werk. „Er lopen in onze competitie Amerikanen rond die 500 dollar per maand verdienen. 500 dollar! In Italië lopen speelsters, let wel speelsters, die in hun eentje meer verdienen dan het totale bud get van een mannenploeg uit de ere divisie. Van die heerlijke Ameri kaanse meiden van 1 meter 90". „En dan denken ze in Nederland dat ons basketbal zich moet kunnen meten met de andere Europese lan den. Ja zeker, vroeger, maar nu nóóit meer. In Italië, Griekenland, voor Nederland Amerikaanse ex-prof van 35 jaar zo- 1,5 miljoen dollar per seizoen. Mart Smeets: "We hebben de slag gemist. Jammer, jammer Nederland". -p, 1 „Leuk idee, maar onzinnig. Ze jard gulden. In Nederland moeten u *;UIi°P®se "t®1* willen de Nederlandse competitie de clubs per uitzending 5000 gulden oo .,..r modelleren naar de NBA. Wat een bijbetalen. In de NBA geeft elke arrogantie! In de NBA gaan miljar- club 11,8 miljoen dollar aan spelers- den om. Bij de televisiecontracten salarissen uit. Dat is de bovengrens. >m een bedrag van 4,4 mil- Het minimumsalaris van een speler bedraagt 170.000 dollar, pékweg drie ton voor een zogenaamde role- player, een speler die per wedstrijd helemaal niet of hooguit twee minu ten in het veld staat." „Het zijn leuke bespiegelingen, maar niet gekoppeld aan de reali teit. Een commissioner is leuk en aardig, maar het is in ons basketbal- wereldje niet eens mogelijk de neu zen van twaalf clubs één kant te la ten opwijzen. Natuurlijk is er een rol voor een opperhoofd boven de clubs. Werk zat voor zo'n man: sponsors zoeken, televisierechten, competitiezaken, maar dan moet die man wel de volmachten krijgen. En daar heb ik een hard hoofd in". Organisatiestructuur Smeets is voorstander van structu rele hervormingen. „Ze willen in een passeerbeweging twintig jaar overbruggen. Laten ze eerst de or ganisatiestructuur aanpakken. Een programma opstellen met alle wed strijden op een vaste dag in de week op een vast tijdstip, met één soort wedstrijdbal, met één soort basket, met één soort vloer zonder 500 lij nen. Maak van basketbal een vol wassen sport, probeer het cultuur tje van het schoolpleintjes-basket- bal uit de 'flower power' tijd terug te krijgen. Toen was de sport springle vend". „Laten ze beginnen met de opzet van een jeugdplan. Er zit een gewel dig gat achter de nationale ploeg. De juniorenploeg won op het jong ste EK in Groningen één wedstrijd, verloor notabene twee keer van Turkije. Er is tien jaar niks gedaan aan en met de jeugd. Helemaal niets. Talenten die trappelend klaar stonden om in de eredivisie te spe len, werden op de bank gezet onder het motto van kijken en leren. Niet spelen en leren". „Het zal al een stap in de goede richting zijn als de eredivisieclubs verplicht worden gesteld een be paald percentage van het budget te besteden aan de jeugd. Als de uitga ve van licenties wordt gekoppeld aan het bezit van een jeugdteam, aan de aanstelling van een jeugd trainer. Het basketbal moet af van dat geklooi, dat gerommel dat zo kenmerkend is geworden voor die sport in Nederland". Kleijweg loopt mee in estafette DEN HAAG (ANP) - Aan de Eki- den-marathon, een estafetteloop over 42 kilometer en 195 meter die zondag 16 december in de Japanse stad Chiba wordt gehouden, zal de Leidse Joke Kleijweg (Sparta) voor Nederland deelnemen en daarbij 10 000 meter afleggen. De overige esta fette-lopers zijn: Wilma van Onna (Olympia '48, 5000 m), Anne van Schuppen (HRR, 10.000 m), Barba ra Kamp (PAC, 5000 m), Marianne van der Linde (AV Haarlem, 5195 m) en Carlien Harms (Sparta, 7000 m). Brenda Sleeuwenhoek (Avantri) maakt dee reis als reserve mee. Voor het derde toernooi om de wereldtitels indoor, dat van 6 tot en met 8 maart in Sevilla wordt gehou den, heeft de Koninklijke Neder landse Atletiek Unie (KNAU) drie vrouwen en vijf mannen voorgese lecteerd. Het zijn de titel- en wereld recordhoudsters Nelli Cooman (60 m) en Elly van Hulst (3000 m) alsme de Ellen van Langen (800 m), Robin van Helden en Han Kulker (beiden 1500 m), Frans Maas en Emiel Mel- laard (beiden verspringen) Dat zijn bedragen die alle twaalfs clubs in de eredivisie bij elkaar niet eens kunnen ophoesten. En dan wordt er opeens gesproken over een competitie met acht clubs met een budget van een miljoen gulden per jaar." HEERLEN (GPD) - De golf van geweld die de Limburgse voet balvelden de laatste weken teis tert, heeft voor danige beroering gezorgd in het provinciale scheidsrechterscorps. De Lim burgse arbiters schreeuwen om actie. „Wij proberen met nette middelen het geweld in te to men", zegt Wim Pustjens, voorzit ter van de COVS Limburg. „Ik doel daar mee op overleg, betere begeleiding, of strengere straffen door de tuchtcommissie. Maar zou dat allemaal geen zoden aan de dijk zetten, dan is het niet on denkbeeldig dat er acties komen. Die kunnen van tweeërlei aard zijn. Wij kunnen terreinen van kwaadwillende clubs besmet ver klaren. Of als uiterste middel de boel een zondag plat gooien". De harde taal uit de mond van Pustjens is begrijpelijk. De laatste weken is het helemaal mis bij de amateurvoetballers in het zuiden. Wekelijks zijn gevallen van molestaties van scheidsrech ters te melden. De man in het zwart is keer op keer het mikpunt van spelers en, wat vaak nog er ger is, publiek. Afgelopen zondag was het opnieuw goed raak. Bij drie amateurwedstrijden kregen scheidsrechters op hardhandige wijze te bespeuren, dat spelers het niet eens waren met hun be- Pustjens: „Eens is voor ons de maat vol. Mijns inziens zou de tuchtcommissie nog strengere straffen moeten uitspreken. Men sen die lichamelijk geweld kop pelen aan het spelen van voetbal, moeten geweerd worden van de velden". De New England Patriots uit Bos ton, een ploeg die speelt in het rau we Amerikaanse football, heeft vorige week een boete gekregen van 80.000 gulden voor een vorm van seksuele agressie jegens een sportverslaggeefster. Het geval deed zich voor op 17 september en heeft in de V.S. zeer veel stof doen opwaaien. De verslaggeefster, de 26-jarige Lisa Olson, betrad de kleedkamer van de Patriots na afloop van een wedstrijd om enige spelers te in terviewen. Waarom moest ze nou per se de kleedkamer van die kerels in, denk je dan in Holland. Kon ze niet even wachten tot de heren waren aangekleed en de kleed ruimte verlieten? Met andere woorden: was het geen provoca tie? Dat was het niet. Het probleem is dat een football-team uit vele tientallen spelers bestaat en wil je iemand snel spreken dan móet je wel in de kleedkamer zijn, want dat is de enige plek dat ze bij el kaar te vinden zijn. Mannelijke verslaggevers hui zen daar ook altijd. En aangezien de Amerikaanse rechter heeft be paald dat in het licht van de ge lijkberechtiging ook vrouwelijke verslaggevers er toegang behoren te krijgen, meende Lisa Olson de kleedkamer van de Patriots te kunnen betreden. Daar ging het goed mis. Het Amerikaans foot ball is nu eenmaal een ongeloof lijk macho-wereldje. Een der footballers stelde zich voor haar op, gekleed in slechts een handdoek, liet het stuk textiel vallen en prees luidkeels de kwali teit aan van de uitgestalde wa ren. Hij werd vervolgens bijge staan door drie mede-spelers die hetzelfde deden. "Is this what you really want, lady". Lisa Olson vluchtte de kleedka mer uit en schreef over het voorval een grimmig stuk in de Boston He rald. Het leverde een stortvloed van reacties op. Andere vrouwe lijke verslaggevers deden ook een boekje open over wat zij in kleed kamers allemaal te verduren kre gen. De eigenaar van de Patriots, Victor Kiam, gooide olie op het vuur door mevrouw Olson op de meest schunnige manier te om schrijven en het incident af te doen met "een vliegenpoepje in de oceaan". Sam Wyche. coach van de Cincinnati Bengals, mengde zich in de discussie met het rare argument dat hij geen vrouw in de kleedkamer kon toestaan, om dat hij tenslotte "moest denken aan de belangen van de echtgeno tes van de spelers". De razernij nam nu immense afmetingen aan. De Chicago Tribune schreef ironisch: "Wie van ons had kun nen denken dat het nieuwste slag veld van de vrouwenbeweging zich in de mannenkleedkamer zou bevinden?". De directie van de National Football League trad in elk geval hard op. Zoals al in de aanhef ge meld, kregen de Patriots een boete van 80.000 gulden voor hun even onvolwassen als schandelijke ge drag. Nuchter beschouwd heeft de he le affaire niets om het lijf. Als de spelers in de kleedkamer eerst even de pers te woord staan en pas daarna onder de douche gaan. is er niets aan de hand. Van sommi ge dingen kun je ook een probleem maken. Voor de eigenaar van de Pa triots had de affaire nog een duur staartje. Hij bezit een fabriek die scheerapparaten voor vrouwen maakt. De vrouwenbeweging kondigde na zijn opmerkingen een boycot van zijn produkten aan. Het dwong hem tot een recla mecampagne in de kranten (waarin hij zijn excuses aanbod) die hem twee ton kostte. Domme man. Te denken dat je het kunt winnen van furieuze Lisa Olson doet nu basketbal en ijshockey. En de leiding van die takken van sport zegt er scherp op te zullen toezien dat ze normaal haar werk kan doen. Dus toch nog een mooi slot. Geen mannenzaak In Amerika groeit het aantal vrouwelijke sportverslaggevers fors, in Nederland wil het nog al tijd maar niet lukken. Bij de zes landelijke dagbladen werkt wel geteld één vrouw in vaste dienst. Bij de regionale dagbladen zal het er procentueel nauwelijks be ter voorstaan. Dat is erg jammer. De tijd dat sport een mannenzaak was, ligt al meer dan een halve eeuw achter ons. Het is wat raadselachtig waarom vrouwen juist dit onder deel van de journalistiek vrijwel overslaan. Deze maand zijn de Nederland se Vereniging van Journalisten (NVJ) en de Nederlandse Sport Pers (NSP) een actie begonnen om meer vrouwen in de sportjourna listiek te krijgen. In een brief aan de diverse academies voor de journalistiek wekt de voorzitter van de NSP de studentes op hun aandacht ook eens op dit terrein te richten. Hij verwacht overigens wel dat ook in Nederland de voor oordelen legio zullen zijn. Maar wat dan nog. Vrouwen, wat is er nou mooier dan de barri cades te bestormen en het uit te vechten met die kerels? RUUD PAAUW Van c correspondent Henri van der Steen EINDHOVEN Om 10.05 uur maandagochtend loopt hij Erik het trainingsveld op. Om 10.10 uur sjokt hij alweer naar de de Bruin (kogelstoten). Het achttal kleedkamer en steekt de gehandschoende duim omlaag, tftels op"?6 en 17 febmarHn Houl ..Slecht", zegt hij, „gaat niet". Zijn Nederlands is beter dan rust in Den Haag vormbehoud moe- zijn enkel. Romario klaagt, maar PSV klaagt inmiddels ook. ten tonen. Vandaag wordt de Braziliaan bij manager Kees Ploegsma Laetitia Vriesde, de in Rotter- verwacht voor een pittig onderhoud. dam wonende Surinaamse atlete, heeft het afgelopen weekeinde tij dens de Caraibische kampioen schappen in Mexico Stad, twee me dailles behaald. Vriesde won in het Olympisch Stadion van de op ruim 2200 meter hoogte gelegen Mexi caanse hoofdstad de 1500 meter in 4 minuten en 26,28 seconden voor de Mexicaanse Marie-Luisa Sercin (4.29,03). Uitstel schaakpartij LYON (AP) - De 17de partij in de match om het wereldkampioen schap schaken tussen de Russen Garry Kasparov en Anatoly Karpov is op verzoek van titelverdediger Kasparov uitgesteld tot morgen. De twee grootmeesters zullen vandaag de 16de partij voortzetten. Deze bleef na vijf uur spelen op zaterdag en nog eens bijna zes uur op zondag na 88 zetten nog onbeslist. In de selectie werd lang gedacht aan trouwe supporters met cynisme g i gesimuleerde blessure. Roma- reageerd. „Hij heeft e r vijf minuten trai- Maar het lopen gaat opnieuw niet. kenden ze inmiddels: een genia le speler maar ook eentje die liever op bed ligt dan dat hij duurlopen en 'partijtjes scherp' afwerkt. Voor Met Bobby Robson, Hans Dorjeee PSV staat er d slechts' een titel e: ker op het spel. Niet genoeg om de spreking. Besloten wordt de hulp Braziliaanse ster te motiveren? van de medische staf in te roepen. geïrriteerd, er is bloed gehaald. De pijn blijft. Maandagochtend 4 mag hij de training hervatten. Met water uit complex te komen. Later die middag doet Romario december telefonisch verslag. Het gesprek vloeiend Spaans, met uitzon- VLISSINGEN (ANP) - Financiële problemen zijn geen nieuw ver schijnsel bij de voetbalclub Vlissingen, die dit seizoen debuteert in het betaalde voetbal. Ook al in de amateurjaren werd van tijd tot tijd gesproken over een slecht management. In het laatste amateur- jaar kampte de vereniging ook met een tekort. De overgang naar bet betaalde voetbal heeft ook vergaande gevolgen gehad voor de ama teurstaart van de vereniging, die met een grote schuld zit. Vlissingen heeft na zijn overstap geen evenwicht kunnen vinden tussen inkomsten en uitgaven. Een voorzichtige raming taxeert de maandelijkse uitgaven op 130.000 gulden, de totale begroting over het eerste seizoen beliep 1,3 miljoen gulden en dat is aanzienlijk minder dan twaalf keer 130.000 gulden. De verstoring van het evenwicht is veroorzaakt doordat de spon sorinkomsten beneden de verwachting bleven en aan de andere kant de aanloopkosten en de uitgaven aan personeel boven de ra ming kwamen. De problemen bij de club kwamen voor het eerst naar buiten door het opstappen van penningmeester Ron Roelse, die twee maanden in functie is geweest. Volgens de vertrokken penningmeester Roelse houden de tegen stellingen tussen voorzitter Piet de Jong en de vorige sponsor Paul Hermsen mogelijke sponsors weg van de vereniging. „Vlissingen heeft te maken met conflicten uit het verleden, bet beeft de naam van de club geen goed gedaan en dat breekt Vlissingen nu op". fysiotherapeut Luc van Agt begint dering van één, door Romario keu- Romario aan een programma dat rig uitgesproken Nederlands bestaat uit fietsen, lopen, kracht- woord: kijkoperatie. Dat is volgens training, een behandeling, weer lo- Romario wat er de volgende dag pen en een laatste behandeling tot (vandaag) gaat gebeuren. Romario: slot. Totale duur: drie kwartier. „Normaal was ik vandaag weer be- Het fietsen gaat, het lopen niet. gonnen, maar het ging niet, het Binnen wordt het programma zo deed te veel pijn. Morgen ga ik naar goed mogelijk afgewerkt. Als Ro- het ziekenhuis voor een kijkopera- mario even later opnieuw naar bui- tie. Nee, een echte operatie komt er ten komt, wordt in de kantine bij de niet volgens mij". Idee De kleine spits heeft ook een veel beter idee. „Ik ga het liefst een paar weken naar Brazilië. Het is hier ook zo koud. In Brazilië is het warm, dat is veel beter voor me, daar kan ik herstellen. Bovendien heb ik daar een fysiotherapeut, mijn vriend die me ook voor het WK heeft begeleid. Ja, ik denk wel dat het mag van de club. Het is beter voor mij als ik naar huis ga en dus beter voor de club. Een week of twee, dan ben ik weer terug". Bobby Robson is stomverbaasd als hij het verhaal hoort. „Een kijk operatie? Wat is dat? Nee hoor, weet ik niets van. Ik weet alleen dat Ploegsma, Ruts en de dokter van daag nog overleggen. Ik heb ge vraagd om een telefoontje als er een beslissing wordt genomen". Romario de Souza Faria: "Het is hier ook zo koud". (loto ANP) mario toestemming zou krijgen te vertrekken. „Voor hem is het een mooi scenario, een paar weken naar Brazilië. Ja, ik weet wat ik ga ant woorden, maar dat vertel ik eerst Romario zelf wel. De laatste keer was hij te laat terug, dat heeft me in derdaad geïrriteerd. Hij bleek dus problemen te hebben met de belas- Koss passeert Veldkamp op wereldranglijst HEERENVEEN (ANP) - Johann Olav Koss is na het eerste weekein de van de strijd om de wereldbeker schaatsenrijden naar de tiende plaats op de wereldranglijst aller tij den gestegen. De Noorse wereld kampioen passeerde Bart Veld kamp en sluit nu aan bij de beste Nederlanders op de „eeuwige lijst", Leo Visser (zevende) en Gerard Kemkers (negende). Het fictieve klassement wordt aangevoerd door de Amerikaan Eric Flaim, de we reldkampioen van 1988. Door zijn 5000-metertijd van 6.43,79 verbeterde Koss zich in het klassement ruim een half punt. Veldkamp, de Europese kampioen, is nu dertiende. De coach blijkt over humor te be- ting. Dat heb ik toen maar geaccep- schikken als hij hoort van Roma- teerd". geklaag over het Nederlandse weer. „Als je maar hard genoeg over het veld loopt, krijg je het vanzelf warm". Robson lacht vervolgens zelfs uitbundig op de vraag of Ro- Kuren Romario kwam er die keer zonder boete of schorsing af, maar klaar blijkelijk begint men zijn kuren steeds minder te waarderen. Dr. Van den Hoogenband reageert ge agiteerd als hem de kwestie wordt voorgelegd. „Hij krijgt geen kijk operatie, ik doe het tenminste niet". Van den Hoogenband verwijst naar Ploegsma. „Ik geef geen commen taar, dat heb ik Ploegsma beloofd. Twee weken geleden ben ik met hem naar Dr. Martens in Leuven ge weest. Toen hebben we een schema opgesteld voor de eerste vier we ken. Zou er dan geen verbetering zijn, dan kon een kijkoperatie over wogen worden om te zien of die en kel kan worden schoongemaakt. Dat is twee weken geleden. Als Ro mario nu dus klaagt, is hij voorlopig twee weken te vroeg". Ook bij Ploegsma klinkt de nodi ge irritatie door. „Romario gaat voorlopig niet weg, ik wil hem eerst eens op kantoor hebben. Nee, hij wordt niet geopereerd en hij ver trekt niet. Ik wil eerst eens weten wat er loos is met hem. Dat hij ge blesseerd is, weten we. Maar hoe ga je met een blessure om, dat is de vraag. Dat hij pijn heeft, geloof ik wel. Zou dat misschien een normale reactie kunnen zijn?" WK in Brazilié. 16.30-18.00 Sportnet: Boksen voor prots. 18.00-10.30 Sportnet: Open Duitse tafel voetbalkampioenschappen. 18.00-19.00 EURO: US College Football. 18.30-19.00 Sportnet: Open Duitse Darts kampioenschappen. 18.55-19.25 Ned 2 Veronica Sport. 19.00-19.30 EURO: Goals: de mooiste doelpunten uit de Spaanse competitie. 19.00-19.30 Sportnet: Sport uit Frankrijk. 19.30-20.00 EURO: Sporlnews. 19.30-21.00 Sportnet: Rugby. 20.00-21.00 EURO: Worstelen. 20.00-22.00 Super: Ultra Sport. 21.00-22.00 EURO: Boksen. 21.00-22.00 Sportnet: International Mo torsport. 21.30-22.00 BBC 1: A Question of Sport: quiz. 22.00-23.00 EURO: Autosport. 22.00-00.00 Sportnet: World Snooker 22.15-22.30 Ned 3: Studio Sport Journaal. 22.15-00.15 Super: Ultra Sport. 22.45-23.15 Did 3: Sportplatz. 23.00-00 00 EURO: Kickboksen in Australia. 00.00-00.30 EURO Sportnews. 00 00-02 00 Sportnet VS PGA Golf 00.30-02.30 EURO Snooker: Open Azia tische kampioenschappen. WOENSDAG 08 00-09.00 Sportnet: Argenti|ns voetbal. 09.00-10.00 Sportnet: Volleybal: Duits- land-Turkije. 10.00-11.00 SportnetGoauto- en motor sport magazi 13.00-13.30 EURO: Eurobics. 13.00-14.00 Sportnet: The Sports Show. 13.30-15.30 EURO: Snooker: Open Azia tische kampioenschappen. 14.00-15.00 Sportnet: International Mo torsport. 15.00-16.15 Sportnet: Bowlen voor vrou-

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 13