Gemeente Leiderdorp dicht gat in begroting Zoeterwouds comité zoekt sporters van het jaar 1990 Geen steun voor extra bezuinigingen lïESMW Diamanten echtpaar in Wassenaars park Taken Leiderdorpse politie vastgelegd Politiebureau Leiderdorp uitgebreid LEIDERDORP - Door een stop op gemeentelijke uitgaven, enkele meevallers en het niet uitvoeren van een aantal ge plande werkzaamheden is Leiderdorp er in geslaagd een flink tekort op de lopende begroting weg te werken. Dit bleek gisteravond tijdens een extra vergadering van de raadscommissie voor financiën, economische zaken en werkgelegenheid. DINSDAG 4 DECEMBER 1990 Toen de begroting halverwege dit jaar op diverse punten was over schreden en andere posten zich in een 'kritieke fase' bevonden, vroe gen raadsleden om een kredietbe waker. Voor burgemeester en wet houders was de verontrustende ont wikkeling aanleiding om de ge meentelijke schatkist scherper te bewaken en een streep te halen door uitgaven die niet direct gedaan hoefden te worden. Ook kreeg de af deling financiën de opdracht om per kwartaal een overzicht te geven van het gemeentelijke huishoud boekje. Gisteravond werd duidelijk dat de gemeente na het derde kwartaal van 1990 reeds aankeek tegen een tekort van ruim 900.000 gulden, zo wel veroorzaakt door hogere kosten als lagere inkomsten. Aan de uitga venkant kampte Leiderdorp met extra personeelslasten van een kwart miljoen gulden en rentelas ten die 125.000 gulden hoger waren uitgevallen. Aan de inkomstenkant vielen de opbrengsten van reini gingsrechten, afvalstoffenheffing en rioolrechten 97.000 gulden tegen en leverden zowel de hondenbelas ting als de leges van bouwvergun ningen 50.000 gulden minder op dan verwacht. Gezeur Ruim een derde van de overschrij dingen kan worden gedekt uit over schotten op (uitgeklede) begro tingsposten en een bedrag van 370.000 gulden werd gevonden door reserveringen aan te spreken. De post onvoorzien draagt voor 100.000 gulden bij aan het wegwerken van de tekorten. Over bleef een tekort van 66.000 gulden, dat B en W in een overschot van enkele tienduizen den guldens wilden omzetten. Voor de belangrijkste bezuini ging, een sobere herinrichting van het Van Alphenplein/Staringpad, kreeg het college echter onvoldoen de steun. Alleen de collegepartij WD wilde 35.000 gulden bezuini gen door het bij hertegelen te laten op het druk bereden voetpad tussen school en Heinsiuslaan. Een apart fietspad hoefde er dan niet te ko- Andere partijen hielden wel vast aan het fietspad en deden dat soms fel. "Die discussie is uitgebreid in de commissie ruimtelijke ordening geweest", aldus D66-raadslid L.W.C. Lamers. "Dat fietspad moet er nu komen".. CDA-raadslid A. 'Valse' campagne tegen drugs op middelbare scholen LEIDERDORP - De Leider- dorpse politie heeft een man en een vrouw aangehouden die met posters langs de deuren gin gen. Het tweetal, afkomstig uit Almere en Lelystad, vroeg een bijdrage voor een anti-drugs- campagne op middelbare scho len. In ruil daarvoor kregen Lei derdorpers posters met onder meer de tekst 'Drugs, ik niet'. Het huis aan huis verkopen van drukwerk is toegestaan, maar de politie onderzoekt in hoeverre sprake is van colporte ren of verkopen. Het korps ver moedt dat het duo het geld in ei gen zak wilde steken. Het tweetal had een grote hoe veelheid geld bij zich, maar om welk bedrag het precies gaat wil de politiewoordvoerder niet zeggen. Een derde persoon heeft zich na de aanhouding bij het bureau gemeld als organisa tor van de actie. Roest wil met de aanleg van het fietspad voor eens en voor altijd van het 'gezeur' af zijn. Wel kregen B en W de handen op elkaar voor het plan om lichtmasten en informatieborden naar gemeen telijke voorzieningen pas volgend jaar te vervangen (opbrengst 60.000 gulden). Ook was er steun voor het vervangen van een uitzendkracht door een vaste kracht (opbrengst 3.500 gulden). Roest vroeg zich af of de 20.000 gulden kopieerkosten en de 11.000 gulden aan portokosten niet ge drukt kunnen worden. Lamers sloot zich hierbij aan. Volgens hem moet het allemaal 'stukken goedko per kunnen'. "Als u wat minder laat kopiëren en wat meer op de porto kosten let, hebben we de begroting rond", zei hij. WD-raadslid P.J. Muller be treurde dat de post onvoorzien wordt gebruikt om de operatie slui tend te maken en pleitte voor een ruimere dekking om mogelijke te genvallers in het laatste kwartaal te kunnen opvangen. Overteerbaar Voor PvdA-raadslid J.M.H.M. Her mans waren vooral de hoge perso neelslasten een 'onverteerbare zaak'. "Uw personeelsbeleid wordt onbeheersbaar", klaagde hij. "U werkt met dure stoplappen. Het wordt tijd dat u zich gaat afvragen of het personeelsbestand niet moet worden uitgebreid of dat het aantal werkzaamheden moet worden ver minderd. U moet een keuze ma ken". Voor CDA-fractieleider Roest bleken de personeelslasten even eens 'een bron van grote zorg'; "Het moet toch allemaal goed en goedko per kunnen", betoogde hij. "Gaat u toch eens te rade bij onze grote buurman Leiden of bij de Vereni ging Nederlandse Gemeenten. Zij kunnen oplossingen aandragen. Nu kost het sloten geld". Alle leden van de commissie had den waardering voor het werk van de afdeling financiën. Wel was er verbazing over de 14.000 gulden die de gemeente meer aan voorlichting heeft uitgegeven. Wethouder C.A. Huigen verklaarde dat de bijeen komsten over de verbreding van de A4 nogal wat hadden gekost, waar op Roest voorstelde om die extra kosten door te berekenen aan het ministerie van verkeer en water staat. WASSENAAR - Het Wassenaarse echtpaar De Rui- ter-Overduin heeft gisteren zijn 60-jarig huwelijk ge vierd. Burgemeester P.H. Schoute en zijn vrouw hebben het echtpaar bezocht en lieten een grote bos bloemen achter. Mevrouw De Ruiter wordt over morgen 82 jaar, haar man is 85 jaar oud. Volgens de Wassenaarse is hun gezondheid redelijk. Het diaman ten echtpaar De Ruiter- Overduin voor de woning in het Wasse naarse park Clingendaal. De Ruiter heeft vele jaren als ho venier in het Park Clingendaal ge werkt en woont daar nog immer. Na zijn pensionering heeft hij zich met grote toewijding toege legd op de verzorging van zijn tuin. De Ruiter heeft zowel voor ba rones Van Brienen als voor baron van Tuyll van Serooskerken ge werkt. Toen Seyss Inquart tijdens de oorlog zijn intrek nam op het landgoed, moest het echtpaar ver huizen naar het nabije Groencn- daal. Daar werd hun woning tij dens een bombardement wegge vaagd. In 1946 is het echtpaar te ruggegaan naar het vertrouwde honk in Wassenaar en heeft het r verlaten. Zaterdag heeft het echtpaar met vrienden en bekenden het diamanten huwelijksfeest ge vierd. Gisteren ging het paar met de kinderen en kleinkinderen bowlen. De Ruiters hebben twee zoons, vier kleinzoons en twee achterkleinkinderen. Het jongste achterkleinkind is een meisje, dat dan ook 'flink wordt verwend'. Mevrouw De Ruiter is een lief hebber van bowlen, sinds zes jaar beoefent ze de sport actief. De prestaties zijn volgens haar af hankelijk van 'de conditie van de dag', maar ze mag de bal graag la ten rollen. "Ik kan een bal van tien kilo hebben", stelt ze vast. ZOETERWOUDE - Tot het eind van het jaar kunnen Zoeterwoudenaren kandidaten voordragen voor de ver kiezing van sportvrouw, sportman en sportploeg van het jaar 1990. De uitslag van deze vierde verkiezing wordt bekendgemaakt op zaterdag 26 januari 1991 in het plaatselijke Don Bosco. Vorig jaar bleek Don Bosco te klein om alle belangstellenden een plaatsje te kunnen geven. Vijftig mensen liepen de uitreiking daar door mis. Dit jaar is Don Bosco toch weer gekozen 'omdat er geen ande re geschikte locatie in Zoeterwoude is voor een evenement als dit. Na tuurlijk is de Klaverhal groter, maar dat wordt te duur en is veel ongezel liger dan Don Bosco', aldus me vrouw R. van der Hoeven. Zij is de echtgenote van initiatiefnemer G. van der Hoeven. Hij heeft het Comité 'Sportprijs van het Jaar' in 1987 opgericht met J. van der Geest. Zij wilden met hun initiatief de sport in Zoeterwoude stimuleren. De verkiezingen waren tot nu toe een groot succes. De win naars van vorig jaar waren: Ellen Silverentand (atletiek, horden), Hein van Heek (atletiek, tienkamp) en het damesteam jazzgymnastiek Meerburg. Er zijn enkele voorwaarden ver bonden aan de kandidaatstelling. Zo moeten de kandidaten in Zoeter woude wonen op het moment dat ze de sportprestaties leveren. Ook de sportploegen moeten officieel in de gemeente zijn gevestigd. Kandida ten moeten op regionaal of natio naal niveau opvalllend hebben ge presteerd. Een jury beoordeelt de inzendin gen en bestaat uit: P. Opdam, P. de Tombe en A. van der Velde. Inzendingen moeten uiterlijk 31 december 1990 binnen zijn bij het secretariaat van het comité, Water tje 34 in Zoeterwoude. Op dit adres zijn ook formulieren verkrijgbaar voor iedereen die sporters en sport ploeg wil voordragen. Voor de komende vijf jaar LEIDERDORP - De gemeente Leiderdorp heeft gisteren de poli tietaken voor de komende vijfjaar vastgelegd. Met de onderteke ning van het zogenoemde politieel beleidsplan verplicht Leider dorp zich bepaalde aandachtspunten en bijzóndere acties in het takenpakket op te nemen. Het gaat daarbij vooral om voorlich- tings- en controle-acties op het ge bied van verkeersveiligheid en gok ken. Voor de Leiderdorpse burger verandert er door het aannemen van het nieuwe beleidsplan niet veel. De aandacht van de politie ver schuift een beetje van verkeersac- ties naar de controle op de uitvoe ring van bijzondere wetten. Er komt meer controle op heling, het hou den van vuurwapens en gokauto maten. Daarnaast wordt ook de ho reca strenger aan de wet getoetst. Het is de eerste keer dat Leider dorp de aandachtspunten voor het politie-beleid in een 'concreet plan' op papier heeft gezet. "Het is plezie rig dat het beleid nu op schrift staat en dat er overeenstemming bestaat tussen de burgemeester en de Offi cier van Justitie", zegt een gemeen telijk woordvoerder. Landelijke po- litie-acties kunnen het vastgestelde beleid echter nog wel veranderen. "Wanneer landelijk veel nadruk wordt gelegd op bijvoorbeeld ver keer, houden we minder geld over voor andere acties die nu zijn ge pland". LEIDERDORP - De Vereniging IJssport Leiderdorp houdt vrijdag in het clubgebouw aan de Maurits- singel een algemene ledenvergade ring. Aanvang is 20.15 üur. Aanrijding door snel optrekken LEIDERDORP - Een Leider dorpse fietsster van onbekende leeftijd is gistermidag met een lichte hersenschudding naar huis gegaan. Ze reed op de Pinksterbloem langs een geparkeerd staande wagen toen de 45-jarige Leider dorpse bestuurder plotseling optrok. De. vrouw viel, maar de gealarmeerde ambulance hoef de haar niet naar een ziekenhuis over te brengen. Door nijpend ruimtegebrek moet het Leiderdorpse politiebureau worden verbouwd. Bovenop de garage komt een extra verdieping. (foto wim Dijkman» LEIDERDORP - Het groepsbureau van de Rijkspolitie aan de Hoogma- deseweg in Leiderdorp wordt mo menteel verbouwd. Om de extra mankracht en nieuwe apparatuur te kunnen herbergen, komt bovenop de garage een extra verdieping met een vloeroppervlak van ongeveer 150 vierkante meter. Met de uitbreiding was al reke ning gehouden bij de bouw van het politiebureau, acht jaar geleden. "Het was inmiddels een achterhaal de situatie; we waren gewoon uit ons jasje gegroeid", concludeert groepscommandant H. Leppink. Vooral de stagegroep was erg klein behuisd. "Er is altijd een groep jongens die na de politie school hier vijf maanden in de prak tijk meeloopt", vertelt Leppink. "Zelf zaten we ook met ruimtete kort. Toen het bureau gebouwd werd hadden we bij voorbeeld maar één rechercheur, nu zijn het er vier". Het gevolg was dat soms vijf agenten in een kamertje van zestien vierkante meter moesten samen werken. "Dat is erg krap", meldt een agent. "Het is niet zo dat we er agressief van werden, want we vechten hier niet met elkaar. Maar erg nijpend was het wel". Omdat met de uitbreiding al bij de nieuwbouw rekening was ge houden, hoefde de garage niet extra gefundeerd te worden. De extra ruimte kan dan ook al eind januari worden opgeleverd. Wassenaar doopt milieu-meetwagen WASSENAAR - De gemeente Was senaar heeft vanochtend een milieu-meetwagen in gebruik geno men. Wethouder A. Pruijs (milieu zaken) nam de sleutels om half tien voor het raadhuis 'De Paauw' in ontvangst. De Wassenaarse gemeenteraad besloot op 26 maart 1990 een milieu- meetwagen aan te schaffen. Hij trok 50.000 gulden uit voor de inrichting van een bestelbus met alle benodig de apparatuur. De jaarlijkse lasten bedragen 10.650 gulden. Volgens milieu-ambtenaar G. Ankoné be sloot de gemeente een milieu-meet wagen aan te schaffen omdat het milieu steeds meer in de belangstel ling staat en de gemeente meer moet controleren. Zijn afdeling milieutoezicht heeft de wagen nodig bij controlewerk zaamheden. De wagen is voorzien van apparatuur voor het uitvoeren van geluids- en milieumetingen. "Vroeger werd dit soort werk uitbe steed. Nu is de gemeente zelf in staat onderzoek te doen maar grond-, water- en luchtvervuiling", aldus Ankoné. Voorleesmiddag In de Leiderdorpse bibliotheek wordt vanaf 5 december iedere woensdagmid dag voorgelezen voor kinderen van vier tot ongeveer zeven jaar. De kinderen zijn welkom van vier uur tot half vijf 's mid dags. Bowlen Belangstellenden kunnen morgenmid dag van half een tot half vier gratis ken nismaken met de bowlsport in sportcom plex De Does in Leiderdorp. Klaverjassen De supportersclub van voetbalvereni ging RCL houdt vrijdagavond vanaf acht uur een klaverjasavond in de kantine van het Leiderdorpse sportpark De Bloe- merd. Toneelvoorstelling Toneelgroep Rondtheater uit Voorscho ten speelt vrijdag 7 en 14 december en zaterdag 8 en 15 december het stuk 'Vanaf de brug gezien' in het Vlietland- coHege aan de Leidse Apollolaan. Het stuk gaat over het leven van een Ne- wyorks gezin, dat wordt opgeschikt door de komst van twee illegaal geïmmigreer de neven uit Sicilië. Aanvangstijd kwart over acht 's avonds. Muziekmiddag Vlietstad Festiviteiten organiseert vrij dagmiddag 7 december een muziekpro gramma voor ouderen in het Cultureel Centrum van Voorschoten. Ria Valk en Henk Out verzorgen het gastoptreden. Kaarten kunnen telefonisch worden be steld via telefoonnummer: 070-3611760 Kerststal maken Kinderen van 7 tot 12 jaar kunnen in 't Meerpunt in Warmond kerststallen ma ken. Deze mini-cursus wordt gehouden op de zaterdagmiddagen 8,15 en 22 de cember vanaf twee uur. Telefonisch op geven: 01711-11916/10066. Kindervoorstelling Theater Warenar in Wassenaar vertoont zaterdagmiddag 8 december de voor stelling 'Morgenster', gebaseerd op ver halen van Charles Dickens. De voorstel ling is voor kinderen vanaf acht jaar en hun familie. Ze begint om twee uur 's middags. De kaarten kunt u telefonisch bestellen via telefoonnummer: 01751- 18364. TELEURGESTELD - Teleurstel lend vond een inbreker gisteren kennelijk de buit van een diefstal uit een woning aan de Haagwinde in Alphen. De dader had 20 klassieke compact discs meegeomen. De in braak werd gepleegd rond 11.20 uur. Gisteravond om 23.00 uur werd aan de voordeur gebeld en trof de bewoner op de stoep een plastic tas met daarin 18 cd's. HERSTEL - In het bericht over de opvang van asielzoekers in Wasse naar is zaterdag een fout geslopen. Anders dan werd vermeld, wordt de opvang niet gecoördineerd door de Raad van Kerken. In Wassenaar is een onafhankelijke werkgroep in het leven geroepen voor de opvang. klaverjassen bij speeltuinvereni ging Kindervreugd, Hugo de Groot straat, aanvang 20.00 uur. Leiden voordracht over 'reïncarnatie' door Theosofisch Genootschap, aanvang 20.15 uur in de Pieters- voorstelling: 'Mevrouw Bijl', programma van Martine Bijl, vang 20.15 uur in de Le Schouwburg. Noordwijk vergadering commissie Ruimte lijke Ordening en commissie On derwijs, aanvang 20.00 uur in het Gemeentehuis. contact-avond Vereniging 'De Oude Dorpskern', aanvang 21.30 uur in hotel Royal, Voorstraat. vergadering c stuurlijke aangelegenheden, aa vang 20.00 uur in het Ambachts- Baljuwhuis. vergadering commissie algeme-, ne bestuurlijke aangelegenheden, aanvang 19.30 uur in het raadhuis. WOENSDAG 5 DECEMBER Alphen spreekuur voor 50-plussers, van 10.00 tot 12.00 uur in het OSO-kan- toor. Kwartelstraat. jeugdinstuif volleybal, van 18.30 tot 19.30 uur in gymnastieklokaal van de Zonnebloemschool, Jong- kindt Coninckstraat. fimokleifiguren in de bibliotheek de Thorbeckestraat, 1 10.30 tot 12.00 Stadsbouwhuis, Langegracht. informatiepunt gemeenschap pelijk wonen, van 20.00 tot 21.00 voorstelling: Dansgroep Het Concern presenteert Jong Talent, aanvang 20.30 uur in het LAK- Theater, Cleveringaplaats. Leiderdorp kennismaking met bowlsport, van 12.30 tot 15.30 uur bij Para bowls, sportcomplex De Does. Oegstgeest bridgen b ij DDS, aanvang 19.45 uur in Hotel Het Witte Huis. DONDERDAG 6 DECEMBER Alphen klaverjassen bij speeltuinvereni ging Kindervreugd, Hugo de Groot straat, aanvang 14.00 uur. Leiden lunchconcert door Detmar Leer touwer Jaap Brackman op piano, show 'Face to Face', door Up With People, aan vang 20.15 uur in de Stadsgehoor zaal. voorstelling: 'Mevrouw Bijl', solo optreden van Martine Bijl, aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouw burg. voorstelling: Dansgroep Het Concern presenteert Jong Talent, aanvang 20.30 uur in het LAK-The- ater, Cleveringaplaats. Leiderdorp ter, Heemraadlaan. bouw Beukenschan6. VRIJDAG 7 DECEMBER Alphen jeugdkampioenschap klaverjas sen bij buurtcentrum Halfje Wit aan de Van Brakelstraat, aanvang 20.00 uur. 1 choreografieën u tig gedanst door Maureen Kru- :h en Adriaan Kans in het Parktheater, aanvang 20.30 uur. in het Parkfilmhuis draait de film, "Wait until spring Bandini', aanvang gerencentrum Madonna Olympiawog, met dj's Roberto en Gonzo, aanvang 21.30 uur. Leiden receptie ter gelegenheid van 20- jarig bestaan van wijkvereniging

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 12