UVS krabbelt weer overeind Roodenburg als los zand FC Lisse verliest voor het eerst Docos en YEP kunnen niet scoren SVLV voelt zich goed Puntendeling tegen RCH Gelijkspel Lugdunum Kooielub tegen Rijswijk onderuit: 0-3 Blauw Zwart weer steviger aan de leiding MAANDAG 3 DECEMBER 1990 DO/STAD SPORT PAGINA 15 LEIDEN - Vierdeklasse-koploper FC Lisse liep gisteren tegen de eerste seizoensnederlaag op. Uit bij DOSR bleven de Lisser schut ters voor het eerst in elf ontmoe tingen op de nul steken, waar DOSR wel een doelpuntje mee pikte. VIERDE KLASSE ZO Alphen - LFC 1-1 Beide ploegen, die de afgelo pen weken goed op dreef waren, namen ieder één helft het voor touw. Alphen opende sterk en verraste zo de Kanaries. Na 25 mi nuten werd de strijdlust van de Alphenaren beloond: Guus Ver- wey passeerde keeper Peter van der Wall op een teruggelegde bal van Ruud Verlooy. In de tweede helft zakte de thuisploeg lang zaam weg. Het altijd opportunis tisch voetballende LFC profiteer de hiervan en kwam langszij door een mooie goal van Yachya Far- hane. Hiermee was een terechte eindstand van 1-1 bereikt. Beide trainers konden dat puntje goed gebruiken en keerden tevreden huiswaarts. DOSR - FC Lisse 1-0 Na het eerste puntverlies van vorige week tegen UDWS, kreeg de koploper van de vierdeklasse gisteren ook de eerste nederlaag van het seizoen te verwerken. De Lissenaren boden qua voetbal, zoals gewoonlijk, het betere spel. Toch bleek 'bikkelploeg' DOSR de ploeg te zijn, die FC Lisse op de juiste momenten niet in het rit me liet komen. Het resultaat was dat DOSR via Patrick van der Meer het enige en beslissende doelpunt van de wedstrijd kreeg. Volgens Lisse-trainer Laszlo Na- nai is er echter niets aan de hand: "De druk van het ongeslagen moeten blijven is nu weg. De jon gens kunnen nu met drie punten voor en één wedstrijd minder ge speeld dan de concurrentie 'rus tig' het seizoen uit spelen". De wedstrijd van volgende week te gen nummer twee Foreholte zal dat moeten uitwijzen. Foreholte - Alkmania 2-1 Foreholte maakte het zichzelf onnodig moeilijk door te vaak te verzuimen het karwei definitief te klaren. Nico van Rijn opende de score binnen vijf minuten uit een prachtige assist' van Joost Deutekom. De vele kansen om verder uit te lopen, lieten de Voorhouters liggen, zodat Alk mania voor rust op gelijke hoogte kwam. Ed Muller tikte, bediend door Gerard van Leur 1-1 binne. Het elftal van trainer Mart de Groot schrok wakker en hernam de leiding. Het was wederom Ni co van Rijn die nu op aangegeven van Ronald van Velthoven zijn tweede doelpunt van de match opeiste. Tot de laatste minuut bleef de spanning nog aanwezig, omdat Foreholte de kansen niet in treffers omzette. Uiteindelijk bleek de marge van één doelpunt voldoende, zodat de tweede plaats op de ranglijst gehand haafd blijft. SJZ - Leidsche Boys 4-3 Scheidsrechter Penninx druk te zijn stempel op het duel door pas na 17 minuten blessuretijd af te fluiten. In dit extra kwartier re duceerde Leidsche Boys de ach terstand van 4-1 tot 4-3 door goals van Peter Siera en Paul de Vos. De invloed van arbiter werd nog dubieuzer toen hij in de laatste minuut Leidsche Boys-keeper Ed Neuteboom op een rode kaart tracteerde, toen die de doorgebro ken Carlo van Nierop vasthield. Dat Penninx geen vlekkeloze wedstrijd floot bleek al in de ope ningsfase, toen hij een doelpunt van Rob Retel afgekeurde. SJZ liet zich door dit voorvalletje niet van de wijs brengen en had bin nen het half uur reeds 3-0 op de borden, dankzij Joost Vink, Rob Retel en Harry Berg. Richard Kooien (3-1) en Ron Belt(4-1) wa ren de overige doelpuntenmakers in een rommelige wedstrijd, waarin de overwinning bij de juis te ploeg terecht kwam. UDWS - Meerburg 0-0 Attractief, hard, maar toch sportief voetbal. Niet het beeld van een typische 0-0 wedstrijd. Toch bleef de einduitslag steken op 0-0. UDWS was belust op winst, maar kon, voor de laatste keer onder leiding van Mat Keere- weer, niet tot scoren komen. Ook Meerburg kende bij de aanvang slechts één doel: herstel na de ne derlaag tegen Alphen. UDWS'er Steef Roodakkers had na de her vatting de twee grootste kansen. De twee pegels van de blonde spits werden echter gekeerd door een prima keepende Marco van Nierop. Gezien het verloop van de volle 90 minuten was een puntje voor beide kemphanen het juiste resultaat. Randstad Sport - ODB 1-1 Het wil maar niet vlotten daar in Voorschoten. Voor de zoveel ste maal moest trainer Cor Pen- nenburg lijdzaam toezien hoe zijn elftal recht had op twee punten, maar die niet in ontvangst mocht nemen. Sterker nog, als een schot van Bob van Aken in de laatste minuut niet in het vijandige doel was verdwenen, blijft de Voor- schotense oefenmeester zelfs met lege handen achter. Pennenburg meent dat zijn ploeg leuk voet balt, maar vergeet dat er ergens na de zestienmeterlijn nog een doel staat. Gisteren werd er zeker niet slecht gespeeld, maar door de enige fout aan Voorschotense kant (Mart Kerkman legde de ba) verkeerd breed) maakte ODB we) 0-1. Tevens moest Piet Sloos dooi deze misser geblesseerd het veld verlaten, toen hij in een uiterste poging om de bal voor de doellijn te stoppen, zijn been openhaalde DEN HAAG - SVLV draait lekker dit seizoen. Als subtopper in de vier deklasse B pakte het gisteren, op bezoek bij het Haagse Cromvliet, dat met drie puntemen één wedstrijd meer de koppositie inneemt, een ge lijkspel. Op het kleine veld bleken de doorgaans gevaarlijke spelers van SVLV slecht uit de voeten te kunnen. Remy Engelhard had z'n middag niet en Edward Duindam was met geheel andere zaken dan voetbal be zig. Randy Richards viel na ruim een uur geblesseerd uit met een knie blessure en had tot dat moment weinig potten kunnen breken. Over het geheel viel het spel van de Voorschotenaren wel mee, maar vooral in de eerste helft liep het niet geheel gladjes. Te veel passes kwamen bij de verkeerde personen of helemaal nergens aan, omdat er te weinig overleg was. Het gevolg was dat SVLV zich weinig uitgespeelde kan sen wist te creéren. Cromvliet pakte in die periode de zaken beter aan. Onder leiding van de technisch begaafde aanvoeder Patrick Lodder wisten de Hagenaars elkaar vlot te bereiken, maar konden de weg naar het goal van Rob Hanaart moeilijk vinden. Het enige gevaarlijke mo ment voor rust viel na 35 minuten, toen Cromvlietspits Michel Gras- meijer in het zestienmetergebied neerging, maar geen penalty kreeg. Interessanter voetbal van beide kanten gaf de wedstrijd na rust wat meer aanzien. Venema dacht in die fase dat de ploeg, die het eerst zou scoren ook de overwinning voor zich op zou eisen. SVLV maakte die openingstreffer ook, dankzij een afstandsschot van Jelle Raap. Maar Venema's theorie bleek niet de juiste te zijn: Cromvliet bleef bij zijn po sitieven en kwam terecht op gelijke hoogte. De snelle Patrick Lodder passeerde op links drie SVLV'ers, haalde de achterlijn en trok de bal voor de pot. In een kluwen van spelers verdween de bal achter Rob Hanaart. De ongelukkige Wouter Vosmeer bekende achteraf dat het een eigen doelpunt van hem was. Simon Venema zei niet het gevoel te hebben gehad tegen de koplo per te spelen: "Nee hoor, wij hopen zelf koploper te worden. We blijven bij de bovensten meedraaien. Waar het bestuur bij de aanvang van het seizoen nog aan degradatievoetbal dacht, heb ik altijd geweten dat een plaats bij de top tot onze mogelijkheden behoort". LEIDEN - UVS is dit seizoen al vaak gevallen en daarna opge staan, de vraag is wanneer de ploeg nou eens gewoon gaat lopen. Gisteren krabbelde de Leidse hoofdklasser weer overeind na de buiteling van een week eerder tegen AFC. Hard werkend en bij vlagen aardig voetballend werd een 0-0 gelijkspel bereikt tegen RCH. En wat mag het over een week weer zijn? Het is bij een wedstrijd van UVS immers maar afwachten of de spelers buskruit in hun schoenen hebben of pap in de benen. Al is vol gens trainer Ruud de Groot het laatste voortaan uitgesloten. Vanaf nu zal er op de inzet van zijn man schappen niets meer aan te merken zijn. Dat er dan nog eens een valpar tij bijzit, kan altijd. "Maar zo slap als we thuis tegen AFC voor de dag kwamen, dat kan natuurlijk niet meer", aldus de oefenmeester. In de thuisbeurt tegen de Racing Club uit Heemstede was de beloof de beterschap van de trainer al zichtbaar. UVS vocht ervoor en had de beste en de meeste kansen op de overwinning. De defensief ingestel de bezoekers hadden ir. elk geval minder recht op meer dan een punt. RCH was kennelijk niet gerust op een goede afloop in de Kikkerpol der en moet vooraf hebben gete kend voor een bloedeloze 0-0. Met een versterkte defensie en een nieu we keeper was de algeheel amateur- kampioen van 19,89 afgereisd. De schrik van de uitwedstrijd bij Hol- landia van een week eerder zat er nog in. Daar verspeelde de ploeg in de laatste twee minuten een 1-1 stand door twee grote blunders van doelman Brendy Duwel. Gisteren stond daarom de tweede ballenvan- ger, Gert Klein, op doel en dat zal wel even zo blijven. Roosa Want de reserve-keeper was er voor een groot deel verantwoordelijk voor dat UVS niet tot scoren kwam. In de eerste helft voorkwam hij twee keer een Leidse voorsprong. In beide gevallen was de sterk spe lende Frank Roosa de belager. Eerst bediende de middenvelder Wout Holverda, die zijn volley zag ge stopt, en later was het Roosa zelf die een kopbal nog ^"t onder de lat van- LEIDEN - Lugdunum heeft niet al te beste herinneringen aan Soccer Boys. In de heenwedstrijd gaven de Kikkers een voorsprong in zes mi nuten weg. Gisteren verloor de Leidse ploeg weer een punt in de strijd om het kampioenschap. De 1- 1 smaakte voor trainer Hennie de Klerk bitter. De schorsing van Hans van As en de blessure van Marcel Prins maak te Lugdunum tot een gehandicapt team. Bovendien begon Edwin Ver hoogt grieperig aan de wedstrijd. Al na 7 minuten stond Lugdunum op een 1-0 achterstand. Na een stomme overtreding van Jeroen Brussee kreeg de thuisclub een vrije trap van de uitstekend leidende Polder man. Ruud van Ruler schoot in en zag de houdbare bal in het doel ver dwijnen. Een achterstand betekent vaak dat de Kikkers de organisatie loslaten om zo snel mogelijk te sco ren. Iedereen bleef nu vanuit zijn taak voetballen en het resultaat kwam ook. Na een korte steekpass van Harm de Vos, stifte Edwin Ver hoogt vijf minuten voor rust de bal over Soccer Boys-keeper Wim Meyer. Daarvoor had deze doelver- dediger zijn team op de been gehou den door oog in oog met achtereen volgens Edwin Verhoogt en Ton de Rooij de inzetten te stoppen. Enige minuten later verzuimde Harm de Vos de bal in het lege doel te depo neren. Soccer Boys kwam er na rust vaker en gevaarlijker uit, maar de stand veranderde niet. daan getikt zag na een voorzet van Holverda. - RCH stelde daar voor rust niet zo gek veel tegenover al kreeg de ploeg de bal wel een keer tegen de tou wen. Ruben Sion rondde met het hoofd een schitterende aanval af, maar stond volgens arbiter Hof - die in het sportieve duel met een boe king voor Barry van Galen kon vol staan - buitenspel. Dat was RCH- trainer John Stevens blijkbaar ont gaan want hij stond met beide ar men in de lucht danspasjes uit te voeren voor zijn dug out onder het slaken van de kreet 'wat een beauty, wat een beauty'. Het UVS-publiek lachte uiteindelijk het laatst en het hardst. Creativiteit Na de pauze bracht UVS iets meer inzet en creativiteit mee uit de kleedkamers. Dat resulteerde al snel in een paar goede kansen. Na een voorzet van Arthur van Orssa- gen maakte Roosa de bal knap vrij en kogelde op de vuisten van Klein. In de rebound kreeg Marcel Tolsma - kort daarvoor ingevallen voor de aan de enkele geblesseerde Holver da - de bal er niet in. Die misser mocht Tolsma niet rechtzetten, want vanwege een gebrek aan inzet kon hij vreemd genoeg na zijn inval beurt de plaats afstaan aan Ruud Boot. Hans de Kruys was ook dicht bij een doelpunt na een kans die hij voornamelijk zelf creéerde. Op nieuw was Klein de redder voor RCH dat in die fase voornamelijk achteruit holde. Na de offensieve dadendrang kreeg UVS nog bijna de deksel op zijn neus in de slotfase. Duncan Al- berga presteerde het om vanaf twin tig meter een venijnige schuiver los te laten in de richting van zijn eigen doelman. Marijn Mokveld dook als een bezetene maar kon net niet bij de bal die tot opluchting van de Leidse aanhang op de paal ketste. Alsof het nog niet spannend genoeg was, treuzelde Nico van Dam ver volgens nog even met het weghalen van de bal. zodat Mokveld op de doellijn redding moest brengen. Het 'theater van de lach' was ei genlijk om te huilen. De doelwor- steling werd op de tribunes ontvan gen als een dijenkletser, maar even zo goed had het daar een grafstem ming van jewelste kunnen zijn. Het scheelde immers weinig of UVS had zich eigenhandig naar de laatste plaats van de ranglijst ge schoten. Hekkesluiter Blauw Wit won namelijk bij DCV en zou bij verlies van UVS op gelijke hoogte zijn gekomen met de Leidenaars. Gerechtigheid Alberga moet innerlijk het hardst hebben gejuicht toen de bal voor goed uit de Leidse doelmond ver dween. Het was overigens niet meer dan gerechtigheid dat het leer tegen de paal belandde, want UVS noch Alberga verdiende deze treurige speling van het lot. UVS omdat het kort daarvoor enkele aardige kan sen om zeep had geholpen. En Al berga omdat hij als verdedigende middenvelder een goede wedstrijd speelde. De ex-Roodenburger scha kelde zijn man uit en was ook aan vallend nog van veel waarde. De ti tel 'schlemiel van de wedstrijd' had hem in alle opzichten misstaan. De Groot maalde na afloop vooral over de nul die voorin werd gehou den. "We proberen nog aanvallen der te spelen. Elf doelpunten in elf wedstrijden is toch wel erg weinig". Misschien is het een excuus dat de topschutters geblesseerd aan de kant zitten: Rob Dorlas (3 doelpun ten) en Aad Andriessen (3). Hoewel, het zijn twee rasechte verdedigers... ROB VAN DER ZANDEN Marcel van der Burg (links) probeert een Rijswijker op het verkeerde been te LEIDEN Roodenburg had aan twintig minuten voetbal niet genoeg om af te rekenen met Rijswijk. Op het matig bezette sportpark Noord wekte de formatie van trainer Jan Reuring gis termiddag alleen na de pau ze de indruk het duel te wil len aangaan met de koploper van de tweede klasse A. Toen dat halverwege in plaats van een doelpunt voor de Kooielub een tegentreffer opleverde, was het helemaal afgelopen met de Leidse de gradatiekandidaat, die uit eindelijk met 0-3 ten onder ging- Roodenburg hing, ook tijdens de opleving na de thee, als los zand aan elkaar. Reuring wilde na afloop niet wijzen op de omvangrijke blessure- lijst (Henk Buyn, Rob Pret, John RuVgrok, John van de Wetering). Het ontbreken van routine in het elftal had zijn jonge brigade moeten compenseren met werklust. Dat ge beurde in de eerste helft hoege naamd niet. Rijswijk, dat wel een doordacht spelletje op de mat kan leggen, wist zich met de geboden vrijheid nau welijks raad. Anders is het niet te verklaren dat de gasten de bal in de eerste helft slechts één keer achter de grillige doelman Marcel Vink kregen. Uit een loepzuivere vrije trap van spelbepaler Marco de Vroedt kopte de gevaarlijke Koos Boddman na ruim een kwartier on gehinderd hard in: 0-1. De vlam leek in de pan te slaan toen een andere gevaarlijke Rijswij- ker, Coen 't Hart, kort daarna in de fout ging. De goed leidende scheidsrechter Tetteroo boekte hem wegens een overtreding tegen Dick Straathof. Maar vervolgens nam Roodenburg niet de moeite om Rijswijk tegenstand van betekenis te bieden. Doelman Sander van de Water moest alleen opletten bij een actie van Mare Helder en een kop bal van Marcel van der Burg. De slotfase van het eerste bedrijf was echter geheel voor Rijswjk. Boddman, Ron Triep en 't Hart maakten de kansen die zij kregen niet af. Cees Toet deponeerde de bal na een snelle uitbraak op m plaats van onder de lat. Met de aan zijn buik geblesseerde Van de Wetering op de plaats van junior Ron van der Linden zat er na rust meteen meer vaart in het spel van Roodenburg. Verdediger Peter Pret bood zijn voorhoede af en toe de helpende hand. Helder profiteer de bijna van een taxatiefout van Hans Liefhebber. De centrumspits kreeg een nog mooiere kans toen Van der Burg doelman Van der Wa ter de bal had ontfutseld, maar faal de opnieuw. Rijswijk, dat alleen uit counters ge vaarlijk kon worden, kreeg de be slissende tweede treffer wel erg ge makkelijk. Paul Pikaar speelde de bal op een onmogelijke manier te rug op zijn doelman. Marcel Vink raakte de bal buiten zijn strafschop gebied maar half en viel bovendien. Het ergste was echter dat hij 't Hart in balbezit bracht. De handige Rijs- wijker had geen enkele moeite met dit buitenkansje: 0-2. Het beetje strijdlust dat Rooden burg aan de dag had gelegd, was meteen verdwenen. Toen tot over maat van ramp Helder met een kuit beenblessure het veld moest verla ten Maurice Barend s verving hem was elke vorm van succes uitgesloten voor Roodenburg. Rfiswijk waande zich weer in de eerste helft. Maar ook nu ging het afronden van de goed opgezette aanvallen de gasten slecht af. Aan voerder André Postma kreeg de bal, vrij voor Vink, voor zijn verkeerde voet en schoot voorlangs. Boddman vond Vink in de baan van zijn schot. Alleen vier minuten voor tijd rond de Toet een aanval van invaller Piet van Toorn doeltreffend af: 0-3. Daarna was het slechts wachten op het laatste fluitsignaal van Tette roo (hij boekte Pikaar nog voor een overtreding tegen Boddman), dat Roodenburg uit zijn lijden zou ver lossen. 'De treurig kijkende Reuring deed de verrichtingen van zijn spelers in de helft af met 'niet energiek ge noeg'. Na het hoopvolle begin van de tweede helft ontdekte hij een ge brekkige organisatie in combinatie met een te groot optimisme bij zijn ploeg. Hij richtte zijn vizier liever op de komende confrontaties met Gouda, OW en Olympia. Dan zou Roodenburg nog afstand kunnen nemen van de zo nabij lijkende der de klasse. Maar zoals het gisteren ging zal het Roodenburg ook tegen lager ge klasseerde tegenstanders dan Rijs wijk niet lukken. Niet voor niets oordeelde Rijswijker De Vroedt hard over de Kooielub, waarbij hij geen systeem had kunnen ontdek ken. Zijn directe tegenstander Van de Wetering had de oplossing n^ af loop nog wel in huis: "Allemaal een stapje meer doen en vooral niet ver zaken". TIM BROUWER DE KONING LEIDEN - Blauw Zwart heeft in de uitbeurt tegen Altior middels een overtuigende 3-1 zege zijn kopposi tie verstevigd. Dit mede dankzij puntverlies van concurrent Lugdunum. Na een 0-0 ruststand ontketende Altior een offensief dat geen goals opleverde. De wakker geschudde bezoekers namen in de 56ste mi nuut de leiding dankzij een benutte penalty van Wijnand Bakker: 0-1. Tien minuten later kopte Paul Roo- zen een fraaie voorzet van Jerry van de Ploeg binnen (2-0) en leek Blauw Zwart op rozen te zitten. Maar Edwin Sasse bracht de spanning in de 71ste minuut weer terug door de 2-1 aan te tekenen. Ondanks het la conieke spel van de koploper wist de gastheer geen vuist meer te ma ken en kwam zelfs op 1-3 door een te zachte terugspeelbal van Bert Otto. Remko van der Kooij was er als de kipppen bij en scoorde. WSB - DONK 2-2 WSB kon ook in de wedstrijd te gen degradatiekandidaat DONK niet het maximale rendement ha len: "Getuige het vertoonde spel is er geen reden tot klagen", analy seerde trainer Fokke van der Reijd. Wel wat de stand op de ranglijst be treft: namelijk een verblijf in de on derste regionen. De thuisclub kwam na zes minuten spelen aan de leiding nadat Paul Warmerdam een voorzet had afgeleverd die vervol gens door Theo Aanhane werd bin- nengetikt: 1-0. Na een kwartier in de tweede helft gaf de sterk spelende Aanhane Robèr Marijnen de gele genheid om de 2-0 binnen te kop pen. De aansluitingstreffer (2-1) een kwartier voor tijd kwam als een klap in het gezicht. De angst die zich van WSB meester maakte bleek gegrond. In een wirwar van spelers werd het speelmonster op miraculeuze wijze in Laros' doel ge werkt: 2-2. WSE-SJC 2-1 Ook SJC lijkt inmiddels het kind van de rekening te worden. Na het ongelukkige verlies van vorige week (2-1 verlies tegen Docos.red.), gleed de formatie van trainer Harry Loerts tegen het Waddinxveense WSE andermaal onderuit (2-1). In de eerste helft was het een gelijkop- gaande strijd, waarbij Robert Pont in de derde minuut jammerlijk op de paal had geschoten. Na een kwartier in de tweede helft speelde WSE met tien man, nadat Marco de Ridder het slachtoffer was gewor den van een harde charge. Ondanks het numerieke voordeel aan SJC- zijde was het de thuisclub die onge veer een kwartier voor tijd het hope loze gefaal in de verdediging hard afstrafte, hetgeen de 2-0 illustreer de. Daarvoor stopte SJC-goalie Ro nald van Kesteren ook nog een pe nalty. Dat Piet Hazenoot twee mi nuten voor het eindsignaal er nog 2- 1 van maakte, deed het SJC-leed niet verzachten. LEIDEN - Docos en VEP, die bei de vorig seizoen met grote voor sprong de promotie hadden afge dwongen, troffen elkaar voor de tweede keer. Maar het leek niet op de eerste wedstrijd. Het gold vooral voor het thuisspelende Do cos, dat met het 0-0 gelijkspel goed wegkwam. Trainer Wim Mugge was dan ook teleurge steld, maar ook gelukkig met het gelijkspel. "Het ene punt was het enige pluspunt van deze zondag. VEP, dat pas één punt in de uit wedstrijden heeft gehaald, had meer verdiend". De thuisclub had de hele wed strijd moeite met het systeem, dat VEP hanteerde. Dat is niet erg nieuw. Twee veel wisselende spit sen en steeds andere middenvel ders, die de aanval steunen. De Leidenaren hadden problemen om de organisatie van de verdedi ging aan te passen aan de VEP- speelwijze. Omdat voorstopper Jac Everaert niet goed bleek te zijn tegen de behendige VEP- spitsen en rechtsback Ronald De- vilee zijn dag ook niet had, kregen de gasten veel kansen. Luc Kok, één van de weinige, die niet onte vreden met zijn prestatie mocht zijn, moest daarom veelvuldig de doorgebroken tegenstanders een halt toe roepen. Een paar minuten voor rust leek dat hem fataal te zijn geworden. Tijdens een sli ding raakte Woerdenaar Ad Peek de Leidse libero. Tot de pauze speelde Docos met tien man, om dat Kok buiten het veld verzor ging nodig had, maar VEP profi teerde niet. Evenals Kok deelde keeper Stephan van Harteveld niet in de malaise. Hij redde al in de eerste minuut zijn ploeg voor een ach terstand, toen hij een kopbal van Danny Machielsen knap wist te keren. En dat betekende niet de enige keer. Dat thuisclub niet op achterstand kwam, lag voor een gedeelte aan het missen van kan sen door de VEP-spelers. Aanvallend ging ook niet alles voor de wind bij de ploeg van Wim Mugge. Eén van de belang rijkste oorzaken was dat spelver deler Hans van Marwijk niet in beste doen is. Normaliter is hij het, die de aanvallers steunt, maar de heao-student is nog zoekende naar zijn vorm. Mugge heeft met gesprekken geprobeerd hem weer op de rails te brengen. He laas nog zonder succes. Daarom is de Leidse oefenmeester sterk gaan twijfelen of zijn 4-3-3 opstel ling nog wel de juiste is. "Ik moet het misschien maar met twee spitsen gaan proberen. De zijkan ten brachten weer niet genoeg rendement op". Dat was duidelijk te zien. Rick Hamerling en Dennis Stuifzand brachten er op de vleugels weinig van terecht. Ze bewegen te wei nig en zijn ongelukkig in acties. Pas toen Johan de Ridder inviel voor de falende Everaert kwam Docos weer enigszins in het oude spel. Na een lange blessureperio de, kon De Ridder de ploeg (nog) niet op sleeptouw nemen, maar hij wisselde veel van positie. VEP had het daar bij vlagen moeilijk mee en bijna was de thuisclub ge heel tegen de verhouding in op voorsprong gekomen. Rob Reize- voort had de bal in de rebound voor het intikken, maar daar was hij niet toe in staat. Gezegd moet worden dat de spits liever niet speelde in verband met een achil lespeesblessure, die hem ervan weerhield om goed te kunnen aanzetten. Enkele minuten later had Peter van de Kooi de 1-0 op zijn schoen. De middenvelder schoot oog in oog met keeper Karlas tegen deze op. In tweede instantie redde VEP op de doel lijn. Met het doelpuntloze gelijkspel schieten beide ploegen niets op wat betreft de tweede periode. Wim Mugge zag vooraf goede kansen, maar moest zijn verwach ting na afloop wijzigen. De trainer zit met nog een probleem. Docos speelt in thuiswedstrijden nooit goed. "Dat was al zo, toen ik hier kwam", constateerde de trainer. "Er zijn zelfs spelers die het liefst 24 uitwedstrijden hebben. Ze voelen in de Mors blijkbaar een zware druk". LARS ULRICH

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 15