Reclame mag op regionale radio en tv Legitimatieplicht lang niet zaligmakend Wereld Aids Dag 1990 in het teken van vrouwen met aids TRUCKS WACHTEN OP VERVOER NS nog steeds bezorgd over gevolgen ov-studentenkaart Simons verwerpt Nefarma-plan geneesmiddelen VLIEGTUIG STORT NEER ZATERDAG 1 DECEMBER 1990 BINNENLAND PAGINA 3 DEN HAAG (GPD/ANP) Het kabinet wil reclame op re gionale en lokale omroepen mogelijk maken als uitgevers en omroep in de betreffende streek het eens zijn geworden over de financiële afwikkeling. Minister D'Ancona (cul tuur) heeft voor die maatregel gisteren het groene licht ge kregen van het kabinet. Als de Tweede Kamer niet binnen een maand protesteert tegen de maatregel, treedt ze auto- matisch in werking, i De regionale en lokale omroep- t maatschappijen moeten zich gaan 3 houden aan de landelijke regels met betrekking tot hoeveelheden recla- i me en het onderbreken van pro- 3 gramma's, aldus het kabinet. Minis- l| ter D'Ancona heeft er nadrukkelijk - op gewezen dat de maatregel niet de weg vrijmaakt voor commerciële i omroep in de regio. De lokale om- roepen mogen de reclame-gelden 1 gebruiken voor betere program- Van ANP-correspondent Wendy Kind UTRECHT - Wereld Aids Dag 1990 staat in het teken van vrouwen. De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) vond het dit jaar hoog tijd voor dit speciale thema. Immers, steeds meer vrouwen worden slachtoffer van het aidsvirus en daarmee stijgt ook de kans op be smette babies Bovendien lijkt het erop dat er overal ter wereld nogal wat schort aan de opvang van vrouwelijke pa- tiénten. Homoseksuele mannen hebben zich snel na het uitbreken van de epidemie georganiseerd, vrouwen lijken wat dat betreft tus sen de wal en het schip te vallen. Internationaal wordt de Wereld Aids Dag vandaag - zoals altijd op 1 december - gehouden. In Den Haag houdt de Nationale Commissie Aids-Bestrijding vandaag het con gres "Vrouwen en aids", terwijl ver schillende tv-zenders er vandaag ook aandacht a brengt de AVRO uitzending waarin artiesten_liedj> van Cole Porter brengst gaat Kern van de maatregel is dat een lokale of regionale omroepmaat- schappij alleen vergunning krijgt reclame uit te zenden als er een overeenkomst is met de uitgevers in de streek, waarin financiële afspra ken worden gemaakt. Op die ma nier wordt voorkomen dat de posi- Streep door cao bejaardenoorden UTRECHT (ANP) - De ministers De Vries (sociale zaken) en D'Ancona !-) (wvc) gaan niet akkoord met de ij tweejarige cao voor de 70.000 werk- i- nemers in de bejaardenoorden die t in ju« is afgesloten. In een brief aan e de werkgeversorganisatie VNB >1 schrijft De Vries dat de functie- e waardering die de VNB en de bon- i- den zijn overeengekomen op ter- s mijn te duur wordt, e Volgens De Vries overschrijdt de :r cao de voor dit jaar vastgestelde ruimte voor verbetering van de ar- beidsvoorwaarden met 1,5 procent. Omdat de vorige cao een overschnj- e ding te zien gaf van 5,6 procent. komt het totaal op 7,1 procent, aldus e de bewindsman. Dat komt overeen e met 185 miljoen gulden. De VNB (Vereniging van Neder- tie van de uitgevers door invoering van de reclame wordt verzwakt. Alleen persorganen die door Een bioscoopfilm gaat meer dan vijf procent van de bewo ners in een streek of regio worden gelezen, komen in aanmerking voor een dergelijke overéénkomst. Ge meenten en provincies moeten het Commissariaat voor de Media, dat beslist over het verlenen van een vergunning reclame te maken, advi seren over de onderhandelingen tussen omroep en uitgevers. In Europa is het aantal vrouwelij ke patiënten de afgelopen vi verviervoudigd. In Frankrijk en Ita- bestede'n. Zo lië liepen zij de besmetting vooral internationale op door drugsspuiten, maar in het Verenigd Koninkrijk weer groten- ngen. De op- deels door heteroseksuele contac ten. Meer dan een kwart vrouwelijke aidspatiënten hele wereld is besmet na hetero- Deskundigheidsbevordering is seksueel contact. hoog nodig, zo vindt het bureau dat De stijgende aantallen seroposi- hiervoor zaterdag ook zal pleiten op tieve vrouwen zijn des te meer ver- het congres in Den Haag. Zo zouden ir schatting ontrustend omdat zij twintig tot veel artsen bij klachten van vrouwe besmet met veertig procent kans hebben het vi- lijke patiënten niet aan de ziekte ;er dan een- rus op hun ongeboren kind over te aids denken zodat de diagnose pas Tegen het brengen. Omdat het tien tot vijftien laat wordt gesteld. De klachten wor- jaar kan duren voor de eerste symp- den niet in verband gebracht met tomen van de ziekte zich openba- het virus. Het bureau wil dat daar kan een vrouw al meerdere kin- onderzoek naar komt. besmet hebben. De WHO blijft erbij dat het aan de zwangere vrouw zeif is om te kiezen voor een abortus. In Nederland stonden per 30 sep- jaar tember 92 vrouwen met aids geregi- Ita- streerd. Het Utrechtse Buro Vrou wen en Aids signaleerde onlangs op een congres met hulpverleners een flink aantal knelpunten in de op vang van en hulpverlening voor alle vrouwelijke aidspatiënten en ser- opositieven. er zijn tentoonstellingen en in Den Haag wordt een herdenkingsbijeen komst gehouden. Wereldwijd zijn acht miljoen het aidsvirus HIV, derde van hen jaar 2000 zullen net zoveel als mannen de ziekte krijgen, vreest de WHO. De meeste vrouwelijke aidspatiënten wonen in Afrika, deren gebaard maar ook in de Westerse wereld stijgt het aantal gevallen gestaag. Verder moet er betere informatie en voorlichting komen voor mi grantenvrouwen. zwarte vrouwen, verslaafden, lesbiënnes en gedeti neerde vrouw Buro Vrouwen kort is aan opvang seropositieve vrouwen. De drugs hulpverlening weet niet genoeg van de medische kant en de andere in stellingen bieden geen hulp omdat de vrouwen verslaafd zijn. Ook de HIV Vereniging Neder land is niet tevreden met het huidi ge voorlichtings- en opvangbeleid ten- aanzien van vrouwen. Daarom is deze week de sectie vrouwen op gericht die zich op Wereld Aids Dag officieel zal presenteren. De sectie gaat zich vooral inzetten voor zwangere vrouwen. Volgens de sectie gebeurt het maar al te vaak dat zwangere vrouwen die seroposi tief blijken te zijn een abortus wordt "opgedrongenDe nieuwe werk groep vindt dat vrouwen goede voorlichting moeten krijgen, zodat zij daarover zelfstandig een beslis sing kunnen nemen. Condoomgebruik is na jarenlan ge campagnes nog steeds geen ge meengoed geworden en dat geldt voor bijna elk land ter werëld. Of, zoals de Deense Aids Stichting on langs zei: "We zijn er niet in ge slaagd mensen ervan te overtuigen Ook vindt het dat condoomgebruik plezierig is. Aids dat er een te- verslaafde Nu moeten we ons inzetten om ze ervan te doordringen dat condooms noodzakelijk zijn". Zolang i hun verantwoordelijkheid niet i men, zullen vrouwen zichzelf m< ten beschermen, vindt de WHO. Abortuskliniek wil straatverbod demonstranten DEN HAAG (ANP) - De abortuskli niek van Stimezo in Rotterdam heeft gisteren tijdens een kort ge ding in Den Haag geëist dat de de monstranten van de stichting "Mi- chaël, redt het leven", zich niet bin nen een straal van 250 meter om de kliniek mogen begeven. In de periode van 6 april tot 4 ok tober dit jaar hebben zes bestuurs leden en sympathisanten van de stichting volgens de directie van de kliniek geregeld vrouwen lastig ge vallen die de kliniek wilden bezoe ken. Dat veroorzaakte bij die vrou wen een onaanvaardbare extra psy chische druk, zo verklaarde advoca te B. Glaudemans namens de kli niek. Op 6 april drongen vier demon stranten de kliniek binnen, zongen zittend op de grond psalmen, schopten een verpleegster en dron gen behandelkamers binnen. 17 ju ni versperden zij liggend op de stoep de toegang tot de kliniek, DEN HAAG (ANP) - De Nederland se Spoorwegen dreigen na 1 januari vooral in de noordelijke regio's in de problemen te komen door de in voering van de ov-studentenkaart. Rond Groningen en Leeuwarden zullen in de spits dan ook bussen in gezet worden. De invoering van de kaart is niettemin "verantwoord". Minister Ritzen (onderwijs) heeft dat gisteren in een brief laten weten aan de Tweede Kamer. Hoewel de problemen zich vooral voordoen in de regio's Leeuwarden en Groningen, waar de NS een be- nen i roep zal doen op busvervoer om het gaan. gebrek aan capaciteit het hoofd te bieden, ziet de NS het vervoer in de spits ook in de overige regio's "niet zonder zorg" tegemoet. De NS en het ministerie van onderwijs zullen gericht overleg gaan voeren met scholen en universiteiten in plaat sen waar de problemen door de in voering van de ov-studentenkaart aanhouden. Uit de brief van Ritzen aan de Tweede Kamer blijkt dat de NS bij de besprekingen met de onderwijs instellingen schuiven van de aanvangstijden van de colleges van zeventig pro cent van de ruim 600.000 studeren den die de kaart krijgen. Uiteindelijk zijn nu 165 instellin gen akkoord gegaan met de voor stellen van de NS. Die hebben in to taal bijna 380.000 leerlingen en stu denten, ongeveer zestig procent van het totale aantal. Ritzen denkt ech ter dat op korte termijn met meer instellingen overeenstemming be reikt wordt, waardoor bijna 500.000 studerenden aanvangstijden ken nen waar de NS mee akkoord kan Aantal vrouweli jke ambtenaren moet van kabinet omhoog AMSTERDAM - Havenwerkers van de Amsterdamse gaven controleerden gisteren enkele van de 244 Ameri- de doelstelling nog n kaanse trucks die klaar staan om volgende iveek te worden verscheept naar Saudi Arabië. De gebruikte leger- heeft. Die doelstelling v trucks zijn afkomstig uit een Amerikaans legerdepót in Nederland en zijn verkocht aan de Saudi's. (foto api stemming te bereiken c landse Bejaardenoorden) erkent dat waardoor dagpersoneel noch pa- "De VNB heeft echter reeds vele de zitting op de vrijheid malen in overlegsituaties met de ministers van wvc en sociale zaken gewezen op de noodzaak van de in voering van de functiewaardering", i schrijft de werkgeversorganisatie aan haar leden. Werknemers heb ben dit jaar en in 1989 actie gevoerd i om de functiewaardering ingevoerd i te krijgen. meningsuiting. De presi dent van de rechtbank in Den Haag mr. A.H. van Delden liet doorsche- DEN HAAG (ANP) - De staatssecre tarissen Simons (volksgezondheid) en Van Rooy (economische zaken) niets meren veel voor de bezwaren van de Nefarma, de organisatie van de far- kliniek te voelen. "Niemand be- maceutische industrie, heeft opge- twist dat u uw vrijheid van me- steld voor het geneesmiddelenver- ningsuiting niet heeft, maar waar- goedingssysteem (GVS). Dat heb- om moeten die demonstraties juist ben ze gisteren aan de Tweede Ka- op die plaats gebeuren. U kunt ook mer meegedeeld. Volgens hen le- op het Binnenhof gaan staan", hield vert het Nefarma-plan niet de be- hij de demonstranten voor. oogde beperking van de uitgaven Uitspraak 14 december. voor geneesmiddelen op. gemiddelde prijs die i voor wordt berekend. Volgens Simons draagt dit plan nauwelijks bij aan prijsconcurren- blijvend betere markt- nWaarschuwing '^'Nederland en België zullen elkaar voortaan vroegtijdig waarschuwen l6over ongevallen met kernergie. Ook ~,6zal er regelmatig informatie worden uitgewisseld over de vreedzame ai toepassing van kernergie en de vei ligheid van de centrales in beide f' landen. Deze afspraak is een gevolg 'l van het verdrag over vroegtijdige kennisgeving rond kernongevallen, dat vier jaar geleden na de ramp met de kerncentrale in Tsjernobyl tot Jstand is gekomen. d Universiteiten '?jAlle universiteiten met uitzonde ring van de Landbouwuniversiteit "Wageningen en de Technische Ho- geschool Delft hebben definitief he lsloten het zogenoemde Hoofdlij- 'nenakkoord met minister Ritzen (onderwijs) te tekenen. Dit heeft de Vereniging van Samenwerkende "Nederlandse Universiteiten (VS- NU) gisteren bekendgemaakt. In jdit akkoord garandeert de minister Het GVS, dat Simons op 1 april 1991 wil invoeren, houdt in dat zie kenfondsverzekerden per groep het alternatief dat ("cluster") geneesmiddelen hoog stens de gemiddelde prijs vergoed krijgen en voor duurdere middelen werking. Hij denkt dat de kosten- jaren dus moeten bijbetalen. Nefarma wil alleen maar clusters voor middelen die farmaceutisch ën chemisch identiek zijn (ongeveer een derde van het totaal). Voor de overige middelen zou de maximale vergoeding moeten worden vastge- meent Simons dat het - recent steld op de huidige inkoopprijs. De gepaste - GVS de verzekerden limiet zou voor bestaande medicij nen na twee jaar moeten worden herzien en voor nieuwe na een jaar moeten worden vastgesteld op de DEN HAAG (GPD) - Dertig pro cent van het aantal rijksambtenaren moet in 1995 uit vrouwen bestaan, angstijden Dat betekent een groei van vijf pro- ït gehaald cent ten opzichte van eind vorig jaar. Dat staat in een nota die het ka binet gisteren heeft goedgekeurd. Voor de 'positieve actie' voor vrou wen wordt 450.000 gulden uitge trokken. Het uiteindelijk doel dat het kabi net hiermee wil bereiken is een evenredige verdeling van vrouwen en mannen over de functies in de rijksdienst, vergelijkbaar met die van de totale beroepsbevoling (bij- 40 procent daarvan is vrouw). voldoende ruimte biedt voor inno vatie. Hij wijst erop dat de genees- middelenprijzen hier vergeleken bij de andere EG-landen hoog, zo niet Per departement heeft het hoogst zijn, en dat de komende patieplannen groei na het eerste jaar onbeheers baar zou blijven en de komende drie jaar dan ook niet -zoals de bedoeling is- tot gemiddeld vier procent per iaar kan worden beperkt. In tegenstelling tot Nefarma kwalitatief goed pakket geneesmid delen biedt zonder dat bijbetaling nodig is. Hij bestrijdt ook dat het GVS on- r procent r gelijk blijft. Bovendien worden door het ministerie van binnenland middelen die niet i be- zaken bekeken worden. De staand cluster passen buiten het Tweede Kamer krijgt daarna een GVS gehouden en dus volledig ver- overzicht van de maatregelen die goed. wel en niet geholpen hebben om het aantal vrouwelijke werknemers bij De industriebesteedt door de de overheid te laten toenemen. Uit de huidige stand van zaken bank genomen flinke bedragen onderzoek Simons, m kooppromotie, inclusief voorlich- ontwikkeling. aldus blijkt dat vrouwen vooral deeltijd- de uitgaven voor ver- banen hebben. Van de mannen -erkt ruim 3 procent in deeltijd, ter- ersiteiten de komende vier jaar rust aan het fi- ^jnanciele front. hlï Boete Een rechtbank in Londen heeft de KLM gisteren veroordeeld tot een [boete van ruim 64.000 gulden voor de dood van 1300 tropische vogels. De vogels werden vorig jaar decem ber met een KLM-toestel van Tan- zania naar het Amerikaanse Miami vervoerd, via Amsterdam en London. Tijdens een routinecontro- 'e le op het Londense vliegveld bleken 11 1200 van de 8800 vervoerde vogels overleden te zijn. Korte tijd later stierven er nog eens honderd vo gels. De vogels kwamen om als ge volg van voedsel- en watertekort en door te kleine kooien. Celstraf De procureur-generaal bij het Ge rechtshof in Arnhem mevrouw mr. r W. Sorgdrager heeft gisteren een ge vangenisstraf van acht jaar geeist jtegen een 22-jarige man uit Amster- jdam. De man zou het tweejarig jzoontje van zijn vriendin hebben gedood. De man zegt onschuldig te Izijn. Volgens hem is zijn vriendin de schuldige en niet hij. Doodslag 'Vijf jaar cel met aftrek van voorar- .Irest. Dat eiste officier van justitie fimr. Y. Kruyer gisteren voor de Utrechtse rechtbank tegen een 21- •jarige man wegens doodslag op een 'P 13-jarige jongen. De officier achtte bewezen dat de man op 28 februari a1988 Hakim el Harchi met 34 mes steken om het leven bracht. LELYSTAD - De piloot van deze Cessna 172 bleef gisteren ongedeerd na dat hij motorpech had gekregen na een zogenaamde doorsta rt-manoeuvre. Het ongeluk gebeurde bij het vliegveld Lelystad waar de piloot net de weg naast het vliegveld miste. De dienst Luchtvaart van de Rijkspolitie stelt een onderzoek in. (foto anpi Alternatieve medicijnen geen vervanging voor reguliere UTRECHT (ANP) - Huisartsen die veel alternatieve middelen voorschrijven behoren tot de groep die ook de meeste recepten afgeven voor reguliere medicij nen. Behalve bij homeopathisch werkzame artsen is er dan ook geen sprake van dat de alternatie ve middelen in de plaats komen van reguliere. Dr. D. Post, adviserend arts bij een ziekenfonds in Zwolle, con cludeert dit in het blad Medisch Contact na een onderzoek naar het "voorschrijfgedrag" in de ne gentig huisartspraktijken in zijn regio. Per duizend verzekerden wor den maar 92 recepten voor alter natieve middelen uitgeschreven. Dat is ongeveer een tiende van het aantal voor bijvoorbeeld slaap- en kalmeringsmiddelen. Ook de kosten vallen mee: 1 pro cent van het totaal ofwel 1,45 gul den per verzekerde. Overigens betekende dit voor het zieken fonds met 180.000 verzekerden toch dat voor meer dan 260.000 gulden per jaar aan alternatieve middelen werd geslikt op voor schrift van de huisarts. ting, zijn nog hoger. Er is geen spra- wiji rujm 42 procent va ke van een precaire rendementspo- ijjke ambtenaren geen volledige sitie in de bedrijfstak als geheel, baan heeft. Vrouwen werken bo- "Tegen deze achtergrond kan niet vendien vaak minder dan 20 uur en overtuigend worden volgehouden jn lagere functies, dat onvoldoende financiële ruimte In de komende jaren zullen pro voor innovatie-inspanningen wordt jecten voor herintreding en loop geboden baanbegeleiding Nefarma-directeur A. Nijhuis zei den opgezet, in een eerste reactie dat hij hoopt dat de Tweede Kamer op 12 decern- ber een genuanceerder oordeel zal geven over het plan van de indus trie. Hij betreurde het dat de be windslieden zo weinig positief naar het alternatief hebben gekeken en naar de motivatie. ADVERTENTIE Belettering hogewoerd 131 tel. 123747 leiden REKLAMEBORDEN/LETTERS/AUTOREKIAME noch de Tweede Kamer voorlopig den overgegaan tot invoering voortaan achterwege blijven het hardst dat dat niet Tweede Wereldoorlog. Uit een en quête, die deze week in opdracht DEN HAAG De Tweede Wereld oorlog is steeds weer het argument. Telkens wanneer de discussie over de wettelijke plicht om zich te kun nen legitimeren weer oplaait, pen velen kan. Met een verwijzing naar de Duitse bezetter, die het gehateAus- weis' verplicht stelde, verdwijnen de plannen weer in de ijskast. Toch heeft het nut van de steeds gen de weerkerende discussie zich bewe zen. De geesten werden telkens een stukje rijper gemaakt. Massale overtredingen in bijvoorbeeld het openbaar vervoer of op het terrein van de sociale verzekeringen lijken de politiek ook langzamerhand over de streep te hebben getrokken. Voor een beperkte, in de wet nauw keurig omschreven, legitimatie plicht lijkt een meerderheid in de politiek te zijn gevonden. Het is overigens niet zo dat nu binnen enkele maanden iedereen op straat kan worden aangehouden door een willekeurige agent, die om een persoonsbewijs vraagt. Zo ver wil noch de minister van justitie, gaan. Er zal nog heel wat discussie nodig zijn om definitief vast te stel len onder welke omstandigheden niet ijzersterk. Het gevraagd mag worden te bewijzen die plicht. De argumenten die 1 invoering pleiten, zijn namelijk ook nog /raag of bijvoorbeeld het zwartrij den in tram, bus en trein wel effec- Eén argument kan daarbij echter tief kan worden bestreden met een legitimatieplicht. Wat moet de controleur 1 de Gemeenschappelijke Pers NS namelijk doen als, na de 1 Dienst (waar deze krant bij is aange- ring van de legitimatieplicht, aanhouden en overdragen nog wel een paar wolkenkrabbers bij bouwen. Mensen beboeten die de kaart niet kunnen tonen, is ook al geen oplossing. Als de 'overtreder' dan tachtig procent dan geen geld bij zich heeft en een een al- valse naam opgeeft, gaat hij weer Welis- vrijuit. die vooral bij jongeren Bereid Opvallend uit de enquête is gens dat bereid is mee te werken gemene legitimatieplicht, waar vrezen grote groepen nog wel mogelijk misbruik door de Voor vergrijpen als voetbalva overheid van de gegevens, maar dat dalisme ligt het al niet anders. Als je Het 'oorlogsargument' tegen de dags wel t de legitimatieplicht en bussen l, maar dat betekent Achter elke supporter moet dan e de supporter wel uitkijken iets uit te tieplicht komt er dus wel. Hoe lang halen. vervolgens de beperkingen blijven y-, - gelden, is nog maar de vraag. Want Treventie q\s jn de toekomst vrijwel elke Ne- Maar daarmee kom je ook meteen derlander wel een bewijs bij zich op een veel effectiever instrument draagt, is er ook weinig meer tegen om zaken als voetbalvandalisme en een algemene legitimatieplicht, zwartrijden té bestrijden: preventie. Vroeger moest de treinreiziger zijn kaartje bij het betreden of verlaten van het perron laten zien. Vroeger liep de conducteur door de tram om kaartjes te controleren en te verko pen. Dat is allemaal voorbij. We stappen in tram en bus met een be trekkelijk gering risico om gecon troleerd te worden. En ook al stap pen de controleurs in, dan nog kun je snel even de strippenkaart in de automaat stoppen. De politiek is echter, onder druk van de actualiteit, voor deze gele genheidsargumenten gezwicht. Daarbij heeft zeker ook een rol ge speeld dat ons land een van de wei nige landen in de 'beschaafde' we reld is, waar nog geen legitimatie plicht geldt. En in het Europa van de toekonst zullen we toch in de pas moeten lopen, vindt de overgrote meerderheid van de Tweede Ka- Europarlement wil meer bevoegdheden ROME (ANP) - Het Europees Parle ment moet de bevoegdheid krijgen de voorzitter van de Europese Com missie te kiezen. Ook dient het Par lement het initiatiefrecht te krijgen voor het geval het vindt dat de Com missie in gebreke blijft. Controlebe voegdheden van het Parlement moeten worden uigebreid en in de Europese Verdragen worden vast gelegd. Dat zijn enkele voorstellen uit de slotverklaring van de "Assisen", de bijeenkomst van vertegenwoordi gers van het Europees Parlement en de nationale parlementen van de twaalf EG-landen die gisteren in Rome is afgesloten. De vierdaagse bijeenkomst was de eerste in de ge schiedenis van de Europese Ge meenschap. De slotverklaring doet een reeks aanbevelingen om de rol van de ge kozen vertegenwoordigers bij het wordingsproces van de Europese Politieke Unie te vergroten. De ver klaring kreeg de instemming van 150 parlementariërs, 13 stemden te gen en 26 onthielden zich van stem ming. agent worden gezet. In dat geval zal De, voorlopig beperkte, legitima- Dan nog zal de politie niet iedereen op elke straathoek kunnen aanhou den, op grond van een 'onguur ui terlijk', want daar komt de Neder lander terecht tegen in opstand. Als sluitstuk van een veel breder beleid tegen allerlei overtredingen en misdrijven is de invoering van een legitimatieplicht zeker aan te bevelen. Maar geïsoleerd, als enig instrument, zal het weinig effect hebben. Het is dan ook maar de vraag of de legitimatieplicht het beste instrument is om de strijd te gen het kwaad in de maatschappij mee te beginnen. ADVERTENTIE LEASING DE COMFORTABELE WEG VAN KALMTHOUT LEASING 02503 -12585

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 3