Het Trajekt moet vangnet voor werklozen worden Duinbehoud tegen aanleg zeezanddepot bij Katwijk Mogelijk fraude met postduiven in Alphen WOENSDAG 28 NOVEMBER 1990 'Persoonlijke begeleiding belangrijk voor motivatie' LEIDEN Het project 'Men sen zonder werk, Het Trajekt', voor begeleiding van langduri ge werklozen gaat waarschijn lijk in maart 1991 van start. Vanuit het sociaal-cultureel werk gaat het project plaatsvin den in doelgebied de Kooi, Noorderkwartier, Groenoord, Noord- Rijnvest, Pancras- Oost en de Slaaghwijk. Vier buurt- werkers onder andere van 't Spoortje en de Pancrat, zijn van plan langdurig werklozen bij te staan bij het maken van een be roeps- en of schoolkeuze als voorwaarde voor het vinden van werk. Het project heeft enige vertraging opgelopen. Aanvankelijk zou met 'Het Trajekt' in januari 1991 een be gin worden gemaakt. De hoogte van het sociale-vernieuwingsgeld, waarmee Het Trajekt mede wordt gefinancierd, wordt vastgesteld op basis van gemeentelijke plannen die moeten worden ingediend bij het Regionaal Bureau voor Arbeids voorziening (RBA). Tot dusver heeft de gemeente echter geen be slissing over de inhoud van die plannen genomen. Buurtwerkers van het buurthuis 't Spoortje gaan er nu van uit dat 'Het Trajekt' een tot twee maanden later gaat draai- Een van de initiatiefnemers, H. Edink legt uit dat het doel van 'Het Trajekt' is de mensen die geen werk hebben, en die op alle mogelijke manieren hebben geprobeerd dat te vinden, opnieuw perspectief te bie den. "We gaan eerst met de persoon praten om te onderzoeken wat zijn KATWIJK De Stichting Duinbe houd is tegen de aanleg van een gro te opslag- en overslagplaats voor zeezand op het Katwijkse Want- 1 veld. De natuurbeschermingsorga nisatie noemt dit plan van.de pro- vincie Zuid-Holland 'onbegrijpelijk en verwerpelijk'. De belangrijkste bezwaren betreffen het verloren gaan van het Wantveld als een ka rakteristiek stuk duin en het gevaar voor de aantasting van de zoetwa terbei die onder het duingebied ligt. Het provinciaal bestuur be schouwt het gebied direct ten noor den van de Katwijkse binnen wate ring als het meest ideale voor de op slag en overslag van zeezand. De werkzaamheden kunnen hier direct aan de kuststrook plaatshebben en ook het transport over het binnen water is gegarandeerd. Het zand, dat nodig is voor het op hogen van bouwterreinen en de aanleg van wegen, wordt met bag- gerzuigers voor de kust gewonnen en vervolgens met pijpleidingen naar het Wantveld getransporteerd. Hier wordt door het spoelen met zoet water het zeezout uit het zand verwijderd, waarna het met binnen vaartschepen kan worden afge voerd. De overslagplaats en aanleg steigers zouden kunnen worden aangelegd in de groenzone tegen over de Katwijkse jachthaven. Het gemeentebestuur van Kat wijk heeft inmiddels al laten weten dat het niets voelt voor de provin ciale plannen, die overigens nog in een onderzoeksstadium verkeren. De bedrijvigheid die de zandwin ning, de ontzilting en de overslag in dit deel van het dorp met zich mee brengen, worden veel te grootscha lig genoemd. Waardevol De Stichting Duinbehoud om schrijft het Wantveld in de kust plaats uit landschappelijk oogpunt als 'waardevol'. Het stuk duin werd vroeger gebruikt voor het herstel len van visnetten. Het glooiende ter rein is beeldbepalend voor dit deel van Katwijk en het vormt een ka rakteristieke overgang tussen het dorp en de Coepelduijnen in het noorden. De stichting wijst erop dat de Noordduinen binnenkort door de rijksoverheid worden aangewe zen als Beschermd Natuurmonu ment. Het gevaar van de aantasting van de 'zoetwaterbel' onder het duinter rein is volgens Duinbehoud niet on denkbeeldig. Als op het Wantveld een enorme hoeveelheid zeezand wordt gespoeld, kan er sprake zijn van verzilting van het grondwater. Inmiddels is voor de verdere uit werking van de plannen een werk groep in het leven geroepen, die be staat uit vertegenwoordigers van provinciale waterstaat, het Hoog heemraadschap van Rijnland (de eigenaar van de gronden in dit ge bied) en de gemeente Katwijk. of haar mogelijkheden zijn. Aan de hand daarvan zoeken we een pas sende opleiding, we leggen als het ware contact tussen opleiding en persoon". Daarnaast geven de buurtwer kers werklozen een heel persoonlij ke begeleiding, opdat de kans dat hij of zij uitvalt kleiner wordt. "Deze individuele vorm van begeleiding moet de kracht zijn van het project. Het gaat om mensen met een lagere opleiding of met financiële of psy chische problemen, vooral jongeren en migranten maken deel uit van deze groep. De drempel voor hen om naar ons toe te stappen moet erg laag zijn. Door persoonlijke benade ring moeten ze gestimuleerd wor den om door te zetten. Bij terugval kunnen ze altijd op onze steun reke- Netwerk "Er zijn al mensen van onze doel groep die in buurthuis 't Spoortje komen. Daarnaast willen we een soort netwerk op buurtniveau op zetten. Zodat juist die mensen naar ons kunnen worden verwezen, die door andere maatschappelijke in stanties, huisartsen en bijvoorbeeld ook wijkagenten niet geholpen kunnen worden. Allerlei initiatie ven op het gebied van samenwer king met die instellingen moeten nog uitgewerkt worden. Het net werk kan een bijdrage leveren aan het doorbreken van het isolement van de werklozen". Het ligt niet in de bedoeling van de buurtwerkers om andere instel lingen voor de voeten te gaan lopen. "Onze prioriteit ligt bij het bemid delen en de tijd nemen om mensen in contact te brengen met die in stanties die hen verder kan helpen". Ook willen de medewerkers van 'Het Trajekt' activiteiten gaan ont plooien voor moeilijk bemiddelbare werkzoekenden die bijvoorbeeld door hun leeftijd weinig of geen uit zicht meer hebben op een baan of scholingsmogelijkheden. Gedacht wordt aan allerlei cursussen, sport en recreatie. "Wanneer we een aan tal mensen met dezelfde problemen hebben, kunnen we kennisma- kings- en praatgroepen oprichten om samen tot een oplossing te ko men", oppert buurtwerker V. Kok- ke. "Vooral migranten moeten de stap durven nemen. Wij kunnen hun voorscholing bieden zodat ze niet gelijk in het diepe worden ge gooid bij hun verdere educatie. Mochten er taalproblemen zijn, dan schakelen we een professionele kracht in om te assisteren", aldus Kokke. Winkels De buurtwerkers willen door het opzetten van Trajektwinkels, een soort informatie-punten, de doel groep tegemoet komen. "De win kels hebben als hoofdtaak: advise ring, voorlichting en begeleiding van mensen in hun traject naar scholing en arbeidsprojecten en voorzieningen. Ook komt er een spreekuur en een informatiebank. Bij vestiging van deze winkels den ken wij aan club- en buurthuizen, openbare gebouwen en zelfstandige winkelpanden. De spreiding van het aanial bezoekers over de buur ten zal uiteindelijk doorslaggevend zijn in de keus van de vestigings plaats", legt Kokke uit. "Als gevolg van de vertraagde be sluitvorming bij de gemeente gaat er maar één in plaats van drie Tra jektwinkels open. Het komt er dus op neer dat het plan minder groots wordt aangepakt. Het Trajekt heeft op weekbasis 40 uur beschikbaar, deze vermindering ten opzichte van vorig jaar is het gevolg van het uit blijven van gemeentelijke plannen over de besteding van het geld voor sociale vernieuwing. Om 120 uur per week aan Het Trajekt te kunnen werken gaat we binnenkort onder handelen met het RBA en de pro- jektgroep werk van de gemeente Leiden". Vincent Kokke, Martin de Jong, Iris de Ruitere Duivenbond studeert op juridische stappen ALPHEN AAN DEN RIJN - Rond Henk Sassen, een van de bekendste leden van de AI- phense postduivenvereniging Het Centrum, is een conflict ge rezen. Hij wordt er volgens het bestuur van de afdeling west van de duivensportbond van verdacht te hebben gefrau deerd, waarschijnlijk met rin gen, om zijn duiven vaker prijs te laten vliegen. Sassen houdt bij hoog en bij laag vol zich van geen kwaad bewust te zijn. ....'Zegveld, Nicolaas Johannes Petrus zn. van: R.F.J. van der Wiel en A.H.M. van Ruiten, Wouter Ruben zn. van: A.B. Vos en IJ. den Haas, Arjan Johannes zn. van: N.W.J. van der Steen en M.G. den Dopper, Bouw zn. van: A.R. Kribbe en A.P.M. van der Meer, Catherina Eli sabeth Johanna Wilhelmina dr. van: J.W. Heij en E.C.W.M. Schouten, Can zn. van: H. Kartal en Z. Kartal, Jacoba Theresia dr. van: A. Schetter en G.J. Blikman, Jorn Adriaan zn. van: M.E.M. Bom, Sanne dr. van: J.J.M. Hoog- ewerf en A.A.M. de Groot, Bianca dr. van: R.M.M. Pieters en M.G.S. van den Oever, Mina Adel Nagub zn. van: A.N. Mekhail en J.A.N. Heltensteijn, Sassen heeft dit jaar reeds twintig prijzen gewonnen met zijn duiven. Dat wordt in de duivensport als on mogelijk beschouwd. De Alphe- naar, pas vijf jaar lid van Het Cen trum en ook meteen vijf jaar club kampioen, is al eerder geconfron teerd met beschuldigingen door de afdeling west van de duivensport- bond. Sassen: "Tot nu toe hebben ze me nooit op iets onheus kunnen betrappen. Als ze me alleen maar niet vertrouwen door mijn twintig overwinningen, dan kan ik vertel len dat onze afdeling ook een duif met 23 zeges in één jaar rijk is. Laten ze de eigenaar van die duif dan ook maar eens aanpakken". J. van Rijn, secretaris van de afde ling West, geeft toe dat Sassen van fraude wordt beschuldigd, maar hij weet nog niet precies hoe de be schuldiging wordt ingekleed. "We willen dit zorgvuldig uitvoeren, want door allerlei procedurefouten zijn eerdere zaken tegen Sassen de mist in gegaan. Aanvankelijk zou den we de brieven met de beschul diging en de bewijsvoering al heb ben verzonden, maar ze waren toch niet goed door ons opgesteld. Dat laten we nu opnieuw doen door een paar juristen. Totdat die brieven hun bestemming hebben bereikt, wil ik er liever ook niets over zeg gen". Rare zaak Hans den Hartog, voorzitter van het jubilerende Het Centrum, vindt het maar een rare zaak: "Eerst zou de uitspraak vorige week komen, nu wordt-ie pas weer in december ver wacht. Ik denk dat de afdeling West helemaal niks kan bewijzen, al thans juridisch gezien geen poot heeft om op te staan. Ik snap dat ei genlijk niet. Een tijdje geleden had Sassen kunnen worden gepakt, maar dat ging toen mis. Ik heb ze ge wezen op de procedurefouten, maar dat werd niet echt gewaardeerd". "Ik zou wel eens willen weten wanneer en wat voor fraude Sassen heeft gepleegd", vindt M. Buitelaar- Meijer, de advocate van Sassen. "De beschuldiging ligt er, maar ik denk dat ze het moeilijk waar kunnen ma ken. Ze hebben daar nog een dikke maand voor. Na de eerste zitting, die op 7 november is geweest, kan een beschuldiging twee maanden blijven staan. Is er dan nog niets be sloten, dan moet de beschuldiging weer worden ingetrokken. Ik hoop dat we niet zo lang hoeven te wach ten, want daar kan Sassen wel eens de dupe van worden. Zo lang de uit spraak wordt aangehouden, kan Sassen niet meedingen naar de titel van kampioen. Die titels worden al tijd aan het einde van het jaar uitge reikt. Als-ie later onschuldig blijkt te zijn, kan dat volgens mij niet meer worden teruggedraaid. Ik denk dat ze het er om doen", heft Buitelaar het vingertje in de rich ting van het afdelingsbestuur. REDACTIE: JAN RIJSDAM, TELEFOON: 161444 Veiling (I) Ruzie met je knieën. Dat is het eerste wat je krijgt als je een vei ling van het Leidse antiquariaat Burgersdijk Niermans aan de Nieuwsteeg bezoekt. Twee keer per jaar is er zo'n veiling. En de aandacht voor de boeken blijft dan niet beperkt tot het Leidse. Er is nationale, ja zelfs internatio nale aandacht. De speciale catalo gus, die in een oplage van meer dan duizend exemplaren naar de klanten wordt gestuurd, vormt het visitekaartje van het bedrijf. Het zaaltje, waar vorige week tijdens de kijkdagen de liefheb bers in de boeken konden neu zen, was gisteren dan ook bom vol. Krap naast en achter elkaar zijn zo'n vijftig stoeltjes neerge zet. Het is dus eerst wringen bij binnenkomst. Tien minuten voor de aanvang van de veiling om twee uur, was een zitplaats al niet meer op een normale manier te bereiken. En als je dan zit, dan moet je nog je jas, je tas en, als ge zegd, je knieën kwijt. Potlood en catalogus worden ter hand geno men en het wachten is op de ope ning door veilingmeester Jelle Kleefstra, die inmiddels achter het katheder heeft plaatsgeno men. Links en rechts wordt hij gesecondeerd door de jonge eige naren van Burgersdijk Nier mans, de neerlandici Arne Steen kamp en Arno de Bruin. Zij hou den de gang van zaken tijdens de veiling in de gaten en noteren zoals bijna iedereeen in de zaal, wie voor welk bedrag een boek verkrijgt. Stemmig is het allemaal wel. De tafel vóór Kleefstra en zijn se condanten is met een donker blauw laken bekleed. Wie daar aan een plaatsje heeft kunnen be machtigen zit in ieder geval iets makkelijker. Ook het personeel, dat telkens het desbetreffende boek ophoudt, is jasje-dasje ge kleed. De belangstelling voor de veiling van de boeken van C. Kruyskamp bij het I Niermans aan de Nieuwsteeg was groot. Veiling (2) Het is een bijzondere veiling dit najaar. Een groot deel van de enorme collectie van de in het voorjaar overleden woorden boekmaker Kruyskamp gaat on der de hamer. Wat tot voor een paar maanden nog één verzame ling was in een pand aan het Ra penburg wordt verspreid. De boe ken worden gekocht door men sen uit Den Haag, Diemen, Sit- tard, Breda, Brussel en zelfs uit Duitsland. Ook Leidse collega's van Burgersdijk Niermans zoals De Slegte proberen hun slag te slaan. Veilingmeester Kleefstra ver leent de aanwezige oosterbuur zelfs een service en spreek Duits, wanneer Duitstalige boeken aan de beurt zijn. De catalogus is eveneens internationaal georiën teerd. Flapteksten zijn in het En gels en de'boeken staan omschre ven in de taal van hun herkomst. Dat het gisteren om twee uur direct al zo druk was, is logisch gezien de opbouw van het twee daagse veilingprogramma. Deze veiling begint met de zestig ency clopedieën, vaak in meerdere de len, die het eigendom van Kruys kamp waren. Zoals de Ency clopaedia Britannica, waarvan hij maar liefst zes edities bezat. Daaronder de derde editie uit de jaren 1797-1803, 22 delen die 4500 gulden zullen opbrengen. De richtprijzen uit de catalogus wor den vrij gemakkelijk gehaald. En maar heel weinig blijft onver kocht. Zij het, dat het veilinghuis ook zelf onder nummer een laatste pseudo-bod kan doen, om een traag verlopende veiling van een boek te beëindigen. Waar door dat boek eigenlijk onver kocht blijft. Daarnaast zijn er schriftelijke bieders. Zij hebben laten weten wat het hoogste be drag is, dat zij willen besteden. Tijdens de openbare verkoop be gint de veilingmeester dan met een inzet, die tachtig procent van het schriftelijke bod bedraagt. Veiling (3) Na ruim een uur is er een thee pauze. We moeten blijven zitten, als het kan, maar we krijgen thee en eventuele suiker keurig ge zorgd. In plastic bekertjes, die enigszins detoneren in het oude zaaltje, waar de planken en de boekbanden vaak zo donder- bruin zijn als de thee. Wanneer de dorst gelest is, komen de erotica aan de beurt. Ruim honderd boe ken en series uit heden en ver ver leden, waarin op vooral weten schappelijke manier en vaak geïl lustreerd over seksualiteit ge schreven is. En gelukkig komt een bijzon der nummer goed terecht. Het gaat om een kartonnen doos met honderden stukje papier, waarop Kruyskamp erotische citaten ver meldt heeft. Dit Lexicon Eroticon moest volgens de catalogus 250 tot 300 gulden opbrengen. Koper werd de Maatschappij der Neder landse Letterkunde, die er na een korte strijd met enkele andere ge gadigden uiteindelijk 1800 gul den voor neertelde. Opmerkelijk is dat de vorige voorzitter van deze eerbiedwaardige instellling, Hans Heestermans, naast de op volger van Kruyskamp bij het Woordenboek der Nederlandse Taal en de Dikke van Dale ook de samensteller van een erotisch woordenboek is. Ongetwijfeld heeft dit privé-kaartenbakje nu zijn enige juiste bestemming ge vonden. Het mooiste erotische stuk van deze veiling, Histoire charmante de l'adolescente Sucre d'Amour, is minder spannend als veilingnum mer. Blijkbaar heeft een koper van te voren 3000 gulden gebo den. Daarop zette Kleefstra het in en niemand bood meer. Dus ging het naar de bieder, die zich achter nummer 258 verschuilde. Beter verging het Kryptadia, 'Een ongehoord belangrijke ver zameling erotische folkore van over de hele wereld'. In de catalo gus op 800 gulden ingezet, bracht het maar liefst 4800 gulden op. Ook een in twee delen gebonden herdruk uit 1966 van Life, my se cret, oorspronkelijk een roem rucht Amerikaans werk uit 1888 deed het verrassend goed: 1200 gulden. Wie het willekeurig open slaat, denkt met soft-porno te ma ken te hebben. Bepaalde Engelse vierletterwoorden, bij ons drielet terwoorden, zijn zeer vaak op de pagina's aanwezig. Maar het zou te ver voeren om te zeggen dat men vooral op af beeldingen afkomt. In de sector fotografie bleven originele foto's van honderd jaar oude Duitse ste den onverkocht. Blijkbaar is daar ook in Duitsland zelf geen belang stelling meer voor. EMIEL FANGMANN De veiling van de boeken uit de collectie van C. Kruyskamp heeft op de eerste dag 135.000 gulden opgebracht. Vanavond worden vanaf zeven uur de laatste boeken geveild. Dan ko men oude, zeldzame boeken aanbod op het gebied van de klassieken, de nederlandse lite ratuur, geschiedenis en topo grafie, natuurlijke historie, en de geschiedenis der medicijnen. Burgersdijk Niermans houdt haar volgende veiling op 4,5 en 6 juni 1991. Cafébaas gewond 'Ui kom de dader nog wel een keer langsbrengen' LEIDEN - De eigenaar van een café aan de Lange Scheistraat heeft gisteravond bij een vecht partij een flinke snijwond in de hals opgelopen. In het café pro beerde een man harddrugs te slijten. De caféhouder wilde daar een eind aan maken. Daar door ontstond een vechtpartij waarbij de caféhouder met een stuk glas in de hals werd gesne den. Hij moest voor de nodige hechtingen naar het Acade misch Ziekenhuis worden over gebracht. De caféhouder heeft de politie beloofd dat hij de dea ler nog wel een keer komt langs brengen. Ongeval op Stevenshofdreef LEIDEN - Een 17-jarige Leidse bromfietser is gistermiddag ge wond geraakt bij een ongeval op de Stevenshofdreef. Een 28-jarige au tomobilist uit Leiden wilde vanaf de Stevenshofdreef de Van der Blom-Vijlbriefstraat inrijden en zag daarbij de bromfietser over het hoofd. De jongen kwam ten val en brak zijn been. Zijn broer, die achterop zat, liep eveneens beenletsel op. Beiden werden overgebracht naar 1 het Diaconessenhuis. Ook Den Hartog heeft geen goed woord over voor de afdeling West: "Het zou best zo kunnen zijn dat Sassen heeft gefraudeerd, maar nu beschuldigt de afdeling West het bestuur er ook nog van om dit oog luikend te hebben toegestaan, dan wel er aan te hebben meegeholpen. Daar hebben ze volgens mij geen enkel bewijs van. De afdeling pro beert ons als bestuur gewoon pootje te lichten. Ze moeten dit maar tot op de bodem toe uitzoeken". "We bestaan als vereniging nu veertig jaar en dan krijgen we dit voor onze kiezen. Ik baal hier als een stekker van. Voor mij is de dui vensport een leuke hobby, maar als het op deze manier moet, nou dan hoeft het van irtij niet meer. Dan kan Het Centrum op zoek gaan naar een nieuwe voorzitter. Aan zo'n zaak wil ik mijn vingers niet bran den". Voorlopig is nog niet in de open baarheid gebracht op wat voor wij ze Sassen de regels zou hebben ont doken. Als daarvan al sprake is, ligt het meest voor de hand dat er is ge sjoemeld met ringen. Elke duif wordt geringd. Wanneer de duif van zijn vlucht terugkeert, wordt de ring eraf gehaald en in een klok ge stopt, waarna een afslag wordt ge maakt om de exacte vliegtijd uit te rekenen. Daarmee kan worden ge knoeid. Dat is in het verleden in de duivensportwereld ook herhaalde lijk gebeurd. Aktief In verband met het 20-jarig bestaan van wijkvereniging Aktief wordt vrijdag 7 de cember een receptie gehouden in het wijkgebouw aan de Berlagestraat. De re ceptie duurt van 17.00 tot 19.00 uur. Bingo LFC houdt vrijdag 30 november een bin go in het clubhuis aan de Boshuizerkade. De aanvang is om 20.00 uur. Reïncarnatie Het Theosofisch Genootschap houdt dinsdag 4 december een voordracht over reïncarnatie. De bijeenkomst wordt ge houden in de Pieterskerk, ingang Klok-1 steeg, en begint om 20.15 uur. Geheugen De werkgroep Geheugentraining Leiden start in januari met cursussen geheugen training op verschillende plaatsen in de stad. De cursussen, die zijn bedoeld om alledaagse geheugenproblemen te ver minderen, worden gegeven in de Meren- j wijk, Zuid-west, Stevenshof en in het Volkshuis aan de Apothekersdijk. Aan melden onder tel. 123744. Informatie bij H. Jansen van het Volkshuis, tel. 149180. Paardrijden De directie sport en recreatie houdt sa men met manege De Poelruiters een cur sus paardrijden voor beginners. In tien lessen wordt les gegeven in onder meer het bak-rijden, het op- en aftuigen en van stal halen van paarden. De kosten bedra gen 99 gulden per deelnemer. De mane- ge is gevestigd aan de Haarlemmertrek vaart 121-123 in Sassenheim. Inlichtin gen bij de directie sport en recreatie, op werkdagen van 8.00 tot 9.30 uur. Tel. 315601Vragen naar Aad van der Luit of Elly Wulms. CDJA Jan van Houwelingen, oud-staatssecre- atris en thans lid van de CDA-fractie in de Tweede Kamer, houdt donderdag 13 de cember een lezing over de Europese de fensie. Hij is hiertoe uitgenodigd door het CDJA, de jongerenorganisatie van het CDA. De lezing begint om 20.00 uur in het Gulden Vlies aan de Breestraat 125. D66 D66 afdeling Leiden houdt op donderdag 29 november een politiek café onder de titel 'Straks 25 jaar; de plaats van D66 in de (Leidse) politiek'. Tijdens de bijeen komst spreken onder anderen Jan Glas tra van Loon, lid van de Eerste Kamer, raadlid Jan Hoekema en Roel van der Poort, landelijk voorzitter van de Jonge Democraten. De bijeenkomst begint om 20.30 uur in De Harmonie aan de Bree straat. Medicijnen De Stichting Ouderenwerk houdt samen met apothekers, huisartsen en wijkver pleegkundigen een voorlichtingsbijeen komst in de Stevenshof over medicijnge bruik door ouderen. De bijeenkomst is I geprogrammeerd op dinsdag 11 decem ber 14.00 uur in het Gezondheidscen trum Stevenshof aan het I.B. Bakkerplein 3. De bijbehorende tentoonstelling is op dezelfde plaats te bekijken van 3 tot en met 14 december. Kerstconcert Het Rijnlands christelijk mannenkoor Vox Humana en het Leidsch dagblad or ganiseren voor de tweede keer een spe ciaal kerstconcert in de Pieterskerk. Het concert is alleen bedoeld voor gehandi capten, zieken en ouderen die de gewo ne kerstconcerten in de Stadsgehoor zaal op 14 en 17 december niet kunnen bezoeken. Het vervoer van bezoekers en begeleiding kan gratis worden verzorgd. Het concert wordt gehouden op zondag middag 16 december om 15.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 5 gulden per per soon. Aanmelden en informatie tot uiter lijk 6 december bij een van de volgende telefoonnummers: 896361, 125639, 895780.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 10