'Politiek karakter' missie ter discussie 'Rode generaal' Von Meijenfeldt overleden Totale mobilisatie bevolking voor natuurplan Drenthe pest snelle auto's met kasseien 'Pil in plaats van celstraf Nederlandse bevolking groeit veel sneller door immigratie Overweldigend aanbod hulp aan Sovjetunie Geduld Geen paspoortplicht jongeren DINSDAG 27 NOVEMBER 1990 BINNENLAND PAGINA 3 Commentaar Visa aangevraagd voor delegatie naar Irak DEN HAAG (GPD) - De missie die wellicht nog deze week vertrekt naar Baghdad om de laatste Nederlandse gijzelaars vrij te krijgen, bepaalt zelf wat het begrip "humanitaire hulp" inhoudt. Dat zei oud-minister Van der Stoel gisteren. CDA-fractieleider Brinkman houdt zich op de vlakte over het al dan niet politieke karakter van de missie. ASSEN (ANP) Automobilisten in de provincie Drenthe lopen over niet al te lange tijd kans dat zij door kabaal of gerammel aan hun auto er op geattendeerd worden dat zij te hard rijden. Het lawaai wordt ver oorzaakt doordat zij over een stuk betonweg rijden waarop een print in de vorm van Belgische kasseien is aangebracht. Dat heeft het hoofd van de afdeling Verkeer en Ver keerszaken van Rijkswaterstaat di rectie Drenthe, L.J. Boeren, giste ren meegedeeld. Samen met een werkgroep waar aan ook de Heidemij, het Verkeers kundig Studiecentrum in Haren, het Regionaal Orgaan Verkeersvei ligheid en een verkeers-psycholoog deelnemen, zullen maatregelen worden genomen om automobilis ten te dwingen op provinciale we gen niet harder te rijden dan de maximaal toegestane 80 kilometer. Voor de proeven zal op twee zulke wegen in Drenthe het wegdek over een afstand van drie kilometer wor den aangepast. In plaats van de imi tatie-kasseien wordt ook gedacht aan bij voorbeeld een hele grove Brinkman overlegde gisteren met de oud-ministers Van der Stoel, De Jong en Witteveen van de delegatie, die verder bestaat uit dominee Wou ters van het familiecomité Gegijzel den Vrij, Rode Kruis-vertegenwoor diger Tjittes en W. de Beufort, plaatsvervangend griffier van de Tweede Kamer. De bedoeling is dat de missie zo snel mogelijk vertrekt, IRA-zaak weer aangehouden ROERMOND (ANP) - De Roermondse rechtbank heeft vanmorgen opnieuw de berech ting aangehouden van de vier verdachten van de IRA-aanslag op twee Australische toeristen op 17 mei. De verdediging had uitstel van de zaak tot 8 januari gevraagd, maar rechtbankpresi dent Bakermans betwijfelt in middels of die datum haalbaar is. Zo is nog onbekend wanneer België de vierde verdachte, Donna Maguire, aan Nederland uitlevert. Ook is het dossier van de drie in Nederland aanwezige verdachten nog niet compleet. Het reeds uitvoerige dossier wordt met de dag uitvoeriger. Vanuit Frankrijk en Ierland zijn stukken ontvangen. Die moe ten, volgens Officier van Justitie Laumen, nog worden vertaald worden. Hij noemde daarom het door de verdediging gevraagde uitstel eveneens wenselijk. Over de uitlevering van Maguire merkte de Officier op dat die "hoogst waarschijnlijk" is. Ove rigens heeft ook Duitsland om haar uitlevering verzocht. maar die beslissing ligt geheel in handen van de Iraakse autoriteiten. Van der Stoel zei gisteren voor de NOS-radio dat de delegatie een ei gen verantwoordelijkheid heeft om invulling te geven aan het begrip "humanitaire hulp". Hij ging daar op verder niet in. Brinkman wilde ook geen duide lijkheid verschaffen op de vraag of de missie ook politieke bevoegdhe den krijgt. Gisteren werd bekend dat de Belgische missie in Baghdad een politieke verklaring moet on dertekenen om gijzelaars mee te krijgen. Brinkman, op de vraag of de missie nog steeds strict wordt ge scheiden van de politiek, stelde slechts: "Het is een humanitaire Brinkman, die als spreekbuis op treedt van de gezamelijke fractie voorzitters in de Tweede Kamer mi nus de Centrumdemocraten, voelde er weinig voor in te gaan op het 'zwarte pietenspel', wie nu eigenlijk schuld draagt voor de vertraging in de voorbereidingen door het afha ken van oud-premier Luns, afgelo pen weekeinde. "Ik maak niemand verwijten, laten we nu niet terugkij ken maar vooruitkijken", aldus Brinkman, die daar wel aan toe voegde dat Luns' besluit "niet in het belang van de gijzelaars is ge weest". Tegen het aanzoeken van Luns bestonden vorige week al de nodige bezwaren bij Groen Links en de Partij van de Arbeid. Die partijen vroegen zich af of de 79-jarige, ei genzinnige oud-politicus wel de meest geschikte man was om de missie naar Baghdad aan te voeren. In vrijwel alle politieke partijen werd gisteren gezegd dat Luns zich de afgelopen dagen inderdaad 'vol strekt onhandelbaar' had getoond. Volgens vice-premier en minister van financiën Kok moet alles op al les worden gezet om een militair in grijpen in het Golfconflict te vermij den. "Een vreedzame oplossing is ver te verkiezen boven bloedvergie ten", aldus Kok gisteravond tijdens een verkiezingsbijeenkomst van de PvdA in Roermond. "Nu de oud-mi nister van buitenlandse zaken, u weet wel, die meneer met een snor, het bijltje erbij neergelegd heeft, hoop ik vurig dat de leden van de delegatie in staat zullen zijn hun missie goed uit te voeren". DEN HAAG (ANP) "Verdachten ceutische bedrijf Duphar een medi- zullen in de toekomst kunnen kie- cijn heeft ontwikkeld tegen agres- zen voor het slikken van medicijnen sieve gedragsstoornissen, die anti-agressief werken, in plaats van het uitzitten van een gevange nisstraf'. Dat heeft advocaat-gene raal bij de Hoge Raad prof. mr. Leij- ten -gisteravond gezegd voor de NCRV-tele visie. Hij deed dat naar aanleiding van het feit dat farma- DEN HAAG (ANP) In het jaar Verder stijgt de immigratie van 2000 telt Nederland zo'n 15,9 mil- inwoners uit andere EG-landen joen inwoners. Dat stelt het Cen- (van 16.000 naar 19.000) en heeft de traal Bureau voor de Statistiek gezinshereniging uit Turkije en (CBS) in een bijgestelde bevol- Marokko groei van de Nederlandse kingsprognose. Eind vorig jaar bevolking tot gevolg. De immigra- kwam het CBS nog met een progno- tie uit Suriname, die jarenlang 15,7 miljoen inwoners 2000. Het verschil wordt vooral ve oorzaakt door grotere immigratie. geringe omvang was, stijgt dit jaar 14.000 naar 6.000. Ook de komen de jaren verwacht het CBS grotere Dit jaar zullen zich naar verwach- immigratie dan in eerdere progno- In de jaren negentig zullen zich w m een miljoen personen in Ne- Vorig jaar werd nog verwacht dat derland vestigen, terwijl er 700.000 minder dan 100.000 zouden vertrekken. Het immigratiesaldo zijn. De hoge immigratie komt al door het stijgend aantal asielzoe kers. Dat neemt toe van 14.000 vorig jaar naar 20.000 dit jaar. Ook het aantal Nederlanders dat na een bui tenlands verblijf van enige jaren te rugkeert, is groter dan eerder werd aangenomen. Vorig jaar waren dat er 25.000, dit jaar 28.000. Binnenland kort bedraagt dus 300.000, terwijl eerder i 200.000 was uitgegaan. Leijten meent dat alleen verdach ten van niet al te agressieve misdrij ven, zoals bij voorbeeld mishande lingen en vernielingen voor het al ternatief in aanmerking zouden moeten komen. Desbetreffende personen zouden zich onder behan deling moeten stellen van een psy chiater, die hen de medicijnen moet toedienen. Het medicijn betreft de stof serotonine, die het lichaam van de verdachte te weinig aanmaakt. De reclassering zou er volgens Leijten op moeten toezien dat de verdachte het desbetreffende medi cijn ook daadwerkelijk tot zich neemt. Maar omdat die instelling volgens Leijten al overbelast is, zal zij fors moeten worden uitgebreid. Het alternatief voor de gevangenis straf zou, zo stelde Leijten, alleen mogen worden toegepast met toe stemming van de verdachte. Vice-president Michels van de Amsterdamse rechtbank, psychia ter Tuinier en advocaat C. Korvinus deelden het standpunt van Leijten. Michels ziet de mogelijkheid om, wanneer is aangetoond dat de ver dachte door gebrek aan serotonine minder toerekeningsvatbaar was tijdens de daad, lagere straffen kun nen worden slijtlaag of aan verkeersdrempels in een andere dan de bestaande vorm. Het wegdek wordt in ieder geval zo danig aangelegd dat men tot 80 kilo meter comfortabel in zijn auto zit en daarboven met dusdanig ongemakt te maken krijgt dat men gas zal te rugnemen. Naast deze "fysieke" maatregelen zullen ook "visuele" middelen worden aangewend. Be planting zal dicht fn de berm of over de weg heen groeien waardoor de weg smaller oogt. Met het onderzoek en de uitvoe ring ervan is een bedrag van 1,8 mil joen gulden gemoeid waarvan het ministerie van Verkeer en Water staat de helft voor zijn rekening neemt. Begin 1992 zal de proef wor den uitgevoerd. DEN HAAG (GPD) - Nederland is massaal bereid mee te werken aan voedselhulp voor de Sovjetunie. De Heemsteedse zakenman E. van Eeghen die de hulp in gang zette, noemde gisteren de reacties 'over weldigend'. Gisteren is de stichting Voedselhulp aan Russen opgericht, die de actie zal coördineren. Om de hulpverlening een natio naal karakter te geven, wordt een raad van aanbeveling gevormd. Daarin zullen topmensen uit het be drijfsleven, politici en hoge ambte naren zitting nemen. Hoeveel geld nodig is, is nog onduidelijk: "Het gaat om hulp aan 290 miljoen Sov jet-burgers. Het mag duidelijk zijn dat daar vele miljoenen mee ge moeid zijn", aldus Van Eeghen. 'Hilversum' doet mee. Er komt vrijwel zeker een nationale televi sie-actie op 15 december. De VARA heeft hierover een afspraak ge maakt met het nationaal comité in oprichting. De Amro-bank zal de ac tie in Nederland en in de Sovjetunie juridisch en administratief begelei den. De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties dreigt af te steven op een ongewis avontuur door in te stemmen met, of ah thans zich niet te verzetten tegen, het ge bruik van geweld om Saddam Hussein op de knieën te dwingen. De vier Europe se leden laten zich daarbij meeslepen door de Verenigde Staten, die kennelijk vinden dat met Hussein genoeg geduld is betracht. Het Amerikaanse ongeduld heeft zonder twijfel te maken met de vrees dat de Iraakse manipulator er in slaagt de ko mende winterperiode te overbruggen door af en toe wat gijzelaars te laten gaan. Daarna volgt weer een onbarm hartig warme zomer, die het moreel van de (voornamelijk Amerikaanse) troepen in de woestijn danig op proef zal stellen. Bovendien zal de steun van het thuisfront voor de geldverslindende aanwezigheid in het Golfgebied steeds verder afne- Toch is geduld juist nu meer dan ooit ge boden, om te voorkomen dat de Golfcri sis ontaardt in een gewapend conflict waarvan de consequenties niet te over zien zijn. Er is op dit moment geen reden een nieuwe stap te doen in het Golfcon flict. Ook in Irak zal de toestand immers steeds verder verslechteren als gevolg van het embargo, waarvan niet te snel resultaten mogen worden verwacht. Kiezen voor een embargo betekende per definitie kiezen voor een uitputtingsslag. Door nu te constateren dat een embargo niets helpt - want daar komt het kiezen voor een militaire oplossing op neer - ge ven met name de Amerikanen zichzelf een brevet van onvermogen. Gebrek aan zelfbeheersing is het wel laatste waar aan in het Golfconflict behoefte is. Voor Nederland dreigt inmiddels een le vensgroot probleem te ontstaan, nu de militaire aanwezigheid in de Golf een heel ander karakter krijgt. Regering en parlement moeten zich beraden op de vraag of het niet gewenst is de schepen terug te roepen uit het gebied, nu hun taak niet langer beperkt blijft tot het af dwingen van het embargo. Een krachtig protest tegen de onberedeneerde haast van de Amerikanen is op zijn plaats. DEN HAAG (GPD) - Op 67-jarige leeftijd is zondag M.H. von Meyen feldt overleden, de generaal b.d. die vooral bekend werd door zijn verzet tegen de kernbewapening en zich daarmee de bijnaam de 'rode gene raal' verwierf. Hoewel hij zich ver zette tegen het plaatsen van kruisra- ROTTERDAM En meteen opstaan, ook. In de Rotterdamse diergaarde ketten voor de middellange afstand Blijdorp werd zondagavond een olifant geboren. Onduidelijk is nog of het en actief lid was van het Interkerke- mannetje ofeen vrouwtje is, dus wordt nog even gewacht met het geven lijk Vredesberaad, is Von Meyen- feldt nooit pacifist geworden. Wel voerde in brede kring discussies over problemen van vrede en veilig heid. Zo had hy enige tijd een ru briek in het Leidsch/Alphens Dag blad. De generaal, die aan een kwaad aardige hepatitis leed, was lange DEN HAAG (ANP) Er komt geen recht. Bijschrijven kost vijf gulden, tijd lid van de ARP, maar toen deze paspoortplicht voor jongeren tus- voor een eigen paspoort dient 50 partij opging in het CDA, haakte hij sen de 12 en 16 jaar. Zij mogen wor- gulden (exclusief leges) te worden af. Hij was later enige tijd lid van de den bijgeschreven in het paspoort neergeteld. Evangelische Volkspartij, maar ook van (een van) de ouders. PvdA en daar stapte hij weer uit. Wel bleef hij CDA stellen dat vandaag voor bij De PvdA wenst als tweede wijzi- actief in de gereformeerde kerk. behandeling van de Paspoortwet. ging dat kinderen in het paspoort Zijn militaire loopbaan begon Wat de regeringspartijen betreft van beide ouders mogen worden Von Meyenfeldt in het voormalig wordt een eigen paspoort pas bij 16 bijgeschreven. Volgens Kalsbeek Nederlands- Indië, waarvoor hij jaar verplicht. Jongeren die toch blijkt daar grote behoefte aan te be- zich als vrijwilliger had aangemeld een eigen paspoort willen, hebben staan, omdat niet altijd in volledig na actief te zijn geweest in het ver dat recht. Maar het is wel een duur gezinsverband wordt gereisd. zet. Na terugkeer in Nederland Achter het baby olifantje staat moeder Irma, die zes jaar g leden in Blijdorp ook al een gezonde nakomeling op de wereld bracht. (foto pr) DEN HAAG (ANP/GPD) - "De to tale mobilisatie van de gehele be volking is noodzakelijk om natuur en landschap van de ondergang te redden". Dit zei staatssecretaris Gabor (natuurbeheer) gisteren in de Kamer bij de behandeling van het nog door ex-minister Braks inge diende Natuurbeleidsplan. Dit plan Tolheffing De invoering van tolheffing t-[i r verwachting niet heVftteTdo^lTeVrereTei.'het'te- houd en de ontwikkeling van na tuur en landschap. Het Natuurbeleidsplan komt er i het kort op neer dat een net- Randstad zal eerder plaatshebben dan begin 1995. Dat schrijft minister Maij- Weggen (verkeer) aan de Tweede Kamer. Tot die tijd wil zij kiezen voor "meer klassieke financierings instrumenten". Welke dat zijn, laat de minister in het midden. Zoals ge meld is de spitstoeslag voorlopig V04, iucij aoil CiIvaai wWiUlvCi- ^5 bonden. In die gebieden kan flora c i fauna gedijen. Volgens Gabor zal werk van nauurgebieden ontwik keld moet worden, dat door be schermde tussengebieden (corrido- groen) aan elkaar wordt ver- de doelstellingen te kunnen aliseren - door velen offers moeten worden gebracht. Zo zei dat wat nu nog gebeurt in de landbouw niet langer kan doorgaan. De Tweede Kamer was het daarmee volledig De boeren zullen het in de toe- Politieradio De regering is niet van plan de koop te verbieden waarmee de politieradio kan wor den afgeluisterd. Onlangs bleek dat criminelen zo op de hoogte raken van Po'i'iS-acües. Dat leidde komVmogelu'kmo'eten'maken, dat prompt tot Kamervragen. Ministers ten behoeve van de .natuur. gron. Hirsch Bailin (justitie) en Dales den kunnen worden aangek°cht. (binnenlandse zaken) zien echter Tegelijkertijd krijgen zij, als het aan mets in een verkoopverbod. Ze vin- Gabor li t een belangrijke taak in den dat de politie gedisciplmeer- het ver20rgen en beheren van de na der gebruik moet maken van de tuurgebieden. Een andere manier mobilofoon. waar de boeren iets zullen gaan merken dat het ernst is met herstel Burgemeester Peper van de natuur is streven naar scho- De Rotterdamse burgemeester Pe- ner water. Maar ook moet voorko per blijft voorlopig onder dokters- men worden dat boeren teveel wa- behandeling, nadat hij twee weken ter gebruiken voor hun bedrijven, geleden instortte tijdens een reis met a's gevolg dat de gronden uit- door Zuid-Amerika. Het stadhuis in drogen. Gepleit werd ook om het de havenstad verwacht hem dit jaar uitrijden van mest te voorkomen niet meer terug. Peper is overspan- tussen 15 april en 15 mei om daar- nen door weidevogels rust te geven hun uit te broeden. bruiken. Des te meer ruimte zal er zijn om de natuur niet meer te sto- Studiecentrum ren", aldus Voorhoeve. Het CDA meent dat er voor het bedrijfsleven een niet onbelangrij ke taak is weggelegd bij natuurbe scherming. CDA-Kamerlid Esse- kreeg hij een opleiding tot reserve- officier, waarna hij opnieuw naar Indonesië vertrok om er deel uit te maken van de Nederlandse missie van de landmacht. In 1962 keerde hij weer terug om een reeks staffuncties te vervullen. Zo was hij onder meer instructeur op de school voor reserve-officieren van de infanterie en docent aan de Hogere Krijgsschool. In de jaren zestig werd de man die als 'uitste kend militair' gold, toegevoegd aan de staatssecretaris van defensie om daarna directeur te worden Militair Lei derschap. Een jaar later brachten zijn opvat tingen hem voor het eerst in proble men. Hij was voorbestemd om als bateljonscommandant naar de le- link noemde het bedrijfsleven zelfs gerplaats Oirschot te gaan Dat "de opvallende afwezige", waar werd gezien als een degradatie om overheid, burgers en eigenaren zich Al" afwekende standpunten ten inspanningen getroosten bij non tuurbescherming. Esselink drong er bij Gabor op aan met nami tuurbeschermingsorganisaties wijzen op de mogelijkheden van sponsering door het bedrijfsleven. aanzien van de kernbewapening te bestraffen. Interventie van bevrien de KVP- en ARP-kamerleden kon l^e dat voorkomen. In 1976, de Koude Oorlog was toen op zijn hoogtepunt, benoemde PvdA-minister Vredeling hem tot "Ik kan mij goed voorstellen dat het gouverneur van de KomnWjjke Mi- voor het bedrijfsleven aantrekkelijk lltaire Academie in Breda. De gene- is via sponsoring zijn naam (en geld) raa' v,e?htCT onmidctaUuk te verbinden aan verwerving en/of duideluk dat hetnietzyn bedoeling beheer van natuurterreinen", hield van het verhogen van de rivierdij ken in Nederland. Volgens Beckers heeft de verhoging van de Waaldijk wel op dat zoveel schade veroorzaakt aan na tuur en landschap dat het niet ver antwoordelijk is de overige dijken te verhogen. Staatssecre- afwe- midden in natuurgebieden liggen. De Tweede Kamer eiste van Gabor de CDA'er Gabor voor. Tempo "Na de Tweede Wereldoorlog heeft onze bevolking een enorme inspan ning geleverd de economie op te bouwen. We zitten nu voor wat be treft de natuur in een vergelijkbare situatie", zei Gabor. De Kamer steunde hem en drong aan op een rap tempo. "Want er is al teveel na tuur verloren gegaan, er is al teveel vernield en onherstelbaar bescha digd". De eerstkomende vier jaren zul len maatregelen worden getroffen, 1. 1 waarmee de herstelplannen moeten WOFClt VctKCF ffClTlClcl worden gerealiseerd. Dit jaar al is 7 miljoen gulden aan gronden UTRECHT (ANP) In vergelijking aankomende officieren met al lerlei radicale ideeën te besmetten". Von Meyenfeldt was echter de juis te man op de juiste plaats, omdat hij een open oog had voor de democra tiseringsgolf die ook het leger niet onberoerd zou laten. Lange haren, soldaten die zich in vakbonden ver enigden en het afschaffen van de groetplicht, zag hij in tegenstelling tot veel van zijn collega's in die tijd, niet als een ondermijning van de Nederlandse defensie. Kindermishandeling elke nieuwe weg dat hij met zijn collega van defensie aangekocht waarop projecten wor- met dezelfde periode vorig jaar i Crime Passionel De 28-jarige Nijmegenaar die op 2 P'am Maar Gabor werd uitgedaagd Vrijwel alle fracties prezen oud- minister Braks om zijn gedegen januari 1990 bij i discotheek in het bereiken van de doelstelling. Groesbeek een 25-jarige man dood- met tien jaar te vervroegen tot 20 schoot, is door het Arnhemse ge- jaar. Evenals Braks gaf hij de toe rechtshof veroordeeld tot vijf jaar zegging zich tot het uiterste te zul- cel. Eerder was hij door de recht- len inspannen de doelstellingen in bank tot dezelfde straf veroordeeld. 20 jaar te realiseren in plaats van in tuureebied™ kun„Pn knm.n De Nijmegenaar kon het niet ver- 30 jaar, zoals in het plan wordt ge- gen f;abor ste|dedat he°nie?de bi" Oefenteremen hoging vooral een zaak i provincies zelf, maar dat hij deze op het hart zal drukken zorgvuldig om te springen met de dijken. Groen Links en de PvdA maken zich ook zorgen over de aanleg van nieuwe wegen die wel eens dwars door de zorgvuldig geplanden i een milieu-effect-rapportage (MER) gaat praten over mogelijkheden moet worden gemaakt. Blijkt op in ieder geval te voorkomen dat er grond van zo'n MER dat de weg het nieuwe oefenterreinen worden aan- milieu teveel schaadt, dan is het niet gelegd in natuurgebieden. CDA'er Esselink ging zover dat hij bestaan- Gabor zei verder te bezien wat den wil verwijderen. En WD' den gerealiseerd. Jaarlijks zal de Tweede Kamer worden geïnfor meerd over de voortgang van de uit voering van de plannen. Nederland kan het niet alleen, al- de oefenterreinen uit natuurgebie- dus de staatssecretaris. Gabor stelt zich i Europees verband de kan worden gedaan om de schade te Voorhoeve ziet in ineenstorting van plannen te bespreken om te komen ui j i j u_x «t 1 akkoorden tot een Europees natuurbeleids- verzachten die reeds bestaande gen hebben aangericht in natuurge bieden. Daarbij valt te denken aan de bouw van wildtunnels en wild viaducten. het Warschaupact over vermindering luchtstrijdkrachten e stek huren i bieden plan. Met i kans bij uit- pleitte militaire oefenruimten te Voorhoeve (WD) medewerking kroppen dat de 25-jarige man met nop£Jctieleidster Beckers (Groen doeling is dat natuurgebieden te lij- zijn ex-vrienam uitging. Links! vroee de recerine af te zien den hebben van nieuwe wegen, het herstel van het milieu i het Oostblok en natuurge- Oost Europa. Hij vroeg ook aar n Nederland te vrijwaren dacht voor het voorkomen van ee_. verdere verstoring. "Met het verdere aantasting van de regen- Links) vroeg de regering af te z de mi- vertrek van de Sovjets komt i vaak vrij dan wij ooit zouden kunnen ge- gebied. wouden, speciaal in het Amazone- het aantal meldingen van kinder mishandeling de eerste negen maanden van 1990 opnieuw met 10 procent toegenomen tot ongeveer 8.000. Dat heeft directeur Mourits van de Landelijke Stichting Buro's Vertrouwensarts inzake Kinder mishandeling (LSBVK) gisteren be kendgemaakt. Hij verwacht een verdere toeneming. Dat plaatst de LSBVK voor "een onmogelijke op gave" omdat niet meer geld be schikbaar wordt gesteld. Een on derzoek wees onlangs uit dat 1,2 miljoen gulden extra nodig is, maar staatssecretaris Simons (volksge zondheid) heeft dat geld niet.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 3