Q.v 'Door KEMA gekeurd' is meestal afgekeurd Magnetron kan ook energie besparen T)u I VENTI L Speelgoed dat niet bij leeftijd past veroorzaakt ongevallen LUSV snoept VCS een punt af: 2-2 Statiegeldtas Jaap Noordman bokaal gaat naar Kees Jan Schuilenburg Ing. H.L.A. Rijkelijkhuizen, plaats vervangend chef van de afdeling KemaKeur van de KEMA in Arn hem, is stellig in zijn uitlatingen over de kwaliteit van zijn toko. Bij de afdeling KemaKeur worden jaar lijks duizenden elektrische artike- Indrukwek- len die werken met een spanning kende appa- van meer dan 50 Volt gekeurd. ratuur staat In deze maand vóór de cadeau bij KEMA in golf van Sinterklaas en Kerstmis rijen opge- ziet Rijkelijkhuizen een heleboel steld voor de valse en misleidende informatie in keuring van luxe folders aan zijn ogen voorbij allerlei elek- gaan. "Het KemaKeur-merk wordt trische pro- pas na een uiterst strenge controle dukten. verleend. Elektriciteit is altijd ge- (foto ANP) vaarlijk, dus als een fabrikant huis- In de feestelijke maand december worden in keukens vaak overuren gemaakt. Daarbij speelt de magne tron-oven een rol, een apparaat dat voor velen de laatste jaren een ware 'revolutie' heeft betekend. Op het terrein van bakken, braden en sto ven veranderde heel wat. Zodoende ziet men deze apparaten in steeds meer keukens als een gemakkelij ke, vooral snelle, hulp. Daar is nog heel wat meer over te zeggen en het heeft ook te maken met energiebe sparing. Uit energie-oogpunt is een mag netron meestal aantrekkelijk. Met dit veelzijdige apparaat wordt kor ter gekookt en dus energie be spaard. Dat betekent minder kos ten, maar ook wordt een bijdrage geleverd tot een schoner milieu. In beginsel geldt echter dat de magne tron alleen bij het bereiden van klei nere hoeveelheden voedsel econo misch is, omdat dan geen warmte verloren gaat. De bereidingstijd van (kleinere) hoeveelheden voedsel in de magne tron is doorgaans veel korter dan die van de hete lucht- en normale gasoven, of van de kookplaat. Bij de bereiding van grotere hoeveelhe den voedsel verbruiken bakovens en kookplaten in verhouding min der energie. De magnetron vraagt dus om een verstandig gebruik. Overigens mogen we de magne tron niet vergelijken met een oven. In de magnetron zelf wordt het niet warm. Microgolven veroorzaken al leen in het gerecht een tempera tuurstijging. Pannen en schalen worden niet heet. Een gerecht in korte tijd door-en-door warm ma ken wel. De magnetron komt vooral goed tot zijn recht bij het opwarmen van reeds gekookte gerechten, bij het gaar maken van verse levens middelen en het snel ontdooien van bevroren produkten. Dat is handig voor wie een snel, goed menu op ta fel wil en als extra hulp bij het sa menstellen van bijvoorbeeld een uitgebreid kerstdiner. Nog meer mogelijkheden biedt de combi-magnetron, een magne tron, gecombineerd met een oven en/of grill. Hierin kan óók nog wor den gebakken, gebraden en eventu eel gegrilld. Want in de combi-mag netron wordt gebruik gemaakt van zowel micro-golven als van hete- luchtcirculatie en/of warmtestra ling. Dit apparaat biedt dus de mo gelijkheden van zowel een gewone magnetron als van een gewone Hierdoor kan men vlees, vis en gevogelte perfect bakken en bra den, cakes bakken, diepvriesmaal tijden ontdooien en voedsel koken. Belangrijk voordeel van de combi- Van onze ANP-correspondent Margit Spaak "Als in een reclamefolder bij een elektrisch apparaat wordt vermeld dat het door KEMA gekeurd is, maar er staat geen erkend KemaKeur-merkje bij, dan kun je er min of meer van uitgaan dat er iets mis mee is." magnetron is dat van gerechten met een lange gaartijd de bak- of braad- tijd met ongeveer de helft wordt be kort. Over de magnetron ligt bij het energiebedrijf een lezenswaardige (gratis) brochure klaar. houdelijke artikelen of - nog erger - speelgoed op de markt gaat bren gen waar iets aan mankeert, kunnen er grote ongelukken gebeuren. Ik zou persoonlijk nooit iets in die sfeer kopen waar geen KemaKeur- merk op vermeld staat. Meestal be tekent de losstaande vermelding 'door KEMA gekeurd' dat KEMA de spullen heeft afgekeurd, om wat voor reden dan ook", zegt Rijkelijk huizen. KemaKeur is, zo blijkt uit enquê tes die de KEMA regelmatig laat verrichten, zeer bekend in Neder land. Meer dan 90 procent van de ondervraagden antwoordt foutloos als gevraagd wordt om een om schrijving van KemaKeur. "Dat be tekent dat ons waarmerk aan een produkt toegevoegde waarde geeft. Dat wil elke deugdelijke fabrikant graag, dus vrijwel alle nieuwighe den op het gebied van huishoudelij ke apparatuur of elektrisch speel goed komen bij ons binnen, hoewel onze keuring niet verplicht is." "Wij keuren een monster. Als dat wordt goedgekeurd, gaan we in de fabriek kijken of de hele produktie- lijn aan de normen voldoet. Als dat ook het geval is, mag de fabrikant KemaKeur gaan voeren en sluiten we een contract met hem af. De fa brikant betaalt dan jaarlijks een be drag, waarvoor wij in de winkels steekproefsgewijs zijn produkt weer kopen. Twee keer per jaar wordt het produkt opnieuw ge keurd. Is er iets mis mee, dan trek ken we onmiddellijk het KemaKeur weer in," legt Rijkelijkhuizen. "Vooral in deze tijd van het jaar zien echter minder bonafide opko pers hun kans om ondeugdelijke waar te slijten. Op de markt kun je nu bijvoorbeeld complete elektri sche treinsets kopen. En niet te ver geten de poppetjes met knipper licht-neuzen, die elk jaar ook in de winkels Weer opduiken. Levensge vaarlijk zijn die dingen. Kinderen en elektriciteit gaan eigenlijk niet samen. Net zomin als kleine kinde ren en speelgoed waar batterijen in moeten. Ik heb bij keuringen mee gemaakt dat speelgoed ontplofte omdat de batterijen er verkeerd in gedaan werden," zo waarschuwt Rijkelijkhuizen. "Berucht is ook de kerstboom verlichting. Daar worden we een beetje moedeloos van, dat de men sen elk jaar weer ongekeurde kerst boomlampjes kopen. Er kan zoveel mee fout gaan. De boom in brand is nog het minste," aldus de sectiechef van KemaKeur. Rijkelijkhuizen wil wel een voor behoud maken bij de veiligheid van elektrische apparaten met Kema Keur: "Je moet altijd de gebruiks aanwijzing goed lezen. Het is een voorwaarde voor het krijgen van KemaKeur, dat er een goede en dui delijke gebruiksaanwijzing in de verpakking zit. Die moet altijd zorg vuldig doorgelezen worden. Je moet bijvoorbeeld geen goedge keurde broodrooster in de afwasteil kiepen. Je moet ook nooit zelf aan een elektrisch apparaat gaan prut sen als je er niet echt veel verstand van hebt". Vroom Dreesmann is de verkoop begonnen van een boodschappeiitas waarvoor statiegeld moet worden betaald. Deze Service Shopper is voor 2,50 gidden te koop bij de ser vicekassa. Wanneer de tas versleten is kan-ie worden omgeruild voor een nieuw exemplaar of kan de klant 2,50 gulden terugkrijgen. De tas is gemaakt van polgetheen en stevig genoeg voor langdurig ge bruik. De versleten tassen worden door V D naar een bedrijf ge bracht waar de grondstof voor her gebruik geschikt wordt gemaakt. (foto Wim Dijkman) In Nederland mag niemand een brandge vaarlijke speelgoed-tent verkopen. En ook mogen teken- en schrijfmaterialen voor kinderen geen giftige stoffen bevatten en zijn speeltjes met de smaak, geur of vorm van vruchten verboden. Ondanks deze en vele andere strenge ei sen die in de Warenwet zijn vastgelegd, is speelgoed jammer genoeg niet altijd even veilig. Volgens cijfers van de Stichting Consument en Veiligheid behandelen Ne derlandse ziekenhuizen jaarlijks 2100 kin deren na een ongeval met speelgoed. De meeste van deze kinderen zijn tussen de nul en negen jaar. Consument en Veiligheid wijst er echter op dat dit niet betekent dat er zoveel ge vaarlijk speelgoed te koop is. "De oorzaak zit meestal niet in de kwaliteit van het speelgoed. Ongelukken gebeuren vooral doordat een kind vaak te jong is voor een bepaald stuk speelgoed", meldt de Stich ting. De Stichting ziet ook wel in dat het on mogelijk is alle speelgoed achter slot en grendel te zetten. Zij heeft echter wel tips om de risico's te verkleinen. De twee hoof doorzaken van speelgoed-ongevallen zijn volgens de Stichting dat kinderen vaak spelen met speelgoed van een ouder broer tje of zusje en dat alle speelgoed niet even zorgvuldig is gemaakt. Zo is er speelgoed met scherpe randen of punten. En bepaal de onderdelen van een speeltje kunnen niet goed beveiligd zijn. Denk aan een autootje waarvan een wieltje losraakt, waardoor er een lange scherpe pin te voor schijn kan komen. Bij de leeftijd Consument en Veiligheid raadt iedereen )r kinderen koopt aan goed op de constructie van het speelgoed te letten. "En kies uitsluitend voor speel goed dat past bij de leeftijd van het kind", aldus de Stichting. In een speciale brochure die te verkrij gen is bij Consument en Veiligheid staat een globale indeling van welk soort speel goed bij welke leeftijd hoort. De Stichting geeft hierbij aan dat ook de ontwikkeling en belangstelling van een kind een belang rijke rol spelen. Voor kinderen van 0 tot 1 jaar raadt Con sument en Veiligheid onder meer piep- speelgoed, bijtringen en zachte poppen en beesten aan. Te klein speelgoed (kralen), scherp speelgoed, knuffelbeesten met lan ge haren of losse lintje en touwtjes zijn af te raden. Deze heel kleine kinderen mogen nooit touwtjes in handen krijgen die langer dan 30 centimeter zijn. Een ander voorbeeld is dat de Stichting kinderen van vijf en zes jaar afraadt met schiettuig of dingen met scherpe randen te spelen. Voor deze kinderen zijn bijvoor beeld klei, trapauto's, poppenhuizen, knik kers en een springtouw heel geschikt. Consument en Veiligheid raadt ouders aan eventuele gebruikaanwijzingen bij speelgoed samen met de kinderen goed door te nemen. Vaak geeft de fabrikant aan voor welke leeftijd het speelgoed geschikt is. En als speelgoed niet geschikt is voor kinderen beneden de vier jaar moéten fa brikanten dit zelfs vermelden. LEIDEN -.In de eerste klasse van de regionale volleybal competitie was de meest verrassende uitslag het gelijkspel van de koploper bij de vrouwen: VCS. Bij de mannen geven de twee lijstaanvoerders, LUSV en Orion, elkaar geen stro breed toe in de strijd om de eerste plaats. sprong. Hoe sterk de studenten strijden tegen de hoogst geklasseer- kunnen spelen bleek daarna. De 4-2 de teams of tegen de lageren. Orion opstelling, een gedwongen ingreep en LUSV zijn dus gewaarschuwd, trainer-coach Peter Goossen Tegen Liusna werd het uit 5-15, 15- 5, 13-15, 15-9. Voor RW 2 wordt het nu zaak om dat duurde dus niet punten bijeen te sprokkelen. De Rijnsburgers spelen beslist niet omdat een van zijn aanvallers blesseerd was, werkte aanvankelijk nog niet lang. En toen de 4-2 ingespeeld had LUSV voldoiende poverhoging om zonder verder puntverlies de set te pakken, 15-9. Daarmee was de zaak ook verder bekeken, 15-6, 15-11 voor LUSV. Orion was met DAC 2 nog sneller klaar, 15-4,15-4,15-7. Goed serveren was daarvoor genoeg. De snelle aan val die DAC 2 graag hanteert kwam door de slechte pass vrijwel niet aan bod. Kangeroes 3 kon NOVO 2 met Vink in een hoofdrol nauwelijks te genstand bieden: 8-15, 12-15, 4-15. Ridderveld stuitte bij SKC op Jeroen van Seeters die met zijn machtige smash alle illusies van Ridderveld verpulverde: 12-15, 15- 12,7-15,5-15. DAC 3 hield Liusna op een gelijkspel maar gelijke spelen zijn als het ware het handelsmerk Eric Grosman heeft er sinds zaterdag weer een stel serieuze belagers bij. Edwin Otte (Quick Boys) en Coen Warnau (Hazers- woudse Boys) verkleinden de kloof door drie keer te scoren. Het verschil is nog maar Robèr Marij- WSB de dans. Rob Reizevoort (Docos) en Edwin Verhoogt (Lugdunum) kropen door hun goal naast Yacha Farhane van LFC. ZATERDAG Eric Grosman (Ter Leede)10 Edwm Otte (Quick Boys)9 Coen Warnau (Hazerswoudse Boys)9 Richard Trompert (Kagia) 8 Denms Krijgsman (ARC) Leo van de Wetering (RCL) Rob B.nk (Leiden) Timo Gerlof (Noordwijk) Hans Verkuyien (Ter Leede) ZONDAG Robèr Manjnen (VVSB) Yacha Farhane (LFC) Edwin Verhoogt (Lugdunum) Paul Piipers (FC Lisse) Wim Bouckaert (FC Lisse) Joost Vink (SJZ) tot dusver een probleem. Tegen Donar/Grafi- con 2 werd het uit 15-12,13-15,15-11, 15-9. LUSV 2 bereidde de nieuwe lijst- aanvoerster bij de vrouwen, VCS, in Sassenheim een onplezierige ver rassing, 15-6, 11-15, 13-15, 15-9. Een kostbaar winstpunt voor de studen tes omdat dat zonder twijfel een ste vige mentale opkikker is. De twee de ploeg van LUSV heeft meer in de tas dan er tot dusver is uitgekomen. Tegen VCS was de vechtlust een be langrijke factor die leidde tot het ge lijke Spel. Maar aanvallend had LUSV 2 in deze wedstrijd een troef van betekenis in Liesbeth van der Heiden die als middenaanvalster vele malen scoorde. En dat niet met prikballen. RW profiteerde van de Sassen- heimse misstap door een 3-0 over winning op Valken: 15-6, 15-9, 15-8. Annelies Paauw was aanvallend de beste speelster bij de Rijnsburgse ploeg die ditmaal speelde zoals de ploeg spelen kan. Wat tegen VCS mis ging, liep nu allemaal goed, al dus trainer-coach Lieuwe van der Meulen. LUSV won van S'70 met 11-13, 11-15, 15-11, 8-15. Voorname lijk door sterk serveren van Ellen van der Berg. Leython 3 liet het tegen VCO vol ledig afweten, 11-15, 10-15, 8-15. VCO was in Oegstgeest overigens duidelijk sterker met een betere aanval, een betere service en een be ter blok. Marian Witteman scoorde bij VCO een hoog gemiddelde op de smash. Twee op drie kansen wer den door haar verzilverd. Liusna won met 15-9, 15-10, 15-13 van Blok '77. De verdediging van Liusna waarbij de midachter achter het blok opereerde werkte voortreffe lijk. Verder verdronk Blok in eigen fouten. De aanval bakte er in deze wedstrijd vrijwel niets van en legde herhaaldelijk het loodje tegen het blok van Liusna. In Up Go verloor van Leython 4 dat in de ogen van de arbiter geen fout kon maken: 12-15, 10-15, 14-16. Opnieuw verlies voor Sport/Veste LEIDEN - De biljarters van Sport/Veste uit Oegstgeest hebben op nieuw een nederlaag geleden. Het thuisduel tegen NHD/Schouten 3 le verde een 2-6 nederlaag op. Door dit resultaat bekleedt de club in de tweede divisie een achtste positie met vier punten uit zeven wedstrij den. Het was overigens een geflatteerde nederlaag. De drie partijen die verloren gingen kenden een gering krachtsverschil. Hein-Jan Salman wist wel te zegevieren, met 35-25 in 51 beurten van Peter Vlaar. Het be tekende een sterk moyenne van 0.686. Herman Lijsen dolf in 43 reek sen met 26-30 (een gemiddelde van 0.604) het onderspit tegen Peerde- man, terwijl Ming Pan eveneens met miniem verschil werd geklopt door Brom: 20 tegen 25, in 29 beurten. Gijs van Hage had in elk geval nog een gelijkspel kunnen bewerk stelligen, maar na een voorsprong van 16-13 moest hij zich ten slotte te gen Bizot toch gewonnen geven in 48 beurten. Weer punten voor Michael Vertogen ALPHEN AAN DEN RIJN - Mi chael Vertogen heeft tijdens de Dunlop Open in Oostenrijk op nieuw punten verzameld voor de wereldranglijst. De Alphense profs quasher haalde via de kwalificatie de kwartfinales, waarin hij door de Pakistaan Zarak Jahan Khan met 3- 0 (9-6,10-9, 9-5) werd uitgeschakeld. In de eerste ronde van het hoofd toernooi had de Alphenaar de Australiër John Goodchild met 3-1 verslagen. Kees Jan Schuïlenburg LEIDEN - De onlangs 18 jaar geworden tennisser Kees Jan Schuilenburg heeft gisteravond tijdens de districtsvergadering de Jaap Noordman bo kaal in ontvangst genomen. Deze prijs is een onderscheiding voor een jeugdige tennisser uit het district Leiden die in de laatste jaren het meest tot ontwikkeling is gekomen. Schuilenburg, die deze zomer slaagde voor zijn VWO-examen en is be gonnen aan een profcarrière, verdiende deze onderscheidng op basis van zijn prestaties gedurende de laatste zes jaar. Een unicum in de Nederland se tennishistorie is dat Schuilenburg nationaal kampioen werd in twee leeftijdscategorieën. In 1984 won hij het NK tot en met 12 jaar en het afgelo pen jaar was hij de sterkste in de leeftijdsgroep tot en met 18 jaar. Tevens schreef hij diverse malen de districtskampioenschappen op zijn naam. In de samenstelling van het districtsbestuur is na de verkiezing van gis teravond meer bekend geworden. Voorzitter Ben Langeveld en penning meester Eli Chaudron zijn aftredend en niet herkiesbaar. Wel zullen zij tot aan de voorjaarsvergadering hun functie waarnemen. Voorzitter wed- strijdtennis Rob Liefbroer is herkozen. Ruud de Jager volgt de heer Evers op als secretaris. Hilde van der Haak wordt de nieuwe voorzitter geselec teerd jeugdtennis. Positief nieuws leverde de vergadering op wat betreft de jeugddistricts- trainingen. Het eerder dit jaar afgewezen voorstel voor een gulden subsi die per lid, zal in de komende najaarsvergadering opnieuw ter stemming komen. Met name de tennisverenigingen Voorhout en De Leidse Hout lie ten hierover optimistische geluiden horen. Zoals bekend wil Unicum eigen trainingen gaan verzorgen, wat een be lemmering zal zijn voor jeugdige talenten van kleinere verenigingen die al leen tot ontwikkeling kunnen komen via de centrale districtstrainingen. Een markant voorbeeld van een dergelijk talent die via deze weg de top be reikt heeft is Kees Jan Schuilenburg. DUITSLAND Deutschland Cup: Dynamo Dresden - Bayern München 1-0 (0-0). 63. Gütschow 1-0. Toeschou- LOTTO 47 Eerste prijs: geen winnaar. Tweede prijs: 5 w bruto 60.000,00. Derde prijs: 110 u TOTO-GELUK Eerste prijs: geen winnaar. Tweede prijs: geen winnaar. Derde prijs: 8 winnaars, elk 178,00. Vier de prijs: 191 winnaars, elk 11,50. OLYMPIADE Negende ronde: Sovjetunie - China 3-1Joegosla vië - Verenigde Staten 2 1/2-1 1/2, Engeland Tsjechoslowakije 2 1/2-1 1/2, Portugal - Duitsland west 1-3, Bulgarije - Duitsland oost 2-2, Cuba - Joegoslavië C 21/2 -11/2, Joegoslavië B - IJsland 2-2, Zweden - India 21/2-1 1/2, Malta - Nederland se Antillen 1 1/2-21/2, Israel - Argentinië 2-2, Chili - Nederland 2-2 (Morovic - Timman 1/2-1/2, Van der Wiel - Cifuentes 1/2-1/2, Vasquez - Jeroen Pi ket 1-0, Sosonko Silva 1-0). Stand: 1. Sovjetunie 241/2 pnt, 2, Engeland 24,3. Duitsland west 231/2,4. Tsjechoslowakije, Joego slavië en Cuba 23, 7. Verenigde Staten, Duitsland oost en Bulgarije 221/2,10. Israel, IJsland, Joego slavië B en Zweden 22, 14. joegoslavié C, Frank rijk, Indonesië en Hongarije 21 1/2,18. ex aequo: o.a. Nederland 2190.ex aequo: o.a. Nederlandse Antillen 15. Vrouwen Griekenland - Hongarije 1/2-2 1/2, Roemenië - Sovjetunie 0-3, China - Engeland 1 1/2-1/2 en 1 afg.partij, Joegoslavië B - Joegoslavië A1/2-21/2, Bulgarije Polen 2-1, Duitsland West Argentinië 2-1, Joegoslavië Duitsland oost 1 1/2-1 1/2, Ver enigde Staten - India 2-1, Zwitserland Spanje 0-2 en 1 afg.partij, Cuba - Israel 1-2, Nederlandse An tillen - Nigeria 1/2-2 1/2, Brazilië Nederland 1/2-2 1/2 (Jusara Chaves Benschop 0-1, De Greef - Veloso 1-0, Joara Chjaves - De Vries 1/2-1/2). Stand: 1. Sovjetunie 23. 2. Hongarije 22 1/2, 3. China 18 en 1 afg.partij. 4. Joegoslavië 17 1/2, 5. Bulgarije en Griekenland 17, 7. Engeland 16 11/2 en 1 afg.partij, 8. Duitsland west 16 1/2, 9. Spanje 16 en 1 afg.partij, 10. Joegoslavië C en Israel 16, 12. Joegoslavië B, Polen, Argentinië en Albanië 15 1/2, 23. Nederland 14 1/2,63. Nederlandse Antil len 9. Wilt u iets melden? Bel 071- 161424 (Wim van Duivenbode). Dagelijks tussen 10.00 en 12.00 uur. Of schriftelijk naar Post bus 54. 2300 AB Leiden. Voetbalvereniging Teylingen en trainer Bert Kort blijven ook het volgende seizoen aan elkaar verbonden. Het bestuur en de Sassenheimse spelersgroep zijn erg tevreden over de inbreng van de ex-voetballer van UVS en RCL Wilbert van de Klugt is winnaar geworden van het huis-snooker- toernooi van de Leidse Center Snookerclub. Mark van de Berg werd tweede. Sonja van der Berg won de verliezersronde Het viertal van Van Lanschot heeft in Leiden het Open Leids kam pioenschap bridge gewonnen De zondagvierdeklasser LFC speelt vanavond aan de Leidse Boshuizerkade een oefenwed strijd tegen zaterdageersteklasser Katwijk. Aanvang 19.30 uur Iwan Vis en Lennert Mooy (Groen Wit), Lobke Onvlee (Meer burg), Jerom van Vuren en San- der Delfos (Excelsior) behaalden eerste prijzen bij D-turnwedstrij- den in sporthal Overbosch in Den Haag Door inbreng van Egbert van 't Oever hebben de schaats kernploegen in het Van der Valk concern een nieuwe sponsor ge vonden De langdurig gebles seerde shorttracker Joëlle van Koetsveld heeft op Priscilla Ernst na nog niets van haar mede-kern ploegleden gehoord. Ook niet van haar club uit Leiden Arie van Oijen uit Hillegom behaalde 'brons' bij het Nederlands veldrit- kampioenschap voor jeugd in Apeldoorn De Katwijkse mas seuse Anne Koekebakker loopt al enige tijd stage bij Rijnsburgse Boys Behalve bij het eerste elf tal, staat het bestuur van Rijns burgse Boys nog steeds niet toe dat lagere elftallen met shirtrecla me spelen Wessel Zimmer- mann, schoonspringer van de S en K Leiden, is opgenomen in de Nederlandse ploeg die van 29 no vember tot 2 december invitatie wedstrijden houdt in Amersfoort Internationale toppers komen op 14 juli 1991 naar Arnhem, waar op de gerenoveerde atletiekbaan de 'Papendal Games worden ge houden. Op 13 oktober wordt in Nieuwegein het wereldkam pioenschap 15 kilometer op de weg voor vrouwen gehouden. De wedstrijden staan in het teken van het 90- jarig bestaan van de KNAU Voetbalvereniging Mar ken gaat nog twee jaar in zee met trainer Peter de Waal De techni sche commissie marathon van de KNSB heeft besloten de uitslag van de schaatsmarathon in Den Haag te handhaven. Arnold Stam blijft in het bezit van zijn eerste overwinning. Door een juryfout werd de wedstrijd een ronde te vroeg afgebeld, waarna een chaos ontstond tussen de rijders en coaches De Vereniging Organi satoren Beroepswielerwedstrij den (VOB) vergadert zaterdag 1 december in Den Bosch. De wed- strijdkalender 1991, kontakten VOB/Schraders en Van Seggelen, en startgelden zijn enkele agen da-punten Tempo Soest, de hui dige club van Marco Vermeij (Lis se), heeft zich voor de topwieler- competitie versterkt met Erwin Kistemaker, Nico Wolthuis, Paul Barten, John Kruythof, Arno van Boeyen en Mario van Baarle Schaatsenrijder Marcel Bliek uit Lisse werd keurig vijfde in de Re sidentie Cup De Leidse hockey- ster Martine Ohr is teruggekeerd in de selectie van de nationale hockeyploeg Bij een regionale schaatsmarathon op de Uithof was Aad Grimbergen (Rijnsburg) de beste uit een kopgroep van vier Vanavond houdt voetbal vereniging SVLV om 20.30 uur een ledenvergadering Bij FC Rijnland vergaderen ze vanavond eveneens De jaarlijkse Coca Co la Jeugdvoetbaldag staat gepland op zaterdag 1 juni 1991 De voet balwedstrijd om de LD-cup tus sen Alphia en Quick Boys is ver schoven naar dinsdag 8 januari Renbaan Nootdorp draait mor genmiddag vanaf 14.30 uur een compleet programma Olympi- a's Ronde van Nederland begint op 18 mei 1991 in het Zeeuwse Koewacht. Via het Belgische Zot- tegem, Bergen op Zoom, Zalt- bommel, Kortenhoef, Delfzijl. Klazienaveen, en Rheden eindigt de karavaan een week later in Schijndel De Leidse rugbyclub DIOK organiseert in het weekein de van 2 en 3 februari 1991 een lustrumtrip naar Schotland Het interim-bestuur van ASC be staande uit de heren Kohlbeck, Kuijers, Haagsma en De Jongh roept de leden op tot het bijwo nen van een belangrijke ledenver gadering op woensdag 12 decem ber De wielervereniging De Bollenstreek heeft een nieuwe trainer Het is Jan van der Tang uit Voorhout Carl Zoetemelk, zoon van ex-wielrenner Joop Zoetemelk, heeft in de nabijheid van Parijs een veldrit voor junio ren gewonnen De persvoorstel ling van de ploeg die Swift/Casba gaat vertegenwoordigen in de topcompetitie is op woensdag 20 februari in Zoeterwoude-Rijndijk Op zondag 9 december worden op het terrein bij De Loethe de veldritkampioenschappen van Zoeterwoude gehouden

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 19