SpoorptTV Karpov weerstaat aairv al wereld! :ampioen Basketbalteam waakt voor onderschatting Vijf 'Oostduitsers' in Duitse selectie ftAKjOjp Vergadering Betaald Voetbal levert behalve uitbreiding reclame weinig op DINSDAG 27 NOVEMBER 1990 PAGINA 17 Harrewijn pakt de draad weer op Van onze redacteur Ad van Kaam AMSTERDAM - Van alle bondscoaches in Nederland heeft Ruud Harrewijn zo op het eerste gezicht het minste werk om handen. Waar een collega als Harry Brokking met zijn volleybalselectie in de tussentijd een keertje of drie rondom de wereld vliegt, tufte de coach van het nationale basketbalteam gedurende het afgelopen jaar slechts wekelijks heen en weer tussen Den Helder en Den Bosch, de plaatsen waar het merendeel van zijn internationals zich in clubverband ophoudt. Gezamenlijk in actie kwam Oranje tus sen november vorig jaar en november dit jaar niet. Er was eenvou digweg niets. Een en ander tekent het beeld van der, verloor die slag, haalde zijn sport die in de betrekkelijke schouders op en hij deed deze luwte voortkabbelt, zonder dat zich spectaculaire ontwikkelingen voor doen. De laatste rel dateert al weer van vorig jaar zomer toen Harrewijn het waagde om de clubbelangen te doorkruisen door met Oranje naar Amerika te willen. De voormalige clubcoach van Haarlem, Leiden en Den Bosch botste op collega Ton Boot van landskampioen Den Hel- World Cup deelname Grimbergen onzeker dan maar niets. Om pas vorige week uit zijn 'slaap' te ontwaken. Is er dan iets aan de hand? Jawel, Nederland dient komende week een karweitje te klaren, in casu zich te kwalificeren voor de eindronde van het EK die volgend jaar juni in Rome wordt gehouden. De eerste t ee stappen daartoe zijn een jaar gele- avon^ den gezet. In groep B versloeg Oran je met dikke cijfers Polen uit en Bel gië thuis om de eerste reeks af te redelijk solide indruk door sluiten met een éénpunts nederlaag maal afgetekend te oGPD) tegen het favoriete Italië. Omdat de danks houdt Harrewijn een slag l de de i als het gaat DEN HAAG (ANP) - Door de myste rieuze blessure aan de kuit is Jolan- da Grimbergen nog onzeker deelneming wedstrijden in Calgary Over het lot van het lid ploeg zal morgen een besluit den genomen. Yvonne van Gennip, Sandra Voe telink, Herma Meijer, Lia van Schie en De Vries vertrekken zaterdag naar Calgary. Het vijftal zal in beide wedstrijden starten en daarna tot Tweede Kerstdag een trainings kamp opslaan in Calgary. Alle vijf rijden de 1500 meter, op de 3000 me ter zal Meijer niet van start gaan. In de mannenploeg voor de we reldbekerwedstrijd is Leo Visser opgenomen. Met een vraagteken achter zijn naam. Indien de blessure aan de duim een start weerhoudt, zal hij vervangen worden. De ploeg voor Heerenveen is: 500 meter (2x): Loef, Mos, Janssen, Boelsma, Jonkman, 1000 meter: Loef, Van den Brink, ZandstfS, Jonkman, Mos, 1500 meter: Van de Burg, Veldkamp, Bos, Ritsma, Vis ser, reserve: Van den Brink, 5000 meter: Van de Burg, Veldkamp, Bos, Visser, reserve: Ritsma. twee groepen zich plaatsen, ziet het naar uit dat Harrewijn en zijn keur- niet ontevreden korps in 1991 eindelijk weer eens echt aan de bak moeten. Ter voorbereiding op de 'terug- de wereldbeker- wedstrijden' speelde het Neder- n Butte. de kern- gen een andere kanshebber 'Rome', Zweden. De ploeg var rewijn maakte tijdens die sess: de kansen "Ik ben de oefenserie, dat niet. Maar we moeten waken voor onderschatting. Er kan in een jaar tijd namelijk heel wat verande ren, dat is het waardeloze van zo'n Polen een lesje door de sterk ver- Deson- jongde thuisploeg met 71-101 te ver slaan. Van die experimenten is Po len rap teruggekomen. Routiniers als Zelig en Binkowski, jongens die in Europa hun sporen hebben ver diend, zijn weer opgenomen in de Poolse selectie. "En dat maakt ze toch weer tot een gevaarlijke out sider", meent Harrewijn. "Die gas ten hebben namelijk niets te verlie- voor Dat land is morgen in de Amster- Har- damse Apollohal de eerste oppo- een nent. Uit in Wroclaw gaf Oranje de Blessure Vermeulen tegenslag voor Vitesse ARNHEM (GPD) Het meespelen van Aijan Vermeulen in de Europa cup-wedstrijd van Vitesse tegen Sporting Lissabon is zeer onzeker. De 21-jarige verdediger raakte gis termiddag zwaar geblesseerd op de training. De linksback van Vitesse ging bij een schietoefening door zijn rechte- renkel. Bij nader onderzoek in het ziekenhuis kwam vast te staan, dat er een scheurtje in de enkelbanden zit. Volgens de doktoren staat er voor een dergelijke kwetsuur zo'n zes weken. •Juul Ellerman is voor lange tijd uit de roulatie. De topscorer van PSV heeft een spier gescheurd in het dijbeen. De aanvaller moet een week absolute rust houden. FRANKFURT (SID) - De Duitse bondscoach Berti Vogts heeft vijf uit de vroegere DDR afkomstige voetballers opgenomen in zijn voorlopige selectie voor de kwali ficatiewedstrijd voor het toernooi om het Europees kampioenschap op 19 december tegen Zwitser land. In de eerste 'geheel' Duitse voetbalselectie sinds 48 jaar, op 22 november 1942 was er voor het laatst sprake van één Duits team, nam Vogts één speler op die nog in de Oostduitse competitie speelt: doelman Brautigam van Carl Zeiss Jena. Het andere kwar tet is al enige tijd actief in de Bun- desliga: Sammer (VfB Stuttgart), Doll (Hamburger SV), Kirsten en Thom (Leverkusen). De voorlopige selectie luidt: doel: Aumann (Bayern Mün- chen), Illgner (FC Köln), Brau tigam (Carl Zeiss Jena), verdedi ging: Berthold (AS Roma), Binz (Eintracht Frankfurt), Brehme (Internazionale), Buchwald (VfB Stuttgart), Helmer (Borussia Dortmund), Kohier en Reuter (Bayern). middenveld: Bein en Möller (Eintracht Frankfurt), Eilts (Werder Bremen), Hassler (Juventus), Matthaus (Inter), Reinhardt (Leverkusen), Sammer (Vfb Stuttgart), Strunz (Bayern), Zore (Dortmund), aanval: Doll (Hamburger SV), Kirsten en Thom (Leverkusen), Klinsmann (Internazionale), Riedle (Lazio Roma) en Voller (AS Roma). Barcelona-trainer Johan Cruijff wil reserves en spelers uit het tweede team opstellen in de twee ontmoetingen om de Spaan- kracht heeft gewonnen, de Poolse oudjes de baas blijven dan mag de combinatie van Bossche en Helder- se clubmoten zaterdag in Braine, een plaatsje dertig kilometer onder Brussel, 15 punten toegeven op de Belgen om zich dan alsnog te kwali ficeren. Dat hadden meer punten kunnen zijn, maar een verslapping in de slotfase destijds gaf de Belgen nog hoop mee voor de terugwed strijd. "Het is, maar dat geldt ook Mocht Oranje, dat met de terug- voor de wedstrijd tegen Polen, zaak om de concentratie te bewaren. Als dat lukt, moet de uitwedstrijd tegen Italië verder een formaliteit zijn", aldus de bondscoach. Steunpilaar De Belgen, die in de laatste twintig interlands tegen Oranje niet meer tot winst kwamen, moeten het in elk geval doen zonder steunpilaar Rik Samaey wiens kniegewricht het definitief heeft begeven onder de niet aflatende dans rond de bor den. Het 'eeuwige' talent Ronnie Bayer is er wel bij, maar lang niet fit, want in de competitie heeft hij nog nauwelijks een bal aangeraakt. Wél kunnen de zuiderburen - die afgelopen week een oefenduel te gen Frankrijk met negentien pun ten verschil verloren - rekenen op de steun van Jack Ramsay. De bij leven al legendarisch coach van het Amerikaanse profteam de Portland Trailblazers komt voor de gelegen heid weer eens van de andere kant van de grote plas om de ploeg van technische en taktische tips te voor zien. Net als Harrewijn heeft hij dus ook een soort parttime functie. Het verschil ten opzichte van zijn Hol landse confrater is dat Ramsay daarvoor wat extra vlieguurtjes moet. maken... se supercup tegen Real Madrid. Cruijff is uitermate kwaad over de data die door de voetbalbond zijn aangewezen. „Voor het begin van de competitie waren beide club^ het eens over data in sep tember. Om de een of ander reden is dat toen niet doorgegaan en zijn de clubs overeengekomen om de wedstrijden later i bij voorbeeld in april of spelen. Maar nu worden seling met twee wedstrijden december geconfronteerd, blijk baar omdat dat Real Madrid beter uitkomt". De Nederlandse trainer voelt er niets voor om zijn vaste eerste keus op dit moment tegen Real Madrid in het veld te brengen uit vrees voor blessures in deze altijd al beladen wedstrijden. plot- Zou die yan Rooijen de boekhou dingen net zo controleren als hij praatjes maakt bij de KNVB? Je houdt je hart vast. Het gerommel met die man blijft maar voortdu ren. Eerst het gedoe met het ac- countantsbedrijf dat Oranje mag sponsoren. Van Rooijen is ven noot van dat bedrijf, maar met die sponsorkwestie had hij zich, notabene voorzitter van de sectie betaald voetbal, absoluut niet be moeid en een verstrengeling van belangen was het daarom al even- Ohr dat alles wilde Jaja, geloven. En nu heeft hij dan wéér raar staan schutteren voor open doel. Nederland-Griekenland speelde zich af voor heel weinig publiek. Voor de radio meldde Van Rooij en dat de KNVB daarom pas een dag voor de wedstrijd toestem ming had gegeven voor de tv-uit- zending. Maar niet iedereen had zo'n slecht geheugen als hij. In fei te had hij al een maand geleden, na afloop van Portugal-Neder- landt, gezegd dat de NOS de wed strijd kon uitzenden. Omdat ie dereen dat dus al lang wist en het spel van Oranjé het laatste kwar taal so wie so de aanhang had ge decimeerd, bleef de Kuip afgelo pen woensdag half leeg. Schade post ongeveer een miljoen. Wat nou pas een dag voor de wedstrijd een besluit genomen De NOS wees er ten overvloede ook nog eens op dat de zaak al lang tevoren was beklonken. Die Van Rooijen. Het schijnt dat hij doctorandus in iets is, maar ik wil zo langzamerhand dat diploma nou wel eens zien. Ik bedoel: zelfs mijn buurjongen die nog stoeit met de tafel van negen op de lagere school, zou het een stuk handiger hebben gedaan. Of zou het aan de functie liggen dat je gewoon het zicht kwijtraakt op zoiets simpels als de waarheid? Theater We weten het allemaal: mondelin ge behandeling dan wel hoger be roep in voetbalstrafzaken levert magnifiek volkstoneel op. Het biedt gedraai en verlakkerij van superieure een-tweetjes kwaliteit. Het wordt nooit op tv uitgezon den, wat ontzettend jammer is, want de amusementswaarde er van stijgt ver uit boven de gemid delde comedyserie. Het schijjit sinds kort nóg leu ker te zijn dan het al was. Dat maak ik op uit uitlatingen van Keje Molenaar in een interview in de NRC van afgelopen zaterdag. Molenaar, oud-speler van Volen- dam, Ajax, Feyenoord, SW en daarna door een blessure van de velden verdreven, is één van de weinige topspelers die tijdens hun voetbalcarrière een studie volg den en die ook met vrucht afslo ten. Hij is nu jurist en staat in zijn vrije tijd voetballers bij die in be roep gaan tegen schorsingen. Met behoorlijk succes. Van Stan Vatckx en Marcel Peters wist hij de straffen te halveren. In tegenstelling tot vele anderen in de voetbalwereld blijkt Mole naar absoluut geen tegenstander te zijn van het gebruik van tv- beelden in strafzaken. "Bij Valkckx vroeg ik ook de beelden op die achter het doel waren ge maakt". Goed, dat is te begrijpen. Maar dan: "Tevens heeft een vriend van mij tekeningen ge maakt van de overtreding en ten slotte heb ik het voor de commissie van beroep zelf nog eens voorge daan hoe het allemaal echt in zijn werk ging". Tekeningen! Wat heerlijk. Ho ger beroepzaken in de voetballerij worden straks ware culturele ge beurtenissen. Wat jammer dat die elleboogstoot van Van Basten niet ontlastend op papier is geschetst. Over een halve eeuw zou dat ding, voor echt gewaarmerkt door Plo- vie en de UEFA, op de veiling bij Sotheby in Londen tenminste een half miljoen hebben opgebracht. En dan dat 'zelf voordoen' van Molenaar. Schitterend.. 'Edelacht bare, u denkt dat daar een klap wordt uitgedeeld, maar u ziet niet wat u ziet. Ik zal even demonstre ren met de griffier hier, hoe het echt in zijn werk ging'. In de toe komst zie ik wel gebeuren dat een jurist in voetbalstrafzaken tevens het diploma van de Klein kunstacademie op zak moet heb ben wil hij voor pleidooien in aanmerking komen. Je kunt zeggen watje wilt: voet ballen blijft een verrukkelijke be zigheid. Vooral buiten het veld dan. Adriaanse In die anderhalve minuut dat Co Adriaanse, trainer van FC Den Haag, onlangs in Studio Sport op trad, oogde hij aardig en vrij recht door zee. Hij was ook zo moe dig om Michels stevig aan te pak ken, iets wat de gemiddelde trai ner in Nederland alleen aan de borreltafel durft. Maar wat zei hij gisteren in Trouw over een nu niet direct kalm en net typetje als Cor Lems? Dit: "Op de rand spelen mag van mij. En als een speler over de rand gaat, is het aan de scheidsrechter om in te grijpen". Daar heb je het weer. Wat Adri aanse hier eigenlijk zegt is dat de vervuiling van het spel zijn zaak niet is. Zo lang die mentaliteit bij de trainers in stand blijft, zal de rottigheid in het veld geen einde Voetbal is wat alle betrokkenen er van (willen) maken. RUUD PAAUW Spannende veertiende partij afgebroken correspondent Hans Bouwmeester LYON Na een fascinerende, spannende veertiende partij, rijk aan combinaties, hebben wereldkampioen Gary Kasparov en uitdager Anatoly Karpov hun gevecht na 40 zetten af gebroken. Kasparov sloot zijn 41e zet in de enveloppe. De eerste indruk is, dat de partij in RB tegen Dordrecht remise zal eindigen. LEIDEN - Vanavond zal Rijnsburg- se Boys in de tussenronde va KNVB-beker op het terrein Quick Boys in Katwijk aantreden tegen de eerstedivisieclub Dordrecht'90. Eerder werd deze wedstrijd afgelast. Aanvang van deze wedstrijd is 19.30 uur. Een en ander ontstond uit een oude de Schotse opening, die tegenwoordig op hoog niveau maar weinig voor komt. Karpov was kennelijk Ver rast, want zoals reeds vaker in deze match moest hij in de eerste fase veel tijd nemen om de openingspro blemen de baas te worden. Rond de twintigste zet werd de strijd zeer scherp. Combinaties en tegencom- binaties wisselden zich in langzaam tempo af en in de perskamer, geor ganiseerd met de slag die de Fran sen wereldberoemd heeft gemaakt, ontstond een ware heksenketel. Nu eens dacht men dat wit, dan weer ZEIST (GPD) - Als het aan WCS-voorman Karei Jansen ligt, mag de burgerrechter zich binnenkort buigen over de gevol gen van een rode kaart in het prof voetbal. „Bij de eerstvolgende zaak waarbij een speler rood krijgt voor het onreglementair af breken van een scoringskans en hij daarvoor door de tuchtcom- missie veroordeeld wordt", dreig de Jansen de najaarsvergadering betaald voetbal gisteravond in Zeist, „kan die speler rekenen op optimale juridische bijstand". Naar de praktijk vertaald bete kent dat dat debetrokken speler het advies krijgt de rechter in te schakelen. Daar rekent Jansen min of meer op. In dat geval is het laatste woord aan de rechter, die moet uitmaken of de tuchtcom- missie handelt in strijd met de Nederlandse voetbalwetgeving. Dat is volgens de belangenbehar tigers van de voetballers, de WCS (spelersvakbond) en de CSR (centrale spelersraad), uit drukkelijk het geval. In zijn toelichting op de motie die Jansen namens de centrale spelersraad indiende, 'meende hij dat de tuchtrechtspraak die nu wordt toegepast haaks staat op het tuchtreglement in ons land. De aangepaste arbitrage is inge geven door de nieuwe richtlijnen van de Fifa, die sins eind juli voor schrijven dat het blokkeren en vasthouden van een tegenstander in scoringspositie voortaan be straft moet worden met een veld- verwijding. Die nieuwe regelge ving leidde tot een stortvloed aan gele en rode kaarten. In de motie, die door de 29 aan wezige voetballers achterin de zaal met een luid applaus werd ondersteund, eiste de CSR van het bestuur betaald voetbal de scheidsrechters met onmiddellij ke ingang worden geïnstrueerd conform de Nederlandse wetge ving te werk te gaan. Bovendien werd de tuchtcommissie gesom meerd voor een juiste toepassing van artikel 21 van het reglement tuchtrechtspraak zorg te dragen. Aan het verzoek van Jansen om de motie in stemming te brengen weigerde de gisteravond herko zen sectievoorzitter Martin van Rooijen te voldoen. In plaats daarvan deed hij het voorstel een commissie van deskundigen te formeren, die moet nagaan of en zo ja welke wijzigingen nodig zijn. Van Rooijen liet al op voor hand weten dat een eventuele wij ziging niet middenin het seizoen kan plaatsvinden. Karei Jansen nam er geen ge noegen mee en drong er in een derde termijn nogmaals aan op een uitspraak van de vergadering. Het bleef echter muisstil. Op een enkele uitzondering na. Gelet op de internationale posities leek het PSV-voorzitter Jacques Ruts niet erg raadzaam 'eigen voetbalre- gels te maken'. De tuchtrechtspraak en alles er omheen drong de andere agenda punten bijna volledig naar de ach tergrond. De clubs, 33 in getal, hoorden met instemming dat de respectieve penningmeesters de komende tijd elk een bedrag van 25.000 gulden tegemoet kunnen zien. Het voorstel van penning meester Ad Smits om een bedrag van een miljoen in het waarborg fonds te storten ten behoeve van de infrastructuur en de veiligheid in de stadions ontlokte al even min een reactie. Tot bijna stomme verbazing van de meeste clubs legde secre taris Jan Huybregts haarfijn uit dat het de spelers met de invoe ring van de nieuwe mediamet (al vanaf 1 oktober) is toegestaan drie keer voor een bedrijf reclame te voeren, ongeacht op welke kle dingstuk. Dus op het shirt, voor of achter, broek, kousen of mail lot. Waarmee het voetbal dezelfde weg opgaat als de wielrenners, die als fietsende reclamezuilen over de Europese wegen rijden. Op voorstel van het sectiebe- stuur zal de wedstrijd om de Sur per-cup, die tussen de landskam pioen en de bekerwinnaar, vol gend jaar worden gespeeld op woensdag 14 augustus. In het daaropvolgende weekeinde, 17 en 18 augustus, begint de compe titie zowel in de ere- als de eerste divisie. dat zwart gewonnen stond. Kaspa rov had de meeste tijd, maar hij slaagde er toch niet in om door te breken. Tenslotte raakten beide spelers in grote tijdnood, Karpov het ergst. Kort voor de tijdcontrole kon de uitdager met een kwaliteits offer alle gevaren bezweren en zelfs een winstpoging doen. Dat deze po ging zal slagen is evenwel niet waar schijnlijk. Vanavond om 17.00 uur wordt de partij voortgezet. 14e matchpartij, Lyon 1990 Schotse Partij 1. e4 e5 2. Pf3 Pc6 3. d4 (Een ver rassende keuze. De Schotse Partij heeft de reputatie betrekkelijk pre tentieloos te zijn. 3...cxd4 4. Pxd4 Pf6 (Deze speelwijze koos Karpov ook in het verleden. Een andere goede methode is 4...Lc5) 5. Pxc6 (De zogenaamde Miesesvariant, ge noemd naar Jaques Mieses, een schaakmeester die tussen 1890 en 1945 regelmatig op toernooien ver scheen en veel over het schaakspel publiceerde.) 5...bxc6 6. e5 De7 7. De2 Pd5 8. c4 La6 (Deze positie had Karpov in 1984 tweemaal tegen Timman. De Nederlander zette toen met 9. De4 voort, maar had met zijn opbouw weinig succes.) 9. b3 (Meestal wordt hier 9. Pd2 gespeeld. Volgens Karpov verkrijgt zwart dan met 9...Pb4 10. Pf3 c5 goed spel.) 9...0-0-0 (Madame La Theorie, zoals Aljechin placht te zeggen, geeft 9...g6 10. Lb2 Lg7 11. Pd2 Pb4! als gunstig voor zwart aan. Vermoede lijk heeft Kasparov daarop iets ge vonden. Overigens had Karpov hier al een half uur meer verbruikt dan zijn tegenstander.) 10. g3 (Een nieu we zet, die Kasparov vrijwel a tem po uitvoerde. Karpov dacht weder om lang na. Het tijdverschil be droeg hier al bijna een uur.) 10...Te8 11. Lb2 f6 12. Lg2 (Natuurlijk mocht wit niet op f6 nemen wegens 12...Df7!) 12...fxe5 13. 0-0 h5 (Deze zet had Kasparov kennelijk niet ver wacht, want nu begon ook hij tijd te investeren.) 14. Dd2 Pf6 15. Da5 Lb7! (Terecht geeft Karpov zijn plu spion terug om zijn stelling gezond Deling schaakploeg NOVI SAD (ANP) - Het zit de Ne derlandse afvaardiging bij de schaakolympiade in Novi Sad niet mee. Ondanks alle goede bedoelin gen verzandde gsiteren het treffen voor de negende ronde tegen Chili in een gelijkspel: 2-2. Het team, dat qua Elo op de vijfde plaats thuis hoort, is daarmee weggezakt naar de gedeelde achttiende plaats. De ontmoeting begon hoopvol. Genna Sosonko buitte tegen Silva aan het vierde bord een in de ope ning verkregen voordeeltje be kwaam uit en had na ruim drie uur spelen de winst binnen. Van der Wiel en Timman lieten remise aan tekenen en Jeroen Piket liet zich in de tijdnoodfase beetnemen door Vasquez. Uitdager Anatoly Karpov geraakte al vroeg in tijdnood, r de aanval van Kasparov glansrijk. te houden. Na 15...Kb7 zou zijn lo per opgesloten blijven. Nu kan hij 16. Dxa7 met 16...Dc5 beantwoor den.) 16. La3 De6 17. Lxf8 ThxfS 18. Dxa7 Dg4 19. Pa3! (Kasparov diri geert het paard naar c2, vanwaar het zowel agressief naar b4 als defensief naar e3 kan springen.) 19...h4 20. Pc2 h3 (De gevolgen hiervan waren nauwelijks te overzien.) 21. Lhl Pe4 22. a4! (De aanval is de beste verde diging. Fout was 22. f3 Pxg3! 23. fxg4 Pe2 mat! )22...Pc3 (Karpov zal wanhopig naar een beslissende combinatie hebben gezocht. Sterk lijkt 22...De2 maar na 23. Pe3 Txf2 24. Lxe4 kan zwart niets beginnen, dank zij de defensieve kracht van Da7!) 23. Tael Pe2+ 24. Txe2 Dxe2 25. Pb4 (Snelheid is hoofdzaak. Na 25. a5 Dxc2 26. a6 Dxb3 komt wit te laat.) 25...d5 (Anders is 26. Pa6 ver nietigend. 26. cxd5 cxd5 27. Lxd5 (Hier moest Kasparov lang over na denken. Op 27. Pxd5 kon 27...Da6 volgen.) 27...Lxd5 28. Pxd5 Dc2 29. Da6+ Kd7 (Vanaf dit moment moest snel worden gespeeld.) 30. Pe3 De4 31. Tel (Anders vlucht de zwarte monarch naar de konings vleugel.) 31...Tb8 32. DH (Een fijne zet om in tijdnood een tegenstander mee te verrassen.) 32...Txb3 33. Dxh3+ Kd8 34. Dh5 (Hoopt op 34...Txe3 35. Dg5+, maar misschien was 34. De6 sterker.) 34...Kc8 35. Ddl Txe3 (Nu kan hij in elk geval niet meer in de aanval worden over mand.) 36. fxe3 Dxe3+ 37. Khl De4 38. Kgl De3+ 39. Khl De4+ 40. Kgl Td8 (Met 40...De3+ kon hij re mise maken, maar Karpov ziet nog een kans). In deze positie werd afge broken. 17.30-18.30 EURO: US College Football. 17.30-19.00 Sportnet: Rugby: Franse League. 18.30-19.00 EURO: Surfen. 19.00-19.30 EURO: Goals: de mooiste doelpunten uit de Spaanse competitie. 19.00-21.00 Sportnet: American Football: Notre Dame-USC. 19.20-20.00 Ned 2: Veronica Sport. 19.30-20.00 EURO: Eurosportnews. 20.00-21.00 EURO: De Oshkosh Airshow. 20.00-21 30 Super: Ultra Sport. 21.00-22.00 EURO: Vooruitblik op ko- 21.00-23.00 Sportnet: Snooker: World Classics. 21.30-21.35 Super: Sports News. 21.30-22.00 Super: Ultra Sport. 21.30-22.00 BBC 1: A Question of Sport: quiz. 22.00-23.00 EURO: Worstelen. 22.15-22.30 Ned 3: Studio Sport Journaal. 22.15-00.15 Super: Ultra Sport. 23.00-23.30 Sportnet: Rallysport. 23.00-23.30 EURO: RAC Rally. 23.30-00.30 EURO: World Cup schaatsen voor vrouwen in Berlijn. 23.30-00.30 Sportnet: International Mo torsport. 23.45-23.50 Super: Sports News. 23.50-00.50 BBC 1: Snooker: Engelse kampioenschappen in Preston. 00.30-01.00 EURO: Eurosportnews. 00.30-01.00 Sportnet: Paarderennen in Japan. 01.00-02.00 Sportnet: Exotische Sporten. 01.00-02.00 EURO: Body Building. WOENSDAG 08.00-10.00 Sportnet: Golf in Japan. 09.30-10.00 EURO: Eurobics. 10.00-10.30 Sportnet: Rallysport. 10.00-10.30 EURO: Surfen. 10.30-11.00 Sportnet: Go: auto- en motor sportmagazine. 10.30-11.00 EURO: RAC Rally Day. 11.00-11.30 Sportnet:"Paarderennen. 11.00-12.00 EURO: Vooruitblik op ko- nastiek in Gothenburg, 12.30-14,00 Sportnet: Internatio torsport.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17