Buschauffeurs dreigen opnieuw met acties Garage Huisman verhuist van Levendaal naar Sumatrastraat Ex-directeur asfaltfabriek vrijgesproken 'Rioolwaterzuivering Ridderveld slopen' wist niet dat u door de telefoon kunt horen?' DINSDAG 27 NOVEMBER 1990 Onvrede over eigen leiding in Breestraatoverleg LEIDEN Chauffeurs van sub-afdeling Zuid van de de NZH dreigen opnieuw NZH vertegenwoordigen. In met acties. Zij voelen zich in december wordt een alge- het overleg over de verkeers- mene ledenvergadering van situatie in de Breestraat niet NZH-chauffeurs gehouden, serieus genomen door hun "Daarna zullen vrijwel zeker eigen leiding. Dat bleek uit acties volgen", aldus J. een gisteravond gehouden Koome, voorzitter van de af- vergadering van de chauf- deling Zuid. feurs die binnen de FNV de De chauffeurs zijn ontevreden over de uitkomsten van het overleg in de begeleidingscommissie Breestraat. Daarin overleggen wethouder Walenkamp (verkeer), de Leidse po litie, de Breestraat-winkeliers en de NZH over het verkeersgedrag in de aangepaste winkelstraat. Sommige mededelingen die de NZH over het overleg aan haar chauffeurs doet, kloppen volgens de afdeling Zuid Expositieruimte 'Jan Verwey' wordt aangepast NOORDWIJK - Het tentoonstel- met de werkelijke situatie. Dat lingsgedeelte van het Jan Verwey concludeert deze afdeling na een natuurcentrum in Noordwijk is van 6«PrJk met d? Leidse politie. De 1 december tot 1 maart 1991 geslo- chauffeurs voelen zich daarom be- ten. De sluitingsperiode wordt be- la?frd nut om de vaste tentoonstelling te Een d« «neven van d® chauf' vemieuwen. Verder wordt gewerkt ?uï? «eldt de maximusnelheid in aan de inrichting van een nieuwe de Breestraat die nu voor alle ver- tentoonstelling over vossen, die in keer J;5 kll°™etar per uu' ,s' Y?1" maart wordt geopend. Vrijdag- gens de NZH-leidmg zou de politie avond organiseert de vereniging a handhaven en bij voor natuur- en vogelbescherming overtreding direct een boete opleg- in het natuurcentrum een lezing «en- ?at bhJkt ult eeü brlef d!e alle over het natuurleven in de poolstre ken van Noord-Amerika. De lezing van J. Vink begint om 20 uur. Monorail Floriade wellicht naar Kerk en Zanen ALPHEN AAN DEN RIJN - Al phen heeft interesse voor de mono rail die in 1992 in de Floriade in Zoe- termeer wordt gemonteerd. De Flo riade is een grote bloemen- en plan- tententoonstelling. Alphen wil de monorail na demontage in Zoeter- meer opnieuw aanleggen in de wijk Kerk en Zanen. Het gemeentebe stuur wil daar een zweefbaan die vanaf het station in Alphen de woonwijk doorkruist naar Archeon, het archeologische themapark dat ten zuiden van Kerk en Zanen wordt gedacht. Er zijn nog geen de- fintieve afspraken over de overna- een incident. Een chauffeur in de Breestraat werd wegens te hard rij den aangehouden door een van on ze eigen mensen. Omdat hij al op zijn schema achter was, verliet hij in woede de bus. Hij werd door de rayonchef op het matje geroepen, maar is niet verschenen. Dat soort situaties doen zich momenteel voor". Verminderde politiecontrole leidt volgens Koomen direct tot ver keersovertredingen. Koome: "Je ziet dan direct dan men zich niet meer houdt aan het eenrichtings verkeer, dat tot 11.00 's ochtends voor laad- en losverkeer toegestaan is". Volgens Koome ontkent de lei ding van de NZH het interne con flict. "Zij schuift de bal door naar de gemeente". B. Leeuwenburgh, districtschef Vervoer Zuid, is verbaasd over alle kritiek. "Ik weet nog van niets en ik neem deze zaak uiterst serieus. Daarom wil ik er niet via de krant over discussiëren. Het zou netter zijn, ook vanuit de vakbond gezien. Het gebouw van de voormalige Karei Doormanschoool moet plaats maken voor nieuwbouw van garage Huis man. (foto Jan Holvast) de Wielma- -- LEIDEN-De gemeente heeft, na ja- we Brugsteeg als de chauffeurs eerst mij op de ren van onderhandelen, overeen- kersteeg. hoogte van hun kritiek zouden stemming bereikt met het garage- De nieuwe bedrijfslokatie aan de brengen. Want nogmaals, het is een bedrijf Huisman over de verplaat- Willem de Zwijgerlaan is gelegen serieuze zaak. Wat die politietaken sing van de werkplaats, magazijnen naast het reeds bestaande bezine- D 1 en stallingsruimte naar de hoek van station van Huisman. Op de hoek in de Breestraat betreft, kan ik zeg- Hond verdronken bij aanrijding in Nieuw-Vennep NIEUW-VENNEP Onder in vloed van alcohol is een 29-ja- rige automobilist uit Nieuw- Vennep kort na middernacht ter hoogte van de splitsing Hil- legommerdijk/Venneperweg in Beinsdorp het water ingere den. De politie vermoedt dat de man door zijn beschonken toestand niet in staat was de wagen op de weg te houden. Zowel de bestuurder als zijn medepassagier konden vol gens de politie zelf uit de wa gen kruipen. De hond die in de auto zat had minder geluk; het dier verdronk. De medepassa gier is ter observatie naar het ziekenhuis gebracht. De auto mobilist is aangehouden en meegenomen naar het politie bureau. chauffeurs van hun districtschef in verband met de heringerichte Bree straat onlangs ontvingen. Daarin staat te lezen dat de Leidse politie de regels strikt zal handhaven en zo nodig bekeuringen uitdeelt. Uit het gesprek van de chauffeurs met de politie blijkt volgens J. Koome dat de politie die verplich ting niet kan zijn aangegaan. Het zou volgens de verkeerswet wette lijk niet mogelijk zijn om in dit ge val vrachtverkeer, taxi's en overig verkeer te bekeuren bij het overtre den van de maximusnelheid van 15 kilometer per uur. De chauffeurs zeggen dat, in te genstelling tot toezeggingen, hun kritiek door de NZH-leiding niet in het overleg van de begeleidings commissie is meegenomen. "Dan horen we achteraf dat er helemaal niet over gesproken is". NZH-dis- trictchef Leeuwenburgh zou de be langen van de chauffeurs in het overleg daarom niet serieus beharti gen, volgens 'de afdeling Zuid. Koome: "Men verwijt ons afspra ken tegen te werken. Maar ten eer ste doen wij dat niet en ten tweede hebben we geen afspraken ge maakt, want wij mochten niet bij het overleg zijn. Voor ons was er een informatiebijeenkomst". De huidige werksituatie, waarin eigen controleurs van de NZH hun rijdende collega's in de Breestraat in de gaten moeten houden, is de chauffeurs een doorn in het oog. Koome: "Dat maakte de sfeer er niet prettiger op. Zij moeten van de bus af voor die controlewerkzaam heden. Vorige week leidde dat tot gen dat de politie beloofd heeft haar de Sumatrastraat en de Willem de Sumatrastraat/Willem de Zwijger best te doen. Maar daar gaat de wet- Zwijgerlaan. De betreffende onder- laan staat nu nog de Karei Door- houder over. En ik weet niet met delen van het garagebedrijf zijn mo- manschool. Dit schoolgebouw is welke mensen van de politie de menteel gevestigd achter het Le- binnenkort niet meer nodig en zal chauffeurs gesproken hebben". vendaal, aan de Koenesteeg, Nieu- worden gesloopt. Tussen de archi- DEN HAAG/ALPHEN AAN DEN RIJN De voormalig directeur van j de Asfalt Fabriek in Alphen, J. Heemskerk, is vanmorgen vrijge sproken. De Alphenaar was be schuldigd van fraude en daarmee volgens de aanklacht ook mede schuldig aan de ondergang van de asfaltfabriek. Twee weken geleden eistte de of ficier van justitie al vrijspraak. Vol gens de officier was het onmogelijk om te bewijzen dat Heemskerk fraude had gepleegd. Ook de rech ter was die mening toegedaan. Vol gens de uitspraak was het niet wet tig en overtuigend bewezen dat de Alphenaar had gefraudeerd. Sassenheim zet verkeerslichten op rustige tijden op knipperen SASSENHEIM De meeste ver keerslichten in Sassenheim worden vanaf 1 december 's avonds, 's tect van Huisman en de gemeente is nachts en op zondag op knipperen ook overeenstemming bereikt over gezet. Het gaat om de verkeerslich- de bouw van een twintigtal wonin- ten op de kruisingen van de gen ter plekke, zodat op de wat stille Parklaan met de Kerklaan en Nar- hoek ook een stuk sociale controle cissenlaan en van de Hoofdstraat ontstaat. met de Zandslootkade, Koetsiers- weg en Warmonderweg. Door de aankoop van de gebou wen van Huisman, gelegen tussen De verkeerslichten zijn uit tussen de Hogewoerd en het Levendaal, 21.00 en 7.00 uur en gedurende de kunnen in dit gebied ook een aantal hele zondag. Het gaat hierbij om een woningen worden gebouwd. Dat proef die duurt tot 1 juni 1991. Dan plan bestond al een jaar of tien. Het wordt bekeken of de verkeerslich- benzinestation aan het Levendaal ten opnieuw moeten worden afge- zal uiterlijk bij de ontruiming van steld of dat de proef kan worden de aan te kopen panden worden voortgezet. De proef wordt geno- ontmanteld. De showroom en rij- men omdat de gemeente meent dat wielhandel aan het Levendaal en de de afstelling van de verkeerslich- motorfietsenhandel aan de Hoge- teninstallatie niet voldoet tijdens de woerd blijven op deze plaatsen ge- stille uren. Weggebruikers moeten vestigd. Als alles goed gaat zal de te lang wachten voor het rode licht, verhuizing van de overige bedrijfs- terwijl er weinig verkeer is op die onderdelen naar de Sumatrastraat- tijden. Dit heeft, volgens de ge- /Willem de Zwijgerlaan begin 1992 meente, ergernis en mogelijk ge- haar beslag krijgen. vaarlijke overtredingen tot gevolg. In plaats van ingrijpende verbouwing moet worden ontmanteld in plaats van ingrijpend verbouwd. Dat vindt althans het gemeentebestuur van Alphen. Eigenaar van de afvalwa terzuivering voor Ridderveld, het Hoogheemraadschap van Rijnland, r* i i. i m is juist voorstander van een fikse Geen lezers schrijven, maar lezers fotograferen. Een aanblik van onze wervende universiteitschrijft J.R. Bruin verbouwing van de sterk verouder- uit Oegstgeest. Hij ergert zich al tijden aan de slechte bereikbaarheid van de brievenbus van de hoofdvestiging van de universiteit aan de Stationsweg. President Kennedylaan in Alphen ontwikkeling van het gebied ten westen van de Zegerplas. Nu de vaarwegomlegging niet doorgaat, heeft Alphen andere plannen voor dit gebied die vooral neerkomen op woningbouw. Wij zijn van mening dat een rioolzuivering niet thuis hoort in een woongebied", verklaar de directeur openbare werken A. de installatie. De kosten voor die van der Poel gisteren tijdens een in- Poes mishandeld ALPHEN AAN DEN RIJN - Een poes van zeven maanden is afgelo pen weekeinde zwaar mishandeld in de buurt van de Boterbloemweg in Alphen. De poes was in de nacht van vrijdag op zaterdag niet naar te ruggekeerd naar haar huis aan de Boterbloemweg. Het beestje is za terdagochtend in shock-toestand teruggevonden door de eigenaar bij de poort achter het huis. Nader on derzoek bij de dierenarts leerde dat zowel de rug als de staart van het huisdier was gebroken. De arts heeft de poes laten inslapen. Volgens een woordvoerder van de politie is hier duidelijk sprake geweest van mishandeling, omdat dergelijke verwondingen niet wor den opgelopen bij een aanrijding. Enkele weken geleden is een kat ook al zwaar toegetakeld aan de Paddestoelweg. INBRAAK Uit een woning aan de Van Struijkstraat in Noordwijk is gisterenmiddag een doos met sie raden gestolen. De daders kwamen via een schuifpui in een slaapkamer op de eerste verdieping binnen. De buit had volgens de politie een waarde van 7500 gulden. LEIDEN - overleden: A. de Graaft, geb. 4 april 1920. man; J.L. Pape, geb. 18 jan. 1935, man; S M Hommema, geb. 29 juni 1912, echtg. van J. Hoekstra; E. Slrengers, geb. 5 dec. 1918, man, A.J Rekelhof. geb. 15 juli 1918, man, FC Roest, geb 19 mei 1916, man; C WG Muller, geb. 4 mei 1906, man, J. Loef, geb. 8 aug 1906, man. W van den Bos. geb. 22 april 1934, man, A.G. den Balver, geb. 22 maart 1923, man, B. Makkor, geb. 1959, man, C C H Marks, geb 11 juni 1906, geh. gew met G W van der Lelie, M.C. Carson, geb 29 okl. 1963, met een cursus vergaderen, dicussie- en 'onderhandelingstechniek. De lessen zijn verbouwing worden geraamd op 20 formele bijeenkomst van raadscom- miljoen gulden. missies. Hij heeft het hoogheemraadschap De gemeente Alphen voelt weinig namens Alphen voorgesteld de in- Stiildansen e- ,-lw bij het Leidse Volkshuis, tel. 149180. Bij. de stijldansgroep die iedere zondag- avond danst in buurthuis Matilo is nog ruimte voor enige nieuwe deelnemers. POttenbSKken Belangstellenden kunnen iedere zondag langskomen tussen 20.00 en 23.00 uur. voor zo'n verbouwing. Zij ziet de in- stallatie te koppelen aan de nieuw bouw aan de Leidse Schouw. "Dat oiiucic uiciv u> niuucn. ucuauiv kost natuurlijk ook de nodige mil- JS'woi wordt aan een koppeling van deze joenen en Alphen zal ongetwijfeld rioolwaterzuivering aan die van de een bijdrage moeten leveren, maar nieuwe rioolwaterzuivering bedoeld voor mensen die op hun werk of ]iever verhuizen u_ als bijvoorbeeld vrijwilliger mei dergelijke andere k in h Gedacht zaken te maken krijgen. De training r wordt gegeven van 20.00 tot 21.30 uur. De kosten bedragen 60 gulden voor tien lessen op dinsdagavonden. Informatie dt gebouwd aan de ï,eidse Kil hot I oiHco \/nlkchiiic tol 1dQ1Rn Schouw. De nieuwbouw zou dan zowel de oude installatie aan de De Stichting voor Buurt- en Clubhuis werk Westerkwartier start in januari met voormalige Europasingel als de ver pauperde installatie aan de Kenne- het is een stuk verstandiger om dat ding te verplaatsen dan het daar te laten", aldus Van der Poel. De rioolwaterzuivering voormalige Europasingel die nu nog in bedrijf is voor oud-Alphen, De contributie bedraagt 3 gulden per een cursus pottenbakken. Hierbij komen dylaan vervangen. Het betekent dat wordt in 1995 gesloten. Omdat deze grote installatie het afvalwater plek midden in een industriegebied technieken aan bod als de draaischijf en de duimpot. Informatie over de lessen op van heel Alphen zuivert. rioolwaterzuivering Vergadercursus de maandagavonden bij het buurthuis Ridderveld is ons een doorn in het Het Leidse Volkshuis start binnenkort 310629. Westerkwartier, Ten Katestraat 10a. Tel oog. De fabriek, want dat is het toch eigenlijk, zorgt niet alleen voor veel ligt en het nieuwe NOVI-center (centrum voor detailhandel, red.) naast het terrein wordt gebouwd, blijft het een industriële bestem ming behouden. LEIDEN De nieuwe appartementen aan de Kanaalweg in Leiden worden over twee weken opgeleverd. Een jaar geleden is begonnen met het bouwen van deze woningen waarvan de prijs rond de 300.000 gul den ligt. Volgens een woordvoerster waren de appartementen vrij snel verkocht. (foto Wim Dijkman) Henneken, geb. 5 nov 1990. zoon; A. van der Plas. geb 3 maart 1926, echtg. van M van den Oever, F.R. Doff. geb. 24 aug. 1918, man; J van der Tuin, geb. 11. dec. 1916, echtg. van W.B Smit; A. Nijboer, geb. 5 maart 1925. echtg. van J.C. van Damme; A.M. Krijnsen. geb 21 juli 1945, man; J.M. Buitendijk, geb 13 juli 1909, geh gew met H. Singerling; J.J Sloos. geb 20 mei 1919, man; G W van der Kraan, geb. 11 juli 1920, geh. gew. met H.W.P Heeres; J.B.M. de Haas. geb. 6 juli 1947, man; P.J. Mens, geb 28 aug 1906, man; H. Roest, geb. 20feb. 1909. man; A van Zanten, geb. 10 dèc 1922, man, vrouw; C Springer, geb 5 feb 1917, man; C.J.A M. Niemans, geb 30 april 1900. man; H. van Eijgen, geb. 26 april 1922, echtg van J Jansen; K Dijkstra, geb. 11 mei 1938, man; J. Boekhoud, geb. 17 nov 1908, man, J.C A van der Star, geb. 14 okt. 1990, zoon; C R Trimpe, geb 24 nov. 1918, echtg. van J.F. van Anrooij, A A van Delft, geb. 26 mei 1916, man, DJ LEIDEN Dat goede bedoelin gen of een schijn van goede be doelingen soms in juridische za ken geen rol spelen, werd giste ren voor het Leidse kantonge recht duidelijk tijdens de behan deling van een aanrijding. De au tomobilist, aan wiens aanhanger een fietser was blijven hangen, nam veel tijd om zijn visie op de toedracht van het ongeval te ge ven. Maar er was ook veel ondui delijk. Ten eerste konden verdachte en de rechterlijke macht het niet eens worden over de datum van het ongeval. "U stond donderdag 26 april 1989 op de Haagweg voor de Waddingersluisbrug, zo staat het in het proces-verbaal", open de rechter H. Morshuis. "Ja, ik vind dat heel gek, edelachtbare", reageerde de verdachte, "op de papieren staat op of omstreeks 26 april. Maar het was 29 april. Ik weet het nog goed, want ik had die aanhanger achter mijn auto nodig voor horecawerkzaamhe- den. Om een terras in te richten voor Koninginnedag". Morshuis had een argument achter de hand om dat te ontkrachten. "Er is door de aangereden fietser op 28 april aangifte gedaan". Men kwam niet tot overeen stemming, maar de zaak spitste zich op iets nieuws toe. De man ontkende niet dat er een aanrij ding had plaatsgehad. Sterker nog, hij had de fietser het aanbod gedaan hem schadeloos te stellen. Want de zijtas van de fiets had het ongeval niet overleefd. Waarom de zaak nu toch voor het Leids kantongerecht kwam, had dan ook een reden: de fietser was ge wond geraakt en had met het hele verhaal aangifte gedaan bij de po litie. Morshuis gaf de verdachte, die eerst een hele brief wilde voorle zen met de toedracht, toestem ming zijn verhaal te doen. De ver dachte: "Ik wachtte voor de brug over de Korte Vliet. Voor mij stonden fietsers, en rechts van mij stonden ook twee fietsers naast elkaar. De man op de fiets naast mij maakte een onstabiele indruk. Toen ik optrok, schrok de fietser naast mij. Hij wilde naar rechts uitwijken, maar daar was die andere fietser. Ik keek in mijn binnenspiegel en dacht toen al: daar komen ongelukken van. Maar de fietser was blij en opge lucht dat ik voorbij was. Hij ging naar links en daar was mijn aan hanger". De rechter onderbrak de auto- moblist, want die zag, décht en vónd wel opmerkelijk veel in die schaarse ogenblikken. "Hoe weet u bijvoorbeeld dat die man zo op gelucht en blij was?", wilde Mors huis weten. "Nou, edelachtbare, dat is misschien wat sterk uitge drukt", ging de man overstoor- baar verder, al zijn woorden sterk beklemtonend. Weer vroeg de rechter: "Hoe kon u toch vanuit de bestuurderspositie zien wat er allemaal rechts achter uw auto ge beurde?" "Ik heb een goede binnenspie gel. Ik zag het precies", antwoord de de man. De rechter weer: "Merkwaardig dat u een aanrij ding verwachtte, dat is weinig be schreven". De verdachte: "De man is letterlijk omgevallen. Elke fietser die stilstaat is al onsta biel". Vervolgens reageerde de man op de mededeling van de rechter, dat hij op 20 juli 1989 al gehoord was over de zaak. "Ik ben nooit op het bureau geweest voor een ver klaring". Maar de rechter nam het initiatief over: "Horen is horen. Op 20 juli bent u opgebeld door een politieman. Je kunt ook ge hoord worden over de telefoon". De man werd nu voor het eerst deemoedig: "Edelachtbare, dat wist ik niet". De rechter: "Dat wist u niet, datje kunt horen over de telefoon?". Toen de zaal uitgelachen was, stelde de rechter vast: "Iedereen is het er in ieder geval over eens dat de fietser aan een spatbord van uw aanhanger bleef hangen. De vraag is: komt dat omdat uw auto naar rechts of de fietser naar links ging?" De verdachte: "Ik kan u uitsluitsel geven. De aan hanger gaat altijd later naar rechts dan de auto, want de bak is 15 centimeter smaller dan mijn auto". Waarmee hij dus wilde zeg gen dat de fietser niet door de auto is geraakt, maar naar links moet zijn gegaan. Het zou zo allemaal wel eens tot lunchtijd kunnen gaan duren. Maar als een konijn uit de hoge hoed de rechter noemde het zelf'geluk' kwam de schriftelij ke getuigeverklaring van de twee de fietser te voorschijn. De rech ter: "Die getuige zegt dat de fiet ser zeven, acht meter werd mee gesleept en zijn fietstas scheurde. U zou hebben verklaard dat u naar rechts moest omdat, er een tegenligger aankwam... Ik lees maar voor". De kaarten waren nu geschud en de officier van justitie was dui delijk: "U ontkent niet, dat u door die tegenligger weer naar rechts moest. En uit coulance schade be talen klinkt wel erg onwerkelijk en idealistisch. Ik zie in die cou lance een schuldverklaring. 180 gulden boete". De verdachte, die zijn kruit verschoten had, zei zich er bij neer te leggen. De rechter vonniste conform de eis.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14