Bassets kansloos tegen DIOK Gemini moet na verlies afhaken Martelgang voor Leython in topper tegen koploper Senioren De Zijl laten het afweten LZ 1886 belandt in degradatiezone PAGINA 18 "DO/STAD MAANDAG 26 NOVEMBER 1990 1 GOUDA Als een span makke lammetjes hebben de volleybal lers van Leython zich zaterdag laten afslachten door koploper Ra- dius. Binnen 55 minuten werd het team van John Groen met 15-10. 15-6 en 15-8 afgestraft. Een volstrekt terechte nederlaag. Leython I kon de druk niet aan, wat resulteerde in bedroevend slecht spel van de nummer twee van de ranglijst. Van de in het programma- I blaadje vermelde 'topper' tussen Radius en Leython was dan ook geen sprake. LEIDEN - In de volleybalcompeti- tie zijn enige voorlopige beslissin gen gevallen. Bij de mannen moest Gemini afhaken in de strijd om de eerste plaats; zij verloren de topper tegen Allides thuis met 3-1 en staat nu vijf punten achter deze ploeg. NOVO raakte eveneens op vijf pun ten van de kopgroep door een 1-3 nederlaag tegen Delta Lloyd/AMVJ 2. Bij de vrouwen lijkt de rol van Gemini in de derde divisie voorlo pig ook uitgespeeld na het verlies van 3-1 bij VS Haag. Dit Gemini moet de tol gaan betalen voor de krappe bezetting van het team. Ook nu kon het niet meer dan zes basis speelsters - aangevuld met een ju nior op de bank - op de been bren gen. Trea Zikken kampte met een voedselvergiftiging en Winnifred Pauw was juist teruggekeerd van haar trip naar het buitenland. Toch startte Gemini alleszins bevredi gend en kon VSH aardig oijbenen, echter zowel in de eerste als de tweede set liep het op het eind niet meer en kon VSH doordrukken naar 15-11. Toen Gemini vervolgens wat tactischer ging serveren, waar door bij VSH de aanvoer stokte en de middenaanval werd uitgescha keld, bouwde het een enorme voor sprong op die niet meer uit handen werd gegeven: 2-15. Alles leek mo gelijk, maar VSH herstelde zich uit stekend, greep zelf naar het wapen der serve en sloeg snel een kloof die niet meer te overbruggen was: 15-6 en 3-1. LEIDEN In de eerste klasse heeft Vlietwijk met 9-2 verloren van Vel- sen. In de tweede klasse lijkt Meren- wiek de vormcrisis te boven: tegen Heerhugowaard '69 4 werd met 3-5 gewonnen. Lisse en Leiden leden opnieuw verlies. In de derde klasse worden de promotie-kansen voor Wassenaar steeds groter. In de vier de klasse kan Merenwiek 3 het kam pioenschap bijna niet meer ont gaan. In de eerste klasse was Vlietwijk niet gelukkig in de uitwedstrijd te gen Velsen. Vlietwijk opende goed: Erik Bokhorst was heer en meester in zijn partij tegen Jeroen Michel. Zijn teamleden echter konden in hun enkelpartij de voorsprong niet vergroten; bij aanvang van de man- nendubbels stonden de Voorscho- LEIDEN - Ondanks een uitstekend resultaat tegen Kluis (8-2 winst) greep Oegstgeest met minimaal ver schil naast het kampioenschap in de eerste divisie: de concurrent bleek het na afloop net iets beter te hebben gedaan. Dit overkwam het vrouwenteam van Docos niet: met de 6-4 overwinning sleepten zij het kampioenschap in de eerste divisie in de wacht. De teleurstelling was heel groot. Nog nooit eerder greep het team uit Oegstgeest zo nipt naast het kam pioenschap en daarmee naast een directe promotie naar de eredivisie geweest. Tot zelfs na de wedstrijd tegen Kluis (welke keurig met 8-2 werd gewonnen) kon het team zich nog aan een stevige strohalm vast houden. Toen echter het verbluf fende resultaat van concurrent Tri as (een 10-0 overwinning op Odion) doordrong in het clubgebouw zon ken de vier Oegstgeesi-spelers even weg in een triest moerasje. Met het voor Trias positieve resultaat van de onderlinge wedstrijden als troef in de hand liep dit team uiteindelijk la- chend weg met het kampioenschap in de eerste divisie. Achteraf gezien viel doek in de al lerlaatste pot. Friso Reitsma moest het, bij een 8-1 voorsprong, opne men tegen Roel Funt. In een pot die meer dan het aanzien waard was dolf Reitsma tegen een sterk spe lende Funt met 21-18 en 21-19 het onderspit. Ook al kwam hierdoor een uitstekende 8-2 overwinning op de borden, enige tijd later bleek dit resultaat net een punt te weinig te zijn. Voor Oegstgeest rest de troost prijs: volgende week zaterdag mag het team zich meten met de num mer twee van de andere poule: Swift/Deventer. De winnaar van deze confrontatie moet vervolgens tegen de nummer zes van de eredi visie (Bartok) in de ring voor één plaats in de eredivisie. In de promotie klas boekten de vrouwen van NOVO een onver wachte makkelijke zege op Velo. In de moeilijk te bespelen hal was Velo nog steeds van slag en kon NOVO eindelijk weer eens opgelucht ademhalen na de 0-3, want het had immers een succesje hard nodig. Op papier moest de ontmoeting tussen koploper DVC en runner-up Gemi ni 2 interessant zijn. In de praktijk viel dit erg tegen, omdat DVC op al le fronten te sterk was. De pass en het spelverdelen waren bij Gemini 2 behoorlijk, de aanval bakte er ech ter niets van. Dit kwam mede door het hechte blok van DVC, waar Ge- mini niet doorheen kwam: (15-3,15- 3. 15-0). Gemini 3 deed het beter en ver sloeg Leython 2 vrij ruim. Op basis van een goede serve werden de eer ste twee sets met 15-4 en 15-11 bin nengehaald. Alleen in de derde set zakte Gemini 3 even weg, maar in de vierde set werd met gretige aan vallen over het midden de Leython verdediging opengetrokken: 15-4 en 3-1. In de eerste set had Leython 1 moeite om door de stugge verdeid- ging van WW te komen. Het kwam voor met 14-10, maar zag op 14-14 WW weer naast zich. Twee goede tenaren al met 5-1 achter. Henk Westerbeek en Allan Mens zouden in het tweede mannendubbel het laatste punt voor Vlietwijk scoren. In de tweede klasse moet de komst van Erik Mesman de omme keer brengen in het optreden van Lisse. Gisteren werd kansloos ver loren van koploper Eridos 2 (1-7). Mesman heeft twee jaar in de eerste klasse gespeeld bij Hoornse. Ten gevolge van een schouderblessure was hij langdurig uitgeschakeld. Na een periode van de kat uit de boom kijken als algemeen reserve moet hij nu helpen voorkomen dat Lisse opnieuw degradeert. Tegen Eridos 2 was nog geen succes weggelegd voor Mesman. Voor Leiden lijkt het slechts nog In de laatste wedstrijd van de competitie moest het vrouwenteam van Docos het opnemen tegen t Zand. Dit team vormde de laatste bedreiging voor Docos in de race naar het kampioenschap. De tegen stander uit Middelburg moest de vier punten achterstand op Docos in één klap goed maken. Dit bleek een te zware opgave. Het Docos-trio pakte zelfs de winst (4-6) en werd daarmee nummer één in de eerste divisie. Wederom speelde Heieen Hop een hoofdrol in het geheel. Pe tra Buitelaar scoorde tweemaal, en Marijn Olden voegde één punt toe aan het geheel. Kampioen worden in de eerste di visie betekent in dit geval nog niet dat er ook direct gepromoveerd wordt. Op 8 december zal Docos in Tilburg de krachten moeten gaan meten met een ander team uit Mid delburg: Chrompack MZ. De mannelijke reserves van Scyl- la beëindige het eerste divisiebe- staan met een 9-1 verlies tegen JCV. Het enige punt kwam van Lars Wit tebrood. Het vrouwenteam van Scylla sloot de herfstcompetitie af met een 6-4 verlies op Veldhoven. Lucette van Gorp scoorde het bes te: tweemaal winst. In de tweede helft van de competitie mag het Leidse team het een stapje lager proberen. Het jeugdige team van Rijnsoe ver eindigde als een prima midden moter in de tweede divisie. De drie meisjes lieten in hun laatste wed strijd tegen Reflex een 7-3 verlies noteren. Iris Sjaardema bleef dit maal aan de kant. Mariska de Haas zorgde voor twee puntjes en even eens werd het dubbel gewonnen. Het mannenteam van Docos (der de divisie) kwam na het 6-4 verlies op US uit Amsterdam eén puntje te kort om de tweede plek te kunnen innemen. De wat magere uitslag kwam tot stand door tweemaal winst van Lenselink en van Huls. WOUTER LANGEVELD opslagen van Inge Smits waren vol doende voor 16-14. Daarmee was het grote verzet gebroken en werd de wedstrijd rustig uitgespeeld (15- 2 en 15-4). Bij de mannen begon NOVO heel voortvarend tegen AM- VJ 2 en nam een 7-0 voorsprong. Men verwachtte een makkelijke dag. maar dat pakte anders uit. AM- VJ liep snel in op NOVO. De eerste set ging nog wel naar NOVO (15-11), maar daarna was het hoge tempo dat de jonge AMV J ploeg er uitpers te NOVO te veel. In de volgende sets kwamen de Noordwijkers er niet meer aan te paswen zij verl; oren met 11-15, 12-15, 9-15. Sporthal de Vliethorst stond op zijn kop door een invasie van Alli des supporters die met spandoeken en trompetten aantraden om hun ploeg te steunen in de strijd om de eerste plaats tegen Gemini. Aan vankelijk werd Gemini overspeeld door de aanval van Allides. Lang zaam kwam Gemini terug en was bij 7-7 weer bij. Toch bleek Allides niet te houden en na een enerverende set werd het 12-15 voor Allides. In de tweede set was er maar een ploeg die het spel dicteerde en ondanks talrijke time-outs en wissels trok Gemini gelijk met 15-9. Wie gedacht had dat Gemini nu door zou zetten een kwestie van tijd alvorens de in zet met punten wordt beloont. Te gen het eveneens laag geklasseerde Dropshot 4 werd zaterdag onver- dient verloren (3-5). Bram Segijn opende de score door op het aller laatste moment de juiste slag te slaan: 8-15,15-7,17-16. Voor Ray mond Hanhart, herstellende van een rugblessure, duurde zijn partij tegen Daniel Hartwijk net iets te lang: 15-4,14-18,7-15. Irene Bik trok op de valreep opnieuw aan het kortste eind: 9-11,11-1,9-11. Nadat Dropshot het mannendubbel had gewonnen knokte Leiden zich in de gemengddubbels goed terug. Door verlies in het vrouwendubbel stond het team opnieuw met lege handen. Merenwiek lijkt door een gewij zigde opstelling de vormcrisis gro tendeels te hebben opgelost. Tegen Heerhugowaard '69 4 werd met 3-5 gewonnen. Danny Sambrina Leemans speelde nu de eerste vrouwenenkel. Tegen Irma Schip pers was ze goed op dreef: 7-11,3-11. In de derde klasse heeft Wasse naar zijn zinnen gezet op de eerste plaats op de ranglijst. Tegen Zijder- veld 8 revancheerde het team zich door een 6-2 overwinning. Met elf punten uit acht wedstrijden staat de ploeg gedeeld bovenaan. Dat Lei den 2 het tegen Ribad heel zwaar zou krijgen was voorspelbaar; het 8- 0 verlies daarentegen vertekent de krachtsverhouding ernstig. Zowel Jan Slingerland als Jan Slats legden, zich pas in de derde set bij een ne derlaag neer. Thea Turk en Nora de Koning moesten na verlengingen eveneens de winst aan Ribad laten. Tegen het sterke Martinus had Lisse 2 ook in eigen huis geen kans: 2-6. Invaller Jasper Cornelisse maakte volgens teamcaptain Rob bert Dedding een goede indruk. Hellen Broerse opende de score voor de thuisploeg. Het tweede punt kregen de Lissenaren cadeau vanwege een rugblessure bij de te genstander in het tweede gemengd- dubbel. Vlietwijk 2 lijkt het spoor bijster te zijn, in de uitwedstrijd te gen Sio 5 ging het team kansloos ten onder (7-1). Jowan Zonneveld en in valster Marianne van der Voogd konden maar net een troosteloos 8-0 verlies voorkomen. In de vierde klasse beeft Meren wiek 3 door de 7-1 overwinning op Martinus 3 met 16 punten uit acht wedstrijden een straatlengte voor sprong op de concurrentie. Als alles meezit kan het team reeds volgende week het kampioenschap vieren. Met twee invallers uit de dis- triktscompetitie was Veglo niet op gewassen tegen Aristo: 6-2. Kurt Tuinman en Sjaak Plug konden niet stunten in de mannenenkels. Judie Mantel kon als eerste iets terug doen. Ip het gemengddubbel met Sjaak Plug was het opnieuw Mantel die het optreden van het incomplete team van Veglo nog wat glans kon geven. kwam bedrogen uit. Onverklaar baar mat met veel missers ging Ge- mini met maar liefst 6-15 ten onder. Alleen Menno Kielman kwam met zijn smashes nog wel eens door, voor het overige was het te door zichtig en onnauwkeurig. In de vier de set kwam Gemini even op voor sprong. maar spoedig nam de lange en snelle Allides ploeg het roer over en eindigde geroutineerd op 6-15 en 1-3. Leython 2 lijkt een ware me tamorphose te hebben ondergaan. De komst van aanvaller Joost Brug- geman van Zwovok uit Zwolle is de reden daartoe. Bruggeman gaf de ploeg nieuwe impulsen. Leython 2 liep simpel uit naar 14-8, zag Jupiter nog even terugkomen tot 14-12, maar maakte uit naar 15-12. Daarna was de strijd vrij eentonig. Leython speelde beter en met een sterke aan val (Mels Hoogendoorn) moest Ju piter wel toekijken: 15-9, 15-8. In de promotieklasse deed Donar het goed tegen koploper DVC. Het bracht het zelfs tot een vijfde set. maar liet de winst door een paar domme foutjes toch nog lopen. Puntverlies werd veroorzaakt door 'sociaal wisselen' (men was met acht man gekomen) dat Donar meende te moeten toepassen: 12-15. LEIDEN - In de Nationale Rugbycompetitie vond gis teren de streekderby tussen DIOK en The Bassets uit Sassenheim plaats. The Bas sets dachten, gezien het re cente verlies van DIOK te gen Castricum, wel een goed resultaat te kunnen halen te gen de landskampioen. Dat pakte echter heel wat anders uit. De Leidenaren bleken veel te sterk, en liepen met 68-0 over de kansloze Sas- senheimers heen. The Bassets, die toch al geen geluk kig seizoen hebben, konden ook dit RUGBY - De Australische rügby- ploeg heeft de testserie tegen Enge land met 2-1 gewonnen. Het laatste duel in Leeds eindigde zaterdag in een alleszeggende 14-0 voor Austra lië. Tries kwamen op naam van Et- tinghausen, Meninga en Elias. De Engelsen zegevierden alleen in de eerste wedstrijd (19-12). De tweede ging met 10-14 verloren. 15-8, 10-15, 15-6, 13-15 en 2-3 voor DVC. VCS begon geconcentreerd tegen IJsselvogels en het goede spel was goed voor een 15-3 winst. Vervol gens zakte VCS ver weg en kwam ÏJsselvogels steeds meer op toeren. Het VCS-spel werd onrustig, de pass slecht en de aanval stuitte steeds vaker op de verdediging van de tegenstander (7-15, 8-15, 9-15 en 1-3). RVV ontmoet nu achtereenvol gens de sterkere tegenstanders en dat valt ze met mee. Het stond twee punten voor op Skania. maar maak te eigenlijk geen schijn van kans in het onderlinge treffen. De pass kwam niet aan en Skania speelde RVV in net drie kwartier van hett veld: 5-15, 10-15, 5-15). Gemini 2 (voorlaatste) tegen Thor 2 2 (laatst) werd een makkelij ke overwinning voor de Voorscho tenaren. Na het desastreuze verlies van vorige \veek had Gemini 2 on derling de nodige gesprekken ge voerd en de trainingsintensiteit op gevoerd wat een groot zelfvertrou wen opleverde. Typerend was dat Gemini in de derde set met 1-8 ach ter kwam, een wissel toepaste en vervolgens moeiteloos naar winst stoomde. John Kahlmeyer was op mid schier ongrijpbaar (15-8. 15-12, 15-9). In de andere promotieklas was Leython 3 tegen Kalinko ook zo'n duel. Hier was Kalinko de bete re in een vrij gelijkopgaande wed strijd: 14-16, 9-15. 15-10 8-15). GER RENES keer geen vuist maken. Toch traden zij in het strijdperk tegen een geha vend DIOK. Marcel van Loon was nog steeds geschorst, en Remco Roest en Gottfried Bos moesten we gens blessures aan de kant blijven. De vele wijzigingen waren vooral merkbaar in de driekwartlijn. Ver geleken met de start van het seizoen waren slechts Mare Michelsen en Bert Wisse nog aanwezig. Jonge ta lentvolle spelers als Marcel en Ewoud Chaudron, Robert van de Vlist, en Maurizio Secci kunnen echter moeiteloos op het hoogste ni veau ingepast worden. Tegen The Bassets ging het in ieder geval pri- Tamme Na de zo langzamerhand wat ge bruikelijke tamme openingsfase, kreeg DIOK gaandeweg de over hand. Konden The Bassets het in de voorwaartsen nog goed bijbenen, in de driekwartlijn kwamen ze duide lijk te kort. Profiterend van de extra snelheid aan de buitenkant namen de Morschbewoners via tries van Marcel Chaudron, Robert van de Vlist(2x), Ronald Vermeulen en Gevreesd moet worden dat de com petitie wat betreft de strijd om het kampioenschap een uiterst saai ver loop zal krijgen. De ploeg uit Gouda pakte uit zeven wedstrijden liefst 21 punten en heeft reeds zes punten voorsprong op het nog altijd als tweede geklasseerde Leython. Nie mand lijkt in staat de Gouwenaars een strobreed in de weg te leggen. Leython-coach Groen: "Radius is nu uit beeld. Het enige wat ons rest is gaan voor het behoud van de tweede plaats". In de eerste set van het duel. dat ongeveer 200 mensen naar sporthal De Mammoet lokte, kon Leython de gevreesde tegenstander nog enigszins bijbenen. Het zestal dat Groen binnen de lijnen bracht (Derk de Saegher, Paul-Jac Verhoe ven, Leon He.vting. Robert Maas- Ewoud Chaudron een comfortabele 28-0 voorsprong bij rust. Dit bleek echter slechts een opwarmertje te zijn. Na rust was het een en al DIOK wat de klok sloeg. Ook de Sassen- heimse voorwaartsen bleken nu niet meer in staat om hun Leidse opponenten in te tomen, waardoor DIOK massaal in aanval ging. De voorwaartsen openden het conto in de tweede helft met een score van Yves Kummer. na goed werk van Peter Koenèn. Voor de driekwarten was het daarna Ewoud Chaudron die, goed gebruik makend van zijn snelheid de stand op 38-0 bracht. Daarna waren het nog Mare Michel sen, Peter Koenen, Gidion van der Bom, Maurizio Secci, Marcel Chaudron, en Frank Beers die in to taal acht tries wisten te scoren in de tweede helft. De machteloze Sas- senheimers bleken niet in staat de hatelijke nul weg te werken, waar door de eindstand op 68-0 werd be paald. Play-offs Nu de voorronde erop zit, is het in teressant om te kijken wie er zich geplaatst hebben voor de play-offs. sen, Paul de Winter en Rik Uiter- wijk) kwam na een snelle 6-3 achter stand terug tot 6-6. Een hierop door Radius-coach Hans van Rooij aan gevraagde time-out miste zijn uit- 1 werking niet: vier persoonlijke fou- j ten aan Leython-zijde. Radius slaagde erin, zonder zelf tot grote hoogte te stijgen, de set zonder moeite naar zich toe te trekken (15- 10). "Terwijl andere tegenstanders ons de mogelijkheid bieden om j weer in ons spel te komen, hield Ra- dius de deur dicht. Daaruit blijkt zijn klasse", doceerde Groen na af loop. Bedrogen Wie had gedacht dat de Leiderdor pers in de tweede set de schroom van zich af zouden schudden, kwam bedrogen uit. Het geloof in eigen kunnen was volledig zoek en het aantal kinderlijke fouten nam hand over hand toe. Dit tot afgrijzen van Groen die na afloop verklaarde even te hebben overwogen, zelf het j veld in te stappen. De Gouwenaren, i rpet Erik Gras en Henri Bouwhuis j als steunpilaren, profiteerden gretig van de door Leython op een presen teerblad aangeboden kansen (15-6). I Ook in de derde set duurde de mar- I telgang voor Leython voort. Binnen een mum van tijd keken de Leider dorpers tegen een beschamende 10- 1 0 achterstand aan. Bij 14-4 volgde de j laatste stuiptrekking (14-8), waarop Radius de nekslag uitdeelde. Een kwestie van mentaliteit", zo omschreef Leon Heyting na afloop de oorzaak van Leythons falen. "Ie dereen riep van tevoren dat we niets I hadden te verliezen en daarom vrij uit konden spelen. Daar kwam dus niets van terecht. De helft van ons team stond stijf van de zenuwen, j met alle gevolgen vandien. Niets klopte. Maar goed, als we zo spelen I hebben we ook niets in de eredivisie I te zoeken". Eenzelfde mening was Groen toege daan: "Bij de yell wist ik het al. Die kwam er zonder overtuiging uit. De jongens waren te zeer onder de in druk van Radius. Waarom? Wellicht omdat ze wisten dat Radius diverse spelers met eredivisie-ervaring in huis heeft. Verder maar snel verge ten deze wedstrijd". Gelukkig voor Groen staat er volgende week geen competitiewedstrijd op het pro gramma. In plaats daarvan een vriendschappelijk duel dat Groen nodig zal hebben om de ontspoorde Leython-trein weer op de rails te krijgen. JAN BROUWER DE KONING De bovenste en de onderste zes ploegen gaan nu namelijk onder ling strijden om de, respectievelijk, eerste en zesde plaats in de competi tie. Zoals gebruikelijk hebben DIOK en Castricum zich weer bo venaan genesteld, maar verrassend is de derde plaats van de Dukes uit Den Bosch. Het is verfrissend om weer eens een debutant in de ereklasse te zien, die niet gelijk onderaan eindigt, maar. zelfs meedingt naar de hoofd prijs. Naast de genoemde drie ploe gen wisten ook Den Haag, Hilver sum en Amstelveen zich voor de bo venste play-off te kwalificeren. Ver wacht moet worden dat de winnaar echter uit het andere trio zal komen. The Bassets treffen we aan in de on derste regionen, tezamen met onder andere een teleurstellend Amster dam. Ook hier, vinden we het de laatste tijd goed spelende Eemland, en het na een goede seizoenstart weggezakte Roosendaal. De Delftse Studenten en Rotterdam complete ren het zestal, waarvan Eemland en Amsterdam waarschijnlijk de beste kansen zullen hebben. Pieter Corver (DIOK) baant zich een weg door de Sassenheimse defensie, terwijl v.l.n.r. Robert Broers. Eric-Jan Berendsen en Peter Koenen aandachtig toekijken. (foto Loek Zuyderduin) Tafelteiinisters Docos kampioen Teleurstellend LEIDEN Dat het vreemd kan lopen in de zwemcompetitie on dervond de ploeg van De Zijl- /LGB het afgelopen weekeinde. De einduitslag in de derde ronde was een flinke streep door de re kening voor trainer George Sie- verding. In een programma waar in juist gescoord had moeten wor den lieten de senioren het teleur stellend afweten. LZ 1886 kon met veel tevredenheid terugkij ken op, voor deze jeugdige ploeg, zo zware ronde. Zij bleef stadge noot De Zijl deze ronde weer ZWEMMEN Met zijn eigen prognose werd Sie- verding (Zijl) het afgelopen week einde, keihard om de oren gesla gen. Vorige week had hij nog dur ven zeggen dat hij het in dit week einde zou gaan maken. Immers, nu kwamen de programmanum mers voor de verenigingen met een ruime keus aan senioren en het valt zeker niet te ontkennen dat De Zijl daar bijhoort. Maar je moet dan wel het volste vertrou wen in je pupillen hebben dat zij hun trainingsprogramma vol doende afwerken zodat je weet dat je ze ook op hun favoriete af standen kan inzetten. En dat is De Zijl nou juist in deze ronde opge- brokken. Sieverding twijfelt daarom dan ook aan de trainings- arbeid van zijn pupillen en dat kwam hem duur te staan. Op het programma 800 meter vrije slag voor vrouwen werd al direct duidelijk dat de geplande puntentelling waarschijnlijk niet gehaald zou worden want daar lieten Radna Mulder en lange af- standspecialiste Wandy Kater al een gat vallen van 36 seconden. Toen vervolgens de mannen het op de 400 meter wisselslag er ook behoorlijk bij lieten zitten, was in zekere zin het pleit al beslecht. Zo hier en daar werd er wel weer wat goed gemaakt op de vroege te leurstellingen in de wedstrijd, maar de ploeg liet in zijn geheel toch te veel punten verloren gaan. Hanneke Koopmans mocht zich ondanks de malaise toch twee keer winnaar noemen. De 200 meter vlinderslag sloot zij af in 2.32,2, met Nancy Kijk in de Vegte op de tweede plaats in 2.34,6. De 100 meter schoolslag won Koopmans in 1.15,6. Rug- slagspecialist Bram Pronk scoor de als snelsttellende Zijl-er op de 200 meter vrije slag 2.01,2. Andrea Hoenselaar won met een persoon lijkrecord de 200 meter school slag in 2.52,9. Met een elfete plaats in deze ronde en 5669.1 punten was dit een wedstrijd voor De Zijl om maar gauw te vergeten. De zwemmers van LZ 1886 lie ten hun trainer Robert van Zijp niet in de steek. De jongeren die, wegens gebrek aan voldoende moesten afwerken deden het ver rassend goed. Fleur Bakker im poneert al weken met snelle tij den, zo ook in deze derde compe titieronde. Haar 800 meter vrije slag was van uitstekende klasse, wat haar de derde plaats op lever de voor de tijd van 9.24,9. Bianca Hoeks zat daar vlak achter met 9.28,2 en zo liep LZ gelijk al 32 punten in op de geprogrammeer de puntentelling. Bakker zwom ook nog de winnende tijd op de 200 meter schoolslag met 2.47,4. Richard van Duyvenbode leek er ook zin in te hebben getuige zijn 200 meter wisselslag in 2.30,3 wat goed was voor een NWK-limiet en scoorde vervolgens nog een li miet op de 200 meter vlinderslag met een fraai persoonlijk record van 2.29,6. Hij zag ruim voor zich Christian de Groot als derde aan tikken in 2.18,7. Trainer Van Zijp was ook zeer te spreken over de 2.33,9 van Ka rin Stastra op de 200 meter wissel slag en over Robert-Jan Bakker waarvan hij zegt dat het er nu ein delijk eens uitkwam wat er al veel langer in zat. Op zowel de 100 me ter vrije slag als de 200 meter wis selslag realiseerde hij persoonlij ke records, 1.02,9 en 2.35,8 waren positieve punten in de LZ-telling. Maar ook Remco Singeling en Natasja S;erag waren goed op dreef in de jongste meetellende jaargangen. LZ lijkt na deze derde competi tieronde het degradatie-spook voorgoed te hebben teruggewe zen. Zij eindigde.deze ronde op de tiende plaats en bezet deze ook in het totaalklassement, 30 secon den voor stadgenoot De Zijl/LGB die nu weer op de elfde plaats staat. De B-ploeg van LZ in de C- competitie moest wederom inle veren op haar tegenstander, zij het dat het verschil deze ronde minder was dan in de tweede ron de. Patrick Fa Si Oen werd op zo wel de 200 meter wisselslag als de 200 meter vrije slag tweede. Step- han van Iterson won de 100 meter rugslag en ook de 100 meter vlin derslag in 1.24,4 en zag op de vlin derslag Patrick Kraan met een persoonlijk record als tweede aantikken in 1.27,6. LZ sloot deze wedstrijd af met 4815.2 punten. In de districtscompetitie deed Noordwijkerhout het wederom goed. Met acht programma-zeges en 4145.5 bleef zij streekgenoot Katwijk in het rechtstreekse du el voor want die scoorde 4272.9. NZ&PC viel zeker niet tegen met haar puntentotaal van 4321.0. De jonkies van De Columbiaan had den ook een zware ronde, maar trainer Ben Kersten was met de 36 persoonlijke records en 4218.4 toch uiterst tevreden. NORA BAKKER LEIDEN - LZ 1886 begon vol goede moed het poloseizoen in de eerste klasse. Inmiddels zijn de optimisti sche geluiden uit het LZ kamp al weer enigszins verstomd. Na de rui me 12-6 nederlaag tegen koploper Merwede is de formatie van Hans Parrel in de staart van de eerste klasse beland. De eerstvolgende wedstrijden tegen ZCG. UZSC en Neptunus dienen dan ook gewon nen te worden wil LZ gevrijwaard blijven van een gevecht om degra datie. Gezien de wedstrijd tegen Mer wede zal dat een zware opgave zijn, want tegen de Dordrechtenaren- met oud LZ'er Frans van den Brink in de gelederen- speelden de Leide- naars een buitengewoon slechte wedstrijd. Kon LZ in de voorgaande wed strijden als collectief nog een vuist maken, ditmaal was van enige sa menhang geen sprake. Mede door het ontbreken van de geblesseerde Frans Langerhorst en Jim van Es was LZ maar zelden in staat om de tegenstander onder grote druk te zetten. De normaal sterk uigevoer- de 'Pit Bull Pressing' had het effect van een juffershondje en Merwede kwam onder aanvoering van aarts- rommelaar Van den Brink makke lijk aan scoren toe. LZ begon overi gens goed aan het treffen want bij de de stand 3-3 kon men zich nog beroepen op een gelijkopgaande wedstrijd. Voor het verstrijken van die eer ste periode doelpuntte Merwede nog tweemaal wat LZ al in een vroeg stadium noopte tot een in haalrace. Een race die echter nim mer goed van de grond kwam want de periodestanden 8-4 en 10-5 geven al aan dat Merwede het treffen snel op slot draaide. Het was dan ook niet verwonderlijk dat de jonge Leidse ploeg met een ruime neder laag de thuisreis kon aanvaarden. Hans Parrel vond het verlies ver diend. Scores LZ: Renee van der Zeeuw 2x, Hans van Hees, Jan Lan gerhorst, Bas Willemsen en Niels Zuidweg elk eenmaal. In de tweede klasse stelde Kat wijk teleur door tegen het bepaald niet sterke Potvis een 7-7 remise overeen te komen. De formatie van Jan Breedeveld was wel sterker, maar het kon het krachtsverschil niet in cijfers uitdrukken. Doelpun tenmakers Katwijk: Arco Guyt 2x, Martin Jonker 2x, Cees van Duyn. Age Seinstra en Albert van der Plas elk lx. WZK uit Wassenaar maakte het in het treffen tegen ZWV nog bonter. Met nog minder dan twee minuten te spelen leidde WZK met maar liefst drie doelpunten verschil. De WZK defensie begon toen echter aan alle kanten te schutteren wat ZWV in staat stelde in de slotsecon den de eindstand op 11-11 te bepa len. Scores WZK: Erik van der Kroft 3x, Joost van der Kroft 2x, Hugo Bregman 2x, Johan Lagerberg 2x en Ermond van Beek en Edwin van der Geest elk lx. Vivax stond voor de lastige opga ve de koploper in de tweede klasse De Meeuwen te bestrijden. Met suc ces overigens want de Oegtgeeste- naren slaagden erin de Amsterdam mers op een 8-8 gelijkspel te hou den. De vrouwen van De Zijl/LGB handhaafden hun koppositie in de eerste klasse. Ditmaal was het team van coach Krik Parrel te sterk voor het reserve team van het Goudse Donk. Aanvankelijk ging de strijd gelijk op (0-1, 1-1, 1-2) maar in de laatste periode toonden de Zijl vrouwen zich duidelijk de meerde re. Eindstand 1-4. Doelpuntenmaas- ters: Margaret van Veen, Ingrid van Veen, Douce van Beukering en Maaike Parrel elk lx. De vrouwen van LZ zijn aan de beterende hand. Na een slechte competitiestart werd nu voor de derde achtereenvolgende maal een overwinning geboekt. Ditmaal werd De Schelde uit Terneuzen met 8-3 aan de zegekar gebonden. Voor LZ doelpuntten: Janet Ginjaar 2x, Ellen Hoogenboom 2x Emmy in het Veldt 2x en Corina Hoogen boom en Coby van Haastrecht 1 maal. WIM SIERA

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 18