I W SB gokt op de derde periodetitel Lange schorsingen voor voetballers Bults en Sion Strafverlichting Van Basten Handbalteam neemt revanche op Noren U.V.S. - A.F.C. ZATERDAG 24 NOVEMBER 1990 Van onze redacteur Tim Brouwer de Koning LEIDEN Slechts twee punten scheiden middenmoter VVSB van vice-koploper Lugdunum. Toch doen de Noor- wijkerhouters er geen goed aan de Leidse derdeklasser morgen te onderschatten, want op vreemde bodem is Lugdunum bijna onverslaanbaar. Zelfs met de 20-jarige topschutter Robèr Marijnen in de gelederen is VVSB niet van succes verzekerd. Trekken jullie je wat aan van de re putatie die Lugdunum in uitwed strijden heeft opgebouwd? "Welnee, als wij dat zouden doen. hadden wij in feite nu al verloren. Ik vind het wel opmerkelijk dat Lugdunum net als wij op eigen ter rein veel minder tot zijn recht komt. VVSB is een counterploeg, dat zal de oorzaak daarvan zijn. Thuis heb ben wij moeite om het spel te ma- verdediging solide te maken. Voor heen onderscheidde hij zich ook als doelpuntenmaker". Doelpunten maken jullie daa tegen gemakkelijk. "Vooral in het begin competitie scoorden we pende band. De schaduwzijde daar van is het grote aantal tegendoel punten. Aan vier doelpunten per wedstrijd hebben we soms nog niet genoeg. Ons doelsaldo is nu 25-21. Achterin hebben we daarom wat omgezet. Aanvoerder John Jans sen. met zijn 26 jaar onze oudste speler, voetbalt weer als laatste man. Op die manier hopen wij de henfnog' Kramer terug in marathontop HEERENVEEN (ANP) - Marathon schaatser Yep Kramer is terug op het voorste plan. Op zijn thuisbaan Thialf in Heerenveen was gister avond de bekerwinnaar van de laatste twee seizoenen de beste tij dens de 150 ronden durende vierde race van het seizoen. In de eind sprint bleef Kramer vier mede vluchters de baas. Andries Kasper finishte als twee de en Arend Veenhof als derde. De wedstrijd was de afsluiting van de eerste periode, gewonnen door Ar nold Stam. De vijftien beste rijders van het klassement hebben zich ge kwalificeerd voor de play-offs. In de voorgaande wedstrijden in Amsterdam. Eindhoven en Den Haag was voor Kramer geen voor aanstaande rol weggelegd. Hij ein digde achtereenvolgens als zeven tiende, zevende en achttiende. „De vorm was er en ik reed ook wel goed, maar soms spelen andere fac toren mee." Kramer was min of meer gedwongen een bijrol te ver vullen, omdat zijn ploegmakkers Richard van Kempen en Arnold Stam heersten. Van Kempen zege vierde in Amsterdam en Eindhoven en Stam in Den Haag. Vrijdag was Kramer dus eigenlijk aan de beurt. Het team van Kramer. Van Kem pen, Stam en Lex Cazemier was op de Thialf-piste veel te sterk voor de ovefige 58 rijders. Van start tot fi nish hadden Kramer en consorten de regie volledig in handen. Na bij na een derde van de race kwam een belangrijke schifting tot stand. Kra mer, Stam en Cazemier trokken er met acht „eenlingen" tussenuit en verkeerden vanaf dat moment in een bevoorrechte positie. Ook al omdat Van Kempen zich vanaf dat moment aan de kop van het peloton nestelde en de belangen van zijn teamgenoten verdedigde. De vluchtgroep nam snel een ron de voorsprong en de koers was gelo pen. Alleen Robert Vundennk on dernam enkele malen actie. Maar Van Kempen en Stam riepen hem tot de orde. Nieuwvener Van Kem pen stopte met een defecte, schaats overigens na ruim honderd ronden. Dat kun jij, met tien treffers uit tien wedstrijden, natuurlijk goed beoordelen. "Ik kom nu voor het derdejaar in het eerste elftal uit. In ons kam pioensjaar begon ik met vier of vijf treffers. Vorig jaar eindigde ik op dertien. Dit seizoen scoor ik nog ge makkelijker, al heb ik ook een te rugval gekend. Kennelijk ben ik nu gewend, voetbal ik net even kiener, deze Als linksbuiten heb ik nu ook een de lo- vaste stek. Vooral in een 4-4-2 sys teem kom ik goed tot mijn recht. Maar we spelen ook wel eens 4-3-3. Dat hangt van de trainer". Heeft Fokke van der Reyd zijn draai bij dorpsclub VVSB gevon den? "Zeker, dat is snel gegaan. Alleen in het begin was er enige wrevel in de groep. Sommige jongens, die roeger kenden, had den zo hun twijfels. Voor mij geldt dat niet. Ik merk alleen dat de trai ner goed in de groep is opgenomen. De sfeer gaat gelijk op met de pres taties. Die is momenteel hartstikke ROOSENDAAL (GPD) Dick Bults zei het enigszins verontwaardigd: „Als Overkleeft één stapje terug had gedaan, was alles met een sisser afgelopen". Mr. Van Oostveen vond dat een ongepaste op merking. „Zo blijven die scheidsrechters achteruit lopen". Gisteren maakte de tuchtcommissie be kend dat Bults acht wedstrijden is geschorst voor het omver lopen van scheidsrechter Overkleeft tij dens RBC-Den Bosch. Haarlem-speler Sion blijft zelfs tien wedstrijden aan de kant. De mondelinge behandeling van de zaak. donderdagavond in Zeist, won het qua amusementswaarde duidelijk van de zondag gestaakte wedstrijd. Bults ontkende Over kleeft in eerste instantie te hebben aangeraakt. Overkleeft bleef bij zijn bewering dat de verdediger hem wel degelijk had geduwd. Waarne- Cees Voermans uit Roosendaal legd. De speler erkende alleen dat de stand (2-1) als eindstand hij de hand op die van Overkleeft beschouwd, had gelegd in een poging te voorko men dat de scheidsrechter de rode 'ordt i gaan trekken. „Dat moet Taument, die in het duel met FC aldus Van Schijndel. „Ik Groningen de rode kaart kreeg, in i het verschrikkelijk vinden als u beroep gegaan. De aanvaller is in af- bevestigde Overkleefts Bosch-voorzitter Heymans daarover valt". Of de laatste twee minuten seconden van RBC-Den Bos^h nog de uitspraak achting 25 rechtigd. Gino Weber van Heracles werd voor drie wedstrijden geschorst. De gende week pas bekend. Dan volgende spelers werden Den ooit worden gespeeld, wordt vol- manager Van der Laar. hoewel heel spreekt de tuchtcommissie zich uit duel uitgesloten: Broeken (BW Den Bosch). Van Corstanje (Eind- Wat behoort gelijkheden vt "Hoewel wt Topscorer Rober Marij periodes hebben laten liggen, gok vaak ik op de derde periode-titel. Op de club' lange termijn moet er meer moge lijk zijn. als we het team tenminste bij elkaar houden. Dat moet lukken, want de meeste spelers zijn net zo trouw als onze supporters. Bij thuis wedstrijden zitten er zo'n 600. overi gens allemaal met hun eigen me ning. Ook in uitwedstrijden laten ze ons niet in de steek. Wij hebben dan bert Parlementair De oud-scheidsrechter, vorig sei zoen nog actief in het betaalde voet bal, drukte zich voor de tuchtcom missie in meer parlementaire be woordingen uit over Overkleeft dan eerder deze week. „Het doet me ver schrikkelijk pijn om het te moeten zeggen, maar Robbie had niet zijn beste middag". Zondag en maan dag had Van der Laar zijn oud-colle ga nog een 'verschrikkelijke ramp' genoemd uoiu uit* "«Bewoning» totaai ongeschikt is voor het betaal de voetbal'. Van der Laar viel Over- supporters dan de thuis- kleeft alsnog aan toen hem ge vraagd werd of hij vond dat spelers zomaar scheidsrechters kunnen be lagen. „Ze zijn niet handtastelijk r de vraag het staken van de wedstrijd. Het hoven), Ensink (GA Eagles), Smit sectiebestuur bepaalt vervolgens of (NAC) en Bosch (Emmen). kiener". Word jij als nummer één op de gionale topscorerslijst al speciaal worden. De stapjes achteruit die hij geschaduwd "Nee. dat is tot nu toe nog niet ge beurd. Ik denk dat ik nog niet be kend genoeg ben. Zo weet bijvoor beeld bijna niemand, dat ik niet Ro- den geschorst. Hem was het duw< Robèr heet". van de scheidsrechter ten laste GENEVE (AP) - De UEFA heeft gis- teren de straf van Marco van Basten voor de elleboogstoot waarmee hij op 7 november de Club Brugge-ver- r dediger Pascal Plovie in het gelaat scheidsrechter die trof teruggebracht van 4 tot 3 wed strijden. De spits van AC Milan was tegen de aanvankelijke straf van de UE- FA-tuchtcommissie in beroep ge gaan, nadat Plovie had verldaard dat hij niet de indruk had dat Van Basten hem de elleboogstoot met opzet had toegebracht. De UEFA wilde'wel geloven dat er geen opzet in het spel w bij deed tekenden echter de onzeker heid van de heer Overkleeft." Den Bosch-speler Lowie van Schijndel werd voor drie wedstrij- dus Jaap de Jong, gedelegeerd com missaris van de NV stadion Feijen- oord. Op 17 december tijdens de lo ting voor de kwartfinales van de drie Europese bekertoernooien in Zünch maakt de UEFA officieel de namen bekend van de twee sta dions, die een finale mogen organi seren. De eindstrijd van het toer nooi om de Europa-Cup voor lands kampioenen wordt waarschijnlijk in Ban (Italië) afgewerkt. •Vitesse speelt tegen Sporting Lissabon voor een vol huis. Giste ren werd het laatste kaartje voor het tekende daar- eerste duel in de derde ronde van speler als het toernooi om de UEFA-beker Van Basten zich ook van onopzette- verkocht. Stadion Monnikenhuizen NOVI SAD (ANP) - Met een weer gezonde Jeroen Piket aan het bord is Nederland in de zesde ronde van de schaakolympiade in het Joegoslavische Novi Sad aan een opmars begonnen. Het team sloot de wedstrijd tegen Polen met een voorsprong van 2-1 af, terwijl Jan Timman goede moge lijkheden heeft zijn afgebroken partij in winst om te zetten. De Leiderdorper Piket, die na de eerste ronde een griepje op liep. maakte gisteren zijn rentree. Aan het derde bord sloeg hij een remise-aanbod af en toen zijn te genstander Jasnikowski te opti- Schaakploeg begint aan opmars mistisch te werk ging, strafte hij dat hardhandig af. Aan het tweede bord liet John van der Wiel een remise aanteke nen tegen Sznapik. Paul van dei- Stern stond aan het vierde bord even moeilijk, maar kon het halve punt redden. Jan Timman, die aan het eerste bord Wojtkiewicz tegenover zich vond, moest de winst veilig stellen. De partij werd na zes uur afgebroken in een stelling, waarin de Amster dammer twee pionnen meer heeft. Het eindspel moet de Nederlan der het punt kunnen opleveren. Daarmee zou Nederland op 3-1 komen en oprukken naar een ge deelde zesde plaats, op slechts an derhalf punt van de Verenigde Staten. Het team uit de Sovjetunie - fa voriet voor de gouden medaille - slaagt er niet in los te komen van de tegenstanders. Gisteren kreeg Ivantsjoek de schuld van de ma gere winst op de Duitsers. De Sovjetrus verloor snel van de Westduitser Hübner. Bij de dames sloegen de drie zusters Polgar hard toe voor Hongarije door Bulgarije met 2 1/2 - 1/2 terug te wijzen. De Hon gaarse meiden hebben inmiddels een redelijk comfortabele voor sprong opgebouwd. De Neder landse dames verblijven nog steeds in de middenmoot. Tegen Albanië werd het 1-1, met eén af gebroken partij. Het verlies van Heieen de Greef werd gecompen seerd door winst van Sylvia de Vries. Aan het eerste bord brak Annemarie Benschop haar partij af. lijk gevaarlijk spel dient te onthou den. De aanvaller van de Italiaanse landskampioen zal na de strafver lichting, indien de wereldkampioen zich plaatst voor de halve-finale van de Europacup, weer van de partij kunnen zijn. •De finale van het toernooi om de Europa-Cup voor bekerwinnaars wordt volgend jaar op 15 mei zo 1 als zeker in de Kuip gespeeld. zal woensdagavond met ruim 11.000 toeschouwers zijn gevuld. De thuis wedstrijden tegen Derry City en Dundee United leverden geen vol gepakte arena op. •De raad van beroep van de UE FA heeft de straf van Grasshopper Zürich verminderd. De Zwitserse landskampioen moet zijn eerstvol gende thuiswedstrijd in het Eu ropese bekertoernooi honderd kilo meter van Zürich spelen. De tucht- De stadioncommissie van de Eu- commissie van de UEFA had de ropese voetbalunie (UEFA) heeft (veilige) afstand op 150 km bepaald. bij monde van Bert Millichip. woensdag aanwezig bij de EK-inter- land tussen Nederland en Grieken land. een toezegging gedaan. „De schriftelijke bevestiging ver wacht ik over een paar weken", al- De club kan nu in ieder geval i Duits sprekende deel van Zwitser land terecht. Op 3 oktober hadden fans van Grasshoppers zich in de uitwedstrijd tegen Rode Ster mis dragen. HAARLEM (ANP) - Ongeslagen damd. De Oranje-i koploper en dik revanche genomen op Noorwegen. De Cantelberg-trein lijkt niet tot stilstand te brengen. Gisteravond won de nationale ploeg Van de Limburgse bonds coach tijdens de Haarlemse Hand bal week voor de derde keer. Noor wegen, favoriet voor de toernooize ge. was het slachtoffer: 25-21, in een met 1400 toeschouwers uitverkoch te sporthal de Melkerij. De smade lijke nederlaag van 19-30 van vorig jaar op de slotdag in Haarlem was gewroken. De Noren, begin dit jaar winnaar van het EK-kwalificatietoernooi in Finland, waar Nederland als vijfde eindigde, steunen vooral op de ..Duitse" opbouwrij Eiland. Kj- enndalen en Havang. Allen ge zwicht voor de lokroep van de Duit se Bundeshga en de Marken. Tot de confrontatie met Oranje waren ze gedrieën goed voor 29 treffers, on geveer tweederde van de totale De marge vai Noorse produktie van 44 doelpun- de tweede half ten. Tegen Nederland voegde het effect te hebben De Noorse opbou- GRONINGEN (ANP) - De wereldtitelstrijd dammen in Gro ningen gaat een sensationele slotfase tegemoet. Titelverde diger Tsjizjov liep in de veertiende ronde tegen zijn eerste nederlaag op. Macodou N'Diaye en oud-wereldkampioen Sijbrands kwamen daardoor op gelijke hoogte met de Rus sische grootmeester, die echter protest aantekende tegen zijn verliespartij. Zijn klok zou in de tijdnoodfase doorge draaid zijn. De Letse kampioen Valneris won schillen bleven klein. Maar een van op schitterende wijze van Van der de speciaal voor dit toernooi ge- Wal en bleef als enige in het spoor kochte klokken vertoonde vrijdag van de koplopers. Vatoetin viel iets wel een heel merkwaardige afwij- terug door een puntendeling tegen lang. Uitgesproken in het topduel Autar en ook Gantwarg moest ter- tussen Macodou N'Diaye en Tsji- rein prijsgeven. zj0v bleek het uurwerk in de tijd- Opschudding en ontgoocheling noodfase geheel van streek, in de speelzaal, waar vreemde din gen gebeurden. Al eerder was ge- Rplaflpn constateerd dat in de tijdnoodfase -LJCAa*-AC-1A niet alle klokken exact dezelfde tijd Het beladen duel. waarin Tsjizjov aangaven, maar de onderlinge ver- heel wat te stellen had met zijn Se- negalese tegenstander, kreeg daar- door een opmerkelijk slot. N'Diaye probeerde lange tijd niet in de klas sieke valstrikken van de wereld kampioen te geraken en slaagde daarin wonderwel. Beiden hadden de bedenktijd helemaal nodig. Al thans. volgens het uurwerk, dat in de kritieke fase dolgedraaid bleek te zijn. Terwijl Macodou nog tien minu ten bedenktijd tegoed had, begon de twee-minuten-fase van Tsjizjov. lijks te slopen. En als de Scandina- Zonder dat de wereldkampioen het gaatje vonden, stond rnerkte. Het kon ook niet, want meestal Jacques Josten in de weg. Niet alleen in de defensie acteer den de Nederlanders bijna perfect in het eerste half uur. Aanvallend liepen de combinaties gesmeerd, met als centrale man Patrick van Olphen. Hij eiste voor de pauze een opvallende rol op. Hij opende na twee minuten de score en sloot in het eerste deel ook de produktie af. De nationale formatie kon vanaf het begin steunen op een voor sprong. Bij 7-4, verwezenlijkt in een periode waarin Henk Groener twee minuten naar de kant het „Duitse' inmiddels naar de bank gehaald i nog geen 220 van de beschik bare 240 minuten verstreken. Opmerkelijk genoeg had geen van de vier aanwezige arbiters ge merkt dat iets niet klopte. De klok had ergens in vier beschikbare VOETBAL - De wedstrijd Eindho ven - Wageningen, in de tussenron- de van het KNVB-bekertoernooi, is verschoven van dinsdag 27 novem ber naar dinsdag 4 december. Aan vang 19.30 uur. Terwijl de Rus Alexei Tsjizjov achter het dambord zit te piekeren, loopt zijn tegenstander Macadou N'Diaye wat rond. De Senegalees kan niet i i het Nederlandse klimaat: hij i speeluren tien minuten „vertikt", daan. Dat kon Tsjizjov natuurlijk Terwijl Tsjizjov zijn 46ste zet had niet en de partij werd voor hem ver- gedaan en de Senegalees over de loren verklaard. „Wat kan ik nu voortzetting nadacht, gebeurde het doen?", vroeg de ontgoochelde onwaarschijnlijke. Tsjizjovs klok Rus. Tenslotte besloot hij een pro- bleef doorlopen en plotseling viel test in te dienen dat door de jury GOLF - De golfer Nick Faldo is Noorse zijde door de Britse sportjournalisten- ink gehaald, bond voor de tweede achtereenvol- Maar ook die ingreep had geen posi- gende keer uitgeroepen tot sport vloed Berend sen en Oranje vlak VO' tot 12-7. de Noren. Via Van Olphen liep het rustsignaal uit zijn vlag. Macodou zag uit zijn ooghoeken dat er iets met de klok gebeurde en wees Tsjizjov er op dat zijn vlag was gevallen. De Rus keek ongelovig maar zag dat het waar was. „Hoe kan dat nou?", stamelde hij. toen een van de arbiters naderbij schoot om zijn klok weer in werking te stellen. t het toernooi bij met e houden. „Ik had nog zeker drie mi nuten en plotseling zijn die weg, ter wijl Macadou aan zet was." De ont goocheling was hem uren later nog van het gezicht te lezen. Zelfs Sijbrands, die de Italiaan Specogna versloeg, was verbijsterd. „Óp die manier kun je toch geen partij verliezen. Het wereldkam pioenschap mag op die manier niet het jaar in Groot-Brittan- Fa.do won dit de belang- ï^sloUe" moesT^''lantonTnde •ereiste vijftig zetten te hebben ge- d'appèl moet worden behandeld. „Ik was zo geconcentreerd met de stand bezig, dat ik niets heb gezien. Wie rekent er nu op dat die klok niet goed werkt?", was het antwoord beslist worden", aldus de Nederlan- van de wereldkampioen op de vraag der. die plotseling weer op gelijke of hij de tijd niet in de gaten had ge- hoogte is gekomen. Basketbalploeg verslaat Zweden opnieuw drietal nog eens veertien treffers Dat was onvoldoende om Neder land te verslaan. „We hebben lang gedokterd hoe we het trio aan de ketting moesten leggen. Het is rede lijk gelukt. Een groter pluspunt vind ik dat de ploeg niet bezweken is .onder de druk van het moeten presteren", glunderde Cantelberg. De handballers verdedigden ge disciplineerd. In een vroeg stadium werd in de eerste helft het dreigen de gevaar van de topschutters inge- vonden hun draai en kregen de helpende hand toegestoken van Josten. die een paar keer mistastte. Hij werd na vijf minuten terecht ge wisseld. Tien minuten voor tijd bij de stand 19-16 keerde de routinier terug. Balverlies en verkeerde passes waren de kenmerken tijdens een groot deel van de tweede helft. On danks dat het minder soepel liep nam Nederland vijf minuten voor tijd door Schuurs definitief afstand: 22-17. ADVERTENTIE «SPORTPARK "KIKKERPOLDÉR ZONDAG A.S. AANVANG 14.00 UÜ HOOFDKLASSE URK (ANP) - Negen minuten voor tijd brak het oproer uit in Urk. Tot dat moment was de tweede oefenin terland (83-68) tussen de basketbal lers van Nederland en Zweden bloedeloos. de karate-houdingen. en verder niets. Het binnenbrandje brak de wedstrijd open. Die v t dat Crab assurantiën BV. tel. 224700. i Crab makelaardij og BV. tel. 225135. Ri|nsburgersingel 61 Leiden uitgeble- Het duel was gênant slecht. Coach Harrewijn benutte de tweede interland om te experimenteren. Al- Van Poelgeest wa- die opzet lichtpuntjes. Pas na bank met coach Barton voorop de hervatting (30-33) liet Harrewijn leegstromen. Er ontstond een rel zijn echte basis opdraven en werd er waarop Urk sinds het gerommel redelijk gespeeld. Zweden haakte met de visquota patent heeft. Drif- snel af, net zo snel als een dag eerder tig gezwaai met de vuisten, dreigen- in Den Bosch. Een uppercut a la Mike Ty Van der Ark tegen de Zweedse bo- ieen Pieterse nestaak Rahm deed de Zweedse Sovjet-voetballers van Heerenveen vliegen naar huis Zhordanja mogen niet aan de slag bij eredivisie-club Heerenveen. Het ministerie van sociale zaken en werkgelegenheid besliste gsiteren dat het duo geen werkvergunning krijgt. De spelers, beiden 28 jaar, ne men binnenkort het vliegtuig huis waarts. Zvanja en Zhordanja (in Heeren veen beter bekend als 'Jelle en Kees') speelden volgens eigen zeg gen tien jaar bij Dinamo Tiflis, de bekendste club uit de republiek Ge orgië. Heerenveen-trainer Korbach had gehoopt ze vanavond op te stel len in het duel met SW. Het minis terie vond dat de twee geen verrij king zijn voor het Nederlands voet bal. Bovendien werd de verwachting uitgesproken dat Heerenveen in staat moet zijn binnen Nederland of de EG spelers van tenminste het zelfde kaliber aan te trekken. De stichting arbeidszaken betaald voetbal had een verdeeld advies over het tweetal gegeven aan het ministerie. Stephan Hommeles speelt de rest van het seizoen op huurbasis bij Cambuur-Leeuwarden. De van De- Treffers (in '88 was hij topscorer bij de amateurs) gekomen Hommeles was in zijn eerste seizoen bij SC Heerenveen, dat toen nog uitkwam in de eerste divisie, goed voor 17 doelpunten. •PSV heeft doelman Hans van Breukelen een nieuwe contract aanbieding gedaan. De 34-jarige in ternational kan voor twee jaar bijte kenen, met een optie voor nog een Van Breukelen, die tot dusvef 59 interlands speelde, heeft het voor stel van PSV in beraad genomen. Hij is aan het einde van dit seizoen transfervrij en wil zijn geluk wel licht opnieuw in Engeland beproe- •De Feyenoorders Regi Blinker en René Brochard zijn voorlopig uitgeschakeld door ernstige blessu res. Beiden vielen donderdag tij dens de wedstrijd Excelsior 2 - Feyenoord 2 (2-1) uit. Blinker liep na een forse overtre ding van een tegenstander (bestraft met de gele kaart) een zware kneu zing van de linkerkuit op. Verdedi ger Brochard verdraaide de linker knie. Het gewricht werd gsiteren tn het gips gezet. Dinsdag volgt verder onderzoek. •Oud-profvoetballer Frank Kra mer heeft zich in het trainersvak be geven. De voormalige spits van FC Amsterdam. Volendam en Telstar werd deze week aangesteld als coach van de Amsterdamse hoofd klasser Blauw Wit. Televisiepresentator Kramer volgt bij de in degradatienood ver kerende club Martin Kamminga op, die volgens het bestuur de spelers niet meer kon motiveren. Blauw Wit staat met vijf punten uit tien wedstrijden op de onderste plaats in de hoofdklasse A. drie punten achter UVS.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17