Ivy Green nog niet opgebrand Mooi en aangenaam vertoeven Weinig eer voor actrices KIJK UIT Exposities Concerten Theaters VRIJDAG 23 NOVEMBER 1900 PAGINA 25 Trots van Hazerswoude' presenteert nieuwe cd in LVC Jan van der Plas LEIDEN "Ik had die eerste elpee al lang niet meer gehoord. Toen ik hem op cd hoorde ging er toch wel wat door me heen", bekent Tim Mullens (31). Herinneringen aan een onbezorgde tijd waarin mu ziek maken gelijk stond aan lekker keet schoppen en je niks aantrek ken van de rest. "We kwamen net van de middelbare school af. In de zomervakantie hadden we een de mobandje opgenomen en dat opge stuurd naar platenmaatschappij WEA. Enkele dagen later werden we gecontracteerd. In Engeland Verhoeff voor Leningrad orkest MOSKOU (GPD) - De Nederland se musicus en dirigent Marcel Ver hoeff is uitgenodigd om in de twee de helft van 1991 gastdirecties te gaan vervullen met het wereldbe roemde Leningrad Philharmonisch orkest. Voor zover bekend is Ver hoeff de eerste Nederlandse diri gent die met dit 108-jaar oude en semble zal optreden. Aan de uitnodiging zijn CD-, ra dio- en tv-opnamen verbonden. Ook een tournee dat door de Sov jetunie, Nederland en Duitsland zal voeren, staat genoteerd. Onder lei ding van dirigent Verhoeff zal het Russische orkest composities uit voeren van Tsjaikovsky (2e piano concert, vioolconcert), Sjostako- vitsj (eerste symfonie), Brahms (derde symfonie) en Diepenbrock. De eervolle uitnodiging is afkom stig van de nieuwe, zelfstandige muziekorganisatie Podium waarbij het Russische orkest sinds kort is aangesloten. Het Leningrad Phil harmonisch Orkest wordt met de Berliner Philharmoniker, Wiener Philharmoniker, Boston Sympho ny Orchestra en het Koninklijk Concertgebouworkest (eertijds on der de leiding van Bernard Haitink) gerekend tot de beste symfonieor kesten ter wereld. De uitnodiging aan dirigent Mar cel Verhoeff is het gevolg van een uitermate succesvol optredeiï eer der dit jaar. Verhoeff is sinds vorige week aangesteld als vaste gastdiri- gent van het Russische Staatskoor. CAMERETTEN Eén solist en twee groepen staan morgenavond in het Luxor Theater in Rotterdam in de finale van het 25-ste cabaret festival Cameretten. De jury koos voor Theo Maassen, solist uit Eind hoven, die enkele weken geleden in Groningen het Nationale Studenten Cabaret Concours won. Hij ontmoet als tegenstanders het duo De Boom groep uit Rotterdam en de viermans formatie Het Lijk Drijft Al uit Utrecht en Nijmegen. Ooit maakte Ivy Green de eerste Nederlandse punkelpee. Dertien jaar later is de trots van Hazerswoude nog altijd actief. Vorige maand verscheen de legendarische debuutplaat op cd, kort daarop gevolgd door de nieuwe plaat Real Slow Burn. Een toepasselijke titel want Ivy Green is verre van opgebrand, meent zanger-gitarist Tim Mullens. Morgenavond presenteert de groep de nieuwe plaat met een optreden in het LVC. was net de punkrage losgebroken en wij waren de juiste band op het juiste moment. Wij stonden daar zelf nooit zo bij stil, we deden ge woon wat in ons opkwam. Die plaat opnamen waren één groot feest. Vier tieners, voor het eerst met z'n allen in een hotel. We hadden niet eens door dat we een plaat maak ten". Tegenwoordig geldt de debuut plaat van Ivy Green als een klassie ker in het genre, een plaat die in één adem genoemd wordt met Never Mind The Bollocks van The Sex Pistols en de eerste van The Ramo- nes. "Er is vanuit het b.uitenland veel belangstelling voor, zoals trou wens voor de gehele Nederpop. Op nieuw uitgebrachte platen van groepen als Q65, The Motions en The Outsiders worden in de Ver enigde Staten momenteel goed ver kocht. Voor Nederlanders is het moeilijk te bepalen of muziek van eigen bodem oorspronkelijk is. Het blijkt dat Amerikanen vinden van wel". tenmaatschappij WEA heeft geen flauw idee wat men met de opge schoten pubers aanmoet en zet de groep aan de kant. Pas in '83 komt de groep weer aan platen maken toe met de op een cassetterecorder op genomen elpee The Quest. Geen professionele plaat, maar charmant genoeg om de groep aan een tweede leven te helpen. Halverwege de ja ren tachtig beleeft Ivy Green op nieuw hoogtijdagen met de elpees All On the Beat, Moonraised en de verzamelaar Whatever They Hype, uitgebracht ter gelegenheid van het tienjarig bestaan in 1986. "Het jubi leumoptreden in Paradiso was grandioos. De zaal was volledig uit verkocht en iedereen ging uit de bol. Dat was het hoogtepunt tot nu toe", vindt Tim Mullens. Daarna wordt het weer geruime tijd stil rond Ivy Green. Eén van de kleurrijke leden van het eerste uur, Ernst 'Lieutenant Ernesto' Kamp huis, stapt uit de groep om meer ac tief te kunnen zijn als zanger in zijn eigen band. Hij wordt vervangen door de (dan nog) zestienjarige Mar- tijn Loos die behalve de sax ook de sampler bedient. "Doordat Martijn zoveel jonger is heeft hij een hele frisse kijk op muziek. Het repertoire van Ivy Green komt tot stand door dat de „band kiest uit de nummers en ideëen die ik aandraag. Het feit dat daarbij iemand van zeventien meekiest is heel verfrissend". De laatste twee jaar heeft Ivy Green in stilte gewerkt aan de nieu we plaat Real Slow Burn. De opna men haddenn aanvankelijk in eigen beheer plaats, totdat met de platen maatschappij Van Records zich een suikeroom aandiende. "Het contact kwam tot stand omdat zij onze eer ste elpee op cd wilden uitbrengen. Toen ze hoorden dat we met een nieuwe bezig waren, hebben ze die erbij genomen". Nuchter Door ervaring wijs geworden heb ben de leden van Ivy Green geen al te hooggespannen verwachtingen van het succes van de plaat. "We zijn behept met een Hollandse nuchterheid. We missen eerlijk ge zegd ook de ambitie om echte su persterren te worden", biecht Mul lens op."Aan de andere kant moet er op de plaat wel wat respons ko men anders hou je het niet vol. Wan neer je al veertien jaar bezig bent wil je niet in een lege zaal staan". Toch is succes voor Tim Mullens niet de belangrijkste drijfveer om elk weekend in een busje te stap pen, op weg naar een optreden in Nergenshuizen. "Ik vind het ge woon heerlijk om in een busje te zit ten. Het geeft me een gevoel van vrijheid". Tim Mullens, zanger!gitarist Scène uit 'Grass' met danser Patrick Delcroix. Nederlands Dans Theater met 'Grass' Nederlands Dans Theater met 'Grass' van Mats Ek/ Sergei Rachmaninov; 'Verklaerte Nacht', 'Sweet Dreams' en 'Forgotten Land' van Jiri Kylian. Nederlands Balletorkest o.l.v. Roelof van Driesten. Gezien op 22 no vember in het Haagse AT&T alwaar nog tot en met 8 december DEN HAAG - Je zou hem de he dendaagse Sigmund Freud onder de choreografen kunnen noe men: de Zweed Mats Ek was in het verleden tuk op psychologi sche bewerkingen van klassie kers als 'Giselle.'. De sterk drama tische inslag van zijn werk heeft Ek niet helemaal van een vreem de. Zijn beroemde moeder en choreografe Birgit Cullberg maakte balletten die de Duitse traditie van de gevoelsexpressie voortzette. Ek zette op zijn beurt die dramatische traditie voort door er hedendaagse visies en commentaar op de maatschappij aan toe te voegen. De laatste tijd lijkt Ek echter de psychologische verhalen te laten voor wat ze zijn en het meer in de abstractie te zoeken. Ook in 'Grass' uit 1987 is de zware symboliek naar de achter grond geschoven en staat het be wegen voorop. Op de melancho lieke pianoklanken van Sergei Rachmaninov lijkt Ek ons mee te nemen naar de tijd van de eerste liefdes waarin naïviteit oprecht was. Een dromerige jongen in fel rode pyjama ontwaakt in het riet en doet wat aan dansante och tendgymnastiek. Het meisje van zijn dromen draalt aanvankelijk wat om hem heen, maar al gauw ontdekken ze elkaar en de dans vloer. De natuur ontluikt. Alsof het duo zich in een paradijselijk Tahiti-schilderij van Gaugain be weegt, malloten Nancy Euverink en Jorma Elo harmonieus door de ruimte. Eks toch al dynamische en hoekige dansstijl, heeft zich in 'Grass' verder verfijnd en de Freudiaanse duidingen zijn er grotendeels uitgesleten. Dat geeft het iets luchtigs en humoristisch, want Ek weet het nog steeds te versieren grappige bewegings combinaties te verzinnen. Zoals bij kinderen'de stemmingen elk moment kunnen omslaan, zo snel gaan grappen en grollen van Ek in verstilling en reflectie over. Zelfs de harde rietstengels passen hun stemming aan door mee te dansen als de jongen het te kwaad heeft. Wanneer hij zich daarin, zijn eerste liefde, uiteindelijk te rugtrekt, stort zij zich voor hem erin. En ze leefden lang en geluk kig. Zijn overgang naar abstractie is zeer geslaagd te noemen. Het mist het theatrale bombardement van zijn eerdere werk maar dat maakt hij ruimschoots goed met een overdosis inventiviteit. Wat dat betreft lijkt hij op Jiri Kylian die ook over een toverdoos met be wegingen beschikt. Tien jaar ge leden danste en choreografeerde Ek een seizoen bij het Nederlands Dans Theater. Daar wil ik niets anders mee zeggen dan dat het in 'Grass' mooi en aangenaam ver toeven was. PS: Voor de liefhebbers van Kylians werk: van het overzicht van zijn balletten staan nu 'Ver klaerte Nacht' (1975), 'Sweet Dreams' (1990) en 'Forgotten Land' (1981) op het programma. 'Mevrouw Klein' van Nicholaas Wnght door hel Nieuw Ensemble RaamTeater. Regie: Waller Tillemans. Spel Julienne De Bruyn. Nora Tilley en Anke Helsen. Gezien op 22 november in de Leidse schouwburg LEIDEN Het is bijzonder vriendelijk van de samenstellers van het programmaboekje ge weest om er een 'klein lexicon' in op te nemen. De twaalf begrippen hieruit variëren van 'libido', 'com pensatie', 'Oedipuscomplex' tot 'superego' en 'projectie', en wor den met name in hun Freudiaan se kontekst kort omschreven. In het toneelstuk over 'Mevrouw Klein' worden deze termen voort durend gebruikt. Daarom is het voor het begrip van dit stuk een onontbeerlijke voorwaarde om enige notie te hebben van deze terminologie. Ondanks deze pogingen ter ver duidelijking van de gevoerde ge sprekken blijft het toneelstuk over de psychoanalytica Melanie Klein (1882 - 1960) een oersaaie vertoning. We zien haar in ge sprek met Melitta, haar dochter en latere concurrerende collega, en vriendin Paula Heimann. Daarbij gaat het niet om koetjes en kalfjes maar eigenlijk om een onophoudelijke wederzijdse ana lyse en flarden zelfanalyse. Eén grote 'Freudcocktail' die weinig geschikt blijkt te zijn als uit gangspunt voor een toneelstuk. Voordat het stuk tenslotte aan de kern van de verhaallijn toe komt, is er al heel wat tijd verstreken. Dan gaat het om de vraag: is de dood van de zoon van Melanie Klein het gevolg van een ongeluk of was het zelfmoord? Daar kan weer het hele psychoanalytische instrumentarium op worden los gelaten. Omdat het 'ongeval' plaats had in de buurt van Rosen berg, kan er als volgt worden ge analyseerd. Rosenberg, dat is 'dus' roze berg, en daarmee is 'dus' de moederborst bedoeld, waarna Melanie Klein haar idee ën uiteenzet over 'de goede en de slechte borst' die leiden tot de be grippen 'paranoïd-schizoïde posi tie' en 'depressieve positie'. De schouwburgstoelen zijn dan al lang harde collegebanken gewor den. Alleen het gebodene is wei nig verhelderend. Julienne De Bruyn als Melanie Klein en Nora Tilley als haar dochter Melitta leven zich - spe lend in een vrij gedetailleerd na gebouwde woonkamer - zo inten sief mogelijk in hun rol in. Eerst genoemde kiest daarbij voor dra matisch pathos vol geveinsde hardheid en verkrampt verdriet om deze omstreden psychoanaly tica gestalte te geven, de andere actrice zoekt het in overbekende toneelmatige loopjes en poses. Anke Helsen als vriendin Paula Heimann gedraagt zich nog het onopvallendst, en daarom nog het meest overtuigend. Het stuk is statisch, traag en vrijwel zonder handeling. Aan het alleen maar demonstreren van het psycho analytische begrippenapparaat valt voor de actrices weinig eer te behalen. WIJNAND ZEILSTRA Leiden Koninklijk Penningkabinet - Rapenburg 28. 'Geld van het Koninkrijk', Nederlands geld van 1814-1990. t/m jan '91; di. za. 10-17 uur, zon- en feestd. 12-17 uur. Rijksmuseum van Geologie en Mineralogie - Hooglandse Kerkgracht 27. 'Aai 'ns een Stedelijk Museum 'De Lakenhal' - Oude Sin gel 28-32, Verzameld en getoond: tassen en tas beugels. 13/1,di t/m za 10-17uur, zo 13-17 uur. Galerie Coup d'Art - Nieuwe Rijn 27, acryl- schilderijen en meubelen van Mott Cocq, tot 15/12; wo/vr 10-18 uur. za 10-17 uur, do 10- Galerie Liga Nieuw Beelden - President Steij'nstraat 14, 'Creatie 1950-1954, deel 1', 45 werken van kunstenaars t/m 12/12; vr t/m zo 11-18 uur. Studio Galerie - Nieuwstraat 53a, Teun Renes: 'perspex objecten', tot 30/12; ope ning Studio: di t/m za 9-13 uur, Galerie: wo t/m za 12-17 uur, do 19-21 uur. De Bange Duivel - Rijndijkstraat 4, Astrid Beumer: tekeningen, grafiek boeken, t/m 16/12; vr/za/zo 13-17 uur. 't Huys Benee - Nieuwe Rijn 3, permanente tentoonstelling van werk Leny Noyen, vr 14- 16 uur en za. en zo. van 12-16 uur. Signaal, Studio voor Vormgeving - Groene- steeg 10, ontwerpers en vormgevers tonen diverse ontwerpen, tevens presentatiemap pen, do 12-21 uur, vr 12-18 uur, za 12-17 Stichting Beeld en Grafiek - Stationsweg 243, werk van Feng, Erik-Jan Kuiper en Cees van den Oever, nadere informatie tel: 146024. Sociëteit Quintus - Korte Mare 34, tentoon stelling van leden van Quintus in de vorm van schilderij, druk. foto, tekening of beeld. Atelier Jeanmarie Mersman - Oude Rijn 89. Frank Borst. Robin Akkerman en Jean Ma rie Mersmans. verschillende technieken, el ke eerste zondag van de maand open. Galerie Time is Art' - Nieuwstraat 10. 'As- pekten van de hedendaagse Nederlandse Marja Hooft en Danielle Jansen. Galerie Propitia - Levendaal 119, schilderij en, gouaches en zeefdrukken van Yves Mil- lecamps (uit Frankrijk), tot 2/12; do 13-16 en 19-21 uur. vr/za/zo 13-18 uur. De Waag - Aalmarkt 21in kader van Zuid hollandse Keramiekmanifestatie K 90: sculpturen van Bastiënne Kramer, t/m 9/12; woe t/m vr 12-17 uur, za en zo 11-16 uur. ARS - Pieterskerkgracht 9, 'Exit 4', Marjolijn Groustra: pastels en Saskia Masselink: gra fiek. t/m 25/11; ma t/m do 19-21.30 uur, vr 15.30-17.30 uur. za en zo 14-17 uur. Galerie Amber - Hooglandse Kerkgracht 8, 'Stille Ruimte' expositie Japanse schilder kunst en Oosterse ceramiek, tot 1/12, woe Bleijenberg Lijsten - Breestraat 113, Lydia Mercedes Luyten en Pim de Vroomen: As semblages, t/m 24/11di t/m za 9-18 uur, do Holiday Inn - Haagse Schouwweg 10, Karin Janssen: aquarellen (naakten, stillevens en landschappen) en Wil Edelenbos:- aquarel len met als onderwerp: 'Mensen in hun si- Irene Prinsen - Utrechtseveer 3, kunstwerk Basiliek voor een schilder (El Greco) na te lefonische afspraak te bezichtigen op za, Alphen Expressie 70 - Cornelis Geellaan 2, "Wat is echt?', schilderijen en tekeningen van Cora Vries, t/m 24/11ma t/m vr 10-12 uur, en van 14-16 uur, ma t/m do 19.30-21.30 uur en za van 10-12.30 uur. Hofman Van der Zee - Hooftstraat 235, 'Gezichten van Zon', van Marion Bloem Jan Montyn, tot 31/12; wo/do/za 13-17 uur, vr 13-21 uur. Katwijk Baalbergen Meubelen - Ambachtsweg 11- 13. 'Caramiek', door Tineke van der Broek, t/m 30/11. Galerie 'De Witte Duif' - Koninginneweg 12a, werk van vader en dochter Bottema, za 24/11 en 1/12; van 11-13 en van 14-17 uur. Katwijks Museum - Voorstraat 46, Wim ker sten en het water', schilderijen, van 24/11 tot 27/1 '90; do t/m za 10-12 en van 14-17 Hazerswoude Huize Driehof - Hazerswoude-Dorp, Luuk de Jong met keramiek (Raku gestookte kommen en vazen) en Riemke Kouijzer met aquarellen, dag. 10-17 uur. Hillegom Kunstgalerij 'Catharina' - Meerstraatprome nade 12b, gouaches van Ans Wortel, t/m 31/12; di t/m vr 10-18 uur, za 10-17 uur. Leiderdorp Gemeentehuis - Statendaalder, Greetje Barends, krijttekeningen en olieverfschilde- Lisse Artopa - Grevelingstraat, werk van leerlin gen en oud-leerlingen van 'De Kelder', t/m 25/11; Noordwijk Kunst- en Antiek Galerie 'Drieluik - Voor straat 57, Marianne Breedijk: aquarel en krijt, t/m 15/12; dag. 10-17.30 uur. za 10-17 Noordwijkerhout Leeuwenhorst Congres Centrum - Lange- laan 3, werk van diverse kunstenaars onder de naam 'Beweging in Abstraktie'. t/m 13/12, dag. 9-21 uur. Rijnsburg Genootschap Oud Rijnsburg - Oude Vliet- weg 6, permanente tentoonstelling 'De an dere Middeleeuwen'; thema tentoonstelling: "Wintersalon van Oost Europese kunste naars, een brug tussen Oost en West', vr. 19-21 uur, za. 10-16 uur. Galerie Hofstraat - Hofstraat 5, Kerst-expo sitie: Sten Gustafson, Zweedse aquarellen en pentekeningen; Irene Schimmel en Jan Mulder, Ceramiek voor huis en tuin; H. Steenkamp, Privé collectie antieke prented van Rijnsburg, van 23/11 t/m 22/12; vr 14-19 uur, za 11-17 uur. Atelier 'De Smaggel' - Tramstraat 6a, per manente expositie: schilderijen van Mar- greet van Polanen; ma 14-16 uur. Voorschoten Ambachts- en Baljuwhuis - Voorstraat, 'Klein goed', o.a. aquarellen, tekeningen, leisteen collages en keramiek, van leden van de Kunstkring, t/m 16/12; wo t/m zo 14- 17 uur. Warmond 36. Ardi Brouwer: litho's en tekeningen, Ri- nie Otte: beeldhouwwerk, t/m 6/12; wo/do- cement of brons, tot 30/11. Wassenaar Raadhuis 'De Paauw' Raadhuislaan 22, beelden en tekeningen van Theresi^ van Galerie Bianca - Gravestraat 1. Addi Kub- binga, aquarellen en tekeningen; Krien Bos, aquarellen en gemengde technieken; Sonja Leiden Kapelzaal K&O wo 28,20.15 uur; 'Divertementserie': Savka Konjikusic (piano), werken van Van Beetho ven, Chopin en Scriabin. do 29. 12.45 uur; lunchconcert" Iris van der Wardt (fluit) en Hans van Ham (piano), wer ken van Roussel, Fauré. Boulez en Pou- LVC - Breestraat za 24, 22.00 uur Ivy Green, cd-presentatie. vr 30. 22.00 uur; Three Dwarfs Make War. Pieterskerk zo 25. 19.00 uur; Cantate-dienst mmv Ex Animo. Rijksmuseum van Oudheden wo 28. 20.15 uur; 'Oude Muziek in Oudhe den'; Martin Best (zang en snaarinstrumen ten), Liederen uit de 12e en 13e eeuw van Troubadours en Trouvères. Stadsgehoorzaal za 24, 20.00 uur; Operettevereniging Cre- sendo: 'Ein Walzertraum', van Oscar Strauss. zo 25, 11.30 uur; Koffieconcert: Wyneke Jordans Leo Doeselaar, pianoduo, wer ken van Grieg, Brahms, Dvorak, Chabrier, Satie, Stravinsky, Ravel en De Falla. ma 26, 20.15 uur; 'Meesterserie': Residen tie Orkest olv Hans Vonk, mmv Martijn van den Hoek (piano), werken van Liszt, Busoni en Sibelius. De Waag za 24, 21.30 uur; Jazzpodium Hot House: instrumentale formatie 'Cannabina Canna- vr 30, 20.15 uur; St. Gaudeamus Groupe des Sept. Waalse Kerk za 24,10.30 uur; Clavichor-dag, mmv Kees Rosenhart, Koen Vermeij, Jan Raas en Sie- be Henstra. Alphen Adventskerk vr 30, 20.15 uur; orgelconcert door Simon Stelling, t.g.v. 100ste sterfdag van César Parktheater za 24, 20.30 uur; voorpremière: 'Serenata' door Laurens van Rooyen (piano) en zijn ensemble. zo 25. 20.30 uur; Schotse gitarist Dougie Maclean. Katwijk Vredeskerk vr 23. 20.15 uur; orgelconcert door Sander van Marion op het Batzorgel, werk van o.a. Valente, Bach, Homilius en Frank. Leiderdorp Dorpskerk zo 25,11.45 uur; concert door Orgel- piano- en accordeonleerlingen, werken van Van Beethoven en Chopin. Muzenhof za 24, 20.15 uur; Vaudeville-jive', door het Nevenorkest. Scheppingskerk wo 28,19.00 uur; Finale Orgelconcours Lei derdorp 1990, jury: Han Lammers, Gerard Akkerhuis en Charles de Wolff. Lisse Oegstgeest zo 25, 12.15 uur; koffieconcert: Charles de Wolff (orgel en piano), mmv Caroline Stam en Jose Vermey (sopraan), Coos Schouten (mezzo-sopraan) en Eleonore van de Mortel (alt), werken van Sweelinck, Mendelssohn, Schubert, Schumann, Purcell en Franck. Noordwijk Grote Kerk vr 30, 19.45 uur; Orgelconcert door Peter Wildeman (17 jaar), mmv Jeugd- en Meis jeskoor 'De Jonge Lofstem' uit Lisse en Mannenkoor 'Datheen' uit Leiden. Groene Kerkje vr 30, 20.15 uur; 'Concertserie Groene Kerk': Bernard Job Farid Ouali, op twee vleugels, werken van Bach, Rachmaninoff, Debussy en R. Strauss. Warmond Hervormde Kerk wo 28. 20.15 uur; Symfonie Orkest Bellitoni olv Alexandru Lascae, mmv Quirijn van Regteren Altena (contrabas). deskerk in Katwijk aan Zee. Leiden Leidse Schouwburg za 24. 20.15 uur; 'Het Koekoeksnest' met o.a. Peter Faber en Petra Laseur. wo 28, 14.30 uur; kindervoorstelling: 'Anne- tje Lie in het holst van de nacht', door Thea ter Poezien. do 29. vr 30. 20.15 uur; Cabaret Zak As: 'Zak en As ontkent alles'. LAK-Theater za 24, 20.30 uur; Paul Clark: 'A Bohemian from 9 to 5'. zo 25,15.00 uur; kinden/oorstelling (vanaf 8 jaar): 'De laatste lucifer', door Orkater/Cees Brandt. wo 28, do 29.20.30 uur; Dea Koert: "Wat het water mij gaf'. vr 30, 20.30 uur: Dansgezelschap Reflex: twee nieuw choreogragieën van Lisa Mar cus en Désirée Delauney. Micro-theater za 24, do 29. vr 30. 20.30 uur: 'Kasimir en Karoline', door Theatergroep Imperium. Katwijk Tripodia za 24. 20.00 uur; Operette Vereniging Mo- zaik: 'Les Cloches de Corneville', van Ro bert Planquette. Den Haag Appeltheater za 24. wo 28. do 29. vr 30. 20..15 uur. zo 25. 14.00 uur; Toneelgroep De Appel: 'Drie Zusters', van Tsjechow. AT&T Danstheater za 24. di 27, vr 30. 20.15 uur; Nederlands Danstheater "Verklarte Nacht' en 'Forgot ten Land', van Kylian. 'Silent Cries', van Ky- lian/Grass, Mats Ek. Circustheater zo 25, 12.15 uur; Zondagsconcert: Karin Bloemen. Diligentia za 24. 20.15 uur; Het Groot Niet Te Vermij den Dans/Show Orkest. "World Tour Two' zo 25,14.30 uur; Pianorecital: Jeremy Men- huin, werken van Schubert. wo 28. 20.15 uur; Flamenco-voorstelling: 'Cuadro Flamenco'. do 29. vr 30, 20.15 uur; Hans Donesteijn: Liederen van Wanhoop en Ongeloof II. Kunst van het lijden. Dr. Anton Philipszaal za 24. 20.15 uur; Koninklijk Concertge bouworkest olv Gerd Albrecht, mmv Stefan Vladar (piano), werken van Stephan, Lutos- lawski en Van Beethoven. i 26, 20.15 uur; Schonberg Ensemble nv ASKO Ensemble olv Reinberl de euw, werken van Andriessen en Verhey. ken van Bach en Brückner. vr 30, 20.15 uur; Residentie orkest olv Hans Vonk, mmv Maxim Venegrov (viool), werken van Prokofjev en Brückner. Koninklijke Schouwburg za 24. 20.15 uur. zo 25. 14.00 uur; Toneel groep Amsterdam: 'Andromache', met o.a. Kitty Courbois en Signd Koetse. ma 26. di 27, wo 28, 20.15 uur: 'Het Koe koeksnest'. met o.a. Petra Laseur en Peter do 29. vr 30. 20.15 uur; Het Nationale To neel: 'De Misantroop'. Amsterdam Carré zo 25, 20.15 uur; Koninklijk Ballet van Vlaanderen: musical 'Dear Fox', naar de fa bel "Van den Vos Reynaerde'. ma 26, 20.15 uur; concert Gianna Nannini. di 27. wo 28. do 29. vr 30. 20.15 uur; Adèle Bloemendaal: 'Adèle op de Orinoco'. Concertgebouw za 24, 15.00 uur; ASKO Ensemble, Schón- berg Ensemble olv Reinbert de Leeuw, wer ken van Verbey, Ravel en Andriessen. za 24, 20.15 uur, zo 25, 14.15 uur; English Chamber Orchestra olv Jeffrey Tate, mmv Mitsuko Uchida (piano), werken van Van Beethoven. zo 25.20.15 uur; concert Zoltén Kocsis (pia no), werken van Van Beethoven, Liszt, Wa gner. ma 26, 20.15 uur; Het Orkest van de 18e Eeuw olv Frans Brüggen, werken van Haydn en Van Beethoven. wo 28. do 29. vr 30. 20.15 uur; Koninklijk Concertgebouw Orkest olv Gerd Albrecht, mmv Emmy Verhey (viool), werken van Van Beethoven, Brich en Reger. C.C. Amstelveen zo 25. 16.00 uur; Pia Beek: 'Beek Magie'. ma 26. vr 30. 20.15 uur; Waardenberg De Jong: 'Jool Hul'. di 27, 20.15 uur; Rob de Nijs De Spring- band: 'De Reiziger'. wo 28, 20.15 uur; RO-Theater: "Kat op een heet zinken dak', met Trudy Labij. Peter Sonneveld, Sylvia Poorta e.a. Muziektheater ma 26. do 29. 20.00 uur; De Nederlandse Opera: 'II ritorno di Ulisse in patria'. van Monteverdi, mmv Barok-ensemble met authentiek instrumentarium. Nieuwe de la Martheater za 24. zo 25. 20 15 uur. Purper: Opus 8' di 27. wo 28. do 29. vr 30. 20.15 uur; Nieuw Ensemble Raam Theater 'Mevrouw Klein', met o.a. Nora Tilley en Anke Helsen. Stadsschouwburg za 24. 20.00 uur; afscheidsconcert van 'Drukwerk'. zo 25. 14.00 uur; Holland festival - Vincent van Gogh Jaar 'Un malheureux Vète de noir', mmv Schonberg Ensemble olv Rein bert de Leeuw. ma 26 (try-out). di 27 (première). 20.15 uur; Henri IV', van Shakespeare, met Elsje de Wijn. Nelly Frijda, Ton Lutz e.a. wo 28, do 29, vr 30.20.15 uur; Toneelgroep Amsterdam: 'Andromache'.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 25