Post: de pers heeft het gedaan 'Onze ploeg is er op vooruitgegaan' Kieft heeft voorlopig geen trek in Nederlands elftal S^TV Sijbrands en Koeperman breken met traditie Eerste zitting zaak Van Poppel KNWU wil verder met onderzoek 'wielerdoden' VRIJDAG 23 NOVEMBER 1990 PAGINA 19 Daaii Nooteboom en KRV Van onze redacteur Rob van der Zanden LEIDEN - Daan Noteboom verliet anderhalfjaar geleden de reser ves van Rijnsburgse Boys en koos voor KRV. Een Rijnsburgse vo gel bij de Katwijkse Rijnvogels. In het bloemendorp zag hij weinig heil als 'eeuwige tweede-elftalspeler'. Nu merkt hij opeens dat oude teamgenoten uit de tweede garnituur van Rijnsburg wel een kans krijgen en grijpen. "Dan denk ik: was ik maar in Rijnsburg gebleven". Hij bedoelt het niet als een motie van afkeuring voor zijn huidige club. want hij heeft het op sportpark De Kooltuin prima naar zijn zin. De 22-jarige spits - hij beschrijft zichzelf als een kopie van 'roudouw' André Hoekstra - heeft geen moment spijt van zijn over stap naar de Katwijkers die morgen in eigen huis de strijd aanbin den met 'het altijd lastige' Kagia. Je viel met je neus in de boter bij KRV. In jouw eerste jaar werd de ploeg al kampioen in de afdeling. "Ja, buiten verwachting promo veerden we naar de vierde klasse. Dat neemt niet weg dat het me in het begin allemaal erg tegenviel bij KRV. Het niveau en vooral het tem- Oranje: premie van 4000 gulden DEN HAAG (GPD) - De spelers van het Nederlands elftal hebben woensdagavond met hun overwin ning op Griekenland (2-0) ieder een bedrag van 4000 gulden verdiend. Dat is de premie die het bestuur be taald voetbal heeft bepaald voor overwinningen in de kwalificatie wedstrijden voor het EK. dat in 1992 in Zweden wordt gehouden. Voorts kwam de Oranjeraad, bestaande uit een afvaardiging van de spelers groep en het bestuur overeen dat bij daadwerkelijke plaatsing een ieder nog een bedrag van 20.000 gulden tegemoet kan zien. Plovie gaat toch niet naar Genève GENEVE (ANP) - Marco van Bas ten moet het vandaag in zijn be roepszaak tegen de vier Europa po waren erg laag. In Rijnsburg 2 wordt toch nog behoorlijk scherp en snel gespeeld. Het vervelende was dat ik me zelf ook dat lagere tempo ging opleggen. Dat gaat van zelf'. Toch scoorde je aan de lopende band. "In het begin wel. Ik had er na vier wedstrijden al tien inliggen. Dat ging makkelijk. Misschien teerde op mijn Rijnsbi Maar daarna ging het snel bergafwaarts met me. Ik dacht er te gemakkelijk over en scoorde amper nog. Dat kan ik vooral mezelf kwa lijk nemen. Als er weinig concur rentie voor me is, verslap ik kenne lijk nogal snel". BORDEAUX/DEN HAAG (ANP) - Wi-m Kieft heeft voorlopig geen trek in het Nederlands elftal, maar hij beschouwt zijn loopbaan als international niet definitief als beëindigd. "Op het moment voel ik weinig voor Oranje. Het vertrouwen in mij is geschonden door een aantal collega's. Voor dat weer allemaal bij het oude is, moet heel veel gebeuren. Maar je moet de deur altijd op een kier laten". Kieft vertelde zijn verhaal gisteren in het sportprogramma van RTL 4. Match: Barend en Van Dorp. De Voor mij knapte er iets op dat r ment. Toen heb ik eigenlijk mir de beslissing genomen te lo- op het moment dat hij eigenlijk al te of kennen heeft gegeven hoe hij wil ^r- spelen. De spelers hebben hun me- spits verliet dinsdag gefrustreerd trekken. Mijn motivatie viel hele- ning doorgedreven. Ze moeten dat veel slimmer spelen. Dat hoort er ook bij in de voetballerij. Een beetje je verstand gebruiken". het duel met Griekenland hoorde dat het merendeel van de spelers de voorkeur gaf aan de voor hoede Van 't Schip, Van Basten en Roy. Bergkamp moest vlak achter de aanvallers fungeren, van Kieft als extra spits. De speler van Bordeaux Michels reageerde later opvallend mild op de beslissing van de 28-jari- ge aanvaller. De bondscoach toon de begrip. Volgens Kieft voerden Van Bas- plaats ten en Wouters het hoogste woord tijdens de discussie. Logisch, vindt hij. gezien hun positie binnen Oran- vooral teleurgesteld omdat hij zeker je. Hij wil ook niet wijzen r dacht te zijn van een plaats. Ook het verleden werd de 31-voudige in ternational geregeld verwezen naar de bank en restte hem slechts een rol als 'super-invaller'. Over het voorspel op Grieken land: "Ik maakte deel uit van de partij die vooral het aanvallende ge deelte zou doen. 's Avonds maakte r per- of natrappen. "Het gaat dat de situatie totaal verkeerd is op gelost door de technische staf en de spelersgroep zelf. Dit is toch eigen lijk heel laag. Ik verwijt de techni sche staf alleen, dat ze mij de illusie geven dat ik speel en mij dan ten overstaan van de hele spelersgroep laten vallen op zo'n moment. Dan Michels bekend, dat hij wilde be- je toch denken, wie bepaalt het r Ligt het aan joiL of komen de bal len niet zoals je wilt? "Ik ben over mezelf zeker niet te- kwamen de puntjes toen ma mondjesmaat binnen. Nu spelen v minder vind ik, alleen komen r ginnen met een ploeg waarin Van hier? Dat Basten en ik voorin zouden spelen". In de loop van de tactische bijeen komst op dezelfde avond verander- best pijnlijk. Niet alleen voor mij, maar voor het hele Neder landse voetbal". Kieft verwijt de spelers, dat pas vreden. Voor mijn gevoel heb ik nog punten wel makkelijk binnen. We goede wedstrijd gespeeld, draaien behoorlijk r de de coach van mening volgens tijdens het groepsgesprek duidelijk Kieft. Op aandringen van de andere werd dat met Bergkamp in plaats a die vierde internationals. Aan het begin van kreeg KRV er weer een lingen bij. Toen kwam een serieuze concurrentiestrijd. "Niet voor mij, helaas. Het ging Soccer Boys vooral om andere posities. Wel is het zo dat KRV er in zijn geheel op vooruit is gegaan. We hebben nu een prima ploeg. Wat dat betreft moest ik mijn mening van toen bij stellen. KRV heeft een gezellige, jonge ploeg met veel jongens die in de jeugd op hoog niveau hebben ge speeld". Knapte die op een bepaalde len, zoals de Ajax-groep Gezag Kieft zegt dat Van Basten hem nog verteld heeft dat de actie van de meerderheid niet persoonlijk be doeld was. Hij snapt dat wel. Op de vraag of Rinus Michels nog gezag heeft, antwoordt Willem Kieft dat de spelers in dit speciale geval de macht een beetje hebben overgeno men. "Gezag heeft hij best wel. Ik wil hem helemaal niet afvallen. Het is voor hem zeker niet makkelijk werken". Bez moet breken met Bordeaux BORDEAUX (AP) - De voorzitter van de Franse eerste-divisie voet balclub Bordeaux, Claude Bez, is gisteren aangeklaagd wegens frau de en heeft te verstaan gekregen dat hij alle banden met de club moet wil spe- verbreken. den speelden tegen Zevenhoven, negentig minuten denk 'wat heb ik Oegstgeest. Toch hier nou eigenlijk staan doen?' liever Bergkamp op mijn positie, spreken met de bondscoach en niet Met het team is het dus in orde, be halve met Daa n Noteboom? "Nou, ik heb inderdaad nog maar een keer gescoord dit seizoen. Dat is niet veel natuurlijk. Het heeft te ma ken met het twee-spitsensysteem spelen. Ik speel veel liever Cup-wedstrijden schorsing stellen met drie aanvallers. Maar daar zijn zonder de hulp van Pascal Plovii De Belgische verdediger is niet wel kom tijdens de zitting van de be roepscommissie van de UEFA. De Europese bond verlaat zich op de waarneming van de scheidsrechter en de UEFA-waarnemer. Plovie was door AC Milan ge vraagd te pleiten voor Van Basten. UEFA-perschef Rothenbühler gis teren: "Ik kan me niet herinneren zoiets ooit is voorgekomen. Als Plo vie toch komt, moet de beroeps commissie ter plekke besluiten of hij naar binnen mag om zijn pleidooi te houden. Als hij komt, is dat helemaal op eigen risico". Plovie verwacht daarom niet meer af te reizen. Volgens Rothen bühler is Van Basten zelf wel in de Zwitserse stad. Van Basten kreeg in de slotfase van de tweede Europese wedstrijd tegen Club Brugge de ro de kaart van de Schotse arbiter Sy- me, omdat hij Plovie met de elle boog in het gezicht raakte. De Belg brak daarbij een jukbeen, maar vat te de zaak sportief op. Hij vond dat geen opzet in het spel was. Dennis Krijsgman is in beeld voor het amateurelital ALPHEN AAN DEN RIJN - Den nis Krijgsman (ARC) en Leonard van Utrecht (Noordwijk) hebben van bondscoach Ron Groenewoud een uitnodiging ontvangen voor een selectiewedstrijd van het Ne derlands amateurelftal. Samen met 22 andere uitgenodigde spelers van amateursclubs spelen zij woensdag 28 november een onderlinge wed strijd op het sportcentrum in Zeist. Het amateurelftal maakt van 10 tot en met 21 januari een trip naar de Nederlandse Antillen. door omstandigheden nog niet echt aan toegekomen. Henk (Krau- wel, de trainer, red.) heeft beloofd dat we binnenkort weer met drie man de aanval zoeken. Zoals het nu gaat, voel ik me niet prettig. De overschakeling van verdediging naar aanval gaat ook veel te traag". GRONINGEN (ANP) - De honder den toeschouwers die gsiteren naar de Groningse Evenementenhal wa ren gekomen, beleefden een histori sche damdag in het vijftiende toer nooi om het wereldkampioenschap. Voor de eerste keer eindigde een partij tussen de oud-wereldkam pioenen Sijbrands en Koeperman niet onbeslist. Sijbrands toonde zich de sterkste. Toch had de Nederlandse zege niet het beoogde effect in het klasse ment omdat Van Aalten van wereld- Gantwarg - Clerc trokken daarbij haalde. De Senegalese groot- of Van Aalten wereldkampioen beerde hij dat ook op de andere betalen, meester remiseerde met zijn Mali- Tsjizjov dit keer wel zou kunnen af- vleugel. Van Aaltens vonnis w Het openbaar ministerie liet we ten dat Bez na betaling van een borgsom van 1 miljoen Franse fran cs (330.000 gulden) voorlopig op vrije voeten kan blijven. Wel werd hem verboden het complex van de club nog verder te betreden. De zoon van de 50-jarige Bez, Eric, is eveneens aangeklaagd we gens fraude en misbruik van publie ke fondsen. Hij moest een borgsom 500.000 franc (165.000 gulden) naamgenoot. Valneris en Va- stoppen. In die opgave had de nog toetin konden in de tot nu toe pro- duktiefste ronde het leidende trio bijhouden door overwinningen. Gantwarg moest echter terrein prijsgeven. ongeslagen Huissenaar alle vertrou- Vier v Oud-wereldkampioen Sijbrands was daar minder zeker van, omdat Sijbrands' 5 de Nederlanders nog steeds geen de vijf Nederlandse deel- weerlegging hebben gevonden De aanklachten komen voort uit onderzoek naar de financiering 1 renovatieprojecten aan het trai- tegenslag. Na Van der ningscentrum van het eerste elftal. Vorige week werd bekend dat i vergelijking met Bordeaux een schuld heeft van 242 tegen deze Neder- miljoen francs (80 miljoen gulden). moesten het opnemen te- Tsjizjovs scoringsdrift. De 'Leeuw plan uitgedacht en Koeperman wist gens corruptie, zwart geldaffaires kampioen Tsjizjov verloor. De titel verdediger behield daarmee twee punten voorsprong op de Nederlan der, die wel Macodou N'Diaye in- belangstelling. Het kwartet heeft el kaar al zo vaak ontmoet en beslis singen in die duels waren zeldzaam. uit Izwesjk' zoals hij eens betiteld werd, weet immers telkens weer op geheel eigen wijze een duel te win nen. Dat bleek ook tegen Van Aal ten. Eerst zorgde de titelverdediger r dat hij de controle kreeg c Daarbij kwam natuurlijk de vraag de linker speelhelft, vervolgens pro- niet wat hem overkwam. Hij had het en omkoopschandalen. Maandag der veel bedenktijd nodig. In tegen- de politie ondervraagd c stelling tot veel eerdere partijen gen onder de tafel, boekte Sijbrands in die fase niet al leen positionele maar ook tijdwinst. Van onze correspondent Dick Heuvelman AMSTERDAM André Boskamp, wielermanager, voor spelde aan de vooravond van de zaak Van Poppel dat er een hoop vuiligheid op tafel zou komen. Dat bleek nogal mee te vallen toen het er gisteren op aankwam voor het Amster damse kantongerecht. De meeste, al dan niet smerige troe ven waren al uitgespeeld via de media, alvorens ze gisteren werden gedeponeerd bij Vrouwe Justitia. Daarop heeft profwielrenner Jean-Paul van Poppel een beroep gedaan om bevestiging te krijgen van een mondeling overeengeko men contractverlenging van twee jaar met Panasonic- ploegleider Peter Post. Mijn naam is haas en ik weet van december, 5 niets, repliceerde Post bij monde partijen weten, zal hij van zijn advocaat mr. H.P. Uter- zijn. mark. Post wil slechts een ding en De grootste vuiligheid kwam tij dat is dat Van Poppel zijn biezen dens de zitting overigens in een on- pakt omdat de sprinter het afgelo- verwachte hoek terecht, bij de ver pen seizoen voor alle prijzen te duur zamelde sportpers op de publieke tribune. De dame en heren journa listen kregen van mr. Utermark te horen dat ze in dit soort zaken niet echt serieus te nemen zijn. Men mist daarvoor de nodige juridische on dergrond. Meneer de kantonrechter moest zich maar niets aantrekken van al die stukjes in de kranten. Hij zou er beter aan doen het Engelse model te hanteren. Engelse recht banken, zo wist mr. Utermark, luis teren alleen naar de Times. Des te Rechtbank-president Luyckx gaat zich over deze Gor diaanse knoop ontfermen. Voor 18 UTRECHT (ANP) - De Unieraad van de Koninklijke Nederlandse Wielrenunie heeft besloten ver der te gaan met het medisch on derzoek, gestart na de dood van zeven licentiehouders in de afge lopen drie jaar. Het eerste onderzoek van de medische commissie leidde tot aanbevelingen en tot de conclusie dat slechts definitieve uitspraken konden worden gedaan na ver dergaand uitgebreid onderzoek. Voorzitter Zevenbergen van de Unie hield de vergadering, gister avond in Utrecht, voor dat er gro te financiële consequenties aan de stap gebonden zijn. Net als de voorzitter van de me dische commissie, Schattenberg, vond de Unievoorzitter dat ge meenschappelijk onderzoek met de bonden van andere duurspor- ters wenselijk is, ook omdat het dan mogelijk zal zijn geldbron nen aan te boren. Verbruggen, voorzitter van de profsectie van de Internationale Wielerfederatie, bestreed die me ning. Volgens hem nemen wiel de kring van de duursporters een volstrekt eigen plaats in omdat zij met een wed strijdseizoen van 120 dagen gedu rende een onafgebroken periode van drie weken aan voortdurend wisselende omstandigheden wor den blootgesteld. De Unie heeft een aantal aanbe velingen uit het in oktober ver schenen rapport overgenomen. De afstand van amateurklassie- kers is teruggebracht, het budget van de medische controles, waar onder ook voorlichting valt, is met twintig procent (een bedrag van slechts 6000 gulden overi gens) verhoogd, er zal uitgebreid overleg met de soigneurs plaats vinden. Over de invloed van doping, van voedingssuppletie met onder andere vitaminen en mineralen, zijn geen absolute gegevens be kend. De kosten van een gedegen onderzoek naar de mogelijke ge volgen van de algemeen toege paste aanvulling van de voeding, wordt geschat op ten minste 100.000 gulden. Handbalteam nog zonder puntverlies HAARLEM (ANP) - Guus Cantel- berg kon nauwelijks een woord uit brengen. De heesheid van de hand- balcoach was evenwel geen gevolg van het schreeuwen van aanwijzin gen, hoewel dat gisteravond tegen Egypte (23-19) in de eerste helft hard nodig was. Voor de pauze hadden de Neder landers in de tweede wedstrijd van de Haarlemse Handbalweek geen vat op de on-orthodoxe speelwijze van de Afrikanen. Zeven minuten voor de rust hadden de Egyptena- ren zelfs een voorsprong van vijf treffers: 5-10. Een debacle hing in de lucht, maar in de rust veranderde Cantelberg de tactiek van zijn ploeg. Hij stapte over op offensieve mandekking, waardoor de Egypte- naren in de problemen kwamen. Het duurde echter tot tien minu ten in de tweede helft voordat Oran je op gelijke hoogte was: 13-13. Het laatste zetje op weg naar de tweede overwinning werd gegeven door ar biters De Jonge en Kakebeen. Evenals woensdag hun collega's Haak en Koppe namen zij ook weer enkele dubieuze beslissingen ten faveure van Oranje. In de slotfase liep het team uit: 23-19. Nederland is na twee dagen, als enige van de zes landen zonder puntverlies, koploper. verwonderlijker i mark vervolgens een facet in zijn pleidooi 'kracht' bijzette met verwijzing Aktueel. Duidelijk vol afkeer luistert Peter Post naar het betoog van Jean-Paul van Poppel (achtergrond rechts had gedaan. Dit behelsde een twee- tract aangeboden het dat Uter- jarig contract tegen een jaarsalaris kregen. "Dan lag i 525.000 gulden. Een forse i de hand. Immers, betering van het huidige contract, wielersport worden de prijzen i-pulpblad goed voor een inkomen ton. Van Poppel liet daarvoor een aanbieding van de in oprichting zijnde Tulip-formatie, waar hij zes De veeg uit de Panasonic-pan gaf ton per jaar kon verdienen, liggen. de meet verdeeld". Repliek Utermark als repliek op Van Poppels raadsman mr. P.G.H. van Dijk. Deze meende aan de hand van diverse krantenar kunnen tonen dat zijn 1991 en '92 bij Panasonic onderdak had. De publicaties werden voorna melijk opgetekend uit de mond van Post tijdens de Tour de France. Dat mr. Utermark geen waarde aan deze berichtgeving wenst te hechten, schoot zijn tegenpleiter in het ver keerde keelgat. Van Dijk had, met een keur aan journalisten in de zaal, de bal slechts voor het inschieten. "Ik betreur het dat de hier aanwezi ge sportpers wordt uitgemaakt voor incompetente leugenaars". Volgens Van Dijk was er geen twijfel mogelijk. Vlak voordat er werd afgereisd naar de Tour had Van Poppel Post gebeld dat hij ak koord ging met het aanbod, dat de zijn geweest, dat e Weliswaar kon hij in België geld verdienen, maar daar stonden de zekerheden bij Post tegenover. Na de Tour de France bleek de vlag er voor Van Poppel tot zijn verba zing heel anders bij te staan. Als een van de renners die het niet had waargemaakt, kon Post hem mis sen als kiespijn. Van een mondelin ge overeenkomst was de ploeglei- het geheel niets bekend. Mr. wedstrijden zou gaan bemoeien. Tijdens de Ronde van Nederland opperde hij Post de gedachte, in het bijzijn van Van Poppel, er zelfs hele maal mee te kappen vanwege all a negatieve publiciteit die hij c' e met elkaar laatste tijd over zich heen kreeg. voor Van Van dat voornemen heeft Post m- Poppel tegenvallende Tour niets middels afgezien. Hij wil wel kcst'. meer over bij Post. Hij vertrouwde wat het kost met Van Poppel kap- hem ook niet meer. De Amstelvener pen. Op zijn beurt wenst Van Pop had tot zijn schrik geconstateerd pel te breken met Post. De sprinter dat Van Poppel, samen met Steven wil zijn voor de komende twee jaar Rooks, bezig is geweest een coup te- aangegane contract alleen maar be- gen assistent-ploegleider Walter vestigd zien om bij de Stichting Planckaert te smeden. Iets wat door Continuïteit Beroepswielersport een andere assistent, de per 1 janu- Nederland (CBN), waaronder de r PDM overgaande Ferdi Van Panasonic-ploeg ressorteert, den Haute, wordt ontkend. "Mij i niets bekend van een poging van de Walter Planckaert als stevige schadeloosstelling te kun nen dlaimen. Van Poppel eist een bedrag van f. 1.350.000, zijnde twee ploegleider het werken onmogelijk jaarsalarissen van 525.000 gulden, Utermark: "Er was slechts de inten- te maken. Zo ver ik heb begrepen alsmede een immateriële vergoe- met elkaar door te gaan, niet iedereen tevreden met de dan dat. Dat Post in de pers Gent gemaakte afspraak heeft gezegd dat-ie met hem door zou gaan met Van Poppel, was rust te creëren rond Van Poppel, dat hij gemakkelijker een etappe Planckaert en Van den Haute vervolg de wedstrijden gaan doen", Bemoeien Posts raadsman kan het nooit Volgens Voor alle duidelijkheid: In Gent de teleurstellende resultaten ding van drie ton. Mocht Van Pop dat pel voor komend seizoen een nieu we werkgever vinden, dan kan het daar te verdienen bedrag in minde ring worden gebracht. Volgens mr. Van Dijk is er voor de Bilthovenaar momenteel een concreet aanbod de Amerikaanse formatie Mort- sloten dat Post zich minder met de dollar (170.000 gulden) geboden. 17.00-19.00 EURO: EC IJshockey. 18.00-19.00 Sportnet: Autosport. 19 00-19.30 EURO Truck Challenge 19.00-21 00 Sportnet; Golf in Japan. 19.30-20.00 EURO: Eurosportnews. 20.00-22.30 EURO: PGA Golf. 20.15-20.45 BBC 2 Cricket: Engeland- Australiê. 20 20-20.55 Ned 3 Sport Studio. 21.00-22.00 Sportnet: Go: auto- en motor- sportmagazine 22.00-23.30 Sportnet: Boksen voor profs in de VS. 22.15-22 30 Ned 3: Studio Sportjournaal. 22.30-23.00 EURO Motor Sport. 22.55-23.20 Did 2: Die Sport-Reportage: met o.a. Bundesliga-voetbal (Vfl Bochum- Forluna Düsseldorf). 23.00-01.00 EURO Trax: sporlmix. 23 25-23 50 Did 1 Sportschau. 23.30-01.30 Sportnet NHL IJshockey. 01.00-01.30 EURO Eurosportnews. 01.30-03.30 EURO: PGA Golf. 01.30-03.30 Sportnet: American Football: Penn State-Notre Dame. 03.30-05.00 Sportnet: Boksen. 05.00-07.00 Sportnet NHL IJshockey. 08.00-09.30 Sportnet: Boksen v in de VS 09.30-10.30 Sportnet: The Sports Show. 10.00-11 00 EURO Watersporten. 10.30-11.00 Sportnet: Sport uit Frankrijk. 11.00-13.00 Sportnet: American Football. 11 00-13 00 EURO Trax sporlmix

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 19