VerBf/sterend 'Verpleging moet nu nog te hard werken' Verbod boringen IJsselmeer Huwelijk achterlijk systeern Kamer bang dat extra geld elders terechtkomt Grote belangstelling voor opzetten commerciële tv VERSCHEPING MATERIEEL Verkrachter: 6 jaar en tbs Gebruik van glasbak blijft nog toenemen DINSDAG 20 NOVEMBER 1990 BINNENLAND PAGINA 3 DEN HAAG (ANP/GPD) Een meerderheid van de Tweede Kamer is bang dat weinig te rechtkomt van de verlichting van de werkdruk in de gezondheidszorg. Gevreesd wordt dat het geld dat daarvoor door staatssecretaris Simons (volksgezondheid) is uitgetrokken, wordt besteed aan andere zaken. Simons ontkent dat. OUD-BEIJERLAND (ANP) - Sinds het voorstel van staatssecre taris Gabor (natuurbeheer) in okto ber om de pitbull-terriër in Neder land te verbieden, is een enorme vraag ontstaan naar andere grote en mens-agressieve honden. Dat con stateert J. van Ginneke van de Ne derlandse bulldog- en terriërvereni ging (DNBTA). Volgens de voorzit ter lost het verbod niets op, maar leidt het slechts tot een verplaatsing van het probleem. Volgens Van Ginnike spelen de handelaren slim op de vraag in. "De vraag naar Rottweilers is zo groot dat de dieren niet kunnen worden aangefokt". Ook kruisingen van grote honden zijn zeer populair, zoals rottweilers met pitbulls en do go's met fila's. "Je kunt het zo gek niet noemen of er is een markt voor. De populariteit van de bastaard Agressieve hond blijft in trek na verbod pitbull neemt toe, naarmate de herken baarheid afneemt", weet hij. Het wetsvoorstel van Gabor is in middels goedgekeurd door de Tweede Kamer. Desondanks is de DNBTA een lobby-campagne be gonnen om het verbod op de pitbull op het laatste moment te voorko men. Van Ginneke hoopt dat Gabor zal inzien dat een verbod op bepaal de hondensoorten "onzinnig" is en "geen enkel effect" heeft. "Een be paald hondenras sterft uit. De cate gorie mensen die dit ras hield van wege de agressiviteit, schakelt over op een andere hond. Het probleem verplaatst zich alleen maar. Die lui kopen gewoon wat anders en ma ken er een nog groter kreng van". Van Ginneke pleit voor een hele andere aanpak om het houden van agressieve honden te voorkomen. Niet de viervoeter moet worden be streden, maar de eigenaar die het beest agressief maakt. Zo moet het baasje wettelijk verantwoordelijk worden gesteld voor de daden van zijn dier. Verder moet er een goede registratie komen. Dientengevolge kan de belasting voor zware honden flink wordt verhoogd. Daarnaast acht Van Ginnike het wenselijk dat de eigenaar in de toekomst bewijst dat hij of zij een goed baasje is. Bij voorbeeld door het volgen van een De kritiek van veel fracties werd gisteren duidelijk bij bespreking van het Financieel Overzicht Zorg (FOZ) voor volgend jaar. In de over eenkomst die de overheid deze zo mer na langdurige acties heeft ge sloten met werkgevers en bonden in de gezondheidszorg is voor het aannemen van meer personeel een bedrag uitgetrokken dat oploopt tot 400 miljoen gulden in 1992. Dat komt neer op ongeveer achtduizend extra arbeidsplaatsen. Van Otterloo (PvdA) betwijfelde gisteren of het geld daar ook volle dig aan wordt besteed. Hij heeft de indruk dat een deel van het geld wordt gebruikt,voor extraatjes voor ouder en duur personeel (incidente le salarisverhogingen) waar moei lijk is aan te komen. Volgens Beckers (Groen Links) verdwijnt het voor de werkdruk be stemde geld vooral "in de gapende gaten van de budgettekorten" bij ziekenhuizen. D66'er Kohnstamm waarschuwde dat dit volgend voor jaar mogelijk tot nieuwe acties kan leiden. Alle fracties vinden dat de instellingen in de gezondheidszorg snel rapport moeten uitbrengen over de manier waarop ze het "werkdrukgeld" besteden. Simons zei geen aanwijzingen te hebben dat het geld niet "op de werkvloer" terechtkomt. Hij zal contact opnemen met instellingen en bonden omdat destijds in de overeenkomst is afgesproken dat werkgevers de ondernemingsraden zullen inschakelen bij de rapporta ge over de besteden van het geld. Volgens Simons moet dat een waar borg zijn dat het daar terechtkomt, DEN HAAG (ANP/GPD) - Bij het ministerie van wvc hebben tot nu toe 45 organisaties een aanvraag in gediend om commerciële omroep te beginnen. De eis dat de organisaties moeten voldoen aan een landelijk bereik van 75 procent, is komen te vervallen. Een bereik van tenmin ste 60 procent in iedere provincie volstaat, zo heeft minister d'Ancona (wvc) gisteren aan de Tweede Ka mer laten weten. Onder de aanvragers bevinden zich De Telegraaf, Veronica, de Audax Groep (Esquire), Stichting Music Minds (Pim Jacobs), een sa menwerkingsverband met de Pers combinatie, De Telegraaf, Fries- Gronings-Drentse Pers, Wegener Tijl en het Franse televisiestation TF1. Volgens d'Ancona gaat het om zeven aanvragen voor zowel com merciële radio als televisie, 24 aan vragen voor uitsluitend commercië le radio en twaalf aanvragen voor uitsluitend tv. Van twee aanvragers is geen voorkeur bekend. Minister d'Ancona is overigens niet van plan nu hals over kop nieu we mediawetgeving te presenteren die Nederlandse commerciële tv (RTL4 is een buitenlands station) mogelijk moet maken. Pas in april 1991 wil zij een plan presenteren omdat ze dan de voorstellen'heeft bestudeerd die de publieke, Hilver- sumse omroepen volgende maand over hun toekomst presenteren. d'Ancona heeft gisteren wel een voorschot genomerï op die discus sie. Zij vindt dat het kabinet de pu blieke omroepen in Hilversum ge noeg mogelijkheden heeft gegeven om zich te wapenen voor de strijd met commerciële omroepen. Zij wijst op het beschikbaar stellen van het huidige ethernet, zendtijdgaran tie voor tien jaar en uitbreiding van de STER. De publieke omroepen Grootste stad Amsterdam heeft weer meer dan 700.000 inwoners. De grens werd 7 september bereikt toen er 20 nieu we Amsterdammers werden gebo ren, 179 mensen uit andere gemeen ten zich in de hoofdstad vestigden en 96 mensen uit het buitenland zich lieten inschrijven. In 1959 telde Amsterdam nog 872.428 inwoners, in 1985 was sprake van een diepte punt met 675.570 i moeten nu volgens haar zelf de overgang maken van een monopo liepositie naar een concurrerende omgeving. De minister laat wel weten dat er geen etherfrequenties meer over zijn voor een landelijke commercië le radio of tv. Ook zal bij het verde len van de frequenties de publieke omroep voorrang krijgen. Versprei ding via satelliet kan natuurlijk al tijd. Over de vraag of er naast RTL 4 en de publieke omroepen nog ge noeg mogelijkheden zijn voor nieu we commerciële omroepen in Ne derland, wil d'Ancona zich (nog) niet uitlaten. waar de OR dat het hardst nodig vindt. Een deel van de extra kosten van de gemaakte overeenkomst (waarin ook afspraken zijn gemaakt over be tere arbeidsvoorwaarden voor ver plegend personeel) wordt opge bracht via verhoging van de vaste (nominale) ziekenfondspremie in 1991 met zes gulden per jaar en het invoeren van een nominale premie van acht gulden per jaar in de Alge mene Wet Bijzondere Ziektekosten. De WD verklaarde zich bij monde van Dees tegen deze lastenverzwa ring. Verschillende fracties menen ver der dat de vermindering van het aantal ziekenhuisbedden te traag verloopt. Ook spraken alle woord voerders zich uit voor meer steun aan de uitvoering van het vijfpartij- enakkoord over de specialistenin komens. Dat akkoord houdt in dat de kosten voor specialistische hulp in de periode 1990 tot en met 1992 bevroren blijven op het niveau van 1989. Ook worden de inkomens in de diverse specialismen dichter bij elkaar gebracht, waardoor bijvoor beeld cardiologen en hartchirurgen fors moeten inleveren ten gunste van kinderartsen en psychiaters. De daarvoor noodzakelijk veran deringen in de tarieven hebben ver traging opgelopen doordat staatsse cretaris Simons er tot nu toe van af heeft gezien om een zogeheten "ta riefsaanwijzing" te geven. Nu de partijen er zelf niet uitkomen vindt de Kamer dat hij dat wel moet doen. Simons is bereid daaraan te vol- Er tekent zich ook een meerder heid in de Kamer af voor het hand haven van homeopathische en an troposofische geneesmiddelen in het ziekenfondspakket. Simons twijfelt daarover en heeft de Zie kenfondsraad een advies gevraagd. ROTTERDAM Een voor een rijden Amerikaanse legervoertuigen, bestemd voor het Golfgebied, de kleppen op van het marineschip Algol dat ligt afgemeerd bij overslagbedrijf ECT in Rotterdam. Het schip vertrekt morgen of overmorgen naar Saudi-Arabië. Vervoersbond FNV heeft geëist dat mensen die gewetensbezwaren hebben met het vervoeren van oorlogsmaterieel, ander werk krijgen aangeboden. De directie van ECT heeft in die eis toege stemd. (foto ANP) Ministers Maij-Weggen en Alders: AMSTERDAM (ANP) - De recht bank in Amsterdam heeft gisteren een 29-jarige Zaandammer veroor deeld tot zes jaar gevangenisstraf en tbs met dwangverpleging wegens het plegen van drie verkrachtingen en twee aanrandingen. Behalve de drie bewezen strafbare feiten heeft de rechtbank in haar vonnis laten meewegen dat de man 20 soortgelij ke feiten heeft bekend. De Amsterdamse politie loste de zaak van de 'Nachtwachtlaanver- krachter' op met behulp van een zo geheten "daderprofielanalyse". Hieraan werkten deskundigen uit Nederland en de VS mee. Hij werd uiteindelijk bij toeval aangehouden bij een studentenflat in Amster dam. De Zaandammer pleegde de de licten, volgens Justitie, in de perio de tussen 1983 en 1990 overal in de Randstad. Ook in Leiden zou hij hebben toegeslagen. De man ging hierbij volgens een redelijk vast stramien te werk. Zo waren de slachtoffers voor hem onbekenden, werden de vrouwen veelal geblind doekt en werden zij bedreigd. De rechtbank acht de man ver minderd toerekeningsvatbaar voor zijn daden. Volgens de rechtbank is door zijn toedoen "grote maat schappelijke onrust" ontstaan door dat de misdrijven een aantal malen in dezelfde gebieden, vooral in de buurt van het Amsterdamse Rem- brandtspark en in Castricum, zijn Enquête naar kanker RIDDERKERK (ANP) - De ge meente Ridderkerk gaat alle bewo ners van wijk Oost enquêteren. In de wijk is onrust ontstaan over het aantal kankergevallen. Alleen al in de Bellamystraat, een straat met 48 huizen, zijn tien gevallen geconsta teerd. Acht bewoners zijn daar aan de ziekte overleden. Volgens de GGD zijn de cijfers niet hoger dan elders in Ridderkerk. DEN HAAG (ANP) De ministers Maij-Weggen (verkeer) en Alders (milieubeheer) voelen weinig voor proefboringen van de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) in het IJsselmeer. Dat bleek gisteren tijdens een commissievergadering in de Tweede Kamer over de Derde Nota Waterhuishouding. De vergunning van de NAM om in het IJsselmeer exploratie-borin gen te doen naar olie en aardgas is verlengd door minister Andriessen (economische zaken). De provincies Noord-Holland en Friesland en milieuorganisaties zijn daar fel te gen omdat de boringen de natuur zouden schaden en de drinkwater voorziening in gevaar brengen. Alders maakte duidelijk dat An driessen juridisch gezien niet an ders kon dan de eerder verleende vergunning verlengen. Maij-Weg gen bevestigde dat, maar maakte meteen duidelijk uit te zijn op stop zetting van de proefboringen, zoals een meerderheid van het parlement wenst. Het kabinet komt in 1991 met een zogeheten beheersplan voor het IJsselmeer. Voorlopig, zo is met de NAM overeen gekomen, zal de maatschappij geen gebruik maken van haar recht op proefboringen. Volgens Maij-Weggen is het wel de gelijk mogelijk de IJsselmeer en de Markerwaard uit te sluiten van proefboringen "als we het daarover in het beheersplan eens worden". Gisteren bleek verder dat de Tweede Kamer de nieuwe susidies die het kabinet wil geven aan de wa- terzuiveringsbedrijven overbodig vindt. Het gaat om een regeling voor slibverwerking en bestrijding van fosfaat- en stikstofvervuiling, die in de toekomst 1 miljard gulden zou gaan vergen. CDA en PvdA vinden dat het geld dat bestemd is voor de subsidies beter kan worden ge bruikt voor met name de sanering van vervuilde waterbodems en het tegengaan van de verdroging van bodems. Het kabinet wil de subsidierege ling bekostigen uit de heffingen die de industrie en de landbouw moe ten betalen voor de verontreiniging van water. Volgens CDA en PvdA is het doorsluizen van dit geld naar de waterzuiveringsbedrijven „rond pompen" van geld. Volgens hen gaat er van de regeling geen extra stimulans uit om vervuiling tegen te gaan. De heffingen dienen volgens de regeringsfracties onverkort te worden ingevoerd. Minister Maij-Weggen is "be ducht" voor het voorstel van de Ka mermeerderheid. Zij wees er giste ren op dat bestaande subsidierege lingen hun nut hebben bewezen, maar zal het voorstel van CDA en PvdA voorleggen aan het kabinet. CDA en PvdA vinden ook dat het kabinet meer spoed moet zetten achter het zoeken naar plaatsen om vervuilde waterbodems op te slaan. Zij drongen er bij de regering op aan hierover overleg te voeren met de provincies. Waar nodig moeten bestuurlijke procedures worden verkort. DEN HAAG (ANP) - Het gebruik van de glasbak neemt nog steeds sterk toe. Dit jaar zal tweederde van alle eenmalige verpakkingsglas (280.000 ton op een totaal van 420.000 ton) in zo'n bak verdwijnen. Vorig jaar werd met 55 procent nog twintig procent minder van alle eenmalig verpakkingsglas ingeza meld. Minister Alders (milieu) heeft dat vanmiddag bekendgemaakt toen hij op het Binnenhof de 15.000ste glasbak in gebruik nam. Per hoofd van de bevolking stijgt de hoeveelheid ingezameld glas van 16.6 kilo vorig jaar naar 19,5 kilo dit jaar. Nederland is daarmee koplo per in de wereld. De eerste glasbak werd 12,5 jaar geleden in Den Bosch in gebruik ge nomen door toenmalige minister Ginjaar. Toen bestond nog 13.7 pro cent van de inhoud van de afvalzak of vuilnisbak uit glazen voorwer pen. Inmiddels is dat teruggebracht tot 4.6 procent. Opnieuw verwerken van glas spaart niet alleen het milieu, maar ook de portemonnee. De 280.000 ton glas die dit jaar in de bakken ver dwijnt scheelt 35 miljoen gulden aan gemeentelijke stort- en ver brandingstarieven. Dat bedrag kan nog flink oplopen. Volgens het Na tionaal Milieubeleidsplan streeft de overheid naar een hergebruik van 80 procent van alle glazen en potten in 1995. In het jaar 2000 moet dat 95 procent zijn. De komende vijf jaar zal het aantal glasbakken worden verhoogd van 15.000 tot 25.000. Het ligt in de bedoeling het afvalglas in de toekomst naar kleur in te zame- Freek de Jonge gedagvaard door stavengooier AMSTERDAM (GPD) - Freek de Jonge is door de man die op 27 sep tember 1989 een staaf gooide bij de wedstrijd Ajax-Austria Wien gedag vaard voor de Amsterdamse recht bank om zijn rol toe te lichten bij het incident. De man gooide de staaf tegen de rug van de doelman van Austria Wien. Ajax. dat door het voorval werd uitgesloten van Euro pees voetbal, eist van hem een scha devergoeding van een half miljoen. De advocate van de man, F. Hers man, probeert via De Jonge een - deel van de schuld van haar cliënt af te wentelen. De Jonge deed tijdens de wed strijd in zijn rol als stadiomomroe- per een 'oproep' aan de Oostenrijk se president Kurt Waldheim (toen in het nieuws vanwege zijn besmet te oorlogsverleden) om de nazi-ja ger Simon Wiesenthal te bellen. De Jonge zou daardoor de Ajax-sup- porters hebben opgehitst tegen de Oostenrijkers. Ajax heeft De Jonge naar aanleiding van het voorval uit gesloten als omroeper. VEILIGHEID - Het ministerie van justitie heeft besloten alle overuren die het afgelopen jaar door de veilig heidsdienst van het Koninklijk Huis zijn gemaakt, alsnog uit te be talen. Dat gebeurde nadat de dienst een brandbrief had gestuurd waarin werd geklaagd over onderbetaling en hoge werkdruk. Afval Minister Alders (milieu) vindt dat gemeentebesturen zo snel als moge lijk moeten beginnen met geschei den inzamelen van afval. Hij vindt dat niet moet worden gewacht tot 1 januari 1994. Vanaf die datum moet groente-, fruit- en tuinafval ver plicht apart van de rest worden op gehaald. Ontucht Een 32-jarige hoofdagent van de ge meentepolitie Uden wordt ervan verdacht tijdens zijn werk ontucht te hebben gepleegd met een 16-jarig meisje. Het onderzoek is opgedra gen aan de rijksrecherche. Moord De 42-jarige vrouw uit Tiel, van wie zaterdag het lijk werd aangetroffen in het Amsterdam-Rijnkanaal, is op 24 oktober van dit jaar vermoord door haar echtgenoot. De man heeft bekend de vrouw na een ruzie te hebben omgebracht en haar daarna als vermist te hebben opgegeven. Een uitgebreide zoekactie door de politie leverde toen geen resultaat op. Identificatie CDA-fractieleider Brinkman heeft het kabinet gisteren gemaand tot voortvarendheid met een wettelijke regeling voor identificatieplicht. Hij heeft al een wetsvoorstel klaarlig gen. HANDGEKNOOPT Tibetaanse' tapijten van schapewol uit de Himalaya, handgeknoopt Met het typerende uiterlijk, ontstaan door het wassen met plantaardige zepen. In diverse dessins en kleurstellingen. Ca. 70.000 knopen per m?. Ca. 250 x 350 cm. VAN 4199.- VOOR 2999.- Ca. 200 x 300 dm VAN 2899.- VOOR 1999/- Ca. 170 x 240 cm. VAN 1999.- Nu voor de verbijsterende prijs van U ontdekt elke keer een andere Bijenkorf, de Bijenkorf AMSTERDAM - Willen homo- en lesbische paren dezelfde rechten krijgen als heteroparen, dan is niet het veel besproken 'homohuwelijk' de beste vorm, maar een maat schap. Het huwelijk is een onder drukkingsinstituut, dat niet meer past in deze tijd en snel moet wor den afgeschaft. Dat heeft juriste F. Horninge-Jacobs vanmiddag ge zegd op de COC-conferentie 'Voor bij het huwelijk' in Amsterdam. Zij treedt daarmee in discussie met de privaatrechtgeleerde prof. dr. J.L.M. Elders, die het huwelijk ziet als een in de wet vastgelegde verbintenis, waarbij de zwakkere partij wordt beschermd, mocht de verbintenis worden beëindigd. Hor- ninge-Jacobs vindt echter dat ho moparen nog maar eens goed moe ten nadenken, voordat ze het recht op een huwelijk te beschouwen als een overwinning in hun strijcf om gelijkberechtiging. Zij acht het in stituut 'huwelijk' afkomstig uit de slaventijd. De wet waarin het huwe lijk is vastgelegd, is onrechtvaardig en discriminerend, aldus de juriste. Stroomversnelling De COC-conferentie over het bur gerlijk huwelijk en de betekenis daarvan voor de homo- en lesbische beweging komt op een moment, waarop de discussie rond het homo huwelijk in een stroomversnelling is geraakt. Uit een enquête van bu reau Interview bleek onlangs dat een kleine meerderheid van de Ne derlanders vindt dat homo's het recht moeten krijgen hun relatie op het gemeentehuis te bekrachtigen. Een ruime meerderheid is er voor dat homoparen die langdurig sa menwonen, dezelfde rechten inzake pensioenen en dergelijke, krijgen als andere paren. Mensen die samenwonen, kun nen volgens Horninge-Jacobs ech ter het beste een 'maatschap' aan gaan. waarin rechten en plichten door beide partners onderling wor den vastgelegd. "Omdat je met dit achterlijke systeem van huwelijk niet kunt blijven doorgaan. Achter de voordeur heerst een dictatuur volgens voorschriften van de over heid, die met een wettelijke rege ling werkelijk alles regelt wat er tus sen twee mensen te regelen valt". Zij noemt enkele onrechtvaardig heden: "Het huwelijk verplicht mensen te werken voor iemand an ders, zonder dat daar een betaling tegenover staat. De overheid houdt een instituut in stand waarbij ervan wordt uitgegaan dat de thuisblij vende partner, meestal de vrouw, niet werkt en dus geen sociale rech ten heeft". "Het inkomen van de man is dan wel gebaseerd op het aantal mensen dat ervan moet worden onderhou den, maar hij blijft eigenaar van het volledige bedrag. Hij kan er mee doen en laten wat hij wil. Hij wordt in staat gesteld dat inkomen te ver werven mede dank zij de inspannin gen van zijn partner, die er niks voor terugkrijgt. Bij het beëindigen van het huwelijk blijft zij met lege handen achter, komt vaak in de bij stand terecht of wordt afhankelijk gemaakt van alimentatie". "Het huwelijk is niet toegesneden op wensen en behoeften van indivi duen. maar is een eenheidsworst met elementen uit het slavenstelsel. Het verziekt daarmee de samenwer king tussen de seksen en werkt dis criminatie in de hand". 'Ten laste' De praktijk van het huwelijk, zo weet ook Horninge-Jacobs, is vrien delijker. "Daar gaat het ook niet om. Het gaat er om dat de overheid het instituut uit de wet moet schrap pen. De tekst moet weg. Want er staat nog steeds dat de ene huwe- lijksgenoat de andere huishoudgeld 'ter hand moet stellen'. De wet spreekt nog steeds van het feit dat de vrouw de man 'ten laste' komt. Zij heeft geen recht op zakgeld, loon mag zij van de man niet ontvangen, zelfs geen bovenmatige geschen ken. Waar bemoeit die overheid zich eigenlijk mee? Zo is het huwe lijk bezitsrecht geworden. Het is een in wezen een verboden toe stand, waarin nog steeds verkrach ting en mishandeling onbestraft kunnen blijven. Sterker nog: het huwelijk hoeft dan niet eens wor den ontbonden; men mag gewoon getrouwd blijven". Professor Elders is het met Hor ninge eens dat het huwelijk nog steeds geen volledige gelijkberech tiging bewerkstelligt. "Maar er is de laatste jaren erg veel gedaan om die ongelijke behandeling recht te trek ken en de discriminatie op te hef fen". Horninge-Jacobs vindt dat onvol doende. "Ook in Zuid-Afrika ben je er niet door de apartheid uit het wetboek te schrappen". Een maat schap is de oplossing. "Omdat twee mensen een goede regeling willen, zonder dat een partner van de ander afhankelijk wordt gemaakt. Part ners die een verbintenis willen aan gaan, moeten toegang krijgen tot het algemeen recht. Net als twee broers, die samen een kousenfa briekje beginnen en waarbij de een de binnen- en de ander de buiten dienst doet. De buitendienst-man kan dan toch ook niet zeggen dat hij pas met zijn broer afrekent als er een einde aan hun samenwerking komt. Die situatie komt nu v/el bin nen een huwelijk voor, waarbij ik die eindafrekening, de alimentatie, helemaal een vernedering vindt voor beide partijen". Wanneer twee mensen een maat schap aangaan, kan de ene partner de andere betalen voor 'geleverde diensten'. Voor het geval de part ners de verbintenis verbreken, kan een verzekering worden afgesloten. Een maatschap maakt het ook mo gelijk om de inhoud van alle afspra ken die zijn gemaakt, van tijd tot tijd aan te passen aan de omstandig heden. Horninge: "Gek genoeg staat de wet een maatschap tussen twee mensen die van elkaar hou den, nog steeds niet toe. Terwijl dat de samenwerkingsvorm is waarin gelijkberechtiging en gelijkwaar digheid zonder gezagsverhoudin gen het beste worden gegaran deerd".

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 3