Politiek akkoord met netwerk van 22 wijkagenten mmm 'Geld voor golfbaan kreeg de prioriteit' Ik wil mijn broek ook nog wel uitdoen' AANSLUITING EUROPAWEG DINSDAG 20 NOVEMBER 1990 LEIDEN Een grote meerder heid van de Leidse politiek heeft gisteravond ingestemd met de invoering van een net werk van 22 wijkagenten. Hoe wel er een voorkeur bestaat voor het werken met drie grote wijkteams, is de tegenstand daartegen binnen het Leidse korps zo groot, dat invoering daarvan op dit moment wordt afgewezen, zo bleek gister avond in de vergadering van de raadscommissie algemene en bestuurlijke aangelegenheden. Alleen D66 wilde gisteravond niet instemmen met de uitbreiding van het aantal wijkagenten. De demo craten vroegen eerst om een ge sprek met vertegenwoordigers van andere korpsen om van hen te ho ren hoe de verschillende politie-or- ganisaties in de praktijk functione- De rest van de commissie voelde echter niets voor zo'n gesprek, evenals burgemeester Goekoop en hoofdcommissaris Mostert. Zij vroegen om een beslissing zodat de Leidse politie duidelijkheid kan worden gegeven over de toekomsti ge werkwijze. Bovendien wees Goe koop vertraging van de hand omdat hij interne reorganisatie afronden voordat de samenvoeging van rijks- en gemeentepolitie een feit is tot één regionaal korps aanvangt. Hij bleek wel bereid tot een gesprek met andere korpsen over de invoe ring van het netwerk van wijkagen ten. De wijkagenten moeten zorgen dat de politie meer op straat is en herkenbaarder wordt voor de inwoners. Zij worden het spreekpunt voor de politie in wijk. De 22 worden verdeeld verschillende wijken, waarbij in sommige delen van de stad, zoals in de Merenwijk en het centrum, de meesten komen. De verdeling sluit aan bij de behoefte aan politiezorg in de wijken, maar ook bij de sociale vernieuwing. De gemeente concentreert de so ciale vernieuwing in Slaaghwijk, Pancras-Oost en Leiden-Noord. Raadsleden van verschillende par tijen verzochten gisteravond om de wijkagenten bij de sociale vernieu wing te betrekken. Problemen belt in 1985 simpeler voorgesteld (vervolg van pagina 1) Van onze redacteur Henk van der Post LEIDEN - Aan de Europaweg wordt momenteel hard gewerkt aan de aansluiting met de nieuwe weg naar de Vlietlanden. Het verkeer moet nu nog via de Vlietweg naar het recreatiegebied rijden. De voorlopige aansluiting op de Europaweg wordt eind van dit jaar aangelegd, de definitieve op- en afrit wordt in het voorjaar aangelegd. (foto Wim Dijkman) Lezers Schrijven Overlast Betreffende uw artikel over de toe komstige geluidsoverlast op de Ma- rislaan en de maatregelen die hier eventueel voor worden genomen, waar ik natuurlijk begrip voor de bewoners op kan brengen, wil ik uw aandacht vestigen op de Plesman- laan. Ik woon zelf op de Muiderkring. Deze flats staan daar nu zo'n 18 jaar. Een jaar of wat geleden begon men de Plesmanlaan voor doorgaand verkeer te gebruiken. Nu, hier gaan geen 6000, maar 16000 auto's per dag voorbij! Nu zegt de heer Vellekoop dat er sowieso maatregelen tegen de toe komstige overlast op de Marislaan genomen moeten worden. Waarom zijn er dan nooit maatregelen in de Plesmanlaan genomen? En ook in de nabije toekomst niet? Want als de weg bij Holiday Inn klaar is, wordt de verkeersdrukte op de Plesmanlaan nog groter. E. Molenaar Muiderkring 69 Leiden Fraude Hierbij wil ik reageren op de brief van de heer Post (Volkshuisvesting) over het opknappen van de flats aan de Lammenschansweg. Op de eer ste plaats wil ik wel even kwijt dat het woord fraude niet uit mijn mond is gekomen. Ik wilde alleen uitgelegd krijgen waarom men 73.500 gulden per benedenwoning en 44.500 gulden voor de bovenwo ningen nodig had. Natuurlijk is Volkshuisvesting vrij in hun subsidiebeleid, maar men kan zich desondanks afvragen of de inspecteur de zaak goed heeft afgewogen, omdat men voor nieuw bouw 90.000 gulden krijgt. De in specteur had zich misschien kun nen afvragen of hij de juiste beslis sing had genomen. De vraag is hoe het toch komt dat de benedenwo ningen als nieuw zijn geworden voor een huurverhoging van 148 gulden, terwijl voor de bovenwo ningen alleen maar geld wordt uit getrokken voor achterstallig onder houd. Zoals nieuwe kozijnen, riolering en gasleidingen, die hard aan ver nieuwing toe waren. Van dit laatste zegt men dat daar geen huurverho ging voor berekend wordt. Wil men echter een tegeltje in de douche of het toilet dan moet men respectie velijk 11.50 en 7.50 gulden per maand meer huur betalen. En zo gaat het met alle kleine geriefsver- beteren. Dus de mensen boven zijn heel slecht af, want willen zij het zelfde als beneden dan komt men uit op een huurbedrag van 550 gul den en dat kunnen de meesten niet betalen. Bovendien krijgen de beneden- bewoners een wisselwoning en 4500 gulden, terwijl de bovenbewoners de gehele verbouwing over zich heen krijgen, wekenlang in de ver bouwingsellende zitten en slechts een vergoeding van 750 gulden ont vangen. Verder wil ik nog kwijt dat de in specteur zich met zaken bemoeit waar hij geen bevoegdheden voor heeft en wel terzake van het feit dat hij zegt dat de mensen geen overlast hebben en er inspraak is geweest. De heer Post heeft zich alleen te bemoeien met de subsidie bedra gen en dat waren ook altijd mijn vragen aan hem. Derhalve heb ik nog steeds geen antwoord op mijn vragen aan de inspecteur gehad, ter wijl hij mij dat wel heeft toegezegd. Dus nogmaals, ik begrijp zijn brief dan ook niet. Maar ik zal mijn vra gen wel aan de staatssecretaris voorleggen. Misschien dat hij de zaak wel serieus onderzoekt en mijn vragen kan beantwoorden. Riet Dekkers- Van Stijn Van Poelgeestlaan 17 Leiderdorp Weeshuis (1) Wat waren de weesjes van het Heilig Geest-weeshuis op de Hooglandse Kerkgracht, van de één op de ande re dag in uw krant veranderd. Ik be doel uw artikelen van donderdag 15 en vrijdag 16 november. Het ver band hierin is slecht te vinden. Op de eerst genoemde dag, foto's van een zeer somber weeshuis en met mogelijk nog somber ogende kinderen. Geen meisjes met een leuk zomerjurkje, geen jongetjes met blousjes en een stropdasje. Nog minder één met een ballon. Heeft uw redactie gemeend, om de saaie indruk van de foto's, van de eerst genoemde dag, maar direct weg te nemen met die van de twee de dag Fout gedacht dus! Tot gro te hilariteit en verbazing van mijn familie. Precies op de foto staat namelijk een groepje kinderen, wat heel vro lijk schooltje aan het spelen is, op de stoep van ons huis. Allemaal, op één na, broertjes en zusjes van mij en ikzelf. Gelukkig hadden wij op dat moment nog een vader en moe der en behoorden dus niet bij het weeshuis. Het enige verband, wat er te leg gen zou zijn, is dat wij weieens door onze ouders op het 'trieste' bestaan van de weesjes werden gewezen. Dat kon voorkomen als wij te veel uit de band sprongen. Op zondagmiddag namelijk wer den de kinderen gehaald, en als de bel enige uren later ging, dienden zij weer terug te zijn. Nooit mochten wij ook maar een kijkje nemen in het weeshuis. Het was in onze ogen allemaal erg ge heimzinnig en vooral somber. Soms als de poort even open ging, zag je die grote speelplaats, ook al zo som ber. Ik ga dan ook zeker naar de ten toonstelling, welke er nu is, om ein delijk eens achter de poort te kun nen kijken. Mevrouw Staats Hooglandse Kerkgracht 3 Leiden Weeshuis (2) De foto, in het verslag van het Heili ge Geest Weeshuis in uw blad van vrijdag 16 november, was niet van de bewoners van het weeshuis. Op deze foto staat mevrouw Staats met een aantal van haar kinderen (ze kreeg er meen ik dertien) en wat buurjongetjes gemaakt voor haar huis aan de Hooglandse Kerkgracht 3. Ik speelde zelf wel met de kinde ren die daar woonden. Waarschijn lijk omdat die buurt kinderrijker was dan bij ons op de Hooigracht. Deze foto dateert van voor 1940. Volgens mijn ervaring speelden de kinderen van het weeshuis nooit buiten de deur. A. v.d. Heuvel Apollolaan 590 Leiden Pesterij Onlangs werd in deze krant bericht dat de politie personen zou gaan be keuren bij wie de fietsverlichting onvoldoende of helemaal niet werkt. In de krant van 14 november j.l. kon men dan ook lezen dat de po litie op een avond 66 personen daar voor had bekeurd. Beide keren las men dat de politiewoordvoerder D. Graveland het nodig vond te zeggen dat deze controles geen 'flauwe pes terij' zijn - nee zeg, verbeeld je, er zou eens, iemend kunnen zijn die dit dacht - maar dat het 'in deze re genachtige en donkere tijden echt heel gevaarlijk is om zonder licht te rijden'. Volgens mij kan iedere fietser we ten dat zijn fiets in het donker van een goed functionerend voor- en achterlicht voorzien dient te zijn. Zoals iedereen 's avonds kan mer ken, lappen talloze fietsers dit voor schrift aan hun laars, waardoor zij bijna niet te zien zijn met alle geva ren van dien. Bovendien zijn zij doodgewoon in overtreding van een voorschrift waarvan iedereen de re delijkheid inziet. Blijkbaar trad de politie hierte gen nooit op. Nu dit eindelijk eens verandert, gebeurt dit volkomen ten onrechte met de halfzachte me dedeling 'het is geen flauwe peste rij'. Ik moet bekennen dat deze zoet sappige woorden van de politie woordvoerder mij bijzonder erge- S. Philipse Plantynstraat 87 Leiden ALPHEN AAN DEN RIJN - Bijna alle stappen waren er in 1985 op ge richt om toch vooral de subsidie in de wacht te slepen voor de inrich ting van het beltterrein voor recrea tie en golf (zogenaamde fasen 7 en 8). In stukken uit archieven wordt duidelijk dat de problemen van de vuilnisbelt veel simpeler werden voorgesteld dan ze in werkelijkheid waren. Herhaaldelijk wordt daarin gesproken dat de provincie Zuid- Holland er van moest worden over tuigd dat 'slechts maatregelen in de marge nodig zijn', om te voorkomen dat de subsidie van 1,2 miljoen gul den zou worden misgelopen van het ministerie van landbouw, natuurbe heer en visserij. Piet Rijnberg en Cécile van Laar, beiden verbonden aan de project groep Coupépolder hebben onaf hankelijk van elkaar een brief over deze kwestie gestuurd naar het mi nisterie van landbouw, natuurbe heer en visserij. Zij menen dat het ministerie in 1985 op het verkeerde been is gezet bij het toekennen van subsidie en dat de betrokken amb tenaren nooit de noodzakelijke rap porten over de werkelijke situatie van de Coupépolder hebben gezien. Want met name het bureau Oran jewoud liet zich reeds in 1985 scep tisch uit over de toekomst van een recreatieterrein annex golfcomplex in de Alphense Coupépolder. In een rapport bepleit dat onderzoeksbu reau nader onderzoek naar hoge ge- haltes in bepaalde verontreinigin gen die het heeft aangetroffen. De aanwezigheid van een kleilaag on der de hele belt wordt reeds in 1985 in twijfel getrokken door die onder zoekers. Niet Oranjewoud, maar een ander bureau, Iwaco, krijgt opdracht te bekijken welke beheersmaatrege len nodig zijn bij de Alphense belt. In drie maanden tijd legt dat bureau een pakket van vier maatregelen op tafel, dat er toe moet leiden dat het probleem Coupépolder beheers baar blijft. Het onderzoek van Oran jewoud zou veel langer gaan duren. Volgens Rijnberg, tevens lid van de vereniging Vrienden van het Heemgebied, is de rode draad in de archiefstukken dat dat Iwaco-on- derzoek toch vooral positief moest uitpakken, omdat anders het risico zou bestaan dat er geen geld van het ministerie kwam. Hij acht het waar schijnlijk dat de toenmalige pro jectgroep Coupépolder, in die jaren nog bestaande uit gemeente, pro vincie en Hoogheemraadschap van Rijnland, het bewust op een positie ve uitslag heeft aangestuurd. In een van de stukken van de projectgroep staat letterlijk: "Nu proberen Borg man (voormalig gedeputeerde van de provincie Zuid-Holland) aan staande donderdag om te praten. Daartoe moet nu al worden vastge steld dat er hooguit maatregelen in de marge nodig zijn". Die meeste van de door Iwaco voorgestelde maatregelen werden door de projectgroep overgenomen. Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land besluiten eveneens die stap te volgen. Hoewel er op dat moment nog geen maatregelen zijn geno men, besluiten zij eveneens de belt van de saneringslijst voor vervuilde stortplaatsen af te voeren. Volgens een brief van Cécile van Laar aan de minister van landbouw is evenwel pas met de uitvoering van die be oogde maatregelen in 1988 begon nen, drie jaar later. Overigens is de belt later weer op de saneringslijst teruggekeerd. Rijnberg en Van Laar sluiten niet uit dat het ministerie .bewust infor matie is onthouden over de ernst van de situatie van de Alphense Coupépolder. Aan de voorwaarden voor het verlenen van 1,2 miljoen gulden subsidie koppelt het minis terie "een positieve uitslag van het bodemkundig onderzoek, uitge voerd door de Projectorganisatie De kinderen van de familie Staats waren geen weeshuiskinderen. Een jonge Voorschotenaar bracht gisteren naast zijn advocate ook een slecht humeur mee naar het Leidse kantongerecht. En die kwaadaardige nonchalance die de verdachte ten toon spreidde voor rechter mr. R. van Leeuwen en officier van justitie mr. G. Radts, resulteerde in een merk waardige samenspraak. Het ging allemaal om een geluidsinstalla tie die de Voorschotenaar te hard had staan, en die door de politie in beslag was genomen. "En u zat er bij te drummen", stelde de rech ter vast. Verdachte ontkende de feiten niet, maar voerde tot zijn verdedi ging aan dat hij alle buren van te voren toestemming voor zijn mu zikale samenspel met de appara tuur had gevraagd. "Ze konden bij klachten mij direct bellen. Maar ik ben een beetje hardho rend", redeneerde hij. "Wat zegt u?" vroeg de rechter. "Ik ben een beetje hardhorend", klonk het iets luider en hij vervolgde: "En dan komt er plotseling een of an der malloot mijn spullen wegha len". "Nou malloot, uw woord keuze is weinig gelukkig", regeer de de rechter. "Nou, goed dan", sprak de Voorschotenaar weer op zijn beurt, "iemand die een vak had moeten leren", daarmee een politieman aanduidend. In deze fase reageerde de ver dachte nog op de woorden van de rechter. "Ik sla liever mijn eigen klerezooi aan gort dan dat er door zo'n vent beslag op wordt ge legd". Af en toe echter was de aandacht van de man, gekleed in sportief rood petje en rood jack, geheel elders. Zonder enige juri dische aanleiding zei hij over de knappe advocate, die in zwarte to ga met witte bef was gekleed: "Als mevrouw dat uittrekt, ziet ze er beter uit". Waarop de rechter aans/.oot met "Als u dat petje af doet, u ook". "O, mot het af. Okay", en hij wierp zowel pet als jack op de grond. "Ik wil mijn broek ook nog wel uitdoen", sprak hij opstandig. Inderdaad hoorden we even een ritssluiting, al bleef het daar bij. De aanwezigen, eerder verbou wereerd dan geamuseerd, pro beerden de zaak waar het om ging weer in het middelpunt te krij gen. Officier van Justitie Radts merkte op dat in mei 1989 de ver dachte ook al betrokken was bij de inbeslagname van geluidsap paratuur. "Toen speelde ik bij mijn buurvrouw, dat was mijn ap paratuur niet", reageerde die weer. Hij had zijn jack inmiddels weer aangetrokken had en stapte even terug om zijdelings in de grote spiegel te kijken of zijn haar nog wel goed zat. Maar de aflei dingsmanoeuvres werkten niet meer en de officier merkte op dat de feiten 'wettig en overtuigend bewezen' waren. Hij eiste 750 gul den boete, waarvan 500 voorwaar delijk met teruggave van de appa ratuur. Hierop was het woord aan de nog immer in onberispelijke kle dij gehulde advocate. Zij was het niet eens met de eis van het open baar ministerie. "Meneer is hele maal niet gewaarschuwd voor zijn geluidsoverlast. Direct volg de er inbeslagname. En de Alge mene Politie Verordening van Voorschoten is wel erg ruim in het omschrijven van zaken die ge luidsoverlast kunnen veroorza ken". Hierop las ze een stukje uit die APV voor, waaruit bleek dat men in Voorschoten al met stof zuigen voorzichtig moet zijn". Kortom, zo leek ze te willen zeg gen, bij zo'n strenge bepaling is een waarschuwing wel het min ste. De rechter hoorde het allemaal aan en vroeg of de Voorschote naar nog wel prijs stelde op terug gave van zijn apparatuur. Nou, dat deed hij zeker, want hij wilde een band gaan oprichten. En waar moest hij met zijn uitkering van duizend gulden en een huursom van vierhonderd gulden geld s apparatuur vandaan halen?. Vervolgens sprak rechter Van Leeuwen het eindoordeel uit: 700 gulden boete, waarvan 600 voorwaardelijk met gave van apparatuur. "Dus als ik nu 100 gulden betaal krijg ik direct mijn spullen terug', informeerde de verdachte, inmiddels iets serieu zer. "Nee, zo makkelijk gaat het niet, want die spullen staan er gens opgeslagen", wist de rech ter". "Dan ga ik ze wel op halen, u kent me nog niet" probeerde de verdachte. "Nee, dat duurt twee maanden, ik heb ze niet onder de tafel staan" weerkaatste de rech ter tenslotte. En toch had deze verdachte het laatste letterlijke woord toen hij zich bukte en on der het eiken keek. "Even, kijken. Nee, dat is zo". Waarop hij onver schillig de zaal uitliep, die de spanning in enig lachen ontlaad de. Veel beslag op de tijd legde gis teren ook de volgende zaak, maar die was van wat grotere maat schappelijke problematiek. Een directeur van een transporton derneming uit Roelofarendsveen zat wel in de beklaagdenbank, maar diende eigenlijk zelf aan klachten in, ondersteund door zijn advocaat. Twee chauffeurs van de onderneming hadden op verschillende manieren de rijtij- denwet overschreden. Dat was bij een verkeerscontrole geconsta teerd. Het bekende probleem: te lang op de weg en te weinig rust. Want de wet eist dat er bij 24 uur rijden 8 uur rust is. Eén seconde minder staat dan al gelijk aan geen rust. Een chauffeur had daarnaast onvolledige gegevens ingeleverd en de andere chauf feur had de tachograaf zelfs ver nietigd. Die laatste was daarom door de ondernemer ontslagen en dat moest al blijk geven van goed gezindheid de regels na te leven. De verdachte ondernemer was wel wettelijk aansprakelijk, maar legde de schuldkwestie op het bordje van de chauffeurs. "Het is hun eigen initiatief om zo te han delen", zo vatte hij zijn visie op de overtredingen samen. "Maar u blijft verantwoordelijk", sprak de rechterlijke macht. De officier van justitie wilde dat nog wel eens beargumenteren. "De Rijtij- denwet is er juist om de chauf feurs te beschermen. En de werk gever heeft dan de plicht het werk zo in te delen dat de chauffeurs zich aan die wet kunnen houden". In totaal eiste de officier van justitie voor de verschillende ver grijpen 1950 gulden boete. De ad vocaat moest nu proberen te red den, wat er te redden viel. "Hoe ontstaan overtredingen? De chauffeurs gaan zelf te vroeg weg. Een directeur kan hooguit verant woordelijk voor de planning zijn. Hij zit echter niet naast de chauf feur". De advocaat voerde aan dat het bedrijf al in 20 van zijn wa gens snelheidsbegrenzers had gé- nstalleerd - al zei hij er niet bij dat men dan nog langer op de weg moet zitten - en bezig is met de in stallatie van boordcomputers, die de controle en handhaving van de Rijtijdenwet voor alle partijen makkelijker controleerbaar moet maken." Die computers zouden medio december geïnstalleerd worden. Want de transportonder neming was inmiddels zo groot dat algehele controle door de di recteur niet meer mogelijk was." De ondernemer kreeg van de rechter het laatste woord en be gon gelijk over het grote chauf feurstekort. "Maar ik heb het er niet voor over om straks voor mijn bedrijf in Scheveningen of de Bijlmerbajes te gaan zitten. Dan kap ik er mee, en dan gaan ze allemaal maar de straat op". Bij zijn vonnis bleek de rechter een realist. "U bent niet verantwoor delijk voor het incompleet inleve ren van schijven uit de tachograaf en voor de vernietiging. Maar het andere blijft staan. 900 gulden boete". Sanering Bodemverontreinigingen van de provincie Zuid-Holland, welke de aanleg van de fasen 7 en 8 niet in de weg zal staan. De onder zoeksresultaten dienen mij door tussenkomst van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland te berei ken". Dat rapport heeft het ministe rie waarschijnlijk nooit gezien, an ders waren ze wel tot een andere conclusie gekomen, menen de bei de briefschrijvers. De financiële bijdrage van het mi nisterie in 1985 was onontbeerlijk voor de aanleg van het recreatieter rein en golfbaancomplex. Zonder dat geld had het golfbaancomplex er waarschijnlijk nooit gekomen. Het rijk betaalde maar liefst 75 pro cent van de kosten, terwijl de pro vincie 15 en de gemeente 10 procent van de kosten droegen. Met het geld werden onder meer de volgende za ken betaald: afdekken, toegankelijk maken terrein, parkeervoorzienin gen, basisvoorzieningen voor golf terrein. Daarnaast heeft ook de golf club zelf flink geïnvesteerd. 'Renovatie flats aan Agaatlaan is hoopgevend' LEIDEN - "Een project waar an dere opdrachtgevers moed uit kunnen putten". Met die kwali ficatie verleende de jury van Vi sie '90 vanmiddag de eerste prijs aan het verbeteringsproject van flats aan de Agaat- en Turkooi slaan. "Een voorbeeld voor deze sektor", aldus de jury. De prijs van 50.000 gulden gaat naar de Woningbouwvere niging Leiden die de opdracht gever was voor dit project. De flats werden ingrijpend opge knapt om de uittocht van huur ders een halt toe te roepen en een einde te maken aan vanda lisme en kleine criminaliteit rond de woningen. Meest opval lende verbeteringen zijn de gla zen liftkokers, de korte galerijen en de garages op de begane grond die werden vervangen door woningen. De verbetering kostte ruim 2,5 miljoen gulden. De jury besteedde speciaal aandacht aan de bewoners van de flats die van de werkzaamhe den langdurig hinder ondervon den. Het was de tweede maal dat de wedstrijd plaats had. Op de tweede en derde plaats eindig den projecten uit Rotterdam en Groningen. Stichting Welzijn bemiddelt in conflict rond De Dobbegaarde LEIDEN - De Stichting Welzijn wil proberen de twee bewonersorgani saties in De Dobbegaarde op een lijn te krijgen. Directeur C. van Dijk heeft hierover al overeenstemming bereikt met de bewonerscommis sie. De komende dagen wil ze ook de bewonersbelangenvereniging en de Woningbouwvereniging Leiden (WBL) benaderen voor een gesprek. In het wonincomplex voor be jaarden en minder validen in de Ste venshof heerst onrust over de vraag wie de 144 huurders mag vertegen woordigen. De bewonerscommis sie, in' het leven geroepen als ge sprekspartner van de WBL, doet dit al geruime tijd. Maar inmiddels is een belangenvereniging opgericht die eveneens graag de onafhankelij ke gesprekspartner wil worden van de WBL. Beide organisaties claimen een meerderheid van de huurders ach ter zich te hebben. Veel bewoners lijken in de war te zijn door de ver schillende brieven die ze namens de twee organisaties in de bus krijgen. Vorige week kregen zowel de com missie als de belangenvereniging de steun van de meerderheid van de bewoners. De WBL heeft laten weten dat de bewonerscommissie voor haar het enige aanspreekpunt is. Ze is tevre den over het werk van Kistemaker en consorten en ziet geen enkele re den om de commissie te passeren. Wel liet directeur J. Boggia van de WBL vorige week weten bereid te zijn met de belangenvereniging te praten over de ontstane situatie. Directrice C. van Dijk van de Stichting Welzijn heeft gisteravond overlegd met voorzitter Kistemaker van de bewonerscommissie. Kiste maker stoorde zich in eerste indstantie aan het feit dat J. Beemer van de stichting onlangs partij koos voor de belangenvereniging. Tijdens het gesprek kwamen Van Dijk en Kistemaker overeen dat de Stichting Welzijn deze keuze laat varen en zich beperkt tot een onder handelende positie. Van Dijk: "Als we alle partijen zo ver krijgen dat ze willen samenwerken, kunnen we voorkomen dat een keuze moet worden gemaakt". Volgens de directeur en Kistema ker staat het belang van de bewo ners voorop. "Er zijn natuurlijk veel dingen goed geregeld in de Dobbe gaarde. Voorop staat dat dit werk niet verloren gaat", aldus Van Dijk.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14