'Voetbalcoach' kan zich geen betere start wensen Ongetrainde Visser nestelt zich in top Van Gennip blijft verbazen OPVALLEND AANWEZIG MAANDAG 19 NOVEMBER 1990 Hockeyers vermorzelen Engeland MELBOURNE (ANP) - Rob Bianchi had zich geen beter be gin van het twaalfde toernooi om de Champions Trophy kunnen wensen. Na twee wedstrijden is zijn ploeg nog on geslagen. Nadat de wereldkampioen in het openingsduel Olympisch kampioen Groot-Brittannië met 5-0 onderuit haalde, versloeg de ploeg vanochtend ook Rusland. Het ging gisteren in Melbourne te- één klap zijn eerdere missers in het gen de Sovjetunie echter heel wat duel goed. De Kampong-speler moeilijker dan twee dagen eerder kwam zeker drie keer oog in oog tegen Groot-Brittannië. Dank zij met doelman Vladimir Plesjakov te treffer van spelverdeler Jac ques Brinkman werd het vier minu ten voor tijd 1-0. Brinkman maakte daarmee in citing Crown (H. Langeweg) 2.42,8 -1.24,4, 2, Elma De Bloomerd, 3. Eagle Tornado. Toto: winnend 1,60, plaats 1,90 2,20, kop pel 8,00, trio 129,30. Tweede koers, 2000 m: 1. Elkeklus (J. Oorthuijsen) 2.40,0 - 1.20.0, 2. Speedy Lover, 3. Ed Hollyrood. Toto: winnend 3,30, plaats 1,30 1,20, kop pel 2,90, trio 55,40. Derde koers, 1609 m: 1. Elles Vrijenesse (H. Langeweg) 2.10,0 - 1.20,8, 2. Every Wind, 3. Nora Export. Niet gestart: Enrieke B. Toto: winnend 3,40, plaats 1,40 1,30, koppel 4,20, trio 55,30. Vierde koers, 2000 m: 1Duke Hanover (Ph. van Dijk) 2.41,3 - 1.20,7, 2. Como Queen, 3. Diana d'Almere. Toto: winnend 7,30, plaats 2,80 2,60, koppel 25,70, trio 354.20. Vijfde koers, 2440 m: 1. Cartier Regina (A. Knijnenburg) 3.16,2 -1.20,4, 2. Demerick Star, 3. Edino. Niet gestart: Ed Robel. Toto: winnend 7,40, plaats 2,50 5,10 2,60, koppel 149,20, trio 2306,60. Zesde koers, 2000 m: 1. Enola Gay (R. Krom kamp) 1.40,6 -1.20,3,2. Dutch Hanover, 3. Foxle Burgerqueen. Niet gestart: Bianca B. Toto: winnend 8,40, plaats 3,30 3,20, kop pel 23,80, trio 272,30. Zevende koers, 2440 m: 1Carisma Darby (J. de Leeuw jr) 3.16,1 - 1.19,1, 2. Esmaralda Nuova, 3. Everytranss R, 4. Digitalis. Niet gestart: Ex pensive Meadow. Toto: winnend 1,80, plaats 1,90 3,50, koppel 10,80, trio 72,00, kwartet 241,10. Achtste koers, 1609 m: 1. First Hazelaar (W. Velis) 2.07,1 1.19,0, 2. Fallon Worthy, 3. Famico Westland. To to: winnend 4,70, plaats 3,10 3,80, koppel 21,50, trio 217,00. Negende koers, 2935 m: 1. Arjan G (J. Pool) 3.56,2 - 1.20,5, 2. Ciao Magnus, 3. Damons Pass, 4. Crack M. Niet gestart: Zestful Dream. Toto: winnend 4,90, plaats 1,40 1,60 2,00, koppel 9,00, kwartet 385,30. Tiende koers, 1609 m: 1 Duke of Winsser (R. Kromkamp) 2.07,2 - 1.19.1, 2. Desiree K, 3. Armanda Laine. Niet gestart: Californian Boy. Toto: winnend 3,90, plaats 2,00 9,50, koppel 14,90, trio 167.50. W-5 Sp< Omzet t< staan. Telkens maakte de Sovjet- russische goalie de inzetten van Brinkman onschadelijk. Net als eerder de Australiërs, die maar 2-1 wonnen, slaagde Neder land er niet in door de stugge en fy siek sterke Russische verdediging komen. Daar kwam bij, dat de straf- corner deze keer helemaal niet liep. Was de score tegen de Britten nog honderd procent, nu bleven vijf korte hoekslagen onbenut. Voorna melijk door goed ingrijpen van Plesjakov, maar ook door een paar maal foutief stoppen door Van Pelt. Het lichamelijk geweld van de Russen kwam hen in de tweede helft te staan op twee gele kaarten (Atanov en Andajev). In die perio des van numerieke meerderheid drong Nederland sterk aan, maar ook toen wilde het niet lukken. Rob Bianchi besloot tien minuten voor tijd zijn eerste wissel in het toernooi toe te passen. Hij zette Bas- tiaan van Ede op de rechtervleugel in voor Stephan Veen. Het bleek een 'gouden' omzetting te zijn. Toen Van Ede vier minuten voor tijd op rechts voorzette kwam de bal via een Russische stick bij Brink man. Deze keer faalde hij niet tot grote vreugde van de volledige Ne derlandse selectie (1-0). Ook in de zeventiende ontmoeting was de Sovjetunie er niet in geslaagd van Nederland te winnen. „Ik moet vooral mijn jonge verde diging een compliment geven", al dus coach Rob Bianchi. „Die is ge concentreerd blijven spelen en heeft geen kansen weggegeven. In - de rust heb ik gezegd, dat iedereen zijn geduld moest bewaren. Dan zouden de kansen vanzelf blijven komen. In de eerste helft liep het nog niet zo naar wens. Ik denk dat de jongens die 5-0 tegen de Britten nog teveel in hun hoofd hadden zit ten". Nederland geniet morgen van een rustdag. Woensdag is Duitsland de tegenstander. „Die moeten we ook kunnen hebben", alrtns Brinkman. DEVENTER (GPD) Leo Visser rekende vorig seizoen nergens op en werd als 'recreant' toch derde op het Euro pees kampioenschap. Talent en een uitzonderlijke basis conditie heetten de verklaring te zijn voor dat onverwachte succes. Nu is de ex-wereldkampioen terug in de kernploeg. De trainingsachterstand is nog groot, maar tijd om die ach terstand in te halen is er volgens Visser en coach Ab Krook genoeg. „Ik mik heel bewust op het EK en WK". Twee da gen training waren zaterdag reeds genoeg om derde te wor den bij de IJsselcup. Gennip de diskwalificatie op de 500 meter. Starter Midder is de kwade genius. DEVENTER (GPD) - Yvonne van Gennip heeft al tijd wel rare fratsen in petto. De Haarlemse schaatsdiva won drie maal olympisch goud, toen bijna niemand een cent voor haar kansen gaf, meldde zich ziek, als een belangrijke titel op haar lag te wachten en stopte haar ijzers in het vet, waar een an der wellicht had geprobeerd het onderste uit de kan te ha len. Zaterdag was het ander maal raak. Een handjevol toeschouwers ging er in het mistroostige Deventer eens goed voor zitten, toen Van Gennip zich tijdens de IJsselcup schrap zet te voor haar eerste examen na an derhalf jaar. Binnen drie minuten mocht ze haar trainingsjack weer aantrekken. Starter Wim Mulder had tweemaal een onrechtmatig heid gezien bij de start en diskwali ficeerde de vedette. Een beetje kin derachtig van de bejaarde notaris uit Dalfsen, ook al had hij naar de letter van de wet misschien gelijk. Als hij de sfeer van de wedstrijd be ter had aangevoeld, dan had hij Van Gennip het voordeel van de twijfel gegund tijdens haar rentree. De schaatster stapte, nadat ze met haar wijsvinger naar haar oog had gewezen ten teken dat Mulder de si tuatie fout had beoordeeld, glimla chend van het ijs. „Ik dacht meteen: dit is weer echt iets voor mij." Twee uur later revancheerde zij zich met een overwinning op de 1500 meter. „Mulder vond, dat ik met mijn romp een beweging naar voren had gemaakt. Ik zag het anders en ook Marieke Stam, die vlak achter me stond, meende dat ik niks fout had gedaan", aldus Van Genhip. Haar coach Jan Wiebe Last hield zich ook op de vlakte. „Ik was het ook niet eens met de zienswijze van de star ter, maar ik preek voor eigen paro chie." Wim Mulder was de gebeten hond. Dat deerde de starter, die in ternationaal niet meer mag optre den nauwelijks. „In het verleden heb ik wel meer akkefietjes gehad. Vooral met Jan Ykema. Ik heb hem vaker gediskwalificeerd dan dat hij mocht vertrekken van me. Maar met Yvonne van Gennip heb ik ei genlijk nooit problemen gehad. Ik vond het sneu voor d'r en lullig voor mezelf, maar ik kon moeilijk an ders, want ze ging beide keren in de fout. Als ik haar had laten gaan, ben ik niet goed voor mijn vak. Eigen lijk ligt hier een taak voor de trai ners. Die moeten hun rijders en rijd sters vaker laten oefenen op het ma ken van een start. Dan voorkom je dit gedoe." Hoewel haar conditie nog lang niet optimaal is mede doordat ze onlangs behoorlijk ziek is geweest won Van Gennip even later re laxed schaatsend de 1500 meter. Doordat Van Gennip al meteen niet meer meetelde voor de eindze ge in Deventer, werd de weg vrijge maakt voor Sandra Voetelink. Het 20-jarige talent uit Heerhugowaard voor het tweede jaar in de kern ploeg perste er ondanks de slech te weersomstandigheden een fraaie sprint uit (eerste in 42,86). Op de 'mijl' gaf ze erg weinig toe op Van Gennip (2.14,64 om 2.14,94). Voete link, die haar progressie mede dankt aan het opvoeren van de krachttraining in de zomer, had in het eindklassement ruim een punt voorsprong op provincie-genote Marieke Stam, die dank zij twee derde plaatsen tweede werd. Stam is op last van de schaats-bobo's uit de kernploeg gezet, maar gezien haar acceptabele prestaties in De venter kijkt niemand er vreemd van op, als ze dit seizoen een plaats in de EK- en/of WK-afvaardiging claimt. Wim Mulder voorkwam dat het erepodium louter een Noordhol landse bezetting kreeg. Sprintster Anita Loorbach, die op de 500 meter ongeveer een halve seconde toe moest geven op allroundster Voete link, werd in plaats van Van Gennip de regen ingestuurd om een bos bloemen op te halen. Visser voegde zich pas afgelopen donderdag bij de kernploeg. Een dag eerder had hij het eerste deel van zijn vliegopleiding bij de KLM met succes afgerond. De City Hop per kent voor hem geen geheimen meer. Voorlopig kan hij zich daar om op het schaatsen richten, omdat zijn volgende opleiding pas over en kele maanden van start gaat. „De wachttijd is maximaal zes maan den", aldus de piloot in spe. „In principe kan ik op elk moment op geroepen worden, maar ik heb vrij veel zekerheid dat ik de volle zes maanden thuis kan blijven". De periode tot de Nederlandse kampioenschappen, begin januari in Alkmaar, staat voor hem in het te ken van een inhaalrace. „Conditio neel was-ie diep gezonken", liet Ab Krook eind september weten. Om niet te ver achterop te raken trok Visser daarom de voorbije weken regelmatig de schaatsen en loop schoenen aan, maar veel waarde hecht Krook daar niet aan. „Het echte trainingswerk begint nu pas voor Leo". Toch zal de coach de 24- jarige stayer ook in de komende twee weken een paar keer moeten missen. Als beloning voor de vol tooide opleiding, maakt de wereld kampioen van '89 binnenkort een aantal oefenvluchten binnen Euro pa. Visser lijkt zich vooralsnog wei nig zorgen te maken omtrent de toe komst. Iets wat uiteraard te danken is aan het vliegen. „Op dit moment ben ik heel gelukkig. Voor mijn ge voel gaat daarom alles heel makke lijk". Vrijdag maakte hij op de trai ning voor het eerst sinds lange tijd weer enkele startjes en dat bleek een dag later in Deventer prompt voldoende voor een goeie 500 me ter. Aansluitend hoefde hij op de 1500 meter Ben van der Burg slechts tweetiende voor te laten gaan. „Ik sta versteld van mezelf', was het commentaar. „Dit biedt heel veel perspectief voor de ko mende winter". Leo Visser wil het komende sei zoen duidelijk benutten om te kij ken hoe zijn Olympische vooruit zichten zijn. De mislukte greep naar goud in Calgary, wil hij in 1992 in het Franse Aibertville graag recht zetten. „Ik moet een serieuze kandi daat zijn. Is dat niet het geval, dan houd ik het voor gezien", aldus Vis ser. Een plaats bij de eerste drie tij dens het Europees - of wereldkam pioenschap is vanzelfsprekend een overtuigend bewijs, maar de winaar van het olympisch zilver op de vijf kilometer in Calgary wil de beslis sing niet helemaal aan prestaties ophangen. „Ik kijk ook hoe de ver schillen onderling zijn op de grote toernooien. En ik bekijk het per af stand". Coach Ab Krook noemt de situa tie rond zijn vliegende pupil niet ideaal, maar gelooft wel dat de mis sie van Visser kan slagen. „Ik denk wel dat we genoeg tijd hebben. En als er een is die bewezen heeft dit soort situaties aan te kunnen, dan is het Leo", refereerde de coach aan de voorbije twee seizoenen. Daarin werd Visser achtereerivolgens als alternatief schaatser ('88/'89) Euro pees- en wereldkampioen en als re creant ('89/'90) derde bij de Europe se titelstrijd. Van de selectie van Krook kwa men in Deventer naast Visser, slechts Ben van der Burg en debu tant Rintje Ritsma op het ijs. Gerard Kemkers had na de hernieuwde problemen met het zwabberende rechterbeen weinig zin in de sei zoensouverture, terwijl Veldkamp de voorkeur gaf aan het rijden van een marathon 's avonds in Den Haag. Van der Burg hield de eer van de kernploeg hoog. Hij won voor de eerste maal in zijn carrière de IJssel cup. De 'schaatswet' dat de winnaar van de Deventer klassieker gedu rende de rest van het seizoen niets presteert, liet Van der Burg koud. „Allemaal bijgeloof, onzin". Fusie Duitse OC's BERLIJN (DPA) - De fusie tussen de Olympische Comités van de Bondsrepubliek en de voormalige DDR is zaterdag definitief beze geld. In het gebouw van de Rijks dag in Berlijn werd, nadat eerder op de dag de beide comités in afzon derlijke vergaderingen waren opge heven, het Nationaal Olympisch Comité van Duitsland een feit, 45 dagen na de staatkundige en politie ke vereniging. Hans Janmaat, kamerlid voor de Centrum Democraten, slaat wartaal uit in HP/De Tijd: „Wij vinden dat Gullit niet goed functioneert. Overal wordt die man omhooggeschreven, alsof hij een Lenstra zou zijn of een Cruijff. Maar Gullit is een zeer ge middelde voetballer, wiens pres taties om politieke redenen wor den opgepoetst om ons het idee te geven dat de multiraciale samen leving een aanwinst zou zijn." idem: „Rijkaard is een beter voetbal ler dan Gullit. Maar op dat mo ment (Janmaat doelt op het 'spuugincident' tussen Rijkaard en Voller, red.) kon hij de emoties niet aan. Er is gezegd dat Voller discrimerende opmerkingen zou hebben gemaakt, maar dat hoort toch bij het voetbalspel?" idem: „Kijk, voetballers van minder heden zijn veel emotioneler dan voetballers van, laat ik zeggen, Nederlandse cultuur. Dat bete kent dat op spannende momenten fouten worden gemaakt. Neem het elftg.1 van Feyenoord, dat is nog '.er dan het Nederlands elftal i selectie uit het voormalige ko loniale fabriekje en wat brengt Feyenoord er nu van terecht?" Bondscoach Rinus Michels in (onder andére) NRC Handels blad: „Ik heb persoonlijk meer waar dering voor Vanenburg dan voor Roy. Ga maar na: scoort Roy? Nee. Bezit hij een beslissende eind- pass? Nee. Speelt-ie een verdedi ging uit elkaar? Nee. Vanenburg zorgt voor meer rendement." Uit een uitnodiging voor de interland tegen Griekenland i relaties van de hoofdspon- van het Nederlands elftal, Coopers Lybrand Dijker Van Dien: „Voor de goede orde bevelen wij i uw aandacht aan: warme kle ding! Ondanks de overdekte plaatsen blijkt het zitten op de tri bunes bijzonder koud te zijn." Hoofdredacteur Bob Heer- kens, persoonlijk zaakwaarne- r van Gerald Vanenburg, ontrafelt het grote complot in 'zijn' Elf: „Er kan achteraf mar één conclusie getrokken worden: Leo Beenhakker diende in Italië te fa len. Waarom? Omdat Johan Cruijff dat in Barcelona bepaal de en Jaap de Groot en Johan Der- ksen via De Telegraaf en Voetbal International die opdracht wensten uit te voeren." Cees Loffeld, onlangs als trai ner ontslagen bij FC Utrecht, in Voetbal International: „Op een gegeven moment móést ik iets doen. Boetes dus, hoewel ik dat nog steeds te gek vind om los te lopen. Ze vroegen er als het ware zelf om. We moeten aangepakt worden trainer was het dan. Zó kinderlijk...." Mario Been, op non-actief bij Pisa, over René van der Gijp, op 'totaal' non-actief, in Voetbal International: „Weet je wat het is met die jon gen? Hij is een clown die uit elk staatscircus in Europa is wegge schopt. Jammer, want hij had best wel talent. Daar had-ie wat meer uit kunnen halen. Alles bij elkaar heeft-ie nog vijftien interlands ge speeld. Ik maar eentje. Wat dat betreft heeft-ie 't beter gedaan. Al leen heeft hij één spaarvarkentje, ik drie." Marco van Basten doet spre kend over het Nederlands elftal alsnog een poging geschorst te worden, in Algemeen Dagblad: „We zitten bijna op het nulpunt, dat kan je ttistig stellen. Nou, we hebben Cyprus uit nog, of wat hebben we? Oh ja, Malta uit.... Wel link heo,...?" Bart Veldkamp in de Volks krant: „De top in het Formule I bestaat uit twee man. Toch vindt iedereen dat geweldig. In het volleybal, be staat de wereldtop uit een land of zes. Ik bedoel: de basis van veel sporten mag dan breder zijn dan die van het schaatsen, de top is al tijd smal. Maar Nederlanders be palen het gezicht van de schaats sport en dus roepr iedereen hier:- die sport stelt niets voor." idem: „Als morgen de wereld ontploft, ligt daar in het heelal niemand van wakker. Goede prestaties, dat zijn toch leuke dingen in het leven. Als je alles gaat realitveren, heb je nergens meer plezier in. Krijg je van die depri-mensen. Dan wordt alles grijs en vlak." 'Celebrity'-fysiotherapeut Richard Smith, tevens voorzit ter van de Amsterdamse eerste klasser FC De Sloterplas, op de vraag of zijn club spelers be taalt, in Elf: „Ja, en niet meer of minder dan alle verenigingen. Wanneer je dat niet doet, speel je binnen de kortst mogelijke tijd weer in de onder bond." Afbestellen Joop en Flip zijn niet voor één gat te vangen. Dat bleek afgelopen zater- dag wel weer. Terwijl de hemel zich ontlaadde boven het LFC-terrein en er dus geen sprake kon zijn van voetbal, stapten Riethoven en Mas- saar desondanks met opgeruimde blik door kantine van de Leidse Football Club. Natuurlijk, het was jammer dat het wedstrijdje in het kader van het 40-jarig bestaan van de Zilveren Molen tussen de wiel renners en de Leidse prominenten op deze manier in het water was ge vallen, maar daarom niet getreurd. Het gebeurt toëh niet elke dag datje én oud-Tour-winnaar Joop Zoete melk én oud-international Wim Rijsbergen, befaamd van het WK in '74, in je midden hebt. En het ge beurt evenmin dikwijls dat er, zon der dat er ook maar een bal is be roerd, nog 2400 gulden voor het goe de doel overblijft ook. Het al of niet doorgaan van het partijtje voetbal was namelijk niet gerelateerd aan de bijdragen van de diverse sponsors en die hadden, vooraf, gewoon weer grif gegeven. Omdat het duo organisatoren de Leidse bobo's verzocht had, het af gelasten van het veld ten spijt, om toch vooral te komen, werd het rondom het duo Zoetemelk7Rijs- bergen nog best een uurtje of wat gezellig. De wielrenners - op de al vroeg per vliegtuig uit Parijs ver trokken Zoetemelk na - waren tijdig afbesteld, omdat de meesten van ver moesten komen. De rest, zoals de politiechefs Mostert en La Rivié- re, Groenoordhaldirecteur De Jong, huisarts Meyer en nog wat bekende namen uit het Leidse deden zich te goed aan de overvloedige spijzen. Die dus niet waren afbesteld. Karei Schimmel, de fluitist die het partijtje die middag zou blazen, had voor Flip en Joop aan het eind van de gezellige middag nog een aardige witze in petto. "Zeg heren", zo sprak de man die pas nog zijn 25- jarig jubileum als scheidsrechter vierde, "kunnen we dit niet elke week doen. Ik keur het veld telkens wel af en dan gaan we gewoon lek ker eten en drinken. Dat moeten we toch minstens tot maart kunnen volhouden, niet?". De partij is voorlopig tot 8 december. Joop Riethoven in gesprek met oud-international Wim Rijsbergen brengen en tegelijkertijd de draina ge door te spuiten. Veel baat schijnt de grasmat hier niet van gehad te hebben: de eerste regenloze weken werden simpel overleefd, maar nu de regentijd aangebroken is, wordt het veld om de haverklap afge keurd. Zelfs als aan De Vliet en de Boshuizerkade alles doorgaat, blijft Randstad Sport met een afgekeurd tapijt zitten. Of zoals trainer Cor Pennenburg het cynisch ver woordt: "Als er donderdag iemand op de middenstip staat te pissen, kan er in het weekend niet gespeeld worden." "Het is natuurlijk een be lachelijke zaak dat zo iets gebeuren kan.", vervolgt hij, "Het is duidelijk dat er beleidsfouten zijn gemaakt. Trouwens, het huren van zo'n veld kost ons handen vol geld. Alleen zien wij er bitter weinig rendement Boze broers De broers Van Spanje zijn boos. Op de topsportcommissie van de tafel- tennisbond. Zo boos dat ze alle eve nementen van de bond boycotten. Te beginnen met de meerkampen, het wintercirciut en de nationale ti telstrijd. Een brok ervaring, 279 in terlands, is verloren voor de bond. De onvrede geldt de wildcards voor Heister en Keen voor de finale van het wintercircuit. Beide talen ten worden zomaar toegelaten tot de eindstrijd. En Ron van Spanje niet. Dat zit hem dwars en zijn broers Henk en Jaap ook. Ron, 92- voudig international, had in hun ge kleurde ogen niet gepasseerd mo gen worden. Hij heeft een hogere plaats op de nationale ranglijst, staat derde ach ter broer Henk en Paul Haldan. He ister is vijfde, Keen elfde. Van Span je kan wijzen op betere resultaten in de competitie en meent internatio naal ook meer gepresteerd te heb ben, 51 is dat moeilijk vergelijkbaar. Omdat de topsportcommissie geen selectiecriteria heeft bekend ge maakt, vermoeden de Van Spanje's dat Heister en Keen bevoordeeld worden. En daar nemen ze geen genoegen mee. Vorig jaaT was Ron van Spanje ook al boos. Dat hij gepasseerd werd voor de mannenploeg voor de Europese titelstrijd. Dat bonds coach Vlieg de voorkeur gaf aan ta lent, jong talent vooral, was moei lijk verteerbaar. De drie broers vor men bij De Veluwe het eerste team. Samen met Geert Verhaegh, die zich overweegt met de broers soli dair te verklaren. Polsblessure Nicoleta Boriceanu speelde giste ren met een ingepakte rechterhand, haar speelhand, tegen VZV. Duide lijk was dat haar het spelen niet zon der pijn afging. Een oude polsbles sure, die zij al in Roemenie opliep en waarvan zij nog niet hersteld is, speelt weer op. Van de hechtingen in haar rechterhand, een cadeautje van de defensie van SEW, heeft zij geen last, aldus verzorger Edwin Huiszoon van Foreholte. Wel is Ni coleta beperkt in haar bewegingen met haar rechterhand. Pijn, aldus Huiszoon, heeft ze uiteraard. "En niet alleen tijdens het handballen. Het begeleidersteam heeft uiter aard met haar besproken of ze zou meedoen tegen VZV. Ze wilde zelf. Topsporters willen toch altijd spe len. Met pijn desnoods. Er moet echt heel wat aan de hand zijn als ze van spelen afzien. Het begelei dersteam is ervan uitgegaan dat als er ook maar een tikkeltje risico in zou zitten zij niet zou spelen. We be kijken nu van week tot week hoe het met haar blessure is. Gelukkig hoeft ze niet komende week in actie te komen. Ze moet van haar hand nu dus rust geven van mij. En dat kan dus nu". Toblaag Zaterdagnacht was er nog van alles geprobeerd: er werd meerdere ma len geprikt om het veld speelklaar te krijgen. Maar helaas, het was weer zover: Het pas gerenoveerde hoofdveld van Randstad Sport lag er gisteren voor de vierde achter eenvolgende week 'uit'. Afgelast dus. De club begint zich nu toch enige vragen te stellen over de kwaliteit van de door de gemeente uitgevoer de renovatie. Omdat het veld het vo rig jaar zeer slecht was, had de ge meente besloten deze zomer een nieuwe toplaag op het veld aan te Naam: Rien van Elk Club: Alphen Leeftijd: 35 Beroep: grafisch vormgever Rien van Elk was gisteren een opvallende verschijning in het eerste elftal van Alphen dat bij UDWS aantrad. De oud-speler is inmiddels technisch coördinator voor de jeugd van zijn club en bood aan hoofdtrainer Jan Pre- voo zijn diensten aan als actief voetballer, omdat het voor geen meter draait met het Alphense vaandelteam. De inzet van de rou tinier wierp meteen zijn vruchten af, want voor het eerst dit s Wie heeft het initiatief geno men, jij of de trainer? "Nou, ik heb eerst een gesprek gehad met Gijs Verwey en John Willemsen, twee andere oudge dienden. We vonden het alle drie sneu dat het eerste zo belabberd draait en wilden iets doen. Eén punt uit negen wedstrijden was toch wel verontrustend. Geza menlijk hebben we via de voorzit ter laten weten dat we beschik baar zijn. Als ik de enige was, zou ik het overigens ook gedaan heb ben". Het was kennelijk meteen merkbaar dat er wat routine bij was gehaald? "Nou, het zal heus niet alleen aan ons hebben gelegen. Feit is wel dat er binnen de ploeg een ge brek aan zelfvertrouwen bestond. Veel knullig balverlies, dat soort dingen. Dat hopen we met de tijd wat terug te brengen. Zelf heb ik in de spits gespeeld. Niet ge scoord nee, maar ik heb me toch wel nuttig gemaakt. Gijs en John zijn veel meer dan ik buffelaars. Zij kwamen perfect van pas met hun kopkracht, want toen we 1-2 hadden gemaakt pompte UDWS alles voor het doel". Heeft jullie optreden de goedkeuring van de trainer en de spelers die moeten wijken? "Ik neem aan van wel. De trai ner heeft duidelijk gesteld dat hij heus wel vertrouwen heeft in zijn ploeg, maar hij kan wat routine in de vrij jonge ploeg best gebrui ken. Het is moeilijk te zeggen of deze overwinning de ommekeer is, dat kun je pas over een poosje beoordelen. In elk geval zijn we ingelopen op de andere clubs on derin die verloren en het team zal door de winst wel wat zelfvertrou wen hebben gekregen. Het is heus wel een leuk elftal met tech nisch goede voetballers. Laten we hopen dat het effect van de over winning doorwerkt de komende wedstrijden". Je had je carrière eigenlijk al beëindigd. Na twee jaar ARC keerde je terug bij je oude club als trainer. Nu kan je zelf de rondjes weer gaan lopen "Ja, dat is natuurlijk wel de consequentie. Twee keer per week trainen in principe. Ik heb de jeugdtrainingen die ik leid al verplaatst. Trouwens, ik merkte tegen UDWS al dat je niet onge straft zomaar in kunt vallen. Een beetje conditie zal ik toch wel moeten kweken".

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17