Sparta en MW vervelen publiek Inter meest gelukkige Fransen blijven ongeslagen RB: na Dordrecht wacht Twente op Middelmors Arsenal niet uit het veld geslagen Finse voetballers moeizaam de winter door Bayern is spoor bijster* AA Gent blijft overeind in topper PAGINA 12 MAANDAG 19 NOVEMBER 1990 LEIDEN - Als Rijnsburgse Boys zich in de tussenronde van de KNVB-beker langs FC Dordrecht wringt, dan wacht de zaterdageersteklasser FC Twente in de tweede ronde. Dat was het resultaat van de loting, die gisteravond bij Studio Sport werd gehouden. Het Griekse elftal arriveerde gistermiddag op Schiphol. De meest bekende Griek, Saravakos, knoopt een gesprek aan met zijn collega Borbokis. (f0to anp) Cijfers en feiten Sparta MW 0-0. Scheidsrechter: Van Swieten, Toeschouwers- 3500. Gele kaart: Sas (Sparta), Driessen (MW). Endhoven - Veendam 2-0 (0-0). 71 Ous ters 1-0, 81 Ousters 2-0. Scheidsrechter: Brekelmans Toeschouwers 2265. Gele kaarl Van Corstanje (Eindhoven). Fühler (Veendam). Bi|Zonderheid Eindhoven- doelman Van der Sleen stopt na 28 minu ten strafschop van Slor. Emmen - De Graafschap 3-3 (2-2). 2 Van Oostrum 1-0, 20. Leeuwerik 1-1, 43. Koolhof 1-2,45. De Jonge 2-2,67 Linde 2- 3. 68. Scherpen 3-3 Scheidsrechter: Lam- mers Toeschouwers. 2310. Gele kaart Bosch (Emmen) AZ - NAC 4-1 (2-0). 36 Romberg 1-0, 45. Vork 2-0,77. Rontberg 3-0,89. Rontberg 4- 0, 90. Cornelissen 4-1 (strafschop). Scheidrechter: Schuurmans. Toeschou wers: 3900. Gele kaart: Lammers en Brood (beiden NAC). Excelsior - VDssingen 4-2 (2-2). 5. Poort vliet 0-1,11. Van Keeken 0-2, 19. Tammer 1-2, 20 Dumee 2-2, 64 Dumee 3-2, 66. Tammer 4-2. Scheidsrechter: Schaap. Toeschouwers: 500. Haarlem-Go Ahead Eagles 1-1 (0-1). 35. Overmars 0-1, 65. Van Roon 1-1 (straf schop). Scheidsrechter: Van der Neut. Toe schouwers: 1500. Rode kaart: 64. Sion (Haarlem) na zware overtreding op Hee- ring, die been breekt. Gele kaart: Numan en Van Roon (beiden Haarlem), Arts en Bos- velt (beiden Go Ahead Eagles). RBC - BW Den Bosch 2-1 (04)), gestaakt in laatste minuut. 68. Voets 1-0, 75 Van Hooi|donk 2-0, 79. De Gier 2-1 (straf schop). Scheidsrechter: Overkleeft. Toe schouwers: 1500 Rode kaart: 90 Van Schijndel en Bulls (Den Bosch). Gele kaart Van Hooydonk (RBC). Bults, De Gier en Broeken (allen Den Bosch) Weer overwinning Sporting Lissabon LISSABON (Reuter) - Sporting Lis sabon. tegenstander van Vitesse in de derde ronde van het toernooi om de UEFA-beker, heeft de ongesla gen status op de dertiende speeldag van de Portugese competitie be waard. Sporting won thuis met 1-0 van middenmoter Tirsense en ver zamelde al 25 punten. De „grote drie" van Portugal heb ben een flinke voorsprong op de achtervolgers. Porto en Benfica ver wezenlijkten dezelfde uitslag als Sporting en wonnen van respectie velijk Farense en Chaves. Porto heeft 24 punten. Benfica 23. Beira Mar. vierde, volgt met „slechts" 17 punten. BERLIJN (SID/DPA) - Bayern MÜnchen kwakkelt. Erg zelfs. Na de nederlaag in eigen stadion te gen Borussia Dortmund volgde zaterdag een slappe partij tegen hekkesluiter Hertha BSC. De nummer achttien van de Bundes- liga sleepte voor bijna 40.000 kleumende toeschouwers met veel inzet en een beetje mazzel een gelijk spel uit het vuur: 0-0. Werder Bremen behield de kop positie door een overwinning op Karlsruher SC. maar zag behalve Bayern van de overige concurren ten niemand een punt verspelen. Het Olympia-stadion van Her tha zat zaterdag met ruim 38.752 kijkers lekker vol. De Berlijnse fans zagen een defensief ingestel de thuisclub, met de voormalige Bayern-doelman Walter Jung- hans als sterkste pion. De in het Tegelijkertijd zorgde Juventus voor een klinkende 5-0-zege op haar ri vaal AS Roma. terwijl AC Milan het onderspit dolf tegen Inter en uit de top drie tuimelde. De 210de Milane se derby stelde speltechnisch zeer teleur op de nu al legendarische grasmat, waarmee de Lombardi sche hoofdstad voorlopig een mod derfiguur maakt.Inter-trainer Tra- pattoni had voor een traditionele tactiek gekozen. De blauwzwarte ploeg schonk Milan (zonder Ance- lotti, Donadoni en Gullit) in de eer ste helft alle ruimte tot de rand van het eigen strafschopgebied, maar doelman Zenga hoefde alleen attent te zijn op afstandschoten van Rijk aard en Stroppa. Van Basten werd op de huid gezeten door zijn vaste bewaker Ferri en kon weinig uit richten, omdat de aanvoer vanaf het middenveld schaars was. De 83.000 toeschouwers (recette 4,2 miljoen gulden), voornamelijk milanisti, za gen hun club na de pauze de grip op het spel verliezen. Lothar Matthaus wierp zich op als de regisseur. Nico la Berti werd twee keer door de Duitser gelanceerd, maar de actieve middenvelder faalde telkens alleen voor doelman Pazzagli. Zes minu ten voor het einde maakte Berti het belangrijke doelpunt. Klinsmann BASKETBAL - Bij de vrouwen- ploeg van Canadians is coach Paul van der Ree na overleg met het be stuur gestopt met zijn werkzaamhe den. Tussen Van der Ree en de speelsters was geen vertrouwensba sis meer aanwezig. Als het aan secretaris Gerard van Zuylen had gelegen, dan had Ajax naar sportpark Middelmors mogen komen. "Maar laten we nu eerst eens winnen van FC Dordrecht. Dat zal moeilijk genoeg worden. Een nieuwe datum is overigens nog niet bekend voor het zaterdag afgelaste duel. In elk geval moet de confrontatie voor 14 december wor den afgewerkt. Dan namelijk wordt de tweede ronde afgewerkt. Ver moedelijk zal de KNVB een compe titiewedstrijd van RB en FC Dordrecht moeten verplaatsen. Tot 14 december staat er immers geen inhaalprogramma op de rol. De resulaten waren als volgt: Vlissingen - FC Groningen Rijnsburgse Boys/Dordrecht'90 - FC Twente Heracles/Telstar - Feyenoord Excelsior - Ajax PSV - FC Zwolle NAC-RKC Roda JC - Emmen SW - Fortuna Sittard Go Ahead Eagles - Vitesse FC Den Haag - Haarlem Sparta - Volendam Elinkwijk - Willem II WV - FC Utrecht Meerssen - De Graafschap Geldrop - BW Den Bosch NEC - Eindhoven/Wageningen. De wedstrijden worden gespeeld in het weekeinde van 15 en 16 de cember. verleden bij Bayern München vaak verguisde doelverdediger hield zijn ploeg negentig minuten overeind met enkele formidabele reddingen en reflexen. Bayern werkte als een orkest zonder dirigent. Spelverdeler Thon was met een spierverrek- king aan het duel begonnen en slaagde er nauwelijks in zijn aan vallers van een bruikbare bal te voorzien. De miljoenen-formatie stichtte slechts gevaar door indi viduele hoogstandjes van Laud- rup, Wohll'arth, Reuter en Ben der. De laatste leek zijn ploeg vlak voor tijd met een harde volley toch nog twee punten te bezor profiteerde van een beoordelings fout van Franco Baresi en gaf vanaf de achterlijn een afgepaste voorzet op het hoofd van Berti, die tussen drie tegenstanders (Tassotti. Costa- curta en Rijkaard) eenvoudig het doel trof. Rijkaard was met een solo dicht bij de verdiende gelijkmaker, maar doelman Zenga hield met een fraaie redding zijn doel schoon. De Nederlandse middenvelder was de enige speler van Milan die op een goede wedstrijd kon terugzien Sampdoria zette met een glorieu ze 4-1-zege bij Napoli zijn ambities kracht bij. De club uit Genua moest een stormachtig offensief van de af tredende kampioen doors'aan, voordat het kon toeslaan. Maradona en Careca gaven de Napolitanen aanvankelijk het zelfvertrouwen te rug en dwongen doelman Pagliuca tot een reeks knappe reddingen. Het verzet van Sampdoria leek vijf minuten voor de pauze gebroken. Incocciati opende uit een goed inge studeerde hoekschop de score met een kopbal. Binnen een minuut ROTTERDAM (ANP) - Het resultaat (0-0) stemde Sparta en MW gisteren tevreden. De kwaliteit van het spel, vooral het opbouwende en aanvallende onderdeel, le verde beide clubs een punt op en gemopper van de toe schouwers. De trainer van de Rotter dammers, Hans van Doorne- veld, repte weliswaar in een jolige bui over het feit dat zijn ploeg op Spangen nog gen. Junghans en de paal stonden een doelpunt in de weg. Hertha legde de nadruk op de verdediging. Na negen nederla gen geen vreemd uitgangspunt. De minst scorende ploeg van de Bundesliga maakte het doelman Aumann slechts één keer echt las tig. Na een half uur moest de in ternational zijn klasse tonen bij een volley van Görtz. Ook koploper Werder Bremen stuitte op een ploeg uit de onder ste regionen. Karlsruher SC, zes tiende. bood weinig tegenstand. Klaus Allots maakte bij de thuis club een sterke indruk. De ex-in ternational scoorde zelf na 25 mi zorgde Vialli voor de gelijkmaker nadat zijn bewaker Baroni ongeluk kig struikelde. Die psychologische klap kwam Napoli niet meer te bo ven. Sampdoria nam meteen na de treffer het initiatief en net voor het rustsignaal zorgde Mancini met een kopbal na aangeven van Vialli voor de Genuese voorsprong. Maradona begreep dat het noodlot zich over zijn ploeg uitstortte. „Nu spelen we de beste wedstrijd van het seizoen en staan we nog knullig achter", klaagde hij in de pauze. Een nieuw offensief na de hervatting had geen succes. Alemao trof de onderkant van de lat en Corradini de paal, voordat Vialli met een meesterlijk afstandschot doelman Galli verras te. De speler snoerde daarmee de mond van alle kritikasters, die hem na zijn knieblessure al hadden afge schreven. In de laatste minuut zorg de Mancini voor nog een hoge school-doelpunt en een geflatteerde eindscore, die in Napels als het defi nitieve einde van een tijdperk wordt beschouwd. ongeslagen is, maar was rea list genoeg op te merken dat zijn team verzuimd had door te stoten naar de midden moot van de eredivisie. Sef Vergoossen van MW vroeg zich af of de Limburgers nu één punt gepakt of verloren hadden. Hij verontschuldigde zich voor het ge stuntel van zijn elftal met de opmer king: „We moeten het vertrouwen opkrikken door middel van punten te verzamelen. En dan moet de kwa liteit ondergeschikt worden ge maakt." Wat dat betreft is MW in de com- nuten en stelde in de tweede helft de Nieuwzeelander Rufer in staat de eindstand op 2-0 te bepalen. Van de achtervolgers van Wer der liep alleen Bayern schade op. Kaiserslautern blijft op een punt door een overwinning van 2-0 op VfL Bochum. De nummer twee van de ranglijst spaarde de doel punten op tot de tweede helft. Eintracht Frankfurt schoof Bayer Uerdingen eenvoudig met 4-0 aan de kant, met ondermeer treffers van de internationals 'Möller en Bein. Vfb Stuttgart is dit seizoen de draad volledig kwijt. De wed strijd tegen Borussia Mön- chengladbach draaide uit op de zevende nederlaag in veertien wedstrijden. Doelman Immel liet vlak voor rust een slappe kopbal van Max door zijn vihgers glijden. petitie op de goede weg. Uit de laatste drie duels werden vier pun ten vergaard. Het hadden er zelfs vijf kunnen zijn als bijvoorbeeld Lanckohr zondag iets zorgvuldiger met de kansen was omgesprongen, hetgeen Van Doorneveld namens Sparta beaamde. MW en Sparta, met Heerenveen de meest gepasseerde ploegen uit de eredivisie, hadden in de defensie hun zaakjes dit keer in orde. Bij MW was nauwelijks te merken dat een jonge amateur het doel verde digde. Heffels kon steunen op de routiniers Delahaye, Driessen en Thai, die Houtman slechts een keer uit het oog verloor. Dat was vlak na BRUSSEL (ANP) - AA Gent heeft de aanval van KV Mechelen op de leiderspositie afgeslagen. In stro mende regen werd het zaterdag 2-1 voor Gent. Het was de tiende over winning in dit seizoen. Door het re sultaat bleef AA de enige club zon der nederlaag. Uit veertien wed strijden verzamelde het 24 punten. Door de zege behield AA Gent drie punten voorsprong op An- derlecht. dat Waregem met 4-0 ver sloeg. Club Brugge won met 3-0 van Charleroi, maar verloor Farina door een rode kaart. De landskampioen volgt met Standard Luik (0-0 bij Lierse) op vier punten. Het gat tus sen AA Gent en KV Mechelen werd zes punten. AA Gent - KV Mechelen was TIRANA (AFP/REUTER/SID) - De eindronde om het Europees kam pioenschap voetbal komt steeds dichter bij voor Frankrijk. Zaterdag won de Europese kampioen van 1984 in Tirana van Albanié. 1-0. Het doelpunt werd halverwege de eer ste helft gemaakt door verdediger Boli van Olympique Marseille. De Fransen hebben in groep 1 de eerste plaats alleen in handen. Het elftal van Michel Platini won tot nu alle drie de kwalificatiewedstrijden voor het EK in Zweden in 1992. IJs land en Tsjechoslowakije werden eerder beide met 2-1 verslagen. De volgende tegenstander is in februa ri Spanje, dat Vier punten achter stand heeft met een duel minder. De Tsjechoslowaken hebben in groep 1 twee punten minder. Frankrijk trad in het Quemal Sta- fa-stadion in Tirana aan zonder de aanvallers Papin en Cantona. Bei den zijn geblesseerd. Platini kon de rust. De topscorer van Sparta kopte echter over. Halverwege de eerste helft had Helder de Rotterdammers op voor sprong kunnen brengen. Alleen voor de 19-jarige Heffels schoot hij de bal in het zijnet. Dat was de beste mogelijkheid voor de Spartanen. Na de hervatting was Lanckohr twee keer dicht bij een treffer voor MW. De speler van het Olympi sche elftal talmde met schieten. In de slotfase, toen bij MW de krachten wegvloeiden, zette Sparta de Limburgers nog eens onder druk. Meer dan chaotische taferelen in het Maastrichtse strafschopge bied leverde die pressie niet op. spectaculair. Het stokoude Otten- stadion zat vol met 18.000 toeschou wers, die zich geen moment ver veelden. Bij AA was de driemans- aanval Balenga, Viscaal, Vanden- bergh voortdurend gevaarlijk, bij KV onderscheidde Bruno Versavel zich door zijn demarrages en Eykel- kamp door zijn lepe passes. Vandenbergh bewees opnieuw dat hij in aan zijn tweede voetbal- jeugd was begonnen. In de 26e mi nuut scoorde hij op fraaie wijze. Na een combinatie tussen Viscaal en Balenga legde hij met de rug naar het doel de bal met de borst dood en schoot in de draai beheerst in de lin ker hoek (1-0). Acht minuten later was het gelijk. Versavel versnelde en was ongrijpbaar voor de Gentse ook geen beroep doen op Vercruy s- se. Amoros en Dui and. Ondanks de personele problemen hadden de Fransen geen enkel probleem om in de tiende interland de negende overwinning te boeken. De laatste nederlaag van de 'Haantjes' dateert van 20 maart 1989. Toen werd in een kwalificatieduel voor het toernooi om de wereldtitel met 0-2 verloren van Schotland. Na ruim twintig minuten scoorde Boli met zijn hoofd na een hoek schop van Perez. Frankrijk domi neerde negentig minuten de wed strijd. De Albanezen schiepen zich nauwelijks een kans, ondanks het feit dat ze in de tweede helft pro beerden door uitvallen de Franse defensie te klieven. Doelman Marti ni had een rustige middag. Paarden welkom in Barcelona BARCELONA (DPA/SID) - De hip pische onderdelen zullen tijdens de Olympische Spelen van 1992 ge woon in de gaststad Barcelona wor den afgewerkt. De internationale hippische federatie (FEI) heeft za terdag na een breedvoerige discus sie in Barcelona daartoe besloten. Voor het Internationale Olympi sche Comité (IOC) is de beslissing van het FEI-bestuur, met de Britse prinses Anne als voorzitter, bin dend. Na een urenlange voordracht van de Duitse dierenarts Dr. Peter Cro- nau stemden alle zeventien leden van het bestuur voor het aanhouden van Barcelona als plaats van hande ling. Onderzoekingen in negentien Spaanse paardensportcentra heb ben aangetoond, dat de dodelijke ziekte door een bepaalde steekmug wordt overgedragen. verdediging (1-1). Na de pauze startte KV Mechelen aanvallend. Ingesson en Wilmots kregen kansjes, maar de Poolse doelman Kazimierski behoedde de thuisclub voor een achterstand. In de loop van de wedstrijd heroverde AA het initiatief, wat in de 67e mi nuut leidde tot de winnende treffer. Uit een hoekschop tikte voorstop per Dauwen in (2-1). Bij Anderlecht stond Van Tigge- len voor het eerst in de basis. Trai ner De Mos streek met de hand over zijn hart. Hij wilde de international niet de kans ontnemen zich in het Nederlands elftal te spelen. De ver dediger had weinig om handen. De eenzijdige wedstrijd speelde zich af op de helft van de tegenstander. Toshack bij Real aan de kant gezet MADRID (GPD) - John B. Tos- hack, sinds anderhalfjaar trainer bij de Spaanse lansdkampioen Real Madrid, wordt vandaag aan de kant gezet. Aldus maakte gisteravond het sportprogramma van de Spaan se staatsomroep bekend. Toshack zal met onmiddellijke ingang wor den opgevolgd door de 64-jarige ex- speler van Real, Alfredo Di Stefano. die al enige tijd deel uitmaakt van de dagelijkse leiding van de club. De 34-jarige Camacho, tot vorig jaar lid van de selectie van Real Ma drid, zal zich met de veldtraining gaan bezighouden. Camacho werd drie weken geleden door Real-pre sident Mendoza naast Toshack als tweede trainer aangesteld. De directe aanleiding tot het ont slag van de eigenzinnige Brit vormt de derde nederlaag van Real in de nog jonge competitie, afgelopen za terdagavond. Na Sevilla en Burgos bleek deze keer Valencia te sterk (2- 1). Door deze nederlaag is de achter stand op koploper Barcelona opge lopen tot vijf punten. De Spaanse landskampioen neemt op dit mo ment de zesde plaats op de compe- tieranglijst in. Na een 2-0 ruststand werd Real ook in het tweede part overklast. Achttien minuten voor tijd scoorde Sanchez tegen uit een strafschop. De Mexicaan pakte de bal daarop snel uit het net, werd op de weg te rug naar de eigen speelhelft ge stoord door Eloy en haalde uit naar de Spanjaard, die zich ook niet on betuigd liet. Beiden konden inruk ken van scheidsrechter Manuel Diaz, die verder acht gele kaarten uitdeelde. Barcelona verwende 94.600 toe schouwers in stadion Nou Camp met zes doelpunten. Hristo Stojtsjk- ov maakte in de eerste helft drie doelpunten voor de club van trainer Johan Cruijff. Zijn seizoentotaal is zeven, één minder dan dat van San chez. MILAAN (GPD) - Elf doelpunten hebben de verhoudingen in het Italiaanse voetbal een duidelijker aanzien gegeven. Koploper Sampdoria haalde bij Napoli verwoestend uit: 4-1. Met dit resultaat is de regerend kampioen vrijwel uitgeschakeld in de strijd om de scudet- to. De Zweed Anders Limpar scoort de tweede treffer van Arsenal. LONDEN (Reuter) - Arsenal lijkt nauwelijks uit het veld geslagen door de twee punten die de FA deze week van het totaal aftrok. De club uit Londen won op de dertiende speeldag van de Engelse League met 4-0 van Southampton en blijft hopen op de titel. Koploper Liverpool, dat bij Coventry City met 1-0 won, heeft acht punten voor. De FA bracht Arsenal deze week twee punten in mindering, omdat de spelers tijdens het duel met Man chester United vorige maand met elkaar in de slag gin gen. Trainer George Graham kapittelde zijn spelers vrijdag dat het afgelopen moest zijn met geklaag over de bondsbeslissing. Het was weer tijd voor daden. „Het heeft geen zin te klagen of te zuchten", aldus Graham. „We moeten positief blijven." Bij rust leidde Arsenal reeds met 3-0 dankzij Merson, een briljante solo van de Zweed Limpar en Smith. De laatste had na de pauze weer succes. Liver pool hield de kloof met Arsenal in stand door de moei zame zege bij Coventry City, 1-0. International Peter Beardsley scoorde na 73 minuten. Bij Coventry debu teerde speler-trainer Terry Butcher, die na ruzie bij Glasgow Rangers terugkeerde naar zijn vaderland. Manchester United, dat vanwege de rellen tegen Ar senal één punt diende in te leveren, won met 2-0 van nummer laatst Sheffield United. Bruce en Hughes scoorden na rust en hielden de trotse serie van Man chester, zeven wedstrijden zonder nederlaag, in stand. Een Fin probeert Fred Rutten de bal te HAAKSBERGEN (ANP) - In de stromende re gen van Nederland heeft het voetbalelftal van Finland zich voorbereid op de volgende kwalifi catie-interland, aanstaande zondag onder de brandende zon van Malta. Op het veld van afdelingsclub Bonifatius Boys in Haaksbergen werd FC Twente versla gen, 2-0. Bondscoach Jukka Vakkila was tevre den met de oefensessie. Zijn grootste zorg is nu hoe zijn ploeg vorm-vast te houden voor de offi ciële confrontatie na Malta, in april tegen het Nederlands elftal. Gevoetbald wordt er in de tussentijd niet in Finland. Dat is een jaarlijks terugkerend probleem in het land, dat meer voor ijshockeyers is gescha pen. Enkele weken terug al werd HJK Helsinki gekroond tot kampioen, pas in april start het sei zoen opnieuw. „In de tussentijd moet ik me maar zien te redden", aldus Vakkila. „Hoe? Het is zeer moeilijk. We moeten ons in allerlei boch ten wringen om in staat te blijven internationaal te presteren. Ook in deze periode van het jaar." Vorige week zondag verbleef Vakkila met zijn selectie in Tunis, waar Tunesië werd verslagen. Een dag later vloog de formatie terug naar Hel sinki. Vrijdag landde de ploeg in Rijssen, om op het veld van Excelsior '31 tegen FC Twente te spelen. Hevige regen deed het terrein onderlo pen. Na lang zoeken werd een uitwijkmogelijk heid gevonden in Haaksbergen. Bij Bonifatius Boys, in de stromende regen, in een bijna nach telijk donkere na-middag. „Het was een goede voorbereiding op Malta", zegt Vakkila. Hij meende het nog ook. „Het enige dat voor mij telt", aldus de 39-jqri- ge bondscoach, „was dat we konden voetballen tegen een ploeg die gewend is op behoorlijk ni veau te spelen. Dit weekeinde waren er twee mogelijkheden: in Frankrijk en Nederland was geen competitie, omdat daar interlands op het programma stonden. Tegen FC Twente hebben we een wedstrijd kunnen spelen, die fel was en waar tempo inzat. We hebben een beetje ons systeem kunnen uittesten. Het is allemaal onge veer gelopen zoals ik had gewild." Bij de kwalificatie-wedstrijden voor het toer nooi om het wereldkampioenschap zat Finland eveneens in een poule met Nederland. In de groep met verder de Bondsrepubliek en Wales haalden de Finnen drie punten, allemaal tegen Wales. Volgens Vakkila moet met Finland deze keer meer rekening worden gehouden. „Mijn spelers", aldus Vakkila, „hebben zich sindsdien goed ontwikkeld. Het probleem is de internationale ervaring. Onze competitie heeft te weinig inhoud, om echt serieus te worden ge nomen. In de nationale ploeg kunnen spelers niet worden opgeleid, dat moet bij de clubs ge beuren. In Finland duurt dat echter jaren. Ze zijn puur afhankelijk van Europese duels, of an dere wedstrijden in het buitenland. Onze eigen competitie is te zwak en te traag. Bij ons duurt het daarom langer voor een voetballer door breekt, dan bijvoorbeeld in een land als Neder land. We moeten geduld hebben, maar ik denk dat we nu in het stadium zijn dat van dit elftal wat kan worden verwacht."

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 12