Harry Slinger heeft nooit spijt gehad van 'de steen' 'Onze chefs werken nu allemaal in het Westen NOS-filmers terug in Oost-BerUjn f PAGINA 22 RTV-SHOW DINSDAG 13 NOVEMBER .1990 Laatste concert Drukwerk in 67 minuten uitverkocht HILVERSUM - Op 4 fe bruari 1986 haalde Harry Slinger van de Amster damse popgroep de voor pagina's van bijna alle Ne derlandse kranten. De zanger met zijn onafschei delijke rode petje had als een kwajongen een steen door de ruiten van het Hil- versumse KRO-gebouw gegooid en was daar nog trots op ook. Slinger en de zijnen pikten het niet dat zij voor de zoveelste keer, een dag voor uitsluitend een onkostenvergoeding aan een tv-opname had den meegewerkt, en als klap op de vuurpijl hoor den dat de KRO de betref fende minuten niet zou uitzenden. Harry Slinger nu over 'zijn steen': „Ik had niet verwacht dat mijn actie zoveel zou losmaken in Hilversum. Misschien had ik voor een diplomatieker oplossing moe ten kiezen, maar ik handelde in een impuls en heb daar nog steeds geen spijt van. Ik ben nu 41 jaar en zou het nu niet meer doen. Toch denk ik dat die steen effect heeft gehad. In ieder geval wer den die onkosten-vergoedingen waarvoor artiesten werken in eens bespreekbaar. Wat niet wil zeggen dat er iets veranderd is sinds die tijd..", zo blikt Harry Slinger terug. De Amsterdamse groep houdt het na dik twaalf jaar voor gezien. Drukwerk is nu bezig aan een afscheidstournce door Nederland. Het definitie ve einde van Drukwerk zal in Amsterdam zijn. Dat gebeurt op 24 november in de Stads schouwburg. De kaartjes voor dat unieke evenement waren op 26 oktober in 67 minuten uit verkocht.... Gevoelens Een afscheid met gemengde ge voelens. Harry Slinger: „De Gooise Matras heeft mij echt niet altijd zien zitten. Vooral na die actie met die steen waren .we niet altijd even populair. Wij zijn een Nederlandse volksband met een mening en daar komen we voor uit. We zijn ook eens door de VARA geboycot omdat zij ons liedje Marjanneke seksistisch vonden. Ik kon die mensen maar niet aan hun verstand brengen, Drukwerk, met in het midden zanger Harry Slinger, die dat juist het tegendeel waar was. Ach, we werden wel vaker ver keerd begrepen, maar gelukkig bijna nooit door ons publiek. Ik merk ook dat mensen het jam mer vinden dat we ophouden. Wat er ook van ons is gezegd, we zijn nooit kleurloos geweest én hebben altijd gekozen voor origi naliteit." De reden van het einde van Drukwerk is simpel: „We vinden het welletjes na dik twaalf jaar. Bovendien wil ik iets heel anders gaan doen. Mijn hart ligt bij het toneel en ik hoop een carrière te kunnen beginnen als acteur op de bühne. Echt ervaring heb ik niet, behalve amateurtoneel en je doet als zanger natuurlijk wel bühne-ervaring op. Ik hoop een kans te krijgen me te bewijzen. Ik heb het zeker niet hoog in mijn bol en wil onder aan de lad der beginnen". Zenderproblemen Radio 1 DEN HAAG (ANP) De grensgebieden van Nederland en met name het noordoosten van het land zullen tot eind januari 1991 het programma van Radio 1 op de middengolf minder goed kun nen ontvangen. Dit is het gevolg van een defecte hoogspannings transformator in de Flevopolder. In september raakte een eerste hoogspanningstransformator defect, waardoor de hoofdzender voor Radio 1 in de Flevopolder moest worden uitgeschakeld. De uitzendingen werden overge nomen door een reservezender met evenveel vermogen. In de nacht yan zondag op maandag ging een tweede transformator stuk, waarna onmiddcLlijk is uitgeweken naar een noodzender voor de middengolf in Lopik. Deze zender heeft een vermogen van slechts 60 kilowatt, tegen normaal 400 kilowatt. Volgens een mededeling van de Nozeraa zal de ontvangst van Radio 1 in, de randgebieden van Nederland zwakker zijn. Er is meer ruis te ho ren en de uitzendingen kunnen worden gestoord door buiten landse zenders. De leverancier van de hoogspanningstransformatoren ziet volgens de Nozema pas eind januari 1991 kans om nieuw appara ten te leveren. Solo-album "De andere leden van Drukwerk hebben allemaal al andere bezig heden. Ik sluit voor mezelf niet uit dat ik na Drukwerk ooit weer eens een solo-album zal maken, maar daar ligt mijn eerste ambi tie op dit moment niet. Ik wil nog zoveel doen, ik ben nu 41 en heb het gevoel dat mijn leven op nieuw begint. In ieder geval zal men nog van me horen." Gezamenlijke studio voor TV2 AMSTERDAM - Het NOB zal studio 2 van zijn studiocomplex in Hilversum ombouwen tot een middelgrote en een kleine studio ten behoeve van de omroepen van TV2 (AVRO, TROS en Veronica). De omroepen hebben daartoe een contract gesloten met het NOB. Het contract behelst de levering van de faciliteiten voor televisie producties in de komende jaren. AVRO, TROS en Veronica zul len vanaf augustiis 1991 in een continu proces gedurende 12 uur per dag en zes dagen per week programma's maken in de nieu we studio's. Het gaat daarbij om actualiteitenrubrieken, informa tieve- en sportprogramma's, klei ne amusementsprodukties en praatprogramma's. HILVERSUM (GPD) - „Na '45 had je in Duitsland plotseling geen nazi's meer. Nu zijn als bij toverslag alle partijleden ver dwenen. Onze chefs van i)óór de val van de Muur werken nu alle maal in het westen", verzucht de Berlijnse bouwvakker Achim Finger vanavond op Nederland Drie jaar geleden zag tv-kij- kend Nederland Achim Finger in de filmreportage 'Friedrichstras- se, een straat met een muur' door Oost-Berlijn fietsen. In de docu mentaire 'De laatste dagen' van de NOS-filmers Jaap Walvis en Almar Tjepkema, die vanavond wordt uitgezonden, blijkt Achim zich nog steeds per rijwiel door zijn geboortestad te bewegen. Hij fietst echter niet meer naar zijn werk: '„Alles in de bouw ligt hier stil. De mensen willen hun grond terug", legt hij uit. Architect Herr Barg legt uit, dat voormalig DDR-heerser Eric Honecker van het Oost-Duitse deel van de Friedrichstrasse een straat met schitterende gebou wen had willen maken: „Hij wil de met een grootse herbouw af scheid nemen van de politiek en zijn leven. Maar de begroting ging vér boven het budget, dat de failliete DDR zich kon permitte- Toen Tjepkema en Walvis drie jaar geleden ook oostelijk van de beroemde grenspost 'Check point Charley' in de Friedrich strasse gewone mensen filmden, werd er aan de bouwwerken nog druk gewerkt: „Het oostelijk deel van één van de oudste en drukste straten van Berlijn was een grote, kilometer lange bouw put", zo herinneren ze zich. Toen het NOS-duo er in 1987 enkele weken met de Filmcamera rondzwierf wilden ze via ge sprekken met de bewoners van de straat een doorsnee geven van de Oostberlijnse samenleving. Het verslag werd ter gelegenheid van het 750-jarig bestaan van de stad Berlijn door de NOS-tv uit gezonden. Het verdwijnen van de Muur bracht Walvis en Tjepkemg op de gedachte dezelfde bewoners op nieuw op te zoeken. Met als cen trale vraag op de lippen: „Hoe is hun leven veranderd?" Tjepke ma: „In juni zijn we een paar da gen zonder camera terugge weest. Alle mensen, die we drie jaar geleden spraken, hebben we teruggevonden." Walvis: „We hadden ze eerder al onze eerste documentaire laten zien en ze hadden vertrouwen in ons. Ze wilden best opnieuw voor de ca mera's." („De laatste dagen", Neder land 3, vanavond, 21.04 uur tot 21.54 uur, NOS-tv). NEW YORK Acteur Gregory Peck ontmoette gisteren colle ga Danny DeVito (links) in het Museum voor Moderne Kunst in New York. De twee gaan onder regie van Israel Horowitz een film opnemen, die 'Others Peoples Money' heet. Peck werd ge ëerd op een avond, die het museum hem aanbood. (foto ap> Een kaal reptiel Anja Meulenbelt, feministe van het eerste uur en schrijfster van de onsmakelijke bestseller 'De schaamte voorbij', gaat op tour nee. Iedereen kan haar engage ren voor een causerie over haar nieuwe boek, dat handelt over de "onmogelijkheden van de heteroseksuele liefde". Na af loop van haar verhaal moet het honorarium van vijfhonderd gulden meteen contant worden afgerekend. Aan het feministi sche gedachtengoed valt nog steeds goed geld te verdienen. Een criticus heeft wel eens ver ondersteld dat het feminisme een bedenksel is van acade misch opgeleide vrouwen uit de zachte sector, die zichzelf op deze manier aan een heleboel banen hielpen. Nadat de eerste feministische bladen uit de grond waren gestampt, namen gewone kranten en bladen ook progressieve dames in dienst om de vrouwenpagina te gaan leiden. Daarna volgden de uni versiteiten, waar het in de menswetenschappen nu wemelt van de vrouwenstudies, waar briljante onderzoeksters de ene baanbrekende studie na de an dere publiceren. Hoewel het agressieve en militante feminis me al lang over haar hoogte punt is, lijkt het waarschijnlijk dat toch menige vrouwenpraat groep en lesbische workshop niet op het intekenlijst je van Meulenbelt zal ontbreken. Overigens is de spreekster zelj niet ontevreden over de verwor- venheden van het feminisme. Er zijn, zo schreef zij eens, nu im mers "vrouwen bij de brand weer en bij de marine. Er zijn feministische boerinnen. Vrou wen in de kerk. Vrouwelijke managers met Samsonite kof fertjes. In zwart leer gestoken sado-masochistes, en feministi sche hoeren". Maar wat nog steeds een groot probleem is, dat is de "hetero seksuele liefde". Al jaren gele den riep Meulenbelt haar geest verwanten op het gezin af te schaffen. Elke man was immers een verkrachter die zijn vrouw in het huwelijk onderdrukte. Wat was volgens haar een echte feministe? Dat was een vrouw die het huwelijksbootje vrijwil lig had verlaten: het huwelijk is voor de man, de scheiding voor de vrouw, luidde de leus. Over alimentatie werd in dit ver band wijselijk gezwegen. In het autobiografische 'De schaamte voorbij' paradeert een heel regiment mannen over de bladzijden, met wie Anja in tiem is geweest. Haar onstuimi ge karakter blijkt wel uit het feit dat ze menige minnaar de trap afschopte, of "bij de vuilnisbak zette", om even haar eigen taal gebruik aan te houden. De volgende kreet was dan ook: "Liever lesbisch". De pot ten, dat zijn de vrouwen die van vrouwen houden, werden de orakelpriesteressen van het fe minisme. Zij keken niet alleen neer op de "theemutsen", dat zijn de ouderwetse vrouwen die in het huwelijk bleven.opgeslo- ten, maar ook op de feministen die voor de mannen nog altijd in de gebruikelijke houding gingen liggen. De schrijfster Renate Rubinstein, die altijd al veel te geëmancipeerd was om feministe te kunnen zijn, maak te dit nieuwe feminisme eens als volgt belachelijk: "Als ik voor de zoveelste keer lees hoe Trees de verschrikkingen van het hu welijk overleefde, haar ketens van zich wierp en zich tenslotte vond of kwijtraakte in de vagi na van Truus, waarna zij op slag een boek schreef dat als een bord pap aan elkaar hangt, dan denk ik: ik word weer verneukt". Maar tot ontzetting van Trees en Truus, liet Anja al gauw het tentenkamp op Lesbos achter zich en ging zij weer kamperen op het vrouwvijandige eiland Man. "Ik vind neuken toevallig reuze leuk", was de ontstellende boodschap die zij op Lesbos ach terliet. Net als Trees, schreef zij ook een boek, dat eveneens als een bord pap aan elkaar hing, maar daarmee houdt de verge lijking op: Anja's hooglied op de liefde is niet opgedragen aan Truus of Eva, maar aan Adam. "Ik ben een vrouw, hij is een man, en dat is voor een aardige relatie een serieuze handicap", laat zij haar lezeressen weten, maar het is wel duidelijk dat we die uitspraak met een korreltje zout moeten nemen - ze is voorlo pig absoluut niet van plan haar Adam de trap af te smijten, of om hem bij de vuilnisbak te zet ten. Integendeel, ze geniet elke dag weer van het "vachtje" op zijn borst en rug, en van het "kale en vriendelijke reptiel" dat regelmatig uit zijn "nest van haar" oprijst. Een kaal rep tiel? Zijn er dan ook behaarde reptielen? Een behaarde slang, een behaarde krokodil, een schildpad met een "vachtje"? Maar dat is flauwe detailkri tiek. Je kunt van iemand uit de zachte sector tenslotte niet ver wachten dat hij alles weet. ...DE CA/UeOPOAHEN ZELF WILLEN NIET OF6EL05T WORPEN I ZDS REEN /S AAN BOORP. D£ STUURMAN, P£ ROE/FRS

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 22