Verpakking verkoopt het produkt Onzekerheden aan 'Bausparen' LUSV glijdt bij RW bijna uit 7ÏUIVENTIL Lood inzamelen Bonte was met voorwas kost f 2,20 Punten voor Van den Berg De inzameling van loodjes van wijnflessen komt van de grond. Eerder dit jaar werd de stich ting Het Loodje opgericht, die er naar streeft lood apart in te zamelen voor hergebruik. Naar schatting komt er via wijncap sules meer dan een miljoen kilo lood in het milieu terecht. Volgens de stichting wordt per jaar 5 miljoen ton lood ge produceerd. Voor benzine wordt hiervan 175.000 ton ge bruikt en in de verfindustrie 500.000 ton. Voor recycling wordt de helft inmiddels opge haald (tegen bijvoorbeeld 38 procent van alle gebruikte ijzer en staal). Knelpunten bij het hergebruik van lood zijn het ge bruik voor de jacht en voor de vissport. DINSDAG 13 NOVEMBER 1990 SAMENSTELLING RAYMOND PEIL De laatste loodjes worden ingezameld, door (v.l.n.r.: J. van der Meer (ini tiatiefnemer van de stichting Het Loodje). J. Peek (directeur Horecacen trum). H. van den Broek (voorzitter hoofddirectie Van den Broek winkelbe drijven). E.H.T.M. Nijpels (burgemeester Breda) en C. Kroesemeijer vice- voorzitter Federatie Herwinning Grondstoffen) (pr-foto) Duitse verzekeraars op Nederlandse markt Veel grote Duitse verzekeraars staan klaar om vanaf volgend jaar de stap te maken naar de Neder landse markt. Nu verzekeraars en fi nanciële instituten in een verenigd Europa met hun activiteiten de grenzen over mogen, lijkt de Neder landse klant aantrekkelijk, omdat de gulden voor zakenlieden maar weinig risico oplevert door de ster ke binding aan de Duitse mark. Voor de consument is voorlopig een afwachtende houding geboden. Ben Vaartjes, twintig jaar geleden verhuisd naar Duitsland, is al be gonnen met het werven van klanten voor de Duitse Bausparkassen. Die Sparkassen zijn voortgekomen uit het Duitse verzekeringswezen; via een Bausparkasse wil men jonge mensen laten sparen voor de latere aankoop van een woning. Volgens kan het Duitse systeem voor Nederlanders ook voordeel op leveren, omdat men bij het afsluiten van een contract met de Bauspar kasse meteen al een afspraak maakt over de rente die men uiteindelijk moet betalen als er bij deze Spar- kasse geld wordt geleend voor de (ver)bouw of verbouw van een huis. Die rente ligt momenteel op 5 pro cent. Op het gespaarde geld krijgt men als Nederlander een lage rente, maar toch is het volgens Vaartjes voordelig om aan Bausparen te doen, omdat men later een relatief groot bedrag kan lenen tegen 5 pro cent. Zolang de marktrente niet be neden de 6,5 procent komt, biedt het Duitse systeem volgens hem voordeel. Bij de Vereniging Eigen Huis in Amersfoort neemt men een afwach tende houding aan. Een woordvoer der vindt het aan de vroege kant om nu al in Nederland klanten te wer ven, omdat onduidelijk is, hoe op termijn de belasting zal reageren op de Duitse leningen. Nederlanders die met een hypotheek een huis fi nancieren, kunnen de rente daar van in mindering brengen op hun inkomen. In Duitsland werkt het Bauspa ren precies andersom. Duitsers mo gen bij de Bausparkassen belasting- wij sparen, maar mogen hun rente niet aftrekken. Daarentegen mogen ze soms fors afschrijven op het huis dat zij hebben aangeschaft. Afhan kelijk van het inkomen krijgen Duitsers van de overheid een pre mie als ze via een Baukasse sparen. Die mogelijkheid is er niet voor Ne derlanders die via een Baukasse sparen. De Nederlandse Spaarbankbond heeft onlangs een rapport over bouwsparen laten maken door drie wetenschappers van de Rotterdam se Erasmus Universiteit. Volgens de schrijvers van het het rapport kan bouwsparen een interessante bijdrage kan leveren aan het eigen woningbezit van mensen met hoge re inkomens. Het kan echter de za ken als hypotheekrente-aftrek, pre- miebouw en gemeentegarantie overbodig maken. Het bouwsparen kan echter niet worden bevorderd zonder dat het de overheid geld kost, concludeert het rapport. Het systeem verdient zich echter deels terug. Meer eigen vermogen bij de aanschaf van een woning betekent namelijk een klei nere hypotheekschuld en dus min der rente-aftrek. Ook zal minder een beroep worden gedaan op de pre miekoopregelingen, op de gemeen tegarantie en de huursubsidie. Vorige maand hield de Neder landse Vereniging van Bouwonder nemers een pleidooi voor bouwspa ren naar Duits model. De Erasmus- wetenschappers zien daar overi gens niets in, omdat het te veel re gels nodig zijn. Ook staatssecretaris Heerma heeft een werkgroep inge steld die het bouwsparen bestu deert. Zonder etiket herkent een bierdrinker z'n merk niet De consument die een produkt koopt gaat in toenemende mate af op de verpakking. Eind jaren 70 waren er ongeveer 4000 verschillende produkten te koop in de supermarkt, nu loopt dit aantal tegen de 9000 en over tien jaar zullen ruim 14.000 produkten te onderscheiden zijn wordt het merk steeds meer een houvast. De verpakking verkoopt het pro dukt. Een toenemend aantal produ centen geeft dan ook meer en meer geld uit aan verpakkingensontwer- pen. De verpakking heeft zo langza merhand net zo veel invloed op de verkoop van een produkt als de re clame en moet daarom mooi, her kenbaar en opvallend zijn. Uit onderzoek is gebleken dat bierdrinkers hun eigen pilsje niet herkennen als het flesje niet van een etiket is voorzien. Volgens Peter Sieben van Du Bois Ording Design, een bedrijf dat verpakkingen ont werpt voor tientallen opdrachtge vers, is er geen beter bewijs voor de stelling dat de verpakking het pro dukt verkoopt. Op etiketten en verpakkingen moet volgens Sieben het imago, dat een producent door middel van re clame om het produkt heeft heen gebouwd, tot uiting komen. "Zo moet de gezelligheid terugkomen in de verpakking van koffie". Macaroni En die gezelligheid slaat aan, blijkt uit een onderzoek dat het Amster damse onderzoeksbureau Trend box onlangs deed. Consumenten werd daarbij naar hun mening ge vraagd over veertien verschillende produkten uit de supermarkt. Goos Eilander, directeur van Trendbox, maakte de resultaten van dat onder zoek tijdens de conferentie 'Design van Verpakkingen'. Douwe Egberts werd door de ondervraagde consu menten als één-na-de-mooiste aan gewezen, na de macaronimix-pak- jes van Honig. Het Trendbox-onderzoek wees verder uit dat milieu-onvriendelijke verpakkingen, of verpakkingen waarvan de consument denkt dat ze milieu-onvriendelijk zijn, uit de gra tie raken. Van de ondervraagden bestempelde 65 procent glas als heel milieuvriendelijk, terwijl maar 12 procent dat van blik vond. En hoewel glas en blik even milieu vriendelijk zijn, zal de producent voor de verkoop beter voor glas Een bonte was met voorwas kost gemiddeld 2,20 gulden, een witte was met voorwas 2,50 gulden. Wie voor iemand een was doet kan deze vergoedingen als richtsnoer gebruiken. Zij zijn afkomstig uit de Budgetagenda 1991 van het Nederland Instituut voor Budgetvoorlichting (Nibud). Verder staan in de Nibud-agenda een schat aan informatie over manieren om te besparen op kosten en uitgaven. Deze agenda verdient zichzelf eenvoudig terug in een jaar. Men kan deze bestellen door 9,90 gulden over te maken naar giro 368700 van Nibud in Den Haag, onder vermelding van 'Agenda'. moeten kiezen. Kleur belangrijk "Wij adviseren klanten altijd in te spelen op wat de consument denkt. Probeer consumenten niet uit te leggen dat blik ook milieuvriende lijk is, zodat ze zonder schuldgevoel jouw produkt in blik kunnen ko pen. Het is makkelijker in te spelen op wat de consument gelooft dan op wat wetenschappelijk is bewezen", aldus Eilander. Peter Sieben is wat sceptisch als het gaat om het milieu. "Milieu is een marketinginstrument. Produ centen willen hun produkt verko pen, en als dat makkelijker gaat met een milieuvriendelijke verpakking, dan kiezen ze daarvoor. Dat ook het milieu daarmee is gediend, is mooi meegenomen. Maar het milieu speelt nog lang geen hoofdrol. Zo koos een zoutjes-fabrikant'net zo makkelijk voor het milieubelasten de aluminium in plaats van voor de milieuvriendelijkere transparante verpakking, omdat de kleur dan frisser leek". Kleur speelt een belangrijke rol in de verpakkingswereld. "Kleur zegt vaak iets over de prijs en de kwali teit van een produkt. Goudkleur in koffieverpakking wijst op hoge kwaliteit, maar goudkleur in de ver-» pakking van frituurvet lijkt juist goedkoop", meent Sieben. Impuls-aankopen Du Bois Ording Design heeft on langs Diamant frituurvet, marktlei der in haar branche, in een nieuw' jasje gestoken en de goudkleur in de verpakking afgeschaft. "De ver pakking is nu wit. Naast de merk naam die duidelijk naar voren komt, zijn over de verpakking ge lijkmatig droge frietjes verdeeld. Hiermee willen we laten zien waar-, voor het produkt dient. Verder heb-; ben we er rekening meegehouden dat het patroon in de verpakking doorloopt als de pakjes vet in het schap zijn opgestapeld, waardoor het de aandacht van de consument; trekt", aldus Sieben. Ruim 60 procent van alle aanko pen in de supermarkt zijn impuls aankopen, aankopen waartoe de- consument in de winkel wordt ver-' leid. En de consument laat zich lei-'< den, misschien zelfs wel manipule ren door de verpakking, die hier de rol van de silent salesmanspeelt. LEIDEN - In de eerste klasse van de volleybalcompetitie blijven de mannen van LUSV winnen. RW 2 bood overigens verrassende tegen stand en toonde aan dat onderschat ting van de jonge tweede ploeg van de Rijnsburgers een onverstandige zaak is. De studenten dachten waar schijnlijk na een wat gezapige winst van de eerste set gemakkelijk de punten te zullen kunnen binnenha len maar kwamen bijna op de kof fie. 15-10,14-16,15-12 en 15-11 na 10- 11. Als toen geen misverstand tus sen de eerste en tweede scheids rechter zou hebben plaatsgevonden bij een time out van LUSV zou RW best eens voor hun eerste verlies- punt hebben kunnen tekenen. Na het scheidsrechterlijke overleg was RW van de kaart en won LUSV ei genlijk louter op de service. Donar/Graficon 2 profiteerde van het ongenoegen aan de zijde van SKC over de arbitrage. Dat leidde SKC dat spelverdeler Langeveld node miste, tot verlies: 17-15,15-9,2- 15, 15-4. Gemini/Kangeroes 3 speelde een pittige wedstrijd tegen Liusna, 15-7, 12-15, 15-9, 15-9. De ploeg uit Voor- lL[Q4fatafegiffil1 Eric Grosman van Ter Leede is weer uitge lopen op zijn concurrenten. Door eenmaal te scoren bedraagt zijn voorsprong nu liefst vier treffers. Rob Bink van Leiden zorgde er met zijn twee goals voor dat hij nu voor het eerst een plaats in de top heeft. Datzelfde geldt voor Coen Warnau van Hazerswoud- Bij de zondagschutters maakte Wim Bouckaert (FC Lisse) een grote sprong door een puntgave hattrick De niet scoren de Robert Marijnen (VVSB) staat nog wel aan de leiding. ZATERDAG Ene Grosman (Ter Leede) '0 Leo van de Wetering (RCL) 6 Richard Trompert(Kagia) 6 Rob Bink (Leiden) 6 Coen Warnau (Hazerswoudse Boys) 6 Edwin Otte (Quick Boys)6 Denms Krijgsman (ARC)6 Rem Grooters (Oegstgeest)5 Edwin Grootendorst (RCL) 5 Marcel van der Blom (RCL) 5 Gerben Vogelaar (KRV) 5 Hans Verkuyien (Ter Leede) 5 Mark Ens (FC Lisse) 5 6 spelers met 4 doelpunten ZONDAG Robert Mari|nen (VVSB) 9 Edwm Verhoogt (Lugdunum) 8 Paul Pijpers (FC üsse) 8 (Docos) 8 t (FC L.sse) 8 Andre Hoekstra (Lugdunum) 6 Ton Arroyo (Foreholte) 6 Joost Vink (SJZ) 6 Perry van Es (ROAC) 6 Per Ve.ibr.el (ROAC) 6 P.eter van Zoest(Alphense Boys) 6 Marco de R.dder(SJC) 6 9 spelers met 5 doelpunten schoten had in Stevens en Van Veen de matchwinners. Bij Liusna moest het in de aanval teveel van Roodzand komen. Orion moest net als LUSV erva ren dat de combinatie van jeugd en routine niet mag worden onder schat. Novo 2 dwong Orion tot hard werken, 15-6, 12-15, 15-3, 15-8. DAC 3 weet niet van opgeven. Ridder- veld stond met 15-8,15-9,13-15 en 8- 1 op winst en verkeek zich op de vechtlust van DAC 3, 13-15. Bij de vrouwen moest de favoriet voor het kampioenschap RW het eerste setverlies incasseren. Daar tekende VCO voor, 9-15, 15-11. 2-15, 7-15. Maar erg verwonderlijk was dat achteraf eigenlijk niet want VCO wordt getraind door Hans Broere en als RW-er kent die zijn pappenheimers, uiteraard goed en weet ook de zwakke plekken, voor zover daar bij RW in het milieu van de eerste klasse van kan worden ge sproken. De Rijnsburgse kampi oenspretendenten zijn echter wel kwetsbaar op het punt van concen tratie. Dat kostte hen in de vorige competitie de titel. VCS had met debutant Valken geen enkel probleem, 15-9, 15-8, 15- 8. De service werkte goed bij de ploeg uit Sassenheim en daar kon Valken geen echte aanval op produ ceren. Liusna trof LUSV, dat met een off-day kampte. De studentes gin gen tenonder in een foutenfestival, 15-9, 15-8, 15-11 voor Liusna. Leython 4 verloor de derde set te gen Blok '77 door een knieblessure van Marjolein Kraal maar had vol doende kwaliteit over om toch on bedreigd te winnen, 15-7, 15-1, 10- 15, 15-8. S' 70 begon tegen Leython 3 met het winnen van de eerste set (15-12) maar kon daar geen inspiratie uit putten om door te gaan: 12-15, 2-15, 12-15. De derde set werd beslist op de service. S' 70 kon geen goede pass produceren die de basis voor de aanval is. In Up Go hoefde weinig anders te doen dan LUSV 2 te laten spelen. De tweede ploeg van de studentes versloeg evenals het eerste voorna melijk zichzelf, 3-1 voor In Up Go. ir bruto 277.128.90. tweede D 75.000.00. derde prijs: 108 winnaars elk bruto 1283,00, vierde prijs: 4815 winnaars elk 28.70, vijlde prijs: 71.202 winnaars elk 5,00 CIJFERSPEL 45 Eerste prijs: 1 winnaar, tweede prijs: 4 winnaars, derde prijs: 22 winnaars naars, vijfde prijs: 2404 v\ TOTO 45 geen v vierde prijs: 208 win- prijs- ge elk bruto 9,70. Van Loon niet tegen Wallabies AMSTERDAM (ANP) - Voor de eer ste maal in de bijna zestigjarige ge schiedenis van de Nederlandse Rugby Bond (NRB) zal de Neder landse selectie zaterdag een keur- team uit Australië onder de naam Wallabies partij geven. De wed strijd wordt gespeeld in het stadion De Vliert in Den Bosch. 3352,00, derde prijs: 86 winnaars £>e Wallabies, die een toernee ma ken door Europa hebben reeds wedstrijden gespeeld in Engeland, Frankrijk en Italië. Na de confronta tie met Nederland reist de ploeg naar Spanje om daar nog twee duels af te werken, alvorens eind novem ber de thuisreis wordt aanvaard. In de Nederlandse ploeg is een debutant opgenomen, de Eemland- speler Van Essenveld. Hij vervangt Marcel van Loon van DIOK die af gelopen zondag uit het veld werd gestuurd. Een international die dat overkomt, speelt voorlopig niet voor Oranje. TOT GELUK 45 Eerste prijs: 1 winnaar bruto 21 818,90, tweede prijs geen winaar, derde prijs: 12 winnaars elk 154,50, vierde prijs: 246 winnaars elk 11,70. WK Vijfde ronde: Clerc (Ned) - Stokkel (Ned) 1 -1Trao re (Ivo) - Sijbrands (Ned) 0-2, Autar (Sur) - Tchi- caya (Can) 1-1, Van der Wal (Ned) - Macodou N'Diaye (Sen) 1-1, Beyaert (Fra) - Van Aalten (Ned) 1-1, Specogna (Ita) - Watoetin (Sov) 0-2, Lepsic (Joe) Koeperman (VSt) 0-2, Mamina N'Diaye (Mal) - Gantwarg (Sov) 1-1, Tsjizjov (Sov) - Valneris (Sov) 1 -1Ba (Mal) - Veitsman (VSt) 0-2. Stand: 1. Sijbrands, Van der Wal, Valneris 7. 4. Van Aalten, Macodou N'Diaye, Stokkel, Gantwarg, Koeperman, Tsjizjov, Watoetin 6, 11. Traore, Ma mina N'Diaye, Veitsman 5, 14. Clerc, 4,17. Autar, Specogna 3.19. Lepsic, Tchicaya 2. Traore, Ma- ri 1 Tchicaya 2. Selectie voor LEIDEN - Na een zware trip door Roemenië van bijna vijf weken heeft tennisser Michael van den Berg zijn eerste punten voor de we reldranglijst veroverd. De 22-jarige Koudekerker kwalificeerde zich voor de Masters van een Satellite- circuit aldaar, maar had in de weken daarvoor al zijn doel bereikt. Van den Berg koos een jaar gele den voor een bestaan als proftennis ser. Hoewel hij naar vele buiten landse toernooien reisde, slaagde hij er steeds net niet in om kwalifi catie af te dwingen voor hoofdtoer nooien. Hij ondervond de moorden de concurrentie aan de onderkant van het wereldtennis aan den lijve, maar hoopt nu een belangrijke stap vooreaarts te hebben gezet. "Ik moet hier natuurlijk niet te lang tevreden mee zijn. Maar ik heb er wel naar toegewerkt en ben er ge lukkig mee. Dit is een stimulans om verder te gaan. Met twee punten sta je opj- plaats 890. Dat is in principe niets, maar het is een begin". De pu pil van trainer Berry Janse was ove rigens blij weer terug te zijn in eigen land nadat zijn missie was vol bracht. "Het eten was er slecht en ook de infrastructuur in Roemenië was belabberd". Door zijn lage 'ranking' op de computerlijst van de proftennissers zal hij voorlopig nog steeds vele kwalificatiewedstrijden moeten spelen alvorens binnen te komen in toernooien. In Den Haag werd hij afgelopen weekeinde zelfs geweerd in de voorronden van het Dutch In- door toernooi, omdat hij veel te laag staat op de ladder. "Daarom zal ik voorlopig nog wel de Satellite-toer- nooitjes van 25.000 dollar moeten afwerken. Hopelijk kan ik later het iets grotere werk aanpakken". De bij Dekker in Warmond spe lende Van den Berg is met zijn club nog op zoek naar een eerste vrouw in het hoofdklasseteam. Naast Van den Berg zelf spelen volgend jaar in elk geval de Roemeen George Cos- ac (een dubbelspeler uit de top hon derd van de wereld) en het 16-jarige Nederlandse talent Monique Kiene. Voor het eerst in zijn loopbaan is de Nederlandse tennisser Mark Koevermans de top-vijftig van de wereldranglijst binnengedrongen. De speler uit Bergschenhoek klopte Lezers Schrijven Henk Piket Tot mijn verbazing las ik woensdag in de rubriek Suizebollen een citaat van de heer Piket gericht aan de heer Wim van Duivenbode, oftewel Gé Rucht. Het is mij absoluut onduidelijk wat het privéleven van laatstge noemde te maken.heeft met het voetbalklassement van de Nieuws- week-bokaal. Spreekt hier de jaloe zie? Zijn reactie vind ik ronduit or dinair. Jammer dat zo iemand se cretaris is van een Leidse voetbal vereniging! Noor Bremmer Rietschans 3 Leiderdorp Michael van den Berg (loto archief) al eens op die deur, hij stond eerder dit jaar vijftigste, maar kwam deze week pas echt binnen: 48ste. basketbalteam BUNNIK - Bondscoach Ruud Har rewijn heeft vijf spelers van lands kampioen Commodore/Noordkop geselecteerd voor het Nederlandse basketbalteam, dat eind deze maand en begin december zich moet kwalificeren voor de eindron de van het Europees kampioen schap. Van de vijftien gekozen spe lers zullen er twaalf in actie komen. Nederland, dat tot nu toe twee van zijn drie duels won, opent de 'terugwedstrijden' op 28 november in Amsterdam tegen Polen. Verder zijn België en Italië tegenstander. De eerste en tweede plaats levert een startbewijs op voor de eindron de om de Europese titel (1991). Aan dat toernooi doen acht landen mee. De, selectie bestaat uit: Van Root- selaaf, Te Velde, De Waard, Cooper en Franke (allen Noordkop), Bottse, Schilp en Kuipers (allen Nashua Lasers), Pieterse en Bennes (beiden Bestmate Akrides), Koning en De Haas (VGNN/Donar), Van der Ark (Computerij), Van Poelgeest en De Jager (beiden Selex Weert). Forse nederlaag van THB Boys LEIDEN - De zaalvoetballers van THB Boys kregen gisteravond in Dordrecht een gevoelige nederlaag te verwerken in de tweede divisie tegen Rovedo. Met 5-1 gingen de bezoekers de boot in. De Boys hadden vreemd genoeg gedurende de hele wedstrijd het betere van het spel en creëerden de ene na de andere kans. De Rovedo-doelman ranselde evenwel alles uit zijn doel en al counterend sloeg de thuisploeg toe. Voor THB Boys scoorde bij een 2-0 achterstand Frans Bouckaert te gen. Wilt u iets melden? Bel 071- 161446 (Wim van Duivenbode) Dagelijkse tussen 10.00 en 12.00 uur. Of schriftelijk naar Post bus 54, 2300 AB Leiden. Aanvulling op de zaalvoetbal agenda. Woensdag speelt Boeren- burg in Noordwijk tegen het Rot terdamse COAL en in Den Haag krijgt FV Snoekie bezoek van Bax Op zondag 2 december or ganiseert Swift/Casba het Open kampioenschap van Leiden voor ATB-ers en veldrijders. Aanvang 10.30 uur De wielrenners Pa trick Bol, Peter Hoondert, Maar ten Ducrot, Sjaak Hanegraaf, Gerrit Solleveld en oud-kam pioen Joop Zoetemelk gaan zater dagmiddag om 15.00 uur bij LFC in Leiden voetballen (egen een elftal van bekende Leidenaars Twee voorzitters van atletiek- clubs stappen eerstdaags op. Het zijn Jaap van Amsterdam (De Spartaan) en Jan van Zijp (De Ba taven) Marathonschaatsrijdster Petra Moolhuizen, die onlangs haar contract na onenigheid met haar sponsor verscheurde, heeft een nieuwe geldschieter. Het is Kleyn trucks Pascal Vergeer (Warmond) is weer terug op het ijs. In Eindhoven werd hij twaalf de bij de B-marathon. De mara thonliefhebbers uit de Leidse re gio kunnen zaterdag 17 november dicht bij huis terecht. Op de Haagse ijsbaan De Uithof wordt die avond gestreden om de Keij- zer Cup. Aan de start ondermeer Richard van Kempen (Nieuw- veen), Hans van Egmond (Rijns burg). Frans Biemond (Nieuwe Wetering), Alex Jansen (Leiden), René Vergeer (Warmond), Aad Grimbergen (Rijnsburg), Rick van der Hoorn (Ter Aar) en Hahs van Leeuwen (Nieuwveen). Ook bij de B-rijders, veteranen en de vrouwen rijden een groot aantal regio-marathonschaatsers Wa- terpoloër Stan van Belkum heeft een punt achter zijn internationa le carrière gezet De 18 jarige voetballer Bram Marbus, zater dag nog invaller bij Noordwijk, maakt een kans om ingelijfd te worden bij de reserves .van MW Op 6 februari 1991 worden de jaarlijkse korfbalontmoetingen tussen de Nationale selecties en Leidse selectieteams gespeeld We melden weer wat vergaderin gen. Hockeyclub LMHC roept zijn leden bijeen op dinsdag 22 november. Een dag later is de beurt aan roeivereniging Die Ley- the. Op 27 november vergadert at letiekvereniging AAV '36 De NOS gaat volgend jaar acht ama- teurwielerklassiekers uitzenden. Verder werd op de algemene ver gadering van de KNWU besloten dat combinaties van kleine clubs Imogen starten in de promotie- i competitie Vanavond om 19.30 uur: UVS - Meerburg voor spelers onder de 21 jaar Oud-Alphenaar Henk den Duyn (ex-bestuurslid Alphians) wordt voorgedragen als voorzitter van de Koninklijke Baseball en Softballbond (KNBSB) Renbaan Nootdorp biedt morgenmiddag vanaf 14.30 uur weer een uitgebreid program ma Bij voetbalvereniging SVLV is een aantal selectie-elftal len keurig door hun sponsor in het nieuw gestoken De KNVB- voetbalcompetitie begint niet de eerste maar in de tweede week (7 en 8) van september Ex-wiel- renner Gerrie Knetemann liep drie uur vijftien minuten en tien seconden over de marathon van New York. Hij bezette een 6654ste plaats Philip Tijssen is de nieu we PR-man van voetbalvereni ging Meerburg De honkbalclub Vennep Flyers heeft in Howard Rafaëla een nieuwe hoofdcoach De NSF heeft er bij minister D' Ancona op aangedrongen kraslo ten te laten verkopen in sportkan tines en niet alleen op het post- kantoer of bij sigarenwinkels Tom O'Mahoney van de Noord- wijkse Golf Club is als 16de geëin digd in het nationale golfklasse- ment Bij de Leidse roeivereni ging Die Leythe is tot april een ledenstop Oud-Lugdunumvoet- bailer Jan Leget is bij UVS gehul digd voor zijn 25-jarig lidmaat schap De KNSB heeft ook dit seizoen de wedstrijd op de Weiss- ensee in Oostenrijk het predicaat 'wild' meegegeven De wieler kampioenschappen van Neder land worden ook volgend jaar (29- 30 juni) in het Limburgse Meers- sen gehouden Richard van Kempen werd in Utrecht door Frits Schalij naar de tweede plaats verwezen oij de City Bo kaal in Utrecht. Veteraan Cees Borst werd vijfde in Amsterdam UVS-B-regionaal Peter Sloot weg staat in de belangstelling van eredivisieclub PSV AV Holland en Swifttoer gaan volgend jaar (12 mei) een run-bike-run ontmoe ting organiseren De ijsbaan De Uithof in Den Haag krijgt op kor te termijn de beschikking over een computer-gestuurd doek dat over de baan wordt gespannen Zondag 18 november houdt roei vereniging Njord een Berliner Bootshow met wedstrijdboten die gebruikt zijn bij de WK in Tasmanië Morgenavond voet ballen de Leidse meisjes onder de 17 een wedstrijd in Krabbendijke tegen Zeeland. De vrouwen ko men een dag later in Sliedrecht uit tegen Dordrecht Door druk ke werkzaamheden heeft Rudi Nieuwenhoven zijn functie van WZK (Wassenaar) neergelegd

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 20