Geen fraude Ons Doel bij renovatie woningen Katwijks hardrockcentrum mikt op randgroepjongeren Een van de eersten die een rijbewijs haalde Gemeente wil in 1991 drie wijkcentra openen LEIDEN/REGIO DINSDAG 13 NOVEMBER 1990 Onderzoek wijst uit: LEIDEN - Woningbouw vereniging Ons Doel heeft geen fraude gepleegd bij het aanvragen van subsidie voor groot onderhoud en renova tie van 115 woningen aan de Lammenschansweg. De di rectie Volkshuisvesting van Zuid-Holland stelt dit vast in een reactie op suggesties in die richting van een bewo nersvertegenwoordigster. Deze woordvoerster, R. Dekkers, klopte onlangs aan bij Volkshuis vesting met het verzoek een onder zoek in te stellen naar de kosten van de verbouwing. Ze betwijfelt of met name het groot onderhoud aan 65 bovenwoningen wel zo veel kost als Ons Doel heeft opgegeven. Inspecteur Post ging hierop zelf een kijkje nemen en concludeerde dat er geen enkele reden is aan te nemen dat fraude is gepleegd. Hij merkt hierbij overigens op dat een definitief oordeel pas mogelijk is als de werkzaamheden geheel zijn af gerond. De klachten van Dekkers dat de huurders zo veel overlast ondervin den van het werk, weerlegt Post met de constatering dat 'ingrepen van dergelijke omvang nu eenmaal narigheid voor bewoners met zich meebrengen'. Van overmatige over last is Post niets gebleken. Daarbij wijst hij er op dat de bewoners voor af uitvoerig zijn voorgelicht over de plannen. In een reactie op de brief van Volkshuisvesting zegt Dekkers niet tevreden te zijn met de antwoorden. "Ik weet nog steeds niet waar de kosten van de verbouwing precies in zitten". Ze is voornemens de staatssecretaris van volkshuisves ting aan te schrijven. "Misschien dat die de zaak wel serieus onder zoekt". Bezwaren Dekkers is overigens verbolgen over de mededeling van Post dat hem niets is gebleken van overmati ge overlast. Daarmee heeft deze ambtenaar zich niet te bemoeien, zo meent ze. "Hij moet zich alleen be zighouden met subsidie-aanvragen, op andere gebieden heeft hij geen bevoegdheden". Nu uit een eerste onderzoek is ge bleken dat geen fraude is gepleegd, draagt Dekkers plotseling nieuwe bezwaren aan. De geriefsverbete- ringen in de bovenwoningen zijn volgens haar te duur voor de meeste bewoners. "Indien ze alles hetzelfde willen als de gerenoveerde bene denwoningen, komen ze op een huur van ongeveer 550 gulden. Dat kunnen velen niet betalen". Niemand is echter verplicht de geriefsverbeteringen te laten uit voeren. Huurders die kozen voor al leen groot onderhoud, betalen geen cent huurverhoging. De bewoners zijn hierover tijdens verschillende informatie-avonden uitvoerig voor gelicht. Bestuur Scum pleit voor komst beroepskrachten KATWIJK Het Katwijkse hard rockcentrum Scum gaat zich meer profileren als randgroepjongeren- centrum. Dit betekent dat het pro gramma voor de komende jaren zich toespitst op deze groep. Het kort geleden vernieuwde bestuur doet in haar beleidsplannen voor 1991 en de jaren daarna dan ook een dringend beroep op de gemeente om twee beroepskrachten toe te voegen aan Scum, zodat de plannen optimaal uit de verf kunnen komen. Koot ook privé failliet verldaard LEIDEN De ondernemer A.W.A.M. Koot is door de Haagse rechtbank failliet verklaard. Eerder dit jaar werd zijn taxibedrijf Kerk hof bv al met een bankroet gecon fronteerd. Koot heeft zijn faillisse ment zelf bij de rechtbank aange vraagd. Voornaamste schuldeisers van Koot zijn de Leidse ondernemer Blonk, de NMB-bank, een autole asebedrijf uit Amsterdam en de Wassenaarse advocaat J.J.A. Jans- Kaartkantoor station De Vink tijdelijk verplaatst LEIDEN - Het plaatskaartenkan- toor van station De Vink verhuist woensdag tijdelijk naar een plek naast de nieuwe fietsenstalling. Dat is nodig omdat op de huidige plaats een begin wordt gemaakt met de aanleg van een tunnel. Reizigers moeten zo'n vier weken rekening houden met een 100 meter lange looproute van loket naar trein. Mid den december is het nieuwe loop pad van loket naar tunnel gereed. Eind 1991 start de bouw van het de finitieve stationsgebouw bij De Vink. Het moet in de zomer van 1992 klaar zijn. LEIDEN - Geboren: Nina d.v. F.M.J.K. Beyleveld en A. Poell, Tjeerd z.v. T.C.L. van der Zwaan W.H. van Weeren, Stéphanie Valérie dv. A.A.M.J. Peels en E.A.M. van Stratum, Frank z.v. N. Noort en P.H.D. van Tol, Wouter z.v. F. Hoogeveen en M. van de Haar, Inge d.v. F. Hoogeveen en M. van de Haar, Victor Vincent Christiaan z.v. N.J.I, van Veen en G.C.B.M. Uittenhout, Berdina Eva Wilhelmine d.v. H.J.C. Zwaan en L.F.A. Bonink, Ralph Richard z.v. J.P. Depondt en S R. Simson, Amal d.v. H. Mokhtala en N. Nouar, Caroline Tessa Agnes d.v. E.J.C. van Hartingsveldt en M.A.H. Peter- se. Maaike d.v. A. van Kapel en A. van Dok- kum, Myra Nicotine d.v. A. Poptie en J.G. van Soest, Michelle Elisabeth d.v. L.P.H. Zonne veld en E.T. Visser, Ron z.v. T.E. de Jong en A. Dorrepaal, Deriise Hendrica Margaretha d.v.: M.T.H. Heijn en Y. Sieval, Patricia Christina d.v. R. Broekhuizen en I.C. Schonk, Tristan Marinus Johan z.v. R.R. van Khngeren en M. Matze, Linda Martha d.v. P. de Jager en J. van den Berg, Kim Maria d.v. H. de lange en E.H.C.M. Portegies, Leonie Paulina d.v. P.J.M. Steenvoorden en M.A.J. Bierman, Gijsbert Jan Constantijn z.v. G. van Rhijn en M. Durieux, Jennifer Lizette d.v. E.T.J. van der Meij en J.C. Havenaar. Jasper z.v. S. Dijkstra en D.J. den Boef, Menno Jan z.v. K. Andeweg en M. Broek, Derek Jan Viktor z.v. J.G. Zanen en B. Hem- melder, Jip Johan Caesar z.v. J.M. Janssen en A. Uitenbroek, Alice d.v. H.J. van der Horst en S. Whittle. Emily d.v. H.J. van der Horst en S. Whittle. Wiebe Willem z.v. D. van Duijn en J. Haanstra. Henny Naftali z.v. K.H.C. Mugge en A.M. van Dijk, Niels Wouter z.v. C.N.A. van Diemen en N. Threels, Tessa Elizabeth d.v. C.N.A. van Diemen en N. Threels, Davey Va- lentijn z.v. P.B. KLeine en M.H.J. ter Veen, Rick Yannick z.v. C.J.J. Wendt en H.C.F. de Greef. Prisc.lla d.v. M C. Blok en I.P.M.A. Kuij- pers. Miranda d.v. Q.C. Noort en B.P. Brug man. Johan Peter z.v. P.C.M. Fles en H.J. de Vries, Axel z.v. P A. Post en A. Haitsma, Mar- lous Eveline d.v. A.F.J.M. Kirch en M.J. Hoge- boom, Patrick z.v. L.A.G. Lagendijk en J.A. Dikhooff. De gemeente Katwijk heeft eer der dit jaar het besluit genomen om een straathoekwerker (een zoge naamde categoraal jongerenwer ker) te subsidiëren. Het bestuur van Scum zegt het te betreuren dat zij in eerste instantie niet in aanmerking is gekomen voor deze beroeps kracht. Dat Scum nauwelijks be trokken is geweest bij de advisering over de besluitvorming rond de straathoekwerker, zit het bestuur ook niet lekker. Secretaris J. Burgerhout: "Mo menteel hebben wij twee kanjers van vrijwilligers die de andere vrij willigers begeleiden. Goed be schouwd brengen zij het Scum-be- leid ten uitvoer. Dit is typisch werk voor een vaste professionele kracht en die missen we". Burgerhout is toch niet pessimistisch en denkt dat er uit gesprekken met wethouder A.C. Berkheij en met Kubus '85, de stichting voor sociaal cultureel werk waar de straathoekwerker wordt ondergebracht wellicht mogelijkheden zijn om een oplos sing te vinden voor het gemis aan een beroepskracht. Het doel van Scum is het verbete ren of, negatief geformuleerd, het niet verslechteren van de situatie van randgroep- of zwerfjongeren in Katwijk. Vanwege de muziekvoor- keur van een groot aantal bezoekers en vrijwilligers heeft Scum vooral de reputatie van hardrock-centrum gekregen. Afhankelijk van de voor keuren van de toekomstige bezoe kers kan dat best eens veranderen. Burgerhout: "Die hardrock-reputa- tie had meer te maken met de men sen die destijds op het centrum kwamen. En smaken veranderen nu eenmaal. Tegenwoordig draaien we vaak de vijfde en de negende van Beethoven, dat zegt al genoeg". Functies Het jongerencentrum Scum - mo menteel nog gevestigd aan de Helmbergweg maar straks in een nieuw onderkomen op het parkeer terrein Noordduinen heeft drie specifieke functies. De eerste is ont moeting en recreatie. Het dagelijks geopende centrum is voor de bezoe kers een ontmoetingsplaats waar overdag veel aan sport wordt ge daan. In de avonduren ligt het ac cent op de inloopfunctie en de ver gaderingen. Ook muziek vult een groot deel van de tijd. Een andere element in het pro gramma van Scum is de educatie van vrijwilligers en bezoekers. De begeleiders worden veelal gecon fronteerd met vroegtijdige school verlaters en met jongeren die er spijt van hebben dat zij niet hebben doorgeleerd of die bang zijn om weer naar school te gaan. Het be stuur heeft geld beschikbaar ge steld voor laagdrempelige cursus sen, die passen in het leef- en denk klimaat van de doelgroep. Daar naast is binnen Scum ook veel voor lichtingsmateriaal over opleidingen te vinden. Ook niet onbelangrijk is de poot dienst- en hulpverlening en de be hartiging van de belangen van de jongeren. Gebleken is dat een groot deel van de Scum-bezoekers en vrij willigers problemen hebben op de volgende, in het beleidsplan duide lijk geformuleerde terreinen: wo nen, werken, leren, gezondheid, vrijetijdsbesteding, politie en justi tie, financiën en sociale contacten. De twee begeleiders van het cen trum hebben de verantwoording veel aandacht te besteden aan der gelijke problemen. Als het nodig is treden zij in contact met ouders of met de school. Zij begeleiden zo no dig de hulpvragen en werken hier voor nauw samen met (jeugd)hulp- instanties. De begeleiders worden hierin bijgestaan door het JAC-Kat- wijk. Volgens de Scum-secretaris is het beleid dat nu voor de komende ja ren op papier staat niet veel anders dan dat van het afgelopen jaar. "In feite hebben we nu verwoord wat we al gedaan hebben. De verande ring ten opzichte van voorgaande jaren heeft meer te maken met ten densen in het jongerenwerk. Het is niet zo dat het roer radicaal is omge gooid of iets dergelijks". Scumjeugd Voor het jaar 1991 heeft het Scum- bestuur een begroting van 182.500 gulden. Ruim 34.000 gulden daar van wordt gesubsidieerd door de gemeente. Andere inkomsten moe ten komen uit barwinsten en en treegelden. De meeste onderdelen van de be groting verschillen niet van voor gaande jaren. Vooral voor de Scum- Politie sleept vijf auto's weg van geopende Witte Singel LEIDEN De Leidse politie heeft gistermiddag vijf auto's weggesleept op de Witte Singel. De doorgang werd te veel ver sperd door de auto's die aan de kant van het water stonden. Dat leverde voor al het verkeer, maar vooral voor de bussen veel problemen op. De meeste bus sen rijden over de Witte Singel nu de Breestraat een week is af gesloten. Volgens politiewoordvoerder Graveland is in de ochtend nog geprobeerd regelend op te tre den, maar in de middag liep het verkeer vast. Daarom werd be sloten de auto's die het meest in de weg stonden te verwijderen. Een van de auto's die werd weggesleept, is van universi- teits-medewerker Beukering. "Ik werk in de Kaiserstraat die nu ook is opengebroken. Je kunt daar nergens parkeren. Toen de Witte Singel was afge sloten voor werkzaamheden, parkeerden veel mensen hun auto aan de waterkant. Dat mocht niet, maar er werd niet te gen opgetreden. Ik vind dat de politie dan nu consequent moet zijn. Er had coulanter moeten worden opgetreden. De politie had alleen een bekeuring moe ten uitdelen", vindt Beukering, die een rekening van 233,50 gul den kreeg gepresenteerd voor het wegslepen. Volgens Beukering was giste ren onduidelijk dat de weg weer was opengesteld. Maar politie woordvoerder Graveland wijst erop dat de Witte Singel al weer wordt gebruikt sinds afgelopen vrijdagmiddag vier uur. LEIDEN Een van de laatste industriële bedrijven verdwijnt beetje bij beetje uit het Leidse straatbeeld. De ge bouwen van de HCG bij de voormalige groenteveiling maken plaats voor woningbouw. De sloop is in volle gang. De HCG is overigens nog niet geheel verdwenen uit Leiden. Aan de overzijde van de gebouwen die nu worden ge sloopt, staan nog delen van het bedrijf. (foto wim Dijkman) jongeren tussen de 12 en 16 jaar oud worden de kosten voor het nieuwe jaar aanzienlijk hoger geraamd. Kreeg deze groep vorig jaar nog een subsidie van 1900 gulden, voor 1991 staat ruim 9000 gulden op het ver langlijstje. De gerezen kosten zijn voorname lijk 'te wijten' aan de grote groei van de groep jongste Scummers. Zij hebben een eigen avond op de don derdag en het is de bedoeling dat er af en toe voor hen iets op zaterdag avond wordt georganiseerd. Ook hebben zij een eigen deur-, disco- en barploeg. Met behulp van de bege leiders organiseren de jongeren hun activiteiten zoveel mogelijk zelf. Een nieuwe post wordt gevormd door de cursussen. Het is de bedoe ling dat er onder meer een horeca- cursus wordt georganiseerd door de begeleiders. Tevens moet uit deze op 15.000 gulden geraamde pot een computercursus, cursussen voor de begeleiders en een cursus vergader- technieken voor het nieuwe be stuur worden betaald. In deze zaken ligt ook direct het educatieve karakter dat het jonge rencentrum heeft. In haar beleids plan noemt het bestuur dit 'een der hoofddoelen van de volwassen heid'. "Zonder het educatieve ele ment zouden andere functies van Scum nauwelijks inhoud kunnen krijgen". In kader van sociale vernieuwing LEIDEN Bewoners van drie Leidse wijken kunnen volgend jaai met vragen aan de gemeente op éen plaats terecht. Er komen drie zoge naamde wij kin formatiecentra in Leiden-Noord, Pancras-Oost en de Slaaghwijk (Merenwijk). Wanneer deze centra exact worden geopend is nog niet bekend. Wel dat zij vijf halve dagen per week geopend zijn. Het oprichten van deze wijkinfor- matiecentra is een van de plannen die de gemeente Leiden heeft ge maakt in het kader van de sociale vernieuwing. Op deze manier moet worden tegengegaan dat het de bur ger niet duidelijk is wie hij bij de ge meente moet aanspreken. Ook wil de gemeente voorkomen dat de bur ger vele malen van de ene naar de andere afdeling wordt doorverwe- Het is niet de bedoeling dat de wijkinformatiecentra alle proble men of vragen van bewoners oplos sen. Wel moeten deze centra de vra genstellers meteen naar de juiste af deling doorverwijzen en zorgen dat de burger sneller antwoord krijgt op zijn vragen. Raadslid Biegstraaten (CDA) drong er gisteravond tijdens een raadscommissievergadering op aan de centra ook op zaterdag te ope nen. Van Houten (SP) vond de ope ning gedurende vijf halve dagen per week juist aan de ruime kant. Wethouder Van Dongen wil de in formatiecentra voorlopig vijf dag delen per week openen. Dat kan in de ochtend of middag, maar ook in de avond zijn. Wanneer de centra precies van start gaan, kon zij nog niet zeggen. "Het is belangrijk dat de ambtenaren die de informatie ge ven, zeer goed geïnformeerd zijn over de gemeentelijke organisatie. Die moeten daarvoor worden opge leid. Het is niet te zeggen hoeveel tijd dat vergt". Lezers Schrijven Koets-o-theek Gemeenteraadsleden, ik hoop dat wanneer u op 13 november de Koets-o-theek bezoekt, u dan niet te veel drinkt want anders kunt u mis schien uw eigen lawaai en dat van anderen niet meer uit elkaar hou den. Ik wil vooraf stellen dat de uitno diging natuurlijk leuk is. Maar uit onderzoek dat wij in Leiden hebben gedaan, is gebleken dat er wel dege lijk overlast is. En na intensief on derzoek in Utrecht en Haarlem blijkt dat discotheken nou eenmaal liefst niet in de bebouwde omge ving moeten staan. Ik begrijp ook niet zoveel van de uitnodiging- Wil men nu in de Kruisstraat blijven omdat men daar wil bewijzen dat er geen overlast is. De politiek kan toch bij de buur vrouw Koek (PvdA) terecht om naar die overlast te vragen. Als het er om gaat dat de Koets de buurman van de Marepoortkade moet worden, kan ik zeggen dat wij het idee hebben dat we sterk ge noeg zijn om dat te voorkomen. En nogmaals, wij zullen alle krachten bundelen om de Koets-o-theek niet naast de deur te krijgen. Het is immers eigenlijk alleen maar het. idee van de PvdA om de Koets naar de Lammermarkt te krij gen. Geen enkele andere fractie heeft zich uitgesproken voor deze plaats: Kortom, de bewoners van de Marepoortkade zitten niet stil en hebben in de afgelopen maanden behoorlijk wat onderzoek gedaan. Maar het is nu eenmaal zo dat waar alcohol gebruikt wordt, meestal overlast is. Daar kunnen we over meepraten, want we hebben nog een paar hore- ca-buren die we regelmatig moeten bellen om hen fatsoen bij te bren gen. D. Sloos Vereniging van Huiseigenaren Marepoortkade Marepoortkade 4 Leiden Duitsland Oost De door de Leidse Volksuniversiteit-K&O georganiseerde Duitsland-cyclus wordt op woensdag 14 november door Hans van As geopend met de dialezing Duits land Oost. Tijdens deze dialezing zijn er beelden over Berlijn met en zonder muur. Ook andere aspecten komen aan bod. De lezing is in de Kapelzaal van K&O, aanvang 20.15 uur. Kaarten zijn verkrijg baar bij K&OOude Vest 45, dagelijks tij dens kantooruren, tel 141141. Leidse geschiedenis Het Leidse Volkshuis organiseert een cursus Leidse geschiedenis. De cursus bestaat uit zes bijeenkomsten van twee uur. Er wordt gebruik gemaakt van dia's en video's en van oorspronkelijk materi aal van vroeger. De cursus is op donder dag en kost 50 gulden, inclusief lesmate riaal. Inlichtingen bij het Leidse Volks huis, tel. 149180. Echtscheiding Bij het Fiomburo in Leiden start half no vember een groep voor kinderen van ge scheiden ouders. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. De kindergroep komt één keer per week bij elkaar. Zij krijgen al spelend de gelegenheid om met hun vra gen en ervaringen te komen. Er zijn 10 bijeenkomsten. Kinderen van 8 t/m 10 jaar kunnen zich opgeven bij Fiomburo, Langegracht 65a, tel 226199 of 226098. Van onze redacteur Emiel Fangmann LEIDEN "Ik stond er van te kijken, want ik sta bekend als een kalme rijder", sprak gisteren een in 1906 geboren blozende heer voor het kantongerecht. De weke lijkse zitting was geheel aan ver keersovertredingen gewijd. En na wat geruststellende indrukken opgedaan te hebben, voegde hij schoorvoetend toe: "Ik heb nog maar 64 jaar mijn rijbewijs". Rechter mr. J. de Haan noemde het een unicum. "Nog nooit heb ik iemand van uw leeftijd voor een verkeersovertreding terecht zien staan. U hebt een hoge leef tijd, maar u had ook een hoge snelheid". De bejaarde had op de Engelendaal in Leiderdorp een snelheid van 114 kilometer per uur bereikt. Voorwaar een presta tie op een stuk waar 50 kilometer de maximaal toegestane snelheid De officier van justitie, ver keersschout ing. J. de Moor, gaf in eerste instantie blijk van histo rische belangstelling. Niet naar de toedracht van de overtreding, maar naar de datum van 's mans afrijden. "U moet een van de eer sten in Nederland zijn geweest, die het rijbewijs haalde. Ja, u reed zo hard dat er geen schikking plaats kon vinden. Ik eis een boe te van 460 gulden, waarvan 160 gulden voorwaardelijk". Rechter de Haan noemde het een milde eis, waarschijnlijk om dat er niet over voorwaardelijk in trekking van de rijbevoegdheid werd gesproken. Omdat de man toch schrok van het bedrag zei De Haan sussend: "Het is maar zeven gulden per kilometer". Uiteinde lijk oordeelde de rechter gezien het unieke karakter van zaak èn man zelf nog iets milder. 460 gul den waarvan 200 gulden voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar. Vervaldatum Vasthoudend bleek een Lissese dame. Zij was tot haar veront waardiging buiten het dorp be keurd en gaf de overtreding toe. "Ja, ik reed inderdaag 69 kilome ter per uur. Ze pakten daar alle auto's, terwijl er helemaal geen bebouwing is". Mevrouw had niet op de achter kant van het procesverbaal geke ken en had de boete ten tijde van de overtreding niet betaald. Ze had gewacht tot ze een acceptgiro kreeg, om de 80 gulden te betalen. Daarmee wachtte ze zo lang, dat giro kreeg. Nu moest ze 110 gulden gaan betalen. Direct maakte ze 80 gulden over, maar kreeg die naar de gewoonte weer teruggestuurd, omdat het bedrag te laag was. Haar verweer: "Op de eerste gi ro stond geen vervaldatum". Offi cier van justitie De Moor: "Kijkt u eens op de achterkant van het procesverbaal". Daarop was aan gegeven, dat boetes binnen 14 da gen betaald moeten worden. "Ja hoor es, ik heb alleen op de giro gekeken en die heb ik lang laten liggen. Er stond niet op dat ik voor die en die datum moest beta len", zo diende de Lissese hem van repliek, terwijl ze kalm en broodnuchter bleef. Maar de offi cier bleef op het standpunt staan dat ze 110 gulden moest betalen. Rechter de Haan was ongekend openhartig: "Ik vind het allemaal moeilijk te volgen. Betaalt u die 80 gulden maar". Ontstemd De Engelendaal kwam opnieuw aan de orde in de zaak van een heer uit Moerkapelle: "Ik ben ont stemd, meneer de rechter". Ook hij had op de Leiderdorpse Enge lendaal te hard gereden. "Maar niet zo hard als die meneer van 84 daarstraks", zo gaf de rechter toe. Toch was ook 107 kilometer te hard als je maar 50 kilometer per uur mag. De man ontkende het feit niet, maar was ontstemd omdat hij naar zijn zeggen een'goede reden voor de overtreding had: "Ik was de weg kwijtgeraakt. Iemand had me geholpen en toen was ik hele maal gefixeerd op een voetgan gers-oversteekplaats, waar ik me op moest oriënteren, ik moet toen onbewust harder zijn gaan rij den". Niemand merkte gisteren op dat die fixatie de zaak misschien nog gevaarlijker maakte. Rechter en officier namen genoegen met de verklaring van de verdachte: "Het ligt niet in mijn normale ge drag". "U bent een nette man", merkte de rechter nog op, in het midden latend of het een vraag of een constatering was. En de door de officier geëiste 410 gulden ver laagde hij in zijn vonnis naar 350 gulden boete. Gode bui Een heer uit Noord wijk ver scheen vanuit de bankjes met een zodanige komische voortvarend heid voor de rechter, dat deze ook niet serieus meer kon blijven. De man had in zijn achternaam het woord haak. En de voorvoegsels waren voor rechter De Haan on duidelijk. Hoe heet u precies, het zal waarschijnlijk niet 'In de Haak' zijn, informeerde hij. Het ging allemaal om een lichte parkeerovertreding in de bad plaats, die de man eerder met 35 gulden had kunnen afbetalen. De verdachte maakte theatraal mis baar en begon al over hoger be roep. Maar de officier eiste een verhoogde boete. "U had hem gewoon een eindje verderop moeten zetten". De rechter had wel een suggestie waar dat dan moest gebeuren en grapte: "In Katwijk". Daarna werd de zaal snel beklonken: "Ik ben vandaag in een goede bui. 35 gulden boete".

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14