NOVO houdt schade beperkt 1 De Zijl/LGB boekt zege in rommelige wedstrijd Miniem verlies Foreholte Leython ondanks puntverlies nog steeds op tweede plaats Jaargangsrecord voor zwemster Fleur Bakker Scylla met Patrick Swier naar winst en verlies PAGINA 18 DO/STAD SPORT MAANDAG 12 NOVEMBER 1990 LEIDEN - In de volleybalcompeti- tie lieten bij de mannen alle regiona- le teams wel een puntje vallen. NOVO begon met een serie per- fecte aanvallen en overrompelde Piet Zoomers totaal. Spelverdeler Kees Ouwehand was uitstekend op 1 dreef en hij lanceerde met name de driemeter aanvallers keer op keer. Met 15-5 werd de eerste set royaal binnengehaald. Tegenstander P.Z. 't toch een geroutineerd team, kwam goed terug. De pass en het spelver- delen bij NOVO viel wat terug en de middenaanval van P.Z. kwam steeds vaker door. De balans sloeg om en met 10-15 was de stand weer gelijk. Ook in de volgende set kon NOVO niet voldoende concentratie opbrengen om terug te komen (8-15) en pas na 4-9 in de vierde set kwam de ommekeer. Verantwoordelijk hiervoor was Cas Breemen, die de stand met zijn moeilijke serve op 9-9 bracht. Het publiek ging zich nu echt roeren en die steun plus enige harde smashes van Frank de Vetten zorgden voor een nipte 15-13. In de vijfde set was NOVO sterker het geen in een 11-15 tot uitdrukking kwam. Gemini begon zoals men de laatste weken gewend was namelijk overdonderend en het arme DOS had totaal niets in te brengen. Met liefst 15-2 en 15-4 leek zich een deba cle af te tekenen voor DOS. Echter de beruchte derde set leverde weer een enorm gebrek aan concentratie bij Gemini op, hetgeen door DOS de mogelijkheid bood langzaam aan in zijn ritme te komen en wat terug te doen met 10-15. Vanaf dat moment deed Gemini verwoede pogingen om het karwei af te maken, maar DOS was nu de gelijke geworden van de Voorschotenaren. Het mocht allemaal niet meer baten en Gemini ging tweemaal net aan de mist in (16-17 en 14-16), waarmee de mooie koppositie verloren ging. Leython 2 kon eigenlijk alleen in de eerste set goed tegenstand bie den. Het kwam zelfs nog met 12-10 voor tegen Inter Amicos, maar ver loor die set door vijf persoonlijke fouten op rij met 12-15. Daarna was het zelfvertrouwen dusdanig ge schonden. dat Leython 2 er niet meer aan te pas kwam en Inter Ami cos heel gemakkelijk met 6-15 en 8- 15 de winst kon veilig stellen. In de promotieklassen ontbrak bij Graficon George Hageman te gen het hooggeklasseerde Super Spanning. Desondanks Speelde Do- nar een prima wedstrijd met veel spannende momenten. Zoals uit de uitslag ook zal blijken wogen de ploegen goed tegen elkaar op (3-2 voor Donar). Gemini 2 startte met een 2-4 systeem tegen Netwerk en verloor het de eerste set met 5-15. In de vertrouwde 1-5 op stelling ging het gelijk een stuk be ter en liep het naar een 14-11 voor sprong. Toch lukte het net niet het benodigde punt te behalen (14-16). Ook in de derde periode gaven de ploegen elkaar niets toe en weer was het Netwerk, dat ietwat geluk kig de zege greep, nu met 13-15 (0-3). Kalinko en VCS speelden geen bes te wedstrijd, maar een paar sterke momenten van VCS waren wel vol doende voor een 0-3 overwinning. In de eerste en derde set nam VCS een grote voorsprong, die door per soonlijke fouten even zo snel teniet gedaan werden. Door de betere aan val won VCS toch. In de tussenlig gende set kwam het standsverschil beter tot uitdrukking (16-17, 6-15, 16-17). Radius 3 wist de zegereeks van RVV drastisch te onderbreken. De geroutineerde Gouwenaars, met een aantal eerste en ere divisie spe lers in zijn gelederen, wist de tekort komingen van RVV pijnlijk aan het licht te brengen. Toch was de aanval nog niet eens het grote probleem, dat was veel meer de pass. Toen ook nog spelverdeler Ronald Verhey met een vingerblessure uitviel in de vierde set was het helemaal gedaan (11-15,15-8,15-10,11-15,15-4, dus 3-2 voor Radius). Een nerveus Leython 3 redde het in de eerste set niet te gen Agon en verloor met 6-15. Beter ging het. hierna wel. De tweede set werd echter verlo ren (11-15). In de derde set leverde een dubbele wissel na een forse ach terstand nog enige punten op (Ton Verwoert voor en Freek Weidema achter erin), echt helpen deed het niet: 4-15 en 0-3. Bij de vrouwen kende Gemini natuurlijk wel enige problemen met de onderbezetting van het team, maar de invalsters deden het uitste kend. Tegen Zovoc in Zoetermeer (dit team stond op gelijke hoogte) speelde Gemini een goede wed strijd zonder zwakke ogenblikken. Alleen de derde set ging verloren (14-16), in de overige was het de be tere ploeg (13-15, 14-16, 8-15). De vierde set gaf het echte krachtsver schil goed aan. In de promotieklassen ging er veel aandacht uit naar de ontmoe ting Leython 1 en Gemini 2. Ley thon begon met een groot over wicht en liep soepel naar 15-2 door toedoen van vooral hoofdaanvalster Ko Pronk. Gemini kwam terug doordat bij Leython de middenaan val het liet afweten via 8-15. De der de set werd eigenlijk de beslissing. Beide teams gaven niets toe en in een nek-aan-nek race werd de 14-14 stand bereikt. Toen gaf de iets bete re aanval van Leython de doorslag: 16-14. In de vierde set was de strijd gestreden en won Leython gemak kelijk met 15-7 en 3-1, waardoor het samen met DVC op kop bleef. Zo wel in de eerste als tweede set kwam WW met liefst 1-10 achter te gen Ridderveld, door een sterkere serve. De pass was in die periodes nergens. Daarna krabbelde WW wel terug, maar natuurlijk was het gat te groot om helemaal te dichten (13-15 en 6-15). Ook de derde set ging vervolgens verloren: 12-15. Oikos - NOVO was een lange wedstrijd, waarin NOVO met 5-13 voorkwam en het nog heel moeilijk kreeg: 13-15. Oikos voelde dat er meer inzat en ondanks dat NOVO tweemaal nog terug kon komen won het met dezelfde cijfers: 15-13. Na een gelijkopgaande derde set (16-14 voor Oikos) was de vierde nog de spannendste. Via 14-7 werd het nog 14-12 voor Oikos uitmaakte naar 15-12 en 3-1. In de eerste set wa ren Super Spanning en Leython 2 aan elkaar gewaagd (15-13 voor Su per). De sterke en zuivere opslag van Super deed de pass van Ley thon 2 daarna alle kanten opschie ten. Onzekerheid sloop in de ploeg en vele fouten deden Leython 2 de das om met tweemaal 15-1 (3-0). Ka linko toonde eens te meer aan één der meest serieuze kampioenskan didaten te zijn in de ontmoeting met Gemini 3. LEIDEN/WADDINXVEEN - De Zijl/LGB slaagde er zaterdagavond in DZV te verslaan. Zonder te over tuigen trokken de Leidenaars met 18-15 aan het langste eind. LZ 1886 verloor in Waddinxveen met 11-6 van De Gouwe. Bij de vrouwen kon De Zijl/LGB het belangrijke treffen tegen Merwede niet in winst omzet ten. In Dordrecht werd het 9-7. De Zijl/LGB hield aan het treffen met DZV uit Delft twee punten over. Daar is verder al het positieve wel mee gezegd. Albert Spijker meende na afloop dan ook: "We hebben gewonnen en de rest zullen we maar snel vergeten". Vlak voor het einde van de tweede periode bij een 8-7 stand werd Delftenaar Jan Bert Nienhuis (wegens een slaande beweging) zonder vervanging uit het water gezonden. Met nog twee perioden te gaan lag een monster overwinning voor het grijpen. De eerste vier maal balbezit leverde ook evenzovele treffers op, hierna ging er echter van alles mis en kon DZV zelfs nog acht goals scoren. Spijker: "Na die eerste vier goals werd het veel te rommelig. De wed strijd was natuurlijk over en wel licht daardoor werden er bij ons wel wat makkelijk mensen uit het water gestuurd. Natuurlijk nog geen re den voor zoveel tegengoals". Tot aan het wegzenden van Nienhuis had De Zijl/LGB het beste van het spel. Wel bood DZV meer tegen stand dan verwacht. De 8-7 stand aan het eind van de 'echte' wed strijd was dan ook terecht maar gaf nog geen garantie voor de eindover winning. De onbeheerste aktie van Nienhuis loste alle Leidse proble men op. Periodenstanden: 4-3, 4-4, 5-4 en 5-4. Topscorers Zijl/LGB: An ton Heiden en George van Rijn ie der 4. LZ 1886 was na de gewonnen wedstrijd tegen Losser hoopvol af gereisd naar Waddinxveen. De 11-6 nederlaag was dan ook een koude douche. Coach Hans Parrel stelde: "Zeker geen kansloos verlies, het was weer het oude liedje. De mooi ste kansen werden om zeep gehol pen. Bovendien werd er nogal wat onnodig balverlies geleden waar door bijvoorbeeld de man meer si tuatie slecht werd gespeeld". Breakpunt in de wedstrijd was de 'goal' die Hans van Hees scoorde en daarmee de achterstand dacht terug te brengen tot 6-5. De scheidrech- i ters hadden echter gemist dat de keihard ingeschoten bal in het doel was geweest. Beide ploegen bleven verward liggen. De Gouwe had ech ter het snelst in de gaten wat er aan de hand was, pakte de bal en coun terde naar 7-4. De tussenstand na drie perioden. Parrel: "Jammer na tuurlijk zo'n moment. Onze jonge ploeg kwam daar niet meer over heen. Het gaat te ver om te stellen dat we hierdoor de wedstrijd verlo ren, want daarvoor speelden we zelf veel te slordig". LZ zal de komende wedstrijden toch weer punten moe ten gaan halen, want de ploeg ver keerd nog angstig laag op de rang lijst. Topscorer LZ 1886: Niels Zuid- I weg 2. In de tweede klasse won Vivax na een spannende wedstrijd met 6-8 van Flevo. Dat de Nijkerkers slechts een punt hebben vergaard was de ploeg volgens Frits Welling niet aan te zien. Welling: "Flevo is een sterke ploeg met enkele fysiek sterke en snelle jongens. We hebben gewonnen doordat in de laatste pe riode onze routiniers het voortouw namen en de voorsprong goed con solideerden". Topscorers Vivax: Dik van der Bosch en Jack Frauen- felder ieder 3. WZK won voor het eerst dit sei zoen. De ploeg van Alijd Vervoorn stond de gehele wedstrijd aan de goede kant van de score. In de laatste periode werd het beslissen de gat geslagen. Onder leiding van de zeer sterk keepende Cees Kete laars liep men uit .naar 6-9. Bij 8-9 werd het nog even benauwd maar Evert Bregman zorgde achtien se conden voor tijd met 8-10 voor de verdiende zege. Topscorer WZK: Evert Bregman 3. Katwijk bleef niet achter en ver sloeg ZWV met 4-6. De press over het hele veld die coach Jan Breede- veld zijn mannen opdroeg zette ZWV voor onoverkomelijke proble men. Het harde spel dat de scheids rechters over en weer toelieten kon Katwijk niet deren. De 6-4 zege was dan ook verdiend. Sassenheim ver loor in de derde klasse opnieuw. De ploeg van Ruud Wormgoor kwam tegen Oceanus niet verder dan een 4-9 nederlaag. Bij de vrouwen verloor De Zijl- /LGB het treffen tegen Merwede met 9-7. Deze overwinning bracht Merwede voorlopig op de tweede plaats. De Zijl/LGB haakt voor nu even af. De nederlaag was volgens Robert Maasdijk niet nodig ge weest. "We speelden een goede eer ste periode en we kwamen dan ook met 1-3 voor. Hierna zakten we ech ter weg". Topscoorster Zijl/LGB: Marion Rijsbergen 3. LZ 1886 behaalde een zwaar be vochten overwinning op DJK/ZAR. Na een volkomen gelijkopgaande wedstrijd leek een gelijkspel als uit slag op het scorebord te komen. In de laatste minuut echter scoorde Coby van Haastrecht vanaf de mid- voorplaats de winnende treffer. DIRK KLOOS LEIDEN - Noorlander/Foreholte heeft in de eredivisie conform de verwachting in Wognum geen punt kunnen pakken tegen SEW. Maar de score was hoopgevend, 17-15. Minder plezierig was de blessure aan de rechterhand van Nicoleta Boriceanu die de Roemeense in de tweede helft dwong de strijd te sta ken. Kecskemethy was tevreden. De kleine, door vele verenigingen nog altijd zeer begeerde oefenmeester, liet al eerder weten dat hij best ver lies kan accepteren, maar geen on nodig verlies. Gisteren was dat ver lies ingecalculeerd, hoewel Fore holte zo voortreffelijk tegenstand bood dat het er even in de tweede helft op leek dat de winst best naar de Voorhoutse ploeg zou kunnen gaan. En dat terwijl Nicoleta Bori- ceanu toen al uit de wedstrijd was. j Zij werd vervangen door Nicole Donners. Scoren deed zij niet, maar I defensief deed zij haar werk zeker zo goed als de Roemeense en qua baltechniek kan zij met de besten Al met al bleef Foreholte de ploeg uit Wognum op de hielen zitten. El- l ly van Leeuwen liet zien dat zij t vanuit haar positie als centrale op- bouwster best doeltreffend kan uit halen. Zij klopte zelfs een topkeeps- ter als Laura Robben tot tweemaal toe. Hoog en hard zoals Kecskeme thy dat zo graag ziet. Een ander pluspunt bij Foreholte was de ster ke en voortdurend goed gesloten 5- 1 defensie. Met de rust leidde SEW krap met 9-8, de eindstand werd tot Ji zichtbare opluchting van het Wog- numse thuisfront 17-15. Komende week moet Foreholte als de ploeg deze vorm kan vasthouden thuis VZV kunnen kloppen. Ook zonder Nicoleta Boriceanu, al lijkt de bles sure van de Roemeense - inscheu ring van de hand tussen pink en ringvinger-, toch mee te vallen. Met twee hechtingen verwacht Forehol te dat zij zondag weer aan de bak kan. In de tweede divisie won HVS royaal van Hellas 2, rust 8-5, eind stand 17-8. Hellas besloot na de ze ven treffers van Irma van der Bosch van HVS in de eerste helft om haar een persoonlijke dekking te geven. Maar dat bleek een misgreep. De Haagse ploeg die tot gisteren op de tweede plaats van de ranglijst stond, boven HVS. werd in de twee de helft weggespeeld. In de derde divisie walste Olym- pia '72 in hoog tempo over de Tref fers uit Krimpen. Na 10 minuten gaf het scorebord al een 5-0 voorsprong voor de Wassenaarse handbalsters te zien. Rust 7-3. Even leek het of Olympia '72 in de tweede helft terug zou zakken. Maar tot groot genoe gen van trainer Roy van Gurp kwa men na 10-6 de breakouts bij Olym pia' 72 op gang. Conny van der Werf opende het hek met twee breaks op rij, 11-6 en 13-6. Daarna was het voor Olympia '72 een gelopen koers, 21- 17. De mannen van Saturnus moes ten incompleet, twee wisselspelers, een grote nederlaag incasseren van WIK, rust 8-5, eindstand 19-11. Toen Wim van Leeuwen een persoonlijke dekking kreeg was het afgelopen met de Leidse tweede divisionist. WIK legde daarmee meteen de achilleshiel van Saturnus bloot. FRANK BONTE NOORDWIJK - Het begint eentonig te worden, maar Frank van Veenendaal blijft de succesvolste wielrenner uit de regio Leiden. Voor de derde achtereenvolgende keer won de Sassenheimse amateur het regio-wielerklasse- mentwaarin hij het afgelopen jaar veel meer punten vergaarde dan nummer twee Erik Bos en Petra de Bruin, die als derde eindigde. Voor Van Veenendaal is het vandaag de dag van de waarheid. Hij krijgt bericht of er voor hem een plaats vrij is de Panasonic-ploeg van Peter Post. Als hij niet tot de rijen van de prof wielrenners toetreedt, werpt Van Veenen daal zich volledig op zijn studie bewegingswetenschappen. De fiets komt dan op de tweede plaats. Dat is nu nog niet het geval. De Sassenheimer kwam zaterdag net op tijd. van een wielerstage terug voor de huldiging in Noordwijk. De bloemen en de bokaal ontving hij se wielerelite' uit handen LEIDEN Leython weet nu ook wat tegenslag is. Met een verre van fitte selectie sleepten de Lei- derdorpse volleyballers zaterdag twee punten weg bij staartclub Nashua. In Geldrop pakte Ley thon met een 3-2 overwinning weliswaar niet het volle pond, maar met de behaalde punten handhaafden de Leiderdorpers zich wel op de tweede plaats van de eerste divisie B. Ook zonder Bas Bloem (menis cus) en Rob Mudde (zweepslag) moet Leython in staat zijn een te genstander van het kaliber Nas hua af te slachten. Maar van de formatie van John Groen waren ook Paul-Jac Verhoeven, Bert Jan Janzen en en Leon Heijting niet fit. Voeg daarbij de off-day van Paul de Winter en het wissel vallige spel van de Leiderdorpers tegen de Brabantse hekkesluiter j is verklaard. Toch had Leython ruimer kun- j nen winnen, als het in de vierde set beter bij de les was geweest. Allereerst liep de achterstand veel te snel op van 7-9 tot 7-14. Daarnaast brachten de gasten een inhaalrace niet tot een goed ein de. Bij 13-14 haperde de teller: 13- 15. Net als in de tweede set, toen Janzen zes punten inleverde, ging de winst, zij het op het nippertje, naar de thuisclub. Hoe anders verliepen de overi ge sets. Met Derk de Saegher als enige spelverdeler opende Ley thon sterk: 14-5. Een terugval, die een rommelige periode tot gevolg had. deed de voorsprong slinken, maar met 15-9 was de eerste set in elk geval in de knip. De derde en de vijfde set won Leython met 15- 6 en 15-4 nog overtuigender. Ondanks het feit dat veel van zijn spelers aan vervanging toe- waren, hield trainer-coach Groen Robert Maassen tot de laatste set op de bank. Als vervanger van de overigens goed spelende Frans Boerdefijn voldeed hij ruim schoots. De problemen lagen vooral op het gebied van het stop pen. Op dat onderdeel kon ook Maassen zijn team niet helpen. LEIDEN De meest opvallende prestatie van de Leidse zwem mers kwam dit weekeinde op naam van Fleur Bakker van LZ 1886. Zij realiseerde in zwembad De Schelft een^aargangsrecord op de 100 meter wisselslag. LZ won met overmacht de vijfkamp in Noord wij kerhout. iNieuw-Zeeland r de ogen van de verzamelde 'Leid- x Casba-directeur Van der Geest (links). Caroline Huisman (rechts) fungeerde daar in het nieuwe en wat nu blijkt ook snelle zwembad van Noordwijker- hout zwom Fleur Bakker van LZ naar een beste jaargangsprestatie voor meisjes van dertien jaar. In dit soort ontspannen wedstrijden als een vijfkamp leveren zwemmers soms topprestaties waar vooraf niet aan wordt gedacht. De 100 meter wisselslag leverde een spannende strijd op tussen Bakker en Bianca Hocks van LZ, die beiden goed in vorm zijn. Beiden waren gebrand op een record waarin uiteindelijk Bakker slaagde. Zij verbeterde het bestaande record met 1,1 seconden en bracht het op 1.08,4. Hoeks kwam voor het jaargangsrecord in haar leeftijdsklasse (14-jarigen) 0,5 seconde tekort, maar kwam toch uit op een prima tijd van 1.09,2. Hoeks was wel de winnaar van Bakker op de 100 meter vlinderslag waarop beiden ook snelle tijden neerzetten (1.09,0 en 1.10,2) en Hoeks behaalde nog een NWK-limiet op de 100 me ter vrije slag. Columbiaan Columbiaanzwemmer Dennis van der Lubbe verbeterde zijn tijd op de 100 meter vlinderslag en bracht het op 1.07,8 wat goed was voor de der de plaats. Jeroen van der Zwaluw (Col) deed zijn trainer versteld staan met een tijdverbetering van 12,5 se conden op de 200 meter wisselslag die gewonnen werd door Patrick Fa Si Oen (LZ) in 2.24,0. Ook Robert Jan Bakker snoepte weer aardig wat seconden van zijn persoonlijke tijden af. Op de 200 meter vrije slag, waarop hij tweede werd tikte hij 3.7 seconden sneller aan dan zijn snel ste tijd van 2.19,6 en hij was ook op de 100 meter vlinderslag sneller dan voorheen welke hij ook won. Hij zag Remco Singeling naast hem als tweede aantikken in een tijd van 1.14,1 wat een inschrijflimiet bete kend voor de NWK. Jeroen de Key- zer leverde een knappe prestatie op de 100 meter schoolslag met een tijdsverbetering, 3,7 seconden, en de eerste prijs voor de tijd van 1.38,5. Zegevieren deed hij ook op de 50 meter rugslag in 0.41,9. Inge borg Hoeks greep de winst op dat bij de meisjes met de tijd De 26 ereplaatsen die LZ in deze vijfkamp, waar ook De Columbiaan aan deelnam, binnen haalden wa ren ruim voldoende voor de eerste plaats in het totaalklassement. LZ 1886 scoorde 116 punten, ZV Zoe termeer 100 en De Columbiaan wer- de derde met 80 punten. De Zijl/LGB hield in eigen bad De Zijl een vierkamp met deelname van De Koninklijke AZ, competitie partner Oceanus en Sassenheim. Arjen van der Meyden won de 100 meter schoolslag in 1.40,1. Bij de meisjes tikte Yvette van Laar als tweede aan in 1.45,8 op die slag. Jo- riene Key wegt was weer wat sneller op de 100 meter rugslag dan de laatste keer en werd met haar tijd van 1.21,5 eerste, wat ook Micha Prins deed bij de jongens in 1.20.0. Nancy Kijk in de Vegte bleek met haar tijd van 1.20,0 op de 100 meter schoolslag de snelste te zijn. Pro gramma winst was er ook voor Den nis Schouten op de schoolslag in 1.10,4. Jeroen Sprinkhuizen legde de 50 meter rugslag winnend af in 0.42,4. De 100 meter wisselslag bracht de overwinning bij Andrea Hoenselaar 1.14,8. Op het estafette- 4x200 meter vrije slag tot zestien jaar verbeterde een Zijl-kwartet het bestaande kringrecord met ruim 12 seconden en kwam uit op 8.12.8. Verbeteren Een aantal Leidse en regionale zwemmers wist zich het afgelopen weekeinde aanzienlijk te verbete ren in de C-klasse wedstrijd. Een B- limiet en een eerste plaats was er voor Femke Zuijdwijk (LZ) op de 50 meter vlinderslag in 0.47,8. Tanja Duivenvoorden (ZVN) haalde ook de B-tijd met de tweede tijd van 0.48,2. Ook Peter van der Kamp (LZ) bleef binnen de B-tijd op die slag en werd tweede in 0.49,8 en hij pakte later nog een B-limiet op de 100 meter wisselslag waar hij Rem co van den Hout (LZ) als derde aan zag tikken in 1.39,3. Monique Snoe- ker en Veerle Verloren van The- maat tikte op de 200 meter wissel slag net na elkaar aan als tweede en derde 3.08,7 en 3.07,7 waren hun tij den. Ook Olivier van Deelen heeft zijn B-limiet binnen op de 200 meter wisselslag en met 2.55,9 werd hij ook nog tweede achter Ruud Alke made (NZPC) die aantikte in 2.54,3. Jeroen Seysener (ZVN) stapte een klasse hoger met de 100 meter vlin derslag die hij winnend afsloot in 1.32,0. LZ-er Monique Chaudron deed hetzelfde met 1.39,7. Tijdens de 14-kringenontmoeting in Maastricht, waarvoor twaalf LZ- zwemmers waren uitgenodigd, vie len Bianea Hoeks (2 keer), Christian de Groot en Antoine van Weerde één keer in de prijzen. De kring Gouwe Rijnstreek behaalde mede door deze uitslagen de vierde plaats. LEIDEN - Scylla kan weer be schikken over de diensten van 'verloren zoon' Patrick Swier. Vooral in de thuiswedstrijd te gen NMS/Bartok had dit een goed effect. Er werd met 6-4 ge wonnen. De return, een dag la ter. verliep minder fortuinlijk: ditmaal werd met 6-4 verloren. Een klasse lager pakte Oegst- geest concurrent Trias in (6-4) en het behield daarmee de kop positie. Voor het eerst speelt de eredivisie na de eerste helft van de herfstcom- petitie met een play-off poule (de nummers 1,2 en 3) en een degrada tiepoule (de nummers 4, 5 en 6). Op zich een systeem waar veel voor is te zeggen. Het voorkomt monster uitslagen en het kan voor een kwali tatief hoogstaande ontknoping zor gen. De vorm waarin de NTTB dit systeem heeft gegoten is echter zeldzaam onprofessioneel: binnen twee weekeinden moeten alle teams er vier wedstrijden doorheen jassen. Zolang de NTTB met dit soort ideeën blijft opdraven wordt het de PR-funktionaris van de Bond wel heel moeilijk gemaakt om het knullige imago van de NTTB wat op te krikken. In haar eerste wedstrijd in de de- gradtiepoule moest Scylla het op- nemen tegen NMS/Bartok. 'Good- old' Patrick Swier (27) maakte zijn rentree en hij was mede verant woordelijk voor de prima sfeer en de uitstekende uitslag. Het team uit Buchten-Born werd met een 6-4 ne derlaag naar huis gestuurd. Swier scoorde niet in zijn enkelspelen, maar zat er wel twee maal heel dichtbij. Het dubbel met Van Rijn kende meer succes. Ook het dubbel Hooman/De Vrind zorgde voor een winstpunt. In de enkelspelen verging het vooral Peter Paul de Vrind zeer voor de wind. Zijn winst op Pieke Franssen was netjes, maar niet on verwacht. De winst op Chen Sung was echter spectaculair te noemen. In een boeiende drie-gamer bond De Vrind de Chinees aan de zege kar. Hooman won eenmaal, en wel van Franssen, Martin van Rijn deed heel verdienstelijk werk door te winnen van Hub Dullens. Nog geen 16 uur later vond alweer de return plaats. De vervanging van Pieke Franssen door Richard Aarts had op papier voor Scylla een opste ker moeten zijn. Achter de groene tafel viel dit plotseling vies tegen. Tegen een verzwakt duo kwamen Hooman en De Vrind nu opeens niet meer aan bod. Zowel Dullens als Sung wonnen al hun partijen. Het tweetal Van Rijn en Swier de den het heel wat aardiger. Van Rijn liet zien dat hij echt niet voor niets in de eredivisie is gepoot: hij wist te winnen van Marcel ter Braak. Pa trick Swier zag zijn trainingsarbeid van de afgelopen week resulteren in een winst op Richard Aarts. De win nende dubbels maakten de vier punten in het toch teleurstellende 6- 4 verlies vol. Oegstgeest Veel hing af van de uitslag die Oegstgeest zou neerzetten tegen Trias. Inzet was de eventuele pro motie naar de hoogste klasse. Oegstgeest kweet zich uitstekend van haar taak. Tijdens een druk be zochte wedstrijd stoomde het team door naar een 6-4 overwinning. De wedstrijd viel in de categorie 'tafel- tennispromotie': schitterende par tijen, prima ambiance en een keuri ge uitslag zorgden voor een succes volle avond. De start van de avond (beide dub bels werden gewonnen) zette de toon voor de rest van de wedstrijd: spelen op het scherpst van de sne de. Voor Reitsma en Van der Broek bleek de sterk spelende Hans den Boer onverslaanbaar. Den Boer speelt met aan twee kanten noppen op zijn bat en hij weet dit wapen pri ma uit te buiten. Zowel Reitsma als Van den Broek wonnen wel van Ardjan Leeferink. Ron Schipaanboord en Siem van der Valk hadden weinig problemen met Martin Landstra, maar kwa men wat ongelukkig in aanraking met de bijna perfect spelende Ro gier Gerritsen. Hij speelde de ster ren van de hemel en hij won daar mee beide partijen. Nog steeds voert Oegstgeest de ranglijst aan, met op vier punten achterstand nummer twee Trias. Met nog twee wedstrijden te gaan (tegen Tempo Team en Kluis) is er nog een helder zicht op een eventu eel direct kampioenschap. Scylla-2 bezegelde haar lot door met 9-1 te verliezen van Odion. Nog twee weken op de tanden bijten en de lijdensweg van dit team is voor bij. Het mannenteam van Docos heeft nog iets om voor te vechten: de spelers zijn gebaat bij een tweede plek in de derde divisie. Dit kan zor gen voor een gunstiger indeling in de tweede helft van de competitie. Toch gooide het trio Van der Kooij, Lenselink en Kuijf niet de volle 100 procent in de strijd. Tegen 't Zand werd de avond afgesloten met een 7- 3 verlies (in de eerste ontmoeting werd nog gewonnen met dezelfde cijfers!). Michel van der Kooij won tweemaal en Eric Lenselink scoor de één keer. Docos staat nu vijf pun ten achter op de nummer twee. Oegstgeest 2. Joker Het vrouwenteam van dezelfde ver eniging bleef dank zij een 7-3 over winning op ZTTC lijstaanvoerder en daarmee grootste kanshebber op promotie. Heieen Hop (normaal al leen meespelend in de thuiswed strijden) werd niet tevergeefs als jo ker ingezet. Net als Marijn Olden en Petra Buitelaar won zij twee partij en. Het dubbel Buitelaar/Olden werd eveneens in winst omgezet. Het vrouwelijke trio van Scylla kijkt uit naar het einde van de eerste helft. Weer werd het team met forse cijfers teruggewezen. Tegen 't Zand werd het uiteindelijk 1-9. Het enige winstpunt kwam van Sabrina Wil deman. In Katwijk zette de meisjes van Rijnsoever een nette 7-3 overwin ning op Spaarne neer. De in de tweede divisie dames spelende equipe benadrukte hiermee nog even de terechtheid van handha ving. WOUTER LANGEVELD

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 18