Snel verdrag over Duits-Poolse grens Economische malaise dwingt Albanië tot nieuwe koers Val van regering Bulgarije lijkt slechts kwestie van tijd Onenigheid over opera blokkeert overleg Korea STUDENTENPROTEST BANGLADESH 'Illegale Palestijnen Israël uit' Ierland krijgt bijna zeker vrouwelijk staatshoofd VRIJDAG 9 NOVEMBER 1990 BUITENLAND PAGTNA 7 Ontmoeting Kohl en Mazowiecld vol symboliek Van onze correspondent Hans Hoogendijk FRANKFURT/ODER - Het grensverdrag waarin de Duitsers definitief de Oder-Neisse als hun oostgrens erkennen, wordt nog deze maand in Warschau getekend. De Duitse kanse lier Helmut Kohl en de Poolse president Tadeusz Mazowiecki zijn dat gisteren overeenge komen. In februari moeten de parlementen in Duitsland en Polen het grensverdrag en een verdrag over wederzijdse economische samenwerking goedkeuren. Kohl wil zich ook inzetten voor het afschaffen van de visumplicht voor Polen, waaraan Mazowiecki de hoop knoopte dat zijn landgenoten nog vóór het einde van het jaar 'vrij naar Duitsland kunnen reizen. Het zijn de voornaamste resulta ten van het topoverleg tussen Kohl en Mazowiecki in Frankfurt aan de Oder. Mazowiecki, met Lech Wale sa verwikkeld in een harde strijd om het presidentschap, kan nu zijn ongeruste landgenoten melden dat het grensverdrag snel wordt gete kend. En Kohl, die rekening moet houden met zijn honderdduizenden uit vroegere Duitse gebieden in Po len verdreven landgenoten, hoeft voor de algemene verkiezingen van 2 december het verlies van deze Zestien doden bij geweld in Natal PIETERMARITZBURG/DUR- BAN (AFP/Rtr) - Bij gevechten tussen groepen zwarten in het woonoord Bruntville in de Zuidafri- kaanse provincie Natal, die gisteren uitbraken na de moord op een spoorwegarbeider, zijn vijftien do den gevallen. Dit heeft de politie meegedeeld. De hele dag ontvluchtten vrou wen en kinderen het woonoord, na dat een gewapende bende een on derkomen, een zogenoemd hostel, aanviel van spoorwegarbeiders. Daarbij viel een dode en werd een ander door kogels gewond. De spanning steeg nog nadat een ben de nabijgelegen geprefabriceerde woninkjes van arbeiders in brand stak. De Zuidafrikaanse Zulu-bewe- ging Inkatha heeft gisteren bekend gemaakt dat de anti-apartheidsor- ganisatie ANC (African National Congress) het geplande overleg over het geweld tussen aanhangers van beide groeperingen in de pro vincie Natal heeft uitgesteld. Functionarissen van het ANC die aan de besprekingen zouden deel nemen, waren niet direct bereik baar voor commentaar. Volgens po litieke waarnemers kan de afzeg ging van het ANC ernstige gevolgen hebben voor de pogingen vrede te' sluiten in de provincie Natal. In Natal is de machtsstrijd tussen Inkatha en het ANC in een bloedige burgeroorlog ontaard waarbij in middels meer dan vierduizend do den zijn gevallen. streken niet te verdedigen. Het nieuwe parlement heeft immers for meel het laatste woord. De hele ontmoeting in de ver waarloosde stad aan de grensrivier de Oder stond bol van de symbo liek. Het begon met de handteke ning van de politici in het gouden boek van Frankfurt. Het stadsbe stuur had er speciaal c exemplaar voor aangeschaft, want in het oude stonden nog de handte keningen van de vroegere commu nistische heersers in Polen en de DDR. Op een persconferentie zei Kohl te willen dat de Oder en Neisse geen vplkeren scheidt, maar een brug functie vervult. Dat de weg partners naar vrienden lang en doornig zal zijn, gaf hij toe. Maar het kan, zei Kohl in een verwijzing naar de Frans-Duitse verzoening. De kanselier en zijn gast wipten na afloop van de persconferentie de Oder over om in het provisorisch opgeknapte restaurant Odra in het Poolse Slubice nog iets te nuttigen. Tot het einde van de oorlog was Slubice een buitenwijk van Frank furt, nu is het vooral in de weekends een grote marktplaats, waar Duit sers voor weinig geld Poolse waren kopen. Kohl had geweigerd te voet de ex- Vriendschapsbrug over te gaan, omdat dit eens door de DDR-leider Ulbricht en zijn Poolse collega Gomoelka was gedaan. Maar een paar meter op Pools gebied stapten beiden uit Kohls limousine, tot groot enthousiasme van de zeker 10.000 Polen die hun eerste man en de Duitse kanselier wilden zien. Een groepje bejaarden vindt het prachtig. Zij zien hierin het mogelij ke begin van betere tijden. "We moeten terug naar vroeger, toen de Duitsers en Polen vrienden waren. Dat was goed voor iedereen". De weg daarheen is nog lang; de voor oordelen aan beide zijden van de grens zijn gigantisch. Mocht er aan de Oder en Neisse een nieuwe, eco nomische Muur ontstaan, dan zal dit een vergiftigende uitwerking hebben op het integratieproces in heel Europa. Kohl realiseert zich dat in het Oosten miljoenen ogen hoopvol op Duitsland zijn gericht en dat ten minste zo veel kritische waarne mers in het Westen observeren hoe het met de Westeuropese trouw van de Duitsers en hun kanselier is ge steld. De Oder bij Frankfurt is maar honderd meter breed en heel on diep, maar ze scheidt nog steeds twee werelden. PANMUNJOM (AP) - Onenig heid over een revolutionaire ope ra heeft gisteren het overleg over het uitwisselen van verdeelde fa milies in Korea gedwarsboomd. De delegaties in het grensdorp Panmunjom gingen uiteen zon der een nieuwe datum voor over leg vast te stellen. Het beraad werd gevoerd door Rode-Kruisaf- vaardigingen van beide landen. De onderhandelaars werden het niet eens over de Noordko reaanse eis dat als onderdeel van de uitwisseling op de Zuidko- reaanse televisie de opera 'Zee van Bloed' moet worden ver toond. Eerder dit jaar maakte de Zuidkoreaanse politie het stu denten op een universiteit in Se oul onmogelijk de film te draaien. Ook tientallen andere scholen en universiteiten werd verbóden Noordkoreaanse films te verto- Zuid-Korea omschrijft de film als politieke propaganda, waar- voor de Noordkoreapen de uit wisseling zouden willen misbrui ken. De Noordkoreaanse delega tieleider Pak Yong Su zei na af loop van het overleg dat Zuid-Ko rea niets anders van plan is dan pen eind te maken aan de Rode- Kruisgesprekken. Zijn Zuidko reaanse tegenhanger Song Yong- dae zei dat Seoul de deur op een kier wil laten, maar niet zal over wegen om op de eis van Noord- Korea in te gaan. Zuid-Korea vindt dat het verto nen van films thuishoort in een culturele uitwisseling en niet moet worden verbonden aan tij delijke familieherenigingen. Noord-Korea wil dat het zuiden de geest van een eerder akkoord naleeft. Daarin staat dat uitvoe rende artiesten van familiebezoe ken gebruik mogen maken. In de overeenkomst staat echter niets over opera's. Van 11 tot 14 december staat in Seoul de derde ronde gepland van het overleg tussen de pre miers van Noord- en Zuid-Korea, dat is bedoeld om de politieke en militaire spanningen te vermin deren. Het mislukken van de Ro- de-Kruisgesprekken zou negatie ve gevolgen kunnen hebben voor de derde overlegronde in Seoul. Van het uitwisselingsprogram ma zouden tien miljoen Koreanen kunnen profiteren.' van wie fami lies in 1945 met het schiereiland werden verdeeld. Vorig jaar werd het uitwisselingsoverleg ook al belemmerd door onenigheid over revolutionaire opera's. De Noord- koreanen hebben nu ook de film 'Het Bloemenmeisje' aangebo den, gebaseerd op een toneelstuk dat zou zijn geschreven door de Noordkoreaanse leider Kim II Sung. Het epos over een arm boe renmeisje dat door rijke landeige naren wordt uitgebuit, is door Zuid-Korea afgedaan als commu nistische propaganda. JERUZALEM (AP) - De Israëlische minister Ariel Sharon (huisvesting) wil dat duizenden Palestijnen die volgens hem zonder verblijfsver gunning in Arabische dorpen in Is raël wonen, het land worden uitge zet. Sharon ziet als oorzaak voor de pro-Palestijnse rellen die zo nu en dan plaatshebben in de Arabische dorpen in het noorden van Israël en de opleving van nationalistische ge voelens onder de 800.000 Palestij nen, de aanwezigheid van Palestij nen uit de bezette Westoever en Ga- zastrook. Alleen al in het dorp Taiyi- ba wonen volgens Sharon 3000 Palestijnen uit de bezette gebieden zonder verblijfsvergunning. De Israëlische kolonel Yehuda Meir heeft gisteren, na eerdere ont kenningen, tegenover een militaire rechtbank toegegeven dat hij zijn de opdracht heeft gegeven DHAKA Bij botsingen tussen anti-regeringsdemonstranten en de politie in Bangladesh zijn gisteren zeker twintig gewonden gevallen. De onrust begon toen een menigte van 3000 studenten wilde opmarcheren naar het bureau van president Hussain Muhammed Ershad om zijn aftreden te eisen. De politie richtte prikkeldraad versperringen rond het kantoor op, waarop de betogers met stenen begonnen te gooien. Ershad, de voormalige ge neraal die in 1982 bij een staatsgreep aan de macht kwam, zegt zeker aan te blijven tot tot de verkiezingen van volgend jaar, waarbij hij zelf kandidaat zal zijn. <f0to anpi gevangen genomen Palestijnen af te ranselen. Hij zei dat hem dat van hogerhand was bevolen. Meir is de hoogste militair die terecht staat in verband met het controversiële be leid van de Israëlische troepen in de eerste fase van de Palestijnse op stand in de bezette gebieden. "Ik kreeg die orders en heb ze uitge voerd, maar nu denk ik daar heel anders over", aldus Meir. Een Israëlische officier en een Jordaniër zijn gisteren om het leven gekomen tijdens een vuurgevecht op de Westoever tussen een leger eenheid en vijf Jordaanse infiltran ten. Bij de schietpartij aan de oever van de Jordaan even ten noorden van Jericho, werden de vier andere Jordaniërs overmeesterd. De vijf zouden banden hebben met de Jordaanse veiligheidsdiensten en een aanslag hebben willen plegen in Jeruzalem. SOFIA (AP) - De Bulgaarse minis ter Ivan Chernozemski (volksge zondheid) heeft gisteren zijn ont slag ingediend en daarmee de spe culaties versterkt dat de hele socia listische regering van premier An drei Lukanov binnenkort opstapt. Lukanov dreigde vorige week dat hij het bijltje erbij neergooit als hij voor zijn economische hervor mingsprogramma geen brede steun zou krijgen in het vierhonderd le den tellende parlement. Minister. Chernozemski liet weten dat zijn ontslag geen politieke rede nen heeft. Hij zei het steeds moeilij ker te vinden een positieve verande ring in de volksgezondheid te be werkstelligen. Premier Lukanov verblijft mo menteel in Frankrijk waar hij ge sprekken voert met de Franse pre mier Michel Rocard over de toe komstige relatie tussen Bulgarije en de Europese Gemeenschap. Bulgarije heeft een buitenlandse schuldenlast van elf miljard dollar en het land verkeert in een econo mische chaos. Ook is een genadelo ze politieke strijd gaande tussen de oppositie en de regerende Socialis tische Partij, de voormalige com munisten. Een studentenstaking in Spfia heeft zich inmiddels naar universi teiten door het hele land uitgebreid. De studenten eisen het ontslag van de regering en straf voor diegenen die verantwoordelijk zijn voor de crisis. In Bulgarije zijn noodzakelij Premier Andrei Lukanov. ke levensmiddelen op de bon of he lemaal niet meer verkrijgbaar, neemt de inflatie een hoge vlucht en stijgt de werkloosheid met de dag. De druk op de Socialistische Par tij wordt steeds groter. De grootste oppositiepartij, de Unie van Demo cratische Krachten (UDF), heeft al herhaaldelijk laten weten de econo mische hervormingen van Lukanov niet te steunen. Het UDF bezit 144 van de 400 zetels in het parlement en weet zich gesteund door partijen als de Boerenpartij en de etnische Turkse Beweging voor Recht en Vrijheid. De socialisten bezetten 210 stoe len, maar radicale leden hebben al gezegd niet langer acher Lukanov te staan. Dat zou een meerderheid voor de oppositie betekenen. Lei der Krastyu Petkov van de grootste Bulgaarse vakbond, de Confedera tie van Onafhankelijke Handels bonden, verklaarde zo'n eventuele regering van "nationale redding" volledig te ondersteunen. Moord op katholieken BELFAST (AP) - Twee mannen hebben gisteravond in Ste- wartstown in Noord-Ierland een ka tholieke man doodgeschoten, de tweede moord op een katholiek bin nen 24 uur. Woensdagavond werd in Belfast een man doodgeschoten. Beide slachtoffers hebben volgens de politie geen banden met veilig heidsdiensten of paramilitaire orga nisaties. De politie denkt dat de aan slagen het werk zijn van protes tantse extremisten. In Cookstown bij Stewartstown kwam 2 novem ber een protestantse man om bij een IRA-aanslag. Een week daarvoor was in die plaats een lid van de poli tieke vleugel van het IRA doodge schoten. DUBLIN (Rtr/DPA) - Bij de Ierse presidentsverkiezingen, die woens- zijn gehouden, tekende zich gis teravond een overwinning af voor de kandidaat van links, Mary Ro binson. De advocate lijkt het eerste vrouwelijke staatshoofd in Ierland te worden. Na de eerste telling beschikte zij weliswaar niet over het hoogste per centage stemmen, maar algemeen wordt verwacht dat de tweede tel- Schikking tussen Lnelda Marcos en regeling Filipijnen MANILA (AP) - De weduwe van de afgezette Filipijnse dictator Marcos zal zestig procent van haar tegoeden bij vijf Hongkongse banken over maken naar de regering van de Fili pijnen. In ruil zal de regering een aanklacht wegens verduistering in trekken die zij tegen Imelda Marcos had ingediend bij een Amerikaanse rechtbank. De Filipijnse regerings functionaris David Castro heeft dat gisteren meegedeeld. Volgens Castro is de regering van president Aquino bereid de aan klacht in te trekken als Marcos ten minste 200 miljoen dollar (335 mil joen gulden) van de rekeningen te rugstort. De overeenkomst geldt al leen voor de tegoeden bij de vijf Hongkongse banken, en de recht zaak in Californië. Imelda Marcos zou nog meer bankrekeningen met verduisterd geld hebben en de Fili pijnse regering heeft meerdere pro cedures tegen haar lopen. In de overeenkomst is geen bepaling op genomen die het Imelda Marcos mogelijk maakt naar de Filipijnen terug te keren. Volgens de aanklacht die nu wordt ingetrokken heeft het echt paar Marcos tijdens een twintigjarig bewind vijf miljard dollar uit de Fi lipijnse staatskas gestolen. Bush: nederlaag te wijten aan breken verkiezingsbelofte WASHINGTON (UPI/Rtr) - De Amerikaanse president Bush heeft gisteren erkend dat het verbreken van zijn verkiezingsbelofte dat de belastingen niet zouden worden verhoogd, zijn Republikeinse partij veel stemmen heeft gekost bij de verkiezingen van afgelopen dins- Hij zei dat er voor 1992, als de pre sidentsverkiezingen worden gehou den, "enig geneeswerk" nodig is. "Dit is een les voor ons", verklaarde Bush tijdens een persconferentie in Washington. Uit de definitieve uitslagen blijkt dat de Republikeinen één zetel in de Senaat, acht in het Huis van Afge vaardigden en het gouverneur schap in twee belangrijke staten, Florida en Texas, hebben verloren. In Arizona, waar geen van de kandi daten de kiesdrempel van vijftig procent haalden, moeten de kiezers opnieuw naar de stembus om een gouverneur te kiezen. ling, vandaag, haar de zege brengt. Robinson kreeg in de eerste ronde minder stemmen dan haar belang rijkste rivaal, Brian Lenihan van de regeringspartij Fianna Fail: respec tievelijk 38,8 tegen 44,5 procent. Omdat geen van beiden de kies drempel van 50 procent haalde, wordt nu gekeken naar de kandi daat die door de meeste kiezers op de tweede plaats is gezet. Waarnemers gaan er vanuit dat Robinson de tweede voorkeur was van veel kiezers die de derde kandi daat, Austin Currie, bovenaan hun stembiljet hadden geplaatst. Currie, de kandidaat van de oppositionele Fine Gael-partij, viel met 16,7 pro cent uit de race. Lenihan was aanvankelijk favo riet, maar moest tijdens de harde verkiezingsstrijd als vice-premier aftreden omdat hij acht jaar geleden betrokken was geweest bij een af- luisterschandaal. Dit kostte hem veel stemmen. Kennelijk heeft bo vendien een groot aantal vrouwen op zijn 46-jarige tegenstandster ge stemd. Robinson is een specialiste op het gebied van de grondwet en heeft zich vooral ingezet voor de in voering van de in Ierland verboden echtscheiding en legalisering van abortus. In de loop van vandaag worden de definitieve resultaten van de stemming verwacht. Shekhar nieuwe premier in India NEW DELHI (Rtr) - De socialist Chandra Shekhar is de nieuwe pre mier van India. President Venkata- raman heeft hem vandaag gevraagd een nieuw kabinet te vormen. Shek har verwacht dat hij samen met an dere dissidenten die zoals hij uit de regeringspartij Janata Dal zijn ge stapt, er eind november in geslaagd zal zijn om een blok te vormen met de Congrespartij van Rajiv Gandhi en daarmee te kunnen bogen op een meerderheid in het parlement. Gan dhi had gisteren het verzoek van de president om een nieuwe regering te vormen afgewezen en besloten in plaats daarvan Shekhar te steunen. Ook de communisten en de Hindoe partij BJP hadden geweigerd een kandidaat voor het formateurschap naar voren te schuiven. President Venkataraman moest zich toen tot Shekhar wenden, eigenlijk tegen zijn zin' omdat Shekhars dissidente factie over slechts 56 stemmen in het parlement beschikt. Shekhar wordt morgen beëdigd. Op 20 november zal hij om het ver trouwen van het parlement moeten vragen. Een eventuele regering on der Shekhar wordt de kleinste min derheidsregering die India ooit heeft gekend. Zijn dissidente factie beschikt over 56 stemmen, de Con grespartij over 195. Samen met bondgenoten zegt Shekhar 280 stemmen achter zich te hebben. Het parlement gaat trouwens op nieuw stemmen over de vertrou wenskwestie tegen oud-premier Singh, die woensdag een motie van wantrouwen tegen zich kreeg en op stapte. Enkele leden verklaarden woensdag per ongeluk op de ver keerde knop te hebben gedrukt. Singh werd weggestemd met een meerderheid van 356 tegen 151 stemmen. Krakers Twee Belgen die eind 1988 de Belgi sche regeringscomputer wisten te kraken, zijn gisteren door de recht bank in Brussel veroordeeld tot drie maanden voorwaardelijke gevange nisstraf met een proeftijd van drie jaar. De twee moeten ieder ook een boete van 500 gulden betalen. Ver der zijn ze veroordeeld tot het beta len van een morele schadevergoe ding. 'Terroristisch' De man die woensdag twee schoten loste tijdens de viering van de okto berrevolutie in de Sovjetunie wordt een poging tot een terroristische daad ten laste gelegd. De schoten, die niemand raakten, werden afge vuurd in de buurt van Sovjet-presi dent Michail Gorbatsjov. Kernafvalprotest Bij een actie van de Zuidkoreaanse oproerpolitie tegen bewoners van het eiland Anmyon die protesteer den tegen de voorgenomen aanleg van een opslagplaats van nucleair afval zijn vanmorgen tientallen mensen gewond geraakt. De onrust op het voor de westkust gelegen ei land vormde het grootste protest te gen kernenergie in Zuid-Korea tot nog toe. TIRANA7ATHENE - De Albanese president en partijleider Ramiz Alia heeft fundamentele wijzigingen in de grondwet van de Socialistische Volksrepubliek aangekondigd. De voorgenomen veranderingen zijn van directe invloed op de bevoegd heden en de rol van de communisti sche partij, die in de toekomst enke le stappen terug moet doen. Wel staat vast dat de Albanese communisten vooralsnog de enige werkelijke machtsfactor in het land blijven. Van een meerpartijensys- teem wil Tirana (nog) niet weten. Opvallend is de belofte van Alia dat Albanië op korte termijn het verbod op religieuze manifestaties en kerkdiensten zal opheffen. De president verwierp "buitenlandse oplossingen" voor de problemen in zijn land. De op handen zijnde wijzigingen van de grondwet bevestigen dat de laatste marxistisch-leninjstische staat in Europa bezig is het isole ment waarin het land zich in 1946 begaf, op te heffen. Het wil dichter tegen Europa aanleunen. Eerder al hadden de autoriteiten in Tirana la ten weten dat Albanië, in het licht van de omwentelingen en de nieu we verhoudingen in Oost-Europa, niet langer afzijdig wil blijven van het 'veranderende Europa', maar integendeel daadwerkelijk wil bijdragen aan de constructie daar- Naar uit goed ingelichte bron ver luidt, zijn aan de goedkeuring van Alia's voorstellen stormachtige de batten in het Centraal Comité voor afgegaan. Dat wijst erop dat de ge deeltelijke koerswijziging binnen de communistische partij behalve brede instemming ook kritiek uit lokt. Het ligt in de bedoeling dat de grondwetswijzigingen van kracht zijn nog voordat de Albanezen over drie maanden naar de stembus gaan om een nieuwe volksassemblee te kiezen. Voor het eerst kunnen meerdere kandidaten meedingen naar een post. Spectaculair Ramiz Alia heeft een scheiding tus sen de staat en de partij voorgesteld, omdat naar zijn mening de Albane se communistische partij niet per definitie de staatsmacht moet uitoe fenen. Ook wil hij het parlement meer bevoegdheden geven en aan sturen een verjonging van de partij kaders. Naar verwacht zal de volks assemblee in Tirana waarschijnlijk komende week al de nieuwe kies wet goedkeuren. Ronduit spectaculair is de verkla ring van Alia dat zijn voorganger ken, kloosters en moskeeën geslo- Enver Hoxha "de gewetensvrijheid ten of gesloopt of omgevormd in heeft geschonden" door van Alba-A cultuurpaleizen, ateliers of fabrie- nië officieel een atheïstische staat te ken. Met deze verklaring valt Alia maken. Dat gebeurde in 1967. Bin- zijn Grote Voorganger voor het nen drie maanden liet Hoxha alle eerst in de geschiedenis op onver priesters en kloosterlingen verban- bloemde wijze aan. nen, opsluiten of het land opjagen In april van dit jaar ging het parie en werden op zijn bevel 2169 ker- ment akkoord met een voorstel van Alia om het verbod op godsdiensti ge propaganda op te heffen. Daar voor moet echter artikel 33 van de Albanese grondwet, dat de ban vloek over de religie uitspreekt, worden gewijzigd. Dodelijk geweld De Albanese 'heroriëntatie' houdt nauw verband met de desolate toe stand van de economie, die door de strenge afzondering gedurende zo'n 45 jaar een enorme achterstand heeft opgelopen. Alleen door (nau we) samenwerking met de geïndus trialiseerde Europese landen kan de volksrepubliek overleven. Tirana heeft dringend behoefte aan nieuwe technologieën. Niet alleen om zijn grote bodemrijkdommen efficiën ter te exploreren, maar ook om de kwaliteit van de produktie op te voeren en zodoende de exportmo gelijkheden veilig te stellen. In dit verband is het interessant dat Albanië experts van het Ameri kaanse concern Occidental Petrol heeft benaderd met een naar het schijnt tweeledig doel: in de eerste plaats om de oliewinning in de volksrepubliek te moderniseren en ten tweede om na te gaan of het op- boren van olie voor de Albanese kust binnen afzienbare tijd moge lijk is. Voor tal van Albanezen gaan de huidige veranderingen en de nu aangekondigde hervormingen niet ver genoeg. Na de spectaculaire exodus van zo'n 4000 Albanezen die in juli van dit jaar de buitenlandse ambassades in Tirana bestormden, zwelt overal in het land de kritiek op het bewind aan. De laatste maanden zijn enkele honderden Albanezen hun land ontvlucht. De meesten van hen zijn Noordepiroten (etnische Grieken) uit Zuid-Albanie. Het gebruik van dodelijk geweld bij vluchtpogingen van ongewapende mensen schaadt de toch al twijfelachtige reputatie van het regime: het is regelrecht in tegenspraak met de officiële Alba nese belofte om in het kader van de toenadering tot Europa (CVSE) de mensenrechten voortaan volledig te respecteren. Dit brute optreden wakkert ook de woede van de be volking in Albanië aan.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 7