Ex-miss Angela Visser krijgt hoofdrol in Amerikaanse film vr 'Strijd tegen commercie zet VPRO buiten spel' Onderzoek naar casting MCW Medisch Centrum West' I I 15 CLIFF ZIET ABRAHAM PAGINA 26 RTV-SHOW VRIJDAG 9 NOVEMBER 19901 fl v t Het schijnt fantastisch te gaan met o ROTTERDAM/LOS ANGELES - Voormalig Miss Holland, en Miss Universe Angela Visser (24) gaat het in de Ver enigde Staten helemaal maken. De blonde dame uit Nieu- werkerk aan den IJssel legt deze week de laatste hand aan een rol die zij speelt in een komische film 'Under the Co lour' van de Amerikaanse regisseur Golan. De Hollandse werd uit 250 meisjes uitverkoren om één van drie hoofd rollen te spelen in een speelfilm van regisseur Golan voor de filmmaatschappij Twentieth Century Film in Los An geles. De regisseur zou verrast hebben uitgeroepen dat An gela "een natuurtalent" is. De film, waarin de Hollandse een non speelt, is vanaf begin vol gend jaar in alle Amerikaanse bioscopen te zien. Of de rolprent ooit in de Nederlandse cinema's gaat draaien is onbekend. Ange la Visser is razend enthousiast over haar nieuwe werk. „Het gaat fantastisch", vertelt zij opgetogen in haar woning in LA. Angela Visser besloot na het overhandigen van haar Miss Universe- kroon in april van dit jaar in Amerika te blijven wonen en wer ken. Roodgloeiend Vader Cees en moeder Gerrie Visser over hun succesvolle dochter: "Het is wonderbaarlijk hoe Angela zich daar weet te handhaven. Want in feite moest zij na de Miss Universe tijd alles weer alleen doen. Het was opnieuw beginnen. Maar haar telefoon staat wer kelijk roodgloeiend de hele dag." Angela presenteert binnenkort een tv-talkshow, een zogenoem de info-mercial (een talkshow waarin bijvoorbeeld cosmetische produkten worden aangeprezen) met Linda Gray, beter bekend als Sue Ellen uit de soap-opera Dallas. Onlangs presenteerde de goedlachse gymnasiaste een tv-marathon van maar liefst 24 uur voor een goed doel, die 'all around the States' te zien was. „En dat voor een niet-Amerikaanse. Van een accent is niets te horen", zegt vader Cees Visser, beretrots op zijn lieveling Handicap Ook bij haar filmwerk heeft de Nederlandse Angela geen enkele probleem met de taal. Zij wordt niet geplaagd door de handicap van een Hollands accent, zoals zovele vaderlandse filmsterren. Angela woont in een prachtig appartement in Los Angeles, met zwembad, garage en dichtbij alle 'inne' tenten vergezeld van haar witte Perzische poes Blanca. LONDEN - Miss USA, de 21 jaar oude studente Gina Maria Tol- leson, straalt nadat zij in het Londense Palladium gisteravond tot Miss World werd gekroond. Het was de 40ste jaarlijkse schoonheidswedstrijd. Gina won ruim 30.000 gulden en een ar beidscontract ter waarde van een ton. (foto ap> HILVERSUM - De VPRO voelt zich bedreigd door de manier waarop de Hilversumse bestelomroepen de commerciële zenders bestrijden. De VPRO vreest door de kijkcijferrace van de publieke omroepen, bedoeld om zoveel mogelijk reclamegelden binnen te halen, in „de onrendabele periferie van het bestel" gedreven te worden. „Voor kwaliteitsprogrammering zal dan niet meer dan een marginale positie overblijven." Dat schrijft VPRO-voorzitter mr. A.J. Heerma van Voss in een nota, die deze week aan wvc-minister Hedy d'Ancona is overhandigd. De nota bevat het VPRO-standpunt met betrekking tot de actuele ontwikkelingen in omroepland. De hevige strijd om de kijkcijfers zal ook een eventuele samenwerking met NOS en VARA op één tv-net in de weg staan, aldus de VPRO-bestuur in een reactie op het pleidooi van VARA- voorzitter Marcel van Dam voor een dergelijke opzet. HILVERSUM (GPD) Het Commissariaat voor de Media on derzoekt of de TROS aanspreekbaar is op een ledenactie van boekenclub ECI, waarbij gastrollen in de tv-serie Medisch Centrum West te verdienen zijn. Nieuwe ECI-leden kunnen auditie doen voor de serie. Minimaal zes van hen zullen uit eindelijk in de serie optreden. De overeenkomst voor de actie is gesloten tussen de boe kenclub en producent John de Mol van de tv-serie, via tussen komst van een reclamebureau. Het commissariaat onder zoekt of de TROS aanspreekbaar is op de actie en of de om roep zich daarmee dienstbaar maakt aan het maken van winst door derden. Dat laatste is volgens de Mediawet niet toege staan. Volgens een woordvoerster van John de Mol Produkties doet dat bedrijf aan de actie mee „om op deze manier eens te kijken of er onontdekt talent rondloopt". Voor verdere infor matie verwijst de woordvoerster naar reclamebureau Veen- huizen in Amsterdam. Een woordvoerster van dat bureau zegt: „Het gaat niemand wat aan of De Mol geld krijgt voor deze actie. De bedrijven hebben elkaar gevonden omdat ze er beter van worden middels naamsbekendheid. Schrijft u maar dat de overeenkomst met gesloten beurzen heeft plaatsge vonden." De TROS zegt buiten de ECI-actie te staan. „De Mol heeft dit tevoren met ons besproken en wij hebben niet de indruk dat dit niet mag. Tenslotte is het het uitgangspunt van De Mol om op deze manier nieuw talent te zoeken." mee in j straks met ons i Zó probeert boekenclub ECI nieuwe leden te BIRMINGHAM Cliff Richard, niet stuk te krij gen als populair zanger en nog immer jeugdig ogend, heeft deze week Abraham gezien. Op het feestje ter gelegenheid van zijn vijf tigjarige verjaardag kwa men onder andere de pop- zangeres Kim Wilde (links) en Jodie Wilson, zijn part ner in de musical 'Time', op draven. (foto EPA) Verkeerde wereld De jachtetiquette schrijft voor om de vrouwtjes zoveel mogelijk te ontzien. Een weidelijk jager schiet liever een bok dan een ree. Maar bij hazen is het niet meteen duidelijk of men met een moertje of een rammelaar te maken heeft. Sommige jagers beweren dat er een gedragsver- schil is: een moertje zou zich in het leger vaster ter aarde druk ken dan een mannetje. Dankzij hun schutkleur worden ze daar door onzichtbaar, en menige drijver passert het leger zonder de haas op te merken. Ook zou een moertje de neiging hebben om tijdens een drijfjacht "ach teruit te slaan", dat wil zeggen door de drijverslinie heen te breken. Rammelaars hebben hun zenuwen veel minder goed in bedwang; die worden door het minste of geringste op de lo pers gebracht. In dolle vaart rennen zij de wachtende jagers tegemoet. Vanwege hun snel heid en grillige manoeuvres worden rammelaars door de mannen in het groen aantrekke lijke jachtobjecten gevonden. Zodra 'het' haas in het vizier van de jager komt, schoudert die zijn geweer en wacht op het moment dat hij een flankschot kan geven. Het dier voert zijn laatste buiteling uit en is, als het goed is, meteen dood. De jacht hond is de eerste die de diagnose stelt. De haas is een dier dat diep in het volksbewustzijn, en dus iri de taal, is doorgedrongen. Ie mand kiest het hazepad, heeft een hazehart en is het haasje. Hij komt niet alleen injachtro- mans voor, maar vormt ook de hoofdpersoon van fabels en sprookjes. De Ierse dichter W.B. Yeats schreef zelfs een vers over heml waarin hij als huisvriend optreedt: 'k Zat op mijn krukje bij het I vuur te slapen. De kat lag slapend op mijn schoot. Wij vergaten ons af te vragen of ik de deur wel sloot en waar de bruine haas kon we- Wie weet hoe zij de wind inzoog, zich op twee poten heeft verhe- eer zij goed wist wat haar be woog, roffelde, en was verdwenen? Als ik maar tijdig was ont waakt en haar geroepen had, wellicht was zij daarvoor gezwicht, zij die, misschien, nu heeft ge vonden het zoete hoorngeschal, de tan den van de honden, (vertaling Jan Eijkelboom) In de middeleeuwen en daar na beeldde men graag taferelen af waarbij de haas de jager was en de jager de haas. De éne haas blaast op een jachthoorn, een tweede richt het geweer en een derde voert een jager als buit mee. Er zijn zelfs afbeeldingen bekend van hazen die, gewa pend met kruisboog en kata pult, een jachtslot belegeren. Op een houtsnede van een Duitse te kenaar, die als volksprent op grote schaal verspreid werd, zien we een groepje langoren druk in de weer met het slachten van de jachthonden en het bra den van de jager. De tekening diende oorspronkelijk ter illu stratie van een klucht, waarin de hazen een bijeenkomst beleg gen om zich te beklagen over de gemene streken van het Groene Gilde. Zij besluiten dan de ja gers gevangen te nemen, hen te verhoren en vervolgens aan het braadspit te rijgen. Het thema van de jagende ha zen is een voorbeeld van de "ver keerde wereld", een voorstelling van zaken die vroeger heel po pulair was. Vissen zwemmen opeens niet meer in het water, maar in de lucht, en vogels vlie gen onder de golven. Wie voor heen de macht in handen had, is nu een ondergeschikte. Het kind wiegt de moeder en geeft de va der een aframmeling. De mui zen zitten de kat achterna en de gans belaagt de vos. Varkens wetten het mes en hazen schou deren het geweer. Het carnaval is ook een mooi voorbeeld van de verkeerde wereld, waarbij de machtsverhouding tussen man en vrouw, en tussen meester en knecht, wordt omgedraaid. Het gaat hier om wensdro- mem, die in sommige gevallen werkelijkheid worden. Dan trekken vrouwen de broek aan en nemen knechten het roer van hun meesters over. Maar ik ben bang dat de brave langoor wel altijd het haasje zal blijven.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 26