Vlasveld: alles opzij voor langlaufen Avontuur Been is nu ten einde ©VER DE GRENZEN" Simpele zege Bayern Quick Boys wint ook van Haarlem Meisjesselectie verslaat Gouda Dubbelslag voor Hiran Pereira 'Geen vervanger voor Koeman' Rugbyteam in Leiden tegen B-team Wales Judoka's niet naar Parijs Bommelding bij huis Maradona 'Wraakactie' van Hooligans WOENSDAG 7 NOVEMBER 1990 SPORT PAGINA 19 LEIDEN - Quick Boys heeft gis teravond de betaalde voetbal lers van Haarlem in een vriend schappelijk duel met een neder laag naar huis gestuurd. Na een 2-0 ruststand wonnen de Katwij- kers op Nieuw Zuid met 4-3 in een aantrekkelijke wedstrijd. In de eerste helft, waarin de amateurs overheersten, scoor den Leen van der Plas en Floor van Duyn voor de thuisclub. Na de pauze deed Haarlemmer Leeroy van Echteld iets terug, maar via Frenk van der Kley en Edwin Otte (strafschop) liep Quick Boys opnieuw uit. Gil bert Barron bracht de marge te rug tot twee en Rini van Roon schoot van de penaltystip de 4-3 op het scorebord. Collega-eersteklasser Katwijk oefende tegen een beduidend zwakkere tegenstander. Bij Randstad Sport won de ploeg van Arie Lagendijk met 6-0. De doelpunten werden gescoord door André de Best (2x), Kees Kraayenoord, Piet van Duyn, Marco van der Plas en Jan Stel. LEIDEN De Leidse voetbal selectie van meisjes onder 15 jaar heeft Gouda met 4-1 versla gen. Op het terrein van SJZ in Zoeterwoude scoorde Ilonka Brouwer (Ter Leede) gister avond twee keer en maakten Fa- bie Vriesekoop (Docos) en Ma- rielle van der Helm (SJC) ieder een doelpunt. Femke Dries scoorde tegen. Van onze redacteur Tim Brouwer de Koning AMSTERDAM - De Nederlandse langlaufers moeten nu maar eens la ten zien wat zij waard zijn. Dat was de strekking van het betoog dat bondscoach Sidney Teeling gister middag in Amsterdam hield bij de presentatie van het winterseizoen door de Nederlandse Skivereniging (NSV). Hij doelde daarbij ook op Marianne Vlasveld uit Oud-Ade. De veelvoudig Nederlandse kampioe ne op deze discipline moet dan de sprong naar de top dertig van de we reld maken. Uit de Leidse regio ma ken skischansspringer Van Hal en de alpine-skiërs Avis en Wareman deel uit van junioren selecties. Zo te horen kan het momenteel niet op bij de NSV. De 153.500 leden tellende zesde sportbond van het land dicht zich talenten, goede trai ners en een goede infrastructuur toe en heeft vanaf 1 januari 1991 Volvo als hoofdsponsor. De vier ton die de auto-fabrikant jaarlijks in de NSV zal stoppen, wordt voor een deel aangewend om de prestaties van Nederlandse wintersporters in tal van disciplines naar mogelijk zelfs Olympische hoogten te stuwen. Vlasveld is één van de weinigen die daarvoor serieus in aanmerking komt. Als echter de NOC-norm strikt wordt toegepast, valt zij toch nog buiten de boot. Want een plaats bij de eerste acht of vijftien van de wereld lijkt onhaalbaar voor de duursportster uit een land zonder bergen en sneeuw. Teeling acht een plaats bij de eer ste dertig niet uitgesloten voor Vlas veld. "Marianne zet alles op zij voor het langlaufen", aldus de 30-jarige bondscoach, die deze tak van sport ook zelf jarenlang beoefende voor hij zich zeven jaar geleden opwierp als opbouwtrainer. "De investering die in haar is gedaan, komt er zeker uit. Wij zullen nog jarenlang plezier van haar hebben, want zij is hele maal gek van haar sport". Niet alleen langlaufen, maar ook andere duursporten genieten de warme belangstelling van de stu dente bewegingswetenschappen. Hardlopen, wielrennen, mountain bike, kano en schaatsen liggen haar net zo na aan het hart. Vlasveld: "Die veelzijdigheid is eigenlijk mijn probleem. Af en toe ben ik te rom melig bezig. Maar 's winters speelt dat minder, want dan leg ik mij he lemaal toe op langlaufen". In december zoekt de sportvrouw uit Oud-Ade de sneeuw weer op. Via trainingen en wedstrijden moet zij naar de vorm groeien die haar op de wereldkampioenschappen in Val di Fiemme een plaats in de top dertig oplevert. Dat biedt in elk ge val op de langere termijn Olym pisch perspectief. Als het NOC de strenge eisen voor de spelen van Al- bertville in 1992 handhaaft, lonkt in elk geval nog het vooruitzicht van een snelle herkansing in 1994, als de Winterspelen in het Noorse Lille- hammer worden gehouden. Vorderingen Skispringer Peter van Hal richt zijn vizier automatisch al op 1994. De ge talenteerde Leidse junior komt nu nog maar net kijken, maar boekt al wel enorme vorderingen. Op zoge naamde mattenschansen (zonder sneeuw) moet hij zich vanaf dertig meter al inhouden om niet buiten de sector te landen. Van Hal hun kert dan ook naar de kerstvakantie, als hij in Sankt Moritz zijn kunsten in de sneeuw mag vertonen. De veelbelovende pupil van —al weer— Sidney Teeling, die bij deze discipline wordt bijgestaan door de nog altijd actieve Gerrit-Jan Konij nenberg, moet zijn trainingsstages overigens zelf Financieren. In tegen stelling tot Vlasveld, die vanwege haar prestaties een beroep mag doen op het zogenaamde topsport- fonds, kost zijn hobby hem alleen maar geld. Ook van de nieuwe hoofdsponsor van de NSV heeft Van Hal voorlo pig weinig te verwachten. Die richt zich in de eerste plaats op de auto- bezittende Nederlandse winter sporters, die ten minste 30.000,- te besteden hebben voor een nieuw voertuig. Van Hal (17) is nog niet eens in het bezit van een rijbewijs. En al was hij dat wel, dan nog zou hij niet in een dure slee naar winter sportoorden afreizen. "Dat is niets voor ons", vond zijn moeder. "Als wij op wintersport gaan, nemen we gewoon de bus". LEIDEN - Hiran Pereira heeft een lucratieve dubbelslag geslagen. De snookeraar uit Wassenaar zegevier de zowel in de vijfde ronde van het open kampioenschap van War mond als in de Rijnlandbokaal. In de eerste finale rekende Perei ra af met Ruud de Wit uit Huizen (3- 2). Hij was de eindstrijd binnenge drongen door een zege op Walter Scheltens (2-0). Hiervoor had hij overigens twee keer de zwarte bal nodig. De Wit bleef Peter Ietswaart voor met 2-1. Door zijn eindover winning leidt Pereira het klasse ment met 49 punten, vóór Martin Zevenhoven met 37 en Jan van de Berg met 35. De Wassenaarder was in zijn tweede Finale, van de Rijnlandbo kaal, Leidenaar Frans Breddels de baas (2-1), na eerder Jimmy Ellis met 2-1 opzij te hebben gezet. Bred dels versloeg stadgenoot Richard Tegelaar met 2-0. Johnny Walker voert hier het klassement aan met 44 punten. Daan Hoekstra (34) en Walter Scheltens zijn de achtervol gers. De teams van Jumbo uit War mond hebben een geslaagde week achter de rug. Slechts het eerste team leed in de Superleague een ne derlaag, met 2-7 tegen De Keizer uit Amsterdam. Door dit resultaat ne men de Warmonders een plaats in in de middenmoot. De jeugdploeg van Jumbo, officieel het vierde, die na de promotie van het vorig seizoen nu uitkomt in de eerste divisie, won opnieuw met de maximale cijfers 9- 0. Dit keer was De Griffioen uit Vlaardingen het slachtoffer. De jon ge snookeraars hebben dit seizoen nog geen frame ingeleverd. Jumbo 2, 3 en 5, die in de tweede divisie acteren, bleven aan de goede kant van de score, respectievelijk tegen Zoetermeer (6-3), The Pocket (5-4) en uit bij De Snookerij 4 (2-7). Schaatser Visser bij seizoensopening GELEEN (ANP) - Leo Visser, de in de kernploeg van de allrounders te ruggekeerde schaatser, loopt niet de kans de seizoensouverture te missen. De Europese en wereld kampioen van 1989, die een jaar geen deel uitmaakte van de kern ploeg, is door Noord-Brabant/Lim burg aangewezen voor de geweste lijke strijd om de IJssel Cup. Het ge west besloot Visser, die deze week nog een examen moet afleggen, vrij te stellen van selectiewedstrijden. Het Italiaanse avontuur van Mario Been is definitief ten ein de. De ex-Feyenoorder wordt niet langer als contractspeler van Pisa beschouwd. Na bijna twee en half jaar in de stad van de scheve toren te hebben gespeeld, werd afgelopen weekeinde het contract van Been ontbonden. Met diens goedkeuring wel te verstaan. Want na alle sportieve proble men dit seizoen en de nodige aanvaringen met de voorzitter van de club heeft de Rotterdammer zijn buik vol van Italië. - De eerste sportieve tegenvaller in je carrière? Been: „Ik weet niet of je het zo moet zien. Ik mag eerder weg hier en word gewoon doorbetaald. Bo vendien zal de club geen hoge trans fersom vragen aan geïnteresseer den, terwijl ik destijds een miljoen gulden heb gekost. Dus ik heb er al leen maar baat bij". „Natuurlijk, ik heb dit seizoen amper gespeeld. Ben twee keer in gevallen. In dat opzicht kan je niet van een succes spreken. Maar ik zit niet in zak en as, hoor. Ik blijf nog een poosje hier en als zich straks een club voor me meldt, keer ik lek ker terug naar Nederland of Bel gië". - Wanneer is het nu eigenlijk fout gegaan? Been: „Ik blijf volhouden dat mijn beslissing om eind vorig sei zoen een poosje naar Nederland te gaan mij de kop heeft gekost. Ik kampte met een hardnekkige spier blessure in de buikstreek. Een ge volg van overbelasting. Tijdens het afgelopen seizoen had ik er steeds last van, maar ik wilde niet kinder achtig doen en heb doorgespeeld. Ook in het belang van de club. In Nederland heb ik de blessure uit eindelijk laten behandelen en gene zen. Daardoor miste ik de voorbe reiding op het nieuwe seizoen. Dat is me niet in dank afgenomen. Voor al de voorzitter heeft zich daar boos over gemaakt". - Toen de club ging verliezen werd je neg niet opgesteld? Been: „Nee, toen kwamen ook meteen de geruchten over een nieu we verdediger. Nadat we al twee keer verloren hadden, gingen we bij Napoli opnieuw onderuit. Bij die wedstrijd heb ik twee keer drie kwartier warm gelopen. Dat vond ik belachelijk, heb ik In de pers ook duidelijk gemaakt. De volgende dag riep de president, die Anconeta- ni, mij in zijn kantoor. Hij wilde we ten wat me dwars zat. Toen heb ik maar gezegd dat het beter was dat we uit elkaar gingen. Vond hij ook een prima idee. Heeft een keurige fi nanciële regeling met me getroffen en afgelopen week heeft hij een Ar gentijnse verdediger gekocht". - Wat doe je nu de hele dag? Been: „Ik golf en train een beetje voor mijzelf. Soms ga ik een beetje afwerken, lekker schieten op één van de keepers. Trainen met de groep is er niet meer bij. Als ik er eentje zou neerhalen op de training of iemand zou blesseren, krijg je scheve gezichten. Zelf loop ik liever ook geen blessure meer op". De relatie met de club is ver stoord? Been: „Nee, hoor. Ze behandelen VOETBAL - De Sovjetrussische voetballer Oleg Koeznetsov, die on der contract staat bij Glasgow Ran gers, is naar de Verenigde Staten ge vlogen voor een operatie aan de knie. De international raakte 20 ok tober, tijdens zijn tweede duel voor de nieuwe club, geblesseerd. Na de eerste operatie waren de problemen niet verhólpen. me heel keurig. Ik loop ook elke dag even binnen. Ik woon nog in een huis van de club, rijd nog een auto van de club. Met de spelers heb ik ook prima contact. De jongens vin den het jammer dat het zo is gelo pen. Nee, ik ben niet verplicht hier te blijven. Als er vannacht een club belt, ben ik morgen weg. Maar op dit moment wil ik me niet overhaas ten. Ik heb hier al m'n spullen nog staan en ik zit met m'n hond. Mijn vrouw is wel al terug naar Neder land. Zit met de kleine van zeven maanden, Gianluca, al in Rotter dam. Die heeft het wel gezien, komt hier nooit meer terug". - Het zal niet gemakkelijk zijn met jouw financiële eisen in Nederland een club te vinden? „Ik hoef ook niet ten koste van al les in Nederland aan de slag te gaan. België zou ook mooi zijn. Naar Frankrijk of een ander buitenland Marseille mïrgen ll"de stoep^at 'uEFA^o sPiUsBanachwordt onderuit Oeschoffeld door de Tsjech Rehak. FC Köln behaalde de derde ronde in de ha,ha". utetA-^up. «otoANP» SOFIA (SID) - Bayern München heeft zich in wandeltempo geplaatst voor de kwartfinales van het Europese toernooi voor landskampioenen. De titelhouder van Duitsland won gisteren in Sofia met 3-0 van CFKA Sredets, nadat de thuis wedstrijd al in 4-0 voor Bayern was geëindigd. CARDIFF (AFP) - Het Neder lands rugbyteam is internatio naal zozeer opgewaardeerd, dat het Frankrijk mag vervangen in de traditionele wedstrijd tegen Wales B. De wedstrijd wordt nu op 2 december in Leiden ge speeld. Voor het Nederlands team, dat doordrong tot de bar rage van de Europese groeps wedstrijden bij de tweede we reldbeker, is het de eerste keer dat tegen een dusdanig sterke tegenstander wordt aangetre den. DEN HAAG (ANP) - Ben Spij kers en Theo Meijer doen zater dag niet mee aan het Grand- Prixtoernooi in Parijs. VNL praat verder met VTL over fusie LEIDEN - De leden van VNL willen dat het bestuur van de club de fusiebesprekingen met VTL voortzet. Tijdens een jaar vergadering kwam het gister avond bij VNL niet tot een stem ming of besluitvorming. In een later stadium wordt aan de le den, eventueel in een bijzondere ledenvergadering, een voorstel voorgelegd. Dat hangt af van de vervolggesprekken tussen de twee Vlietclubs. De Sleutels heeft al eerder afgehaakt in de fusiebesprekingen. -* BARCELONA (ANP) - De bijna vol tallige selectie van Barcelona heeft zich maandagavond uitgesproken tegen het aantrekken van een bui tenlander als vervanger van de lang durig geblesseerde Ronald Koem an. In een spelersbijeenkomst bleek dat eigenlijk alleen de Deen Mi chael Laudrup zich uitsprak voor het kopen van een vervanger. De rest van de groep, onder aan voering van aanvoerder Zubizarre- ta, vond het onzin om bijvoorbeeld de Deen Jan Mölby of de Nederlan der Jan Wouters voor korte tijd aan te trekken. Volgens de doelman heeft de selectie voldoende kwali teit om de absentie van Koeman op te vangen. „Een club als Barcelona dient niet afhankelijk te zijn van de kwaliteiten van één voetballer. Op zoek gaan naar een zogenaamde lei der is onzin. Dat soort figuren komt alleen voor in een wielerploeg", al dus Zubizarreta. Howard Kendall keert terug als trainer bij Everton. Hij is de opvol ger van de ontslagen Colin Harvey. Kendall haalde in de tachtiger jaren grote successen met Everton, dat momenteel slechte tijden door maakt en in de Engelse competitie met tien punten uit elf duels vierde van onderen staat. Onder leiding van Kendall werd Everton in het afgelopen decenni um twee keer landskampioen en werd de FA-beker gewonnen. In 1985 werd de Europese beker voor bekerwinnaars veroverd. Kendall werd in 1987 manager van Athletic Bilbao, maar keerde vorig jaar terug om de technische baas van Man chester City te worden. ROME (AFP) - Rond het huis van Diego Armando Maradona is gedu rende de hele nacht gespeurd naar een bom. Tegen middernacht kreeg de politie van Napels de tip dat zich explosief materiaal zou bevinden op de Via Scipione Capece, waar de Argentijnse voetballer resideert. Maradona is sinds maandagmiddag het huis niet uit geweest. Hy wei gerde met Napoli mee te gaan naar Moskou, waar vandaag de Europese bekerwedstrijd tegen Spartak wordt afgewerkt. Diego Maradona pro beerde gisteren met een privé-vliegtuig alsnog naar Moskou te reizen. Overigens is het de vraag of Maradona, indien hij alsnog in de Sovjetu nie opduikt, welkom is op het gras van Spartak. Napoli-manager Lu ciano Moggi liet maandag weten dat hij genoeg heeft van het eigenge reide gedrag van zyn sterspeler. „Zelfs als Maradona alsnog besluit naar Moskou te komen, wordt hij niet opgesteld", aldus Moggi maan- De Zuidduitsers versloegen Sofia met onvoorstelbaar gemak. De Bul garen, twee seizoenen geleden te sterk voor Roda JC, maken een moeizaam seizoen door. De 26-vou- dige landskampioen staat in de hui dige competitie slechts zesde. De aanvalssterren Kostadinov, Penev en Stojtsjkov werden vorig en dit seizoen verkocht aan FC Porto, Va lencia en Barcelona. De huidige toppers Ivanov, Georguiev en Vita- nov waren door de club om discipli naire redenen geschorst, libero Mla- diev door twee gele kaarten. Te weinig bleef over om indruk te maken op Bayern. Na 16 minuten profiteerde Wohlfahrt nadat doel man Apostolov een inzet van Effen- berg losliet. In de slotfase scoorden Effenberg en Mclnally, de Schot met een fraaie volley na een voorzet van Thon. Sofia kwam niet verder dan een vrije trap van Bakalov te gen de paal. FC Köln heeft in de tweede ronde van het toernooi om de UEFA-be- ker de afgang van de thuisnederlaag tegen Inter Bratislava vakkundig weggepoetst. Köln, dat in Duitsland met 0-1 had verloren van de huidige nummer tien in Tsjechoslowakije, sloeg „uit" na de pauze toe via Götz en Janssen. Belangrijk voor Köln was een tac tische zet van trainer Erich Rute- möller, die libero Falko Götz na de rust naar de frontlinie dirigeerde. Tot dat moment was Köln onge vaarlijk. Na elf minuten had de om zetting succes, toen de voormalige Oostduitser met een kopbal de ope ningstreffer maakte en de partijen over het totaal gezien op gelijke hoogte bracht. Janssen zorgde vijf minuten later voor de beslissing. Overigens was de Tsjechoslowaak- se doelman Ladislav Toth aan beide treffers mede schuldig. Wim Kieft is met zijn club Giro- ndins Bordeaux doorgedrongen tot de derde ronde van het toernooi om de UEFA-beker. Bordeaux won thuis met 1-0 van FC Magdeburg dankzij een treffer van Ferreri na 59 minuten. In het eerste duel hadden de Fransen de Duitsers eveneens met 1-0 verslagen. Wim Kieft speelde de hele wed strijd. In de eerste helft zag de inter national een geplaatste kopbal ge stopt door doelman Heyne. Na een uur, vlak na de enige treffer van de wedstrijd, moest verdediger Kohier de bal van de lijn halen, nadat Kieft met een kopbal gevaar had gesticht. FC Magdeburg, uit de voormalige DDR, was de enige Duitse club die dinsdag werd uitgeschakeld. Bayern München bij de landskam pioenen, FC Köln en Borussia Dort mund in de UEFA-beker, bereikten de derde ronde. Door een 1-0 overwinning op het Roemeense Universitatea Craio heeft de Duitse bundesligaclub Borrusia Dortmund de derde ron de van het UEFA-Cupi gehaald. De eerste wedstrijd in Roemenie eindigde al in een 3-0 overwinning van de Duitsers. Aanvoerder Mi chael Zore scoorde uit een penalty in de 39ste minuut het enige doel punt van de wedstrijd. Voor 20.000 fans bleek Borussia veel te sterk voor de Roemenen. VOETBAL - De Zwitserse inter national Kubilay Turkyilmaz speelt de komende drie jaar voor Bologna in Italië. De 23-jarige, in Turkije ge boren voetballer zal zondag zijn de buut maken tegen Juventus. Hij is voor een onbekend bedrag gekocht van Servette Genève. BERLIJN - Ontsteltenis, woede, onmacht en veel verwijten. Dat is de toestand in Duitsland nadat afgelo pen zaterdag de Berlijnse voetbal fan Mike Polley bij rellen rond de wedstrijd Sachsen Leipzig-FC Ber lijn dodelijk werd getroffen door politiekogels. De Duitse Hooligans hebben in tussen een wraakactie aangekon digd.„We pakken die schutter en zijn baas", verklaarde een relschop per voor de radio. De ouders van Polley hebben een aanklacht we gens doodslag ingediend. Op ver zoek van kanselier Kohl beraadt zijn minister voor speciale opdrach ten, Seiters, zich op korte termijn met de Duitse voetbalbond over maatregelen om het geweld rond de velden te beperken. Staatssecreta ris van binnenlandse zaken Spran- ger overweegt de invoering van een Hooligan-archief. Verder wil hij re gelmatig overleg tussen de verschil lende deelstaten, de voetbalbond DFB, en de stadion-exploitanten. De hopeloos overbelaste politie in de vroegere DDR moet, indien no dig, steun krijgen van ervaren West- duitse eenheden, aldus Spranger. De politie in Leipzig was buiten gewoon slecht voorbereid op de rel len van zaterdag. Waarschuwingen uit Berlijn dat er minstens 150 ge welddadige fans in aantocht waren, werden genegeerd. De politie woordvoerder van Leipzig ontken de van tevoren te zijn gewaar schuwd. Wel gaf hij toe dat de man schappen absoluut niet op hun taak waren berekend. Commissaris Bern Gasch zei dat de politie bijvoor beeld geen waterkanon kon inzet ten, omdat het bedienend personeel was ontslagen. Gasch: „Wij hebben in dit district een tekort van 4000 man". Woordvoerder Peter Hei- mann verklaarde dat honderden po litiemannen ontslag hebben geno men. Bang „Wij konden alleen nog maar jonge, onervaren agenten inzetten en die waren niet tegen dit geweld opge wassen. Ze waren doodeenvoudig bang. Veel van hen hadden al voor het schietbevel kwam, hun pistool uit het holster gehaald. Daarnaast waren die hooligans veel beter geor ganiseerd dan wij". Ook de totaal verouderde uitrusting werkte in het nadeel van de politie, zei Heimann. DFB-woordvoerder Wolfgang Niersbach eiste hardere straffen voor „deze criminelen, die niets met voetbal te maken hebben, maar een maatschappelijk probleem vor men". De politievakbond stelde daarentegen de voetbalbond mede verantwoordelijk voor de golf van geweld rond de stadions. „Wij heb ben ze vaak genoeg gewaarschuwd, en we zijn het zat dat de DFB-bon- zen in de vip-loges zitten, terwijl buiten de oorlog woedt. Het is mo reel aanvechtbaar entreegelden te incasseren en zich daarna niet meer om te fans te bekommeren", aldus vice-voorzitter Steffenhagen van de politiebond. Verder wordt de DFB van verschillende kanten verweten banger te zijn voor sancties van de UEFA dan dat men zich werkelijk inzet om door middel van fan-pro gramma's het probleem bij de wor tel aan te pakken. Politiek gat De bekende de sport-socioloog Gunter Pilz voorspelde dat „Leip zig nog lang niet het einde is van de escalatie". „De Oostduitse jongeren zijn na de val van de Muur in een po litiek gat gevallen. Ze hebben hun identiteit verloren. Ook al waren ze tegen het communistische systeem, ergens waren ze er trots op dat hun DDR het voorbeeldland binnen het Oostblok was". EUROPA CUP 1 CFKA Sredets Sofia (Bul) - Bayem München (Dui) 0-3 (0-1). 16. Wohlfahrt 0-1,78. Effenberg 0- 2, 84. Mclnally 0-3. Scheidsrechter: Lund-Sören- sen (Den). Toeschouwers: 6.000. Eerste wed strijd: 0-4. Bayem naar kwartfinales. Girondins Bordeaux (Fra) - FC Magdeburg (Dui) 1-0 ((H)). 59 Ferreh 1-0. Scheidsrechter Pairetto (Ita). Toeschouwers. 22.000. Eerste wed strijd: 1-0. Girondins Bordeaux naar derde ronde Inter Bratislava (Tsj) - FC Köln (Dui) 0-2 ((H)). 56. Götz 0-1. 61. Janssen 0-2. Scheidsrechter Dos Santos (Por), Toeschouwers: 10.000. Eerste wedstri|d: 1-0. FC Köln naar derde ronde. Borussia Dortmund (Dui) Universitatea Craio va (Roe) 1-0 (1-0). 39. Zore 1-0. Scheidsrechter Dimitrov (Bul) Toeschouwers 20.117. Eerste wedstrijd: 3-0. Dortmund naar derde ronde ENGELAND, derde ronde League Cup, re plays: Portsmouth - Chelsea 2-3, Swindon - Shef field Wednesday 0-1. SCHOTLAND: Celtic Glasgow - Motherwell 2-0. Dundee U 11-16 Rangers 10-14 Aberdeen 11-15 Celtic 11-12 KNVB-amateurs VIERDE KLASSE B (ZAA) BESUSSINGSDUEL OM PERIODETTTEL: Soccer Boys - Zevenhoven 2-0. LEIDSE BILJART BOND 1ste klas A: UVS1 - TOP 2 4-4, Alpha Bar 1 - Ca rambole 1 4-4, De Pelikaan 2 - Spijkerbak 1 4-4, 1ste klas B: Spijkerbak 2 De Waag 1 4-4, TOP 1 - Vriendschap 1 4-4, Landzicht 1 - UVS 21-7,2de klas: 't Wachtje 1 - De Waag 2 6-2, TOP 3 Land zicht 2 4-4, Stompwijk 1 - Katwijk 1 4-4, DGL1 - De Heul 1 4-4, 3de klas: Morskwartier 2 Vriend schap 2 4-4, DOS 2 - De Waag 31-7, Carambole 2 - TOP 4 6-2, DOS 1 - Morskwartier 10-9,4de klas: De Waag 4 - Spi|kerbak 4 6-2, Carambole 4 - Ca rambole 3 4-4, De Waag 5 TOG 2 9-0, De Heul 2 - De Heul 3 3-5,5de klas: Wapen van Voorschoten 1 - Vriendschap 3 7-2, Bristol 1 -1 Wacht|e 2 2-6, Landzicht 3 - DOS 3 6-2, DOS 4 - Morskwartier 3 0- 9,6de klas: TOG 4 - De Kroon 2 6-2, De Waag 6 - Stompwijk 2 4-4, Carambole 5 - DOS 5 2-6, TOG 3 - TOP 5 9-0, 7de klas: Spijkerbak 5 - De Pelikaan 4 2-6, Alpha Bar 2 - Carambole 6 6-2, Spi|kerbak 6 - Bristol 2 6-3, Morskwartier 4 - De Waag 7 4-4, 8ste klas: Vriendschap 4 - TOG 5 0-9, Carambole 7 - TOP 7 9-0, TOP 6 - Alpha Bar 3 4-4, De Heul 5 - Stompwijk 3 2-6; Standen, 1ste klas A: Carambole 119-14, Alpha Bar 1 15-9. Spijkerbak 115-17, UVS 1 15-17, TOP 2 14-10, De Pelikaan 2 11-13, De Kroon 1 8-17, 1ste klas B: De Pelikaan 1 22-5. UVS 2 20-14, Landzicht 1 14-21, TOP 1 12-13, Vriendschap 1 12-21, De Waag 1 11-14, Spi|kerbak2 10-23,2de klas: 1 Wachtje 1 26-7, TOP 3 20-12, TOG 1 17-8. De Waag 2 15-19, Katwi|k 1 14-18, De Heul 1 14- 19. DGL 111-13, Landzicht 28-17, Stompwijk 1 6- 18. 3de klas: Morskwartier 1 27-14, De Waag 3 24-8. DOS 2 24-17, Carambole 2 18-6, Morskwar tier 16-24, Spijkerbak 312-12, Vriendschap 211- 13. DOS 1 8-25, TOP 4 6-27,4de klas: De Waag 5 27-15, Carambole 3 21-12, De Heul 3 21-19, De Waag 4 20-12, Spijkerbak 4 18-15, De Heul 2 13- 19. Carambole 4 12-29. Den Deyl 111-13, TOG 2 10-23,5de klas: Morskwartier 3 27-0, Wapen van Voorschoten 1 21-12, DOS 4 21-22, Landzicht 3 16-8, 1 Wachtje 2 16-16, Vriendschap 3 13-22. Bristol 1 12-12, De Heul 4 8-17, DOS 3 8-33, 6de klas: TOG 3 25-9, TOG 4 25-17, De Waag 6 23- 10, DOS 516-16, Stompwijk 2 14-11, De Kroon 2 14-19, Carambole 5 9-15, TOP 5 8-26, De Peli kaan 3 7-18,7de klas: De Waag 7 20-13, Spijker bak 519-14, Alpha Bar 218-15, Morskwartier 417- 8, De Pelikaan 4 17-16, Spijkerbak 6 17-25, Bristol 215-19, Carambole 6 12-12, Katwijk 2 6-19,8ste klas: TOP 6 27-14, TOG 5 25-8, Carambole 7 22- 11Stomwpijk 3 16-8, Alpha Bar 3 16-16, De Heul 5 14-18, TOP 7 10-32, Vriendschap 4 9-16, Ca rambole 8 8-24. HILVERSUM Eerste koers, 2000 m: 1. Honda Gesture (M Manninen) 2.41,1 -1.20,6, 2. Eloi Shoeing, 3, Elly Jeanet. Niet gestart: Equitana Carre. Toto: win nend 7,10, plaats 4,50 2,70, koppel 20,50, trio 348,20. Tweede koers, 2000 m: 1. Elkeklus (J. Oorthuysen) 2.38,7 1.19,4, 2. De Beste Peka, 3. Ed Hollyrood Toto: winnend 1,40, plaats 1,20 4,60, koppel 17.40, trio 62,40. Derde koers, 2000 m: 1. Expensive Meadow (L. Dooper) 2.39,4 - 1.19,7, 2. Easy Postille, 3. Cya van de Lente, 4 Ayres Promise. Niet gestart: Diamondpride N, Eliot Hanover en Atos. Toto: winnend 2,40, plaats 1,50 1,20, koppel 4,70. trio 54,70, kwartet 143.00. Vier de koers, 1609 m: 1. Evito Ruimzicht (W. vd Pijl) 2.08,5 - 1.19,9, 2. Dandy, 3. Enrieke B. Niet ge- 2440 m: 1. Emanza H (A. Bosscha) 3.14,8 - 1.19,8, 2 Dave Shoeing, 3. Dispatch. Toto win nend 2,00, plaats 1,70 3,80, koppel 7,00, trio 36,00. Zesde koers, 2000 m: 1. Earby All (A de Wrede) 2 38,5 -1.19,3,2. Jonah Kosmos, 3. Zeus Alkestis, 4. Action K. Toto winnend 1,80, plaats 1,00 1,00 1,10, koppel 3,60, trio 14,00, kwartet 205,60. Zevende koers, 2000 m: 1 David Mor gan (R. Heynen) 2.37,7 1.18,9, 2. Damiaannora, 3. Califomian Boy Niet gestart Coba Jonshof. To to. winnend 4,50, plaats 1,70 2,50 3,20, koppel 49,00, trio 583,80 Achtste koers, 2000 m: 1 Ciao Magnus (R. van Stam) 2.36,3 - 1.18,2, 2. Champion's, 3. Zita Morgan. Toto: winnend 2,60, plaats 1,101,40, koppel 2,90, trio 19,50 Negende koers, 1609 m: 1. Damons Pass (H Hamming) 2.03,3 -1.16,6,2. Betram Rodney, 3 Winston Ox ford, 4. Astrid Marian. Toto: winnend 15,00, plaats 4,70 8,90 2,60, koppel 81.70. trio 6239,80, kwartet ng. Tiende koers, 1609 m: 1. Chan Williams (P Petersen) 2.06.9 -1.18,9,2 Daydreamer K. 3. Ele gant D. Niet gestart: Every Mendel. Toto winnend 29.40. plaats 5,90 1,50, koppel 24.60. trio 1481,30 W5 2 - 7 - 2 - 4 -11 Uitbetaling: 1145.60 Omzet totalisator 200 633.00. WORCESTER, vrouwen, 575.000 gulden, eer ste ronde: Baranski (Pol) - Greenman (VSt) 6-2 6- 4, Labat (Arg) - Pfaff (Dui) 6-1 2-6 7-6, Paz (Arg) - Henricksson (VSt) 6-3 7-6, Temesvari (Hon) - Gigi Fernandez (VSt) 2-6 7-6 6-4, Gildemeister (Per) - Coetzer (ZAf) 6-1 7-6, Manuela Maleeva (Zwi/5) - Zrubakova (Tsj) 6-2 6-0, Rehe (VSt) - Magers (VSt) 6-7 6-4 6-3, Smylie (Aus) - Leand (VSt) 6-0 6- 1, Zvereva (Sov) - Werdel (VSt) 6-4 6-3, Frazier (VSt/8) - Savtsjenko (Sov) 6-3 5-7 6-1, Smith (VSt) - Daniels (VSt) 7-6 6-2, Sukova (Tsj/6) - Fairbank (ZAf) 6-3 6-3. INDIANAPOLIS, vrouwen, 250.000 gulden, eerste ronde: Katerina Maleeva (Bul/1- Wasser man (Bel) 6»2 6-1, Reggi (lta/5) - Cunningham (VSt) 6-4 6-2, Pampoulova (Bul) - Cioffi (VSt) 3-6 7-6 6-3, Fendick (VSt/8) Keiler (VSt) 6-3 6-1Rei- nach (ZAf) - Dahlman (Zwe) 6-3 1-6 6-1, Katerina Maleewa(Bul) - Wasserman (Bel) 6-2 6-1, Meskhi (Sov/4) - Reinbold (VSt) 6-1 6-2, Paulus (Oos/3) - Hakami (VSt) 7-5 6-2, Sloane (VSt/7) - Ferrando (Ita) 7-6 6-1, Porwik (VSt/6) - Lord (VSt) 6-0 6-4, Medvedeva (Sov) - Martin (VSt) 6-11-66-4, Provis (Aus) - DeLone (VSt) 6-2 6-7 6-2, Martinez (Spa/2) - Fulco (Arg) 6-1 6-2. LONDON, mannen, 850.000 gulden, eerste ronde: Hiasek (Zwi/7) - Woodbridge (Aus) 6-1 6-7 6-3, Sampras (VSt/1) Piolme (Fra) 6-2 4-6 6-3, Krickstein (VSt) - Leach (VSt) 6-2 6-4, Muller (ZAf) - Prpic (Joe) 6-4 6-4, Patrick McEnroe (VSf) - Grabb (VSt) 6-2 7-5, Bergström (Zwe) - Masso (Bel) 6-4 6-4, Baur (Dui) - Skoff (Oos) 3-6 6-16-2. Davis (VSt) - Antomtsch (Oos) 6-3 4-6 6-4, Cahill (Aus) - Cash (Aus) 7-6 6-4, Chang (VSt/3) - Kratz- mann (Aus) 6-0 6-0. MOSKOU, mannen, 500.000 gulden: eerste ronde: Paloheimo (Fm) - Haarhuis (Ned) 6-2 6-4, Jarryd (Zwe) - Stich (Dui) 6-2 6-0. Mronz (Dui) - Srejber (Tsj) 6-3 6-4, Gunnarsson (Zwe) - Gomez (Ecu) 6-2 6-4, Rosset (Zwi) - Javier Sanchez (Spa) 7-6 6-4, Wheaton (VSt) - Jelen (Oui) 6-3 6-0, S|er- kasov (Sov) - Mansdorf (Isr) 6-2 6-0, Riglewsk. (Dui) - Shelton (VSt) 7-6 6-7 6-2. Mayotte (VSt) - Gustafsson (Zwe) 4-6 7-6 7-5, Reneberg (VSt) Fitzgerald (Aus) 7-5 6-2 fTAPARICA (Brazilè), mannen, 400.000 guldon, eerste ronde: Koe vermans (ned) - Jatte (Arg) 6-3 6-7 (5-7) 6-2. Mat- tar (Bra) - Azar (Arg) 6-3 4-6 7-5, Cunha (Por) - Oe la Pena (Arg) 2-6 6-3 6-4, Marques (Por) - Mancmi (Arg) 6-0 6-7 6-4, Motta (Bra) - roese (Bra) 3-6 7-6 6-4, Marcelino (Bra) - Aguilera (Spa) 7-6 6-3, Altur (Spa) Arraya (Per) 6-7 6-3 7-5, Novacek (Tsj) - Gamer (VSt) 6-1 6-4

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 19