Aftrek reiskosten wordt 'bevroren' Verbijsterend Ritzen zet Kamer vrijwel buitenspel 'Trek Turken, Marokkanen aan voor gezondheidszorg' Oproep aan Kamer om leerlingwezen niet te korten Brinkman loopt vooruit op warme wintermaand DINSDAG 6 NOVEMBER 1990 WD vindt 44 cent per kilometer niet voldoende DEN HAAG (ANP) Staatssecretaris Van Amelsvoort (financiën) heeft besloten de belas tingaftrek van reiskosten voor woon-werkverkeer en de belastingvrije kilometervergoe ding van 44 cent per kilometer in 1991 te "bevriezen" op het niveau van dit jaar. Lubbers: Martens goed voorzitter van EG-bestuur BRUSSEL (ANP) - Premier Lub bers is geen kandidaat voor het voorzitterschap van de Europese Commissie. Hij staat achter het voorstel van België om de Belgi sche premier Martens tot opvolger te benoemen van de Fransman Del- ors. "Ik steun de kandidatuur van Martens en ben er de man niet naar om later iets anders te gaan zeg gen", aldus Lubbers vandaag in een interview met het Gazet van Ant werpen. De Europese Commissie is het uitvoerend bestuur van de Europe se Gemeenschap dat 17 commissa rissen telt. Lubbers geeft twee rede nen op waarom hij de eer laat aan zijn Belgische collega. Ten eerste komt het jaar 1992 hem niet goed uit omdat hij pas ruim een jaar later aan het eind van zijn huidige ambtspe riode is. "Ik vind niet dat ik begin 1992, de datum waarop de Europese Commissie wisselt, moet weggaan. Dan zijn we net halfweg". Daarnaast pleit voor Martens, die sinds april 1979 vrijwel onafgebro ken in het zadel zit, dat hij langer premier is. "Bij ongeveer gelijke ca paciteiten is er niets op tegen dat de voorkeur gaat naar de premier die net iets langer bezig is", aldus Lub bers, zelf sinds november 1982 pre mier. Volgens de eerder dit jaar gemaakte afspraken had Van Amelsvoort moeten besluiten tot aanpassing van de belastingaftrek van reiskos ten voor woon-werkverkeer (reis kostenforfait) en de vergoeding van 44 cent per kilometer omdat de re gelingen zijn gekoppeld aan de 'voordeligste manier' van openbaar vervoer. De kosten van de trein zijn gezakt door de introductie van de NS-jaartrajectkaart per 1 oktober van dit jaar. In principe zou de be lastingvrije kilometervergoeding daarom een cent moetsen zaken. Ook het reiskostenforfait zou om laag moeten. Van Amelsvoort heeft daarvan af gezien omdat de prijzen voor het openbaar vervoer in de loop van •volgend jaar weer stijgen. De staats secretaris wil een 'jo-jo effect' voor komen. In politiek Den Haag was er eerder op gewezen dat Van Amels voort gezien de uiteenlopende ver hogingen van de NS-tarieven diver se keuze mogelijkheden had. Die zijn nu in het nadeel van de forens uitgevallen. Voor de jaren na 1991 beraadt Van Amelsvoort zich nog over het te vol gen aanpassingsmechanisme, voor al omdat waarschijnlijk wordt be sloten tot afschaffing van de NS- kortingskaarten. Daarover wordt in de loop van 1991 een beslissing ge nomen. Onduidelijk is nog of de Kamer het met Van Amelsvoort eens is. De WD drong eerder aan op verho ging van de belastingvrije vergoe ding per autokilometer omdat de benzineprijs is gestegen. Het CDA neemt een sleutelrol in bij een even tuele discussie omdat de PvdA al heeft laten weten tegen verhoging te zijn 'uit milieu-overwegingen'. Het CDA studeert nog op het voor stel van Van Amelsvoort en wil geen reactie geven. AMSTERDAM (ANP) - Perso neelstekort in de gezondheidszorg en relatief weinig Turkse en Marok kaanse ziekenverzorgden. In de tien grootste steden werken zelfs maar 65 Turken en Marokkanen als (leer ling-) verpleger. De oplossing lijkt simpel: probeer juist Turken en Marokkanen te werven voor oplei dingen in de gezondheidszorg. In de praktijk gaat dat minder eenvoudig omdat veel Turken en Marokkanen onbekend zijn met het beroep van ziekenverzorgende. Voorlichting moet dat probleem verhelpen. De stichting Samenwerkende In tramurale Gezondheidszorgvoor zieningen Regio Amsterdam (Sigra) begon een jaar geleden met de wer ving van Turken en Marokkanen in het project Vrouwen en Minderhe den. Daarbij bleek vooral dat de werving anders - persoonlijker - moet worden aangepakt. De Sigra krijgt daartoe de mogelijkheid, want de ministeries van wvc en so ciale zaken hebben besloten het project in Amsterdam voort te zet ten en het zelfs een landelijke voor beeldfunctie te geven. Projectmedewerkster M. Ari van de Sigra: "We hebben eerst de drempels gezocht waar Turkse en Marokkaanse meisjes overheen moeten. Met de kennis die we nu hebben proberen we die hindernis sen weg te nemen". Ari wijst op de onbekendheid met het beroep van ziekenverzorgende. In Turkije en Marokko bestaan geen verpleeghui zen. Oude mensen worden daar thuis door familie verzorgd als ze zichzelf niet meer kunnen redden. Werk in de gezondheidszorg heeft in die landen geen 'status' en Turk se en Marokkaanse meisjes hebben hier zelden of ndoit voorbeelden waar ze zich aan kunnen spiegelen. Om de hindernissen weg te ne men bezoekt Ari scholen met veel Marokkaanse en Turkse leerlingen. Ze geeft voorlichting over de zie kenverzorging met behulp van een (leerling-)ziekenverzorgende die ook van Turkse of Marokkaanse af komst is. Scholieren die zijn geïnte resseerd, mogen een kijkje nemen in een verpleeg- of verzorgingshuis. Wie dan serieus van plan is voor de opleiding te kiezen, kan een week 'meelopen'. Ari is er van overtuigd dat deze aanpak de bestaande drempels zal Gat in weg leidt tot proces tegen Zuid-Holland KRIMPEN AAN DEN IJSSEL (GPD) Een verzekeraar gaat namens 40 automobilisten pro cederen tegen de provincie Zuid-Holland. Zij hebben flinke schade ppgelopen aan hun auto opgelopen nadat zij op de pro vinciale weg Schoonhoven- Krimpen aan den IJssel in een slecht aangegeven gat in de weg waren gereden. Het gat was ont staan door wegwerkzaamheden. De aanzet tot de actie kwam van M. Voorrips te Schoonho ven, die op 14 september het gat inreed en zijn voertuig naast de rijbaan kon parkeren. "Zonder dat dit duidelijk was aangege ven, zat er opeens een gat van ze ker vijf centimeter diepte in het wegdek", stelt hij. "Ik knalde er doorheen waardoor mijn ver snellingsbak onder mijn auto uit werd geslagen". Voorrips plaatste advertenties met een oproep aan lotgenoten. Dat le verde veertig reacties op. ADVERTENTIE ROTTERDAM De Hillebom ligt veilig in de takels. Het 'monster' gaf zich gistermiddag echter niet zonder slag of stoot gewonnen, omdat de slagpen diep lag weggezakt in de bom. De Explosieven Opruimings Dienst (EOD) had er in plaats van de geplande acht minuten, anderhalf uur werk aan. Adjudant Doreleijers: "Ik had maar een ge dachte: dat kloteding wil er niet uit!" Uiteindelijk lukte het hem de pen omhoog te trekken waarbij de pen op 2 millimeter afstand langs het slaghoedje schoof. De bom had nog 125 kilo springstof maar kon geen kwaad meer. De bom wordt binnenkort op de Maasvlakte tot ontploffing gebracht. De 1700 bewoners die tijdelijk uit hun woning moesten, zijn weer thuis. (foto anp> verlagen. "Het voortraject, de voor lichting is echt het grootste pro bleem", zegt zij. Daarna gaat het als vanzelf. "Eigenlijk is het één grote successtory vanaf het moment dat de meisjes of vrouwen in de oplei ding zitten. En niks geen proble men met mannen wassen of nacht diensten". Ari zegt dat vaak wordt gedacht dat de meisjes vanwege hun geloof bepaalde dingen niet mogen doen. Dat valt erg mee, meent ze. Cultuur verschillen bestaan, maar bij de vrouwen waarmee zij te maken heeft, is dat geen probleem. De meisjes worden meestal door hun ouders gesteund. De Sigra gaat afdelingshoofden en opleidingscoördinatoren in de verpleeghuizen cursussen aanbie den waarbij zij informatie krijgen over de Turkse en Marokkaanse cultuur, zodat ook deze groep goed geïnformeerd is over achtergron den van de allochtonen. Dales overweegt uitwijzen van Sovjet-spionnen DEN HAAG (GPD) Als kan wor den aangetoond dat Sovjet-burgers in Nederland spioneren "en het mo ment daarvoor gekomen is", wor den zij uitgewezen. Minister Dales (binnenlandse zaken) heeft dit gis teren gezegd. Zij reageerde op de bekendmaking van de Binnenland se Veiligheidsdienst (BVD) dat van de 76 Sovjet-burgers die officieel in Nederland werken, er 25 tot 30 spio neren voor de KGB. Dales noemde het "spijtig" dat de afbouw van KGB-activiteiten ken nelijk niet zo snel gaat als de om wenteling in de Sovjet-Unie. Zy ontkende dat de BVD de berichten alleen naar buiten heeft gebracht om de eigen werkgelegenheid te redden. Kritiek vanuit de Kamer op de wijze van berichtgeving (via de tv) wees zij ook van de hand. Vanavond wordt in de Kamer een spoeddebat gehouden over betrok kenheid van de BVD bij geweldda dige acties op het kazerneterrein Lunetten in de nacht van 3 op 4 maart. Groen Links eist ophelde ring over het feit dat BVD'ers straf vervolging zijn ontlopen terwyl by Justitie en marechaussee bekend was dat het om BVD'ers ging. Inmiddels zyn ook problemen ontstaan rond geheim agent Ri chard Stegeman, die voor de Cen trale Recherche Informatiedienst infiltreerde in een drugsbende. Hij zegt daardoor gevaar te lopen en eist bescherming. Minister Hirsch Ballin (justitie) vindt dat onnodig. KEUZE Uit.de Verenigde Staten: schitterende bedrukte gordijnstoffen van 100% katoenen satijn of chintz in diverse dessins en kleuren. 140 cm breed. Ook geschikt als meubelbekleding. Met mogelijk een klein schoonheidsfoutje. Normaal 49.90 p m. Nu voor de verbijsterende prijs van KiXJ5ÉE&3 U ontdekt elke keer een andere Bijenkorf, de Bijenkorf Oit is niet in filiaal Utrecht verkrijgbaar. Steekpartij Een 26-jarige Rotterdammer is de afgelopen nacht in Rotterdam-Zuid doodgestoken. Het slachtoffer kreeg om nog onbekende reden ru zie met een andere man in wiens ge zelschap hij verkeerde. De politie heeft vanochtend een verdachte aangehouden. Nationaal park Staatssecretaris Gabor (natuurbe heer) heeft gisteren een commissie opgericht die de vorming van het Nationaal Park Zuid-Kennemer- land moet voorbereiden. Voor het achtste nationale park in Nederland is achthonderdduizend gulden be schikbaar. Het park ligt op de grondgebieden van de gemeente Velsen en Bloemendaal, vlakbij Zandvoort. Ziekenhuisafval Anatomisch afval van Friese zie kenhuizen en laboratoria wordt voortaan verbrand in de afvalver werking Rijnmond. Dat hebben ze gisteren besloten op voorstel van Gedeputeerde Staten. Het anato misch afval is enige tijd gestort bij de VAM in Wijster na sluiting van de vuilverbranding Leeuwarden. Dat leverder volgens GS van Fries land "emotionele" discussies op. DEN HAAG (ANP) De Tweede Kamer moet de bezuinigingen op het leerlingwezen zoals die zijn voorgesteld door minister Ritzen (onderwijs) verwerpen. Dat schrij ven FNV. CNV. VNO. NCW, andere Gaspakken naar Nederlanders in Golf-landen DEN HAAG (ANP) - Minister Ter Beek (defensie) overweegt gasmas kers en -pakken te sturen naar Ne derlanders in Saudi-Arabië en an dere Golf-landen. De gaspakketten dienen ter bescherming tegen een eventuele aanval met chemische wapens van Irak. Dat heeft het mi nisterie van defensie bekendge maakt. Het ministerie van buitenlandse zaken adviseert tegelijkertijd fami lieleden van Nederlandse gijzelaars in Irak om niet in te gaan op het aan bod van Saddam Hussein met kerst een bezoek aan de gijzelaars te bren gen. De woordvoerster van het mi nisterie herinnerde aan het reisad vies van eind augustus dat nog steeds van kracht is. Daarin ont raadt het ministerie alle Nederlan ders te reizen naar de Golfstaten met uitzondering van Oman. werkgevers- en werknemersorgani saties en een aantal onderwijsbon den in een gemeenschappelijke ver klaring. De verklaring is gisteren, kort voor de behandeling van de on derwijsbegroting door de Kamer, in Den Haag gepubliceerd. De voorstellen van Ritzen zullen de kwaliteit van het leerlingwezen 'ernstige schade' toebrengen, stel len de organisaties. Zij voorzien een groot verlies aan arbeidsplaatsen en expertise en een enorme kapitaals vernietiging. Minister Ritzen kondigde in de onderwijsbegroting voor 1991 aan dat hij de komende jaren in het be roepsonderwijs zeventig miljoen gulden wil bezuinigen. Daarvan zou 55 miljoen gulden ten koste van het leerlingwezen gaan. Daarbovenop zou het bedrijfsleven voor in totaal 150 miljoen gulden aan uitgaven voor het beroepsonderwijs van de minister moeten overnemen. In dat bedrag zit nog eens 65 miljoen voor het leerlingwezen verwerkt. BURGEMEESTER WEIGERT - Burgemeester J.K. Slomp van Gramsbergen heeft gisteren gewei gerd de bijdrage van de WD-raads- fractie bij de begrotingsdebatten voor te lezen. De fractievoorzitter G. Wolbers van de liberalen had de CDA-burgemeester daarom ge vraagd aangezien hij om zakelijke reden verhinderd was de raadsver gadering bij te wonen. "De politiek heeft zichzelf te veel buitenspel gezet. En dat is principieel fout", stelde PvdA- fractieleider Wöltgens onlangs. Groen en geel moet Wöltgens zich dus ergeren aan het debat over de onderwijsbegroting dat vanmiddag onder een stroom van protesten is begonnen. Want minister Ritzen (onder wijs) sluit contracten 'met de duvel en zijn ouwe moer', zoals de WD het nogal oneerbiedig formuleert. En de Tweede Ka mer heeft het nakijken. DEN HAAG "Bij Deetman had den we één zekerheid: dat de begro ting nooit deugde. Haha", grapt D66-Kamerlid Nuis over de vorige minister van onderwijs. Het hoeft niet te verbazen dat zijn opvolger Ritzen geen middel onbeproefd laat om de begroting wel waterdicht te krijgen*. De toverformule is gevon den in het 'convenant', een sjieke term voor wat vroeger gewoon een herenakkoord heette. WD-kamerlid Franssen over drijft nauwelijks als hij zegt dat Rit zen akkoorden sluit met 'de duvel en zijn ouwe moer'. Er is geen sector in onderwijsland waarmee Ritzen en Wallage niet een akkoord op sta pel hebben staan of al hebben afge sloten. Het convenant dat de meeste aan dacht heeft gekregen is dat met de onderwijsvakbonden, omdat daarin een salarisverbetering voor begin nende leraren zit vervat. Ook het ak koord met de universiteiten heeft stof doen opwaaien omdat universi teiten daarin de mogelijkheid krij gen studenten na één jaar weg te sturen. Minstens zo interessant zijn echter de 'pre-ambules' van de ak koorden, ofte wel de kleine letter tjes. In die kleine lettertjes schetsen de bewindslieden met grove pen seelstreken de toekomst van het on derwijsbeleid. Met hun handteke ning bekrachtigen de respectievelij ke tegenpartijen deze 'hoofdlijnen'. Een paar voorbeelden. In weerwil van hun vroegere op vattingen onderschrijven de onder wijsbonden in het akkoord met Rit zen en Wallage dat gestreefd moet worden naar grotere basisscholen. De universiteiten op hun beurt be loven plechtig zoveel mogelijk stu denten binnen vier jaar door de eer ste fase-opleiding te loodsen. Het parlement heeft zich nog niet uitge sproken over (ingrijpende) schaal vergroting in het basisonderwijs. Evenmin heeft het parlement zijn zegje kunnen doen over de voor waarden waaronder bekorting van de huidige studieduur wenselijk is. Hier gebeurt nu precies wat PvdA-fractieleider Wöltgens in zijn Eindhovense rede als volgt om schreef: "Ambtenaren koken de be sluiten voor en overleggen erover met maatschappelijke organisaties. En als alles vastligt, mag de politiek het alleen nog goedkeuren". Formeel kan het parlement der gelijke akkoorden naar de prullen bak verwijzen. "Maar de praktijk leert anders", stelt SGP-kamèrlid Van der Vlies. Ritzen zal daar tegen in brengen dat de akkoorden be doeld zijn als "aanvulling" op de on derwijsbegroting. Maar niets is minder waar, zonder de akkoorden ontvalt de bodem aan de onderwijs begroting 1991 en de jaren daarna. De akkoorden brengen op de lange termijn geld in het laatje. Soms is dat geld nodig om nieuw beleid te kunnen beginnen (schaalvergro ting) en soms om bezuinigingsdoel stellingen te halen (bekorting stu dieduur hoger onderwijs). Het ak koord over de positieverbetering van het onderwijspersoneel is door de bewindslieden zelfs tot hoek steen van het nieuwe beleid gebom bardeerd en kan dus alleen maar weggehaald worden als het parle ment elders ernstige schade voor lief neemt. Tot slot ontbreekt het de Tweede Kamer aan instrumenten om de ak koorden naar haar eigen inzicht bij te schaven. De convenanten zijn im mers een onderhandelingsresul taat; de uitkomst van loven en bie den. Als je één bouwsteentje weg haalt, stort de rest als een kaarten- ,huis in elkaar. Wallage ontkent met kracht dat sprake is van koppelverkoop in het convenant tussen hem en de bon den. Maar de term koppelverkoop dekt de lading van de gemaakte af spraken. De bonden stemmen al leen maar in met de gewraakte schaalvergroting in het basisonder wijs omdat er loonsverhogingen voor jonge leraren tegenover staan. In het parlement horen dergelijk koppelverkopen niet thuis, vindt CDA-kamerlid Boers. Maar durft het CDA een salarisverhoging voor jonge leraren te blokkeren om de kleine basisschool op het platteland te beschermen? Voor zulke moeilij ke - en in dit geval oneigenlijke - af wegingen komt het parlement te staan. "Dat is de prijs die we moeten be talen. Want het convenant over de lerarensalarissen lost een knelpunt op van heb ik jou daar", vindt PvdA'er Netelenbos. "We zetten onszelf wel een bee(je klem", zucht Nuis (D66). "Wij zitten als Tweede- Kamerleden wel in de machineka mer van de macht. Maar dat wil niet zeggen dat we bij het stuur kun nen", aldus Nuis. Vandaag en mor gen zal blijken of de Tweede-Ka merleden de kritiek van Wöltgens ter harte nemen en niet "de geschie denis over zich heen laten komen". DEN HAAG Nog twee maan den en dan is het zover. In januari gaat het kabinet de lang verwach te 'tussenbalans' opmaken. Met deze term (aanvankelijk naar Amerikaans gebruik mid-term re- view genoemd) wordt in politiek Den Haag de financieel-economi- sche besluitvorming voor de rest van de kabinetsperiode aange duid. En dat wordt nog een hele klus. Vooruitlopend op de besluit vorming lopen de hoofdrolspe lers zich vast warm. Partijcon gressen met anderhalf duizend aanwezigen, of achteraf zaaltjes in het Sallandse land, geen gele genheid laten de kopstukken voorbijgaan om 'piketpaaltjes' te slaan. Daar kan wel op worden bezuinigd, maar daar per se niet. Hier valt nog wat te halen, daar moet je afblijven. Vooral de frac tievoorzitters van de regerings partijen PvdA en CDA in de Tweede Kamer zijn er sterk in. Maar ook verschillende ministers spreken hun woordje mee. Schermutselingen Tot zover niets bijzonders. Voor elke moeilijke besluitvorming in het kabinet, heeft dit soort scher mutselingen plaats. Dat is al tien tallen jaren zo en zal ook wel zo blijven. Bijzonder is echter wel de inhoud van de teksten, vooral in combinatie met uit wiens mond ze vloeien. "Werklozen die misbruik ma ken van sociale voorzieningen, moeten gestraft worden, des noods met volledige intrekking van hun uitkering". Een tekst die zo opgetekend kan zijn uit de mond van WD-leider Frits Bol- kestein. Maar niets is minder waar. Het was afgelopen week einde PvdA-fractievoorzitter Thijs Wöltgens die deze uitspraak deed. Dat is op z'n minst opmer kelijk te noemen. En wie vervolgens op zoek gaat naar de partijgenoten van Wölt gens die hierover wel furieus zul len zijn, komt bedrogen uit. "Hét is toch logisch dat wy misbruik willen straffen?", krijg je te horen uit de PvdA-fractie als je er naar vraagt. Maar zo logisch is dat natuur lijk niet. Toen een jaar of zes geleden toenmalig minister van financiën, Onno Ruding in een interview zei dat veel werklozen maar liever 'bij tante Truus' blijven zitten, dan aan het werk te gaan, viel de voltallige PvdA over hem heen. Het was ronduit schandalig dat Ruding zelfs maar durfde sugge reren dat misbruik werd gemaakt van de sociale voorzieningen. Die tijd is voorby. Ook de PvdA er kent volmondig dat misbruik voorkomt en streng gestraft dient te worden. Deze strenge taal dient er by de PvdA overigens tevens toe om er en passant ook nog even 'onge merkt' een belastingverhoging door te drukken en de koppeling tussen lonen en uitkeringen vei lig te stellen. Want dat zijn PvdA- stokpaardjes die niet gemakke lijk worden verlaten. Wöltgens' CDA-collega Brink man doorzag dat. Ook hij meent met PvdA-minister Kok (financi ën) dat er in januari ingrijpende beslissingen moeten worden ge nomen. Maar het financieringste kort mag niet in gevaar komen en de belastingen mogen niet wor den verhoogd. Ook de voorgeno men BTW-verlaging mag niet in de vrieskast, meent hy. Hoe moeten de bezuinigingen dan wel worden gehaald? Brink man denkt aan snijden in subsi diestromen. Maar hy waarschuwt tevens: dat heeft gevolgen voor de koopkracht van de mensen, ook de laagst betaalden. En om te voorkomen dat de PvdA meteen roept dat de koopkracht van de laagste betaalden heilig is, laat hij bijna langs zijn neus weg weten dat koopkrachtgaranties in de ko mende jaren niet meer kunnen worden gegeven. "We moeten geen beloftes doen die we mis schien niet waar kunnen maken", aldus Brinkman gisteravond in Raalte. Wat Brinkman vervolgens zei moet voor de PvdA bijna vloeken in de kerk zijn. Bij de besluiten die in januari over de rest van deze kabinetsperiode genomen moeten worden, staat ook de kop peling tussen lonen en uitkerin gen ter discussie. Het is welis waar niet de eerste mogelijkheid waar Brinkman aan denkt als be zuinigd moet worden, maar hij wilde het per se niet uitsluiten. In het openbaar waken beide par tyen er overigens voor al te felle kritiek op elkaar te leveren. Inte gendeel: er worden aan de lopen de band schouderklopjes uitge deeld. Brinkman had zelfs nog lo vende woorden over voor het be leid van minister Kok en de uit spraken van Thijs Wöltgens. Maar schijn bedriegt hier, gezien de keiharde inhoud van Brinkmans uitspraken. In januari zal het kabinet moe ten laten zien wat het waard is. Grofweg moet de komende jaren tussen tien en vijftien miljard gul den worden bezuinigd. De gren zen van het mogelijke zijn de af gelopen dagen door de verschil lende hoofdrolspelers vastgelegd. Zo op het eerste gezicht lijkt het niet eenvoudig een compromis te vinden. Dat het er uiteindelijk waar schijnlijk toch zal komen, komt mede door een gebrek aan een al ternatief. Want zowel PvdA als CDA laten geen gelegenheid voorbij gaan de WD te kapitte len voor het gebrek aan creativi teit. Beide partijen lijken voorals nog aan elkaar gebonden en reali seren zich dat ook. In zo'n sfeer zijn zelfs de meest onverzoenlijke standpunten bijeen te brengen. Januari wordt in ieder geval een warme wintermaand.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 3