WD: lastenverhoging buiten alle proporties Goekoop boos over geheime lobby D66 over politiebeleid 5 Een arme student op een slecht uitgeruste fiets Zorg over jeugd in Stevenshof Enorme ommezwaai CDA in college' Ex-bestuur van muziekschool: 'niet schuldig aan tekorten 'Antwoord op brieven van burgers duurt veel te lang Pontje Zijldijk-Merenwijk actiel in vrije lijd Hoek over beroepen en studies DINSDAG 6 NOVEMBER 1990 LEIDEN/REGIO LEIDEN - Het voormalige be stuur van de muziekschool ont kent verantwoordelijk te zijn voor de tekorten die onder zijn bewind zijn ontstaan. In een brief aan de Leidse gemeente raad wijzen zij de directeur als verantwoordelijke aan. Zij schrijven door hem niet te zijn ingelicht over de overschrijdin gen. Deze directeur, de heer P. Kunst, heeft eerder gezegd 'het vermoeden te hebben dat het vorige bestuur schuldig is' aan het ontstaan van een tekort van bijna zeven ton. Het voormalige bestuur, waaronder de ex-wet- houders J. Greep (Wassenaar) en F. Kuijers (Leiden) ontken nen deze beschuldiging. "De begroting is mede geba seerd op de ontwikkelingen in de leerlingaantallen. Wij werden door de directeur hierover posi tief geadviseerd. Wij zijn dan ook van mening dat de begro ting zoals die door het algemeen bestuur werd goedgekeurd, een reële begroting was. Wij zijn tij dens ons functioneren als dage lijks bestuur door de directie niet geattendeerd op mogelijke overschrijdingen", aldus de ex- bestuurders. De kersverse CD A-wethouder Van Bochove luistert diep geconcentreerd naar het betoog van zijn fractievoorzitter Van Duyn. (foto Loek zuyderduin Oppositie waarschuwde wethouders voor burgemeester LEIDEN - D66 betreurt het dat er nog steeds geen procedure is voor be antwoording van brieven van burgers. Een vorig jaar ingediende motie om die procedure te ontwerpen is door het college van B en W nog niet uitgevoerd. In die motie werd B en W gevraagd die procedure op 1 maart van dit jaar rond te hebben. "De gang van zaken rond deze motie is irritant en hemeltergend. Jaar in, jaar uit is door meerdere partijen een appèl op het college gedaan. Het college heeft tijd genoeg hiervoor gehad", aldus D66-fractieleider Langenberg. "Ik vind dat de geloofwaardigheid van de politiek op het spel staat". Langenberg eiste voor 1 januari duidelijkheid over de procedure voor het beantwoorden van brieven. "Je kunt van de burger niet tel kens vragen dat hij zijn onroerend-goedbelasting op tijd voldoet als de overheid zelf termijnen aan z'n laars lapt". LEIDEN Een pontje van de Merenwijk naar de Zijldijk is een van de wensen van D66. Volgens de democraten is de Zijldjjk vanuit de Meren wijk moeilijk bereikbaar. Een veer kan daarvoor een oplossing zijn en bo vendien werkgelegenheid opleveren. In een motie wordt het college ge vraagd de zaak zo snel mogelijk te onderzoeken. LEIDEN De CDA-fractie in Leiden heeft een enorme ommezwaai gemaakt. Voor heen probeerden de chris ten-democraten lastenver hoging zoveel mogelijk te voorkomen. Nu ze deel uit maken van het college van B en W denken ze daar heel an ders over. Die beschuldiging uitte WD-frac- tievoorzitter T. van der Nat gister avond tijdens de algemene be schouwingen over de begroting voor volgend jaar. Van der Nat noemde de forse stijging van de on roerend-goedbelasting en de verho ging van het lozingsrecht 'buiten al le proporties'. Van der Nat vond het 'verbazingwekkend dat het CDA nu zo gemakkelijk akkoord is gegaan met lastenopdrijvende intensive ringen'. "Blijkbaar acht het CDA het als collegepartij niet meer nodig enig tegengas te geven", aldus Van der Nat, die opmerkte dat het CDA zich altijd heeft opgeworpen als tegen stander van lastenverzwaring en daarom in het verleden een keer te- i gen de begroting heeft gestemd. D. van Duijn, de nieuwe fractie voorzitter van het CDA, reageerde furieus. "Wat de WD nu doet is buitengewoon hypocriet. Want de WD is juist de partij die de ene keer tegen lastenverzwaring is en de andere keer ervoor is. Het CDA heeft nooit tegen de begroting ge stemd. Alleen in 1986, maar dat was omdat procedurele aspecten niet 1 klopten". "Een jaar of twee, drie geleden was het CDA heel fervent tegen stander van lastenverhoging. De fractie is heel duidelijk 'om' gegaan. Dat gebeurde al tijdens het verkie zingscircus, en het geldt nog sterker nu de partij in het college zit", deed Van der Nat nog een duit in het zak- je. Verontwaardiging De WD wil geen geld uittrekken voor nieuw beleid. Daardoor hoeft de onroerend-goedbelasting niet met 15 procent maar met 9 procent te stijgen. "U zet het standpunt van het CDA in historisch perspectief. Doet u dat met uw eigen fractie ook?", wilde S. de Vreeze (PvdA) weten. "Ja, de WD is altijd tegen belas tingverhoging geweest", beweerde Van der Nat. Dat wekte de veront waardiging op van PvdA-wethou- der H. van Dongen. Zij herinnerde aan het nog zo recente verleden waarin de VVD deel uit maakte van het college van B en W. "Wilt u nu echt serieus betogen dat de WD hard heeft tegengesputterd als aan de orde was of we geld zouden uit geven voor nieuw beleid? Gelukkig heeft de WD daar destijds mee in gestemd, anders waren er minder goede dingen voor de stad ge beurd". "Nu vindt u het nieuw beleid maar niks, in tegenstelling tot voor gaande jaren. Dan is er toch sprake van een koerswijziging", stelde De Vreeze vervolgens vast. "Totaal niet", reageerde Van der Nat. "De WD heeft zich ook als collegepartij wel degelijk ingezet voor een ta riefsverlaging. En nu hebben we de afweging gemaakt dat we geen las tenverhoging willen voor nieuw be leid". De WD'er wilde niet ontken nen dat zijn fractie daar eerder wel aan had meegewerkt. "Maar zonder de WD in het college zou er nog meer geld zijn uitgetrokken voor nieuw beleid en dat dat niet is ge beurd is het nut van onze inbreng geweest", aldus Van der Nat. A-sociaal Hij zei verder dat de WD tegen kwijtschelding is van de reinigings rechten voor de minima, vooral om dat de kosten van deze maatregel hoog zijn. Wethouder H. de la Mar (Groen Links) reageerde verbijs terd. "Het gaat om een paar hon derd mensen die echt geen cent te makke hebben. Die hoeven die 200 gulden reinigingsrechten niet te be talen. Het gevolg is dat de rest van de Leidenaars een gulden in de maand meer moet betalen. En dat vindt u te veel? Dat vind ik a-soci aal". "Daar neem ik dan kennis van", reageerde Van der Nat nuchter. "Maar wij vinden dat de tarieven voor iedereen moeten worden ver laagd. Dat kost ook minder". LEIDEN - Burgemeester Goekoop heeft gisteravond felle kritiek gele verd op D66-fractieleider Langen berg. Hij beschuldigde Langenberg ervan achter zijn rug om aan drie wethouders een geheime brief te hebben geschreven over de reorga nisatie van de Leidse politie. Goe koop is verantwoordelijk voor het politiebeleid. Langenberg waarschuwde de wethouders Van Dongen (PvdA), Walenkamp (CDA) en De la Mar (Groen Links) voor de komende re organisatie van de politie. In een brief met het predikaat 'vertrouwe lijk' schreef hij dat het voorstel dat door een stuurgroep onder leiding van Goekoop was gemaakt, niet in overeenstemming was met een mo tie die door de gemeenteraad una niem was aangenomen. De stuur groep wilde een netwerk van 22 wijkagenten, terwijl de raad een voorkeur had getoond voor het wer ken met wijkteams. Langenberg begon zelf over de politie in zijn algemene beschou wing over de begroting voor 1991. Hij verweet burgemeester Goekoop de drie collegepartijen eerder te hebben geïnformeerd over het rap port van de stuurgroep dan de rest van de raad. "Uitgerekend dit is een gevoelige materie. Het gaat dan niet aan snel tussen de collegepartijen een meerderheid te willen sme den", zo bekritiseerde hij de burge meester, die uiterst gepikeerd rea geerde. Goekoop vroeg zich af of het wel juist was dat Langenberg samen met het PvdA-raadslid Geradts naar hoofdcommissaris Mostert ging. En dat hij achter zijn rug om brieven schreef naar leden van de collegepartijen. "Vindt u het dan raar dat de portefeuillehouder ook de collegepartijen informeert?", wilde Goekoop weten. Beste Joop Ook PvdA-wethouder Van Dongen bemoeide zich met de discussie. "Uit de brieven, geadresseerd aan beste Joop, beste Hans en beste Henriëtte, bleek dat u eerder op de hoogte was van de notitie dan mijn fractie". Na de vergadering erkende Lan genberg dat Mostert hem had geïn formeerd over de varianten voor de toekomstige politie-organisatie. En dat hij een brief had geschreven aan de drie wethouders om hen te wij zen op het feit dat de door de raad aangenomen motie niet werd opge volgd. "Jullie zullen zelf jullie conclu sies moeten trekken, heb ik ook nog geschreven", aldus Langenberg. "Ik vind dat ik als raadslid brieven aan andere raadsleden moet kun nen schrijven. Deze brief heb ik op persoonlijke titel geschreven. Ik zet altijd vertrouwelijk boven mijn per soonlijke brieven". Wethouder De la Mar voelde wei nig voor die vertrouwelijkheid en liet de brief lezen aan burgemeester Goekoop. Op zijn beurt riep de bur gemeester de drie politiewoord voerders van de drie collegepartijen bij zich. Het college was niet tot een besluit gekomen over de reorgani satie en wilde graag weten wat de fracties ervan dachten. Een van de deelnemers aan dat gesprek, PvdA- fractieleider De Vreeze, voelde wei nig voor een inhoudelijke discussie. "We hebben het alleen over de pro cedure gehad", zo vertelde hij gis teravond. Maar de toenmalige CDA-fractie- leider Van Bochove, inmiddels wet houder, bevestigt dat door hem ook de inhoud van het rapport is bespro ken. "We kregen te horen wat er in het rapport stond, maar de nota zelf kregen we niet. Ik heb enkele in houdelijke vragen gesteld. Mis schien was het de bedoeling van Goekoop om vooraf steun te krijgen voor het netwerk, maar die toezeg ging hebben wij hem niet gedaan". Langenberg: "Goekoop heeft min of meer instemming gevraagd aan de collegepartijen om mee te gaan met een lijn die afwijkt van de raadsmotie. Goekoop moest ge woon uitzoeken hoe de collegepar tijen erover dachten. Dat hoort niet. Alle partijen behoren op hetzelfde tijdstip te worden ingelicht". 'Tweede chemokar' LEIDEN - De mogelijkheden om huishoudelijk chemisch af val in te leveren moeten worden uitgebreid. De chemokar moet voortaan ook in het weekeinde en in de avond door de wijken rijden. Een motie die tot de uit breiding moet leiden, is gister avond ingediend door D66. Lezers Schrijven Beiaardiers Met verbazing heb ik in het artikel 'Stadhuisklokken op beiaardiers- cd' (Leidsch Dagblad van 2 novem ber) de zinsnede 'Heieen van der Weel, de enige vrouwelijke beiaar dier ter wereld' gelezen. Uit wiens koker deze mededeling komt, weet ik niet, maar ik vind het toch op z'n minst heel merkwaardig dat juist in Leiden voorbijgegaan wordt aan het feit dat Laura Meilink uit Rot terdam jarenlang de vervangster van de officiële Leidse stadsbeiaar- dier is geweest. Laura is lid van een van de 66 Ne derlandse soroptimistsclubs in Ne derland, een wereldwijd verspreide organisatie van vrouwen die be schouwd worden als dé vertegen woordigsters van haar beroep. Per beroep of funktie kan men op uitno diging lid worden, daarnaast streeft men de servicegedachte na (te ver gelijken met de mannelijke tegen hangers Rotary, Lions, Juniorka mer, Ronde Tafel e.d.). Van de Ne derlandse Unie zijn al twee beiaar diers lid. De Nederlandse Klokkenspel Vereniging (ook in het artikel ge noemd) had in september 1987 al 81 mannen met en 39 zonder diploma geregistreerd, terwijl deze getallen bij de vrouwen 10 met en 7 zonder bedroegen. Graag zag ik dan ook in Uw dagblad opgenomen dat we in Nederland niet de enige vrouwelij ke beiaardier ter wereld hebben; het zijn er dus minimaal 17 en sinds 1987 misschien wel meer. Ingrid Moerman Kalvermarkt 9 Leiden Bibliotheek Het Leidsch Dagblad heeft haar le zers in de krant van vrijdag 2 no vember onvolledig geinformeerd over het akkoord tussen de bonden en de Leidse bibliotheek over de zondag-openstelling. De huidige cao-openbare biblio- LEIDEN Groen Links is bezorgd over de problemen met jongeren in de Stevenshof. Fractieleider Lau rier zei gisteravond tijdens de be grotingsbehandeling te vrezen dat de problemen in de nieuwbouw wijk zich opstapelen. Hij vroeg een notitie van het college waarin de problemen en mogelijke oplossin gen in kaart worden gebracht. Ook D66 vroeg aandacht voor de jongeren in de Stevenshof. Door de opbouw van de wijk en de jonge be volking zijn extra welzijnsvoorzie ningen nodig voor de jeugd. Het col lege moet plannen ontwikkelen en daarvoor geld resererven, aldus D66 in een motie. theek geeft aan dat op zondag geen werkzaamheden worden opgedra gen. In bijzondere omstandigheden met een incidenteel karakter is - in overeenstemming met de betrok ken werknemer - afwijking moge lijk, wanneer het functioneren van de bibliotheek dit vereist. De Leidse bibliotheek erkent nu ook dat ontheffing van de cao nodig is voor de huidige openstelling op zondag. AbvaKabo stelt de ontheffing af hankelijk van het oordeel van haar leden die vallen onder de cao-open bare bibliotheken (een kleine 1700). Aan deze leden worden vier model len voorgelegd zonder dat de bond daarbij een preadvies geeft. Deze modellen zijn: - de huidige cao wordt niet gewij zigd. - zondagarbeid kan alleen op ba sis van vrijwilligheid. - zondagarbeid kan op basis van vrijwiligheid maar met beperkin gen. - de zondagarbeid kan verplicht wotrden opgelegd. Als op 26 november blijkt dat de meerderheid van de leden de huidi ge cao wil handhaven, zal AbvaKa bo geen medewerking verlenen aan ontheffing. Bij het ontbreken van ontheffing zal - zo is afgesproken - de bibliotheek daarna op zondag ge sloten zijn. Indien de andere drie modellen te zamen een meerderheid verkrijgen, zal AbvaKabo wel medewerking aan ontheffing verlenen. De biblio theek kan dan ook na 26 november 1990 op zondag openblijven. AbvaKabo Zoetermeer Het Leidse PvdA-raadslid L. Ge radts zal ongetwijfeld de bedoeling hebben gehad om een vlieger op te laten toen hij zei dat er woningen moeten worden gebouwd op het vliegveld Valkenburg. Voordat Leiden echter een lande lijke discussie gaat aanzwengelen over Valkenburg, zou hij er goed aan doen om eerst wat kennis van zaken op te doen. 1. Het ministerie van defensie wil het vliegveld Ypenburg gaan slui ten. 2. Het programma van de PvdA- fractie voor de komende provin ciale verkiezingen pleit voor een sluiting van het vliegveld Zestien hoven. Als dit allemaal doorgaat zijn er in de Randstad niet vier maar slechts twee vliegvelden. Daarnaast is het ongetwijfeld nieuws voor de heer Geradts dat op vliegveld Valkenburg zeer recent nog diverse vernieuwingen hebben plaatsgevonden, o.a. nieuwe lan dingssystemen en een volledige drainage van het terrein. Tenslotte nog de opmerking dat de minister van defensie in de ka mercommissie heeft meegedeeld dat de Groep Maritieme Patrouille vliegtuigen niet zal worden opgehe- Conclusie: de heer Geradts kan zijn vlieger maar beter weer inhalen en zich gaan bezighouden met za ken waar hij wel verstanhd van heeft. Stichting Valkenburgse Vlieg tuigspotters Valkenburg Katoen Dr. G.P.J. Verbong houdt dinsdag 13 no vember om 20.00 in het Leids gemeente archief aan de Vliet 45 een lezing. On derwerp is de vernieuwing in de katoen- drukkerij en katoenververij in de negen tiende eeuw. G.Verbong promoveerde twee jaar terug aan de TU in Eindhoven op de Leidse katoenmaatschappij. De le zing is gratis toegankelijk. LEIDEN Gedeputeerde W. Aalbers heeft gistermiddag de nieuwe infor- matiehoek over beroepen en opleidingen geopend in de Leidse biblio theek. De provincie heeft voor dit project 50.000 gulden beschikbaar ge steld. Aalbers prees de moed van de bibliotheek om steeds met experimen ten te beginnen. Hij sprak de hoop uit dat andere gemeenten het idee van de Leidse bibliotheek overnemen. Voor dit project is het van belang dat de bibliotheek kan samenwerken met instellingen op het gebied van opleiding en arbeidsmarkt. De samen werking met het arbeidsbureau is wat dat betreft nog niet optimaal, aldus de gedeputeerde. In de Leidse bibliotheek staan alle boeken, tijdschriften en informatiem appen over het onderwerp beroep en scholing opgesteld. Via de computer is informatie op te vragen over cursussen in de Leidse regio. LEIDEN Een opvallende rol was gisteren weggelegd voor de Nederlandse Spoorwegen bij de zitting van het Leids kantonge recht. Zo verscheen voor kanton rechter H. Morshuis een jonge man, die eind vorig jaar regelma tig zonder geldig plaatsbewijs in de trein had gezeten. Om zich te verdedigen had hij een advocate meegebracht, een uitzondering bij dergelijke zittingen. Eerst voerde de verdachte zelf het woord. "Ik was in die tijd psycho tisch en wilde, zonder dat ik wist waarom, telkens naar Amster dam en Rotterdam reizen". "En ging u dan direct weer terug", in formeerde Morshuis. "Nee, dan bleef ik daar een tijdje". De advocate voegde toe dat haar cliënt ten tijde van de over tredingen onder psychiatrische behandeling stond. Ze kon een medische verklaring overleggen. Bovendien waren de Nederland se Spoorwegen inmiddels bereid om een schikking met de treinrei ziger te treffen. Hoewel de zwart rijder voor ruim 2200 gulden de Randstad had doorkruist, waren de Spoorwegen nu akkoord ge gaan met terugbetaling van een abonnementstarief, zo'n ruime 600 gulden. De rechtbank was van deze aangeboden transactie niet op de hoogte. Officier van Justitie J. van Ek wilde daarom de zaak aan houden en met de Spoorwegen contact opnemen. De rechter ging akkoord: "Zo komt het geld toch, waar het thuis hoort". Schor Een veel minder mooie rol speel den de Nederlandse Spoorwegen in de gedachtengang van een ver dachte uit Alphen. Hij was al schor, nog voor hij aan zijn be toog begon. Op het laatste nipper tje was hij met zijn vriendin, zon der kaartje, de trein naar Leiden in gesprongen. De conducteur be reikte het paar eerder dan zij hem, maar wilde geen kaartje meer ver kopen met de normale verhoging van 3 gulden 50. Daarentegen leg de de NS-dienaar direct een boete van 35 gulden op. Toen de jongen weigerde te be talen, gebeurden er vreemde din gen: "Beledigingen en handtaste lijkheden". De jongen had daar over naar de afdeling klachten van NS-klantenservice geschre ven en nooit meer iets gehoord. "Voor klachten over de NS moet u naar de Nationale Ombuds man", adviseerde de rechter. Offi cier van justitie Van Ek eiste' een kopie van de brief naar NS-klan tenservice. Omdat de jongen die niet kon overhandigen, vond van Ek zijn verhaal onaannemelijk en eiste alsnog 50 gulden boete. Ter verduidelijking van de hele zaak riep rechter Morshuis de vriendin als getuige op. "We wer den ieder apart genomen", ge tuigde het nog jonge meisje. "Ik moest meekomen naar de eerste klas. Daar dwong de conducteur me mijn tas te openen, wat hij niet mocht doen. Hij haalde mijn pas poort er uit en noteerde het num mer. Ik ken jullie soort, zei hij". Het meisje doelde hiermee waar schijnlijk op haar huidskleur. Ze trad verder niet in detail over handtastelijkheden die zouden hebben plaatsgevonden. De rechter bleef het vreemd vinden dat het paar niet vaker aan de bel had getrokken bij NS-klan tenservice. Omdat het feit - in de trein zonder kaartje en zonder di rect de conducteur te waarschu wen - wel gepleegd was, sprak Morshuis onder deze omstandig- heiden het oordeel 'schuldig zon der straf uit. Spannend Dat kleine zaken voor de rechter vaak de meeste tijd vergen, werd gisteren weer eens door een Leid se student beWezen. Hij gaf een omslachtige, maar desalniette min ter zake doende verklaring, waarom hy een boete van 20 gul den niet wilde betalen. Die had hij vorig jaar november gekregen, omdat hij op de Hooigracht zon der fietslicht reed. "Waarom heb ik niet betaald? Daarvoor moeten we teruggaan naar de zomer van 1989", zo begon hij alsof hij het eerste hoofdstuk van een span nend boek ging navertellen. Het had de jongen in die zomer niet meegezeten. "Mijn toen nog mooie fiets had ik, wonend aan de Lammermarkt, stevig vastge snoerd aan een lantaarnpaal. Maar die fiets werd 's nachts door vandalen gesloopt. Ik heb het zelf niet gehoord, maar mijn buurman wel. Die heeft trouwens een wa penvergunning als lid van een schietvereniging en haalde een ongeladen wapen te voorschijn". En hiermee werd het tweede be drijf ingezet. "Hij bemoeide zich er mee en werd door de vandalen uitge daagd. 'We steken je huis in brand", werd er gezegd. Maar myn buurman ging 's nachts naar het politiebureau om aangifte te doen van de vernieling. Toen hij daar vandaan kwam, waren toe vallig de vandalen ook in de buurt. Die begrepen wat hij had gedaan. Voor het politiebureau kreeg mijn buurman een paar klappen. Daarop rekende de poli tie het hele zaakje in". De jongen kon aan het derde bedrijf begin nen. "Aan mijn fiets was door de Haagse vandalen, zo was geble ken, voor vierhonderd gulden schade aangericht. En een half uur na de vernieling zaten zij vast. Dat was op zich voldoende om ju ridisch het op 'heterdaad betrapt bij vernieling' te kunnen uitspre ken. Mijn buurman was boven dien getuige geweest. Maar ze werden uiteindelijk niet wegens die vernieling van mijn fiets inge rekend, maar voor het bewerken van mijn buurman". En dat had voor de student nare gevolgen. "Dit tweede feit telde. Daarom heb ik nooit schadevergoeding voor mijn fiets gehad". We hadden het al begrepen. Hij had een nieuwe tweedehands fiets moeten kopen. "Omdat de politie niet in staat is efficiënt het vandalisme te pareren, vind ik dat de politie een oogje moet dicht knijpen als een arme student op een slecht uitgeruste fiets rijdt". Nu was het woord aan officier van justitie. Van Ek: "Ik begin nu toch wel erg nieuwsgierig te wor den naar wat u studeert". En on der veel hilariteit sprak de logicus het woord 'wiskunde' uit. Maar Van Ek eiste toch een naar 45 gul den verhoogde boete. De rechter vroeg de student nog eens: "U vindt het dus gerechtvaardigd dat u overtredingen mag begaan?" "Ja, overtredingen in die sfeer wel", hield de aankomend wis kundige vol. "Maar ik wil advies, hoe ik genoegdoening voor die vernieling kan krijgen". De rech ter hield toch het laatste woord in dit drama: "Daarvoor moet u bij de officier zijn. Maar ik heb er be grip voor dat u vandaag op deze wijze uw zegje hebt gdaan. Ik ver oordeel u tot betaling van de poli- tieschikking voor rijden zonder licht: 20 gulden". Buik Tenslotte kwam er gisteren nog een Leidse Fran^aise, die met haar auto op een invalide-par keerplaats nabij het Leidse Muse um voor Mineralogie had gestaan. Haar man was opgeroepen, maar zjj had op die bewuste dag in de auto gereden. In een met Franse accenten en zinswendingen ge kleurd Nederlands gaf ze als char mante verklaring. "lek had een big buik". De Fran«;aise was hoogzwanger en had bovendien drie jonge kinderen bij zich. "Ik dacht dat ik daarom gehandicapt genoeg was, om op een invalide- parkeerplaats te mogen staan". De officier van justitie deelde die mening niet, maar rechter Morshuis had begrip voor de si tuatie. Hij ontsloeg de vrouw van vervolging en spak haar man vrij. "Maar u bent niet gehandicapt of invalide geweest. Want zwanger zijn is een voorrecht". Valkenburg

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 12