Kasparov is niet helemaal zichzelf Biljarter Dick Jaspers is al bijna een vedette Becker schenkt Edberg zege na beenblessure Derde plaats bij wereldbeker driebanden Klucht rond voetballers uit Cameroun duurt voort OPVALLEND AANWEZIG MAANDAG 5 NOVEMBER 1990 SPORT PAGINA 21 Van onze speciale schaakmedewerker Hans Bouwmeester NEW YORK) Slechts achttien zetten hebben wereldkampioen Gary Kasparov en uitdager Anatoly Karpov in hun tiende match- partij nodig gehad om een half punt aan hun score toe te voegen. De stand blijft in evenwicht, 5-5. Wat is er plotseling aan de hand met de anders zo felle wereldkampioen? Vergeefs zoekt men in de New Yorkse perskamer naar een passend antwoord op deze moei lijke vraag. Als Kasparov met de witte stukken een betrekkelijk slome variant speelt, over zijn tiende zet 73 minuten nadenkt en er na achttien zetten de brui aan geeft, dan is dat een voor hem onge bruikelijk werkpatroon. Kasparov heeft zich, kort voor de match begon, uitermate agressief opgesteld. Dat hij dat tegenover zijn aartsrivaal deed, daarvan keek de schaakwereld al niet meer op. Maar dat hij zelfs zijn oude leermeester, Michael Botwinnik, aan wie hij toch zoveel te danken heeft, niet onge moeid liet, dat heeft zowel vriend als vijand verbaasd. Een dergelijke agressieve aanpak kan als een boemerang werken. Kasparov heeft inmiddels een deel van zijn vroegere aanhangers tegen zich gekregen en dat gevoel kan wellicht deprimerend werken. Kar pov heeft gezegd dat hij zich in Eu ropa van juridisch advies heeft voorzien en een aanklacht heeft overwogen. Uiteindelijk zag zijn ad vocaat er weinig heil in. In de Ver enigde Staten liggen deze zaken weer anders en het is mogelijk dat Kasparov van een verstandige vriend de raad heeft gekregen om op Amerikaanse bodem maar een beetje in te binden. Overigens is het nog veel te vroeg om conclusies te trekken voor het verdere verloop van de match. Het is duidelijk dat beide spelers verlan gen naar het einde van het Ameri kaanse avontuur. Nog maar twee partijen moeten in New York wor den gespeeld. Zullen de heren er nog eens fiks tegenaan gaan of zul len ze ook de elfde en twaalfde par tij geruisloos naar remise uitschui- Afgang Sittardia SITTARD (ANP) - De mannen- handbalploeg van Sittardia heeft zaterdagavond in Sittard een flink pak slaag gekregen van Barcelona. De eerste wedstrijd in de tweede ronde van het toernooi om de Euro pa-Cup voor landskampioenen ging met 18-43 verloren. De return vol gende week in Spanje heeft door de monster-nederlaag nog slechts toe ristische waarde* ven? Aan het eind van deze week weten we meer. Wit: G. Kasparov Zwart: A. Karpov Tiende matchpartij, New York 1990 Russische Partij 1. e4e5 2. Pp Pf6. Geen moeilijke Spanjaard ditmaal. Het Russisch, dat in de Sowjet Unie Petrow-ver dediging wordt genoemd, omdat hun 19e eeuwse grootmeester Pe trow deze opening graag speelde, geeft in het algemeen minder grote spanningen dan het Spaans. 3. d4. Deze methode werd ruim honderd jaar geleden door Steinitz, de aarts vader van het moderne schaak, aan bevolen. In vroegere ontmoetingen tussen dezelfde spelers werd 3. Pxe5 d.6 4. Pf3 Pxe4 5. d.4 d5 ge speeld. 3...exd.4. Enigszins verras send is dit wel, want tegenwoordig is 3...Pxe4 4. Ld3 d5 5. Pxe5 Pd7 veel gebruikelijker. 4. e5 Pe4 5. Dxd4 d5 6. exd6 e.p. Pxd6 7. Pc3 Pc6 8. Df4 P/5. Een aardige zet, die niet in de boeken voorkomt. Gebruikelijke methodes zijn 8...Lel, 8...Lf5 en 8...g6. 9. Lb5 Ld6 10. De4+. Hier dacht Kasparov zeer lang over na. Hij zal zich overtuigd hebben dat andere zetten evenmin voordeel be loven. 10...Del 11. Lg5f6 12. Ld2. De laatste kans om de vijandelijke pionnenstelling te verzwakken was 12. Lxc6+. Of wit na 12...bxc6 13. Ld2 La6 op enig voordeel mag ho pen, valt te betwijfelen. 12...Ldl 13. 0-0-0 Dxe4 14. Pxe4 Lel 15. g4 a6. Nog een aardig moment. De witte loper moet terug, want 16. Lxc6 Lxc6 zou in zwarts voordeel uitval len. 16. Lc4 Pd6 11. Pxd6+ Lxd6 18. Tdel De kop is eraf en de aardig heid ook, zo moet Kasparov ge dacht hebben. Hij stelde hier remise voor en hiertegen kon Karpov geen enkel bezwaar hebben. Remise. Diagram na de 18e zet van wit. wit: Kcl, Tel, Thl, Lc4, Ld2, Pf3, a2, b2, c2, f2, g4, h2. zwart: Ke8, Ta8, Th8, Ld6, Ld7, Pc6, a6, b7, c7, f6, g7, h7. Boris Becker grijpt naar zijn pijnlijke linkerdijbeen. In Bercy moest hij de hoofdprijs aan Stefan Edberg laten. (foto epa) PARIJS (Reuter/AFP) - Boris Becker slaagt er maar niet in nummer één van de wereld te worden. Vijf jaar lang al jaagt hij dat ideaal met niet afla tende verbetenheid na. Afgelopen weekeinde leek hij er dichterbij dan ooit. Maar juist in de rechtstreekse confrontatie met Stefan Edberg knapte er gisteren iets in zijn linkerdijbeen. Bij de stand 3-3 in de finale van Parijs moest hij de strijd staken. Die opgave had nogal wat gevolgen. Niet alleen behoefde Edberg zich weinig inspanning te getroosten voor de hoofdprijs van een half miljoen gulden, de Zweed liep bovendien in punten zover op zijn concurrent uit, dat Becker hem hooguit pas ergens in het vroege voorjaar van 1991 weer zal kunnen bedreigen. Vooropgesteld dat de 22-jarige in Monaco woonach tige Duitser snel herstelt. Daar was gisteravond nog weinig zekerheid over. Een zege in Parijs zou Becker in feite voorbij Edberg hebben gebracht. Niet direct, maar een week later wel. Na het wegvallen van de punten die beide spelers vorig jaar in dezelfde week verdienden, zou de volgende stand resteren: 1. Becker 3546 punten, 2. Edberg 3519 punten. In dat geval zou Becker op 12 november als nummer één zijn begonnen aan het wereld kampioenschap van de ATP in Frankfurt. Nu start Edberg er als eerste met 3539 punten en brengt Becker - als hij meedoet - 3421 punten mee. ANTWERPEN (ANP) - Hij nadert de status van vedette. Dick Jaspers is er niet ver meer van verwij derd. Zeker sinds zijn glansvolle debuut in het toernooi om de wereldbeker driebanden in Antwer pen. De Brabander eindigde als derde. Achter winnaar Blomdahl, die in de finale met 3-2 van Ceule- mans won, maar vóór titelhouder Dielis. De houder van de wereldbeker werd gisteren in de strijd om de derde plaats verslagen, 3-2. De 25-jarige tweevoudige nationale kampioen maakte vrijdag op weg naar de kwartfinales korte metten met Bitalis. Zaterdag werd Zanetti het slachtoffer van de talent volle biljarter. De doorgang naar de finale werd hem zaterdagavond versperd door Blomdahl, 3-1. Velen zouden bij zo'n schitterend debuut uit hun bol zijn gegaan. Jas pers niet. Hij is van nature beschei den, zachtmoedig, lief van karakter. Uiterlijk vertoon mijdt hij als een geheelonthouder alcohol. Boude uitspraken behoeven evenmin van hem verwacht worden. Relativeren doet hij tot in den treure. „Het is zeker geen slecht debuut, ik ben tevreden met het resultaat. Over mijn spel bij lange na niet", al dus de ontdekking van het bekriti seerde profcircuit van dr. Werner Bayer. „Van Bitalis en Zanetti kon ik winnen omdat ze niet goed speel den. Blomdahl was een maatje te groot. En tegen Dielis was ik niet echt bij de les. De mensen zullen wel denken dat ik een rare vogel ben, maar ik denk dat een portie gen Blomdahl is duidelijk gewor- komt. „Hij is de beste i de 1 den dat ik nog veel moet leren." Overtuigder Tegen de Zweed had Jaspers, be halve in de eerste set, weinig in te brengen. De tweevoudige wereld- voelde kampioen driebanden bekende wel gemak reld. Zover ben ik nog niet. Tegen Dielis heb ik niet goed gespeeld, maar gewonnen. Ik had niet het ge voel dat ik voor de derde plaats aan het spelen was", bekende hij. „Ik e bovendien niet op mijn de slotfase. Voelde r dat hij vooraf niet zeker van zijn gejaagd, omdat ik wist dat de BRT zaak was in de partij tegen Jaspers. Hij herinnerde zich maar al te goed de nederlaag van 0-3 in Oosterhout tijdens de Dutch Open een maand geleden. Beloning Jaspers heeft in ieder geval zijn 'wild-card' waargemaakt. Als belo ning voor zijn uitstekende optreden in het Pullman Park Hotel mag hij op kosten van de BWA (Billiards World Cup Association) naar Japan om deel te nemen aan het open toer nooi in Tokyo in december. De voor iedere driebander opengestelde toernooien in Norrköping en Palma de Mallorca had hij al in zijn pro gramma opgenomen. „Voor Parijs maak ik weinig kans. Over Berlijn krijg ik deze week uitsluitsel van Bayer. Hij twij felt of hij me wel of niet een 'wild card' moet verschaffen", aldus de Brabander. De beste driebander van Neder land op dit moment, verdiende in een maand tijd bijna 29.000 gulden. Na de zeven mille in Oosterhout en de 10.000 gulden in Dongen, ont vangt hij voor de derde plaats in België 11.500 gulden. Jaspers bezit het talent om van zijn hobby een lu cratief beroep te maken. „Wellicht heb ik nog vijf jaar no dig om het niveau van Blomdahl en Ceulemans, mijn idool, te berei- „Ik mag niet beslissen, maar Jas pers hoort zeker bij de beste drie- banders van de wereld", aldus de Zweed. „Hij moet alleen nog over- mijn ontwik- tuigder geraken van zijn kwalitei ten. Hij is de man van de toekomst." Over het verlies tegen Blomdahl treurde Jaspers niet lang. Nuchter Typerend voor Jaspers. Bang ie mand te krenken, haast veront schuldigend klonk die opmerking. Jaspers wil van ieder optreden een show maken. De schoonheid van het spel niet ondergeschikt maken aan het resultaat. „Ik wil de mensen ook iets bieden. Daartoe voel ik me verplicht. En daarin ben ik dit toer nooi niet geslaagd", kritiseerde hij opnieuw zichzelf. WAGENINGEN (GPD) - De klucht rond de Camerounse inter nationals Bertin Ebwelle en Yves Belle Belle, op wie FC Wagenin- gen al heel lang jacht maakt, duurt onverminderd voort. Eb welle, die zaterdag tegen Hel mond Sport zijn debuut zou ma ken, maar geen toestemming kreeg van de Camerounse voet balbond, vertrok gistermorgen weer naar huis. Hij wordt donder dag terug verwacht. Belle Belle, die een voorlopig contract met FC Wageningen overeen kwam, ver trekt morgen richting Cameroun. Als het goed is komt hij over drie weken naar de Wageningse Berg. Of het tweetal inderdaad terug komt is zeer de vraag. De 'over val', vorige week woensdagavond in het Bislett-stadion in Oslo door de hoofdsponsors van FC Wage ningen Achten (Eegim Shoes) en René de Vroomen (Schoenen reus), is het Afrikaanse duo niet in de kouwe kleren gaan zitten. Zij werden na de interland Noor- wegen-Cameroun in de privé-jet van de sponsors naar Nederland gebracht. Op het vliegveld Zes tienhoven werden ze vervolgens aan hun lot overgelaten. Afgelo pen zaterdag trachten beide spe lers op eigen gelegenheid naar huis te gaan. Op Schiphol wist trainer Piet Buter het tweetal ech ter om te praten. Uit het programmablad van Quick Boys: "Onze jongens kregen weer eens collectief een CD-bon als extraatje na het bekersucces tegen Helmond Sport. Terwijl die van Katwijk volgens de hardnekkige geruch ten 150 gulden per persoon extra premie ontvingen na C ning op Quick Boys". De speaker vlak voor aanvang van Quick Boys - Noordwijk: "Welkom op een zonovergoten en verregend Nieuw Zuid". Schaatsster Yvonne van Gen- nip in Sport International: „Ik ben niet gelukkiger geworden door mijn medailles." „Een hockeyer is niet getrouwd, een hockeyer heeft een vriendin." De Westduitse voetballer Frank Mill in Sport 90: „Het is niet omdat voetballers een korte broek dragen, dat men ze als kinderen moet behandelen." Terzijde in Vrij Nederland: „Het Nederlandse voetbal wordt alleen aantrekkelijker als de samenvattingen nog korter worden." FC Utrecht-trainer Ab Fafié in Voetbal International: „Het is natuurlijk zo dat het he le trainersvak sociaal gezien maar een ding behelst: je gezin verwaarlozen." George Best in Voetbal Inter- Schrijver Louis Ferron in Hu- „Tijdens de afgelopen wereld kampioenschappen voetbal heb ik eens te meer met bevreemding vastgesteld hoe de rivaliteit tus sen de Nederlanders en de Duit sers kunstmatig wordt opgefokt. Het stelselmatige idealiseren van ons oorlogsverleden wekt dat soort gevoelens uiteraard in de hand. Het lijkt wel of heel links Nederland het zijn taak acht de opgroeiende generatie alsmaar aan de Tweede Wereldoorlog te herinneren". Ajax-voorzitter Michael van Praag in Sport International: „Een consistent beleid is de ba sis voor ons zwierig imago. Ik denk alleen dat straks, als we in het nieuwe stadion spelen, de club op een ander niveau komt te zit ten. Ik denk dan aan Milaan en Madrid. We móeten wél met zo'n stadion". Citaat-kop in Sport Interna tional boven een vier pagina's tellend interview met Gerald Vanenburg: „Praten doe ik wel na mijn voetbalcarrière". Claudio Chiapucci over de successen in het Italiaanse wielrennen, in Vrij Nederland: „Wij zijn niet beter geworden, maar de anderen slechter. Buiten landse renners zijn voorzichtiger geworden met het gebruik van do ping, daardoor komen wij nu bo ven drijven LeMond is mis schien nooit positief geweest, maar met een renner die zo vaak ziek is en altijd met virussen zit, moet wel iets mis zijn". national: „Om me tegen mezelf te bescher men heb ik geen drank in huis. Er staan alleen een paar flessen champagne als medicijn tegen het beven wanneer ik uit mijn bed kom." Dezelfde man in betzelfde blad: „Er is niets prettiger dan hele maal alleen dronken worden." Jelle Nijdam in Vrij Neder land: „Chiapucci moet niet zo raar lullen. Net alsof die Italianen van die heilige boontjes zijn. Voor het- tcuay/i leycn «et zelfde geld kan ik zeggen dat zij ik uit mijn bed zoveel hebben gewonnen omdat zij nog de enige zijn die doping gebruiken". Ajax-doelman Stanley Men zo, behalve in bezit van een vliegbrevet ook een 'spotter' van grote vliegtuigen bij Schip hol, in Voetbal International: „Daar geniet ik van. Je weet hoe het in z'n werk gaat, je weet water gebeurt, maar het is toch elke keet weer fascinerend als zo'n vlieg tuig de lucht in gaat. Bij voor beeld zo'n DC-10 of een 747, fan tastisch. Dan neem ik die klei ne van me mee, die vind het ook schitterend. Dan luisteren we naar muziek en kijken we naar vliegtuigen". Oud-Ajacied Joop Stoffelen over voormalig ploeggenoot Ri- nus Michels in De Krant op Zon dag: „Michels was een Amsterdamse boer met een groot hoofd, dat goed kon koppen. Hij stond altijd bij de tweede paal, waar hij onze afge meten voorzetten kon jnknikken. Voor de rest maakte hij veel fou ten. Dat doet hij geloof ik nog". Hondebaan (1) Aijen van de Werf zou voor geen goud trainer van een zaterdageer steklasser willen zijn. Terwijl hij op dit moment niets anders is bij Quick Boys. Maar daar kan hij eigenlijk ook niks aan doen. De coach heeft de selectie op Nieuw Zuid tijdelijk onder zijn hoede na het vertrek van Melbi Raboen en is meer uit clubliefde aan het karwei begonnen dan uit ambitie. "Want eigenlijk is dit maar een hondebaan. Als je ziet hoeveel uur ik erin steek. Daar word je niet goed van. Je werkt de hele week naar een wedstrijd toe en als-ie voorbij is ben je alweer bezig met het trainings schema voor de komende week. Volgens mij kan het niet anders of dat leidt op je werk of in de privé- sfeer tot problemen. Ja, als je vrijge zel bent, kun je een hoop maken, maar met een gezinnetje geeft dat volgens mij onherroepelijk heisa. Ik heb voorbeelden zat gezien om me heen", zegt de coach ad interim. Als zijn klus is geklaard met de A- selectie van Quick Boys gaat hij weer lekker aan de slag met de lan delijke jeugd van de Katwijkse club. Maar hij weet niet hoe lang zijn taak bij het vaandelteam duurt. Er is een brief onderweg naar de KNVB, waarin de club toestem ming vraagt voor Van de Werf om het seizoen af te maken als oefen- meester. Dispensatie dus, want Van de Werf heeft alleen de diploma's Oefenmeester 2 en 3 en mag dus geen eersteklasser trainen volgens de geschreven voetbalwetten. Behalve een ontmoeting tussen twee kustplaatsen was Quick Boys - Noordwijk afgelopen zaterdag ook een weer zien tussen twee andere bekenden. Scheidsrechter Veltrop en Quick Boys-speler Marco Dijkhuizen. De twee bleven heel wijselijk uit eikaars buurt tijdens de wedstrijd. In tegenstelling tot hun vorige treffen. Dijkhuizen liep toen - tijdens de wedstrijd Marken - Quick Boys in het vorige voetbalseizoen - in een wirwar van spelers en supporters de arbiter tegen de grond en werd hiervoor voor een half jaar geschorst. Uitgerekend zaterdag maakte de Amster damse middenvelder zijn rentree op Nieuw Zuid. Ondèr leiding van Veltrop. De hernieuwde ontmoeting verliep geruisloos. Zoals het hoort. (foto Loek zuydcrduin» Hondebaan (2) Ereronde Van de Werf: "Ik wil best het sei zoen uitmaken, die kans grijp ik met beide handen aan. Je doet een hoop ervaring op in deze functie en op het moment gaat het lekker. Maar daarna stop ik er meteen mee en ga ik de jeugd weer doen. Kijk, voor mij is het natuurlijk nu leuk werken. Ik ben een tijdelijke ver vanger en sta niet zozeer onder druk. Bovendien is de sfeer binnen de groep goed en we verliezen niet. Als we een keer keihard onderuit gaan, kan dat allemaal snel om slaan. Ik weet heus wel hoe dat werkt in voetbal. Het elftal staat er, dat is niet mijn werk geweest. Waar ik voor moet zorgen is dat de team geest erin zit. Daarom zijn we afge lopen week een keer niet gaan trai nen, maar gewoon met zijn allen Katwijk in geweest. Lekker een avondje snookeren, biertje erbij. Heerlijk". Een voorbeeld dat vol gens de spelers navolging verdient na de 3-1 overwinning op Noord wijk afgelopen zaterdag. Van de Werf heeft er bij het Quick Boys-bestuur al op aangedrongen om hem voor 12 jaar vast te leggen. Als jeugdtrainer wel te verstaan. Het bestuur wil de gulzigheid niet helemaal belonen en denkt aan een contract voor ongeveer 2 jaar met nog een optie voor de komende ja- Juan-Manuel Fangio is 79, en nog steeds een snelheidsduivel. Alleen zijn reflexen zijn wat minder. Zater dag reed de vijfvoudig wereldkam pioen in de formule 1 in de jaren '50 een ereronde op het circuit van Ade laide. In een onschatbare antieke Mercedes, type Silver Arrow, eigen dom van een museum in Stuttgart. De Argentijn werd door de 100.000 toeschouwers, die getuige waren van de laatste training voor de Gro te Prijs van Australië, luid toege juicht. Enthousiast zwaaide de oude coureur terug. Natuurlijk reed hij plank gas. In de laatste bocht misrekende hij zich. Zijn snelheid lag te hoog. De acht cilinder wagen spinde, beland de in de zandbak en kwam tot stil stand tegen de baanafzetting. Fan- Apartheid gio, met ouderwetse leren helm en zonnebril, bleef ongedeerd. Hij voltooide zelfs zijn ereronde. De Silver Arrow liep een fikse deuk op, die de organisatoren in grote verlegenheid bracht. Het pronkstuk was speciaal voor de gelegenheid overgevlogen. Fangio zat er niet mee. Het ongelukje hoorde bij de bedrijfsrisico's van het vak. Zeker bij een gepensioneerd formule 1 Het einde van de apartheid in de sport en de terugkeer van Zuid- Afrika in de internationale sportge- meenschap is dit weekeinde een stuk dichterbij gekomen. Optimis me alom aan het einde van de twee daagse bijeenkomst van de over koepelende Afrikaanse Sportraad en de vertegenwoordigers van de blanke en niet-blanke Zuidafri- kaanse sportgroeperingen in Hara re. Tegelijkertijd benadrukten de organisatoren, dat in afwachting de verwezenlijking van die rooskleurige toekomst de sport- boycot gehandhaafd moet blijven. „Een historische ontmoeting," noemde de voorzitter Jean-Claude Canga, lid van het Internationaal Olympisch Comité de bijeenkomst in Harare. „Het is de eerste keer dat vertegenwoordigers van de Olympi sche beweging en de Afrikaanse sport aan één tafel zitten met de ver tegenwoordigers van de Zuidafri- kaanse sport." De stemming was uitermate vriendelijk en vol wederzijds be grip. Geoff Dakin, de voorzitter van de (blanke) Zuidafrikaanse cricket unie gewaagde van zijn groot res pect voor de vertegenwoordigers van de vroegere tegenpartij en hun „ongeschokte vergevingsgezind heid". „Apartheid is nog niet dood, maar het is gewond en bezig te ster ven. We moeten ervoor zorgen, dat het snel de laatste adem uitblaast". Naam: Hans Verkuylen Club: Ter Leede Leeftijd: 29 jaar Beroep: Loodgieter Vierdeklasser Ter Leede scoort de laatste weken er aardig op los. Oegstgeest werd met 7-0 verplet terd, Linschoten moest zaterdag eveneens zeven keer de bal uit het net halen. De ploeg lijkt op toeren gekomen te zijn, zeker sinds de voormalige UVS'er Hans Verkuy len in de spits opereert. Vorig sei zoen liep hij een zware blessure op (mediale banden en meniscus) en was hij gedwongen om gedu rende negen maanden toe te zien hoe zijn teamgenoten in de vierde klasse overal naast grepen. Zaterdag was je de absolute uitblinker tegen Ter Leede. Be gin je weer in vorm te geraken? "Het ging lekker, het elftal is in een winning mood. Met mij gaat het ook steeds beter, maar toch ben ik nog niet honderd procent. Of ik de uitblinker was weet ik niet. Ik scoorde de eerste twee doelpunten, dus dan val je wel op denk ik. Maar het hele team speelt goed". Zijn Oegstgeest en Linscho ten werkelijk zo slecht of is Ter Leede zo goed? "Tegen Oegstgeest vlogen alle ballen er gewoon in. Dat soort wedstrijden heb je, dan lukt alles. Oegstgeest was geloof ik ook niet compleet en dat breekt een team in de vierde klasse snel op. Je hebt niet zo'n brede selectie als een eersteklasser. Het viel me wel op dat Oegstgeest heel traag speelde. Linschoten is een ander verhaal. Hard en stevig, zij gaven niet op, maar qua voetbal is het heel matig". Waarom maakte Je een jaar geleden de overstap van UVS naar Ter Leede? "Ik wilde graag op zaterdag voetballen om zo de zondag vrij te houden. Meestal werk ik nog op zaterdagochtend. Bij UVS was ik de hele zondag kwijt. Toen was ik zeven dagen per week van huis. Met andere UVS'ers maakte ik de stap. We gingen naar Ter Leede omdat zij echt aan ons trokken. Nu met Mario Faber en René de Vogel er bij is het nog leuker ge worden. We hebben een lekker ploegje. Met Faber op het mid denveld en Désar als laatste man zijn we ook evenwichtiger gewor den. Van wat ik gezien heb, is die Faber twee klassen beter dan Roosa die nu bij UVS speelt. Hij is dan ook helemaal opgebloeid, hij komt ook vaker trainen. De accommodatie van Ter Leede schijnt vrij slecht te zijn. "Dat is een ramp. We trainen op de ijsbaan, daar worden we in een hoekje geduwd. Van de week liep ik met mijn enkels in het water. Maar klagen doen ze niet. Zij zijn het gewend, maar als je bij UVS hebt gespeeld, dan ben je wel wat anders gewend. Ik weet niet wat er groeit, maar het is geen gras. Het stinkt er ook zo. Ik heb begre pen dat er vroeger op die plek een dumpplaats lag".

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 21