Vlietwijk slaat tegen Sio 2 de goede weg in Polar Bears klopt De Zijl met ruim verschil: 19-7 W1 Van der Veer kan Stigter niet volgen in veertiende Floracross Leython al uitgeschakeld De Zijl/LGB streeft LZ 1886 weer voorbij Hazeleger tussen de toppers Oegstgeest houdt race nog vol Van der Burg vroeg in vorm PAGINA 18 DO/STAD MAANDAG 5 NOVEMBER 1990 BOSKOOP - Een klasse apart. Dat was Aart Stigter zaterdag ook in Boskoop. De in Wijk bij Duur stede woonachtige atleet van AAV'36 won zonder noemenswaardige inspanning met ruime voor sprong de veertiende Flora-cross. Bijna een halve minuut later passeerde Leiderdorper Theo van der Veer op fraaie wijze als tweede de finish, na de met zijn krachfen smijtende Robin Punt nog juist voorgebleven te zijn. Stigter had voor zijn loop over onge veer negen kilometer - beduidend meer dan de organisatie (AV'47) had opgegeven - een klein half uur no dig: 29.04. Van meet af aan liet de af standsloper de concurrentie zijn hielen zien om in zijn eigen tempo de uiteindelijke marge rustig op te bouwen. Op het zware parcours. ZWEMMEN De beiden trainers waren na afloop zeer tevreden over de prestaties van hun pupillen die veel persoonlijke records bijeen zwommen. Op de landelijke ranglijst wisselden De Zijl en LZ stuivertje, De Zijl staat nu tiende en LZ elfde met één se conde achterstand. Voor De Zijl werd Robin Sprink- huizen door trainer Sieverding min of meer de matchwinnaar genoemd. De manier waarop hij het dertien jaar oude kringrecord bij de man nen onder zestien jaar op de 200 me ter vrije slag verpulverde tot 1.56,4 sprak tot de verbeelding. Vooraf had hij zijn trainer al ingefluisterd dat hij daar zijn zinnen op had gezet, gezien zijn 100-metertijd van vorige week. Uiteraard scoorde hij hier mee een NWK-limiet. Ook in deze tweede ronde was Sieverding weer dik tevreden over zijn pupillen in de jonge leeftijdsca tegorieën. Marten van der Meyden kwam met 2.18.9 op de 200 meter vrije slag uitstekend voor de dag en ook op Jorien Kleywegt kon Siever ding weer rekenen. Zij zwom op de 2Ö0 meter vrije slag naar de eerste plaats met de tijd van 2.27,5. Patrick Braam had de opdracht om als haas voor zijn ploeggenoten te fungeren op de 200 meter schoolslag. Hij ging echter zo snel dat hij zelf op zoWel de 100 meter, als tussentijd, als de 200 meter als eindtijd beide keren binnen de limietgrens bleef voor de NWK. Mark en Dennis Schouten werden in deze volgorde eerste en tweede op de 100 meter vlinderslag; 1.02,9 en 1.03,9 waren tijden waar mee ook zij naar de NWK kunnen. De Schouten-tweeling, Sprinkhui- 'zen en Stan Spijker scoorden aan het eind van het zwemprogramma nog een kringrecord op de 4x100 meter wisselslag met de tijd van 4.16,2. Minder tevreden was Sieverding over zijn vrouwen in de ploeg. Wan- dy Kater, die het marathonzwem- me.' voor gezien houdt, benadert de verwachtingen nog het meest, maar Hanneke Koopmans, Radna Mul der en ook nieuwkomer Nancy Kijk in de Vegte bleven in deze ronde in enkele gevallen nog ver van hun persoonlijke beste tijden verwij derd. Koopmans en Kijk in de Veg te moesten erg veel inleveren op de 400 meter vrije slag, maar dat ving de ploeg in zijn totaliteit goed op, al dus Sieverding, die verder van me ning is dat er had gewerkt zal moe ten worden om het beoogde doel aan het eind van de competitie te halen. Trainer Robert van Zijp van LZ 1886 heeft vooraf geen plaats be dacht waar hij zou moeten eindigen en mede daardoor was hij dan ook na afloop best tevreden met de sco re van zijn ploeg. Zijn enige wéns voor deze ronde was: Honderd pun ten los komen van de degradatie- plaatsen en daarin slaagde zijn ploeg. De ploeg presteerde goed en bleef goed bij de geplande puntentelling. Ook bij LZ waren er positieve en ne gatieve prestaties. Zo was de tijd van Fleur Bakker op de 400 meter vrije slag van prima gehalte, 4.33,3 was niet alleen een derde plaats op dat nummer, maar ook een NWK-li miet en een kringrecord bij de vrou wen tot veertien jaar. Dick Roest kreeg van zijn trainer ook een pluim voor zijn geleverde prestaties. Op de 200 meter school slag, die Antoine van Weerde won in 2.22,5, verbeterde hij zijn tijd met zes seconden en vervolgens scherp te hij ook nog zijn beste tijd op de 400 meter vrije slag aan tot 4.11,2. Op die afstand liet Van Weerde het behoorlijk afweten, maar dat wist hij van tevoren al gezien zijn tekort aan trainingsuren. Bij de program- LEIDEN Oegstgeest houdt de race om het kampioenschap in de eerste divisie goed vol. De 9-1 winst tegen Odion 2 zorgde voor een belangrijke duw in de rug. Ook de vrouwen van Docos be vinden zich bovenaan de rang lijst. De 10-0 winst op Scylla zette de Leidse vrouwen zelfs op de bo venste plek. TAFELTENNIS Opnieuw beleefde het kwartet Aalders, Kruisselbrink, Ernst en Geerling een aantal vervelende momenten. De Odion-spelers moesten voor de tweede maal dit seizoen diep buigen voor het team uit Oegstgeest. Het enige lichtpunt voor de equipe uit Gaanderen was dat er ditmaal werd verloren met 1-9 (bij de eer ste ontmoeting werd het 0-10). Bij Oegstgeest was Friso Reitsma door de regen in een modderpoel omgedoopt aan de Hoogeveense- weg maakte Stigter een fitte indruk. Van zijn vorige week in Frankfurt gelopen marathon (2.17.40) onder vond hij geen hinder meer. "Ik heb hier geen strijd hoeven te leveren met anderen, alleen met de elemen ten. Het viel me allemaal niet tegen, manummers van de mannen gebo ren in 1972 en later had LZ te kam pen met een mindere bezetting door het geblesseerd uitvallen van zwemmers. Ook dat heeft behoor lijk wat punten gekost. Toch liet vervanger Jan Langerhorst een goe de indruk achter op de 200 meter vrije slag. Saskia de Keyzer, 100 meter rugslag 1.12,9, Olga Bouwmeester, 100 me ter schoolslag in 1.18,7 en Karin Stastra op de 100 meter vrije slag in 1.01,4 lieten allen een startbewijs voor de NWK noteren. De B-ploeg van LZ die in de C-com- petitie uitkomt leed in Delft een be hoorlijke nederlaag tegen DZV en Donk. De onderbezetting kostte veel punten. De ploeg kwam uit op 5276,6 punten en verloor daarmee de grote voorsprong op Donk. Van de regionale verenigingen deed Noordwijkerhout het uitstekend. Het kwam in het nieuwe bad van Noordwijkerhout, De Schelft, met een overwinning op DES, Katwijk en NZ&PC uit de strijd. In deze dis trict-afdeling neemt Noordwijker hout nu een toppositie in, door nu 3712,4 te scoren. De Columbiaan uit Voorhout had ook te kampen met afzeggingen van enige zwem mers en kwam zodoende niet ver der dan 3797,1. Katwijk kwam daar vlak achter met 3809,8 en NZ&PC moest een groot gat laten vallen, want het kwam niet verder dan 3933,0 punten. NORA BAKKER hoewel het parcours langer was dan opgegeven. Dat zal voor anderen best wel eens fnuikend geweest kunnen zijn. Maar ik was fit en zon der me bovenmatig in te spannen heb ik toch een redelijke voor sprong gepakt", verklaarde de win naar, die alleen in de beginfase wat gezelschap had. De broers Robin en Erik Punt ko zen namelijk voor een snelle start, waardoor de weer goed lopende Boskoper Fred van Zoest en Theo van der Veer hen even moesten la ten gaan. "Ik ben er geen voorstan der van om als een dwaas van start te gaan. Het komt allemaal vanzelf wel. En het ging goed", oordeelde de zuinig openende Van der Veer na afloop. Vanaf de vijfde plaats kon hij de schermutselingen goed over zien, om op het juiste moment zijn aanval te plaatsen. "Ik ben lang zaam naar de tweede positie opge klommen. Maar op het laatst moest ik nog hard doortrekken omdat Ro bin Punt probeerde terug te komen. Tweede worden achter Stigter is prima. Hij loopt zo gemakkelijk. Ik beschouw me als een subtopper, maar dan wel een goede. Maar het is niet reëel om te proberen met Stig ter mee te gaan", kende de vorig week in Alphen nog winnende Van der Veer zijn plaats. Baanatleet Robin Punt finishte als derde binnen het half uur. Daar kwam de dit seizoen sterk opko mende Van Zoest net niet aan toe. De AV'47-loper leefde zich op het zware terrein ("Hoe zwaarder, hoe mooier") voor eigen publiek wel naar hartelust uit en slaagde er tot zijn tevredenheid in om voor Erik Punt als vierde over de meet te ko men. Ook Alphenaar Rob van S.chooten keek met voldoening Theo van der Veer (archieffoto Loek Zuyderduin) naar zijn achtste plaats. "Ik had veel macht en met mijn korte pasjes kon ik hier goed uit de voeten. Het ging in dit sterk bezette veld best lek ker". Bij de vrouwen, die volgens opga ve een afstand van drie kilometer moesten overbruggen, boekte Regi- na van Duijn een overwinning. De atlete van AV Holland zette een tijd neer van 11.40 min. Daarmee bleef ze de goed lopende Alphense Laura Bosman, vorige week winnares in Alphen, zeven tellen voor. WIM VAN WANROOY Buitelaar lieten zich geen enkele keer op een dwaalspoor zetten. Bij de start van de competitie had het 'vrouwen'-team van Rijnsoever zich tot doel gesteld zich in de tweede divisie te hand haven. De uit de jeugdcompetitie gepromoveerde Katwijkse meis jes hebben tegen A-merk uit Oos terblokker deze doelstelling al vrijwel verwezenlijkt. Door met 5-5 gelijk te spelen tegen deze nummer vijf van de competitie werd de voorsprong van tien pun ten op de concurrent gehand haafd. Hierdoor kan het team uit het vissersdorp de komende drie wedstrijden met een gerust hart tegemoet zien. Verantwoordelijk voor de punten waren Mariska de Haas en Iris Sjaardema. Beide speelsters wonnen twee enkel spelen en samen pakten ze winst in het dubbel. WOUTER LANGEVELD LEIDEN Leython is uitgebe- kerd. De volleyballers uit Leider dorp werden zaterdag in Woerden binnen een uur met 3-0 afge droogd door tweededivionist No- kia/VTC. Coach John Groen had verlies ingecalculeerd, maar de wijze waarop de nederlaag tot stand kwam, beviel hem geenszins. De ex-international, al jarenlang aan het roer bij Leython, kondigde vorige week aan dat hij de wed strijd tegen Nokia zou aahgrijpen om enige bankspelers een kans te geven en ging op voorhand uit van een nederlaag. Tegen Nokia lieten echter niet de reserves, maar enige basisspe- DEN HAAG (ANP) - Ben van der Burg is nog vroeger in vorm dan vo rig jaar. De 22-jarige kernploegrij der scherpte gisteravond op de se- mi-overdekte kunstijsbaan van Den Haag zijn baanrecord op de vijf kilo meter aan. Met 7.02,41 overtrof de Zuidhollander de tijd, die hij begin december van het vorig seizoen bij wereldbekerwedstrijden had geno teerd. Van der Burg zette het vorige schaatsjaar in met twee wereldbe kerzeges (West-Berlijn en Den Haag), waarna hij langzamerhand terrein verloor op de latere Europe se kampioen, Bart Veldkamp, en de Noor Johan Olav Koss, die in Inns bruck wereldkampioen werd. Vorige week toonde Van der Burg al goede vorm door dé 1500 meter in minder dan twee minuten te schaatsen. De nummer twee van de wereldtitelstrijd, die de 500 me ter in 39,88 aflegde, nam bij stil weer op de 5000 meter ruim afstand van het vroegere jeugdtalent Jac. Orie, die in een alleszins acceptabele 7.13,92 'finishte. Lia van Schie uit Stompwijk kwam in Den Haag tot een drie kilometer van 4.34,85. Op de 500 meter eindigde Van der Poel in 39.84 als tweede achter Boelsma. Iers het afweten. Met name Rik Uyterwijk en Robert Maassen speelden onndermaats, waardoor Leython binnen 55 minuten een 15-6, 15-6, 15-11 nederlaag aan de broek kreeg. Alleen Paul-Jac Ver hoeven haalde in de ogen van zijn coach een ruime voldoende. "Ik kon het van de week al een beetje zien aankomen", zei Groen na afloop. "Er verschenen slechts vijf spelers op de training. De meesten dachten te gemakkelijk over deze wedstrijd en dan krijg je zoiets. Laat dit een goede les zijn. Volgende week spelen we te gen hekkesluiter Nashu. Ik denk dat ik voor die wedstrijd niemand meer hoef te motiveren". LEIDEN In de hoogste afdeling van de competitie vielen de prestaties van de Leidse verenigingen in positief opzicht op. De Zijl/LGB scoorde in Leiden het afgelopen weekeinde 5318,0 pun ten en bleef daarmee stadgenoot LZ 1886 (5330,2 punten) net voor. LEIDEN Jan-Dirk Hazeleger heeft een bijzonder sterk resultaat ge boekt in de The Hague Ten Miles. Hij eindigde gisteren achter nationa le toppers als Tonnnie Dirks en Cor Lambregts, maar voor John Vermeule (onlangs nog winnaar van de marathon van Eindhoven), in Den Haag als negende in 50 minuten precies. Hazeleger toonde hier mee te beschikken bijzonder hersteld te zijn van de marathon van Frankfurt van vorige week. In Harderwijk behaalde Marc Borghans van De Bataven een derde plaats in een cross over 8950 meter. Zijn clubgenoten Jan Kortekaas en Jan Verloop werden elfde en dertiende in 29.07 en 29.17. Bij de vrou wen werden Leontine Boom en Ineke van Kempen vijfde en zesde. In de korte cross (2450 meter) aldaar werd zijn clubgenoot Joost la Lau slechts één seconde achter winnaar Haan tweede in 7 minuten en 47 se conden. Bert van Galen kon goed meekomen met de senioren blijkens zijn vijfde plaats in 8.27. In de eerste klasse lijkt Vlietwijk het juiste antwoord te hebben ge vonden voor de tot voor kort weinig rendabele dubbels. Tegen Sio 2 bleek dat de duo's Bokhorst-Pilaat set zakte het tempo echter pn Westerheek Mpns PPn hpfpr ruS naar het niveau van de eerste Al" "V. 17*1 kracMsvejd^|fng^e"ekende. .ÏJ T^onze ^"mochten foTrtTgfwSetoLTv?ne7nsdfrec; partij blijft Leiden vooralsnog punt- dichtknepen. Nu staan we tweede vruchten af. Onder het motto 'de V; eerste klap is een daalder waard brachten de mannen van Vlietwijk hun team direct op een 4-0 voor sprong. Sylvia en Sonja Groeneveld moesten het in hun enkelpartij ont gelden, maar revancheerden zich in het vrouwendubbel. Met het oplos sen van de dubbelproblemen weerbaarheid van de Voorschote naren aanzienlijk verhoogd. In de tweede klasse was Leiden zaterdag tegen DKC 3 dicht bij het wenauDDei Qarcta pnmnotitio.ciiproi! Rrom Ro. lOOT met O-O, Ook het tweede team van DKC was dit weekend te gast bij een kwakkelende tegenstander: Lisse. Toen Lisse met 2-0 achterkwam deed opnieuw Christine van Santen wat slachtoffer: twee keer 11-3. valster Rolande Miltenburg verras te Yvonne van Zeil in de tweede er derde set: 7-11,11-2,11-1. In de dub- belé werd opnieuw alleen het vrou wendubbel gewonnen. Lisse ver- eerste competitie-succes. Bram Se- gijn speelde opnieuw een zinderen de driesetter. Dit keer kon hij ook in de derde set het spel controleren: 17-16, 15-18, 15-12. Invaller Stefen Rob Burgeijon was in de tweede set komen: tegen Florida 2 werd met 1- van Giezen speelde gezien zijn ge- slechts één punt verwijderd van de 7 verioren. Veglo werd met dezelfde brek aan wedstrijdritme een opval- overwinning op Alex Lanu. Deze cjjfers verslagen door Ritte 6. In lend goede partij tegen Werf: 15-11, 15-7. In de der kwam echter weer terug tot 14-14 hield ook in de verlenging het hoofd teams sporthal Broekplein waren de teams van Merenwiek eensgezind. Merenwiek 2 versloeg Amsterdam gerjon Lanu niet meer afstoppen: 5- 2 met 6-2. Volgende week moeten ze 15. Gijs Pighel speelde zijn team tegen koploper Tybb aantreden. nendubbel imponeerde het gele genheidsduo Segijn/van Giezen niet: 6-15, 7-15. Anita Kooijman en Annelies Segijn deden het heel wat Merenwiek terug in de wedstrijd. In Tyt>tT2' 2-0 voorsprong. Marianne Merenwiek 3 behoudt de eerste Veeren en Ilse Spienngs brachten pjaats door de 5-3 overwinning op LEIDEN - Na een pauze van drie weken hervatte de Zijl/LGB de competitie met een nederlaag. Landskampioen Polar Bears klopte de formatie van coach Albert Spijker ruim met 19-7. Eersteklas ser LZ 1886 behaalde zijn eerste overwinning van het seizoen. Losser werd met 12-10 verslagen. LEIDEN - In de eerste klasse lijkt Vlietwijk de juiste weg te zijn ingeslagen. Tegen Sio 2 won het met 8-3. In de tweede klasse konden Lisse en Leiden hun inspanningen niet in punten omzetten. Me renwiek daarentegen lijkt in topvorm: ook Airsport kon de Leidenaars niet afstoppen. In de derde klasse verdiende Leiden 2 de eerste punten. Wassenaar is opgestoomd naar de tweede plaats. In de vierde klasse hadden alleen de teams van Merenwiek succes. beter: 15-11, 17-16. In de tweede set het_mannendubbel konden Pighel i het eerste gemenddubbel leek De Zijl/LGB trof een gemotiveerd Polar Bears tegenover zich. Na de blamage vorige week van het natio naal team tegen Canada (10-11 ver lies) was het met zes internationals bedeelde Polar Bears tot op het bot gemotiveerd om aan te tonen dat in Ede het beste waterpolo in Neder land wordt gespeeld en dat de ne derlaag tegen B land Canada niet volgens de verhouding was. De in ternationals van Polar Bears trok ken vanaf het eerste fluitsignaal fel van leer getuige de zes doelpunten die de Leidse verdediging in de eer ste rondgang al moest incasseren. De Zijl was toch al zonder enige hoop naar Ede afgereisd, maar dat het zich in de eerste periode zo te kijk liet zetten moet zelfs voor coach Albert Spijker een onaange name surprise zijn geweest. Als ex cuus geldt dat goalie Martin Neder- lof niet inzetbaar was door een op zijn werk opgelopen blessure. Zijn vervanger Johan Uittenhout trof echter geen enkele blaam. De grote hoeveelheid tegentreffers was toe te schrijven aan het sterke optreden van Polar Bears. In de tweede periode stokte de aanvalsmachine van De Beren. De verdediging van De Zijl opereerde zichtbaar beter en zelfs aanvallend kwamen de Leidenaars beter uit de verf. De indruk van een wedstrijd was overigens snel weer verdwe nen, want de derde periode was na genoeg identiek aan de eerste. De Zijl bezweek onder de druk van Po lar Bears en zwom in die fase alleen maar achter de tegenstanders aan. In de laatste periode hield de Leidse formatie de schade beperkt (2-4). Het streven van De Zijl om bij de eerste zes te eindigen heeft geen averij opgelopen, want de komende weken wachten De Zijl tegenstan ders die normaliter een maatje te klein zijn. Jeroen Duvekot, Mark van Belkum, Anton Heiden, Alex van Belkum, en Marco Kerkvliet scoorden elk eenmaal. Niels Joor scoorde tweemaal. Pure noodzaak was de zege die LZ behaalde op het puntloze Los ser. Bij een nederlaag waren de Lei denaars gevaarlijk achterop ge raakt. Opluchting viel dan ook af te lezen aan de gezichten van de LZ- spelers. Tevreden over het spel kun nen ze echter niet zijn. Daarvoor diende LZ het hevig tegensparte- lende Losser de genadeklap te laat toe. Meerdere malen kfeeg LZ de gelegenheid Losser op een onover brugbare afstand te zetten. Het sterkste wapen van LZ, de counter, werd echter zo slordig gebruikt, dat Losser zo maar vijf doelpunten in de schoot kreeg geworpen. Dankzij een opleving van Bas Willemsen kreeg LZ de oostelijke formatie toch definitief op de knie ën. Bij de stand 7-7 scoorde hij op fraaie wijze driemaal op rij, waarbij vooral zijn midvoor treffer van een uitstekend gehalte was. Losser sputterde nog wel tegen, maar niet stevig genoeg om LZ van de ver diende overwinning te houden. Doelpuntenmakers LZ: Bas Wil lemsen (4x), Jan Langerhorst, Ben Olde Othof en Jim van Es (elk 2x), Hans van Hees, Aaijan Meirink. Katwijk herstelde zich van de matige seizoenstart door voor de tweede achtereenvolgende maal te zegevieren. Ditmaal werd het heus niet kinderachtige Flevo met 8-7 aan de kant gezet. De rol van de ab sente topscorer Ronald Heemrood werd ditmaal overgenomen door Martin Jonker, die driemaal het doel trof. Arco Guyt en Hans Schaap scoorden tweefnaal, Age Seinstra eenmaal. Vivax behaalde een eenvoudige 11-7 overwinning op Aquarijn uit Nieuwegein. Een overwinning die volgens trainer Frits Welling hoger had moeten uit vallen. De Oegstgeestenaren misten namelijk nogal wat kansen. Vivax kwam goed uit de startblokken, want in de eerste periode had het al een 4-0 voorsprong bereikt. Nadien streed de rode-lantarendrager gelijk op met Vivax. De zege kwam echter nooit in gevaar. Met zes doelpunten kwam Jack Frauenfelder bijzonder goed voor de dag. De overige doel punten werden gemaakt door Jeroen Plasmeyer (2x) en Serge Dietz, Dick van de Bosch en Hans Treisburg elk eenmaal. WZK uit Wassenaar presteerde verdienstelijk door met sterke Dol fijn te remiseren. Hoewel WZK de hele wedstrijd tegen een achter stand heeft aangekeken, verloor het De Dolfijn nimmer definitief uit het oog. Eén minuut voor tijd realiseer de WZK via Evert Bregman zelfs de gelijkmaker: 8-8. Voor WZK doel puntten Marco Halfmouw (3x), Edwin van de Geest (2x), Johan La- gerberg, Evert en Hugo Bregman. De vrouwen van De Zijl/LGB be haalden een monsterzege op Nauti lus: 14-1. Door deze overwinning nestelt De Zijl zich in de top van de tweede klasse. Douce van Beuke ring en Ingrid van Veen waren uit stekend op dreef. Zij scoorden ieder vijfmaal. In tegenstelling De Zijl vergaat het de vrouwen van LZ heel wat minder. Ondanks schutterswerk van Coby van Haastrecht (vijf- maaDtrok De Kempvis met 9-7 aan Lanu het wisselende tempo t r op dat Van Giezen en Kooij- Burgeijon en Botb niet volgen: 12- passend antwoord hadden 15,15-2,4-15. Alleen in het eerste ge- «v. v mengddubbel kon de thuisploeg i'Van Vloten." In Ve"derde nog iets terugdoen. Danny Plug er weer te- over het verrassende debuut van i de eerste zijn team: "Bij aanvang i vijf achter Eridos" In de derde klasse lijkt het erop dat het nieuwe sponsortenue het spel van Leiden 2 een extra dimen sie geeft: tegenstander Velo 5 werd eigen huis met 1-7 opgerold. Wei terug. Jannie Niessen werd het licht brengt deze zege de ommekeer - - - - - in het tot nog toe matige optreden van Leiden. Lisse 2 blijft door het verlies tegen Airsport 2 op één punt steken. Wassenaar is door de 5-3 overwinning op koploper Velsen 2 opgestoomd naar de tweede plaats. Vlietwijk 2 kwam tegen Corbulo met 3-1 voor. Vervolgens werd in al- Concurrent^Merenwiek daaren- je bubbels verlies geleden: 3-5. i, 1 orTQ" In de vierde klasse is aan de zege reeks van Spotvogels een einde ge- verantwoordelijk voor dit schoonheidsfoutje. Hij ging tegen Aalders in een spannende pot met 22-20 in de derde game ten onder. Zijn teamgenoten Van der Broek, Schipaanboord en Van der Valk liepen een foutloze race. Consequentie van deze uitslag is dat Oegstgeest nog een ruim uitzicht heeft op een eventuele promotie. De concurrenten heten Tempo Team 2 en Trias. Het eer ste team mag niet promoveren, omdat grote broer al een plek in de eredivisie bezet (en de regle menten verbieden dat twee teams van één vereniging samen in de hoogste klasse optreden). Het tweede team (Trias) gaat nek-aan nek met Oegstgeest. Volgende week zullen de teams in een rechtstreekse ontmoeting uit- knokken wie de sterkste is. In de andere eerste divisie strijdt het tweede team van Scyl la week in-week uit een zeer on gelijke strijd. In de derde divisie draait Docos goed mee. De positie op de rang lijst (net boven de middenmoot) bewijst dit. To'ch komt het team uit de Mors tegen de toppers op dit niveau nog heel wat tekort. Te gen kampioenskandidaat De Ko renbeurs moest Docos genoegen nemen met een 9-1 nederlaag. Het team uit Schiedam nam hiermee revanche voor het 6-4 verlies in de eerste wedstrijd tegen Docos. Waarschijnlijk hadden de oude rotten van De Korenbeurs (vroe ger acterend op een veel hoger ni veau) in deze competitie een lan ge aanloop nodig. Nu loopt het echter gesmeerd en dat onder vonden de Docos-mannen.. Al leen Michel van der Kooij zorgde voor één punt door te winnen van Van Wijk. Het vrouwenteam van Docos heeft als gevolg van de 10-0 winst op stadgenoot Scylla de kopposi tie in de eerste divisie weer inge nomen. Scylla liet zich willig naar de slachtbank leiden. Het trio Van Gorp, De Jong en Wildeman had geen enkel verweer tegen de kracht van het Docos-team. He- leen Hop, Merijn Olden en Petra het langste eind. Emmy in het Veld en Janet Ginjaar namen de andere treffers voor hun rekening. WIM SIERA Gemini-vrouwen zetten verlies bekerduel recht LEIDEN Gemini/ Kangeroes heeft AV'40 in een spannende vijf setter verslagen. Na de onverwach te bekernederlaag tegen promotie- klasser WIK (1-3) was de geslaagde competitiewedstrijd een opsteker voor de Voorschotense Met een nieuwe middenas, omdat beide midspeelsters (Tanja van Be- zooyen is geblesseerd en Winnifred Paauw tijdelijk naar Indonesië) ont braken, startte Gemini overdonde rend (15-3). In de tweede set liep het echter steeds achter de feiten aan (0- 7, 2-10, 8-15). Tegen de opslag van AV'40 op de zwakste speelsters had Gemini ook in de derde set geen antwoord (7-15). Daarna bundelden de pupillen van Casper Brussee de krachten. Hoewel Gemini in de vierde set nog met 5-8 en 9-12 ach terkwam, trok het na het inzetten van Esther Devilee de stand gelijk 2-2. In de beslissende tiebreak bleef Gemini steeds aan de goede kant van de score: 15-9. In Groot-Ammers leek Gemini al leen in de eerste set op een eenvou dige overwinning op WIK/OVM af te stevenen. Nadat het een 10-3 voorsprong had prijsgegeven (13- 15), kwam de ploeg uit Voorschoten in sets gelijk (15-6). In de derde set liet de aanval het afweten: 10-15. Daarna bleef Gemini tot 5-5 bij. WIK liep uit naar 14-5, werd bijna nog ingehaald (14-13), maar won uit eindelijk de set (15-13) en de wed strijd (3-1). Gemini 2 wilde in de promotie klasse niet onderdoen voor het eer ste team en won de eerste set tegen gemakkelijk. In de tweede set bo den de Wassenaarders beter partij, maar Gemini won ook die (15-12). Daarna draaide WW de rollen om: 12-15. Knokkend voor elke punt won Gemini uiteindelijk de wed strijd: 3-1 (15-13). Beker De mannen van NOVO traden eer- stedivisionist Tornado onbevangen tegemoet. Jan Pley deed het bij NO VO voortreffelijk. Pas by 14-11 ver zette Tornado de bakens. Via oud- Leythonspeler Fer van Hal wonnen de Delftenaren met 16-14. In de tweede set bleef het tot 6-6 gelijk op gaan. Een foutenfestival van de Noordwijkèrs bracht de stand op 6- 14. NOVO kwam nog terug tot 10-14, maar een volgende fout was fataal. In de derde set ging NOVO wisse len. Hoewel de invallers Karst Bree- man en de langdurig geblesseerd geweest zijnde Bart Pedersen goed speelden, kwam NOVO niet meer in de buurt van Tornado: 0-3. WARMOND Het zilveren-jubileumfeest van de afdeling Leiden van de KNLTB werd afgelopen zaterdag opgeluisterd door de aanwezigheid van Ruurd de Boer, voorzitter van de Nederlandse tennisbond. De Boer (links) bracht samen met afdelingsvoorzitter Ben Langeveld een toast uit in de Kaagzaal van tenniscentrum Dekker in Warmond. Langeveld wil overi gens na acht jaar voorzitterschap aftreden, maar er is nog geen opvolger gevonden voor de Alphenaar. Bondspraeses De Boer maakte alvast van de gelegenheid gebruik om wat indrukken op te doen in Warmond. Bij Dekker worden vanaf volgend jaar immers de nationale tenniskampioenschappen gehouden. (foto Loek Zuyderduin)

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 18