'Beter dan dat er doden vallen' Frans Göbel en de waan van onoverwinnelijkheid Senna sluit seizoen af buiten de baan Nico Rienks en Ronald Florijn stellen teleur in dubbeltwee Verscherpte regels bij het rugby Zwakke vertoning van DIOK levert toch nog winst op T aekwondoka' s uit Leiden hebben 'stijl' MAANDAG 5 NOVEMBER 1990 SPORT PAGINA 17 LAKE BARRINGTON (ANP) - Nederland handhaafde zijn uitstekende positie in de roeiwereld, vierde een primeur, en toch heerste gisteren aan de wal van Lake Barrington in Tasmanië een gevoel van spijt. "Vorig jaar stond ik hier met een glas champagne, nu met een bekertje melk", zei coach Jan Klerks. Zijn dubbel-vier had net afstand ge daan van de wereldtitel met de vijf de plaats en zijn skifeuze Harriët van Ettekoven miste op driehon derdste seconde de bronzen medail le. De succescoach bleef voor een keer met lege handen staan. "Het kan niet altijd kaviaar zijn", zei hij gelaten. in de waan brengen, dat ik mis schien te pakken zou zijn". Bij de harde tegenwind was de wedstrijd misschien anders gelo- Die gemeenplaats werd door wint wel. hu. hu' Met de tweede gouden plak om de pen, maar daar wilde ze achteraf ei- nek was het gemakkelijk praten, genlijk ook liever niet meer over "Reken maar, dat we elke keer ge- praten. "Laurien heeft een perfecte stresst bezig waren", zei coach Hans race geroeid", stelde haar coach Maarleveld. Göbel weer: "Zo veel Hans Lycklama. "Haar optimale winnen, legde een zware druk op prestatie moest leiden tot een me- me. Zo van: Göbel op de WK, die daille. Als het tot goud zou zijn, Frans Göbel niet gehoord. Hij zou e Frans Göbel beantwoordde des- om gelachen hebben. De 31-jarige ondanks aan ieders verwachtingen. werd dat bepaald door anderen". Vermulst werd vorig jaar derde, dit jaar tweede. Zij wil toch graag IJmuidense gynaecoloog werd vo- Onder moeilijke omstandigheden, nog een keer wereldkampioen in de rig jaar in het Joegoslavische Bied Hij heeft als gynaecoloog een werk- lichte skiff worden. Ze veroverde twee jaar geleden met Ellen Melie- na jaren knokken eindelijk wereld- kring, waar sport, laat staan top- kampioen. Hij verloor sindsdien in sport, moeilijk mee te combinaren de lichte skiff geen enkele wedstrijd valt. "Ik doe het allemaal in een si- meer. Na zijn voortreffelijke sei- tuatie, waarin veel anderen hele- zoen was het dan ook geen verras sing dat hij afgelopen zaterdag voor maal niets meer zouden kunnen". Frans Göbel heeft wel de Olympi- i uniek feit tekende: Göbel werd sche Spelen min of meer afgeschre- de eerste Nederlandse roeier in de ven. De Belg Wim van Belleghem, Olympische Spelen een dubbel- historie die zijn wereldtitel proion- die hem zaterdag met een sterke twee te vormen. "Nu moeten we dat geerde. eindsprint bedreigde, is al zeker van idee misschien uitstellen tot 1992". sie de wereldtitel in de lichte dub- bel-twee. Die individuele titel spookt door haar hoofd. Was zij in Tasmanië reeds gekroond, zou ze Harriët van Ettekoven direct het voorstel hebben gedaan voor de Hij moest wel. "Als ik maar brons Barcelona. Göbel: "Ik heb de pech had gehaald, i gedacht heb- dat ik Nederlander ben. Het selecte- ben: wat een sukkel is dat". De 31- ren voor Olympische Spelen heb ik jarige IJmuidense gynaecoloog was al eens meegemaakt. Ik moet heel zich daar vorig jaar augustus reeds veel laten zien, zonder te weten van bewust, de dag dat hij in Bied waar ik aan toe ben. Ik weet nog niet voor de eerste keer wereldkam- of ik overstap naar de zware skiff, pioen werd. Die titel pakte hij na ja- Die Verdonk, de Nieuwzeelander, renlang worstelen. die hier brons won in de zware Skiff,' Eenmaal wereldkampioen werd heb ik al een paar keer verslagen. Ik hij onoverwinnelijk. In het seizoen denk dat ik wel in de finale van de 1990 bleef hij onverslagen in de lich te skiff. "Het is een cliché als ik zeg: zware skiff was gekomen. Voor de volgende jaren weet ik nog niet wat wereldkampioen worden is moei- ik doe. Het meest aannemelijk is, lijk, wereldkampioen blijven is veel dat ik maar wat blijf rommelen, moeilijker. Het is de waarheid. Alle zoals ik de laatste jaren gedaan heb. wedstrijden, waarin ik als wereld kampioen startte, heb ik willen la ten zien dat ik de beste was. Ik deed mijn uiterste best te winnen en ik won elke keer". Tegenwind Hoe dan ook, het was eindelijk Oranje Boven in Down Under, op zaterdag. Terwijl de dag daarmee "Op dit Lake Barrington was ik had moeten beginnen. Een niet eer vastbesloten opnieuw wereldkam- der tijdens de WK meegemaakt har- Indruk Revanche Nederland haalde behalve via Gö bel en Vermulst nog een plak bin nen. In de eerste wedstrijd pakte de lichte vier-zonder-stuurman van Frank Gerritse, Pim Laken, Han de Regt en Mark Emke de bronzen me daille achter de Bondsrepubliek en Frankrijk. Dit betekende een revan che voor vorig jaar toen door een blunder de finaleplaats werd verge ven. Met die drie medailles deed Ne derland het op de eerste finaledag uitstekend. De lichte dubbel-twee van Daan Boddeke en Jan van Bek- kum had net misgegrepen. Op de tweede finaledag, gisteren, roeiden nog vier oranje-boten. Het werden twee vierde plaatsen en één vijfde stelling plus één zilveren medaille voor de vier-zonder-stuurman, be staande uit Bart Peters, Niels van pioen te worden. Het was goed, dat de tegenwind maakte een uitstel der Zwan, Jaap Krijtenburg Sven Schwarz. De ploeg, getraind voor Walter den Bieman, gaf het Ne- ik overal had gewonnen. De serie en plus een verandering van het pro- de halve finale heb ik gevaren om gramma noodzakelijk. de anderen de indruk te geven van: Göbel accepteerde het zonder derlandse boordroeien Teen riem ach, ik kan alleen voor de tweede dralen. Laurien Vermulst, die het per roeier) met de lichte equivalent plaats gaan. Ik moest zé vooral niet openingsnummer in de lichte skiff weer een gezicht. voor vrouwen moest varen, deed dat schoorvoetend. De dertig-jarige Utrechtse psychologe was voorbe reid op "zwaar weer". Aan het eind van de middag trof zij rustig vaar water, roeide zij in een uitstekende race naar de zilveren medaille, maar liet ze zich met een licht gevoel van onbehagen huldigen naast de Deen- AMSTERDAM Terwjjl het afge- se Mette Bloch-Jensen. "Ik was Successen Leidse roeiers bij 'Novembervieren' lopen weekeinde voor de nationale toch liever wereldkampioene ge- roeitop een meer of minder succes- worden", stelde Vermulst. vol einde van het roeiseizoen bete kende, begon voor de thuisblijvers het najaarsseizoen al weer met de 'Novembervieren'. Op de Amstel tussen 't Kalfje en roeivereniging De Hoop, een afstand van vier kilo meter, ging bij de dubbelvieren de overwinning bij de vrouwen naar een combinatieploeg met Irene Eijs en Annechien Schipper (Njord), met de oudgedienden van Holst (de Laak) en Wessel (Rijnland). De meisjes dubbelvier met Jaco- bijn Bruijning (Die Leythe), dezelf de ploeg die deze zpmer vijfde werd op de wereldkampioenschappen voor junioren, had in hun categorie geen tegenstand. De geroeide tijd zou in het vrouwen veld goed zijn geweest voor een derde plaats. Een junioren-ploeg van Die Leythe met Wentholt, Zevenhuizen, Kruyff en Vissers werd vierde op één minuut van de winnaars, de vrijwel comple te WK-vier. De vierde plaatsen van de licht dubbel-vier (Hanning, Boddeke, Van Bekkum en Göbel) en van skif- feuze in de open klasse, Harriët van Ettekoven, werden in het Neder landse kamp als pechgevallen opge vat. De lichte dubbel-vier was dicht bij eremetaal. Voor Van Ettekoven was de vier de plaats wel sneu. De 29-jarige Am sterdamse fysiotherapeute is al vele Piquet profiteert ADELAIDE (Rtr/AFP) - Een slechter afscheid van het seizoen kon Ayrton Senna zich niet wensen. De Braziliaan wilde gisteren in de zestiende en laatste race van de strijd om de wereldtitel in de for mule Lklasse bewijzen de beste te zijn, na alle kritiek over de ma nier waarop hij in Suzuka (Jap) zijn tweede wereldtitel veroverde. Op het circuit van Adelaide reed de dertig-jarige Braziliaan 61 ron den aan de leiding om vervolgens zijn McLaren buiten de baan te parkeren. Weg kans op zijn zevende overwin- ronden onbedreigd op de zege af te ning van het seizoen, weg mogelijk- stevenen. Tot zijn onverwachte en heid zijn geschonden imago onnodige crash. "Senna is levensge- enigszins op te poetsen. De crash - vaarlijk. Voor zichzelf en de ande- op het moment dat hij zijn eerste ren", kon Prost na afloop niet nala- achtervolger al op twintig seconden ten andermaal een sneer uit te de- achterstand had gezet - gaf zijn kriti- len. sche volgers weer de mogelijkheid Senna, ietwat teleurgesteld over hun gal over de eigengereide Brazi- zjjn nieuwe tegenslag in Australië, liaan te spuwen. verklaarde genoeg te hebben van Het onvrijwillige vertrek van het gezeur van de ontttroonde kam- Senna leverde diens landgenoot pioen. "Hij heeft altijd wat te kla- Nelson Piquet zijn tweede seizoens- gen. Hij maakt zichzelf belachelijk zege op. De routinier slaagde erin de met zijn klachten", aldus de nieuwe Ferrari's van Nigel Mansell en Alain titelhouder. Prost achter zich te houden. Prost kon niet profiteren van de schuiver van Senna. Dat kon wel de De Australische Grand Prix had oudste vos onder de raceduivels: voor de strijd om de wereldtitel Nelson Piquet. De drievoudige we- niets meer te betekenen. Twee we- reldkampioen, 38 jaar, vierde na Su- ken eerder was de titel al aan Senna zuka zijn tweede overwinning van vergeven. De manier waarop de het seizoen. In totaal boekte de Bra- Braziliaan tijdens de Grand Prix ziliaan 22 Grand Prix-zeges. Hij van Japan zijn rivaal Prost uitscha- nam net voldoende risico om de kelde, vormde in Adelaide een pret- aanstormende Nigel Mansell voor tig surrogaat voor het gemis aan te blijven. Bij Benetton incasseert spanning. Het bakkeleiende tweetal Piquet voor elke zege 200.000 gul- deed diverse, geslaagde pogingen den. In vijftien dagen werd hij dus de toch al vertroebelde verhouding bijna vier ton rijker. Prost werd op tot een nulpunt terug te brengen. grote achterstand derde, voor Sen- Ferran wilde wraak in de 500ste na's ploeggenoot Berger. £ran<J prix uit de geschiedenis. Prost had voor de wedstrijd al pioenskiff geworden. Tijdvoor een lekker glas en een liefdevol tikje op het Van de goede bedoelingen kwam blijk gegeven van zijn slechte hu- hoofd van zijn zoontje. Wim van Belleghem (links) en Per Saetdersdal weinig terecht. Senna pakte voor de meur. Bij een rijdersvergadering (rechts), winnaars van respectievelijk het zilver en het brons, tonen wat 52ste keer in zijn loopbaan de beste over de veiligheid van het circuit in minder emoties. (foto afp> startpositie en leek na 61 van de 82 Adelaide had hij de sprekers minu- jaren zeer serieus met haar sport be zig. Dit jaar boekte ze progressie maar greep ze overal net naast het begeerde 'blik'. Zo ook op Lake Barrington. Drie-honderdste secon de scheidde haar van het brons van de Westduitse Titie Jordache. "Het is niet anders", berustte Van Ettek oven. „Ik ben er niet kapot van. Ik ga volgend jaar door". "Dat zou ik maar doen", voegde Göbel haar toe. "Minieme nederlagen krijg je later terug betaald". Nederlands goede optreden op Lake Barrington eindigde met een domper. De zware dubbel-vier van Hans Kelderman, Koos Maasdijk, Herman van den Eerenbeemt en Rutger Arisz, in Bied verrassend wereldkampioen geworden, werd in Tasmanië kansloos weggeroeid. Het kwartet, klaargestoomd door Klerks, eindigde als vijfde, zonder één moment in de strijd voor de me dailles te hebben gezeten. De grijns spreekt boekdelen. Frans Göbel (midden) is zojuist wereldkam- LAKE BARRINGTON (Reuter/ANP)) - De dubbeltwee Nico Rienks- /Ronald Florijn is tijdens de wereldtitelstrijd roeien op een teleurstel lende achtste plaats geëindigd. In de kleine finale verloren de Leide- naar en zijn kompaan, die eerder de Olympische titel wonnen in Seoul, zaterdagmorgen op het water van Lake Barrington in Tasmanië van de Sovjet dubbeltwee. Nederland veroverde in totaal vier medailles, één gouden, twee zilve ren, en twee bronzen. Met die medailles op acht finaleplaatsen was de Nederlandse teamleiding nochtans in zijn nopjes. .Het resultaat bete kende een stabilisatie van vorig jaar. In Bied was de score 2-1-1. "Dit betekent dat de structuur klopt. Onze aanpak werkt". "Natuurlijk zijn we over een aantal uitslagen niet tevreden", stelde trainingscoördinator René Mijnders. "Rienks en Florijn niet in de fina le, de dubbel-vier vijfde, dat was minder dan de plaats die ze toekomt. Het blijft natuurlijk zo, dat zo'n missie nooit perfect is. Als dat zo is, kijk je met vrees naar het volgende jaar". Zoals de naam 'Novembervieren' al doet vermoeden wordt op deze wedstrijd uitsluitend in vieren ge- LEIDEN - Een penalty-kick wegens ongeoorloofd scrum- men was zijns inziens niet nodig geweest, maar strenger de hand houden aan de overigens bestaande regels had arbiter Greive dus wél gedaan. "Heb je me niet gehoord dan? Ik schreeuwde de longen uit mijn lijf', zo sprak de man in het zwart gisteren na afloop van het ereklasseduel tussen kop loper DIOK en rivaal Hilversum (12-3). "Trouwens je kon merken dat iedereen op de hoogte was van het verplicht handopleggen in de scrum. De spelers hielden zich daar zonder uitzondering aan". ten aan' de start. Dat zijn de dubbel vieren, waarin met twee riemen van ieder twee meter lengte wordt ge- De verordening ten aanzien van de Snijders, aandachtig toeschouwer varen. Ómdat het traject bochtig is scrum was namens het hoofdbe- bij DIOK - Hilversum, de maatregel verschijnen alleen de gestuurde bo- stuur van de Nederlandse Rugby van zijn hoofdbestuur. "En ik ben Bond naar clubs en arbiters uitge- van mening dat wanneer de regel faan vanwege de zware blessure die ook in het verleden goed was gein- ilburg-speler Maurice van den terpreteerd dit soort ongelukken roeid en de boordvieren, met één Hout vorige week opliep in het voorkomen waren. Al geldt dit riem van drie meter. tweede klasse duel met Ducks. De vooral voor de lagere klassen. Want Bij de lichte mannen dubbelvie- pas 20-jarige hooker - een speler die op topniveau gebeuren ze niet", ren werd een combinatieploeg van in de eerste rij de bal moet winnen Yves Kummer, de aanvoerder Elzard Schipper (Njord) met Skadi door die met de voet terug te tikken van het nationale team die bij zijn tweede achter een Nereus/Willem naar zijn medespelers achter hem - club DIOK zelf incidenteel hooker III/Phocas-combinatie. De liep in een scrum een nekblessure speelt, onderschrijft die stelling. Njord/Skadi combinatie wist bij de op die hem mogelijk voor de rest Zijns inziens^pelen er drie factoren van zijn leven aan een rolstoel zal een rol die deze ongelukken met uit- kluisteren. Het was het derde inci- sluitend jonge rugbyspelers in de lichte boordvieren wel te winnen. Een complete Njord-ploeg met Ger- ke, Schouten, Schuiten en Jansen werd in dit veld derde. Bij de zware boordvieren was de eerste vier van Njord met Komoro- mi, Bood, Boedel en Oggel net iets sneller dan de tweede vier en werd zevende in een tijd die drie secon den sneller was dan hun lichte club genoten. Het zware boordveld werd gewonnen door Nereus. Een combi natieploeg met van de Lely (Asopos de Vliet) werd vijftiende. Bij de vrouwen behaalde Henriëtte Cente- na van deze laatste club in combina tie met Okeanos een uitstekende vierde plaats. dent in een tijdsbestek van drie jaar, hand werkten. "Ik denk dat onerva- hetgeen in het geval van Oisterwijk- renheid van de speler in kwestie de speler De Klerk (21) zelfs dodelijk voornaamste factor is. Iemand die van afloop was. Kalf pas komt kijken, die het rugby net heeff geleerd, mag je niet zomaar op zo'n moeilijke positie zetten. De eer- Het maar weer eens aanscherpen ste rij bij het rugby maakt het mees van de regel - die aangeeft dat bij de te contact, in en buiten de scrum, scrum laag dient te worden ingeko- De mensen die daar staan, moeten men nadat eerst armcontact is ge- dus goed getrainde en geroutineer- Arbiter Greive kijkt nauwlettend toe of de regels ten aanzien van de scrum door DIOK en Hilversum worden DIOK heeft ook tegen Hilversum zijn ongeslagen status in de ereklasse behouden, maar daar is zo'n beetje alles mee gezegd. In een rommelige partij trok de landskampioen met 12-3 aan het langste eind. Pas een paar minuten voor tijd stelde Gottfried Bos met een welgemikte trap tussen de palen de overwinning voor de Leidenaars veilig. Het duel op het slechte veld tussen de rivalen van weleer was het aan kijken nauwelijks waard. Beide teams grossierden in fouten, waarbij vooral de thuisclub zich onderscheidde. De ploeg van DIOK was welis waar veelvuldig op de helft van de tegenstander te vinden, maar vohd zelden of nooit de juiste voortzetting. Enige lijn viel er in het normaal toch herkenbare spel niet te ontdekken. Slechts eenmaal was het echt raak. Nadat Robert Balkestein, de bes te man aan Hilversumse zijde, zijn ploeg op 0-3 had gezet, scoorde Pie- ter Corver vlak voor rust de enige try van de wedstrijd. De conversie van Bos bracht de ruötstand op 6-3. Na de pauze benutte opnieuw Gott fried Bos twee van zijn drie penalty's voor een 12-3 einduitslag. maakt - dóet op het eerste gezicht de jongens zijn. In alle drie de geval- denken aan de spreekwoordelijke len was dat niet zo" put die pas wordt gedempt als het kalf is verdronken. "Maar helemaal Coach niets doen, biedt ook geen oplos- pac^or twee is volgens Kummer de sing verdedigt bondscoach Theo coach. "ja, want die is verantwoor delijk voor de opstelling en moet derhalve met bovengenoemde za ken terdege rekening houden. Niet iemand voor de leeuwen gooiën die er nog niet aan toe is. Waarbij leef tijd overigens niet van doorslagge vende betekenis hoeft te zijn. Neem die prop van Argentinië die gisteren meedeed tegen Engeland. Is pas achttien jaar. Maar natuurlijk wel topfit en geschoold en dan maakt leeftijd niet uit". Net zo hoog schat Kummer de rol van de arbiter in. "Die moet de re gels strikt navolgen en streng optre den als er met name in de scrum te hoog wordt ingekomen. Dat is het gevaarlijkste wat er is, want dat leidt tot nekblessure's. Ik ben als aanvoerder wel eens een keer het veld uitgelopen, omdat ik vond dat de referee niet voldoende tegen dit soort malversaties optrad. In dit verband is het recente optreden van die ref in Auckland. Nieuw Zee- ncgeleefd. Scrumhalf Ronald Vermeulen breekt intussen weg met de bal. land, wel vermeldenswaardig. Toen bij een wedstrijd een prop uitviel, wilde de coach die vervangen door een veel lichtere flanker. Om veilig heidsredenen verbood de arbiter dat. Gaf, elke keer als het tot een scrum moest komen, een penalty kick tegen. Ik geloof dat hij 39 kicks heeft gegeven, normaal gesproken een absurd hoog aantal natuurlijk. Maar hij had gelijk, dan moet het maar. Beter dan dat er doden val len". tenlang zwijgzaam aangehoord, om .aarna zonder iemand nog een blik /aardig te gunnen de zaal te verla ten. Hij werd daarvoor officiëel op de vingers getikt. Bij het schieten van de gebruikelijke groepsfoto bleef de onttroonde wereldkam pioen ook weg. "Een kinderachtig kereltje", oordeelde Senna. LEIDEN - Bij de West-Nederland se taekwondokampioenschappen stijl in Delft hebben de Leidse sportscholen gisteren stevig in de pot met medailles mogen graaien. Van sportschool Aad van der Luit, die met 16 deelnemers aan de kam pioenschappen deelnam, sleepten Nino Paulina, Janneke Swagers en Wijnand van der Meer een eerste plaats in de wacht. Zilver was er voor Monique Brandt, Remy de Ligny en Michel van Giezen. Ange- lique Oudshoorn en Simone van de Zeeuw kregen een bronzen medail le omgehangen. Sportschool Gerard van den Berg was in Delft aanwezig met een af vaardiging van 22 man. Van hen wa ren Randolf ter Haar en Dave den Haan het meest succesvol. Zij wis ten beslag te leggen op de hoofd prijs. Het zilver was weggelegd voor Tom Verlaan en Luc van Weeren. Michael Bavelaar ten slotte wist de derde plaats voor zich op te eisen. In totaal namen 125 taekwondo- ka's deel aan de kampioenschap pen. Danny de Bie laat zich niet verrassen PILZEN (ANP) - Zijn angst bleek ongegrond. Danny de Bie won afge lopen zaterdag in het Tsjechische Pilzen de eerste veldrit van de Su per Prestige, voor de door hem ge vreesde Radomir Simunek. De Bie, winnaar van de vorige editie van elf wedstrijden, rekende in de eind sprint gemakkelijk af met zijn Tsje chische tegenstander. Wereldkam pioen Henk Baars was de eerste Ne derlander op de achtste plaats. De Bie prolongeerde in Pilzen zijn overwinning van vorig jaar, maar moest zich er deze keer meer voor inspannen. Na zeven ronden ontstond er een kopgroep van zeven coureurs, onder wie De Bie, zijn landgenoten Thielemans en Lam- brechts en de Tsjechoslowaken Si munek, Glajza, Karei en Pavel Cam- rda en Bambula. De Oosteuropeanen probeerden beide Belgen te lossen door vootdu- rend te demarreren. Lambrechts hielp zijn kopman elke keer om het tt i. u gat te dichten. In de Finale haakte de regels te maken Het veld was en Australië komen veel meer onge- Lambrechts, die lang het tempo glad en in de tweede rij gleed de lukken voor, zelfs al wordt rekening aaneaf af door PPn «phrnkpn kpt manster Van Aalten weg. Tege- gehouden met het feit dat in Neder- ^Dekemo^td^aSlhet bjkertyd brak de scrum op en stond land slechts vyfduizend actieve be- werk om de ontsnapping van Van Aalten dus alleen tegen een oefenaars geregistreerd staan. Ik lemans te neutraliseren Dat lukte overmacht aan druk. Dat werd hem blijf erbij dat de regels gewoon goed m het slotgedeelte. (foto Loek Zuyderduin) Rapport Slachtoffer Eén van die drie nekblessure's die verlamming tot gevolg hadden, ge beurde overigens op het veld van Hoewel Snijders elk ongeluk op de datzelfde DIOK waar Delft-speler velden er één te veel vindt ("Het is Van Aalten het slachtoffer werd. en blijft slechte publiciteit voor de Het voorval staat Theo Snijders, sport"), wijst hij anderzijds op een destijds coach van de landskam- rapport uit het blad Geneeskunde pioen, nog helder voor de geest, en Sport dat heeft aangetoond dat "Een duidelijk ander geval dan bij het rugby in Nederland in vergelij- De Klerk toen en Van den Hout nu", king met het buitenland bepaald vindt de Hagenaar die destijds ook niet gevaarlijk te noemen is. In lan- DSRC trainde. "Dat had niets met den als Engeland, Nieuw Zeeland fataal, hij klapte in, met alle nare ge- nageleefd moeten worden. Daar volgen van dien. Maar zoiets ge- mee voorkom je die blessure's". beurt zelden of nooit. Tragisch na- Die mening is arbiter Greive, die tuurlijk, maar eerder vergelijkbaar zelf deel uitmaakt van het bestuur me' een duik in een te ondiep van de NRB (Nederlandse Rugby ;ëkendëde"vU7drse7zóensMge'"vom zwembad, dan met de foutieve Bond), ook toegedaan. Even heb- de van vorjg ;aar scrumming waar het nu omgaat ben we bekeken of het verscherpen Want die andere twee ongelukken van de regel alleen moest gelden waren te voorkomen". voor de lagere klassen en bij de jeugd. Maar daar zijn we direct maar Simunek probeerde via een lange eindsprint De Bie te verrassen, maar de Belg bleek over aanzienlijk meer inhoud te beschikken. Het be- John Kuyvenhoven vanaf gestapt. Zoals ook vanmid- j dag weer bleek, is het eigenlijk niet W00I* III Q0 I)IT|Z6I1 echt nodig op ereklasseniveau. Die r J gasten weten wat er aan de hand is. LEIDEN - John Kuyvenhoven van Aan de andere kant kan het geen Swift/Casba heeft een succesvol kwaad om, als je toch een standpunt weekeinde achter de rug. De Leidse inneemt, dat ook over de hele linie veldrijder won afgelopen zaterdag te doen gelden. Al was het alleen in Harderwijk voor de vierde maal maar om elk misverstand te vermij- in het nog prille seizoen een wed den. Want zulke ongelukken mogen strijd bij de liefhebbers. In Son en niet voorkomen". Breugel moest hfi gisteren slechts AD VAN KAAM Klaas Tobbe voor zich dulden.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17