Vrouwen van Alecto en LMHC aan de leiding Scherpschutters van Ter Leede op toeren Geïnspireerd Woubrugge klopt GWS Ruiter Lansink heeft de smaak te pakken Wakiihuri snelste in New York Teylingen profiteert van puntverlies concurrenten PAGINA 16 DO/STAD SPORT MAANDAG 5 NOVEMBER 1990 LEIDEN De vrouwen van Alecto zijn door de 3-0 over winning gistermiddag op Amersfoort steviger aan de leiding gekomen in de eerste klasse B. Het vrouwenteam van LMHC had ook een goede dag door de herovering van de koppositie in de tweede klasse B. Dat gebeurde rta 2-0 winst op Xenios en hulp van Forescate, dat de toen nog koploper Bennebroek met 1-0 klopte. De mannen van LM HC zijn evenwel in de degra datiezone beland na 2-1 ver lies in het uitduel met koplo per MEP. Voor het op de laatste plaats staande man- nenteam van Roomburg is het uitzicht op behoud van het eersteklasserschap een stuk somberder geworden na de 6- 0 nederlaag tegen Hurley. In de overgangsklasse B had thuisploeg MEP het als koploper niet gemakkelijk in het duel met LMHC, dat vooral in de eerste helft goed voor de dag kwam. Jeroen Dubbeld soleerde knap tot voor de Brabantse keeper, maar schoot net naast. Vijf minu ten na rust had MEP wel succes door doelman Pieter Hoog te om spelen: 1-0. Daarna werd de thuis ploeg sterker, maar drukte dat pas 10 minuten voor rust uit in een tweede treffer met een gevari eerde strafcorner. Vijf minuten daarna combineerden Friso van Deursen en Dubbeld vlot door de Brabantse verdediging en dwon gen de MEP-keeper tot een tech nische fout, die de strafbal ople verde. Aanvoerder Jeroen Dub beld pushte raak vanaf de stip: 2- 1. Roomburg met een zware 6-0 ne derlaag bij Hurley vandaan zou komen. Met goed spel en kansen van Bas Koning en Wouter Eiken hout waren de Leidenaars in het eerste deel gelijkwaardig. De 1-0 pauzestand breidden de Amster dammers na de hervatting echter rigoureus uit naar 6-0 door hoofd zakelijk verdedigende blunders. Trainer Eikenhout reageerde te leurgesteld: "Er werd achterin to taal geen mandekking gespeeld, ze stonden als pupillen te klunge len. Je schaamt je dood". Ook twee wisselspelers konden het tij niet keren. Tegen de twee verzil verde Amsterdamse strafcorners en drie veldtreffers stonden slechts enkele schaarse kansen voor de Leidse ploeg. Alecto kwam in zijn duel met de sterk gestarte bezoeker Be Fair in de eerste helft nog goed weg met een 0-1 achterstand. Na 10 minuten soleerde een Hilversum mer tot in de cirkel, waar hij kee per Boudewijn van Duiken ver sloeg. Na de doelwisseling gooide Alecto er een schepje bovenop en was Be Fair alleen nog gevaarlijk met de counter, maar Van Duiken bleek verder onpasseerbaar. In de laatste minuut bracht Ludo Men nes met zijn strafcornerschot Alecto verdiend langszij: 1-1. In de tweede klasse A versloeg Forescate in Alphen de gelijkna mige club met 2-4. De Voorscho tenaren hadden veel moeite met de harde Alphenaren. Na 15 mi nuten toch 0-1 door Jan-Geert Vink, waarna 10 minuten later Al phen de gelijkmaker en ruststand liet noteren. Eric Kruysmulder schoot Forescate weer op voor sprong, waarna de thuisploeg uit een lange corner antwoordde met 2-2. Forescatespelers Martijn van Paassen (strafcorner) en Bern- hard Thieme (pass Nol van der Steen) hadden het laatste woord: 2-4. Noord wijk speelde de eerste 20 minuten en een kwartier in de tweede helft goed, maar kon niet scoren. Dat deed thuisploeg HDS wel en liet halverwege het eerste part kort op elkaar twee treffers noteren, die ook ruststand werd. Noordwijk zag zijn strafcorner- kansen teniet gedaan door een snelle Haagse uitloper. Een straf corner, twee strafballen en een mooie veldtreffer bracht HDS op de 6-0 einduitslag. Leidse Studs had lange tijd no dig om het thuisspelende Pollux op de knieën te krijgen, wat pas in de laatste fase lukte: 1-4. Halver wege was de stand al in het voor deel van de Leidse ploeg door een strafcomergoal van Houdijn Beekhuis: 0-1. Na de gelijkmaker sloeg Beekhuis de bezoekers toch weer op voorsprong, waarna de Leidenaars het nog benauwd kre gen. In de laatste 5 minuten scoorden Lennon Wiarda en Cees In de vierde klasse B verloor Hisalis op eigen veld van Alke made: 1-2. De bollenstreekploeg miste de nog geblesseerde Rei- nier Lefeber en Duncan Meeder, maar kwam desondank op 1-0 voorsprong door invaller Björn Hubert. Alkemade strafte nog in de eerste helft nonchalance in de verdediging van de tegenstander tweemaal af. Na de hervatting was de thuisploeg te gehaast en daardoor slordig, terwijl Alkema de zijn voorsprong met succes verdedigde. Vrouwen Halverwege de competitie (na 9 duels) staan de vrouwen van Alecto met vier punten afstand op Rood Wit comfortabel aan de leiding in de eerste klasse B. Gis termiddag werd ook het sterk ge achte Amersfoort verslagen: 3-0. Thuisploeg Alecto, dat 80 procent van de wedstrijd controleerde, nam in het eerste deel al afstand met twee goals. Marit Engel ver zorgde na een kwartier met een tip-in de openingstreffer, waarna Eugenie Westerduin een strafbal benutte voor de 2-0 ruststand. In de laatste minuut gleed Lydian Mentink langs drie Amersfoort- sen en passeerde ook de keeper: 3-0. Het tweede-klasseduel tussen LMHC en het bezoekende Xenios had een aanvallend karakter, maar bleef in het eerste deel toch doelpuntloos. In de tweede helft hield Titia Sprey het Leiden-doel schoon, terwijl Karin Melzer haar positie als topscoorster verstevig de met twee treffers naar zeven. Kiki Tesselaar en Sophie Hoyte- ma zagen beiden hun strafpush gestopt. Roomburg sloot tien sterke aanvangsminuten tegen Eechter- op af met een doelpunt van Anoek de Jong uit een strafcor- nersituatie. Daarna werd de wed strijd tot rust rommelig en creëer de Eechterop de beste kansen zonder er echter een te benutten. In de tweede 35 minuten domi neerde Roomburg het grootste gedeelte en gaf dat gestalte met een strafcornertreffer van Inge Oudkerk Pool, wat ook de eind stand werd: 2-0. De bezoekende koploper Ben nebroek werd door Forescate op het kletsnatte hoofdveld van gin af aan op een flink tempo ge- tracteerd. Na een kwartier liep Marije Wiegant goed door naai achterlijn, waarna Romee Zwaan de voorzet liet lopen voor Anouk Lempers, die de winnende 1-0 binnensloeg. Keepster Marije Hennus was goed op dreef voor Forescate en had nog geluk met een gemiste Bennebroekse kans voor open goal. De reis naar Vleuten heeft Hi salis na het vierde-klasseduel met Fletiomare een 4-0 nederlaag opgeleverd. De 1-0 ruststand werd door de thuisploeg uitge bouwd met drie rechtstreekse treffers uit strafcorners. Het mati ge Hisalis kon daar niets tegen over stellen. NIEK FAAS Nuttige zege KRV LEIDEN - Na vorige week Oegstgeest met 7-0 klop te hebben ge geven, schoten de scherpschutters van Ter Leede weer evenzovele malen raak. Ditmaal werd hekkesluiter Linschoten met 7-1 over de knie gelegd. Ook KRV boerde niet slecht. De Katwijkers ver sloegen in een vierpuntenduel De Jodan Boys met 1-0. TAW - Ka- gia en Soccer Boys - Oegstgeest werden afgelast. Ter Leede - Linschoten 7-1 Door dit resultaat is Ter Leede in KRV - De Jodan Boys 1-0 punten op gelijke hoogte met de KRV koesterde een optisch over- niet spelende koplopers Soccer wicht in een duel waar voorname- Boys en Zevenhoven gekomen, zij het dan dat de Sassenheimers één wedstrijd meer hebben gespeeld, Vrijwel de gehele wedstrijd domi- wedstrijd de beste mogelijkheid. lijk van afstand werd geprobeerd de score open te breken. De Jodan Boys had in de eerste fase i neerde de thuisclub en gezien de kansen had met gemak de dubbele cijfers bereikt kunnen worden. Ter Op een strakke voorzet van Ard Keus gleed Remco Blok echter te laat in. In het tweede part had de Leede stelde zich echter tevreden thuisclub de bezoekers i: stevi- met een zevental treffers in een duel waar Hans Verkuylen een absolute uitblinkersrol voor zich opeiste. Terwijl het in het Linschotense strafschopgebied een drukte van belang was, kon aan de andere kant doelman Remco Tuinenburg maar zelden zijn handen warmen. En dat was maar goed ook, want de Sassen- heimse doelwachter is pas in mili taire dienst getreden en in verband daarmee was zijn rechterarm nog stijf van de injecties. Tuinenburg zag tot zijn genoegen Rocky Pitti (2x), Hans Verkuylen (2x), Eric Grosman, Sam Eradus en Mario Fa- ber de zevenklapper fabriceren. Voor Linschoten scoorde Eric Ka per. Beslissingsduel om periodetitel ALPHEN - Zevenhoven en Soccer Boys spelen dinsdagavond op het veld van Alphia een beslissings wedstrijd met als inzet de eerste pe riodetitel in de vierde klasse B (za terdag). Beide teams eindigden in punten gelijk. Het duel begint om 20.00 uur. PISA (DPA) - Mario Been is nog niet verkocht, maar zijn opvolger bij Pisa is al 'bekend. De Italiaanse club contracteerde zaterdag de Ar gentijn Jose Antonio Chamot voor twee seizoenen. Been wil het liefst weer naar Nederland. Excelsior zou belangstelling hebben. ge omklemming, maar schrok toen Blok opeens wel op tijd was. De Gouwenaar trof echter slechts de lat. Nadat De Jodan Boys het even wicht weer had hervonden leken beide ploegen zich met één punt te vreden te stellen. Vlak voor tijd evenwel gooide een handsbal van Koen Radder roet in het eten van de Gouwenaars. Gerben Vogelaar stel de daarop vanaf de kalkstip beide punten voor KRV veilig. SIZO - Beursbengels 2-5 (Vier de Klasse B West I) Zonder de met spit kampende puntspeler Klaas Jan Vijn slaagde SIZO met goed en gediciplineerd voetbal de Beursbengels het in de eerste helft knap moeilijk te maken. Via een treffer van Peter Heij kwam de thuisclub terecht op voorsprong maar verzuimde die, voornamelijk door Hotze Scheeringa, verder uit te bouwen. Tegen de verhouding in liepen de gasten uit naar 1-3 en na dat Hillegomse spelbepaler Scot van der Belt uit het veld werd ge zonden zelfs naar 1-5. Hans van Marsbergen maakte tenslotte het tweede Hillegomse doelpunt. Bloemendaal - SMS 0-12 Het arme Bloemendaal, dat pas drie maal het vijandelijke doel heeft kunnen vinden maar daar tegen over een vijftigtal om de oren kreeg, was totaal geen partij voor SMS. Daarom kan worden volstaan met het noemen van de doelpuntenma kers: Theo van Rijn, Theo Dikstra, René van Heijningen (2x), Michel Bij de vrouwen won i der Weide (2x) en de absolute Wanda Panfil in een tijd NEW YORK De Kenyaan Doug las Wakiihuri heeft gisteren de ma rathon van New York gewonnen in een tijd van 2 uur, 12:39. De Mexi caan Salvador Garcia werd tweede. topschutter Rick IJzendoorn (6x). gunstige omstandigheden, een tem peratuur van 20 graden en een voch tigheid van 66 procent. Na ongeveer twee uur was de temperatuur opge lopen tot 22 graden. Wakiihuri's tijd was de langzaam- de Poolse ste sinds de Italiaan Orlando Pizzo- 2:30:45. lato won in 2:14:53 in 1984 op de LEIDEN - GWS heeft zijn twee- heer kennelijk de inspiratie het nog de nederlaag te pakken. In de eens te proberen en dat lukte r- De wedstrijd begon onder weinig heetste dag in de 21-jarige geschie- denis van het evenement. Op die dag, zes jaar geleden, liep de tempe ratuur op tot 26 graden. Het was een verrassing dat de 27-jarige Wakiihjj- ri en verdedigend kampioen Juma Ikangaa uit Tanzania halverwege de marathon de Brit Steve Brace en de Weegen, die daarvoor enige kansen Mexicaan Garcia nog steeds naast uitbeurt tegen Woubrugge ook nog. Nadat Van Zuuren moest de koploper verassend met 2-1 het onderspit delven. mer voor de tweede maal het nakij- gestaag voort. In Oude Wete ring versloegen de Valkenbur gers SVOW gedecideerd met 1 schutters als Charl Hanny, Percy Looman en Gys van der Meij in stel ling te brengen maar zij vonden in 3. Ook Koudekerk pakte weer de uitblinkende doelman Jan twee belangrijke punten. Het al- Klaveren steeds hun meerdere. tiid lastige MVKV werd met een Toch moest de sluitPost een keer ca- tija lastige ïviv is. v werameteen pituleren Met nog tien minuten te kleine 2-1 nederlaag naar huis £Delen versloee Wim van der Men liet liggen, trok op aangeven Jacco Kolijn de stand gelijk maar één minuut later kopte Valkenbur ger Marco de Haas de 1-2 alweer binnen. Aan Valkenburgse kant sta pelden de kansen zich daarna op en uit één van die mogelijkheden schoot Aijan Oudshoorn zijn ploeg in veilige haven. zich moesten dulden. Brace eindig- AMSTERDAM (GPD) - Volgens de oosterse overlevering is het bij zondere van Jos Lansink dat hij zo gewoon is. En inderdaad, de ruiter uit Rossum is niet het type dat in het 'boven-natuurlijke' of ongewo ne gelooft. De boerenzoon uit het verre Twente staat altijd met beide voeten stevig op de grond. Maar wat Lansink, de Nederlands kampioen, bij Jumping Amsterdam presteerde was niet meer normaal. Hij scoorde een hattrick, die alleen aan de groot sten onder de springruiters is voor behouden. En deed dat onder barre omstandigheden: voor eigen pu bliek, als de te kloppen man en met een paard dat vier maanden geleden niemand wilde hebben. Jos Lansink lapt op het moment alle sportwetten aan zijn laars. In de paardesport is men meestal koning voor één dag. De 29-jarige ruiter draagt inmiddels al drie concoursen lang een kroon. En des te warmer het werd in een zinderende piste in de Rai - waar geestdriftige kijkers een pracht van een wedstrijd zagen - des te ijziger de koning regeerde. Vooraf hoopten velen dat Lan sink het Nederlandse indoor-evene- ment zou bedwingen, zoals Ehrens ('88) en Laarakkers ('86) destijds. Maar geloofde niemand dat hij daar in kon slagen. Onzin dus. Evelyne Blaton (tweede), Jan Tops, Otto Becker (vierde) en Marie Edgar bo gen in de tweede barrage voor hem. Al die andere toppers deden dat al eerder. Waarbij de derde plaats van landgenoot Tops het resultaat voor Hollandse begrippen ongeëvenaard maakte. Gepast Lansink reageerde gepast op het Lansink! Lansink op de rug van Optiebeurs Egano. Het paard woont sinds vier maanden bij stal De Wiemselbach. De Spanjaard Cayetano Martinez de Irujo kon er maar matig mee uit de voeten. Waarop zijn trainer Henk Nooren de negen-jarige ruin bij Hans Horn aanbood. Horn, hande laar en bondscoach, bood het dier bij de Nederlandse ruiters Johan Heins en Albert Voorn aan. Beiden hapten niet. Handelaar Op dat moment verscheen de En- schedeer Bennie Holtkamp, vriend van Hom, op het toneel. Hij kocht Egano („voor een leuk prijsje") en voelde zich gisteren in Amsterdam net zo blij als de winnaar. De hande laar in speelautomaten had de jack pot getrokken. Niet omdat het prij zengeld door drie wordt gedeeld, maar vanwege het sportieve succes. Het paard wordt nu al als een abso lute topper beschouwd. „Er zijn zelfs zoveel kopers geïnteresseerd, dat we zo een miljoen kunnen ver dienen", aldus Holtkamp. „Gek word ik van al die telefoontjes. Maar we verkopen uiteraard niet". De geschiedenis herhaalde zich derhalve. Al eerder bewees het kop pel Horn/Lansink dat het bijna elk paard goed kan laten presteren. In 1987 begon het met Felix, een paard dat met een probleempje uit Italië terugkeerde. Met Lansink vormde Felix een ijzersterke, succesvolle combinatie. Deze zorner bewees de ruiter die speciale gave nog eens door de merrie Annaconda (van de Canadese Linda Southern) weer te laten winnen. „Hij is een kanon van ruiter", vindt collega Voorn van 2 zit werd ook bij ongeloof om hem heen. Hij leek zelf niet verrast na vier overwinningen op rij, goed voor zo'n 160.000 gulden bruto. Al was de triomfator kort na zijn haarzuivere rit even uit zijn d.°fr;„^VhJLdl^?n.m„°iaLe Dat het flink r. Jumping Amsterdam bewezen. Van de top-tien van Europa waren vijf ruiters present. Lansink, tiende, was echter de enige die tot het eind ÏE3 Sloothaak, Bourdy, Be=Tn Durand^sprongen in de fout. Roger keerd, kwam hij echter tot e Lansink-conclusie. „De paarden 3^"7e'rra„7e'prijsrb"der. zijn in v hebben kelijk is was zeven-honderdste seconde te langzaam en kreeg een tijdfout aan de broek. Van de tien Nederlanders In de kwalificatiewedstrijd voor speelden alleen Lansink en Tops hoofdrol. de wereldbekerfinale klom Jos De Sleutels moeiteloos langs VCS LEIDEN - De Sleutels drukte in de eerste klasse interregionaal het onderaan bungelende VCS nog verder in de problemen. WSB en UVS speelden gelijk (1-1), evenals Alkmania en Meerburg. Vrouwenvoetbal De tweede helft werd nog tien mi nuten onderbroken vanwege een overtrekkend onweer, maar leverde De Sleutels trokken meteen al de verder geen doelpunten meer op. wedstrijd naar zich toe, maar gin gen nogal nonchalant om met de verkregen doelkansen. In de vijfen dertigste minuut was Danïe lie van Dordt echter wel attent toen de VCS Ook Alkmania liet tegen Meer burg een punt liggen. Alkmania dat stroef draaide, kwam vaak net een stapje te kort én het was ook i n de fout ging. Even later tegen rust afronding van de kansen niet geluk- maakte de VCS verdedigster Ver beek het nog bonter en moest zij na een zware overtreding tegen Es- Alkmania kwam weliswaar even na rust door Mary Broekster- huizen op voorsprong, maar moest meralda van Weeren het veld uit. op de valreep nog toestaan dat De Kenyaan Douglas Wakiihuri gaat als eerste over de finish van de 21ste Marathon van New York. Helaas moest ook Van Weeren ge- Esther blesseerd uitvallen. Met zijn tienen lijkmaker scoorde, was VCS helemaal geen partij voor de Sleutels en het mocht van geluk spreken dat alleen Marïelle Bave- laar op een mooie pass van Mariska van Oosten het Leidse overwicht kon onderstrepen: 2-0. In de regionale eerste klasse liet UVS zich opnieuw een punt afsnoe pen, dit keer door WSB. WSB kwam al snel op voorsprong toen een voorzet net in de uiterste boven hoek van het UVS doel verdween. UVS probeerde meteen de opgelo pen schade goed te maken, maar de WSB achterhoede liet zich lange tijd niet passeren. Pas op slag van rust was het Heieen van Dongen die uit een corner de stand gelijk trok. Diest de verdiende ge- Van Resteren helpt Noordwijk aan zege LEIDEN - Van de 'Leidse' ploegen is alleen Noordwijk in het veld ge komen. Het werd een prettige voet balmiddag voor de pupillen van Ruud Bröring. De Noordwijkers versloegen het bezoekende WOG met 5-1. Landelijke jeugd de derde, Ikangaa vierde en de 41- jarige John Campbell uit Nieuw- Zeeland werd vijfde in 2:14:37. Mar ti ten Kate bezette de 15de plaats, Leidenaar Huub Pragt finishte rond de veertigste plaats. Meer dan 25.000 lopers namen aan de marathon deel. De winnaar won 26.385 dollar, hetzelfde getal als de afstand in mijlen: 26 mijlen en 385 yard, plus een Mercedes Benz ter waarde van 34.000 dollar. De ra ce werd gelopen onder het motto 'Stop kanker', een saluut aan wed strijdorganisator Fred Lebow, die in februari dit jaar een hersentumor bleek te hebben. Oud-bestuurslid Leiden overleden LEIDEN - Voor de aanvang van de wedstrijd Leiden Heukelum werd één minuut stilte in acht ge nomen in verband met het overlij den van Hans Pronk, oud-be stuurslid van de voetbalvereni ging Leiden. Pronk is vrijdag avond in het Academisch Zieken huis aan een hartstilstand overle den. Tijdens een partijtje badmin ton raakte hij onwel en is met spoed naar het ziekenhuis ver voerd waar reanimatie niet meer mocht baten. Pronk is van 1979 tot 1987 bestuurslid geweest van de v.v. Leiden en bekleedde daar verschillende functies, waaron der die van secretaris en wed strijdsecretaris. Hans Pronk is 38 jaar geworden. Die injectie had de aan zichzelf twijfelende équipe van Bröring dan ook bitter hard nodig. Als voortrek ker fungeerde ditmaal Mark van Kesteren die in de eerste helft een zuivere hattrick afleverde. WOG kon de scoringsdrift van Van Keste ren slechts met lede ogen aanzien en probeerde de schade beperkt te houden door regelmatig de eigen doelman in het spel te betrekken. Veel zou deze spelwijze niet helpen want nog voor rust tilde Mark Heemskerk de stand naar 4-0. Na de hervatting wilden de bezoe kers de bakens verzetten door wat meer de aanval te zoeken, maar von den steeds de uitblinkende doel man Joost Bartels op de weg naar succes. Toch moest Bartels één keer capituleren op een eigen inzet van zijn verder goed spelende ploegge noot Simon Laros. Na die ongeluk kige actie van Laros vloerde Mark Heemskerk vanaf de penaltystip de Harderwijkers definitief. terende doelpunt kreeg toch geen vervolg. Sterker nog, VNA kreeg Koudekerk - MVKV 2-1 spelen versloeg Wim van der Meij na een vrije trap van Looman de Woubruggenaar alsnog, maar daar na liet Van Klaveren zich niet meer gestuurd. De overige wedstrij den werden afgelast. Woubrugge - GWS 2-1 Het moeilijk bespeelbare terrein van Woubrugge deed een zware aanval op de conditie van de spe- Iers. De Sassenheimers hadden met delijk bespeelbare veld niet echt het veld klaarblijk meer problemen overtuigen. SVOW was daarbij ook De^Koudekerkse spitsfaalde met Stompwijkse Bpysdeelden^de de eerste helft nog gehandicapt, want het moest beroep doen op vier spelers van het derde elftal. Die mutaties waren >r de thuisclub misschien te veel i het goede want Valken kwam Gosens bracht de defensie van op voorsprong toen Richard van dan de thuisclub want eenmaal i scoringspositie gekomen, lieten de krachten de koploper in de steek. Woubrugge daarentegen ploegde voort en een stiftballetje van Peter GWS zodanig in verwarring dat Walter .van Zuuren de 1-0 kon bin- nentikken. De voorsprong gaf gast- Klink na een hoekschop van Rick Imthorn zijn eigen doelman Peter Klomp passeerde. Mark van der LEIDEN Het Sassenheimse Teylingen deed gisteren goede zaken. Zelf won de ploeg van De zege van Koudekerk werd trainer Bert Kort met 2-1 van FC voor rust reeds vastgelegd. Een Rijnland en zag de concurren- kopstoot van Arno Filippo beteken- ten Asc en vjl gelijk spelen tegen respectieve!^ MMO en Mark Bakker vrij voor Peter Plug. MVKVU^te e^n inhaalrace*fn"die b^t'K we"dstoijdVDÖ~VNL 0mh^'eg6n op aangeven van Michel Burgering werd afgelast, slechts werd 'bekroond' met een treffer van Martin Oudshoorn. VTL - VNA 1-1 Daarna stokte de produktie van de De Wietclub ging voortvarend Katwijkers omdat Oudshoorn, van start met enkele goed opgezette Maarten de Mol en Peter Ouwehand aanvallen. Maar VNA hield de poort de overige mogelijkheden weiger- in de beginfase goed dicht. In de den uit te buiten. Koudekerk pro- 20ste minuut was het wel raak. Ro beerde in de tegenstoot de stand ger James rukte met grote passen nog een veiliger marge te geven, richting goalie Bey en liet de hem maar vond in Plug een sterke sluit- met een onhoudbare volley teleur- post. gesteld in zijn doel achter. Dit schit- Teylingen - FC Rijnland 2-1 daarna moesten zij toch toezien hoe De jonge ploeg van Teylingen sol- Levent Eroglu MMO weer op voor- steeds meer vat op het spel en werd liciteert, na een verblijf van enkele sprong zette. Tien minuten voor het zelfs sterker dan de thuisclub. Dat jaren, duidelijk naar een hernieuw- einde kreeg de wedstrijd de juiste ,m,T 1-0 voorsprong de rust de KNVB-plaats. Pieter Goselings uitslag toen Tjeerd Langenhorst de j—,zette de thuisclub op een i_o voor- ASC-aanhang liet juichen (2-2). sprong en Theo Pelgrim deed dit VTL met in kon gaan had Hassan Vervoorn die beiden oog ii doelman Sebastiaan Jansen toch hëfft na (2-0). De slotfase was zeker n'0.fanspn Bernardus - Stompwijkse Boys de paal afketsen. Na de rust kreeg VNA loon naar werken toen aanvoerder Ruud Pe per een vrije trap met zijn hoofd doeltreffend verlengde (1-1). Daar na kwamen beide clubs goed weg, na kansen van Marvin James (VTL) Edwin de Roo (VNA). Het wat te ner oen iy« iweer wat kansjes, maar er werd ech- om onverklaarbare fppplaar ter niet gescoord. Na de rust kreeg veld verlaten voordat Ge g h<» thnicpiuh Ha r^Wpnino opnrpspn. r Rijnland de eer redde (2-1). MMO - ASC 2-2 De eerste helft had MMO het bes te van het spel wat resuleerde in een 1-0 voorsprong door een doelpunt van Hans Disseldorp. In de tweede hard spelende VNA moest in de helft toonden de gasten dat zij niet nardus loon naar werken. De 17-ja- slotfase zonder Hassan Vervoorn met jege handen naar Oegstgeest te- rige invaller Edwin Buitelaar bleek verder, toen deze na een tweede mg wilden. Benno Schoonwater een gouden wissel. Beheerst scoor- boeking het veld moest verlaten. scoorde wel de gelijkmaker, maar de hij de gelijkmaker (1-1). de thuisclub de rekening gepresen teerd na het missen van enkele kan sen. Walter de Kiviet zette Stomp wijkse Boys op voorsprong. Met al le risico's van dien trok de ploeg van trainer Albert van der Berg ten aan val. In de 31ste minuut kreeg Ber-

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 16