Lisse raakt lduts kwijt: 0-1 UDWS doet zichzelf tekort RB stapelt fout op fout Misrekening RCL bij Monster Boek is voor Leiden nog niet dichtgeslagen Knap herstel van Doeos Blauw Zwart weer aan kop MAANDAG 5 NOVEMBER 1990 PAGINA 15 LISSE - Even waren ze bij FC Lis- se volledig de kluts kwijt. Na een aardige start tegen koploper IJs- selmeervogels, sloeg de formatie van Eilander na de 0-1 van de Spa kenburgers op tilt. Flaters en mis verstanden, die zich in de vroege ochtenduren gewoonlijk bij de pupillen voordoen, hoopten zich op in de Lisser defensie. Komisch en meelijwekkend tegelijk, het mag een klein mirakel heten dat De Vogels voor rust niet profi teerde van de wanorde bij de gast heren. Na rust herstelde Lisse zich en mocht het zelfs bijna aan spraak maken op een punt. IJs- selmeervogels speelde de wed strijd echter goed uit (0-1 winst), waardoor het de eerste periodeti- tel voor zich opeiste. Trainer Wim Eilander had zijn opstelling flink door elkaar gehusseld. Vanwege een schor sing van vrije verdediger Rob Vermeulen haalde hij middenvel der Leon Hoep naar achter om zijn defensie te leiden. Voorstop per Charles Schippers (in de tweede helft vervangen door Jan Broekhuizen) schoof op zijn beurt door naar het middenveld en John Vermeulen nam de be waking van 'killer' Gerard de Nooy op zich. Een nieuw centraal verdedigingsduo, voeg daarbij gelegenheidsdoelman Nico Groe- neweg, dat leek haast wel vragen om moeilijkheden. Na de eerste tegenslag - Gerard de Nooy lobte de bal over Groeneweg nadat voorstopper John Vermeulen mistastte bij een uittrap van doel man Raymond Koopman - stapel den de fouten zich op. Tot de 19e minuut bood Lisse aardig partij, daarna wekte het de indruk zelfmoord te willen ple gen. Zouden de belangen groter geweest zijn, dan zou er ongetwij feld over doorgestoken kaart ge speculeerd worden. Maar het was pure onkunde. Onwennig begin gen Groeneweg, Vermeulen en Hoep onvoorstelbare missers. Direkt na de openingstreffer van De Nooy sloeg de paniek toe. De eerstvolgende aanval van de gasten werd door Lisse haastig tot corner verwerkt. Later in de eerste helft trapte Hoep doodleuk over de bal, waarna Groeneweg was genoodzaakt hands te ma ken, wat hem een boeking ople verde. De vrije trap van Ruth van der Groep kon de 42-jarige doel man pas in tweede instantie ke ren. Nu raakte Groeneweg ge blesseerd, misschien een verkla ring voor de volledig mislukte uit trap die er op volgde. Geheel in stijl schoof hij de bal in de voeten van De Nooy, hij heeft inmiddels negen keer gescoord dit seizoen, maar ditmaal was de spits niet trefzeker. IJsselmeervogels was echter ook in staat zelf kansen te n. Van der Groep en Wim Muis zagen hun pogingen verij deld worden door Groeneweg. Het opbouwende vermogen van Rob Vermeulen werd dus ge mist. Volgens Eilander heeft hij het vertrouwen en de vorm. Maar dat Hoep zo zou falen, dat had hij uiteraard niet verwacht. "Over schatting". noemt Eilander het. "Hoep werd dit seizoen binnen gehaald als iemand die mogelijk de libero-positie zou kunnen ver vullen". Zelf sprak Hoep die am bitie ook uit. Na zaterdag moet hij echter genezen zijn. Op het mid denveld is hij van grotere waarde. Dat bleek na rust toen de thuis club met Edward van der Putten in het centrum één op één ging spelen. John Vermeulen nam weer plaats op het middenveld en spoedig volgde Hoep. Bijna zorg de hij voor de gelijkmaker. Twee maal schoot hij van afstand, hij trof echter de lat en Koopman op zijn weg. Naast de knallen van Hoep was ook Mark Ens (voor beeldige inzet) dichtbij een tref fer. Vier minuten voor tijd was zijn kopbal bijna teveel voor Koopman die met zijn vuisten redde. Organisatie De tweede helft vergoedde veel voor Eilander. "De eerste helft zag er niet uit. Na rust hebben we ons wat de organisatie betreft goed hersteld en geen kansen meer weggegeven. Gelukkig kun nen we het wel". Probleem blijft het scoren. Te weinig vernuft in de voorhoede breekt de Lisser ploeg op. Een schrijnend voor beeld is Erik Kattenberg, die in het stuk geheel niet voorkwam. Negen van de tien ballen levert de linksbuiten eenvoudigweg bij zijn tegenstander in. Terecht werd hij vervangen door Richard Mulder. Mede door het falen van de voorhoede blijft de verdediging onder druk spelen. Voor rust ging de ploeg er bijna aan onder door. De tweede helft was zoals gezegd beter, maar Lisse lijkt op een vechtmachine zonder geschut. En dan wordt het wel heel moei lijk om een wedstrijd te winnen. Eilander: "Weet je wanneer het wel lukt? Als we op voorsprong komen. Dan is het alsof er een last van de jongens af valt". De bloemen waren dus voor Hans van der Zee en zijn man schappen. Van der Zee, twee jaar terug nog trainer bij Quick Boys, trachtte enige voorzichtigheid over het verloop van het seizoen in te bouwen. Onder het motto 'één zwaluw maakt nog geen zo mer' durft hij nog niet over kam pioenskansen te praten. Van der Zee: "Je moet weten dat we met veel kunst- en vliegwerk dit suc cesje hebben behaald. Over geluk hebben we zeker niet te klagen gehad. Als we niet beter gaan voetballen, dan houden we dit niet het hele seizoen vol". GIJS VAN OOSTEN RIJNSBURG - Dat Rijnsburgse Boys momenteel 'in een dalletje' zit, kan niemand ontkennen. Een week eerder tegen Flevo Boys presteerde de ploeg al onder de maat, wat de Rijnsburgers echter zaterdag voor rust tegen DOSK lieten zien sloeg alles. De verdedi ging stapelde fout op fout, met een 0-3 score als consequentie. Louter op inzet werd de achter stand in de tweede periode nog teruggebracht tot 2-3. Onvol doende om de kater (vlak voor tijd werd het nog 2-4) te verdrij ven. „Die jongens hebben ver diend gewonnen", keek-trainer Kurver terug op het duel. „Zij hebben twee helften gevoetbald, wij maar een." Hoewel de speelwijze van DOSK bekend was (Kurver: „Ie dereen wist precies wat-ie doen moest"), kon de Rijnsburgse de fensie in de eerste helft geen mo ment vat krijgen op de Kampense voorwaartsen. Dat lag geenszins aan het briljante spel van het spit- senduo Ron Mulder en Jan Okke Koers, maar veel meer aan het ge brek aan organisatietalent bij hun tegenstanders. In plaats van zich vast te bijten in een van de twee switchende aanvallers liepen de mandekkers Gert van Beelen en Dick Heemskerk telkens achter een andere Kampenaar aan. Dat leidde tot tal van misver standen, niet in het minst omdat Andries Wendt bij gebrek aan een directe opponent ook al niet wist waar hij moest lopen. Daar kwam nog bij dat de verdedigers het al na zes minuten zonder de rugge steun van laatste man Hennie Koet moesten stellen. Nadat Koers invaller-doelman Arco Korpelshoek (Jan Blankespoor was geblesseerd) het nakijken had gegeven, liep Koet overal be halve in de defensie. Dat was vra gen om problemen, niet alleen als DOSK de bal had, ook als er uit verdedigd moest worden. Met na me Heemskerk en Wendt wisten zich geen raad als ze door de vroegtijdig storende Kampena ren werden opgejaagd. De thuisclub was in de eerste helft dan ook nauwelijks gevaar lijk. Het bleef bij een inzet van Van Beelen, die de bal via de paal in handen van doelman Ruud Pompert kopte. Wanorde in de Rijnsburgse verdediging leidde in de 31ste en 32ste minuut tot 0-2 en 0-3. Eerst kon Robert Zwanepol op aangeven van Ron Mulder vrij inkoppen en vervol gens profiteerde Koers van een fout van zwalkende Wendt. Hij mocht vrij doorlopen en Jan Mul der in staat stellen 0-3 op het sco rebord te brengen. Leon Vonk, net als Piet Janmaat na een schor sing weer van de partij, reageerde zijn frustraties prompt af op een tegenstander en werd door arbi ter Bink opgeschreven. Wakker In de tweede helft belandden van DOSK-zijde Henry Albers en Zwanepol eveneens in het boek. Rijnsburgse Boys begon de laatste 45 minuten met vier spit sen. Kurver had zijn hele ploeg door elkaar gegooid in een poging zijn manschappen wakker te schudden. Nico Oosterlee ver huisde van de spits naar het mid denveld, Koet werd vierde spits, Heemskerk middenvelder, Wendt mandekker, Vonk spits, kortom niemand stond meer op zijn plaats. Pas nadat Hans Zwaan (Kurver: „Ik kon hem niet eerder inzetten, hij is wezen solli citeren") Peter van Duijn was ko men vervangen en de niet geheel fitte Ron Carli de plaats van Oos terlee had ingenomen, werd Rijnsburgse Boys gevaarlijk. Zwaan schoot in kansrijke po sitie over en Koet volgde even la ter zijn voorbeeld. In de 74ste mi nuut was het dan eindelijk wel raak door toedoen van Janmaat, die profiteerde van voorberei dend werk van Zwaan. De Rijns burgers, na rust permanent in de weer op de vijandelijke helft, kik kerden hier duidelijk van op en kwamen vijf minuten later zelfs terug tot 2-3. Zwaan controleer de een verre trap van Wendt voor beeldig en haalde vernietigend uit. Het zou het laatste wapenfeit zijn van de Boys, die in blessure tijd nog tegen een counter van DOSK opliepen. Koers bepaalde, de Rijnsburgse protesten dat hij buitenspel stond ten spijt, de eindstand op 2-4. CHRIS HARTMAN LEIDEN Na het behalen van het periodekampioenschap vori ge week werd derdeklasser RCL zaterdag in en tegen Monster weer met de neus op de feiten ge drukt. In hoeverre de wedstrijd tegen BVCB nog in gedachten meespeelde bij de RCL-spelers is moeilijk te zeggen. Maar voordat RCL aan echt voetbalspel toek wam, stond het al 2-0 voor Mon ster. Hoewel RCL zich daarna goed herstelde van deze tegenval ler, konden de Leiderdorpers slechts één keer tegenscoren. Voorschoten verloor met 4-1 van Zwaluwen Vlaardingen. Door fouten in de achterste li nie van RCL kwam Monster al snel op voorsprong. Na een over treding van RCL mocht Maarten- Pieter Veenstra een vrije schop nemen. Onhoudbaar knalde hij de bal in de touwen. Nauwelijks bekomen van deze snelle achter stand moest RCL drie minuten la ter een tweede treffer toestaan. Jan Akkerman maakte gebruik van de onzekerheid van de verde diging en scoorde 2-0. Er waren toen veertien minuten gespeeld. Hoewel Monster hierna pro beerde de voorsprong te vergro ten was het RCL dat steeds beter in de wedstrijd kwant. Via aanval lend spel werd Monster onder druk gezet. Dit resulteerde twee minuten voor rust in een tegen doelpunt. Cees Borst kon na een snel genomen vrije schop scoren. Hoewel Monster nog protesteer de wegens vermeend buitenspel kende scheidsrechter Van de Berg het doelpunt toe. Na de pauze trok RCL de wed strijd geheel naar zich toe. RCL moest echter optornen tegen een straffe wind Hierdoor was het voor Monster vrij eenvoudig om de voorsprong vast te houden. Slechts via counters werd RCL soms bedreigd. Er waren een aan tal kansen voor RCL, maar Edwin Grootendorst en de nog niet ge schorste Marcel van der Blom konden deze niet verzilveren. Hoewel RCL op grond van het spel zeker een of meer treffers hadden verdiend, was het de ver dienste van de achterhoede van Monster dat RCL tegen een ne derlaag aan liep. Met stug verde digend voetbal werd keer op kéer voorkomen dat RCL op gelijke hoogte kwam. Hoewel de eerste periodetitel binnen is, laat RCL door deze nederlaag wel twe,e kostbare punten liggen voor de competitiestand. Een op alle fronten slagvaardi ger Zwaluwen Vlaardingen heeft zaterdag SV Voorschoten weer eens getoond hoe men dient te scoren. Hoewel de Voorschotena ren aardig in de wedstrijd zaten moest men genoegen nemen met een nederlaag van 1-4. Op een slecht bespeelbaar veld kende de wedstrijd een flitsende start. Na tien minuten moest kee per Jos Loose de bal uit het doel halen na een kopstoot van een van de snelle spitsen van Vlaar dingen. Twee minuten later kon Marcel Rosier uit een scrimmage nog tegenscoren. Lang mocht Voorschoten daarvan niet genie ten, na een kwartier scoorde de tegenstander 1-2. Na de pauze probeerde Voor schoten het tij nog te keren, maar het waren de Zwaluwen die nog tweemaal scoorden. Hoewel Voorschoten voetballend de te genpartij nog wel kon bijbenen, was het de slagvaardigheid van de Zwaluwen die in deze wed strijd de doorslag gaf. Bij Voor schotelt waren er bovendien boe kingen voor Marcel van Tol (te hard ingezette sliding) en Ruud Boendermaker die bij een door gebroken speler van Zwaluwen aan het shirt ging hangen. LEIDEN - In een pas na rust interessante wedstrijd zag vierdeklasser UDWS een verdiend gelijkspel verloren gaan door onnauwkeurig en onfortuinlijk spel. Foreholte haalde meer rendement uit de opgelegde kansen en pak te voor de derde achtereen volgende week de volle winst: 2-1. LEIDEN - "Het is van belang dat Leiden eerst werkt en dan voetbalt", had Peter Ciere zijn pupillen voor de wedstrijd tegen het twee punten hoger genoteerde Heukelum onder de bleke neuzen gewreven. Kennelijk had de aan zichzelf twijfelende ploeg niet al te best geluisterd want van werken was in eerste instantie geen sprake. Noeste arbeid werd be waard voor de tweede helft. Toen bleek dat de raadgevin gen van Ciere wel degelijk vruchten kunnen afwerpen maar was de uiteindelijke 2-2 eindstand evenwel een mager re sultaat. De Heukelumse oefenmeester Ton Zoutendijk (ooit trainer bij RCL) was het met die stelling volstrekt niet eens. "We hebben hier gewoon een punt laten liggen", wierp hij te gen. "Over het geheel genomen hebben we Leiden gewoon uit de wedstrijd gespeeld". Daarmee be keek Zoutendijk de wedstrijd door een gekleurde bril, want behoudens de eerste helft, waarin de bezoekers inderdaad op een paar prima doel kansen (Frank Boon en Ronald Joosen) aanspraak kon maken, zet te Leiden daar minstens twee van Rob Bink tegenover. Waarin de Morschbewoners het echter in die periode duidelijk moesten afleggen was de agressie die bij de robuuster gebouwde gasten in ruimere mate voorhanden was. "Dat was een vervolg op de wed strijd van vorige week tegen Oranje Wit. Er zat totaal geen beweging in", bekritiseerde Ciere de inzet van zijn ploeg. Het toen inhoudsloze Leiden hield het in de regelmatig door re genbuien geteisterde wedstrijd wat doelpunten betreft droog tot aan de 44e minuut. Nadat de Leidse defen sie door Heukelumse aanval tot een wanorde was geschapen schoot Boon de bal via het uitgestoken been van Leidenaar Sjaak Kamp- hues pardoes achter de tevergeefs graaiende doelman Peter Selier (0- 1). De voorsprong werd door de be zoekers in het minieme restant van die slaapverwekkende eerste helft en na de hervatting op harde wijze verdedigd. Daarbij ontsnapte Eric Wildner aan een boeking van de warrig leidende arbiter Van Zijl toen hij de Leidse middenvelder Koos Siera bijna tegen de reclame borden kwakte. De pressie die het team van Ciere ontwikkelde bracht de Heukelumse defensie duidelijk in verlegenheid en succes bleef dan ook niet uit. Op een kopstoot van Pedro Hilliger slipte de spekgladde bal door de be nen van doelman André de Hertog waarna de attente Peter Bekkering de bal voor het intikken had (1-1). In de resterende twintig minuten van de reguliere speeltijd werd de strijd steeds grimmiger. Daarbij bleven enkele opstootjes, waarbij voor ie dereen (behalve voor Van Zijl) zichtbaar werd geschopt en gesla gen, niet uit. De wankelmoedige leidsman bedekte alles echter met de mantel der liefde waarna een tur bulente slotfase volgde. Nadat Bink een knal op de lat, een kopstoot op de vuisten van De Hertog en Van Berkel een schot naast het doel za gen belanden kopte de voor Van Meeteren ingevallen en geheel door Kamphues vrijgelaten Eric Sam de 1-2 achter Selier. Maar Leiden liet zich ditmaal niet met verlies opschepen. Pal nadat Joosen voor Heukelum een kans had verprutst mocht Teske een vrije trap nemen. Bij die gelegenheid had de Leidse verdediger tijdens de wedstrijd al eerder bewezen Bink, feilloos te kunnen vinden. Zo ook in die 83ste minuut. Bink won het luchtduel van cipier Boudewijn Pronk en kopte snoeihard via de lat en de rug van De Hertog de met werkvoetbal dik verdiende 2-2 bin nen. Aangezien de bal op de drassi ge bodem in de doelmond bleef lig gen gaf Hilliger, die zich bij die actie blesseerde, voor de zekerheid nog het laatste tikje. "Er lag zoveel mod der dat ik niet zeker wist of de bal al óver de lijn was", verklaarde de lan ge spits na afloop op de vraag wie de treffer op zijn naam kon schrijven. "Maar geef hem maar aan Rob, al leen al omdat het zo'n schitterende kopbal was". Door de treffer van Bink, na het kopduel even van de wereld, lijkt het boek voor Leiden nog steeds niet dichtgeslagen. "Ver lies was desastreus geweest", ert kende Ciere, "Nu blijven we ten minste bij". RUUD PATTIAPON Dat vond ook de goedgemutste trainer Wim Mugge na afloop: "On danks het zware veld heeft de ploeg zich prima hersteld. We hebben dinsdag gesproken over hoe we de zaak weer op de rails konden krij gen. Nou, dat is dus kennelijk goed gelukt. En dat vooral op basis van inzet en werklust hetgeen ik toch klasse van de jongens vind". Met Cock van Boheemen als laatste man voor de geschorste Luc Kok en Jacques Everaert als niet onverdienstelijke voorstopper was het in de openingsfase nog even wennen geblazen. Het was echter vooral dankzij de onkunde van de Goudse voorhoededat Docos verde digend weinig of niet in moeilijkhe den kwam. En als dat dan toch ge beurde, bleek de weer solide doel man Stefan van Harteveld er als de kippen bij te zijn om onheil te voor komen. De kwaliteiten van de thuis club openbaarden zich vooral over de vleugels, waar met name Johan de Ridder zijn direkte'tegenstander Arno Loomans met handige bewe gingen een zware middag bezorgde. Hij voelde zich dan ook, evenals o UDWS-cLoelman John Erades reikt bij een hoekschop hoger dan de aanvaller van Foreholte en weet zich boven dien in de rug gedekt door Ed van Klink. ^ennis Stuifzand, als een vis in het h kb w an) vVa^:er- Wel hadden de bezoekers tij- en ouwman ^ens een korte maar heftige regen bui rond de 20ste minuut, een licht overwicht. Daarbij kreeg de Goud se spits Peter Straver een goede kans, maar zijn direkte bewaker Ro nald Devilee voorkwam erger. De eerste helft pasten beide ploe gen zich aan aan de weeromstandig heden: treurigheid troef, grauw en saai spel, waarin noch UDWS, noch Foreholte kon imponeren. Uit de weinige kansjes die er voor de thuis ploeg voor rust waren, had Steef Roodakkers zijn doelpuntje mee moeten pikken. Na een fout in de verdediging van de Voorhoutena ren stond hij alleen voor de keeper Ralf van der Hulst, maar schoot hoog over. Toen het zonnetje na de theepau ze te voorschijn kwam, onderging de wedstrijd een gedaantewisse ling. De fusieploeg begon enthou siast aan de tweede 45 minuten en werd daar al na drie minuten voor beloond: uit een uitstekende, korte pass van Ronald Mink nam Wim de Roo de bal direct op zijn pantoffel (1-0). Foreholte liet het daar niet bij zitten en kwam binnen vijf minuten op gelijke hoogte. Oscar Ligtvoet gaf de bal op rechts hoog voor op de altijd attente Ton Arroyo, die kee per John Eradus middels een halve omhaal vertwijfeld achterliet. In de hieropvolgende periode nam de equipe van trainer Cees Vermeulen het initiatief, maar in de afronding onbrak dat beetje geluk: een schot van Wim de Roo stuitte via onderkant lat weer het veld in. Het aanvallende UDWS zag de be zoekers uit een counter zelfs op voorsprong komen. Ton Arroyo was, net als vorige week, voor de tweede maal doeltreffend. Uit een voorzet van Nico van Rijn wist Ben de Roo het leer niet weg te werken, zodat Arroyo opnieuw kon toe slaan. Uit het veld geslagen was de Bos- huizerkade-ploeg allerminst. Het bleef de Voorhoutse verdediging onder druk zetten. Dankzij Ed Stik- kelorum, vervanger voor de bij een schot gebleseerd geraakte Paul Harteveld, kreeg UDWS de grootste kans op de verdiende gelijkmaker. Harteveld ging neer in het straf schopgebied en zag scheidsrechter Van Dillen naar de penaltystip wij zen. Peter Gijsman werd belast met de taak het karwei af te maken. Hij plaatste de bal iets ver in de hoek, zodat de paal de Leidenaars afhield van een gelijkspel. Achteraf gaf Fo- reholte-trainer Mart de Groot toe dat zijn ploeg meer had gekregen dan waar het recht op had: "Wordt het 2-2, dan hadden wij niet te kla gen gehad, maar een zege aan het begin van de tweede periode is nooit weg". Op bezoek bij een ongeïnspireerd Alkmania deed LFC goede zaken. Het elftal van trainer Hen Beeren- fenger won terecht met 1-3. De thuisploeg kwam er op geen enkel moment aan te pas en had de neder laag aan zich zelf te danken. Binnen twintig minuten hadden de kana ries al een 0-2 voorsprong op het bord. Yacha Farhane opende, toen de wedstrijd vijf minuten oud was de score uit een voorzet van Omar Kartal. Zijn broer Hassan tekende de tweede aan uit een directe vrije trap vlak buiten de zestien-meter. Een preek van trainer Jos Cozijn leek Alkmania goed te doen, want kort na de hervatting bracht Ed Muller uit een een-tweetje terug naar 1-2, maar halverwege de twee de helft vergrootte LFC de marge naar twee doelpunten. Het was we derom Yacha Farhane die, nu na een fraaie solo, succesvol was. In de overige 25 minuten hadden de Lei- denaren nog wel verder uit kunnen lopen, maar het heilige vuur was er af: de overwinning was al binnen. MAARTEN WIGGERS LEIDEN - Blauw Zwart heeft de koppositie weer ingenomen in de derde klasse, zij het met een wedstrijd meer achter de rug dan rivaal Lugdunum. Op de overwinning van 1-3 in en tegen Nieuwkoop viel niets af te dingen. De 1-0 achterstand die de Wassenaarders opliepen, had vooral te maken met het slecht functionerende middenveld, dat veel balverlies leed. Na de pauze pakten de volgelingen van Roel de Hartog de draad beter op, wat al na zeven minuten leidde tot de gelijkmaker van Wijnand Bakker. Kort na dat doelpunt moest een Nieuwkoop speler het veld verlaten na een grove charge op de benen van Ton Lubbe. Dat nummerieke voordeel was aan BZ wel besteed. In de 60ste minuut werd Toine l'Amie heel goed aangespeeld door Remko van de Kooij, waarna eerstgenoemde beheerst de 1-2 op'het bord bracht. Dat Wijnand Bakker een onmisbare kracht voor BZ is blijkt uit het feit dat zijn fluwelen pass op Jerry van de Ploeg uiteindelijk tot de 1- 3 van Danny Minnema leidde. SJC leed andermaal een verdiende nederlaag (3-1), ditmaal bij het Woerdense VEP. De gastheer was beter bij de les, hetgeen voor rust resul teerde in een 2-0 voorsprong. De eerste treffer van VEP was al na drie mi nuten een feit. De tweede viel pal voor de thee. Een beoordelingsfout van Jan van de Berg betekende 2-0. Daarbij mocht de mopperende Van der Berg van zijn trainer Harrie Loerts vroegtijdig gaan douchen. Na de pauze het zelfde laken een pak: veel praten, weinig voetballen. In de 75ste mi nuut werd een uitgespeelde VEP aanval doeltrefffend afgerond: 3-0. Dat Carlo van de Zalm er een kwartier voor tijd 3-1 van maakte, mocht de mi neurstemming niet drukken. Ook WSB moet oppassen, wil het niet in een dal terecht komen. Op de goed bespeelbare eigen bodem werden de Noordwijkerhouters op een 0-1 nederlaag getrakteerd. Als de aanvalsmachine hapert is het armoe troef bij de gastheer. Dat er tegen het sterk opkomende en sportief spelende Woerden bovendien serieus gespeeld dient te worden heeft de ploeg van Fokke van der Reijd aan den lijve ondervonden. "Slecht georganiseerde verdediging, een niet op scherp staande voorhoede en niet bij de les zijn", waren de duidelijke manco's volgens de trainer. Na een 0-1 ruststand kre gen de supporters, op een mooie omhaal van Sander Warmerdam na, niet veel goeds meer voorgeschoteld. De eerste de beste kans voor Do- cos viel tien minuten voor tijd te no teren, toen Jacques Everaert een slechte uittrap van de Goudse doel man Egbert Verwey, normaal acte rend in het derde team, onderschep te. De Goudse goalie wist het schot van Everaert evenwel goed te pare ren. Direkt daarop was het goalie Van Harteveld die een gerichte kop bal Goudenaar Remko Overkamp uitstekend wegplukte. De sterk spelende Hans van Marwijk speelde zich drie minuten voor de pauze be hendig vrij, maar leek evenmin suc cesvol. Zijn schot ketste af op de doelman, maar belandde vervol gens wel voor de voeten van Dennis Stuifzand. Deze schreef alsnog het voor Docos verlossende openings doelpunt op zijn naam: 1-0. Koud vier minuten in de tweede helft moest scheidsrechter Ooster- laken voor het eerst naar zijn boekje grijpen. Renke Prevoo had het na melijk op de schenen van Rob Rei- zevoort gemund. Het reeds snel moegestreden Donk moest onder tussen wel komen, deed dat bij vla gen ook redelijk, maar eenmaal in de buurt van de 'zestienmeter', ver dween het leder toch ver naast of over het Leidse doel. Met haar scherpe uitbraken en goede kansen (Leo van Teylingen met een schot en een keiharde volley van Van Marwijk die net naast gingen) werd de collega-debutant duidelijk ge maakt dat het niet voor niets onder aan bungelt in de derde klasse. Na dat Van Boheemen een overtreding met zijn tweede boeking had moe ten bekopen, was het Stuifzand die in de 70ste minuut vrij voor de Goudse keeper de 2-0 leek te kun nen aantekenen, maar hopeloos faalde. In de 71st minuut was het wel prijs, toen Rob Reizevoort het leer, na een goede combinatie met Stuifzand, beheerst langs doelman Verweij schoot: 2-0. Tien minuten voor tijd zorgde de ingevallen Rick Hamerling, nadat de aalvlugge De Ridder het voorbereidende werk had gedaan, voor 3-0. Met de zware uitbeurt tegen Blauw Zwart voor de boeg lijkt deze zege een aardige rug gesteun voor de Leidse roodwitten. RON HOOGENDAM matte vertoning vorige week tegen 'buurman' Lugdunum (2-1 verlies) uitstekend gerehabiliteerd. Tegen het overigens weinig imponerende Goudse Donk werden de scheef ge trokken zaken gisteren middels een klinkende 3-0 overwinning rechtge zet.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 15