Het wachten is op Jelle en Kees Cijfers en feiten Eindelijk applaus bij PSV voor John Bosman Italië mist vorm en schutters: 0-0 Burdenski is betrouwbaar Roemenië verscherpt transferbepalingen Koeman-syndroom bij Barca ©VER =DE GRENZEN' PAGINA 14 SPORT MAANDAG 5 NOVEMBER 1990 PSV Sparta 6-1 (1-0). 16 Ellerman 1-0, 46 Snoei 2-0 (eigen doel), 51 Vanenburg 3-0.81 Van der Gaag 4-0 (eigen doel), 83 Helder 4-1, 87. Ellerman 5-1. 90 Bosman 6-1 Scheidsrechter: Bakker Toeschou wers 21 500. Gele kaart: Snoei (Sparta). MW - SW 2-0 (1-0). 4 Van Berge He- 1 -0 (strafschop). 90 Francois 2- ieidsrechter Van der Niet Toeschou- 3500 Gele kaart Jimmy Simons, Co- negouwei 0. Scheid: Scheidsrechter Houben Toeschou- NEC - Vitesse 0-2 (0-0). 65. Van den Brom 0-1, 88. latuheru 0-2. Scheidsrechter: Ui lenberg. Toeschouwers 9500. Gele kaart: Wijnhoven (NEC). Volendam - Fortuna Sittard 2-1 (2-0). 3. Pastoor 1-0, 40. Berghuis 2-0, 63. Reijners 2-1 (strafschop). Scheidsrechter: Van Swieten. Toeschouwers. 3700. Gele kaart: Sleur (Volendam), Reijners en Doufikar (Fortuna) FC Groningen - FC Twente 4-0 (0-0). 69. Meijer 1-0, 70. D|urovski 2-0, 83. Huizingh 3-0,85. Djurovski 4-0 Scheidsrechter: Van der Ende. Toeschouwers-14.000. RKC - FC Den Haag 1-2 (0-1). 3 Valk 0-1, 67. Danen 0-2,86. Brard 1-2. Scheidsrech ter: Schuurmans. Toeschouwers: 3115. Gele kaart: Maas, Brands, Brard (allen RKC), Otto, Van Eijkeren en Torken (allen Den Haag) Heerenveon - Ajax 1-4(1 *2). 2. Van DEijk (eigen doel) 0-1, 22. Wouters 0-2, 26. Van Dijk 1-2, 73. Willems 1-3, 86 Pettersson 1- 4. Scheidsrechter: Blankenstem. Toe schouwers: 12.500 (uitverkocht). Feyenoord - Roda JC 2-1 (1-1). 8 Griga 1-0, 28. Groenendijk 1-1, 90. Van der Laan 2-1 (strafschop) Scheidsrechter: Reyg- wart Toeschouwers: 13.500. Rode kaart 90. Van de Luer (Roda JC). Gele kaart: Groenendijk (Roda), De Wolf (Feyenoord). De Gier 0-151De Gier 0-2,55. De Gier 0- 3. Scheidsrechter Bettmger. Toeschou wers- 834 Gele kaart Wijnker (Telstar), Goossens (Den Bosch). Veendam - Excelsior 1-2 (0-0). 61 Pronk 0-1. 76. Van der Plas 0-2,88 Weering 1-2. Scheidsrechter Schaap. Toeschouwers: 1450 Gele kaart Sterken (Veendam). Heracles - RBC 1-1 (0-0). 57. De Vries 1- 0, 76. Aben 1-1. Scheidsrechter: Merks. Toeschouwers: 1500. Gele kaart. Knippen berg (Heracles), Aben, Van Oeveren (bei den RBC). Go Ahead Eagles Dordrecht 90 0-1 (0- 0). 67 Langerak 0-1 Scheidsrechter: Luy- ten. Toeschouwers 2550. Gele kaart- Buis man. Piqué (beiden Go Ahead Eagles). Liefden (Dordrecht). Rode kaart: 90. Huls hof (GA Eagles). Wageningen - Helmond Sport 3-0 (1-0). 26. Oosterhuis 1-0,48. Vink 2-0, 57. Evers 3-0. Scheidsrechter. Kloeg. Toeschou wers: 2000. Gele kaart: Doesburg, Van Brakel (beiden Wageningen), Van Eist (Helmond Sp). De Graafschap - Eindhoven 3-1 (1-1). 25 Hofstede 1-0, 45 Vroomans 1-1, 79. Leeuwerik (strafschop) 2-190. Leeuwerik 3-1. Scheidsrechter- Dolstra. Toeschou wers: 7000. Gele kaart- Rosendaal (De Graafschap), Vroomans (Eindhoven). NAC Cambuur 5-2 (3-1). 12. Lammers 1- 0,25. Van der Gijp 2-0,30. Panhuis 2-144. Cornelissen 3-1, 55. Cornelissen (straf schop) 4-1, 73. Koopman (strafschop) 4-2, 84 Cornelissen 5-2. Scheidsrechter: Kloot wijk. Toeschouwers. 5112. Gele kaart: Lammers (NAC), Koopman, Abma (beiden Cambuur). AZ - Haarlem 0-3 (0-2). 22. Van Roon 0-1, 34. Sion 0-2, 70. Sion 0-3. Scheidsrechter- Lammers. Toeschouwers: bertzen. Toeschouwers 2210. Gele I Van den Wildenberg (Emmen). Vlissingen - WV 0-3 (0-3). 4 Boere 0-1, 33. Boere 0-2, 40. Driessen 0-3. Scheids rechter: Nienhuis. Toeschouwers: 2500. Gele kaart: Van Dam (Vlissingen), Boere (VVV). Heerenveen nu hekkesluiter HEERENVEEN - Het lijkt er op dat de eredivisiepret in Heerenveen voorlopig tot één seizoen beperkt blijft. En dat de provinciale derby met Cambuur volgend jaar in ere her steld wordt. Aan werklust, inzet, bezieling en agressie was ook tegen Ajax weer geen gebrek. Maar alle, haast ontroe rende dadendrang kon het chronische tekort aan kwaliteit bij de thuisploeg andermaal niet verdoezelen. Door de 4-1 nederlaag tegen de landskampioen zakte het sympathieke clubje gisteren naar de laatste plaats op de ranglijst. doordat Lubbe van Dijk zijn eigen Dit ondanks de aanwezigheid van 'Jelle' en 'Kees'. Daarmee worden Merab Zhordanija en Vazha Zh- vanija bedoeld. Omdat de Friese spelers hun tong voortdurend op deze Sovjets braken, zadelden zij het 'rode' duo gemakshalve op met twee oer-Hollandse namen. Beide doelman Aldo Swager passeerde. Uitblinker Jan Wouters zorgde voor 0-2, waarna Van Dijk voor de veran dering ook Ajax-keeper Menzo maar eens het nakijken gaf, 1-2. Verontrusten spoetniks' zijn momenteel op proef Die tegentreffer had Leo Beenhak- i het Haagje. Zij zijn afkomstig Dinamo Tbilisi en kwamen bij toe val in Heerenveen terecht. Tijdens de Europa-Cupwedstrijd Vitesse- Derry City informeerde Fritz Kor- bach bij een vertegenwoordiger van CSKA Moskou (Vitesse onderhoudt banden met de Russische ker overigens niet bijster kunnen verontrusten. „Toen wij met 2-0 kwamen", zou hij later verkla- „konden wij eigenlijk al niet r verliezen". Op het door hevige regenval doorweekte veld was Ajax alleen in de eerste fase na de rust de greep op de wedstrijd enige tijd Ajacieden raakten er beduusd zoals Bryan Roy, die geen bal i raakte en twintig minuten vooi het veld moest ruimen voor Willems. De invaller kroop direct de rol van super-sub door vrijwel van, bruik van door zijn negende compe- ombogen naar een neer titietreffer binnen te tikken, 1-4. De Heerenveen-Ajax tijd verder goed keepende Aldo Swager niet. De wedstrijd was niettemin Ron had een hard schot van Dennis het aanzien volledig waard Bergkamp niet onder controle kun- verademing bij alle steriele krijgen. „Door vroeg te storen die zich tegenwoordig voortdurend Hoofdrol Valk bij Den Haag WAALWIJK (ANP) - Met een vierde plaats als voorlopig hoogtepunt weigert FC Den Haag-trainer Co Adriaanse verder naar boven te kij ken. Ook na de zo verdienstelijke 2- 1 zege op RKC houdt de Haagse de- fenmeester de staart van de eredivi sie in de gaten. „We zijn weer twee punten uitge lopen op Heerenveen", constateer de Adriaanse na de boeiende wed strijd in Waalwijk. Afgaande op het spel van gister middag doet de trainer zijn spelers daarmee wellicht te kort. Den Haag maakte in Waalwijk een goede in druk en verdiende de zege tegen het zonder de geblesseerde krachtpat sers Gouda en Hoekstra machteloze RKC. Opvallend was dat vooral Valk, Vriesde en Van Eijkeren, vorig sei zoen alle drie nog amateur, hoofd rollen vervulden bij de Haagse ploeg. Valk opende na drie minuten de score, na een slim steekpassje van Vriesde. Toch trok Den Haag de punten tenauwernood over de streep tegen het vooral na de pauze stevig i onmiddellijk na zijn entree ver- hebben wij geprobeerd het Ajax zo ontrollen. De Heerenveners woestend uit te halen. Als een raket moeilijk mogelijk te maken. Maar je stopten zich geen moment, voetbal- verdween de bal in de kruising, 1-3. Op hetzelfde moment wierp moet reëel zijn, zij zijn te g 5 zege, gistermiddag dringende RKC. Nadat Frans Da nen tegen de verhouding in de stand halverwege de tweede helft ■ademing bij alle steriele potjes op 0-2 had gebracht, raakten de Ha genaren nog aardig in de verdruk king. Aan Boogers. De Wijs en Ja- link waren fraaie kansen niet be ploeg) of deze wellicht enkele spe- kwijt. De Heerenveners gooiden in Heerenveen het dodelijk vermoeide plaats. wist Korbach i den 'met het hart' en togen Ajax steed. Iers in de aanbieding had. Het balletje ging rollen en voor dat de Heerenveen-trainer er erg in had, stonden Zhordanija en Zh- vanija al voor zijn neus. In een oe fenwedstrijd en tijdens de trainin gen wekten beide Oosteuropeanen de indruk versterkingen te zijn. Vooral 'Kees' Zhvanija, naar ver luidt een spits met een neusje voor doelpunten, schijnt een aanwinst te zijn. Heerenveen heeft voor het tweetal inmiddels een tewerkstel lingsvergunning aangevraagd. Maar het is zeer de vraag of de Stich ting Arbeidszaken Betaald Voetbal een positief advies uitbrengt aan het ministerie van sociale zaken. die periode hun hele ziel en zalig heid in de strijd en persten alle ener gie uit hun pezige lijven. Sommige afloop zijn frank en vrij tegemoet. Niemand die hen ook maar het geringste kon ver- hoofd in de schoot en gaf Ajax vrij Een spektakelstuk als veertig jaar wijten. Zij konden niet beter. Het spel. Vlak voor sluitingstijd maakte geleden, toen 'us Abe' en zijn mak- wachten i Stefan Pettersson daar gepast ge- kers tegen Ajax een 5-1 achterstand op 'Jelle' en 'Kees' JAN MENNEGA doordrukken. Vier minuten voor tijd zorgde middenvelder Stanley Brard nog voor spanning, maar in de resteren de speeltijd kon RKC niet meer EINDHOVEN In de laatste minuut kla terde er dan toch nog een applaus door het stadion. John Bosman had gescoord! De goal had afgekeurd moeten worden wegens buitenspel, voor de uitslag (5-1 werd 6-1) deed het doelpunt er niet toe en veel had de spits niet hoeven doen. Linskens speelde hem aan. Bosman hoefde de bal slechts te- Want de geloofsbrieven die 'Jelle' gen het net te schuiven en Sparta had zater dagavond het half dozijn treffers geincas- seerd. De goal en 't applaus deden Bosman goed. „Maar vooral dat alle spelers zo blij waren voor me", aldus de sensibele aanvaller die dit seizoen bijna wekelijks alleen poedels scoorde. Het doelpunt verleidde de hele PSV-ploeg tot een ren naar Bosman om hem dan gistermiddag Marciano Vink hartelijk te feliciteren met zijn eerste veld- waarschijnlijk enkele weken doelpunt van het seizoen. Ook Jozef Chovanec deed mee aan het feestje. De Tsjech weet wat het is om week na week zonder succes door het leven te gaan. Ook tegen Sparta begon Chovanec op de bank. Popescu en Kalusha zijn de laatste wedstrijden de twee 'niet-voetbal-Nederlan- ders' bij Robson. waarop de indertijd als libero 'Kees' kunnen overleggen zijn niet van dien aard om hen direct als een verrijking voor het vaderlandse voetbal te beschouwen. Ajax kent geen zorgen van dien aard. Leo Beenhakker heeft een rij ke selectie waaruit hij kan putten. Al raakte de Amsterdamse coach kwijt. De jeugdige verdediger scheurde bij een sprintduel met Goulooze een spiertje in de ham strings van zijn linkerbeen. Sonny Silooy kwam hem na een half uur vervangen en Danny Blind werd li bero. Ajax leidde op dat moment met 2-1. De Amsterdammers al in de tweede minuut de leiding aangeworven Chovanec zich het hem toege meten half uur speelde, wierp echter vragen op. De vraag vooral waarom de Tsjech niet gewoon in de basis staat. Hem wordt verwe ten dat hij te traag is en steeds in hetzelfde tempo speelt. Daarbij is hij verdedigend kwetsbaar. Robson kiest daarbij op het ogenblik voor Vanenburg als centrale mid denvelder. Aan de zijkanten rennen Lins kens en De Jong zich voor de kleine spelbe paler de longen uit het lijf. Dat doen ze met succes, verdedigend en aanvallend. Chovanec. bijna twee jaar geleden voor 2,5 miljoen gulden gehaald, kijkt het nog even aan. „Nog twee wedstrijden. Sta ik er tegen SW en Vitesse ook niet in, dan stap ik naar Ploegsma. Dan wil ik weg". Hij heeft reden weg te willen, zoals Rob son reden heeft hem elke week op de bank te zetten. De Engelsman heeft vanaf het begin van het seizoen Gerald Vanenburg sterk ge maakt. Eerst door hem tot (reserve-laanvoer der te benoemen, vervolgens door hem aan de buitenkant te zetten en alle vrijheid te ge ven, nu door hem aan te wijzen als draai schijf op het middenveld. Vanenburg honoreerde dat zaterdag met een voortreffelijke wedstrijd. „Zo heb ik al tijd willen spelen, ik heb ook altijd geweten dat ik het kan. Ik vind dat ik het hele seizoen al goed speel. Al dat gelul als ik eens minder ben, over m'n stem, over m'n persoonlijk heid. Als Gullit of Van Basten niet presteren hoor ik niemand". Nog altijd stelt hij zich op alsof de hele we reld tegen hem is. Dat is ook een beetje zo. Uit de machtige hoek-Cruijff heeft Vanen burg al jaren geen goed woord meer ge hoord. Bij Michels stond hij er al naast. En zelfs zijn eigen publiek lijkt hem niet te mo gen. Toen hij zaterdag kort voor tijd per ge luidsinstallatie werd uitgeroepen tot Man of the Match klonk er althans een pijnlijk fluit- concertje. Een geheel andere bijval dus dan Bosman met zijn goal werd 'toebedacht. Waardering in de voetballerij is echter vaak onderhevig aan snelle veranderingen. Met Juul Ellerman bijvoorbeeld is bij PSV nog met geen woord gesproken over con tract-verlenging. Tegen zijn oude club maak te Ellerman de goals nummer negen en tien van dit seizoen, twee fraaie treffers boven dien. Eigenlijk maakte Ellerman tegen Sparta de enige normale goal van de avond. Buiten Bosmans buitenspel-goal schoot Sparta twee maal in eigen doel en blunderde keeper Metgod bij een afstandsschot van Vanen burg. Ook Sparta's tegentreffer kwam voort uit een evident geval van buitenspel. Een echte wedstrijd was het niet. Dat kwam stellig door de snelle voorsprong die PSV nam. Sparta was en bleef kansloos en opereerde bovendien nog lusteloos. De toch niet van talent gespeende aanval Helder- Houtman-Vurens kreeg geen bruikbare bal len en hulp, zodat PSV praktisch anderhalf uur in balbezit was. Het bleef echter voorna melijk doodstil in het stadion, omdat ook PSV er niks van bakte. Gullit kwalificeerde de aanhang van PSV ooit als bioscoop-pu bliek, maar de tribunes hadden zaterdag ook geen enkele reden opgewonden te raken. Appreciatie was er weer wel voor Popes cu, die na een uur geblesseerd van het veld werd gedragen. De Roemeen ging nogal dom naar de grond voor een sliding. De bot sing met Houtman leverde Popescu een sneetje in de knie op en een aftocht die ken nelijk pijn deed. „Nee hoor", lachte dr. Van den Hoogenband echter later, „niks aan de hand. Dat was Zuid-Europese pijn". HENRI VAN DER STEEN NIJMEGEN (ANP) - De tand des tijds heeft Dieter Burdenski kenne lijk ongemoeid gelaten. De Duitse doelman, die eind deze maand zijn veertigste verjaardag hoopt te vie ren, presenteerde zich gisteren in stadion De Goffert als een betrouw bare uitzendkracht. De patent uit ziende vervanger van de voor drie duels geschorste Van der Gouw speelde tegen NEC vrijwel vlekke loos. „Hoe ouder, hoe beter", glimlach te trainer Bert Jacobs, die vorige week de twaalfvoudige Westduitse international voor een tijdelijk dienstverband bij Vitesse wist te in teresseren. „Wat moet ik dadelijk met Van der Gouw"? Burdenski gaf in Nijmegen on middellijk antwoord. „Ik speel nog twee wedstrijden, daarna is Van der Gouw weer aan de beurt", bena drukte de oproepkracht, die meer dan 500 wedstrijden in de Bundesli- ga afwerkte. „Ik doe dit puur voor mijn plezier. Eerste doelman wil ik niet meer zijn. Na 19 jaar profvoet bal vind ik het welletjes. Van der Gouw is overigens ook veel te goed voor de bank. Mijn contract bij Vi tesse loopt tot aan het einde van het seizoen. Ik ben dus beschikbaar als Van der Gouw weer geschorst wordt of geblesseerd raakt. Ik help de club graag." Burdenski keek (terecht) met vol doening terug op zijn debuut in de Nederlandse competitie. „We heb ben gewonnen en de nul gehouden. Meer wensen heb ik op mijn leeftijd niet. In de afgelopen twee jaar heb ik slechts drie wedstrijden voor Stockholm in Zweden gespeeld. Ook in die duels werd ik niet gepas seerd. Daar ben ik best een beetje trots op. Ik heb altijd voor het voet bal geleefd en die instelling komt me nu van pas." Jacobs vergeleek Burdenski met diens generatiegenoot Frans Thijs- sen. „Beiden hebben hun lichaam altijd perfect verzorgd. In het he dendaagse voetbal kun je dan lang mee. Ik geef toe. dat we met Bur denski een gok hebben genomen. Ik wist uiteraard dat we geen Holle Bolle Gijs in huis haalden, maar ik was een tikje bevreesd voor zijn ge brek aan wedstrijdritme. Tijdens de training zag ik echter meteen dat het goed zat. Hij straalde rust en .zelfvertrouwen uit, het klikte snel tussen hem en de spelers. MOTHERWELL (ANP) - In de Schotse competitie handhaafde Dundee United zich aan de kop van de ranglijst. De club van de Nederlanders Van der Hoorn en Steinmann won zaterdag met 2-0 bij Motherwell, dat dit seizoen thuis nog ongeslagen was. Dun dee United herstelde zich met de verdiende zege van de nederlaag vorige week op eigen veld tegen St. Johnstone, dè eerste van het De overwinning van de ploeg van trainer Jim McLean, woens dag tegenstander van Vitesse in het UEFA-Cuptoernooi, werd overschaduwd door de rode kaart, die libero Van der Hoorn in de 67ste minuut van het kalme duel kreeg. De voormalige verde diger van BW Den Bosch was zich na afloop van geen kwaad be wust. „Ik werd door Arnott in mijn Rode kaart voor Van der Hoorn rug gelopen", stelde Van der Hoorn, die na anderhalve week stilstand wegens een knieblessu re zijn rentree in Motherwell maakte. „We vielen samen naar de grond, waarna hij mij in mijn gezicht trapte. Arnott kreeg on middellijk rood, terwijl ik bij de scheidsrechter de boel nog pro beerde te sussen. Tot mijn stom me verbazing werd ik een minuut later ook van het veld gestuurd, terwijl ik klaar stond om de vrije trap te nemen. Ik zou Arnott vol gens de lezing van de scheids rechter in mijn val hebben ge schopt. Dat wordt door alle be trokkenen ontkend, maar in be roep gaan heeft geen zin in Schot land." Van der Hoorn is voor de ko mende twee competitiewedstrij den geschorst. Een rode kaart heeft een schorsing voor een duel tot gevolg. In Schotland wordt daarnaast gewerkt met een pun tensysteem. Elke gele kaart is goed voor drie punten, aan een ro de prent zijn vijf punten verbon den. Bij tien of meer strafpunten volgt automatisch een schorsing van één duel. Van der Hoorn staat na zaterdag op een totaal van elf punten. De doelpunten in het duel met Motherwell kwamen op naam van Jackson en de pas zestienjari ge Dailly, die na de rust inviel voor de Finse international Paate- lainen. Steinmann, nog niet speelgerechtigd voor het UEFA- Cuptoernooi, bleef tegen Mother well overigens op de bank. BUKAREST (Rtr) - De Roemeense voetbalbond heeft zaterdag de transferbepalingen verscherpt voor spelers die naar buitenlandse clubs willen ver trekken. De bewindvoerders hopen met de nieuwe maatregelen de grootscheepse uittocht van talent in te dammen. Tegelijkertijd deed de bond een beroep op de Roe meense regering voor financiële steun. Vele clubs verkeren in grote geldnood. De verenigingen mogen per jaar nog maar twee spelers exporteren. De betreffende voetballers moe ten 28 jaar of ouder zijn en minimaal 40 internationa le wedstrijden achter hun naam hebben staan. In het verleden mochten spelers die niet aan één of beide voorwaarden voldeden voor een bedrag van mini maal 2 miljoen dollar toch worden verkocht. Dit is volgens de nieuwe regels niet meer toegestaan. Sinds de politieke omwenteling in december van het vorig jaar hebben twaalf Roemeense topspelers in het buitenland onderdak gevonden. In totaal was met de exodus een bedrag van ruim 25 miljoen gul den aan vergoedingssommen gemoeid. In de meeste gevallen is dat geld niet bij de clubs terecht geko men, maar bij duistere bemiddelaars, politici of be stuursleden. Het vertrek van de vedettes heeft het Roemeense voetbal internationaal gezien ver teruggeworpen. Het nationale elftal is na twee nederlagen al zo goed als kansloos voor het bereiken van de eindronde van het toernooi om de Europese titel. Bondscoach Con- stantin diende vrijdag als gevolg van de slechte pres taties zijn ontslag in. De vier clubs die Roemenie ver tegenwoordigen in de Europese bekertoernooien zullen de derde ronde waarschijnlijk niet halen we gens de zwakke resultaten in de eerste wedstrijd. Ook in financieel opzicht zijn de problemen groot. Volgens bondsvoorzitter Mircea Sandu dreigt voor een aanzienlijk aantal clubs in de eerste en tweede divisie een faillissement. De spelers van Universita- tea Craiova hebben de afgelopen maand geen salaris ontvangen. „We hebben de regering inmiddels om financiële steun gevraagd", liet Sandu weten. „Als de overheid niet garant wil staan voor de salarissen van de spe lers voorzie ik grote problemen. Bovendien moeten vele stadions worden gerenoveerd. ROME (Rtr) - Grote teleurstelling in Italië. Het nationale voetbalelftal heeft in twee wedstrijden van de kwalificatie- strijd voor de eindronde van het Europees kampioenschap nog geen moment kunnen overtuigen. Ruim 55.000 krijsende „Tifosi" ver lieten zaterdag als makke schapen het Olympisch stadion in Rome, waar de Italianen tegen het sterk verjongde team uit de Sovjetunie doelman Oevarov te op 0-0 bleef steken en daarmee het geen dus niet lukte. Mancini Het tweetal kwam slechts bij toe val in de buurt van een treffer. De Italianen hadden dat snel door en probeerden met afstandschoten tweede punt punt uit de kwalifica- nog het dichtste bij een doelpunt. tiereeks verspeelde. Eerder hield Hongarije de Azurri op 1-1. Italië beschikt over dure spitsen; scoren gaat hen echter moeilijk af. De nummer drie van de wereldtitel strijd liet het aanvallende werk za terdagmiddag over aan Schillaci en Baggio. Samen goed voor een trans- ferwaarde van veertig miljoen gul den. Tegen de Sovjet-verdedigers maakten ze echter geen enkele in druk. AiLxerre nieuwe leider PARIJS (AFP) - De hoogste Franse voetbalcompetitie kent na vijftien speeldagen een verrassende leider. Auxerre verdrong het machtige Olympique Marseille van de eerste plaats door Lille moeizaam met 3-2 te verslaan. Marseille ging verras send onderuit tegen Nancy, dat met 2-0 zegevierde. De voorsprong van Auxerre bedraagt één punt. Marseille presteert sinds de komst van Franz Beckenbauer zeer wisselvallig. Zaterdag tekende' de nederlaag tegen Nancy zich al vroeg af. Het betekende de derde neder laag van Marseille in dit seizoen en tevens de derde onder de heer schappij van Beckenbauer, wiens positie al weer ter discussie staat. De bal schampte de lat. Een vrije trap van Baggio had wel de juiste richting, doelman Oevarov liet de bal bewust lopen. De Belgische ar biter Van Langenhove viel hem bij door de duurste speler van Italië er op te wijzen dat het een indirecte spelhervatting betrof. In de tweede helft kregen de Sov jetrussen de beste kans. Libero Ba- resi kreeg de bal niet onder contro le, waardoor invaller Protasov acht minuten voor tijd alleen op Zenga mocht afgaan. De spits miste de koelbloedigheid de kans succesvol af te ronden. Aan de andere kant volgde Ferrara zijn voorbeeld door drie minuten voor het einde in een ideale positie de bal op doelman Oe varov te knallen. Fernando Gomes scoort voor Sporting Lissabon in de strijd met Famal- coa. De oud-international scoorde overigens de enige treffer van de wed strijd. (foto AP» BARCELONA (ANP) - Ronald Koeman staat nog geen week buiten spel of er is in Barcelona al sprake van het Koeman-syndroom. De 0-0 tegen Bur gos wekte zaterdag in Nou Camp het hoongelach van de 80.000 toeschou- Barcelona speelde zonder Koeman onzeker. De organisatie ontbrak, het spel was chaotisch. De thuisclub creeërde twee kansen. Serna en Salinas misten de mogelijkheden. Voor Burgos, dat in deze competitie 0-0 over eenkwam bij Atletico Madrid en landskampioen Real vorige week met 2-1 versloeg, raakte de Roemeense international Balint twee keer het hout werk. Door de remise van Barcelona, het eerste puntverlies op eigen veld, liep de voorsprong terug tot één punt op Sevilla, dat met 1-0 Sporting Gijon versloeg. Real Madrid bracht de achterstand terug tot drie punten door de zege met 2-1 op Espanol. België AA Gent en Standard Luik hebben hun leidende posities in de Belgische eerste klasse geconsolideerd. AA Gent won vrijdagavond op de elfde speeldag met 2-3 bij Beerschot, Standard versloeg een dag later KV Kort- rijk met 1-0. Het tweetal heeft achttien punten uit elf wedstrijden. Eén meer dan landskampioen Club Brugge dat moeizaam Germinal Ekeren versloeg met 2-1. De achterstand van Anderlecht en KV Mechelen Werd respectievelijk drie en vier punten. Beide clubs speelden gelijk, Anderlecht in en tegen Charleroi (1-1), KV Mechelen thuis tegen FC Antwerp (2-2). Charleroi - Anderlecht was voor 20.000 toeschouwers 75 minuten het aanzien niet waard. De thuisclub speelde met vijf verdedigers en een vrije man daarachter. Anderlecht had te weinig gevoel voor combinatie om een bres in die muur te slaan. Na ruim een half uur werd de wedstrijd bijna twintig minuten onderbroken omdat het licht uitviel. Ook na die onderbreking bleef Charleroi volharden in de defensieve op stelling. Een kwartier voor het einde nam de thuisclub desondanks de lei ding. In één van de spaarzame uitvallen passeerde de 18-jarige invaller Jac- quemart doelman De Wilde (1-0). Een minuut later was het alweer gelijk. De Braziliaan Oliveira werd binnen het strafschopgebied gehaakt en scoorde zelf van de stip (1-1). Liverpool slaat aanval Tottenham Hotspur af LONDEN (Rtr) - Liverpool heeft de aanval van Totten- ham Hotspur afgeslagen. De club van manager Dalg- lish won gisteren in het hol van de leeuw met 1-3. Rush opende in de 38e minuut de score en voegde er vier mi nuten na de pauze de tweede treffer aan toe. Twee mi nuten later halveerde Lineker tot uitzinnige vreugde van de 35.033 toeschouwers de achterstand. In de 67e minuut stelde Beardsley de overwinning voor Liver pool veilig (1-3). Door de overwinning behield Liver pool vier punten voorsprong op Arsenal. De achter stand van Tottenham groeide tot negen punten. Man chester United heeft zich op het eigen Old Trafford voor de tweede keer binnen vier dagen gemanifes teerd als reuzedoder in het Engelse topvoetbal. De roemruchte club versloeg zaterdag Crystal Palace, dat dit seizoen nog niet had verloren, met 2-0. Eerder in de week werd Liverpool met 3-1 beroofd van een record van twintig wedstrijden zonder nederlaag.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14