p m Ka T De vonk slaat opnieuw niet over SpoORTV Zilver met een gouden randje Roda JC raakt over zijn toeren Ajaxlaat Wouters niet gaan Hans van der Plas beslist duffe derby QB-Noordwijl Dode bij 'burgeroorlog' MAANDAG 5 NOVEMBER 1990 BIJLAGE LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 13 Winst niet voldoende voor AZC AMERSFOORT - Terwijl de Partizan-spelers gisteren in het druk bezette Sportfondsenbad in Amersfoort dolgeluk kig de Europese beker voor bekerwinnaars in hun armen sloten, keken toch ook de AZC'ers verheugd naar het score bord. In de return van de finale was de Alphense ploeg er zojuist in geslaagd om de Joegoslavisch topclub met zijn eerste nederlaag in de Europa Cup op te zadelen: 9-7. s gezien de 13-7 nederlaag i Zilver met een gouden randje Belgrado natuurlijk niet toerei- kan de Alphense prestatie het beste kend, maar de Alphenaren daarmee toch op gepaste wijze af scheid van het succesvolle interna tionale seizoen. HEERENVEEN (GPD) - Ajax weet niets van interesse van Barcelona voor Jan Wouters. De landskampioen piekert er ook niet over hem naar de club van Johan Cruijff te laten vertrek ken. „Niemand van Barcelona heeft contact met ons gehad. Op dit moment mag ook niemand van de selectie weg", liet Leo Beenhakker gistermiddag na de 4-1 overwinning tegen Heeren veen weten. De afgelopen dagen waren in een aantal media berichten ver schenen dat Barcelona Wouters op huurbasis wilde aantrekken als vervanger van Ronald Koeman, die door een achilles peesblessure langdurig is uitge schakeld. Beenhakker: „Dat is de bekende Spaanse truc; ze la ten de naam Jan Wouters vallen om dan via een achterdeur er gens anders te gaan kijken". Ook Wouters zei van niks te weten. „Ik heb die verhalen na tuurlijk ook gelezen, maar er is geen enkel contact geweest. Hoe ik er tegenaan kijk? Ik sta altijd positief tegenover een overgang naar een goede, ploeg. Maar het lijkt me sterk dat ze mij voor acht maanden willen hu- opgesierd worden. Met de plakken, uitgereikt door de Duitse afgevaar digde Jorge Hake, in de handen voelde AZC zich een trotse finalist, die in tegenstelling tot Duisburg en Barcelona fier overeind was geble ven tegen de vertegenwoordiger van een waterpolonatie bij uitstek. Ga maar na. Joegoslavië is zowel bij de senioren als de jeugd de regeren de wereldkampioen. Partizan, dat zes internationals en vijf jeugdinter- nationals herbergt, pakte ten koste van AZC de Europa Cup 2 en speelt over veertien dagen om de Super Cup tegen landsrivaal Mladost Za greb, dat Canottieri Napels van de Europa Cup 1 afhield. Afscheid "Dit zijn hele mooie maanden voor mij geweest", keek de als speler op zijn hoogtepunt afscheid nemende Eric Noordegraaf terug op de onver wachte succesreeks. De aanvoerder van AZC kwam vanaf 1976 onafge broken voor de Alphense club uit, verzamelde in Oranje meer dan hondervijftig ('ik weet niet eens hoeveel') caps, maar zet er nu, op dertigjarige leeftijd, een punt ach ter. "Ik heb vanaf mijn achtste jaar bijna dagelijks in het water gelegen. Gelukkig heb ik altijd een goede be geleiding en de juist mensen om me heen gehad. Daardoor kan ik met plezier op mijn loopbaan terugkij ken. Deze finale èn die van 1983 zijn voor mij de hoogtepunten geweest. Zoals nu is het toch fantastisch dat we dit met de vereniging weer heb ben kunnen bereiken. Maar ik moet ROTTERDAM Goede kans dat Roda JC-verdediger Michel Broeders, wanneer hij de kans had gekregen, scheidsrechter Hans Reygwart gistermiddag in de Kuip een linkse directe had ver kocht. De gemoederen in het Limburgse kamp laaiden na de 2—1 nederlaag tegen Feyenoord zo hoog op, dat zelfs Johnny Metgod zich op zeker moment tussen de woedende Roda-spelers en de ar biter moest werpen. Aanleiding vormde de beslissing Blijkbaar de kracht van zijn be- van Reygwart om Feyenoord in de woordingen beseffend haalde de slotfase een strafschop toe te ken- trainer van Roda JC 500 gulden uit nen en Eric van de Luer van het zijn jaszak. "Dat is alvast voor de veld te sturen. In de ogen van de KNVB, want ik zal na deze uitlatin- Limburgers, inclusief trainer Jan gen ongetwijfeld weer een boete Reker, had de internationaal erva- krijgen". scheidsrechter in beide geval- Alleen gedurende de eerste twin- Arco Verboom graait de bal weg ook een bedrijf met tien man perso neel runnen. Ik heb geen tijd meer om zelf te spelen, hoewel ik nog wel betrokken zal blijven bij AZC". Noordegraaf was een toonbeeld van onverzettelijkheid binnen de Alphense gelederen, die ook tegen Partizan goed gesloten waren. Op gezag van coach Ron de Vogel zette AZC zijn fysiek sterke tegenstander met een harde pressing zwaar onder druk. De Joegoslaven, die hun zin nen er op gezet hadden om ook de return winnend af te sluiten, rea geerden verrast (Petrovic: 'dit was een gevecht, geen wedstrijd') en konden niet goed uit de voeten. Zo wel Zoran Petrovic als Dusan Popo- vic hadden het op de midvoorplaats zwaar te verduren tegen de oneigen- tig minuten deed Feyenoord klantenbinding. Gaston Taument was op de rechterflank voortdurend gevaarlijk en voorzag de Rotter- lijke lichaamskracht van met r lobjes van Eric Noordegraaf onder- Eric Noordegraaf en Remco Piel- streepten dat. Partizan stroom. In tegenstelling tot de eer- eerste helft weliswaar steeds de lei- gefloten door diens Spaanse collega Alexander Sóstar in de korte hoek AZC kwam goed voor de dag er kreeg bij vlagen open doekjes var het niet (meer) zo verwende polopu- bliek. Opmerkelijk was dat de Al- noten met alle kracht De Alphenaren gaven het initia tief niet meer uit handen, hoewel Petrovic dat tegen zijn oud-teamge- persoonlij- Bouvier brengt atleten uit balans LEIDEN Een hond was zater dag de grootste hindernis voor Joost la Lau bij een cross in Har derwijk. Ruim driekwart van de race werden de atleet van De Ba taven en zijn tegenstander Haan in de weg gelopen door een grote zwarte bouvier. De hond kwam zonder eigenaar grommend uit het bos zetten en bleef voor, naast, achter en tegen de atleten aan lopen. Enkele ma pheuse ploeg - in tegenstelling tot ke oorlogjes wel nastreefde. Maar Partizan - niet geheel aangewezen wat Popovic dit keer niet kon, kon de Partizan-aanvoerder De Vogel, die in zijn eerste als coach meteen maar naar de fina le opstoomde: "Ik ben al die wed strijden net zo onbevangen als de jongens in gegaan. Het is grandioos. Nu hebben we weer twee hele goe de midvoors uitgeschakeld. En je wint, wat nog geen ploeg gelukt is. Kennelijk kunnen we in Nederland toch nog polöen". Nadat Roje de partijen nog een keer op gelijke hoogte (7-7) had ge- Jen remde de hond zo abrupt dat de lopers alleen met een snelle zij sprong een val konden voorko men. Roepen en schelden hadden geen effect. La Lau: "Maar je kunt zo'n beest toch ook moeilijk een trap met je spikes geven". Enkele honderden meters voor de finish verdween de hond weer, waarna de onfortuinlijke Leide- naar in de sprint van zijn tegen stander verloor. len 'een volkomen verkeerde beslis sing' genomen. De druiven waren kennelijk zuur, want de televisiebeelden wezen gis teravond uit dat Stanislav Griga wel damse aanvalslinie (Piet Keur degelijk werd gevloerd door Broe- Stanislav Griga) van menige voor- ders en dat Van de Luer een heuse zet. Uit een van zijn hoekschoppen aanslag op de benen van match- ontstond ook het eerste doelpunt, winnaar Harry van der Laan pleeg- Via het hoofd van Paul Nortan be de. Bij Feyenoord mengde, begrij- landde de bal bij John Metgod, die pelijk, niemand zich in de discussie op zijn beurt de Tsjech Griga op de en werd de eerste overwinning doellijn bediende, sinds 30 september met gejuich be- Ulrich van Gobbel is voorbe- groet. Gunder Bengtsson, nuchter: stemd om in de nabije toekomst de "Ik heb niets gezien, hoor. Voor mij plaats van Ton Lokhoff over te ne telt alleen de winst. Hoe die tot men in de defensie. Door een rug stand kwam zal me verder een zorg blessure van de laatste mocht Van zijn". Gobbel gisteren als rechtervleugel- De reactie van de ijskoude Zweed verdediger acteren, maar dat was stond in schril contrast met die van niet bepaald een succes. In de 27ste Jan Reker. De Brabander haalde minuut verzuimde hij drie maal een stevig uit naar het arbitrale trio van corner weg te werken, waardoor uit- gistermiddag in de Kuip en naar het eindelijk Alfons Groenendijk de vaderlandse scheidsrechterscorps kans kreeg vanaf de rand van het in het algemeen. "Zo kan het abso- zestien-metergebied uit te halen: luut niet langer. Het is maar goed 1 1. tegenwoordig al onze wed- udi wc i-egenwuuiuig dl uuz,e wcu- p strijden op video vastleggen, want v-zGIlOGgGn de strafzaken lopen de klauw uit. In de rust maakte Bengtsson zijn De ene week krijg je een scheids- spelers duidelijk dat zij voor eigen rechter die anderhalf uur te laat publiek geen genoegen konden ne- komt, nu weer iemand die het ver- men met een gelijkspel en dat het schil tussen rood en geel niet kent. elftal ten koste van alles voor de De overtreding van John de Wolf aanval moest kiezen. Om zijn woor- (hoge trap tegen Blattler) was min- den kracht bij te zetten liet de Scan stens zo fors als die van Eric van de dinaviër Harry van der Laan de grie- brlchTtrokAZCd^or Noordegraaf Luer. De Wolf krijgt geel mijn spe- perige Renë Brochard vervangen. Pielstroom verdiend langste einde. Noordegraaf: "We hebben voor negentig tot honderd pocent op ons kunnen Dat moet om dit te bereiken, het is wel uniek". blemen" FC Den Haag wil a j I j KATWIJK - De duffe derby Quick Boys - Noordwijk kreeg Adriaanse liouden dankzij Hans van der Plas toch nog een beetje glans. Enkele WAALWIJK (GPD) - FC Den Haag ™nuten voor het eindsignaal verraste de Katwijkse verde- heeft trainer Co Adriaanse een diger vriend, vijand en vooral zichzelf met een wervelende nieuw contract voorgelegd. De eenmansactie die werd besloten met een puntgave treffer, nummer vier van de ere-divisie wil De 3-1 was een feit en de toch al lamlendige Noordwijkers Adriaanse tot zomer'94 vastleggen. iagen nu helemaal uitgeteld op het drijfnatte gras van De trainer heeft nog een verbintenis -jat- r? A J tot juli'92. iNieuw Z-Uld. Adriaanse, bezig aan zijn derde De linkervleugelverdediger van bij FC Den Haag, heeft wel Quick Boys is meer het toonbeeld aar het voorstel. Zijn voor- van onverzettelijkheid dan van s dat de clausule in zijn hui- voetbalschoonheid. Toen hij op ei gen helft dan ook aanzette voor de solo was het alleen maar wachten op het moment waarop de 'zwab berbenen' van de bonkige back zou den struikelen. Maar Van der Plas De oefenmeester zegt zich nog al- draafde maar door en toen-ie stopte tijd beledigd te voelen door Rinus lag de bal in het doel. Michels, die begin dit seizoen het Een werelddoelpunt. Uit nood waarde i: dige contract blijft gehandhaafd. „In die clausule staat dat ik altijd weg kan naar PSV of Ajax of n; Zeist, het Nederlands elftal dus". gelopen en keek of ik de bal al breed kon leggen. Opeens zag ik de Noordwijk-keeper voor mijn staan. Toen ben ik nog maar doorgelopen en ja, dan gaat- ler kan vertrekken. Bepalen vier ju- Daardoor stonden in het tweede be- risten, die niet eens weten of er drijf plotseling alle spitsen opge lucht of zand in een bal zit, deze steld, die een week eerder in En- week dat hij vier wedstrijden niet schede broederlijk naast elkaar op mag doen en zit ik met de pro- de bank zaten. Veel effect sorteerde het aanvan kelijk niet. Piet Keur was in de meeste gevallen niet in staat de ho ge ballen van John de Wolf door te koppen naar Van der Laan en Griga. Pas in de slotminuten viel een hoge voorzet van Ulrich van Gobbel, die zich na rust enigszins herstelde van zijn zwakke start, op de borst van Stanislav Griga. De Tsjech werd vervolgens door Michel Broeders ten val gebracht. Door alle opwinding in het doel gebied van ex-Feyenoorder Henryk Bolesta ontging het de meeste toe schouwers dat in het Rotterdamse kamp een verschil van mening ont stond over het feit wie vanaf de stip de genadeklap mocht uitdelen. Piet Keur meende dat hij het recht had de strafschop te nemen, maar Harry der Laan schaarde zich achter de bal. Johnny Metgod praatte met succes op de bij Feyenoord toch al niet gelukkige Keur in. Het deed al lemaal even denken aan de twist tussen Romario en Johnny Bos- een maand geleden in Heeren- MARCEL VAN DER KRAAN Het beslissende doelpunt was het einde van de onzekerheid bij Quick Boys en het begin van een feestje op het veld en de volgepakte tribunes. "Na een solo over 300 meter heeft Hans van der Plas de stand op 3-1 sectiebestuur berichtte geen ge- boren. Want de doelpuntenmaker gebracht", schreeuwde de speaker. schikte en beschikbare bondscoach was helemaal niet opgerukt met de te hebben kunnen vinden. „Want ik bedoeling om te scoren. "Ik wist dat was dus beschikbaar". Leen (Van der Plas. red.) was mee- LEIPZIG (DPA) - Ia het Schwarz-sportpark in Leipzig hebben voetbalvandalen za terdag voor en na de topwed strijd in de Oberliga tussen FC Sachsen en FC Berlin (1-4) alarm. Tachtig relschoppers werden uiteindelijk in hechte nis genomen. Het dodelijke slachtoffer was een achttienjarige jongen uit Berlijn. Hij kwam door ko- veldslag geleverd. Tijdens de gels uit een politiepistool massale vechtpartijen, die de omvang van een compléte bur geroorlog aannamen, vielen één dode en vier zwaargewon den. De politie sloeg groot Dodelijk gewond. het leven. De korpsleiding be riep zich naderhand op nood weer van de betreffende agent. De onlusten begonnen an derhalf uur voor het begin van de wedstrijd, toen ruim 300 jongeren op het station van Leipzig met ijzeren staven en stokken op agenten inhakten. Met het afvuren van waar schuwingsschoten trachtte de politie de losgeslagen bende uiteen te jagen. Het dodelijke schot viel op een moment, dat de agenten geen kant meer op konden. Op weg naar het stadion werden auto's in brand gesto ken, winkels geplunderd en voorbijgangers gemolesteerd. Op gewelddadige wijze ver schaften de 'supporters' van beide clubs zich nadien ingang tot het stadion, waar de politie grote moeite had de orde te handhaven. De wedstrijd be gon door de vechtpartijen op de tribunes en het vele vuur werk 25 minuten later. Overdrijven maakt vele zaken hel der. Het enthousiasme van de man achter de microfoon werd uiteraard snel overgenomen door de Katwijk- se supporters. De door de regen en wind verkleumde kinderhand was gauw gevuld. Want wat de spelers in de voor gaande 88 minuten de 2500 mensen hadden voorgeschoteld, was weer eens onder de maat. Maar mis schien moet die 'maat' onderhand eens worden bijgesteld als twee streekgenoten bij elkaar op de kof fie komen. De keren dat de vonken eraf vliegen bij een derby in het bol- lengebied zijn immers schaars. Ook nu in Katwijk weer. De wind was een voorname spelbre ker, maar kan niet worden opge voerd als excuus voor het vele bal verlies waar de Noordwijkers overi gens het meeste patent op hadden. De reputatie die de ploeg van John Eelman op heeft te houden in het vissersdorp (slechts sporadisch ver loor het team in Katwijk) ging voor een groot deel aan flarden. Geen moment konden de bezoekers im poneren. "We kwamen hier met twee nederlagen in de voorgaande twee wedstrijden. Dan zit je al niet lekker", zei Eelman na afloop. Nog minder lekker zat Noordwijk er bij toen de wedstrijd vijf minuten oud was. Na een hoekschop van Floor van Duyn schampte Arie van Duyn de bal met het hoofd en de he- le Noordwijkse defensie, inclusief keeper Rob van Dijk, stond erbij en keek ernaar. Met gevaarlijke scho ten van Edwin Otte en Fred Kanbier maakte de thuisploeg (met de van een schorsing teruggekeerde Marco Dijkhuizen, maar zonder de ge schorste Johan Jonker en de door buikloop geteisterde Richard Hoog- voetballen. Timo Gerlof onttrok ervorst) daarna zijn bedoelingen zich als centrumspits nog wel eens duidelijk. aan de malaise, maar een kopbal In de afweer van de bezoekende van hem miste richting en een ploeg was voor het eerst dit seizoen knappe volley van de topscorer Berkel als libero gepos- werd door Tom van der Niet ge- Bepaald geen succesformule. Ver- stond het bij de pauze wel 1-1. Dat diet de tegenstander. Vlak na rust kostte dat Leonard Pluimgraaff een boeking omdat hij Patrick Scheur water onderuit haalde. Datzelfde had Martin van Kins kunnen over komen, maar de Noordwijkse ver dediger kreeg ondanks vele overtre dingen op Fred Kanbier veel kre- dedigend was Noordwijk allesbe- Noordwijk daarbij de hulp halve safe en aanvallend kon het Quick Boys nodig had, was et geen vuist maken. Aanvoerder Re- ken aan de wand. Na né van Staveren wist niet waar hij met de ballen naar toe moest want de gehele linkerflank (Tegelaar, Luesken) en rechterflank (Van Utrecht en Scheurwater) speelden verstoppertje. Nu het even tegenzit in de zo vlot begonnen Eelman- ploeg willen de creatievelingen de bal opeens liever even niet beroeren w,w en dan is het natuurlijk moeilijk regelmaat betrad men nu de helft scheidsrechter Veltrop. ge voor het doel van de Katwijkers zette Kees Haasnoot het laatst zijn voet tegen de bal eigen doelman. Na de rust beloofde Noordwijk, Van Staveren kreeg wel een boe king na een overtreding op Otte en mag binnenkort brommen want het was zijn derde. Kees Smit was de tweede bekeurde Noordwijker. Hij erschalkte zijn hield Floor van Duyn met zijn han den van een bijna vrije doorgang af. Er gebeurdejn elk geval wat i dat al snel de licht geblesseerde tweede helft. En toen Ted van Ber- Gerlof inwisselde voor Adrian Car- kel k">derlijk in de fout ging tegen ter, in de eerste minuten beter- ^frn^'er sc00rde (Eelman: schap. Met iets meer overtuiging e Twee Egyptische toeschouwers gedood CAIRO (DPA) - Bij rellen na afloop van het duel tussen de Egyptische eerste-divisieclubs Ismailia en Mahalla zijn twee toeschouwers om het leven gekomen en 57 personen, onder wie 35 agenten, gewond geraakt. Bij het verlaten van het stadion gingen supporters van beide clubs met elkaar op de vuist. Volgens berichten uit de Egyptische media zou de politie traangas en geweerschoten hebben gebruikt om de orde te herstellen. Twee toeschouwers overleden aan de gevolgen van schot wonden. Met Leen van der Plas en Jaap van Duyn voor Dijkhuizen en Frenk van der Kley moest Quick Boys in de slotfase nog even in de zenuwen zitten. Maar Hans van der Plas maakte aan alle stress een einde. "We hebben alvast een concurrent van ons afgeschud", zei Gert Aan- dewiel na de wedstrijd. Het zal je maar gezegd worden als topclub terwijl de winterstop nog niet in zicht is. ROB VAN DER ZANDEN MAANDAG 15.30-17.30 EURO: Autosport: GP van Australië voor formule l-wagens. 16.00-17.15 Sportnet: Paardesport: springconcours. 17.15-18.15 Sportnet: Rallycross. 17.30-19.30 EURO: Voetbal. 18.15-19.15 Sportnet: Bowlen: British Open. 18.55-19.20 Ned 2: Sportpanorama. 19.15-20.30 Sportnet: Bowlen: voor vrou- 19.30-20.00 EURO: Eurosportnews. 20.00-20.35 BRT 2: Sportquiz. 20.00-21.00 EURO: Zeilen. 20.30-21.00 Sportnet: Spaans voetbal. 21.00-22.00 EURO. Regal Masters 22.30-23.30 Sportnet: The Sport Show. 23.00-00.00 EURO: US College Football. 23.30-00.30 Sportnet: Bowlen: Dutch Open Masters. 00.00-00.30 EURO: Eurosportnews. 00.30-01.00 Sportnet: Truckraces. 00.30-01.30 EURO: Texas Air Races. 01.00-02.00 Sportnet: International Mo torsport. DINSDAG 08.00-09.30 Sportnet: Boksen. 09.30-10.00 Sportnet: Rallysport. 09.30-10.00 EURO: Eurobics. 10.00-10.30 EURO: Aerobatics. 10.00-11.00 Sportnet: Bowlen: Dutch Open Masters. 10.30-11.30 EURO: International Motor sport. 11.00-12.00 Sportnet: Argentijns voetbal. 11.30-12.00 EURO: World Jet Ski Tour 12.00-13.00 Sportnet: Bowlen: British Open. 12.00-13.00 EURO: Boksen. 13.00-13.30 EURO: Eurobics. 13.00-15.00 Sportnet: NHL IJshockey. 13.30-17.30 EURO: Open Indoor tennis kampioenschappen van Londen. 15.00-15.30 RAI UNO: Chronache Italia- ne: motorsportmagazine. 15.00-16.00 Sportnet: The Sports Show. 15.28-17.20 Did 1: Sport Extra Europa cup voetbal (Sredets Sofia-Bayern Mün- chen).

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 13