Slaaghwijk morrend akkoord met uitstel Fietsenstalling station barst uit haar voegen VRIJDAG 2 NOVEMBER 1990 HI'HHiWHMI Sleutels: vertraging onderhoud onontkoombaar LEIDEN - De gemeente heeft boter op d'r hoofd als ze De Sleutels vraagt de ver beteringen van 217 wonin gen aan de Kiekendiefhorst en Havikshorst in een keer uit te voeren. Dat meent hoofd bewonerszaken E. van Kaam van de woningbouw vereniging. "De gemeente heeft zelf ook bezuinigd op de oorspronkelijke plannen. Het is dus flauw om ons on der druk te zetten". Wandelen De Wandelkring Leiden houdt zaterdag 3 november een wandeltocht over 10 of 15 kilometer. De start is van 9.00 tot 13.00 uur vanaf het VW-kantoor op het Sta tionsplein. Het inschrijfgeld is zes gul- den, te betalen bij de start. Voor meer in formatie: Jan Woordes, tel. 01720- 75724 Discussie In het Witte Singel Doelen Complex aan de Cleveringaplaats 1 wordt dinsdag 6 november een forumdiscussie gehouden over de huidige situatie in Zuid-Afrika. Het gesprek begint om 20.00 uur en de entree is gratis. De organisatie is in han den van de Werkgroep Leiden Steunt Afrikaans Verzet. Film Iedere woensdagmiddag om 15.00 uur worden in het Rijksmuseum voor Volken kunde aan de Steenstraat films gedraaid voor een jeugdig publiek (7 tot 14 jaar). Kinderen uit verre landen spelen de hoofdrol in deze films. Woensdag 7 no vember draait de film 'Rijden maar', die over een jonge Boliviaanse schoenpoet- ser gaat. Nachtmarathon De Leidse Reddingsbrigade houdt in de nacht van 9 op 10 november een zwem- marathon in zwembad De Zijl, waaraan 16 reddingsbrigades meedoen. Het - startschot wordt om 20.30 uur gelost door de heer P. Verstraaten, voorzitter van de Leidse Sportfederatie. Om 7.30 is de marathon afgelopen en om 8.00 wordt de prijs uitgereikt. Speelgoed In buurthuis Cornelis Joppensz aan de Oppenheimstraat 6a wordt zaterdag 10 november van 10.00 tot 15.00 uur een hobby- en speelgoedbeurs gehouden Liefhebbers van modeltreinen en derge lijke en verzamelaars kunnen hier te- recht. Voor meer informatie: tel. 132462. Vrijwilligers Binnenkort wordt de Zorgvoorziening Zijloever geopend. De Stichting Oude- renwerk zoekt hiervoor nieuwe vrijwilli- gers omdat in november en december veel nieuwe activiteiten beginnen voor de 55-plussers uit de Kooi en Zeehelden- wijk. Voor meer informatie: Conny de Waal, tel. 221742. waarin ze met klem vragen het on derhoudswerk niet te splitsen in twee fasen. De Sleutels heeft hier toe besloten omdat ze per woning 6000 gulden tekort komt om alle noodzakelijke plannen uit te voe- De woningbouwvereniging be legde een vergadering in het ver nieuwde buurtcentrum Op Eigen Wieken om de bewoners duidelijk te maken hoe de plannen er nu uit zien. Van Kaam benadrukte dat het bestuur van De Sleutels ervan is overtuigd dat men er met de werk zaamheden in de eerste fase niet is. "Maar het geld is op, dus moeten keuzes worden gemaakt". Hij wees er overigens met klem op dat alle ingrepen die nu zijn ge schrapt in een later stadium wel worden uitgevoerd. "Uitstel leidt zeker niet tot afstel". De ongeveer 100 aanwezige huur ders waren ontevreden met deze uitleg. Ze voorspelden de woning bouwvereniging alleen maar hogere kosten indien het werk niet in een keer wordt uitgevoerd. "U wilt dat de mensen zich veilig voelen en dat de flats er netjes uitzien. Maar als er niets gebeurt aan de beveiliging van de bergingen, sleept iedereen zijn fiets weer mee naar boven. Dan ga ik geen bloembakken neerzetten", aldus een van de aanwezigen. Kooklucht Opvallend was dat de belangrijkste kritiek die de bewonerscommissie Slaaghwijk onlangs uitte, gister avond amper aan bod kwam. De commissie liet een week of twee te rug weten dat ze liever ziet dat eerst het interieur van de woningen wordt aangepakt. De buitenkant komt dan later wel, zo redeneert ze. Deze zienswijze kwam gister avond nauwelijks aan de orde. Er was vooral aandacht voor details als het al dan niet aanbrengen van een koker langs de toilet-leidingen en de vraag of nieuwe tegels exact de zelfde kleur moeten hebben als de al aangebrachte exemplaren. Veel aandacht was er voor de ge luidsoverlast in de woningen en de vraag wat daaraan kan worden ge daan. Zo kwam een suggestie uit de zaal dat de stortbakken moeten worden vervangen als ze teveel her rie maken. De vertegenwoorigers van De Sleutels zegden toe dit punt in overweging te nemen. Ook het nieuwe centrale afzuig systeem baart veel huurders zor gen. Ze vrezen geconfronteerd te worden met luchtjes uit andere wo ningen en met name veel herrie. Die zorg kon niet geheel worden weggenomen. "Het kan wel eens ge beuren dat u de kooklucht van de buren in uw woning krijgt. Dat is niet te voorkomen omdat het een centrale afvoer betreft waarop alle woningen zijn aangesloten", aldus een medewerker van de woning bouwvereniging. Hij liet weten dat het geluid dat het systeem maakt in ieder geval binnen de daarvoor gestelde nor men blijft. Dat laatste was een op luchting voor in ieder geval één aan wezige. "De woningen zijn zo geho rig dat ik precies weet of mijn bo venbuurvrouw op het toilet zit of dat het de bovenbuurman is", liet deze weten. Funest Ondanks wat gemopper gaven de bewoners niet echt blijk van actie bereidheid. Een geëmotioneerde oproep van een van de aanwezigen om geen toestemming te verlenen voor het groot onderhoud, werd dan ook afwachtend ontvangen. Alleen Van Kaam van De Sleutels reageer de met de mededeling het een slecht idee te vinden. "Dat betekent dat er niets wordt gedaan, hetgeen funest is voor u zelf, maar ook voor de gehele wijk". Volgens Van Kaam heeft iedere bewoners er belang bij buren te hebben die graag in de flat wonen. Alleen dan neemt de betrokkenheid en de sociale veiligheid toe, zo meent hij. Vanaf midden volgende week gaat een oppzichter langs alle 217 woningen om een lijst op te stellen van zaken die dringend aan vervan ging toe zijn. Bij die gelegenheid moet de huurder zich ook akkoord verklaren met het groot onder houdsplan. Pas dan zal blijken of de bewoners van beide complexen ak koord gaan met de wijzigingen. De commissie volkshuisvesting toonde zich gisteravond tijdens een vergadering bezorgd over de ont wikkelingen in de Slaaghwijk. Di verse leden vroegen aan wethouder Van Rij druk uit te oefenen op de woningbouwvereniging De Sleu tels om toch het gehele plan uit te Van Rij antwoordde dat het colle ge de woningbouwvereniging offi cieel heeft gevraagd beide fasen in één keer uit te voeren. Het voorlo pig schrappen van de tweede fase, waarbij met name de voorzieningen op de begane grond van de flats werden aangepakt, zou tot uitstel van het plan kunnen leiden. Van Rij zei wel dat van het Rijk voldoende geld is gekregen voor de verbete ring van de woningen. LEIDEN - De fietsenstalling van het centraal station dreigt na de invoering van de OV-jaarkaart voor studenten overvol te raken. De bouw van de nieuwe stalling begint op z'n vroegst in maart 1991 wanneer ook met de nieuw bouw voor het station wordt aan gevangen. Pachter J. Kornellise zegt dat zijn stalling momenteel voldoende capaciteit heeft, maar vreest het ergste voor komend jaar. De huidige capaciteit van de stalling is 4000 fietsen. Momen teel worden er. volgens Kornelli se, ongeveer 3000 rijwielen per dag geplaatst, maar dit aantal stijgt elke dag. De beheerder: "Op zaterdag komt het regelmatig voor dat de stalling vol is. De afge lopen twee maanden waren zelfs de maandkaarten uitverkocht. Het was de bedoeling dat er na de zomer zou worden begonnen met de bouw van een nieuwe fietsen stalling voor 6000 fietsen. Maar zie jij wat, er gebeurt toch hele- Pachter vreest invoering jaarkaart De grote drukte noodzaakt de politie om zo'n vijf maal per jaar een grote schoonmaak op het Sta tionsplein te houden. Dinsdag nog werden 102 fietsen en 2 brom mers weggehaald. De actie, op verzoek van de spoorwegen, was noodzakelijk omdat de rijwielen niet in de stalling of klemmen stonden. De beheerder erkent dat het regelmatig voorkomt dat fiet sen de gehandicapten-oprit naar het station blokkeren. "Maar veel mensen zijn ook te beroerd om voor de stalling te betalen en zet ten de fiets gewoon maar ergens Pech Naast de groei van het aantal fiet sen, verwacht de NS ook een aan zienlijke toename van treinreizi gers. Sinds 1987 kunnen de spoor wegen zich verheugen over een gemiddelde groei van 4,5 procent per jaar. De NS schatten dat, na invoering van de OV-jaarkaart, het aantal reizigers met 10 extra procent zal stijgen. Deze stijging komt bovenop de jaarlijkse toe name van het aantal passagiers. De persvoorlichter van de NS erkent dat de bouw van de nieu we fietsenstalling vertraging heeft opgelopen. Medio maart Marislaan Sociale vernieuwing in buurthuizen LEIDEN De Leidse club- en buurthuizen moeten worden betrokken bij de werkloosheidsbestrijding. "De factor arbeid is heel cruciaal om achter standsituaties te bestrijden". Dat zei de nieuwe Leidse wethouder A. van Bochove gisteravond in de raadscommissie voor personeel, welzijn en sport. Het was de eerste-verga dering die de CDA'er leidde als wethouder. "De welzijnssector kan volgens my een goede bijdrage leveren aan het proces van sociale vernieuwing. En dat is het meest prominente doel van dit college. Welzijnsinstellingen bereiken groepen mensen die niet kunnen worden bereikt door andere instellingen", aldus Van Bochove. Hij zei ver der veel belang te hechten aan de klantgerichte werkwijze van de ambte naren. "De dienstverlening aan de burger is zo ontzettend belangrijk, daar zal ik volop mijn energie in steken", aldus de wethouder. In het artikel van 31 oktober over de stationspleinplannen is sprake van misleidingen en onjuistheden. Wij, de werkgroep Schuttersveld en het buurtcomité Maredijkbuurt, kun nen uiteenzetten om welke keuze het werkelijk gaat. In ieder geval niet die tussen enkele huizen en 30.000 reizigers. Het gaat om een twintigtal huizen en nog eens twintig appartementen voor studenten aan de Marislaan. Het gaat om honderd bewoners, die 6000 optrekkende en afremmende auto's per dag voor de deur krijgen. Door het galmende effect van de pas gebouwde studentenwoningen zal de geluidsoverlast de toegelaten norm overschrijden. De huizen, die dicht op de geplande ontsluitings- weg staan, zijn niet onderheid zodat schade aan deze panden door ver- keerstrillingen onvermijdelijk is. Het gaat om jonge gezinnen, die enkele jaren geleden een huis ge kocht hebben op basis van plannen van de gemeente, waarin sprake was van het doortrekken van een fietspad en nog meer moois voor de deur. Het gaat om studenten, wiens studiekamer en balkon onbruik baar worden. Verder zal door de nieuwe ver keerssituatie de wijk nog meer be schouwd worden als een gratis par keerplaats. 's Ochtends wordt een strijd om plaatsen gestreden waar bij de wijk voortdurend wordt afge zocht. Aan de andere kant gaat het in derdaad om 30.000 voetgangers. Ar gumenten dat een autovrij stations plein ten opzichte van een stations plein met een hoeveelheid bestem mingsverkeer een stimulans zou zijn voor het openbaar vervoer, zijn volkomen uit de lucht gegrepen. Een subsidiegever die nadenkt, zal dit dan ook zeker niet waarderen. Reizigers zijn vooral geïnteres seerd in korte reistijden. Een opti malisatie van busregelingen is een veel grotere stimulans voor het openbaar vervoer dan een autovrij stationsplein, waarbij de reisservice niet verandert. Sneldienst-bussen en goed georganiseerde overstap stations kunnen de reistijden en de verkeersdruk in de Breestraat ver minderen. Het idee van een autovrij stationsplein is er ter meerdere glo rie van projectontwikkelaars en po litici. De Leidse bevolking is niet echt gebaat bij een 's avonds sociaal onaantrekkelijk leeg en mogelijk zelfs gevaarlijk plein temidden van zoveel hoogbouw. Mocht het autovrije stationsplein er dan toch komen, dan is een ont- sluitingsweg van Leiden' via de Leeuwenhoek een aantrekkelijk al ternatief voor een ontsluitingsweg via de Marislaan. Dit alternatief is zowel geldig voor de middenlange tunnel als voor de lange tunnel. In beide gevallen is er sprake van een omweg. In het geval van de Ma rislaan is er sprake van een extra verkeersstagnatie, omdat door de extra benodigde verkeerslichten onoplosbare doorstromingsproble men ontstaan. Van Rjj constateert dan ook, dat u op de fiets naar Lei den moet komen. Is dit een stimu lans voor het openbaar vervoer of denkt de heer Van Rij soms aan de invoering van Riksja's? Inlichtingen kunnen verkregen worden bij de werkgroep Schut tersveld, die momenteel bezig is met het opstellen van een rapport met betrekking tot de stationsplein plannen. Hierin zullen ook de finan ciële consequenties ten gevolge van de milieuwetten en de wet op de ruimtelijke ordening worden ge schat, hetgeen gemakshalve door de huidige plannenmakers verge- ten wordt. D Los Marislaan 13 Leiden REDACTIE: JAN RIJSDAM, TELEFOON: 161444 Badpak (4) Zwaailichten en sirenes op de kop van de Witte Singel. Brand?! Spuitgasten van beiderlei kun ne vliegen het monumentale pand van het Leidsch Dagblad binnen. Is er nog wat te redden? Het blijkt mee te vallen. Er is sprake van een binnenbrandje bij de brandweer zelf. Ze staan in in lichterlaaie over de rubriek Steeds van afgelopen woensdag. Daarin citeerde Janet van Dijk uit een rapport van de gemeente waarin de brandweervrouwen aan het woord zijn. Koken moes ten ze, want aan auto's knutselen konden ze niet. En voor het blus sen van een uitslaande brand wa ren ze ook niet echt geschikt, zo reageerden de brandweerman nen volgens de vrouwen op hun aanwezigheid. Drie van vier vrou wen die toen in opleiding waren, verlieten het korps. Dat stond in het rapport en dat schreef Van Dijk. Het bleek een vonk in het kruitvat. Na het doven van de zwaailich ten en het verstommen van de si renes, overhandigden de brand weer twee brieven aan Gert Vis ser, chef van de stadsredactie. Eén was van de vijf vrouwen die nog steeds bij de brandweer wer ken: "Met verbazing en stijgende verontwaardiging hebben wij, de vijf vrouwen in dienst bij de Leid se brandweer het stuk in 'Steeds' gelezen. Het komt er op neer dat Janet van Dijk totaal geen kijk heeft op het leven binnen een brandweerkazerne. Wij vinden dat zij onterecht ons brandweer korps in een verkeerd daglicht stelt. Bovendien zijn wij het regel matig in de pers brengen van het onderwerp 'Vrouwen in de brand weer' meer dan beu. Wij hechten er aan om te verklaren dat wij het naar ons zin hebben bij de Leidse brandweer en daar volledig geac cepteerd zijn en goed ons werk kunnen doen". De vrouwen bij de brandweer". Badpak (5) Het bleef niet bij het korte en krachtige epistel van de vrouwen. Ook voorzitter J. Immink van de medezeggenschapscommissie van de Leidse brandweer protes teerde schriftelijk. Aan deze drie keer zo lange brief, herkent men de hand van de vakbondsman. "Het artikel, waarin het afha ken van de brandweervrouwen bij de Leidse brandweer uit de doeken wordt gedaan, bevat een aantal onwaarheden, waardoor het personeel van de Leidse brandweer zich ten aanzien van de Leidse bevolking in een ver keerd daglicht voelt gesteld. Als personeel voelen wij ojis dan ook zéér gekwetst door de felle reactie van Janet van Dijk aan het eind van het artikel. Wat is er nu echt aan de hand? Vier vrouwen bij de beroeps brandweer van Leiden, een dienst die vóór die tijd uitsluitend uit mannen en voor deze tijd goed ge disciplineerd is. Nee, natuurlijk stond niet iedereen te juichen toen de vrouwen binnen kwamen, maar door het grootste deel van het personeel werden zij toch al snel geaccepteerd. Voor hun opleiding werden kos ten noch moeite gespaard. Veel vrije uren zijn van Commandant tot manschap in hun opleiding ge stoken om hen op hetzelfde niveau te laten functioneren als hun mannelijke collega's, omdat zij met een fysieke en technische ach terstand begonnen. Zware opleiding? Best wel! Je bent niet zomaar brandweer man of vrouw. Een opleiding, waar je zelf voor kiest en die zeker niet zwaarder is dan voor manne- Gert Visser (midden) neemt de brieven van drie boze brandweervrouwen in ontvangst. Van links n A. Klemann, R. Dijkshoorn en T. Barendse. "Wij zijn het beu". lijke kandidaten. Een opleiding, die voor ieder gelijk is. Bovendien zijn wij uiterst onge lukkig met de manier waarop Ja- net van Dijk ons te kijk zet als een groepje laag opgeleide ongelikte beren. Dergelijke ongenuanceer de uitlatingen doen de brand weerman die zich met gevaar voor eigen leven inzet voor ande ren geen goed. Bovendien voelen de echtgeno tes, kinderen en familieleden zich ook aangesproken. Het feit dat Ja- net van Dijk zich in de laatste ali nea's bijzonder kwetsend opstelt, geeft blijk van het feit dat zij niet terzake kundig is en volledig on oordeelkundig schrijft over za ken, waar ze geen verstand van heeft. Het had haar gesierd om voor publicatie van dit artikel even contact op te nemen met de brandweer. Nu wordt schade aangericht aan ons te goede naam en faam bekend staand brandweerkorps. Het korps, dat altijd klaar staat voor de Leidse bevolking". Na de belofte dat Steeds het weerwoord van het Leidse brand weerkorps zijn lezers niet zal ont houden, worden de slangen opge rold en maken de spuitgasten zich gereed richting thuisbasis te vertrekken. Immink, één vraagje nog. Staat u nu ook klaar voor Janet van Dijk"? "Ach, zo rot zijn we nou ook Wie o wie? (foto Jan Holvast) toch een onbekende derde? Het zijn spannende dagen voor de politiebazen in de regio. Een van hen wordt binnenkort door het ministerie van binnenlandse zaken voorgedragen voor die ene felbegeerde functie: baas van het nieuwe regionale politiekorps. De rest blijft baas van het eigen korps, maar krijgt wel wat minder verantwoordelijkheid. En dat is nooit leuk. Twee kandidaten worden met naam en toenaam genoemd. Het is de Leidse hoofdcommissaris Henk Mostert en de districtscom mandant Sybrand van Hulst, de man die leiding geeft aan de rijks politiemensen in Zuid-Holland. In de politiekorpsen nemen de geruchten over de op handen zijn de benoeming toe. In de bollen streek denken ze het zeker te we ten: de nieuwe commissaris van het 1400 agenten tellende korps wordt Sybrand van Hülst. Zijn naam wordt alom genoemd. Vol gende week wordt hij voorgedra gen bij de vertrouwenscommis sies die erover moeten adviseren, zo weten de wachtmeesters op straat te vertellen. Ook in kringen van de Leidse politie wordt rekening gehouden met de voordracht van Van Hulst. De kansen van de Leidse hoofd commissaris Henk Mostert wor den minder hoog ingeschat. Hoe wel zijn benoeming toch op alle fronten is aanbevolen. Burge meester Cees Goekoop is zelfs met Haagse topambtenaren we zen lunchen om een goed woordje te doen voor zijn hoogste agent. Van Hulst heeft natuurlijk de beste papieren. Als districtscom mandant van de rijkspolitie is hij gewend met allerlei kleinere en zelfstandige korpsen te werken. Hij heeft nu al 900 ordehandha vers tot zijn beschikking en dat is heel wat meer dan Mostert. Die haalt de 250 nauwelijks. Maar ook Van Hulst is nog niet zeker van de baan. De reorganisa tie van de Nederlandse politie be tekent voor nogal wat Haagse ambtenaren het verlies van hun ministeriële baantje. "Er wordt serieus rekening gehouden met de benoeming van een onbeken de kandidaat. Al was het alleen maar om de lieve vrede te bewa ren", zo weet een politieman te vertellen. Op het ministerie van binnen landse zaken wil men niet veel kwijt. Woordvoerders verwijzen naar de voordracht die de komen de maand wordt gedaan. De ver trouwenscommissies waarin bur gemeesters, politiemensen en of ficieren van justitie zitten, krijgen één kandidaat voorgeschoteld. Mostert, via zijn voorlichter ge vraagd naar zijn kandidatuur, laat weten niets te weten. Van Hulst, eveneens via een woordvoerder, zegt niets te kunnen zeggen. HENNY VAN EGMOND volgend jaar wordt de bouwver gunning door de gemeente ver leend voor de bouw van het nieu we station waar de fietsenstalling deel van uitmaakt. Dat de beheer der van de stalling volgend jaar grote problemen verwacht, kan de NS niet beroeren. "Dan heeft de pachter pech gehad". "Dat is toch een belachelijke zaak", zegt beheerder Kornellise. "Ik heb afgelopen week nog over leg gevoerd met de NS. Die heb ben niets toegezegd om de pro blemen op te lossen. Ze zeiden dat ik moest wachten tot de nieu we stalling gereed is. Overigens heb ik in de maandstalling water overlast. Als het hard regent, loopt het water zo van de trappen naar binnen". Dat komt omdat de riolering soms verstopt is. Ook aan dit eu vel weigeren de gemeente en de NS, volgens Kornellise, wat te doen. "Eigenlijk lig ik er niet wakker van, want het is uiteinde lijk de NS die de zaak moet oplos- HILLEGOM Hillegom heeft geen problemen met de huidige provin ciegrenzen. De gemeente zal dat antwoorden aan GS van Zuid-Hol land, die een inventaristatie maak ten van de mogelijke knelpunten die bij gemeenten aan de grenzen van de provincie bestaan. Hillegom zal wel laten weten problemen te hebben met enkele inter-gemeente- lijke regelingen. Het gaat met name om de brandweer, die binnenkort komt te vallen onder Rijnland. Op dit moment is het korps nog inge deeld bij Kennemerland. Volgens burgemeester J. Hermans moeten er nog enkele technische maatrege len worden genomen alvorens de brandweer op 1 januari tot Rijnland kan toetreden. ARTSEN Lelden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiènten van de artsen. Groep 1 - Baars. Van der Meer, Tan, Zwijnen- burg, Meijer, Van Leeuwen, Verhage, Groene- veld, de Ruiter, Janssen, Maris en Van Schie- za 8 uur tot zo 8 uur: H. Meyer/ C.E. van der Meer, tel: 215510, Stokroos 1. zo 8 uur tot 24 uur: M.A. van Schie, tel: 177100. Rijnsburgerweg 96. Groep 2 - Nering Bógel, Van Gent, Taytel- baum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis, Berg- meijer, de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: F.B. Kruis, tel: 126371, Minnebroersgracht 41. zo 8 uur tot 24 uur: G.A.E. Nering Bögel, tel: 124403. Groep 3 - Boels. Smit. Lely, W. de Bruijne, J. de Bruijne, Huibers, Jurgens, Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: J. de Bruyne, tel: 125245, Kernstraat 11 zo 8 uur tot 24 uur: E.K. Fogelberg/M.E.T.C. v.d. Muysenbergh, tel: 132877, De Sitterlaan 18. Groep 4 - Van Wingerden, Lahr, Van Rijn, Bé- nit, Nieuwenhuis, Hom, J.G. Zaaijer en R.E. Zaaijer, de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur: J.G. R.E. Zaayer, tel: 316008, R.P. Geerlingspad 11. zo 8 uur tot 24 uur: F. Lahr, tel: 120347, Zoeter- woudsesingel 11: Groep 5 - Jasperse, Wiersma, Crul, Kooijman. De Jong, Prince. Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Reinders. tel: 760947, Gerard Brandtstraat 29. zo 8 uur tot 24 uur: D. Hammerstein, tel: 720936, Robijnstraat 2b. Waarnemingsregeling Homeopatische artsen: C. Juffermans/D. Koster, Haagweg 41, tel: 315900; via dokterstelefoon 071-122222 kunt u vernemen welke arts dienst heeft. Leiderdorp za: R. van Velzen, tel: 891100: zo: O. Du Ry van Beest Holle, tel: 891100, spreekuur: Vlas kamp 16; spreekuur (uitsluitend voor spoedge vallen) van 12.30 tot 13.00 uur. Oegstgeest Voorschoten za: A. Meiman, J.W. Frisolaan 13, tel: 2118; zo: E. Schotanus, Leidseweg 305, tel: 2356. Warmond Praktijk Oosthout, Anijsweg 38, Voorhout, tel: 02522-30697. Wassenaar za: J. Huls, tel: 13027, Hafcampweg 65; zo: M.F. van der Feen, tel: 18309, Hofcampweg 65. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoe- huisarten, tel. 01715-1219 of 1614, u welke huisarts de weekenddienst waarneemt. apotheken ip de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr. 2/11 tot vr. 9/11 door: Apotheek Reyst, Steenstraat 35, Leiden, tel. 071-120136; Apotheek Van Breest Smallenburg, Loeves- tein 6, Leiderdorp, tel: 071-890000. Apotheek Meidoom, Voorstraat 59, Voorscho tel: 01751-12402. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest (Leiden en omstreken): A.W. Helder, Hermelijnvlinder 36, Leiden-Me- renwijk, tel: 071-220513. Voor de praktijk van Vestjens en Van der E.J.M. van der Wouw. Boshuizerlaan 26. Lei den. tel: 071-764058. Voor de praktijk van Duijn. Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegst geest, tel. 156161; of DJ. Brandt, Homans- traat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Voor eigen praktijk: B.G. Heemskerk, De Kempenaerstraat 21, Oegstgeest, tel: 071-176761. Wassenaar Alarm- en informatiekring dierenartsen Den Haag, Voorburg, Rijswijk, Wassenaar en Leidschendam: dokterstelefoon 070-455300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door: mevr. M.A.M. Witkam, Stille Mare 10 Leiden, tel: 071- 125860; spreekuur om 13.00 uur. Dienst in eigen praktijk: S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeterwou- de-Rijndijk. tel. 071-414547 of 410950. T.R. Sprey, Voorstraat 36, Voorschoten, t 017172477. WIJKVERPLEGING Kruisvereniging Leiden, Oude Rijn 59, 120144; na 17.00 uur en in het weekend uitsi land', werkgebied Rijnstreek: Leiderdorp en Zoeterwoude: Voor dringende gevallen bui ten de spreekuurtijden, tel: 01720-74951. buiten kantooruren, tel: 06-8212141.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14