Hf
HB
wat ik zo graag zou willen
PAGINA 20
SPORT
MAANDAG 29 OKTOBER 1990!
BETAALD VOETBAL
EREDIVISIE: A,ax-PSV 3-1. SV7-NEC 1-
FC t>'.
X-RKC 1-0. FC Twente-F e/eroord 1-1.
Fortuna S-FC Groningen 0-0. Willem ll-Vo-
lendam 4-1. Vitesse-FC Utrecht 1-0
ZONDAG
HOOFDKLASSE A Aaismeer-UVS 1-0.
ADO20-AFC afg, DHC-Papendrecht 1-1,
DWV-WFC a'g, RCH-DCV 1-3. Hoitand.a-
Wilhelmus 3-0. Elmkwi|k-Blauw Wil 3-2.
8 4 2
9 6 3
Willem ll
FC Den Haag
Roda JC
Feyenoord
Vitesse
FC Twente
NEC
wv
0 15 24- 7
1 12 21- 6
1 12 16-10
1 12 12- 8
3 10 17-14
3 10 15-12
9 12-12
9 16- 9
Papendrecht
Hoiiandia
DWV
RCH
Wilhelmus
DHC
ADO'20
AFC
WFC
3 2 3 8 9-10
17-17
13-13
13-13
7 3 13 7
7 2 3 2 7
9 3 3 3 9 1
9 3 3 3 9 9-10
9 2 5 2 9 9-14
9 2 1 6 5 6-17
9 12 6 4 10-21
8 1 0 7 2 8-25
EERSTE DIVISIE: Dordre-.M 90-Wagenm-
gen 3-0. RBC-GA Eagles 1-0. E/ce ',:or-
Heracies 1-4, Den Bosch-Veendam 5-1,
VVV-Te:s'ar 2-0, FC Zwolle-Vlissmgen 0-0,
Haariem-Emmen 1-1, »Cambuur-AZ 0-1,
Lmdhoven-NAC 3-0, Helmond Sport-Do
Graafschap 0-0.
EERSTE KLASSE B: Voorburg-Sparta 1-
1. SVW-Verburch 3-1, ovenge wedstrijden
EBOH 7-11 Spana 8-7
AlphBoys 7-11 urntas 7-6
Tonegido 7-10 RVC 7-6
SW/ 8-10 fLeuwenh 7-5
Voorburg 8- 9 Neptunus 7-4
HMSH 7- 7 Verburch 8-1
TWEEDE KLASSE A: Roodenburg-Olym-
pia atg, OVV-GDS 1-1, Ri|swijk-Spar-
taan'20 atg, Gouda-ADO 2-1, VELO-VCS
0-2, Oliveo-Ouick H. 1-0.
Otiveo
8-11 ADO 8-8
De Graafschap
14
li
3 0 25
34-14
Spartaan'20
7-10 Ouick H. 8-8
VVV
14
9
3 2 21
28-11
7-10 Olympia 7-7
Eindhoven
14
8
4 2 20
24-12
VCS
8-10 Roodenburg 7-4
NAC
13
7 1
5 1 19
29-17
OVV
8- 9 Gouda 8-4
Herades
14
7 1
5 2 19
24-10
GDS
8- 8 VELO 8-3
AZ
14
8
3 3 19
19-11
Helmond Sp
14
7 1
5 2 19
19-13
DERDE KLASSE A: B auw Zwart-VEP 2-1
GA Eagles
14
6 1
5 3 17
30-19
Lugdunum-Docos 2-1, Woerden-SJC I-O,
Haarlem
14
6
3 5 15
23-26
overige wedstrijden afgelast; Lugdunum
Oordrechl'90
14
3
7 4 13
24-24
periodekampioen
14
3
7 4 13
17-22
RBC
14
4 6 12
18-21
Lugdunum
8-12 Nieuwkoop 7-7
Cambuur
4 6 12
15-22
Bi Zwart
8-11 V/SE 7-7
Vlissmgen
13
4
3 6 11
19-24
Woerden
8- 9 VEP 0-7
Telstar
14
3
5 6 11
16-20
8- 9 Soccer B. 7-6
Den Bosch
4
2 8 10
20-21
VVSB
7- 8 DONK 7-4
FC Zwolle
14
1
S 0 7
12-26
SJC
8- 8 Altior 7-2
Veendam
14
4 9 6
17-33
Excelsior
14
2
2 10 6
18-39
VIERDE KLASSE A: Foreholte-Leidsche
Wagenmgen
14
0
3 11 3
15-36
Boys 5-1, ove
irige wedstrijden afgelast.
BUITENL. VOETBAL
BELGIE: Tweede ronde KBVB-beker:
Rac Genk-Germinal 2-0. Hoogstraten-
Boom 1-0. Lierse-Charleroi 1-2 nv. Stan-
dard-Aarschot 4-2, Antwerp-Beerschot 5-0,
Beveren-Eekio 1-1 nv. B wns. AA Gent-
Rac Mecheien 0-0 nv. RM wns, Waver-
Konrijk 3-0. Roeseiaere-Lommei 2-4,
P Eisden-Zw Leeuw 0-1, Ciuö Luik-Aal9t
3-0. Diest-KV Mecheien 1-3. Club Brugge-
Verpr Geel 2-0, Bornem-Anderiecht 0-6.
Lyra-Tongeren 0-1Lokeren-St Leuven 1-
1 nv; Lok wns
DUITSLAND: Düsseldort-Karlsr SC 5-2,
Kaïsersiautem-v/attenscheid 1-1, Don-
mund-Hertha 3-1, Frankfurt-FC Bayern 1-
4, Hamburger SV-Nurnberg 4-0, Kóln-Uer-
dmgen 3-1, Bor M'gladbach-Leverkusen 1-
1, Werder-St Pauii 1-0, Bochum-Stutlgart
1-1.
FC Bayern 12-17 FCKöln 12-15
Kaïsersi 12-16 Franklurt 12-14
WerderBr 12-16 Waftensch. 12-14
ENGELAND: Arsenai-Sunderland 1-0, As
ton V-Leeds 0-0, Cr Paiace-Wimbiedon 4-
3. Lr/erpool-Cheisea 2-0, Lulon-Everton 1-
1, Manchester City-Machester Utd 3-3,
Nottingham F-Tottenham 1-2, QPRangers-
Norwich 1-3. ShetliekJ-Coventry 0-1,
Southampton-Derby 0-1
Liverpool 10-28 Cr Palace 10-20
Arsenal 10-24 Manch.City 10-17
Tottenham 10-22 Manch.Utd, 10-14
FRANKRIJK: Metz-Toulon 0-0, Lille-Mont-
peliier 1-0, Nantes-Rennes 2-0. Bordeau»-
Nancy 5-0, Lyon-Nice 1-0, Toulouse-St E-
tienne 0-0, Cannes-Sochaux 1-1, Caen-
Auxerre 0-1. Marseille-Brest 3-1, Monaco-
Pans StG 2-0
Marseille 14-22 Metz 13-15
Auxerre 14-21 Brest 14-15
AS Monaco 14-19 Bordeaux 14-15
ITAUE: Cesena-Torino 2-2, Genua-Bolog-
na 0-0, Juventus-lnter 4-2. Lazio-Ban 1-1,
Lecce-Atalanta 0-0, AC Milan-Sampdoria
0-1, Napoü-Fiorentma 1-0, Parma-AS Ro
ma 2-1, Pisa-Caghari 1-0
VVV 2-4 Eindhoven 2-3
Den Bosch 2-3 Graatschap 2-3
Heracles 2-3 FC Zwolle 2-3
TOPSCORERS: 1 Petterson (A;.j/) 8
2/3 Bergkamp (A|ax) en Ellerman (PSV) 7.
4/6 Stewart (Willem II). Romar.o (PSV) en
Houtman (Sparta) 6, 7/9. vd.Laan (Feye
noord), Roossien (Groningen) en Berghuis
(Volendam) 5; 10/15 Vanenburg (PSV),
Griga (Feyenoord), Doulikar (Fortuna), Ar
nold (Roda), Sylla (Willem II) en Trost
(Roda) 4
nr 43: A|ax 1SVV 1Sparta 1Den Haag
t, Twente 3, Fortuna 3. Willem I11. Vitesse
i. RBC 1. Den Bosch 1. Eindhoven 1, Hel-
LOTTO: 17-18-20-23-27-32 Reserve
41
Cijforspol: 82 58 91 Extra: 93 69
DUITSE LOTTO: S - 11 - 19 - 23 - 25 - 26
Reserve 27
Spiol 77: 158 79 49
BELGISCHE LOTTO: 1 7 -13 14 - 34 -
40 Reserve 32
Jokornr: 352 85 11
KNVB AMATEURS
ZATERDAG
EERSTE KLASSE A: Urk-Qu.ck BoyS 1-1,
Bennekom-Go Ahead K 2-2. tJsseimeer-
vogels-VVOG 1-0, Sparta N-FC Lisse 1-3.
Katwijk-ARC 2-2, Ri|nsburgse Boys-Flevo
Boys 1-1, DOS K-Noordwi|k 3-1
iJsselmeervg.
Ouick Boys
Katwijk
DOSK.
Rijnsb Boy9
Noordwijk
ARC
Urk
Flevo Boys
WOG
FC Lisse
Spana N
Go Ahead K
Bennekom
5 2
8 2 3 3 7
8 0 3 5 3 9-15
EERSTE KLASSE B Barendrecht-
Serooskerke 4-3. Vitesse D-Altena 3-0, AS-
WH-Excelsior P 0-2, Huizen-Marken 1-1,
Spi|kenisse-DSVP 3-0, Excelsior M-Heer-
lansdam 2-2, NSVV-Rozenburg 2-2.
8-10
Rozenburg 8-11 Spi|kenis
Marken 8-11 Excels.M.
Heerjansd. 8-10 Vitesse D
8-10
GVW 8-14 Vaiieivog
Spakenburg 8-12 DOVO
DETO 8-10 ACV
VIERDE KLASSE B: HVV-HBS 0-0, c
Stolwijk-Leerdam Sport 3-3, overige wed
strijden afgelast: NSV'46 penodekam-
NSV'46 8-13 GSV 7-7
Stolwijk 8-11 Bodegraven 7-7
Ur.io 7-N8 Nicol Boys 7-5
Groeneweg 7- 8 Schoonhoven 7-5
Nieuwerk 7- 8 ONA 8-5
Moordrecht 7- 7 Leerdam Sp. 8-4
ZATERDAG
EERSTE KLASSE: Alphin-SVOW 7-2, Do
Sloutels-HVZ 4-0, GWS-Lugdunum 9-0,
Abbenes-Woubrugge 4-1, Koudekerk-LS-
W70 1-1, MVKV-Valken'68 2-4
GWS 9-16 Valken'68 9-7
Alphia 8-14 MVKV 9-6
Abbenes 9-14 HVZ 9-5
De Sleutels 9-13 Woubrugge 9-4
LSVV70 8-10 SVOW 9-4
Koudekerk 9-10 Lugdunum 9-3
Twoodo poriode (5 wedstr)
GWS+10 2-4 Abben.+6 2-4
Alphia +9 2-4 Sleutels +6
Sampdona 7-11 Inter M.
Juventus 7-10 Parma
AC Milan 7-10 AC Torino
SPANJE: Atl Madnd-Barcelona 2-1,
Sp Gi|on-Cast llon 0-0, Osasuna-Seviila 1-
0, Bi'bao-Ma-orca 2-0, Tenenfe-Zaragoza
0-2. Va: adoiid-Cadiz 0-0, Bet.s-R Soc e-
dad 1-1, Valencia-Logrones 0-1. EspaAol-
Oviedo 5-0, Burgos-Reai Madrid 2-1
Barcelona 9-15 RealMadr 9-11
Sevilla 9-13 All Madrid 9-11
Logrones 9-12 OsasunaP 9-11
TURKIJE: Galatasaray-Bakirköy 2-1, Ayd-
inspor-Trabzonspor 2-2, Konyaspor-Besik-
las 1 -4, Fenerbahce-Bursaspor 0-0, Bolus-
por-Sariyer 1-1, Genclerbirhgi-Adanaspor
2-1, Gaziantepspor-Karsiyaka 1-1, Zeyim-
burnu-Ankaragucu 1-2
Gaiatasaray 9-22 Genclerbirl. 9-16
Besiktas 9-21 Aydmspor 9-14
Trabzonsp. 9-18 Sariyer 9-14
2-4
EERSTE KLASSE C: GVVV-ACV 2-1,
Spel Ehm-Be Quick 28 2-2, DETO-Vallei-
vogels 0-0, WHC-Spakenburg 1 -2. Of Nas-
sau-Lunteren 0-1. Drachtster Boys-DOVO
1-1WVF-Genemuiden 3-8
8-10
8- 9
TWEEDE KLASSE B: Roda Boys-Herovi-
na 3-1. Heukelum-'s-Gravenzandse SV 2-
4, Orani» Wit-Leiden 3-0, Everstem-Sche-
venmgon 2-2, De Zwerver-Veen 1-1, Ko
zakken Boys-Nw Lekkerland 4-0, Kozak
kon Boys periodekampioen.
KozBoys 8-14 Schevenin. 8-8
Roda B 8-12 Or Wil 8-6
Everstein 8-12 NwLekkerl. 8-6
Veen 8-10 Heuketum 8-4
De Zwerver 8-10 Herovina 8-4
s-Grav SV 8- 8 Leiden 8-2
DERDE KLASSE A: RCL-BVCB 2-1.
DUNO Monster 2-0, WOR-Sportver 35 1-
3. s Grnvenzande-Hoekse Boys 1-1, Voor-
scholen-Hazerswoudse Boys 2-0. Zwalu-
wen Vi-Sportlust 46 1-1RCL penodekam-
pioen
RCL 8-14 WOR 8-8
Zwaluwen 8-11 Voorschoten 8-7
Hoekse B 6- 9 DUNO 8-7
Monster 8- 9 's-Gravenz 8-6
BVCB 8- 9 Hazersw.B 8-5
Sporlver'35 8- 8 Sportlust 8-4
VIERDE KLASSE B: Oegstgeest-Ter
Leede 0-7, Zevenhoven-Soccer Boys 3-0.
Kar, a-Floreant 3-1. Oudowater-TAVV 0-0,
KRVBe Fair 2-2. Jodan Boys-Lmscholen
6-1
Zevenhoven 8-13 Joden B 8-7
Soccer B 8-13 Oegstgeest 8-7
Ter Leede 8-11 Oudewater 8-6
Kagia 8 11 TAW 8-5
KRV 8- 9 Floreant 8-3
Be Fair 8- 9 Lmschoten 0-2
VIERDE KLASSE B WEST I: Switt-NFC 5-
1, SMS-RCH 3-0, Beursbengels-Bloemen-
daal 6-1, Hootddorp-SlZO ?-2, SCW-Aals-
meor 2-3. Zandvoort75-OSDO 0-1OSDO
periodekampioen
OSDO 8-15 NFC
Aalsmeer 8-14 Swift
Zandvoort75 8-12 RCH
Beursbeng 8- 9 SMS
Hootdóorp 8- 8 SIZO
SCW 6- 7 Bloemend
8-7
RES. EERSTE KLASSE: Alphia 2-Ou.ck
B 6 2-1, Lisse 4-Sleulels 2 1-2, Ri|nsb B 4-
Noordwi|k 4 0-5, Woubrugge 2-Oegstg 3 4-
1. Voorsch.3-GWS2 0-1.
RES. TWEEDE KLASSE A: VNL 1-Noord-
wi|k 5 3-1, Valken 3-RCL 5 1-3. Koudek 3-
Ter Leede 3 3-3. SVLV 1-KRV 3 2-4
RES. TWEEDE KLASSE B: Hazersw B 3-
KRV 2 2-7. Lisse 5-Koudek 3 4-1. Ter
Leede 4-Valken 2 4-0. TAW 2-Noordwijk 6
4-4
RES. DERDE KLASSE A: Lisse 7-Abbe-
nes 2 5-3, Noordwijk 8-Katwijk 6 6-5.
Oegstg 4-Kagia 4 1 -0. KRV 4-Ouick B 11 2-
0, Ter Leode 7-Rijnsb B 0 0-7
RES. OERDE KLASSE B: Oegstg 5-Kat-
wi|k 7 5-1, Riinsb B 9-MVKV 22-1, Valken
4-Noordwi|k 7 3-0, Foreh. 1-KRV 7 4-2,
Ouick B 8-GWS 3 0-2
RES. DERDE KLASSE C: ARC 7-
R'incb B 7 4-3, Leiden 4-Ouick B.9 4-4,
KRV 6-WSB 1 7-0, Ter Leede 5-üsse 8 3-
7, Voorsch 6-Kalwiik 5 2-2.
RES. DERDE KLASSE D Alphia 3-Sleu-
tels 3 4-1. ARC 6-Voorsch 4 1-1, lisse 6-
Leiden 6 5-1, Ter Leede 6-KRV 5 0-3, VTL
1-Ouick B 10 2-5
RES. DERDE KLASSE E: LFC 1-
Voorsch 5 2-0, SVOW 2-RCL 6 0-1Leiden
5-ARC 5 1-1, Hazersw 8 4-Koudek S 4-1,
Kickers 1 -Alphia 4 0-3.
ZONDAG
RES. EERSTE KLASSE LFC 2-UDO 2 3-
1. SJC 3-Alphen 2 0-11
RES. TWEEDE KLASSE A: Teyl 2-Meer-
burg 3 4-0, Leidsche B 2-SVLV 3 4-3,
Randsl Sp 2-Warmunda 2 2-3.
RES. TWEEDE KLASSE B: VTL 2-SJC 4
3-2, Bern 2-Alph.B.4 3-0 gestkt, SJZ 3-VNL
2 2-1
RES. DERDE KLASSE A: ROAC 5-SJZ 5
0-13, Altior 4-DOSR 6 8-0
RES. DERDE KLASSE B: UDO 4-SJC 71 -
0
RES. DERDE KLASSE C: Alkman 4-VNA
2 3-1
RES. DERDE KLASSE D: SVLV 4-SJC 5
LANDELIJKE JEUGD
EERSTE KLASSE: RVC-Ajax 2-4, Volen-
dam-DWV 8-0. Ouick Boys-AFC 2-2. ADO-
Roodenburg 1-0, Noordwi|k-Hollandia 1-1,
VVOG-UVS 2-1
Ajax 9-15 UVS 9-8
Volendam 9-14 Quick B 9-7
ADO 9-11 Noordwi|k 9-7
AFC 9-11 Holland-a 8-6
Roodenburg 9- 8 DWV 8-6
RVC 9- 8 WOG 9-5
REGIONALE JEUGD
b-iunioren
HOOFDKLASSE: Spi|kenisse-ADO 2-2.
Roodenburo-Sliedrecht 3-0, VCS-Ouick
Boys 2-1. SW-RVC 7-0. Feyenoord-UVS
5-0. Sparta-Excetsior 6-2
SW 7-14 UVS 7-6
Feyenoord 7-12 Roodenburg 7-6
Spana 7-11 ADO 7-4
VCS 7-10 Quick B 7-3
RVC 7- 8 Excelsior 7-3
Spi|kenis. 7- 7 Sliedrecht 7-0
VROUWENVOETBAL
ZATERDAG
INTERREGIONAAL
EERSTE KLASSE
DSVP-Sledeco 0-1, Ktoetmge-Riisoord 0-
3. Ter Leede-Botiek 9-1. Excels-or P-HBSS
2-3. VLssmgen-HOV 1-2
Zwart Wit 7-13 DSVP 8-8
Ter Leede 8-13 Vlissmgen 8-6
R-lsoord 8-12 Excelsor 9-5
Stedeco 9-12 Ktoetmge 7-3
HBSS 9-11 OranieWit
HOV 7-10 Bollek
TWEEDE KLASSE
Katwi|k-Papendrecht 2-1, Ri|SOord-Delta
Sp 4-1, Leiden-Oegstgeest 4-8, Zwat Wit-
SHO 4-2
Oostkapette 8-16 Papendrecht 6-5
Oegstgeest 7-13 Le-den 8-5
Riisoord 7-11 SHO 8-4
Delta Sp 8- 9 Si.edrectt 7-3
Zwart Wit 6- 8 Berkei 8-2
Katw^k 9- 8
PROMOTIEDIVISIE: Virtus K.mbria 89-
100. Basketier^ - Groningen 105-70, Wyba
OSG 79-91Lokomobef - Rotterdam Zuid
90-81Early B 'd - Be-/erwijk 67-83. Gunco
- Luba Le-den 110-82, Celentas - Zeemacht
75-73
86
7-9
7-8
Beverwijk 810 Wyba
Ceientas 6-10 Virtus
Baske!>ers 610 Zeemacht
Kimbria 68 Groningen
Lokomobet 68 Early Bird
OSG 68 Gunco
Luba Leiden 6-6 Rotl.Zuid
EERSTE DIVISIE B: Wilskracht - Az mma
62-56, Voorburg 2 - Leiderdorp 109-62,
Weert 2 - Lisse 90-78, WSC - BVO 0674
Voorburg 2 6-10 WSC 66
V/eert 2 610 Azimma 6-4
Lisse 6-6 Leiderdorp 6-4
Wilskracht 66 BVO Alphen 62
RAYON EERSTE KLASSE: BC Verkerk -
Juventus 91-86. Waddinxveen Flyers -
Shooters 107-94. Binnenland - Red Stars
7697, Jumpers - Gunco 2 64-88. Argon -
Deca Eagles 78-63, New Stars Punch
10685
RAYON TWEEDE KLASSE: DAS 2
Springers 139-112, Grasshoppers - Rowic
78-68, Guards - Rotterdam Zuid 2 74-78,
MSV - Goba 2 72-82, Luba Leiden 2
Oegstgeest 77-75, Blue Drakes - Hurrica
nes 92-67
RAYON DERDE KLASSE: Jumpers 2 -
Gunco 3 60-66, Cangeroes Crackegacks
8667, BOB - Alexandria 112-80, Punch 2 -
SBU 6685, OSG 2 - Luba Zoeterwoude 79-
72
JUNIOREN: Leiderdorp - Orcas 77-62,
Akndes - DAS 6679, Goba - Shooters 90-
69. Tonego - Canadians 104-80, Wilskracht
- Groningen 6659. OSG - Hoofddorp 82-66
Vrouwen
EREDIVISIE: Canadians - Voorburg 70-66.
Tonego - Grasshoppers 78-73. Usse - Rot
terdam Zuid 65-58. Den Helder - Akrides
5646
Den Helder 610 Voorburg 6-4
Akndes 5-8 Canadians 6-4
Tonego 5-8 Grasshopp. 62
Luba RZ 66 Groningen 5-2
Lisse 5-4
PROMOTIEDIVISIE: Rotterdam Zuid 2 -
MSV ng, Landslake Lions - Dragons 46-51,
PSV DAS 55-54, Cheetah - Orca s 52-68
RZ2 68 Orca s 6-6
PSV 5-0 DAS 6-4
MSV 4-6 Dragons 6-4
Cheetah 6-6 Landslake 62
RAYON EERSTE KLASSE: Dunckers Ar
gus 49-57. Juventus - Cady73 59-101,
Gunco - BVO 58-44, Dunkmn - Wadd.nx-
veen Flyers 6681
JUNIOREN: BZ72 - Red Stars 53-26,
Shooters OSG 106-52, MSV - Dragons
60-72, Waddinxveen Flyers Dunkinn 60-
59
EttorvLour, Marathon: 1 Pavlov (Sov)
2 18 01, 2. Van 1 Veer (Sprint Breda)
2 20.25, 3 Asimepon (Sov) 2 29.29. 4
Heppener (AAC Amsterdam) 2 29.40, 5.
De Ridder (Bel) 2.32 07, 6. Van Di|ke
(Olympia Halsteren) 2 32.35, 7, Fischer
(PAC Rotterdam) 2.33.56, 8. Berends
(RRA Rotterdam) 2.33.56, 9 Jansen (DEM
Beverw>|k) 2 34.05,10. Van Hest (TRR Til
burg) 2 34.29.
Vrouwen: 1 Mocharova (Sov) 2.51 12. 2
Lemaire (Bel) 2.53.13, 3. Kuipers (Sprint)
2.55.00. 4 De Voogt (Bel) 2 58 27, 5
Toorenaar (Cifla Nijmegen) 3 00 41.
Halvo marathon: 1 Ni|boer (Daventna)
1 04 10. 2 Kappert (Daventna) 1 04 44, 3
Gngogev (Sov) 1 05 38. 4 Kraayeveid (AV
'34 Apeldoorn) 1.07.48. 5 Van de Boog
aard (AV Valkenswaard) 1 08 10.6 Vollen
broek (MPM Hengelo) 1 08.32, 7. Evers
(Achilles Etten-Leur) 1.09.12. 8 Van Wijn
gaarden (RRA) 1.09.51, 9 Menlink (Da
ventna) 1.10.18, 10. Bourjilla (Sprint)
1 10.25.
Vrouwen: 1 Hombergen (DAK Drunen)
1.16.40,2. Van den Biggelaar (Achil '87 Hil-
varenbeek) 1.23.00. 3 Jansen-Melse
(Spado Bergen op Zoom) 1.25.40.
Amsterdam, 10 EM.: 1. Boon (NSL
Noordwi|kerhout) 52.23. 2 Bode (Zuidwal
Huizen) 54.25, 3 Lusl (NEA Volharding
Purmerend) 54 52. 4. Wessel (Blauw Wit
Amsterdam) 55 26. 5 Staneke (AAC)
55 58. 6 Bonmer (Blauw Wit) 55 59
Vrouwon: 1 Vranken (Atos Amsterdam)
1.00.03. 2. Raap (Blauw Wit) 1.00.51
Alphen aan de Rijn, 9000 m veldloop: 1
Van de Veer (AV Holland Leiden) 30 04, 2.
Van Zoest AV '47 Boskoop) 30.13,3. Barth
(Sliedrecht Sport) 30 26, 4 Ten Hove
(Spark Spijkemsse) 30 41, 5. Sluis (NSL
Noordwi|kerhout) 30.43, 6. Clewell (Hellas
Utrecht) 30.56.
2000 m.: 1 Vis (AVA '64 Aalsmeer) 6 22,
2. Koster (AV '47) 6 24, 3 Van Caen (AW
'36 Alphen aan de Rijn) 6 28.
Vrouwon: 3000 m.: 1Bosman (AAV '36)
11 48.2. Boom (De Bataven Leiden) 12 02.
3. Groen in 1 Woud (De Bataven) 12 08.
Frankfurt, marathon, mannon: 1 Dobier
(Dui) 2.13 29. 2 Sumawe (Tan) 2.15.26. 3.
Sasse (Ned) 2 16 23, 4 Bessera (Bra)
217 02.5 Ngunzu (Ken) 2 17 23.6. Stigter
(Ned) 2 17 40. 7 Ojeda-Parades (Ch.l)
2 10 06, 0 Ecerskis (Sov) 2.18 40. 9. Kim-
mer (Dui) 218.46, 10 Reistauer (Tsj)
2 19 57.21 Hazeleger (Ned) 2 22 57
Vrouwen: 1 Pressler (Dui) 2 34 13,2 Milo
(Bel) 2 35 09, 3 Kleyweg (Ned) 2 38 36. 4
Pelerkova (Tsj) 2 38.41, 5 Fleischer (Dui)
2.39 02, 6 Hajda (Tsj) 2.41.33, 7. Reef-
schiager (Dui) 2.43.57, 0 Kamp (Ned)
2 44,09. 9 Pizarro Calderon (Chil)
2 44 120. 10. Teske (Dui) 2.44.21
Parija. Ekkten-oatafetto over 40,3 km
voor gemengde teama: 1 Lissabon (Por)
1 59 04. 2 Casablanca (Mar) 1 59 33. 3.
Stockholm (Zwe) 1.59 39, 4 Pan|S (Fra)
2 00 09. 5 Tokyo 1 (Jap) 2 00.11. 6 Am
sterdam (Van Langen, Van Rooy, Godlieb,
Zethof, Hommmga. Koeleman) 2 00 29. 7
Madnd (Spa) 2 01 07. 0 Tokyo 2 2 01 08.
9 New York (VSt) 2 01 15. 10 Kopenha
gen (Den) 2 01.41
Suroanea (Fra), mannen: 1 Behar (Mar)
7600 m m 21 17.2. Ignatov (Bul) 21.20,4,3.
El Massoudi (Mar) 21 23,4, 4 Versloeg
(Ned) 21 24.5. Claes (Bel) 21.25.16. Gur-
ny (Pol) 21.27,7.
TWEEDE KLASSE: Zaandam Boskoop
8-12. ROG/OIO 3 - Krommenie 5-15. VAD 2
RDG DIO 2 11-9, Constant - Heemstede
10-10, RDC - Cóte d'Or 10-10, Hoorn -
Schiedam 2 12-8
Constant 4-7 Hoorn 4-4
VAD 2 4-7 RDC 4-3
Heem slede 4-6 Boskoop 4-2
RDG/DI02 4-6 Schiedam 2 4-2
Krommenie 4-6 RDG/DI03 4-0
Cóte d'Or 4-5 Zaandam 4-0
Chrlatchurch, mannon, WK amateur-
toams, einduitslag: 1 Zweden 879, 2.
Nieuw-Zeeiand en Verenigde Staten 892,
4. Frankrijk, Canada en Japan 903, 12 Ne
derland (Vogel 75 73 75 77. Lovey 76 73 80
73. Munü 77 78 81 79. Ruls 85 79 8 78)
920.
Sotogrande (Spa), European Masters:
1Harwood (Aus) 286 (70 72 73 712 Tor
rance (GBr) en Richardson (GBr) 287, 4
Langer (Dui), Olazabal (Spa). Forsbrand
(Zwe) en McNulty (Zim) 288.8 Montgome-
ne (GBr) en Feherty (GBr) 209, 10. Davis
(Aus) 291.
HOOFDKLASSE: HGC - HDM 2-5, Kam
pong - Klein Zwitserland 3-1, Bloemendaal
- Amsterdam 1-0, Oranje Zwart - SCHC 2-
2, Pmoké - Tilburg 61Forward - Victoria 3-
Bloemendaal 9-16 Or. Zwart 9-7
Tilburg 9-14 Kampong 9-6
Amsterdam 9-13 SCHC 9-5
HDM 9-13 Forward 9-4
HGC 9-13 Pmoké 9-4
HCKZ 9- 9 Victona 9-4
OVERGANGSKLASSE B: Alliance Den
Bosch 2-2, Nijmegen - Leomdas 2-2, EHV -
Union 1-1, Leiden - Schaerweijde 2-2, Con
cordia MEP 0-1, Groningen - Breda 6-1
MEP 9-15 Breda 9-8
Den Bosch 9-13 Schaerweijde 9-8
Groningen 9-11 Union 9-7
Concordia 9-10 Leiden 9-6
Leonidas 9-10 EHV 9-6
Nijmegen 9- 9 Alliance 9-5
EERSTE KLASSE B: Be Fa.r - HIC 2-1, La
ren - Alecto 1-1, Rood Wit - Bennebroek 6
0. Roomburg - HBS afg., Kameleon - Hur
ley 0-5
Laren 8-14 Bennebroek 8-7
RoodWit 8-11 Kameleon 8-6
Hurley 8-10 Alecto 8-6
HBS 7- 8 HIC 8-5
Be Fair 8- 8 Roomburg 7-3
TWEEDE KLASSE A: Evergreen - Dopte
3-0, Forescate Ri|swi|k 6-0, Noordwijk - Al
phen 4-2, Cartouche - HDS 0-0, Spirit - VCL
3-2
Evergreen 8-15 Noordwi|k
HDS 8-11 Alphen
Cartouche 8-10 Spint
Rijswi|jk 8- 9 Dopie
Forescate 0- 9 VCL
8-0
Emmeioord. Zukteraoe-rsBy, eindstand:
1 BoscfvGormly (Ned/GBr) BMW 1.17.55,
2 Van Heek,Findhammer |Ned) BMW
2.41.3 Van der Marei Van der Marei (Ned)
Ford 3.22, 4 Bos/Reunngs (Ned) Ford
3 32.5 Luybregts/Hiilen (Ned) Lanoa 3 39.
6 Van Merkste.|n/Van Beek (Ned) Opel
4 22, 7 Vink,Van de Kimmenade (Ned)
Mitsubishi 4.38,8 MakynervMakynen (Fm)'
Ford 4 42
der 89-71
Roomburg afg Bennebroek - Hermes 5-1,
Kraaien - Forescate 0-2
Den Helder
8-14
Canadians
7-8
Akndes
8-12
Meppel
8-6
Bennebroek 8-14 Roomburg
7-6
Donar
8-12
Orcas
7-4
Leiden 8-13 Eechtrop
8-6
Den Bosch
6-10
DAS
7-2
Xencs 8-12 Haarlem
7-5
Weert
8-10
Voorburg
8-2
Forescate 8-10 Kraaien
8-4
Eindhoven
7-6
Goba
a-2
Zandvoort 8- 8 Hermee
M
TWEEDE KLASSE C: Be Fair - Soest atg
Maarn - Kameleon atg., Alphen - FIT algi,
Myra - Randwijck afg Maarssen - Weesp
2-0
Randwijck 7-12 Alphen 7- 7
FIT 7- 9 Be Fair 7-7
Soest 7- 9 Kameleon 7-5
Maarssen 8- 9 Maarn 7-4
Myra 7- 8 Weesp 8-2
Dubrovnk (Joe). EK landenteams vrou
wen: Nederland - Tsiechosiowakije 4-2,
Nederland - italié 4-2, Nederland - Groot-
Britianmé 1-5 Om de derde plaats: Ne
derland - West-Duilsland 3-3 na verlen
ging 4-3 Finale: Groot-Brrttannié Frank-
njk 4-3
mannen: Sovjetunie - Nederland 4-3, her
kansing: Nederland - Duitsland 3-3 Om
de derdo plaats: Nederland Zwitserland
5-2 Finale: Sovjetunie - Frankrijk 3-2.
Wassenaar, koersen Duindigt: Eerste
koers, 2000 m: 1 Carst Wieimga (B Lu-
gtes) 2 44,6 -1.22,3,2. Ever Jade. 3 Evita
Buitenzorg Toto winnend 5,50 plaats 3,10
1,90 koppel 15,40 tno 88,60
Tweede koers, 1300 m ren: 1 Sammy Jo
(A. de Heer) 1.35,3, 2. Belfort Princess. 3
Racy Toto winnend 3,60 plaats 1,70 2,00
koppel 9,10 trio 41,70.
Derdo koers, 2000 m: 1Don Juan B.
Schwarz) 2.37,9 -1 19,0,2. Dynamite V, 3.
Dard Hanover, 4. Donar B. Toto winnend
2,30 plaats 3,80 4,10 koppel 9,20 tno 50,70
kwartet 712,90
Vierdo koers, 1800 m ren: 1 El Zeta (M.
Lap) 2 07,0, 2 Leutmk Mau, 3 Kentuckey.
Niet gestart Misty Mountain. Toto winnend
8,40 plaats 6,70 2,20 koppel 28,70 tno
1046,50
Vijfde koers, 2000 m: 1 Ebony Ruimzicht
(J de Leeuw jr) 2.44.4 - 1.22,2, 2 Daan
Wieimga, 3 Daytona Mazda. Toto win
nend 13,40 plaats 4.10 1,90 koppel 11,30
trio 326,80
Zesde koers, 2000 m: 1 Easy Postille (A.
de Wrede) 2.40,1 -1.20,12. Ep Oorklep, 3
Eldert Norton. Toto winnend 6,80 plaats
2,90 2,90 koppel 13,40 trio 105,90.
Zevende koers, 2000 m: 1 Earby Alt (A.
de Wrede) 2.40,0 1.20,0, 2. Cousin Wol
vers, 3 Darling Boszorg. Niet gestart Da-
miaan S. Toto winnend 3,30 plaats 1,70
2,00 koppel 10,10 tno 135,00.
Achtste koers, 3600 m ren: 1 Sydney
Raaphorst (M Watlow) 4 17,8, 2. Hit the
Headline, 3. Major Mandmski. Toto: win
nend 6,00 plaats 4,10 3,20 koppel 26,60
trio 687.60
Negende koers, 2100 m: 1 Cervmo Mon
tana (H Langeweg) 2.45,7 -1.10,9, 2. Boy-
ke Gold. 3. Carm Buitenzorg, 4. Astrid Mari
an. Niet gestart: Digitalis en Anba. Toto:
winnend 3,80 plaats 1,70 1,50 4.10 koppel
6,70 kwartet 2094,40.
Tiende koers, 2000 m: 1Berhold H (F.
Weslerveld) 2 41,90 - 1.21,0, 2. Keystone
Lance, 3. Adam Buitenzorg. Niet gestart:
Duncan Crown. Toto: winnend 4,80 plaats
1.40 1,40 koppel 6,00 trio 53,20.
W-5 Spel: 3-1-1-6-6. uitbetaling:
10.792,20.
Omzet totalisator: 366.659,00
HOOFDKLASSE B: Oost Amhem-DVO
11-8
OVERGANGSKLASSE A: Sparia(N)-TOP
12-15
EERSTE KLASSE G: Nieuwerkerk-Twee-
maal Zes 8-7, IJsseivogeis-Ammo 4-7
Animo 8-11 Tweemaal Z. 8-8
Pemix 8-11 Snel 8-8
ONDO(sGr) 8-10 HKC(Ha) 8-4
Nieuwerkerk 8- 9 IJsselv'ls 8-3
TWEEDE KLASSE F: De Bermen-Victoria
11-7
DERDE KLASSE K: Hou Stand-Vrienden-
schaar(B) 13-7
DERDE KLASSE L Actief-SEV 7-6, Vites
se-Crescendo 9-7
Vitesse 8-16 Actief 7-5
Phoenix 8-12 Succes 8-5
ODO(D) 8-11 Crescendo 8-4
Olymp.aan 7- 7 SEV 8-2
RUNDELFLAND: Ons Eiland-Fluks 9-4,
Madjoe-Dubbel Zes 5-3, DES-ODS 6-8,
HSV-Hoekse 9-7
ODS 8-15 HSV 8-6
DES 0-11 Dubbel Zes 8-6
Ons Eiland 8-11 Madioe 8-5
Fluks 8-10 Hoekse 8-0
RES. OVERGANGSKLASSE B: Blauw
Wit 2-Achilles 2 12-4
RES. EERSTE KLASSE D: ZKC'31 2-BEP
2 6-7, Groen Geel 3-De Algemene 2 12-5,
Koog Zaandi|k 2-Swift(A) 2 afg E Groen
Geel 4-Futura 2 4-13, Het Zuiden 2-Blauw
Wit 3 11-3
RES. TWEEDE KLASSE J: Ons Eibernest
4-Rohda 4 8-4, L: Vnendenschaar(Ha) 3-
Oranje Nassau(V) 2 10-2
Vrouwen
HOOFDKLASSE: HGC - Gromngen 1-0.
Kampong MOP 0-2, Bloemendaal Am
sterdam 0-4, HDM - Rotterdam 3-1, Hilver
sum - Laren afg EMHC Den Bosch 1-1
Amsterdam 9-16 Oen Bosch
HGC 9-14 Hilversum
HDM 9-14 Laren
MOP 9-14 Groningen
Bloemendaal 9- 9 Rotterdam
Kampong 9- 9 EMHC 9-4
EERSTE KLASSE B: Amersfoort Straw
berries afg Alkmaar - Alecto 1-2, Rood Wit
- Huizen 0-2, HIC - Gootsche afgVoor-
daan - Arnhem afg
Alecto 8-14 Voordaan 7-7
RoodWit 8-10 Strawberries 7-6
Amersfoort 7-10 Arnhem 7-4
HIC 7- 9 Huizen 8-6
Gooische 7- 8 Alkmaar 8-0
TWEEDE KLASSE B: Xemos Zandvoort
Akrides Orca's 91-73, Meppel - Dan Hel- 0-0, Eechtrop - Leiden 0-5. Haarlem
PAARDESPORT
Stuttgart, Internationaal concours hippt-
que: Grote Prijs van Stuttgart: 1 Lansmk
(Ned) Egano 0-35,99 (in de barrage), 2.
Thomas Fuchs (Zwi) Dollar Girl 0-37,84, 3.
Gretzer (Zwe) Marcoville 0-41,82, 4,
Skelton (GBr) Phoenix Park 4-36.27. 5.
Sloothaak (Dui) Argonaut 8-43,31.
Barrièrespringen: 1 Frühmann (Oos)
Comado 0 strafpunten in de derde barrage,
2. Sprunger (Zwi) Apollo en Halemeister
(Dui) The Freak 4 (in de derde barrage).
Knock-Out springen: 1 Poiimann-
Sch weck horst (Dui) Tnstan. 2 John Whita-
ker San Salvador, 3. Durand (Fra) Pin Pin
du Valon en Eriksson (Zwe) All Masters
Springconcours, punten met Joker: 1
Sketton Maior Wager 48-37,62, 2 Beer-
baum (Dui) Stroke of Luck 48-38,12.3. Ha-
femeister Bonito 48-39,33, 4 Maier (Dui)
Leon 48-42,39. 5. Anderson (Can) Gustav
45-43,30.
Dressuur, Grand Prix Special: 1Uphoff
(Dui) Rembrandt 1578, 2. Rothenberger
(Dui) Andiamo 1484, 3 Theodorescu (Dui)
Grunox 1432, 4. Werth (Dui) Fabienne
1413, 5 Bemelmans (Dui) Americo 1391,
11. Cailaghan (Ned) IV Philip C 1254.
EREKLASSE: AAC-DIOK 19-40. RCH-
RCC 8-7, Castncum-Bassets 54-9, Dukes-
RRC 45-10
6-12 HRC W
6-12 RCC 8-6
8-12 Eemtand 7-4
6- 9 RRC 8-4
7- 8 Bassets 7-2
8- 7 DSRC 6-0
Castncum
OIOK
RCH
Amstelveen
Parija. Internationaal toernooi degen,
vrouwen: 1 Be non (Fra). 2 Moressee
(Fra). 3 Osmga (Ned) en Osterviite (Fra).
(halve finales Benon - Osmga 6-5 5-3).
Rijswijk. Nationaal toernooi dogen,
mannen: i Den Hartog (Zaal Kardoius,
Zoetermeer). 2 Van Erven (DesvilWers.
Den Haag). 3 Peters (Paiias. Breda)
vrouwen: 1 Bi|lsma (SK Friesland). 2. Bai-
jé (Beau Geste. Etten-Leur). 3. Hulspas
(Desvilliers)
Stockholm, mannen, halve finales: Bec
ker (Dui/2) - Sampras (VSt/4) 6-4 6-4, Ed-
berg (Zwe/1- Volkov (Sov) 7-6 6-2. Finale:
Becker - Edberg 6-4 6-0 6-3
Dubbelspel, helve finales: ForgefHiasek
(Fra/Zwi) - DavivPate (VSt) 4-67-66-4, Fil-
zgerakl Jarryd (Aus.7we) - ConneilMchi-
t ata (Can) 6-4 7-6 Finale: ForgetHiasek
Fttgersld/Jarryd 6-4 6-7
Sao Pa ulo, mannen, halve finales: Yzaga
(Per) - Marcelmo (Bra) 6-4 3-6 7-6, We.ss
(VSt) - Eltmgh (Ned) 7-6 4-6 7-6
Brighton, vrouwen, halve finales: Graf
(Duui) - ündqvnst (Zwe) 6-2 7-5, Sukova
(TsV3) - Katerma Maieeva (Bul/2) 6-4 6-7 6-
3 Finale: Gral - Sukova 7-5 6-3 Dubbel
spel finale: Sukova/Tuaziat (TsyTra) - Du-
ne/Zvereva (GBr/Sov) 6-1 6-4
Brest, mannen, halve finales: Kraj>cek
(Ned) - Bloom (ly) 6-2 6-4, Poime (Fra) -
Hogstedl (Zwe) 2-6 6-4 7-5 Fmale: Pio' ne
Kra; eek 6-3 6-4
San Juan (PRi), vrouwen, halve finales:
Capnati (VSt/2) - Gigi Fernandez (VSt/6) 6-
2 6-2, Garrison (VSt/1- Cunningham (VSt)
6-4 6-4, Finale: Capriati - Garnson 5-7 6-4
6-2.
Aasen. NK winter-triathlon (20 km lo
pen, 100 km fietsen en 40 km schaat
sen): 1 Koks (Zijdewind) 5 uur. 9 rrvnuten
en 39 seconden, 2 Klem (Assen) 5.24 58.
3 Kooie (Middelburg) 5 25 10(leiurvor). 4
Boonstra (Assen) 5 25 215 Habraken (Ni-
enburgBrD) 5 25 34, 8 MoraaJ (Oegst
geest) 5 34.29,9. De Graaf (Koudekerk a-d
Rijn» 5 36.08
Vrouwen: 1 Van Zwieten (Bodegraven)
5 56.30. 2. Nauta (Comjum) 6 28 50
Junioren 18-20 jaar): 1 Koole 5.25 18,2.
De Graal 5 36 08, 3. Van der Laan (Exloo)
5.45.26.
Categorie II (40-50 Jaar): 1Gerard Stam
5.43,59. 2 Hartjes (Asten) 5.44.45, 3.
Kwint (Nieuw Dordrecht) 5.45.29.
Veteranen (50+): 1. Kruithof 5.43 05, 2.
Van der Werff (Utrecht) 5.58.50, 3 Turk
(Zoeterwoude) 6.10.24
Rio de Janeiro. WK voleybal. mannen,
halve finales: Itaiió - Braz^é 3-2 Cuba -
Sovjet-Unie 3-1, finale: ttaJió - Cuba 3-1,
derde plaats: Sovjetunie - Branhé 3-0,
plaatsingswedstrijden: Bulgarije - Neder
land 3-2, Argentinië - Franknjk 3-0 Vijfde
plaats: Bulgarije - Argentinië 3-2 Zevende
plaats: Nederland - Frankrijk 3-1.
Eindstand: 1 Italië, 2. Cuba, 3. Sovjetunie,
4. Brazilië, 5 Bulgarije, 6. Argentinië, 7. Ne
derland. 8. Frankrijk, 9. Tsjechoslowakije,
10. Zweden, 11. Japan, 12. Canada, 13.
Verenigde Staten, 14. Zuid-Korea, 15. Ca-
meroun, 16. Venezuela
Promodekles B: KaJmio 1 -Agon 1 3-0, On-
on 1-Super-Spannmg 2201 1-3. Leython 2-
Skama 1 1 -3, Dosko 1 -AV '40 2 3-1Tone-
gxJo/Voorburg 4-Mov over 1 3-2. DAC 1-
GemintXangeroes 3 1-3.
KaSnko 4-12 TonegxJo/V 4 4-5
Dosko 4-12 Movover 4-4
Skania 4- 9 Spanning 4-4
Gemim 3 4-8 Leython 2 4-3
Agon 4- 7 DAC 4-1
AV '40 2 4- 6 Onon 44)
Eerste klas: LUSV 2-S 70 1 3-1, Leython
4-üusna 1 1-3, Valken 1-LUSV 1 3-1, Ley
thon 3-Blok 77 1 2-2, RW 1-lnUpGo 13-1,
VCS 1-VCO 1 3-1.
RW 1 4-8 Leython 3 4-3
VCS 1 4-0 LUSV 2 3-2
Valken 1 4-7 Leython 4 4-2
Liusna 1 4-6 Blok 77 1 3-1
LUSV 1 4-4 InUpGo 1 4-0
VCO 1 3-3 S 70 1 3-(-6)
Tweede klas A: VCO 2-LUSV 3 vervagen,
DVO 1-Salvo 1 3-0, Setumup 1-Gemmi/K 4
2-2, Rid vekJ 3-DAC 2 0-3, NOVO 2-RW 2
2-2, Leython 5-NOVO 4 2-2.
Tweede klas B: MVKV 1-Liusna 2 3-0,
Utopia 1 -DAC 33-1, DVO 2-VCO 33-1, Ori
on 2-SKC 1 0-3, DAC 4-Rid. veld 21 -3. NO
VO 3-Blok 77 2 2-2
Derde klas A: VCO 4-Aarl.veen 1 1-3,
Meerburg 1-Graficon 1 3-1, InUpGo 2-Rid
veld 4 1-3, Aspasia 1-Orion 3 vervallen,
Scarabee 1 -Leython 61-3, NOVO 6-Liusna
3 3-0.
Derde klas B: GGV1-VCS 3 3-0, Utopia 3-
VCS 2 0-3, InUpGo 3-WW 2 2-2, RW 3-
Blok 77 3 3-1, LUSV 4-NOVO 5 3-1, DAC
6-TOI 1 1-3
Derde klas C: SKC 2-GGV 2 3-0, üusna 4-
Scarabee 2 3-1Setumup 2-Aspasia 2 2-2,
WW 3-S 70 2 2-2, Utopia 2-R«3. veld 5 3-1
Drachten. Kwalificatietoernooi WK,
laatste dag: Nederland - Canada 10-11 (4-
2 2-2 2-2 2-5). Eindstand 1. Canada 2-4
(16-14), 2 Nederland 2-2 (22-19), 3 Mexi
co 2-0 (12-17). Canada gekwalificeerd voor
WK in Perth.
Belgrado (Joe), Finale Europa Cup II,
eerste wedstrijd: Partizan Belgrado (Joe)
- AZC Alphen (Ned) 13-7 (1-1 5-3 3-1 4-2)
Mannen eerste klasse: Neptunes Arn
hem-Losser 7-3, De Gouwe-Het Y 17-5,
Merwede-De Ham 8-4, LZ'86-ZPB 5-5,
ZPA-HZ/ZIAN 13-6. ZCG-UZSC 7-7
Aalsmeer
Hellas
SEW
Quintus
5-9 UVG
5-9 Foreholte
5-6 VZV
5-8 Tachos
5-6 OSC
5-5 N.loc
5-0
Merwede
Mannen OeGouwe
Eerste divisie B: Somas/Activia-Tomado
3-1, Leylhon-BCS/Comp. Service/DS 3-0, f
Sliedrecht Sp.-NashuaA/CG 2 3-0, Geva-
m.j/WC-CoCASA 3-2, Vrevok-Radius 0-3, ZPA
Camp/Linne-Rijnmond 3-0.
3-6 Neptunes
3-6 HetY
3-5 HZ/ZIAN
2-3 LZ 86
3-3 De Ham
3-3 Losser
2-2
Radius 4-12 VoCASA 4-6
Leython 4-10 Activia 4-5
Tornado 4- 7 Linne 4-5
Sliedrecht 4- 7 BCS/Comp. 4-4
Rijnmond 4- 6 Vrevok 4-3
WC 4- 6 Nashua/VCG 2 4-2
Tweede divisie B: Vollkei-Brezan/SSS 2-
3, Piet Zoomers/DA 2-US 3-1, Voiendam-
NOVO 0-3, Madioe-Compaen 1-3, WM
'63-VCW 0-3, Utrecht-Deltalloyd/AMVJ 2 3-
1.
Brezan/SSS 4-11 NOVO 4-6
Compaen 3- 9 Deitall./AMVJ 2 4-4
P Zoo /DA 2 4-9 Vollkei 4-3
VCW 3- 6 US 2-0
Madioe 4- 6 WM '63 3-0
Utrecht 4- 6 Volendam 4-(-3)
Derde divisie E: Inter Amicos-Sille/Jupiter
3-1, Alhdes-Leython 2 3-0, Skama-Thor 0-
3, DOS-VS Haag 3-1, Riva/Rijswijk-Gemi-
ni/K 0-3.
Gemini/K 4-12 Inter Amicos 4-5
Alhdes 4-12 DOS 4-4
Radius 2 3-6 Skania 4-4
Thor 3- 6 Rijnmond 3 3-3
Jupiter 4- 5 Riva 3-2
Leython 2 4- 5 VS Haag 4-2
Promotieklas A: RW 1-VOY 1 3-1, Ren-
tokil-ZVH 3-IJsselvogels 1 3-2, CVB Bank-
Be Fair 1-Leython 3 3-0, Agon 1-Kalmko 1
3-0, Skama 2-VCS 1 3-2, Riva/Rijswi|k 2-
Radius 3 3-0.
RW 4-12 Agon 4-6
ZVH 3 4-11 VCS 4-6
Be Fair 4-10 IJsselvogels 3-4
Riva 3- 9 Kalinko 4-0
Radius 3 4-7 Leython 3 4-0
Skania 2 4-7 VOY 4-0
Promotieklas B: Netwerk 1 -Graficon-Do-
nar 1 3-1Super-Spanning 2201-Oikos/S 1
3-2, Thor 2-Zovoc 2 0-3, DVC 1 -DOS 33-1,
GSC 1-Riva/Ri|swijk 3 3-1, Forum/Jodan
Boys 1 -Gemmi-Kangeroes 2 3-0.
DVC 4-12 Jodan Boys 2-4
Netwerk 4- 9 Gemini/K 2 4-4
Oikos 3- 7 Riva 3 4-3
Zovoc 2 4-7 Donar 3-2
GSC 4- 6 DOS 3 3-1
Spanning 4- 6 Thor 2 3-1
Eerste klas: RW 2-Aart veen 1 1-3, Lius-
na 1-GrafiCOn 2 2-2, SKC 1-Or.on 1 1-3,
Rid veld 1 -Gemmi/K 3 1-3, DAC 3-DAC 2
2-2, NOVO 2-LUSV 1 1-3.
Orion 1 4-8 Graficon 2 3-2
LUSV 1 4-0 NOVO 2 4-2
Aarl veen 1 4-7 SKC 1 4-1
DAC 2 4-7 Liusna 1 4-1
DAC 3 3-4 RW 2 3-0
Gemini/ 3 4-4 Rid.veld 1 3-0
Tweede klas A VCO 1-VCS 2 2-2, Valken
1-Aspasia 1 1-3. InUpGo 1-DVO 1 2-2.
WW 1-WVC 1 2-2. Leython 5-DVO 2 1-3,
Rid.veld 2-Utopia 2 3-1.
Tweede klas B: TOI 1-RkJ veld 3 3-0, Rid
veld 4-Utopia 1 vervallen, NOVO 3-Leython
4 1-3, üusna 2-MVKV 1 0-3, Graficon 3-
LUSV 2 2-2, Scarabee 1-Utopia 1 1-3.
Derde klas A: DVO 4-LPSV13-1, LUSV 3-
5 70 1 0-3, Leython 6-Blok 77 2 vervallen,
Setumup 1 -Utopia 3 3-0, Graficon 4-SKC 4
Derde klas B: VCS 3-VCO 2 3-1, Leython
7-SKC 2 1-3, Orion 2-üusna 3 0-3, Scara
bee 1 -Salvo 1 vervallen, WVC 2-NOVO 4 3-
0, DAC 4-Meerburg 1 0-3. Rid. vekJ 4-Satvo
1 geen scheidy.
Derde klas C: Meerburg 2-Gemmi/K 4 0-3,
GGV 1 -TOI 2 3-1, InUpGo 2-RW 4 0-3,
VCS 4-DAC 5 1-3, SKC 3-Orion 3 3-0, As-
pasia 2-Blok 77 10-3
Vrouwen
Derde divisie E: Nokia/VTC 3-Zovoc 1-3,
Tonegido/Voorb 3-CVB Bank/Be 3-0, Sille-
/Jupiter-VS Haag 3-2, Nivoc-SVC 0-3,
Utrecht 2-Riva/R.|Swi|k 2 3-1.
PROFS, Lunel (Fra). Finale Wereldbe
ker-cyclus, individuele tijdrit: 1. Breukmk
(Ned) 50 km in 1.02.48 (gem. snelheid:
47,770 km/u), 2. Rommger (Zwi) 0.34, 3.
Echave (Spa) 0.41, 4. Van Lancker (Bel)
1 06, 5. Mottet (Fra) 1 20, 6. Bauer (Can)
I.29, 7. Sórensen (Den) 1.43, 8. Bugno
(Ita) 1.56. 9 Lejarreta (Spa) 2.08,10. Van
der Poel (Ned) 2 16, 11 Wegmutler (Zwi)
2 22, 12. Delion (Fra) 2.29, 13. Ballermi
(Ita) 2.31, 14 Fondnest (Ita) 2.37, 15. Cri-
quielion (Bel) 2.30, 16. Kelly (Ier) 2 55, 17.
Dhaenens (Bel) 312, 18 Chiappucci (Ita)
4 05.19. en laatsie Millar (GBr) 4.41
Eindstand wereldbeker: 1Bugno 133 pun
ten, 2. Dhaenens 99,3. Kelly 94,4. Ballermi
89, 5. Delion 82, 15. Van der Poel 49, 20.
Talen (Ned) 39.
Eindstand wereldbeker ploegen: 1. PDM
92, 2. Helvetia 77, 3. Panasonic 59, 4.
Ariostea en Wemmann 52,6. Chateau d'Ax
39, overige Nederlandse ploegen: 12. TVM
en Buckler 26.
Barcelona. Klimkoers Montjuich. Rit In
lijn: 1Van Lancker (Bel) 24,2 km in 44 12,
2. Gaston (Spa) 0.03,3 Laguia (Spa) 0.07,
4. Echave (Spa) 0.08, 5. Uach (Spa) z.t.,
II. Breukmk (Ned) 0.27.
Tijdrit 1 Lejarreta 7,7 km in 14.32. 2.
Echave 0.11. 3. Uach z.t.. 4, Gaston 0.12,
5. Van Lancker 0 14. 8. Breukmk 0.40
Eindklassement 1Lejarreta 58.62. 2 Van
Lancker 0.06, 3. Gaston 0.07, 4. Echave
0.11, 5. Uach 0.11, 6. Rommger 0.34, 7
Breukink 0.59.
AMATEURS, Veldritten, Oirschot: 1 Der
Kinderen (Schijndel) 1 07.45, 2. Kuyper
(Tilburg) 0.10, 3. Van Bijnen (Gemonde)
0.28, 4. Burgers (Moergestel) 1.10, 5. Van
Beek (St. Michielsgestel) 1.25.
Drachten: 1. Nagengast (Hoogeveen)
50.06, 2. Gjaltema (Drachten) 0.32, 3. Van
Bijnen (Gemonde) 0.35, 4. Spoelmans
(Koudum) 0.55, 5. Krijger (Bilthoven) 1.01
ZAALHANDBAL
Vrouwen Eredivisie: Niloc-SEW 17-20,
Tachos-PSV 13-19, Oumtus-UVG 22-13,
V en L.-Hellas 15-16, VZV-OSC14-15. Fo-
reholte-Aatsmeer 17-23
Vrouwen Twecdo Divisie: Foregone 2-
EMM 7-31. internos-Snelwiek 17-16. HVS-
Actief 9-5. Terneuzen-Hercules 14-11. Sa-
tumus-Heiias 214-11 Vrouwen Derde Di
visie: WIK-Treflers 11-13. DSO-Otympia
72 4-6. Oumtus-UVG 2 14-9, DWS 2-Her-
mes2 7-14, Verburch-V elC 19-14
Mannen Tweede Divisie: WlK-EMM 22-
17, lntemos-EDH2 25-19, Ammo-Satumus
10-18, DWS-DES 7217-17, Tachos 2-Hel-'
las 2 28-17.
Mannen Derde Divisie: Rijnslreek-Tref-
fers 25-10, Atomium-Snelwiek 20-20, EHC-
Actief R.) 17-21, Velo-Hermes 2 18-15,
Wmgs-V. etC. 13-18.
SPEEDO VOORRONDE
NZ4PC 100 meter schoolslag Wietske
Peelers 1.58,7. Dagmar van Gerven
1 55,6, Robbm Haasnoot 2.06,3.
Sassenheim 100 meter schoolslag Bar
bara Wienng 2.01,5.
100 meter vrije slag Eime Blokker 1.21,9,
Jeiie Miedema 1.19,4.
50 meter vlinderslag Barbara Wienng
1 03,4, Mirjam Kleyn 0.51,7
100 meter rugslag Elme Blokker 1.36,6.
400 meter vrije slag Jelle Miedema
6 10,4.
KatwijkCOLUMBIAAN 100 meter
schoolislag Brigit van Dam 2.01,5, Eime
Wailaarl 1.54.4, Quinna Schetter 1.53,0,
Walter Warmerdam 1 55,4.
100 meter vrije slag Jaqueime Zwetsloot
1.29,1 Judith Warmerdam 1.24,9, Folkert
Reitsma 1 30,9, Gideon Paauw 1 36.5
200 meter wisselslag Marjoiijn Speel
3.59,1, Marieke de Jong 3.25,2, Wouter
van der Pol 3.52,1.
50 meter vlinderslag Ouirina Schetter
1 02,1, Bermce van Wissen 1.10,8, Walter
Warmerdam 1.07,7, Peter Kortekaas
044.0.
100 meter rugslag Judith Witteman
1.52.7, Judith Warmerdam 1.38,5.
Noordwijkerhout 100 meter vrije slag
Robbert Kloos 1,14,2, 400 meter vrije slag
5.52,5.
Zijl/LGB 100 meter schoolslag Joleen
van Essen 1.58,1, Erno Schoop 2.01,4,
Twan Marlijn 2.04,3 Sven Meyers 1.49,7
100 meter vrije slag Femke de Geus
1.17.8, Brenda ündhout 1.12.2
200 meter wisselslag Madeion Strijk
4.11,1, Ingrid Petiet 3,59,1, Arjen van der
Meyden 3 34,9. Milam Verhoop 3.21,8,
Jeroen Spnnkhuizen 3.28,6.
50 meter vlinderslag Joleen Essen
0 55,4, Twan Marlijn 1.00,1, Sven Meyers
0 52,4 Erno Schoop o 56,4.
100 meter rugslag Femke de Geus
128,9.
LZ 1886 100 meter schoolslag Frederike
van der Kooi 2.01,1, Armen Hakverdiari
1.59,7.
100 meter vrije slag Mariska Slats 1.33,7,
Natalie Zwetsloot 1.24,8, Monique Cha-
odron 1.22,9, Marielle Kraan 1.19,1, Mi
chelle van Deursen 1.22,8, Kim Bouw
meester 1.16,0, Rosan Bakker 1.16,1Mar
tin Koole 1 23,1, Krijn Fieret 1.23,5, Patrick
Kraan 1.19,2, Jeroen van der Burg 1.27,8,
Robert van Vuuren 1.21.8, Gregorie Nieu-
wenhuijs 1.17,1, Arjan Pont 1.14,9, Bart
Vermeulen 1.17,5.
200 meter wisselslag Femke Zuijdwijk
3 38.7, Simone van Duyvenbode 3.42,1.,
Mark Klous 3.40,2, Peter van der Kamp
3.26,7, Jeroen de Keyzer 3,23,8.
100 meter rugslag Mariska Slats 1.42,1,
Michelle van Deursen 1.33,8, Kim Bouw
meester 1.34,5, Rosan Bakker 1.30,1
400 meter vrije slag Patrick Kraari 6.01,1,
Robert van Vuuren 6.30,1, Jeroen van der
Burg 6.39,5, Krijn Fieret 6.09,4, Gregorie
Nieuwenhuijs 5.53,9, Martij Koole 6.31,1,
Bart Vermeulen 6 12,1.
AGENDA
Vanavond
EERSTE DIVISIE: IFD Asbitondak - FV
TWEEDE DIVISIE De Rozet - Martin CervJ
trum (20.30 uur). Necom JSB, Frans Maas»
-COAL
HOOFDKLASSE: Eigeman - Migor
Woensdag
EERSTE DIVISIE: Alter Boys - Brezan, Bax»
- Scagha (20.00 uur)
TWEEDE DIVISIE THB Boys - Boerenburg'
(20.30 uur), HMSH - Rovedo
HOOFDKLASSE Noordwijk - Jan de Kuy
per. Stool - RGC, Lugdunum - VanGoozen.t
Bram Snackbar Wally Sport
Vrijdag
EERSTE DIVISIE All Inn Stars - AV Jan III,
Rex - Cevgrbo, Nordstar - Hoomsche Veer-
Zovoc
4-12 Be Fair 4-6
4- 9 Utrecht 2 4-5
Riva 4- 8 VS Haag 4-4
TonegKJo/V 3 4-8 Jupiter 4-2
AV '4 3-7 Nivoc 4-1
Gemini/K 3- 7 Nokia/VTC 3 4-0
Promobeklas A: Zovoc 2-DVC 1 0-3,
RentokiUZVH 2-Oikos/S 1 1-3. NOVO 1-
Leylhon 1 0-3, Radius 2-Ridderveld 1 uitge
steld, Riva/Ri|Swi|k 3-Veto 1 3-2.
WM OjnouX
clot TWjn. bilt cpi-n
diaJhtt ïu/&a.'Dmit k. ik ook
■niet rnttx
<2#\ vaJtrty
thoo«A/, fa.etiKo&l,
3 c&vid&n, UTK
3 U* -imw.faJt, fn t/r,
Het doel van het Diabetes
Fonds Nederland is om
Anouks wens in vervulling
te laten goon. Doorvoor is
wetenschoppeli|k onder
zoek en dus ook geld
nodig! Met uw steun
wordt de wens von Anouk
en al die ondere
300.000 diabeten
ééns werkelijkheid.
Diabetes (suikerziekte! is
nog steeds niet te
genezen en kan lot
ernstige complicaties
GIROREKENING 5766
t.n.v. DEN, AMERSFOORT
DVC
Layihon
Gemim 2
0»kOS
R-dderveld
WW
4-12 ZVH 2
4-12 Riva 3
3- 8 Veto
3- 8 NOVO
3- 6 Radius 2
2- 3 Zovoc 2