'Ze zijn binnen twee weken al moe Rentree Thijssen geeft Vitesse hoop AflltDIjjJiJJN Spoo£TV Aston Villa-Inter: eerste EC-kraker Naunini denkt aan terugkeer Japanse volleyballers bang voor Nederland DINSDAG 23 OKTOBER 1990 SPORT PAGINA 15 ARNHEM (GPD)- Voor Vitesse-trainer Bert Jacobs was het zater dagavond zo klaar als een klontje. De wederopstanding van zijn ploeg in de uitwedstrijd tegen FC Twente (0-2) had veel, zo niet al les, te maken met de rentree van Frans Thijssen. „De kernzaak was Thijssen", oordeelde de oefenmeester na afloop. „Hij gaf het team rust en vertrouwen. Ik ben heel erg blij dat hij er woensdag in de Europacup-wedstrijd tegen Dundee United bij is". De 38-jarige Maldenaar blijkt nog eventjes uitgesteld. De blessure altijd de toonzetter te zijn bij Vites- was dan weliswaar geheeld, condi- se. Zodra Thijssen zijn partijtje tioneel voelde hij zich nog lang niet meeblaast, gebeurt er wat op het honderd procent. „Ik was er eigen- veld en met Vitesse. Vorig seizoen lijk nog niet klaar voor. Ik had liever was zijn inbreng al bijna onontbeer- nog drie, vier weken gehad om de lijk, in de huidige jaargang lijkt dat boel rustig op te bouwen, maar de niet anders te worden. De cijfers ploeg zat een beetje in de put. Kijk zijn wat dat betreft veelzeggend. De als de resultaten de afgelopen we- vrije verdediger ontbrak dit seizoen acht weken achtereen als gevolg van een hardnekkige blessure aan zijn rechterachillespees, hetgeen re sulteerde in matige vertoningen van Vitesse. De Arnhemmers ver speelden in zes competitieduels maar liefst acht punten. Zaterdag- vond maakte de technicus zijn her ken niet zo slecht waren geweest, dan had ik op mijn gemakje terug kunnen komen. Dan was er minder druk geweest. Dan was ik niet elke dag achterna gehold en had men mij niet steeds gevraagd hoe het ging". Thijssen wordt gekoesterd als een kostbaar sieraad. Het draait bij Vitesse om de 38-jarige kap- en optreden en prompt won Vitesse draaikoning. Het is een even bijzon- weer eens. Volgens ingewijden be trof het hier geen toeval. „De verlie zende partijen met Thijssen in de ploeg zijn op de vingers van één hand te tellen", aldus de Vitesse- trainer. Zalvende werking Volgens Jacobs ging zaterdag al leen al van Thijssens aanwezigheid een zalvende werking uit. „Hij zorg de voor meer vertrouwen binnen het elftal. Het straalde af op zijn me de-spelers. Dat merkte ik vooraf al aan de jongens. En psychologische elementen tellen ook mee. Daar naast werd door zijn terugkeer de lengte-as (Thijssen als vrije verdedi ger en John van den Brom als cen trale middenvelder) in ere hersteld. Als Thijssen speelt kan Van den Brom achter de spitsen spelen en dus beter functioneren". Als het aan Thijssen zelf had gele gen, had hij zijn come-back nog Drie Nederlandse wielrenners in finale wereldbeker PARIJS (AFP) - Drie Nederlandse beroepswielrenners hebben zich geplaatst voor de finale van de strijd om de wereldbeker, een individuele tijdrit over 50 kilometer, die zater dag in de buurt van Lunel (Frank rijk) wordt gehouden. Adri van der Poel, Eric Breukink en John Talen ontmoeten in de rit tegen de klok in Frankrijk 20 coureurs. Bij de tijdrit in Lunel, de eerste keer dat er een echte finale wordt verreden in de strijd om de wereld beker, behoort Breukink tot de fa vorieten. De deelnemerslijst in Frankrijk bestaat uit de winnaars van de elf wereldbeker-wedstrij den, de wereldkampioen en de eer ste tien van het wereldbeker-klasse ment. Van de gekwalificeerde rijders hebben de Amerikaan Greg Le- Mond, de Spanjaard Miguel Indu- rain en de Belg Eddy Planckaert af gezegd. De deelnemers zijn: Bugno (Ita), Argentin (Ita), Van Lancker (Bel), Van der Poel (Ned), Mottet (Fra), Ballerini (Ita), Sörensen (Den), De lion (Zwi), Dhaenens (Bel), Kelly (Ier), Chiappucci (Ita), Wegmüller (Zwi), Fondriest (Ita), Lejarreta (Spa), Rominger (Zwi), Breukink (Ned), Bauer (Can), Echave (Spa), Kappes (Dui), Criquielion (Bel), Ta len (Ned), Millar (GBr) en Roosen (Bel). der als beangstigend gegeven. „Aan de ene kant is het leuk", stelt Thijs sen zelf, „maar aan de andere kant zeg ik: Vitesse moet ook een keer zonder mij verder". Thijssen heeft immers niet het eeuwige voetballeven. Hij heeft de afspraak met de club dat hij dit sei zoen nog afmaakt om vervolgens definitief het trainersvak ïA te gaan. Na ruim 20 jaar profvoetbal, dat hem langs NEC, Twente, Ipswich Town. Vancouver Whitecaps. Not- Gijs Steinmann flinksen Fred van der Hoorn zijn even terug in Nederland. Met Dundee United bereiden zij zich voor op het Europacup-duel tegen het Arnhemse Vitesse. (foto anp) tingham Forest, Fortuna Sittard, FC Groningen en Vitesse voerde, zet hij er dan een punt achter. „Als ik stop, moet er een zelfde soort spe ler voor terugkomen", meent de veertienvoudig international. „In Nederland kan ik die niet één-twee- drie vinden. De laatste weken wordt bij ons de naam van Gerrit Plomp (Fevenoord, red) genoemd, maar ik heb hem al een hele tijd niet zien spelen, dus ik kan moeilijk over hem oordelen". Jacobs: „Dat Vitesse in grote ma te van hem afhankelijk is, getuigt meer van zijn kwaliteiten dan van MILAAN (GPD) De terugkeer van de Engelse clubs in de Euro pa Cup levert morgen de eerste kraker van dit seizoen op: Aston Villa-Inter. De Italiaanse trainer Giovanni Trapattoni reageerde zeer verheugd toen zijn club aan Villa werd gekoppeld in de twee de ronde van de UEFA-Cup: „Vijf jaar lang is in beide landen naar een dergelijke wedstrijd uitgeke ken. De Italiaanse clubs hebben in de afgelopen jaren veel succes sen geboekt, maar door de terug keer van de Engelse clubs hebben de Europa Cups weer hun oude status terug. Daarom stond Aston Villa bovenaan op mijn verlang lijstje voor dit seizoen, al vind ik het jammer dat we nu al tegen el kaar moeten spelen". De eerste Engels-Italiaanse confrontatie sinds het Heizel-dra- ma roept in beide kampen herin neringen op aan die avond in Brussel. „Zelfs nu het al vijf jaar geleden is, doet het nog steeds pijn", aldus Trapattoni. die in dienst van Juventus die avond zeer bewust meemaakte. „Na tuurlijk denk ik nog vaak aan de families van de slachtoffers en het leed dat hen is aangedaan. Maar aan de andere kant ben ik blij dat de ban op de Engelse clubs einde lijk is opgeheven. Ze horen im mers bij de Europa Cup". Trapattoni staat nu weer aan het hoofd van een door een WK zeer hoog aangeschreven elftal. De drie Duitse wereldkampioe nen en de vijf Italiaanse interna tionals hebben het dit jaar onder andere tot doel gesteld om inter nationaal niet voor de winter op een zijspoor te wórden gezet. In de afgelopen vier seizoenen ver dween Inter telkens te vroeg van het toneel, terwijl de erfvijand AC Milan juist goede sier maakte in het buitenland. Inter wacht nog langer dan Real Madrid op een nieuwe Europa Cup. Aston Villa teert op een veel recenter verle den. In 1982 won de club tot ie ders verbazing in Rotterdam de Europa Cup I. Van dat team spe len er nog twee bij Villa. Doelman Nigel Spink, als invaller de held van de finale tegen Bayem, en middenvelder Gordon Cowans, die twee jaar voor Bari uitkwam. De vedette van de Engelse club is WK-stor David Platt, die graag re vanche neemt op het Duitse trio vanwege de strafschoppen-ne derlaag. Na de troostfinale liep hij samen met doelman Walter Zen- ga de vredelievende ereronde. „Het wordt een sportief weerzien, met hopelijk twee mooie wed strijden", aldus de spelbepaler. „Happy days are here again", zul len de Villa-fans bij de aftrap zin gen en dit keer heeft de tekst een dubbele betekenis. de zwakte van de rest van de spe lers. We zullen er aan moeten wen nen dat hij er een keer niet meer bij is. Maar elke wedstrijd die hij nu nog meespeelt is meegenomen". Zolang zijn gestel het nog toelaat, zal hij dit seizoen nog op de Neder landse velden te bewonderen zijn. Woensdag maakt Thijssen zijn op wachting in de Europa Cup. Het be reiken van Europees voetbal deed hem vorig jaar besluiten er nog een jaartje aan vast te knopen. In de tweede ronde van het Uefa Cup toernooi wacht nu het Schotse Dun dee United. Het wordt zijn 48e Europacupwedstrijd. „Het wordt niet gemakkelijk, maar het zelfver trouwen is na die overwinning te gen Twente weer terug. Dat is be langrijk. Wat mezelf betreft, bete kent het dat ik aan drie wedstrijden in een week tijd kom. Wel wat veel als je zolang afwezig bent geweest, maar ach zolang je wint, voel je die vermoeidheid niet". Tv-presentator Mart Smects hééft er de laatste tijd kennelijk wat moeite mee dat de wereld met be ter in elkaar zit dan-ie zit. Bij twee gelegenheden, vrij kort na el kaar. gafhij daar blijk van. Onlangs voelde hij in Sport Stu dio Anton Geesink aan de tand in diens functie van lid van het In ternationaal Olympisch Comité. Smeets wenste precies te weten hoe het nu kon gebeuren dat At lanta de organisatie van de Olympische Spelen 1996 had ge kregen. terwijl in zijn ogen ieder weldenkend mens toch mocht ver wachten dat het IOC voor Athene had gekozen, omdat de Spelen daar in 1896 hun wedergeboorte hadden beleefd. Zon eeuwfeest, daar kon je toch niet omheen. Hebben lOC-leden geen gevoel, vroeg Smeets met ogen als kop lampen aan Geesink. Waf een bakvissen-vraag, dacht ik. Ga nu eens na: Atlanta had de belofte ge daan dat alle deelnemers aan de Spelen van 1996 gratis reis en ver blijf zouden krijgen. Dat betekent voor sporters van arme landen dat ze in groten getale naar At lanta toe kunnen. En voor andere landen houdt het in dat er straks geld beschikbaar komt om nog meer officials uit te zenden dan tot dusver al het geval was. Als je nu de keus hebt tussen een bom duiten en het gevolg geven aan een romantische gedachte, wat gebeurt er dan in deze profa ne wereld? Precies. IOC-leden zijn ook maar mensen, die moeten thuis af en toe met cadeaus komen aanzetten. Smeets wil dat de wereld mooi er is dan ze ooit zal zijn. Zondagavond deed zich in Stu dio Sport weer zoiets voor. Kees Jansma ondervroeg M.J. ran Rooijcn, voorzitter van de sectie betaald voetbal, over het feit dat het accountantskantoor waartoe Van Rooijen behoort, de nieuwe sponsor van Oranje is geworden. Dat schijnt hier en daar in den lande nogal wat bevreemding en irritatie te hebben gewekt. Echt begrijpen doe ik dat niet, trant trie wil er nu in hemelsnaam zijn centen kwijt aan dat lamgeslagen zwikje. Maar aUa. De vraag was of het hier een ge val van verstrengeling van belan gen betrof. Oh, nee, duizend maal nee, betoogde Van Rooijen. Hij had er zich in het geheel niet mee bemoeid. Ach, kom nou toch M.J. van Rooijen, maak dat de kat wijs. Dat hij niet aan de onder handelingstafel heeft gezeten, tegt natuurlijk niets. Er zijn vele manieren om zaken als deze naar je hand te zetten. Ter wille van de zuiverheid had Van Rooijcn of zijn accountants kantoor buiten de deur moeten houden of zelf moeten aftreden. Maar ja. hoe gaan die dingen t deze beduimelde irereld? Precies Aan het eind ran de discussie stelde Smeets aan Van Rooijen die prachtige, bijna hemels klinkende vraag: vindt u het ethisch wel ver antwoord? Proef die vraag op je tong en be denk dan trie er in de 36 jaar van het bestaan van het betaald voet bal in dat sectiebestuur hebben gezeten, ijdeltuiten, baantjesja gers, rommelaars, manipulators en marchandeurs. Er zullen ook wel eens fatsoenlijke mensen bij zijn geweest, maar over het alge meen wekten ze de indruk nako melingen van louche paarden handelaren te zijn. Betaald voetbal en ethiek. Die twee dingen kunnen niet door eén deur Wie maar eren ethisch be vlogen is, gaat niet in het bestuur betaald voetbal zitten. Wat-o-wat wilde Smeets dan met zijn vraag bereiken? Har Meyer Veel eerder dan verwacht is het interim-bestuur van ASC met de kandidaat voor het voorzitter schap op de proppen gekomen de Leidse huisarts Har Meyer. Hij moet de in een zu-are crisis ge raakte roodzwarte club uit de nes ten halen. Bepaald geen slechte keus. deze tamelijk rechtse medi cijnman. Gezocht werd een 'slag vaardige maar ook flexibele fi guur' en dat is Meyer zeker weL Als je maar stevig genoeg op hem inpraat, tri! hij nog toel eens naar je luisteren. Verder is het een ge- zelligheidsdier en dat moet je bij ASC ook zijn anders krijg je daar niets voor elkaar. Meyer maakte naam in de Leid se ten nisgemeenschap. Als speler van Unicum had hij altijd een wat bloedarmoedige backhand, maar als voorzitter maakte hij (samen met een stel prima be stuursleden) ran deze ooit tame lijk gezapiae roomse vereniging de toonaangevende tennisclub ran Leiden. Toch voorzie ik ook grote pro blemen voor Meyer, zijn karakter kennend. Bij Unicum bespeelde hij de commercie heel listig, trant hij is daar bepaald niet nes ran. Reken er maar op dat het veld van ASC. nu nog maagdelijk blank, straks vol reclameborden zal staan. En het is ook iemand die halfzachtheid en slapjanussenj haat. Er zullen dus prestaties moeten worden geleverd. Het is nu maar de vraag of zekere clans bij de roodzwarten hel zo op prijs stellen dat hij de club de 20ste eeuw wil inloodsen Nee, Meyer, je krijgt nog heel wat voor je kiezen. RUUD PAAUW Grootmeesters nemen nog maar een dagje rust NEW YORK (GPD) Tot grote teleurstelling van het talrij ke publiek is de vijfde matchpartij tussen wereldkampioen Gary Kasparov en zijn uitdager Anatoly Karpov gister avond zonder veel spanning in remise geëindigd. Van onze schaakmedewerker Hans Bouwmeester Wie zich eind vorige week een reisje de spanningen van de vorige partij- naar New York permitteerde, heeft en de spelers hebben aangegrepen, reden om ontevreden te zijn. Vier dagen werd er niet gespeeld, want Dit werd ook m het duel van gister- ook Kasparov gunde zich, geheel avond overduidelijk. Karpov zag onverwacht, twee rustdagen. „Waar zich reeds bij de zevende zet gecon- FLORENCE (SID) - Aletsandro Nannim hoopt in 1992 zijn come back in de formule 1 te maken. Die Wens sprak dc Italiaanse autocou reur maandag uit bij het verlaten van het Careggio-ziekenhuis in Flo rence waar hij tien dagen geleden na een ongeluk met een helikopter werd opgenomen. Nanmni verloor bij het ongeval het onderste deel van zijn rechter arm. Tijdens een tien uur durende operatie werd het lichaamsdeel weer aangenaaid. Volgens de artsen is de doorbloeding weer normaal en kan de Italiaan over een maand met therapie en trainingen beginnen. gaan we heen", zo sprak de stokou- fronteerd met een onbekend verde- deNajdorf, „twee jonge door de wol digingssvsteem en zoiets is in de VOETBAL - SW stopt voorlopig met het spelen van wedstrijden op. de zaterdagavond. De drie komen- j ue najuun, „iweejonge aoor ae woi uignigasjraiccm en ^uieis is m ue de thuiswedstnj g geverfde topspelers zijn er binnen studeerkamer altijd gemakkelijker eenvolgens NEC op 28 oktober twee weRen mQe yan Zoiets wag te behandelen dan in de december! »n& Sebruike.uk' middag in De Kuip gespeeld. BRASILIA (ANP) - Het loopt de Japanse volleyballers dun door de broek als ze tegenover hun grote, krachtige Nederlandse col lega's staan. Bijna liepen ze dit jaar een sportief trauma op na vijf kansloze nederlagen binnen twee maanden. Via Japan probeert Nederland vandaag de doelstelling tijdens de wereldtitelstrijd in Brazilië te bereiken: een plaats bij de beste acht. Tijdens het B-WK van april in Japan, voordat de Japanners Nederland voor het eerst dit jaar zouden ontmoeten, volgden de Nederlanders de slotfase van de training van de toekomstige te genstanders. De inwoners van het Verre Oosten dachten te impone ren door gillend te smashen, tot halfhoog de zaal. Oranje lachte smakelijk om het „gestuntel" en sloeg de ballen even later, voor het oog van de afgeblufte thuis- spelers, tot het plafond. Volgens bondscoach Harry Brokking was het daarom, dat de Japanners gisteren de training van Nederland niet wilden zien. Ze bleven braaf in de kleedka mer, wachtend op hun trainings beurt. Normaal gesproken verliest Ja pan vandaag voor de zesde keer van Nederland, dat in de huidige samenstelling nog nooit tegen Ja pan heeft gespeeld. De Aziaten, In elk geval zag hjj ervan af om Al met al is het wel duidelijk hoe scherpe complicaties te ontkete nen, want die zou zijn illustere te genstander wel eens voorbereid kunnen hebben. Bovendien, er is nog een lange weg te gaan en er is geen reden om in dit stadium grote risico's te nemen. Een dergelijk openingsprobleem is een leuk kar wei voor de secondanten. Ze zoeken het maar uit en de volgende partij zien we wel verder. Met het publiek en met zijn verslaggevers hoeft een schaakmeester in dergelijke om standigheden immers geen reke ning te houden goede verdedigers, proberen de aansluiting met de Europeanen te herstellen, door op zoek te gaan naar lange, sterke spelers, een zeldzaam slag volk in het land van de rijzende zon. De langste in Brasilia. Otake, meet 2,06 meter. Minami junior, zoon van de bondscoach, en Ka- geyama zijn precies twee meter. Bluffer Ronald Zoodsma noemde Kageyama destijds een werphen gel. die hij wel even zou breken. De „nieuwe" Japanners mogen lang zijn, maar allerminst stevig gebouwd en minder atletisch. Ot ake weegt 85 kilogram, niet te ver gelijken met de 102 van de onge veer even grote Edwin Benne. Coach Minami troost zich met de gedachte dat Zoodsma. Gra- bert en Blangé inmiddels verdwe nen zijn. „Misschien gaat het nu beter put hij hoop. Collega Brokking: „Het is aan ons die meteen de kop in te drukken" Het is de bedoeling dat Neder land vandaag ruim een uur blijft hakken, zoals Ron Zwerver het uitdrukt. „Als wij agressief zijn, worden ze bang en gaan ze la chen". zegt hij. „En als de Japan ners gaan lachen, is het afgelopen met ze. Natuurlijk moeten we zelf steeds negentig, vijfennegentig procent zijn. Tachtig is te weinig. De Japanners zijn natuurlijk niet achterlijk, ze kunnen perfect vol leybal spelen". A. Karpov Zwart: G. Kas- 5e matchpartij, New York 1990 Koningsindiscbe Partij 1. d4 Pf6 2. c4 g6 3. Pc3 Lg7 (Hij blijft zijn Koningsindier nog even trouw. Zullen we in de loop van de match ook nog andere zaken te zien krijgen?). 4. e4 d6 5 Pf3 0-0 6. Le2 e5 7. Le3 Tegen de tijd dat Karpov een hard gevecht wil. zal hij met 7. 0-0 Pc6 8. d5 moeten voortzetten). 7...Pa6(Verrassend. In de derde partij speelde Kasparov 7...De7 en hierop zal Karpov zijn plannen heb ben gebaseerd) 8.0-0 c6 9. dxe5 (Jammer! Het spel vervlakt hierna spoedig. De keus was overigens voor het bord uiterst moeilijk te bepalen. De ruil op d4 en de manoeuvre ...Pg4 hangen voort durend in de lucht en daarmee kan Kasparov de spanningen creeren die hij zal hebben geprepareerd Een paar voorbeelden: 9. h3 exd4 10. Pxd4 Te8 11. 13 Ph5 12. Tel Le5 Wereldkampioen Gary Kasparov doet met zwart zijn eerste tegenzet in de vijfde partij. Die eindigde in een bloedeloze remise. (fata af> met tegenspel over de zwarte vel den; 9 Tel Pg4 10. Lg5 05 11. Ld2 Db6 e\eneens met goed spel voor zwart. Misschien kan wit het best met 9. d5 voortzetten). 9 dxe5 10 Dxd8 Txd8 11 Tfdl Te8! (Natuurlijk. Onmiddellijke ruil zou de zwarte damevleugel kwets baar maken. Opgemerkt zij nog dat 11. Pxc5 Pxe4! niets zou hebben uit gehaald voot wit). 12. h3 Lf8( Wederom een goede verdedigingszet Het paard aan de rand kan nu via c5 worden omge- speeld Karpov heeft zijn geliefde duidelyke stelling bereikt, maar kans op voordeel zit er met in als zwart zich solide blijft opstellen. Kasparov laat zich ditmaal niet uit dagen). 13. Pd2 b6 (Nu is ook pion a7 vei lig en kan zwart zich gemakkelijk ontwikkelen) 14. a3 Pc5 15. b4 Pe6 16 Pb3 Lafi (Om na 17. b5 met 17...cxb5 18. cxb5 Lb7 te vervolgen) 17 H Ph5 18. Lf2 Ted8 19 Lfl Phf4 20 g3 Ph5 21 Kg2 f5 22. Tabl Tac8 (Zwart had nog 22...Lg7 kunnen proberen, maar na 23. c5 Lxfl+ 24. Kxfl Pd4 25. Pxd4 exd4 26 Pe2 staat wit zeker met slechter Thans verdwijnen de torens van het bord en dan is weldra dc aardigheid eraf). 23Txd8 Txd8 24 Tdl Txdl 25 Pxdl fxe4 26 fxe4 r5 27 bxc5 (Ze willen beiden van het karwei af zijn. Dat is in dit geval geen moeilijke op gave)! 27 Pxc5 28 Pxc5 Lxc5 29 Lxc5 bxc5 30 Pc3 PflB 31K13 Lb7 32 Ld3 K1B 33 h4 h6 34 Lc2 Ke7 35 La4 a6 36 Ke3 Remise, op voorstel van Karpov. Morgenavond wordt de zesde partij gespeeld en de algemene ver wachting is, dat Kasparov dan weer een fel gevecht zal ontketenen. Notatie voor diagram wit Kg2, Tbl, Tdl. Lfl. U2. Pb3, Pc3. a3. b4. c4. e4. f3. g3. h3 zwart Kg8. Tc8, Td8. La«. LIB. Pe«. Ph5, «7. b«, c6, e5. f5. g6. h7 17 00-17 30 EURO WK Roe*n 17 00-1B 00 Sportnel Oagracen 17 30-19 00 EURO US Co(»*ga Football UCLA-Anzona 18 00-20 00 Sportnet American Footbêi Marm-Notre Dan-.® 19 00-19 30 EURO Goats de ROOMB doelpunten u<1 da Spaanae voatbatoom- BM 19 20-20 00 Ned 2 Varonéca Sport 19 30-20 00 EURO Euroaportnew» 20 00-21 00 Sportnet Wereld RaBykam- poanscOappan >n San Remo. 20 00-21 00 EURO W^iranoan Ronda van Lombard-ia 20 00-22 00 Super Ultra Sport mei o a Skateboarden 20 30-21 00 BSC 1 A Ouesfaon o» Sport 2i" 00-22 00 EURO Tenrv* verxrf Féder- 10 00-12 00 Sportnet i 1130-12» EURO Autosport OP ven Japan voo* Formula I 12 00-13 00 Sportrv«i Th« Sports Shorn 1230-1300 EURO WK Roa-en 13 00-14 00 Sportn* Oagracen 13 00-14 00 EURO US Open Tl

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 15