Unieke tuin in Voorhout 9We kwamen net uit de desert waar alleen kamelen lopen Trawler overgedragen aan rederij LEIDEN/REGIO Plan voor Boerhaave-tuin loopt in de tonnen Het vooraanzicht van de tuin rond het Boerhaavehuis in Voorhout. Als de financien rond zijn, komt hier de eer ste classicistische tuin van Nederland. (foto wim Dijkman) Heraldiek M. Schelhaas houdt dinsdag 30 oktober een lezing in De Lakenhal onder de titel 'Heraldiek m Leiden'. De spreker is stadsarchivaris van Leiden en deskundig op hot gebied van genealogie en heral diek. De lezing begint om 20.15 uur Kerkkoor Het Leids Kerkkoor viert vrijdag 26 okto ber haar 15-jarig jubileum met een zang avond in de Bevrijdingskerk aan de Montgommerystraat m Zuid-West Het Advent Jongerenkoor uit Den Haag zingt ook enige liederen. Aanvang 20.00 uur. Moedig Voorwaarts Manego Moedig Voorwaarts houdt zon dag 28 oktober de jaarlijkse bazaar. De opbrengst is bedoeld voor de ruiterkam pen voor gehandicapten, die volgend jaar zomer worden gehouden. De bazaar duurt van 10.00 tot 16 00 uur in de mane ge aan de Wassenaarseweg 525 Postzegels De Leidse afdeling van de I.V. Philatica verzorgt op zaterdag 3 november een grote postzegelbeurs. Deze wordt ge houden in de kantine van de scholenge meenschap Dr. W A Visser 't Hooft aan de Kagerstraat 1. De beurs duurt van 10 00 tot 16.30 uur. Himalaya De bekende klimmer en fotograaf Robert Eckhardt uit Leiderdorp doet op maan dag 29 oktober verslag van bergexpedi- ties door de Himalya en Karakoram. Bij de verhalen worden dia's vertoond. De lezing wordt gehouden in de Kapelzaal van het K&O-gebouw aan de Oude Vest 45. Aanvang 20.15 uur. Bij K&O zijn ook kaarten te koop. Snuffelmarkt De Leidse Groenoordhallen zijn op zater dag 27 en zondag 28 oktober het toneel van de snuffelbeurs. De openinqstiiden Beurs Buurthuis Winnie Mandela aan de Trix Terwindtstraat houdt vrijdag 26 oktober weer de 'Van alles en nog wat-markt'. Hier worden tweedehands kinderkleding, speelgoed en kunstprodukten verkocht. De beurs duurt van 9.00 tot 11.30 uur Breng- en koopmarkt De Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen houdt op vrijdag 26 oktober een breng- en koopmarkt. Belangstellenden zijn welkom van 10.00 tot 13.30 uur in het verenigingsgebouw aan de Caecilia- straat 18. Inlichtingen onder tel. 765721. Hindoefeest De Stichting Surmamers Leiden viert het jaarlijkse Diwaliefeest (lichtenfeest) op vrijdag 26 oktober m Op Eigen Wieken aan het Valkenpad 3. Tijdens dit hindoe- feest wordt de overwinning van het goe de op het kwade gevierd De festiviteiten duren van 19.00 tot 24.00 uur. VOORHOUT - De eerste classicistische tuin van Ne derland komt in Voorhout. Rond het reeds gerestau reerde Boerhaavehuis aan de Kerkstraat komt een tuin, waarvan de vierkante vorm de basis vormt. Het is de be doeling huis en tuin als ze ventiende eeuwse eenheid te laten herleven. Het architec tenbureau Bosch en Slab bers uit Den Haag, gespecia liseerd in de opbouw van historische tuinen, heeft het project ontworpen. De eigenaar van het huis en de tuin, het bestuur van de hervormde-gere- formeerde Kerkgemeenschap Voorhout, heeft inmiddels inge stemd met het plan van de architec ten. Wel is uitdrukkelijk overeenge komen dat de renovatie van de tuin de kerkelijke gemeenschap geen cent gaat kosten. Het huis wordt sinds driehonderd jaar als pastorie gebruikt. De Stichting 'Het Boerhaave huis', die zowel het huis van de be roemde arts als het omliggende na tuurgebied beheert, is momenteel naarstig op zoek naar sponsors om de gelden voor de restauratie bij el kaar te krijgen. "Als we genoeg fi nanciële armslag hebben, beginnen we nog dit najaar. En waarom zou den grote nationale en internationa le bedrijven zich beperken tot de sponsoring van sportactiviteiten? De tijd is misschien wel rijp dat zij geld in onze tuin willen steken. We gaan natuurlijk ook de gemeente, de provincie en het rijk bestoken om ons een bijdrage te geven", ver telt voorzitter J. Zuilhof van de stichting. "De gemeente is ons tot nu toe altijd zeer gunstig gezind ge weest. We gaan verder overal lopen leuren en zeuren". Hoewel het nog niet exact vaststaat hoeveel dit am bitieuze project gaat kosten, is het duidelijk dat het 'om tonnen' gaat. De tuin is ongeveer een hectare groot. Optimaal De architecten hebben voor de clas sicistische stijl gekozen, omdat 'zo optimaal een eenheid tussen huis en tuin gerealiseerd kan worden'. De tuin v/ordt onderverdeeld in zo genaamde tuinkamers. De vorm en inrichting van die 'kamers' kan ver schillend zijn en hebben niet alle maal het vierkant als grondvlak. Zo komen er in elk geval parterres, waarin buxushaagjes een plaats krijgen en afdelingen met ronde vormen. Ook kan er een bloemen-, kruiden- en groentetuin of een boomgaard worden ingericht. De twee architecten, ir. J.W. Bosch en ir. S.M. Slabbers, hebben hun ideeen voornamelijk geput uit hét grote voorbeeld van de classicis tische tuin in Europa, de Vilandrie aan de Loire in Frankrijk. In Neder land zijn al wel enkele tuinen die zijN opgebouwd aan de hand van geometrische figuren, veelal renais- sance-tuinen, maar het vierkant als strak doorgevoerde figuur is vol gens Bosch nog nergens toegepast. Versieringen en ornamenten spelen daar een belangrijke rol en het grondvlak is daar een langwerpige asvorm. Architect Bosch vertelt over zijn opdracht: "Als onze plannen gerea liseerd zijn, verkeren het huis en de tuin in dezelfde staat als in de tijd dat Boerhaave er woonde". Het ge heel is in de 17de eeuw als pastorie neergezet en de vader van Boer haave was er de eerste dominee. Bosch noemt de hele omgeving waarin het huis en de tuin zich be vinden 'absoluut uniek'. De plaats, waar het groene hart van Voorhout klopt, is voor hem daarom meer dan zomaar een 'leuk plekje'. Inpassen De architecten hebben bij het plan- nenmaken getracht zoveel mogelijk de reeds aanwezige bomen, waaron der een oude beuk (vermoedelijk geplant in de 17de eeuw) en twee oude linden, te laten staan. "Ze zijn in het geheel ingepast". Voorts zul len haagbeuken en de buxushagen er veelvuldig een plaats krijgen. Er zal getracht worden om zoveel mo gelijk planten, struiken en bomen die ook in de 17de eeuw groeiden, te planten. Het aangrenzende 'bosje', of het dominees bos zoals het in de volks mond heet en voornamelijk bestaat uit gemengd loofhout, blijft daaren tegen zoveel mogelijk gehandhaafd. Het krijgt een romantisch tintje en er zal een goed pad met zitjes tussen het lover komen. De tuin is in de loop der eeuwen volgens de architecten 'behoorlijk verwaarloosd'. Hoewel er in het ver leden wel hier en daar gekapt, ge snoeid en gewied is, is er weinig nieuwe aanplant aangebracht. Bosch: "Het was echt hard en hard nodig". Als de tuin gerealiseerd is. hoopt Zuilhof dat een groep vrijwilligers ('ik denk aan 55-plussers') een deel van het onderhoud en de exploitatie van de tuin voor haar rekening neemt. Onder deskundige leiding moeten zij dan volgens een vast schema bepaalde werkzaamheden uitvoeren. "We maken er natuurlijk geen pretpark van, maar we zijn er van overtuigd dat de tuin in de toe komst veel bezoekers zal trekken". Voorts wil Zuilhof, als de plannen vastere vorm hebben aangenomen, de gemeenteraad vragen of zij er voor willen zorgen dat het hele com plex 'Beschermd Dorpsgebied' wordt. "Dat betekent dat er mis schien nog meer subsidie kan wor den binnengehaald". Flinke buit inbraak in auto ALPHEN AAN DEN RIJN - Bij een diefstal uit een auto is in de nacht van zondag op maandag voor 1800 gulden aan spullen gestolen. De auto, die in de Barnsteenstraat stond geparkeerd, bleek niet afge sloten te zijn. Uit de wagen is een fo tocamera met zoemlens ontvreemd evenals een sporttas met sportkle- ding. Bibliotheek Het regenteske beleid van onze be stuurders heeft weer iets fraais ge brouwen. Na de aanlegsteiger voor trouwlustigen die "in een grote 1 maatschappelijke behoefte voor- 1 zag", nu de openbare bibliotheek op zondag open. Achteraf mogen dan de lezers hun instemming doen blij ken door al dan niet te komen. Een zotte manier van behoeftepeiling in een stad met artikel 12 status. Gaan \vr binnenkort ook op de zaterdag- markt schalen met gratis oliebollen plaatsen en dan aan de hand van het verbruik peilen of in een maat schappelijke nood werd voorzien? Wie zegt dat de lezers niet liever hadden gezien dat de bibliotheek op bijvoorbeeld dinsdag- of vrijdag avond voor uitlening open zou zijn? Een enquête onder de lezers zou op zijn plaats zijn geweest. Een boven dien dient deze aktie eigenlijk geen ander doel dan het plaatsen van on ze wethoudster Van Dongen in de schijnwerpers van de publiciteit. Voor een artikel 12 gemeente met explosieve tarieven waar kort gele den iedereen de mond nog vol had van woonlasten is het optreden van onze 'big spenders' opmerkelijk. Wellicht een goed idee om zodra weer een pot met geld wordt gevon den de7.e niet onmiddellijk uit te ge ven maur eerst eens te kijken naar mogelijkheden tot beheersing vnn woonlasten of verbetering van de w oonomgevfog. Jos Boerakker Mauritsstraat 75 Leiden LfclDEN - Ovortodon: W C F Oomsen, geb 3 okt. 1911. vrlechtg. van J B Ciggaar. G Brussee, gob. 7 jan. 1907, man; A Voogt. gab M lob 1922, man; G.T. Karlsson, geb 7 |un 1920, man, S.H, van der Voort, geb. 12 dec 1919, vrl., goh gew mal G J, Waasdorp; A I Slolk, geb 20 jnn. 1935, man; A J A. Merkt, geb 19 jan 1925. man, J Meester, geb 12 nug 1936. vrl ochlg. van J Bakker, R Grunt- hnl. gob 23jul 1909, vrl, geh gew maIJMB IQNtadt; O P Harmsen. gob 20 aug. 1906, man; M Kroon, geb 12 sop 1990. man, E man, A Boot, gob. 4 okt 1951, vrl., geh gew mot S.N. Borisov; C. de Vrios. geb 11 doe 1907, vrl J, Jansen, geb. 9 sop. 1917, man W Bondoler, gob. 26 sep 1916, man; J J A van der Hei|den, gob 7 mri 1944, man; C Schaap, gob 17 nov 1901, man; N van Dui|n, geb 1 opr. 1912. vrl., geh. gow mei P Ouijt. J H vanOsch, gob 16|un 1910, vrl A. Soile- ochlg van N van Maren; MAC Baars, geb 15 sop 1955, vrlochlg van B O M G Claus H J. Mioog, geb 18mrt 1911, man, J. de Wol! gob. 23 fob 1931, man; P.M Aalberse, geb, 19 sop 1916, vrl., geh gew mol A H. van Berou wen, M.E. Misuro, geb 6 okl, 1936. vrl aeh gow mol H.C Bool C H van Bommel, geb 18 nov 1920, echt van A. van der Houwon, H J Lesson, geb 13 moart 1900, man. G Haasnoot, geb 10 jun. 1917, man, D. van der Kwaak, gob 24 mei 1921, man, A de Mooii, geb 28 nov 1915, echtg. van H van den Eij- kei. J.J. van der Poel. geb 28 |an. 1935, man, T de Vries. geb. 23 okl. 1972. man; A van Hnwlom, geb. 12 me) 1911. mon; H. Olio, gob 28 apnl 1949, man; L N. Tjon, geb 26 doe 1907, vrouw; J. do Kuijpor, gob. 12 (eb. 1907, man. H Hemorik. gob 27 maart 1895, goh gow mol H van Houten, W Blok, gob. T4 |an 1914, man. W de Ruiter, geb 18 nov 1927 man, A Kerkman, gob 10 aug 1907, echla Lezers Schrijven McDonald's We leven in een democratisch land wordt altijd nog beweerd. Waarom is het dan zo moeilijk om demon strerend waarheden aan de kaak te stellen die iedereen aangaan? Of is het zo dat iedereen maar moet blij ven denken 'lekker eten bij McDo nalds' en de mensen in Latijns- Amerika gewoon laten barsten? Wat niet weet, wat niet deert. Daar wilden jongeren op dinsdag 16 oktober in Leiden hun nek voor uitsteken toen ze demonstreerden voor het restaurant van McDo nald's. Deze blokkade werd letter lijk uit elkaar geslagen. Citaat uit het Leidsch Dagblad van dinsdag j1"Overleg leidde tot niets. Daar op besloot de politie in te grijpen, ook omdat er in het restaurant nog bezoekers aanwezig waren, waaron der kleine kinderen". Einde citaat. Niets is minder waar. Eén van de demonstranten kwam woensdag bij z'n ouders thuis met het echte ver haal. Er was namelijk niemand meer in het restaurant. Ze hadden de bezoekers er eerst uit laten gaan. Kort na de vorming van blokkade werd een jongen zomaar geslagen. Bovenstaande demonstrant keek de politie verwijtend aan, waarna hij met knuppels op zijn hoofd werd geslagen, half bewusteloos werd meegenomen en op een koude vloer werd gelegd. De inmiddels geroepen dokter heeft hem nauwelijks onderzocht en gewoon naar huis laten gaan. Thuis gekomen heeft een 'normale' dokter hem echt onderzocht En dit gebeurt in onze rechtvaardige sa menleving. Wat deden de demonstranten fout? In de ogen van de restaurant- eigenaar natuurlijk alles. Maar waar vechten deze jongeren voor? Waar om sloven ze zich zo uit? Behalve voor het slechte personeelsbeleid, de schade aan het milieu, kwamen de demonstranten op op voor de mensen in Latijns-Amerika. Wat is de filosofie achter de schit terende restanurants van McDo nald's. Bomen die gekapt moeten worden zodat de regenwouden er aan gaan. Daarop moeten de koeien grazen die in hamburgers worden omgezet. Actie voor bewustwording. Men sen in Nederland: weet waar je mee bezig bent. Voor deze bewustwor ding durven jongeren hun nek uit te steken. Daarvoor worden ze dan ge knuppeld. De pijn wordt verzacht door het weten waarvoor ze dit doen. Doet er tenminste iemand z'n mond open. Het respect voor de politie in het algemeen, in deze voor hen moeilij ke tijd. is door deze gebeurtenis niet toegenomen. Tijdens het wegvoe ren van de actievoerders moest de politie de arrestanten nog bescher men tegen mensen die de politie nog eens een handje zouden helpen. Laat iedereen toch eens goed na denken over de uitspraak van een kind tijdens deze actie. Dat riep te gen haar moeder: "Ik wil geen ham burger". De ouders van een demonstrant (naam en adres bij de redactie be- De naam van het schip wordt onthuld. WIm Dijkman) 1 5 leb 1921. man. LEIDEN - "Dat is de zoveelste keer. hè", zei kantonrechter De Haan bij het zien van de 27-jarige Leidenaar die gisterochtend voor hem stond. De man knikte ge dwee. "U bent al negen keer aan gehouden omdat u zonder rijbe wijs in een auto heeft gereden", wist de kantonrechter. "Dat rijbe- v ij ichijnt u maar niet te kunnen halen, he. Maar. dan moet u ook niet in een auto zitten". De Leide naar schudde beleefd zijn hoofd ti n teken dat hu het er mee eena "Hoe bent u eigenlijk hier geko men". wilde de kantonrechter weten? "U bent toch niet met de auto, hé"?. De Leidenuar knikte weer van 'neen'. Hij werd op zijn woord en eerlijke gezicht geloofd. "Dat kost u een hoop geld. al die veroordelingen", stelde de rechter vervolgens vast. De Lei denaar was bovendien al twee maal tot een voorwaardelijke ge vangenisstraf veroordeeld. Het kon dus niet uitblijven "U moet nu maar eens in hechtenis wor den genomen", verklaarde de rechter. "Niet in zo'n open hok als in Amsterdam, maar echt achter slot en grendel". De officier van justitie eiste één week hechtenis, onvoorwaarde lijk, een boete van 550 gulden en verbeurd verklaring van de auto. "Heb je een baan", wilde de kantonrechter nog weten. "Sinds twee weken", verklaarde de man. Hij verdiende er 1300 gulden mee dus die 550 gulden is een rib uit zijn lijf. "Ik heb met je te doen", sprak de kantonrechter vaderlijk "Maar. die week gevangenisstraf kun je in je vakantie uitzitten. Dan hoeven ze er op je werk niets van te merken". De Leidenaar leek tevreden met zijn straf en verliet lachend de zaal. "En, laat ik je nu niet weer zien hé", riep de kantonrechter hem nog na. Verbijsterd Minder blij met de strafmaat was een mevrouw wiens echtgenoot te hard had gereden: 140 kilome ter in plaats van 100. Volgens het standaardtarievenboek kwam dat het echtpaar te staan op een boete van 240 gulden. Mevrouw vond dit bedrag echter veel te hoog en had de helft overgemaakt. "Maar, u kunt toch niet zelf bepalen welk bedrag u geschikt vindt", vroeg de officier van justitie lichtelijk verbijsterd. "Maar, u moet goed begrijpen sprak de mevrouw op bekakte toon, "we kwamen net uit het bui tenland. Niet zomaar ergens uit een landje in Europa, maar uit de 'desert' waar alleen kamelen lo pen. We zijn ons zeer bewust van het feit dat we hier normaal moe ten rijden, maar de overgang was dusdanig groot dat mijn man wat aanpassingsmoeilijkheden had". Alles goed en wel. vond de kan tonrechter, "maar, als u overal op die gele bordjes ziet dat u maar 100 mag rijden en u rijdt 140, dan moet u achteraf niet komen met een verhaal over dat u man moest acclimatiseren". "Ik heb die bordjes gezien", verklaarde mevrouw. "En mijn man ook". "En, toen dacht u: dat lap ik aan mijn laars. Klaar is Kees", baste de kantonrechter. "De officier van justitie had geen clementie met mevrouw en eiste nu een boe te van 290 gulden. Rechter De Haan zei nog wel rekening te wil len houden met het feit dat me vrouw "net terug was uit de ka- melendesert" en ging terug naar het schikkingsbedrag van 240 gulden. Laden en lossen Kantonrechter De Haan moest gisterochtend ook een aantal ke ren uitleggen dat laden en lossen iets anders is dan kort parkeren. Zoals aan een mevrouw uit Vree land die twee maal was bekeurd omdat ze haar auto op de Boom- markt voor hotel Nieuw Minerva had neergezet. Mevrouw had haar koffers uitgeladen voor de deur van het hotel. Ze kon er niet zo ver mee lopen. Kennelijk had me vrouw er de tijd voor genomen want van de parkeerwachter had zij een prent onder de voorruit ge kregen wegen fout parkeren. "Als u aan het laden en lossen bent dan moet u al sjouwend heen en weer lopen, anders vervalt u in parke ren". bracht de kantonrechter haar aan het verstand. Mevrouw kreeg een en boete van 35 gulden of éen dagje logeren in de Bijl merbajes. Vriendjespolitiek In Katwijk heb je kennelijk veel minder kans op een bekeuring wanneer je de heren van de poli tie een beetje kent. Een Katwijkse gemeente-ambtenaar had zijn auto op het trottoir geparkeerd omdat er geen parkeerplaats vrij was. Tot zijn verbazing trof hij even later ook een prent onder zijn voorruit. "Toen ben ik naar het politie bureau gegaan", ver telde de man verontwaardigd. "Ik ken de heren immers goed. Ik doe ook weieens wat voor ze. Toen heb ik gezegd joh. moet dat nou. Ik weet wel: fout is fout. maar het komt toch wel meer voor dat au to's voor mijn kantoor fout gepar keerd staan". Het moest niet zo, vond ook de dienstdoende agent van het bu reau Katwijk. Hij nam de bon in. Enkele maanden later kreeg de Katwijkse gemeente-ambtenaar evenwel een schikkingsbedrag aangeboden door de officier van justitie: 50 gulden. Weer naar het bureau, want hij kent de heren immers. "Mensen, wat maken jul lie me nou", heb ik gezegd. Wat bleek: de agent die de bekeuring had uitgedeeld wilde niets weten van vriendjespolitiek en dus ook niet van het ongedaan maken van de bekeuring. De politie was evenwel vergeten de ambtenaar daarvan op de hoogte te stellen zodat hij wegens niet betalen van de bekeuring een hoger bedrag door de officier kreeg aangebo den. "Nou, als dat zo gaat, dan laat ik het voorkomen", had de Katwijk se gemeente-ambtenaar vervol gens laten weten. Met die zet boekte de Katwijker succes. De kantonrechter zei de gemeente ambtenaar niet extra te willen straffen en bracht de boete weer terug naar 35 gulden. Twee jaar voor overval op postagentschap DEN HAAG/LEIDEN - Het ge rechtshof in Den Haag heeft in ho ger beroep een 28-jarige Amster dammer veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf en een jaar voor waardelijk. De man was verant woordelijk voor de overval op het postagentschap aan de Cobetstraat in Leiden op 22 december 1988. waarbij 180.000 gulden buit werd gemaakt. De Amsterdammer werd door de rechtbank veroordeeld tot driejaar. Hij kwam tegen dat vonnis in be roep omdat hij de straf te hoog vond. Het hof is hem gedeeltelijk te gemoet gekomen door een deel van de door de rechtbank opgelegde ge vangenisstraf in voorwaardelijke vorm op te leggen. Leids meisje mishandeld op de Maresingel LEIDEN Een 20-jarig meisje is gisteravond voor de derde maal door twee jongens mishandeld. De Leidse reed op haar fiets over de Maresingel en werd ter hoogte van de Os en Paardenlaan door twee jonge mannen op een brommer ge dwongen te stoppen. Eén van de jongens haalde een paar maal een scherp voorwerp, waarschijnlijk een mes, over het gezicht van het slachtoffer. Daarna ging het duo er als een haas vandoor. Het meisje werd eerder op 19 ok tober in de Formosalaan lastigge vallen. Zij kreeg toe een paar rake klappen van het tweetal. Een paar dagen eerder werd de Leidse op het stationsplein lastiggevallen. Van een van de knapen kreeg zij toen een schop in de rug en een stomp in het gelaat. Het slachtoffer en de politie heb ben geen vermoeden over de identi teit van de daders. Beide zijn onge veer 1.85 lang en reden op een rode brommer. De politie roept eventue le getuigen op zich te melden (tel. 071-258888). IJMUIDEN/KATWIJK - Door vis serijlicenties niet langer dan twee jaar voor bedrijven te reserveren, werkt de overheid niet de beoogde vermindering maar juist een ver snelde nieuwbouw van de vloot in de hand. Die kritiek uitte directeur D. Parlevliet jr. van de Katwijkse re derij Parlevliet Van der Plas gis termiddag bij de overdracht van de vriestrawler KW 172 in de haven van IJmuiden. Het bedrijf heeft de afgelopen periode de licenties van drie schepen ingeleverd om dit nieuwe vlaggeschip in de vaart te brengen. Volgens de huidige rege ling zijn die licenties maar beperkte tijd geldig, waardoor de rederij hals overkop tot nieuwbouw moest overgaan. "Dat is geen goede zaak", consta teerde Parlevliet direct na de doop van de KW 172 'Dirk Diederik' door M. Parlevliet-Plug, de echtgenote van mede-directeur N. Parlevliet. "Een rederij moet zelf op economi sche gronden kunnen bepalen wan neer een nieuw schip in de vaart komt". Als gevolg van de aangepaste re gelgeving moest de nieuwe vries trawler op de Harlingse werf Welge legen in de recordtijd van minder dan een jaar worden gebouwd. Par levliet sprak in dit verband van een 'unieke prestatie'. Dat werd be aamd door directeur C. van der Schoot van de Friese werf. "Aan vankelijk was het de bedoeling een veel groter schip te bouwen, maar door de nieuwe vangstquota bleek dat niet haalbaar. Op het laatste mo ment moesten toen de nieuwe con structietekeningen voor dit schip worden gemaakt, waardoor eigen lijk pas in januari met de bouw kon worden begonnen". De 110 meter lange trawler is ge bouwd voor de wereldwijde vis vangst en het visvervoer. Het is in feite een combinatie van een vis sersvaartuig, een visverwerkingsfa- briek en een koelschip. De bouw kosten bedroegen naar schatting 55 miljoen gulden. Er is accommoda tie voor 36 bemanningsleden en schipper is de Noordwijker Huib Meeuwenoord. Het schip moet deze week nog te rug naar de werf om de bouwwerk zaamheden helemaal af te ronden. Waarschijnlijk vertrekt het volgen de week naar de zuidelijke Noord zee voor de vangst van horsma kreel. Gestolen auto in de kreukels ALPHEN .-VAN DEN RIJN - Een auto uit Zoetermeer is gistermiddag omstreeks half twee zwaar bescha digd in de berm langs de Nieuw- koopseweg aangetroffen. De auto is vermoedelijk uit de bocht gevlogen en daarna over de kop geslagen, al dus een woordvoerder van de poli tie. Toen de politie op de plaats an het ongeval arriveerde was de be stuurder gevlogen. De auto bleek eerder op de dag in Zoetermeer ge stolen te zijn.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 12