'Investeren in Zuid-Afrika weer toelaten' Politie boos over ontsnapping acht gevangenen Amsterdam Beroepsonderwijs k van Bouwbedrijf Jarino failliet Fabriek Douwe Egberts in Drachten blijft open Belasting kien op datum van lijfrentepolis VN-kantoor vluchtelingen in Den Haag blijft open MAANDAG 22 OKTOBER 1990 BINNENLAND TAGINA 3 Van den Broek \vil besluit EG: HILVERSUM (ANP) - Minister Van den Broek (buiten landse zaken) wil dat de Europese Gemeenschap het bedrij ven weer mogelijk maakt om in Zuid-Afrika te investeren. Volgens Van den Broek zou het opheffen van de destijds door de EG ingestelde investeringsstop één van de eerste stappen zijn waarmee Europa aan Zuid-Afrika een 'aan- moedigingssignaal' geeft. Dat heeft minister Van den Broek (buitenlandse zaken) gisteren ge zegd voor de Avro-radio, kort voor het bezoek dat de Zuidafrikaanse president De Klerk morgen en woensdag aan Nederland brengt. "We kunnen niet doen alsof de tij den waarin we met de Europese lan den besloten om economische straf maatregelen tegen Zuid-Afrika te nemen, niet veranderd zijn", aldus Van den broek. De maatregelen moeten voor verlichting en ophef fing in aanmerking komen al naar gelang verdere betekenisvolle stap pen in Zuid-Afrika worden gezet. De minister zei goede hoop te heb ben dat het proces ondanks alle moeilijkheden die nog te overwin nen zijn, onomkeerbaar zal blijken te zijn. In de Tweede Kamer ligt nog steeds het wetsontwerp dat Neder landse bedrijven moet verbieden in Zuid-Afrika te investeren. Behan deling daarvan is steeds opgeschort als gevolg van de ontwikkelingen in het land. Van den Broek wil het op dit moment nog niet intrekken. For mele intrekking is pas aan de orde wanneer de EG tot opheffing van de investeringsstop heeft besloten. De minister sluit niet uit dat dit op de Europese top in december zou kun nen gebeuren. Hij hoopt dat dan ook de formele onderhandelingen tussen de rege- Bekeuring voor mishandeling ring en de zwarte gemeenschap in Zuid-Afrika van start zullen zijn ge gaan. Op dit morrtent is de apartheid nog allerminst verdwenen; belang rijke raciale wetten zijn nog steeds geldig. Maar het is een proces van geleidelijkheid, waarbij we het ge voel moeten hebben dat er voort gang wordt gemaakt, aldus Van den Broek. Zoon schiet moeder op camping dood MONTFORT (ANP) Op een cam ping in het Middenlimburgse Mont- fort is in de nacht van zaterdag op zondag een 42-jarige vrouw uit Ge leen in een caravan door haar zoon doodgeschoten. Dat heeft de rijks politie gisteren meegedeeld. De vrouw was met haar vriend op familiebezoek geweest in Roer mond en keerde rond 1 uur 's nachts in haar caravan terug. Vermoedelijk is haar vriend even later naar Ge leen vertrokken. Haar zoon kwam in de caravan rond kwart over twee 's nachts aan. Korte tijd later hoor den campinggasten schoten. Het slachtoffer werd kort daarop leven loos in de caravan aangetroffen. De zoon, die korte tijd later werd aangehouden, heeft een volledige bekentenis afgelegd. Hij beweert zijn moeder met haar eigen vuist vuurwapen te hebben doodgescho ten om daarmee een eind te maken aan een tussen beiden al geruime tijd bestaand geschil. RODEN (GPD) Voor het in surséance verkerende Jarino Bouwbedrijf bv in Roden wordt deze week faillissement aangevraagd bij de rechtbank in Assen. Bewindvoerder De Ruijter heeft in overleg met de bonden beslo ten voor 30 werknemers ontslag aan te vragen. Voor Jarino Systeembouw lijken nog wel mogelijkheden te zijn. Het uitstel van betaling voor dit on derdeel zal blijven gehandhaafd. Mr. De Ruijter heeft de grootst mogelijke moeite om duidelijkheid te krijgen in de financiële structuur van Jarino. Het bedrijf kwam in de pro blemen na een inval van de Fiscale Inlichtingen en Opsporingsdienst. De boekhouding was niet in orde. De belastingschuld zou ongeveer 5 miljoen gulden bedragen. ADVERTENTIE Katwijk aan Zee: Vssenjkada 2 Leiden: langegracht 3 Diamantptein 71 LekJerdwp: Winkelhol 70 Noordwipc Kerk straal 20 Oude Wetering: MeerVreuk 3 Sassenheim: Hooldslraat 284 Lisso Heereweg 246 NoordwijVerhout: Oorpsnngweg 246 Slew Slevensholdreel 173 Ter Aar: Beukenpad 14 Wassenaar. Stanenburglaan 47 Zoelermeer. Croesinckploui 1 met veeprikker ZUIDLAREN (ANP) - De rijkspoli tie van Zuidlaren heeft proces-ver- baal opgemaakt tegen een 37-jarige veewagenchauffeur uit Drachten. De man wordt verdacht van het mishandelen van een ambtenaar in functie en moet voorkomen voor de politierechter. De Drachtenaar zou vorige week maandagavond op de veemarkt in Zuidlaren een inspecteur van de dierenbescherming hebben mis handeld door hem met een elektri sche veeprikker stroomstoten toe te dienen. Dat gebeurde nadat de in specteur opmerkingen maakte over de grove manier waarop de veewa gen werd gelost. De 37-jarige man is vrijdag aange houden en is 24 uur opgesloten ge weest. Behalve tegen hem heeft de politie tegen nog drie andere man nen proces-verbaal opgemaakt. Zij zouden aan de mishandeling mee hebben gedaan. Het drietal kwam zich vrijwillig bij de politie melden nadat de chauffeur was aangehou den. Noordtunnel Het afzinken van het eerste tunnel element van de Noordtunnel tussen Alblasserdam en Hendrik-Ido-Am- bacht is zaterdagmorgen uitgesteld wegens technische problemen. Uit de laatste onderzoeken van de bo dem van de zinksleuf bleek dat zich daar voor een deel slib heeft afgezet. Hierdoor heeft de fundering onvol doende draagkracht. Verkeersdoden Een 75-jarige man uit Staphorst is zaterdag in het dorp om het leven gekomen door een botsing van twee auto's. De man gaf op een kruising geen voorrang aan een auto die op een voorrangsweg reed. Een 30-jari- ge man uit Bussum kwam zaterdag middag door een verkeersongeval om het leven. Het slachtoffer botste met de motor frontaal tegen een personenauto. Vermoorde man De politie in Amsterdam heeft gis termorgen omstreeks kwart voor zes een 23-jarige man aangetroffen die door schoten door het hoofd om het leven is gebracht. De politie vond de Amsterdammer in zijn ei gen auto op een parkeerterrein aan de Piet Heinkade in de hoofdstad. Verdronken Een 34-jarige vrouw uit Zwolle is gisteren verdronken na een val van een woonboot. De vrouw viel op het moment dat ze de boot wilde verla ten. Voordat zij in het water terecht kwam raakte ze vermoedelijk een naastliggende boot en verloor haar bewustzijn. Dode in park Voorbijgangers hebben zaterdag in het park De Esch in Rotterdam het stoffelijk overschot gevonden van een man. De Rotterdamse politie vermoedt dat de man een 24-jarige Duitser is. De man is niet door licha melijk geweld om het leven geko men. Werkgevers en kabinet hopen deze week de ruzie te beslech ten over het beroepsonderwijs. Wat te doen met het advies van de commissie Rauwenhoff? De oppositiepartijd WD is in elk geval niet hoopvol gestemd. De werkgevers letten teveel op de centen, stelt WD-Kamerlid Franssen en het kabinet dreigt de bodem onder het advies uit te slaan. Franssen; ."Een ding staat vast: het beroepsonder wijs is het kind van de reke ning". Van onze correspondent Margreet Vermeulen DEN HAAG - "Minister Ritzen van onderwijs had hoge aspiraties. Des te harder is hij nu van zijn stoel gekletterd". WD-Kamerlid Frans sen priemt een wijsvinger in de lucht: "Een blamage. Voor het hele kabinet". Het kabinetsstandpunt over het advies Onderwijs en Ar beidsmarkt van de commissie-Rau- wenhoff is hem vies tegengevallen. Een helder beleid om werklozen, ongeschoolden en drop-outs weer baar te maken op de arbeidsmarkt, kunnen we deze kabinetsperiode wel op ons buik schrijven, zucht Fransen. "Dit wordt jarenlang ge mekker, oeverloos gezever en ge zeur van de bovenste plank. Dit is geen slecht beleid, erger nog, dit is geen beleid". Eerst maakte Ritzen een slechte beurt bij Franssen door in de begro ting van 1991 een bezuiniging van 220 miljoen in te boeken op het be roepsonderwijs. De WD'er vreest dat het éaar niet bij blijft. "Ritzen wil het basis- en voortgezet onder wijs hoe dan ook ontzien. De hoge scholen en universiteiten heeft hij in langjarige contracten rust be loofd wat betreft bezuinigingen. Wat blijft er dan nog over als het ka binet straks in januari bij de tussen- AMSTERDAM (ANP) - Prof. Wa genaar van de Leidse universiteit heeft er dit weekeinde op een psy- chologencongres voor gewaar schuwd in de rechtszaal psycholo gen te gebruiken om vast te stellen of getuigen wel of niet liegen. "On danks de stellige beweringen van de duizenden die er een goed beleg de boterham mee verdienen, kan dit niet. Psychologen zijn geen be trouwbare leugendetectors", aldus Wagenaar. In de rechtszaal beweren de par tijen nog wel eens tegenstrijdige dingen over één en hetzelfde feit. Om uit te zoeken wie de waarheid spreekt, halen rechters er geregeld psychologen bij. Zij moeten dan een deskundige uitspraak doen over de mogelijke leugens die wor den verteld. Volgens de hoogleraar gaan rech- WD-Kamerlid Franssen: ...Ritzen is van zijn stoel gekletterd... (archieffoto) balans op zoek moet naar miljar den? Juist, het beroeps- en volwas senenonderwijs. Wantje denkt toch zeker niet dat onderwijs straks ge spaard wordt, is het wel?". Doorbraak Franssen vindt het allemaal nogal wrang. Zeker nu alle ogen op dat zelfde beroepsonderwijs zijn ge richt om de gebrekkige aansluiting van school op de arbeidsmarkt te stroomlijnen. Daarvoor boden de voorstellen van de commissie-Rau wenhoff "werkelijk een door braak", aldus Fransen. De samenle ving zou het bedrijfsleven veel min der vaak 'nee' hoeven te verkopen als iedere Nederlander, jong of oud, met of zonder werk. geschoold zou worden tot tenminste het niveau van 'aankomend vakman'. Tegelijk zou het aantal werklozen drastisch kunnen verminderen. Nuchter constateert Franssen dat het kabinet die aanbeveling niet heeft overgenomen. "Rauwenhoff Psycholoog is natuurlijk geen leugendetector" ters er kennelijk vanuit dat psycho logen methoden hebben om waar heid en leugen van elkaar te schei den. Die gedachte is inmiddels zo geworteld dat de rechter zelfs vaak vergeet de psycholoog te vragen of zijn onderzoeksmethoden wel be trouwbaar zijn. Maar het is aan de rechter om een uitspraak te doen over de leu genachtigheid van verdachten en getuigen, stelt Wagenaar. Psycholo gen zijn daar niet voor aangesteld. Zij. hoeven alleen uitspraken te sprak van een plicht. Het kabinet heeft het over een recht. Maar wat heeft een ongeschoolde daaraan? Wat moet-ie doen als zijn werkgever hem de kans op scholing weigert? Kan hij zich dan bij Ritzen bekla gen, dat z'n baas niet doet wat-ie zou moeten doen? Nee dus", aldus Franssen. Van het voorstel van Rauwenhoff stages om in het beroepsonderwijs te vervangen door een heuse (deel- tijd)baan, zodat men 'lerend kan werken en werkend kan leren', ziet Franssen evenmin veel terug. "Ik lees hier dat de overheid een proces in gang wil zetten waarbij scholen en bedrijven daar onderling vorm aan zullen geven". In tegenstelling tot Rauwenhoff legt het kabinet niet zwart-op-wit vast waar de verantwoordelijkheid van de overheid ophoudt en die van het bedrijfsleven begint. Dat moet zich langzaam uitkristalliseren in een procesmatige aanpak, aldus het kabinet. Franssen: "Ja, dank je de koekoek. Dat is geen beleid. Dat is geen keuzen durven maken. Dat is niks, erger dan niks. Zo verpulver je alles". Dwang - Horen we de WD ervoor pleiten om werkgevers te dwingen hun on geschoolden te (laten) scholen? Fransen: "Ik weet dat het een zware verantwoordelijkheid is, maar jazeker. En als je de werkge vers niet kopschuw maakt met de ene lastenverzwaring na de andere, kan dat ook. Over de minimum-op leiding waar Rauwenhoff voor pleitte, heb je de werkgevers ook 't minste herrie horen maken". Het liberale Kamerlid is ervan overtuigd dat Ritzen veel verder had willen gaan. Franssen "Dat is hem niet gelukt. En dat pleit niet voor hem. De onderhandelingen in het kabinet hebben lang geduuurd Maar hij heeft geen cént los gekre- doen als hun wetenschap ze daartoe in staat stelt. Tijdens het proces tegen dr. Fin- kensieper, ex-directeur van Heldringstichting in Zetten, stelde prof. Wagenaar als getuige-deskun- dige dat de slachtoffers van Finken- sieper na zoveel jaar niet altijd even duidelijk kunnen zijn over wat hij precies heeft gedaan. Finkensieper staat volgende week dinsdag in ho ger beroep terecht wegens het sek sueel misbruiken van een aantal meisjes in de Heldringstichting Intussen heeft Finkensiepers raadsman Sutorius aan de Nijmeeg se universiteit uitleg gevraagd over de weigering om de omstreden dok ter toe te laten tot colleges filosofie aan de universiteit Mochl die uitleg niet bevredigend zijn, dan wil Suto rius gerechtelijke stappen onderne men. MAASTRICHT - Kardinaal Giu seppe Caprio, grootmeester van de ridderorde van het Heilig Graf van Jeruzalem (tweede van rechtsslaat in de basiliek van Onze Lieve Vrou we in Maastricht de Heerlense bur gemeester Van Zeil tot ridder. (foto ANP) AMSTERDAM (GPD) - Uit het huis van bewaring aan de Haven straat in Amsterdam zijn gistermor gen acht gevangenen ontsnapt. Twee van hen zijn korte tijd later weer gearresteerd. De zes mensen die nog voortvluchtig zijn worden omschreven als "vuurwapenge vaarlijk". Ze zaten vast wegens bankovervallen, moord en dood slag. De politie heeft felle kritiek ge leverd op de uitbraak. Tijdens het luchten op de binnen plaats werd buiten een schuifladder tegen de muur gezet. De politie ver moedt dan ook dat de ontsnapping van buitenaf is georganiseerd, in eerste instantie om drie bankrovers vrij te krijgen. Zij klommen direct over de muur en werden gevolgd door vijf anderen. Bewakers kon den de uitbraak van meer gevange nen voorkomen. Vier gevangenen bedreigden op straat een echtpaar in hun auto en gingen er met hun wagen vandoor. De politie achtervolgde hen, maar was na een half uur het spoor bijs ter. De auto werd later teruggevon- gen. It's a shame". Vooral minister De Vries van sociale zaken en werk gelegenheid is voor Franssen door de mand gevallen. "De Vries geeft de Regionale Besturen voor de Ar beidsvoorziening een bruidsschat mee van 1,9 miljard. Daarvan is 900 miljoen bestemd voor scholing" - Werkgevers en werknemers gaan toch over die centen, niet De Vries. "Het kan zijn dat De Vries dat niet correct vindt. Maar voor mij is het tekenend voor het belang dat De Vries er aan hecht. Dit hele kabinet trouwens". De 30 miljoen waarmee Ritzen nu 10.000 jongvolwassenen gaat oplei den tot het niveau 'aankomend vak man' wordt onttrokken aan de stu diebeurzen. Het bedrag is een bele diging, vindt Fransen. Een beledi ging omdat er ieder jaar alleen al 80.000 'drop-outs' bij komen. In to taal telt Nederland bijna 800.000 on geschoolden. Zij zijn 't kwetsbaarst op de arbeidsmarkt en de werklo zen van de toekomst. De dertig miljoen is ook een bele diging voor het bedrijfsleven waar van Ritzen in de begroting 1991 een bedrag van 220 miljoen opeist voor het leerlingwezen. "Met 30 miljoen kun je als overheid toch niet een ge sprek ingaan over het samen ver antwoordelijkheid nemen voor het beroepsonderwijs?" Topmensen Ritzen heeft de bodem uit het Rau- wenhoff-advies geslagen, vindt de WD'er. Zo hoort een minister ei genlijk niet om te springen met een breed gedragen advies waaraan zo wel topmensen uit het bedrijfsleven als vooraanstaande socialisten mee gewerkt hebben "Wij WD'ers wor den altijd afgeschilderd als kille re kenaars, maar dat ben ik niet. En Nel Ginjaar (oud-staatssecretaris op onderwijs) al helemaal niet. Ik had gehoopt dat hier écht beleid ge maakt zou worden UTRECHT (ANP) - De tabaksfa briek van Douwe Egberts (DE) in Drachten blijft open Dat is één van de resultaten van het overleg dat de directie van het concern heeft ge voerd met de centrale onderne mingsraad en de lokale onderne mingsraden van de DE-vestigingen in Joure/Drachten, Rotterdam en Utrecht. De sluiting van Drachten was on derdeel van een omvangrijk reorga nisatievoorstel van de directie van het koffie- en tabaksconcern. De plannen voor de komende jaren be helsden onder meer het schrappen van 230 van de 5.550 arbeidsplaat sen en een kostenbesparing van 25 miljoen gulden. De DE-directie had al aangekondigd dat er geen ge dwongen ontslagen zouden vallen. De voorstellen voorzagen met na me in ingrijpende maatregelen in de tabakssector van Douwe Egberts. De voorbewerking van de tabak en de verpakking zouden vanuit Drachten en Rotterdam worden overgeplaatst naar Joure. Dat zou sluiting van de fabriek in Drachten (80 arbeidsplaatsen) betekenen. Dat voornemen is nu van de baan. De afspraken met de onderne mingsraden voorzien wel in "maxi male optimalisatie" van het pro- Spelend jongetje verpletterd door zelfmoordenaar DEN HAAG (ANP) - Een zevenja rige jongetje is zaterdagmiddag in de Haagse wijk Bouwlust om het le ven gekomen, doordat hij werd ver pletterd onder het lichaam van een 23-jarige Hagenaar die zelfmoord pleegde. Het jongetje speelde niets ver moedend met vriendjes aan de voorzijde van een flatgebouw. Daar werd hij volgens de politie geraakt door een man, die van een hoger ge legen galerij sprong. De jongen was op slag dood. De man bezweek kor te tijd daarna in een ziekenhuis aan zijn verwondingen. den bij het Amstelstation. De politie slaagde de politie er later wel in om twee ontsnapten weer in de kraag te vatten. Deze twee zaten volgens de politie vast wegens moord en dood slag. Direct na de uitbraak leidde een wilde achtervolging door het cen trum van Amsterdam uiteindelijk tot een grote ravage bij de Amstel voor het theater Carre De achter volging werd door de politie ingezet nadat een automobilist een stopte ken negeerde. Uiteindelijk bleek dat de bestuurder in paniek was ge raakt en niets met de uitbraak te maken had. Bij de achtervolging raakte een motorfiets, vier politie auto's en een wagen van de douane recherche zwaar beschadigd. Politiewoordvoerder Wilting le verde gisteravond kritiek op de ont snapping. "Het is natuurlijk wel een beetje raar dat het zo gemakkelijk is dat men van buitenaf hulp kan krij gen en dat mensen met zo weinig moeite kunnen wegkomen. Daar mag best eens een keer naar worden gekeken". Staatssecretaris Kosto (justitie) toonde zich geschokt. Hij zei begrip te hebben voor de reacties die een dergelijke incident bij bewaarders en politie oproept. "Aan iedere ge constateerde zwakke plek proberen w(j iets te doen en dat zal ook hier in Amsterdam gebeuren". aldus Kosto. "Garanties kunnen wij niet geven. Wel kunnen wij bij de plan ning van toekomstige inrichtingen bepaalde situaties voorkomen, dus bij voorbeeld inpandige luchtplaat sen". Het huis van bewaring aan de- Havenstraat is 150 jaar oud. Het ligt middenin een woonwijk en is na een opknapbeurt onlangs opnieuw in gebruik genomen. Kosto stelt dat de keuze beperkt is tot het vastzetten van gedetineer den in zo'n oud gebouw "of hele maal niet opsluiten". "We zitten net in een situatie dat de vraag en het aanbod een beetje met elkaar in evenwicht zijn. Tot voor kort was het zo dat mensen werden wegge stuurd. Om aan die situatie een eind te maken zijn onder meer oude, be staande gebouwen weer in gebruik genomi n Hel huil van bewaring aan de Havenstraat is daar één van" DEN HAAG (ANP) - De Hoge Commissaris voor de vluchtelingen in Genëve heeft besloten dat het Haagse kantoor van deze VN-orga nisatie open blijft. Eerder had de VN besloten het kantoor te sluiten als gevolg van bezuinigingen I i bel Hoge Commissariaat, maar die be slissing is teruggedraaid. De Neder landse regering heeft verheugd ge reageerd op het openblijven van het kantoor Vorige weck nog werd minister Van den Broek (buitenlandse za ken) scherp gekritiseerd in de Ka mer omdat hij zich onvoldoende sterk zou hebben gemaakt voor be houd van het kantoor in Den Haag De Tweede Kamer had in juli al een duktieproces in de bestaande vesti gingen waar tabak wordt geprodu ceerd. Volgens A. Lakerveld. be stuurder van de Industriebond FNV. zal daardoor een aantal ar beidsplaatsen verdwijnen, maar dat zullen er lang niet zoveel zijn ah in de oorspronkelijke voorstellen. "Dat betekent dat nu de angel uit het probleem is", aldus Lakerveld. Niet alle problemen zijn nu uit de wereld. Zo wil Douwe Egberts nog steeds werk uitbesteden Dat is weliswaar uitgesteld tot 1994, maar de bonden zien liever dat al het werk in eigen beheer blijft. DEN HAAG (GPD) - Lijfrentepo- lissen die zijn gedateerd in de eerste helft van oktober, krijgen bij de controle op de belastingaangiften over 1990 extra aandacht van de be lastingdienst. De fiscus hoopt daar mee de polissen op te sporen die na 15 oktober toch van een vroegere datum zijn voorzien om ze nog voor een hogere aftrekpost voor de in komstenbelasting m aanmerking te laten komen. Financien kwam vorige week met een wetsvoorstel waarmee de belas tingaftrek van lijfrentepremies werd beperkt tot 10.000 gulden. De maatregel ging direct op 16 oktober in. Alleen lijfrenten waarop maar eén keer een premie wordt betaald (koopsompolissen), blijven nog tot en met 31 december 1990 buiten schot. In een aantal gevallen zijn verze keringsadviseurs zo ver gegaan lgf- rentepolissen of aanvragen daartoe op te stellen met een datum die vóór 16 oktober lag. Daarmee werd be reikt dat voor die polissen geduren de de hele looptijd elk jaar een af trekpost voor de belastingen geldt van 17.116 gulden. In hoeveel geval len geantidateerd is, valt moeilijk vast te stellen. Stille getuige van de ontsnapping van xicht gevangenen in Amster dam: een ladder die door onbeken den tegen de buitenmuur is gezet IloU AN Pi Een woordvoerder van de vereni ging van gevangenisdirecteuren vindt dat vlucht- en vuurwapenge vaarlijke gedetineerden niet in oude gevangenissen thuishoren. "Als je van tevoren weet dat ze zo vluchtgevaarlijk zijn. dan zul je ze ip een beter beveiligde situatie moe ten plaatsen. Die is ondertussen ook gerealiseerd. We kennen het ver schijnsel van de extra beveiligde af deling. Daarvan hebben we er nu vijf in het land met in totaal zestig plaatsen Maar let wel, we moeten dagelijks 7200 gedetineerden her bergen" De Tweede Kamer heeft veront rust gereageerd op de ontsnapping CDA-Kamerlid Van der Burg wil van Kosto weten hoe de uitbraak in de Havenstraat kon plaatsvinden. Zijn WD-collega Korthals vraagt zich af hoe het komt dat vuurge- vaarüjke gedetineerden in verou derde inrichtingen zitten, terwijl PvdA-Kamerlid Zijlstra vindt dat er haast gemaakt moet worden met de bouw van nieuwe cellen. PvdA-motie aangenomen waann werd gesteld dat het kantoor in Den Haag open moest blijven Verschil lende partijen namen het Van den Broek kwalijk dat hij deze motie niet tot regeringsstandpunt heeft verheven en dat hij dat niet aan de Kamer heeft gemeld. De PvdA diende woensdagavond opnieuw een motie in waann de re- genng wordt gemaand er bij de Ho ge Commissaris op aan te dnngen dat het Haagse kantoor geopend blijft. Sneller dan verwacht kwam het goede nieuws dit weekeinde binnen In het Haagse kantoor wor den belangen behartigd van vluch telingen die in Nederland asielzoe- ken.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 3